kolektory słoneczne

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pojawiła sie okazja aby załozyc je sobie na domuwink z 40%rabatem,ale mimo wszstko fachowiec ocenił ,ze jeszcze 11 tys to bedzie kosztowało.Czy macie?Jak sie sprawdzaja?Czy zima jest oszczednosc na ogrzewaniu?Mamy kotłownie na wegiel,o ile to ma znaczenie...Może jakies rady?na co warto zwrócic uwagę?Będę wdzieczna za kazda sugestie!
    • 28.08.13, 21:54 Odpowiedz
      Hmm..po pierwsze wato sprawdzić czy są dopłaty, czyli kredyt na kolektory. Chyba, że pisząc 40% rabatu masz dopłatę na myśli.
      Mają moi teściowie i są bardzo zadowoleni. Mają dach na południe-podstawa. Zimą grzeją węglem i dom i wodę, ale mają tak podłączony bojler, ze gdy świeci słonce to najpierw kolektory grzeją wodę, a dogrzewa ją piec (tutaj dość spora oszczędność, bo ta woda jest zazwyczaj już ciepła, więc tylko ją dogrzewają). Latem piec stoi całkowicie-woda grzeje się tylko z kolektorów, a jak jest je za dużo a w domu (przyziemiu) zimniej wieczorami, to poszczają ta ciepłą wodę na kaloryfery. Idealnie jet mieć podłogówkę i w okresach przejściowych (wiosna i jesień), gdy nie zawsze jest tak zimno, że trzeba palić można doskonale wspomóc się kolektorami. Latem korzystamy wszyscy, a najwięcej dzieciaki, które kąpią się wieczorami w cieplutkiej wodzie w basenie....my zresztą też. Teściowa dolewa ciepłą wodę do pralki-oszczędza na pogrzaniu wody, a ta już jest gorąca. ogólnie zrezygnowali kompletne z gazu, bo kuchenka też na prąd więc nie opłacało się płacić przemysłówek. Oboje dość wiekowi i po 7 latach korzystania z kolektorów super zadowoleni.
      • 28.08.13, 22:22 Odpowiedz
        Jeśli zuzywasz dużo ciepłej wody, to opłacalny zakup, jeśli mało, to zwrocą się po dluuuugim czasie eksploatacji.
        Zimą, jak zaśnieżone to nieczynne.
        Wygooglaj posty " opłacalność kolektorow " na www.info-ogrzewanie.pl- tam jeden z uczestnikow forum pisal o ekonomii.
        Podobne wyliczenia zrobil znajomy, nim inwestycja się zwroci, trzeba je już wymieniac.....

--
        olaromanska.blox.pl/html

www.dlaleszka.cba.pl/
        • 29.08.13, 07:47 Odpowiedz
          U nas miasto wygrało jakiś program na dofinansowanie przez UE. Będę płacić tylko 1500 zł. Moi znajomi z pracy też mają pozakładane (w podobnej kwocie- dofinansowanie z UE) i są baaardzo zadowoleni- korzystają tylko z ciepłej wody. Ja też mam ogrzewanie centralne (drzewo i węgiel) i tego nie zamierzam zmieniać.
          Pozdrawiam
          • 29.08.13, 08:12 Odpowiedz
            My jesteśmy b. zadowoleni - latem wystarczają, żeby grzać wodę, czyli od wiosny do jesienie nie grzejemy (pewnie jakby długo było pochmurno, to by trzeba było, ale np. w tym roku ani razu nie paliliśmy).
          • 29.08.13, 08:54 Odpowiedz
            I to jest super okazja....
          • 29.08.13, 09:31 Odpowiedz
            Sprawdź wszystko dokładnie - przy dopłatach przeważnie trzeba brać kredyt (bank, który to obsługuje, musi zarobić), poza tym dopłata jest Twoim przychodem - dostaniesz PIT i będziesz musiała zapłacić od tego podatek. Polecam dokładne sprawdzenie i przeliczenie wszystkiego.
            --
            "Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...) To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera."
        • 29.08.13, 08:57 Odpowiedz
          Dziękuję za wskazówki,zaraz sobie poczytam,warto sie zastanowic,ale ekonomia przede wszystkim.
      • 29.08.13, 08:56 Odpowiedz
        tak własnie chodziło o to ,nieprecyzyjnie sie wyraziłam.Dziękuje za odzew,jest o czym mysleć.
    • 29.08.13, 09:27 Odpowiedz
      Ale to są panelaki z rzekomą dopłatą? (piszę rzekomą bo obsługa zżera dopłatę, a na końcu trzeba odprowadzić podatek od darowizny). Domyślam się, że tak skoro padła kwota 11tys. Moim zdaniem nie warto to jest tak jak z przydomowymi oczyszczalniami, możesz sobie kupić zwykłą za 5tys jak i tę z dopłatą za 20tys. Zysk dla ciebie żaden jedną i drugą zakopiesz oraz raz na rok wołasz szambiarkę. Z kolektorami jest tak samo, możesz mieć panelaki z dopłatą (20tys.) lub zwykłe rurkowce za 1/4 ceny (nawet mniej), z tym, że rurkowce są wydajniejsze. rurkowce mają rodzice i sobie bardzo chwalą, a ja prawie sobie poparzyłam łapę przez cholery.
      --
      "Śmierć jest przejawem skrajnego niedoboru zdrowia" Beleth
      • 29.08.13, 13:20 Odpowiedz
        Czasem dopłata nie jest rzekoma - ja dostałam w Krakowie na kolektory gotówkę do łapy i nie musiałam płacić podatku za tę celową dotację. Starczyło na 2/3 inwestycji. Także warto się rozejrzeć, posprawdzać, doczytać.
        Ciepłą wodę w lecie mamy tylko z kolektorów, w zimie z kominka z płaszczem wodnym. Wszystko się super sprawdza.
        • 29.08.13, 14:52 Odpowiedz
          Nie odprowadziłaś podatku od darowizny? Czy ta dotapłata była w tym roku i podatek jeszcze czeka?
          --
          • 31.08.13, 19:51 Odpowiedz
            To nie darowizna a dotacja celowa udzielona przez UE. W kwestii ewentualnego zwolnienia z podatku kluczową rolę odgrywa źródło dotacji:

"...Przypomnimy najpierw, co wynika z przywołanych przepisów. Zgodnie z nim wolne są dochody otrzymane przez podatnika, jeżeli:

a) pochodzą od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych ze środków bezzwrotnej pomocy, w tym ze środków programów ramowych badań, rozwoju technicznego i prezentacji Unii Europejskiej i z programów NATO, przyznanych na podstawie jednostronnej deklaracji lub umów zawartych z tymi państwami, organizacjami lub instytucjami przez Radę Ministrów, właściwego ministra, agencje rządowe lub agencje wykonawcze, w tym również w przypadkach gdy przekazanie tych środków jest dokonywane za pośrednictwem podmiotu upoważnionego do rozdzielania środków bezzwrotnej pomocy oraz

b) podatnik bezpośrednio realizuje cel programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy (chodzi tu wyłącznie o zwolnienie dla dochodów osób fizycznych, przy czym nie ma ono zastosowania do dochodów osób, którym podatnik bezpośrednio realizujący cel programu zleca – bez względu na rodzaj umowy – wykonanie określonych czynności w związku z realizowanym przez niego programem).

Od 1 stycznia 2010 dodane zostały również art. 21 ust. 1 pkt 47c i 137 ustawy o PIT i art. 17 ust. 1 pkt 48 i 53 ustawy o CIT. Z przepisów tych wynika, że wolne od podatku dochodowego są:

- środki finansowe otrzymane przez uczestnika projektu jako pomoc udzielona w ramach programu finansowanego z udziałem środków europejskich, o których mowa w ustawie z 27 sierpnia 2009 o finansach publicznych (DzU nr 157, poz. 1240 ze zm.)..."

Taką interpretację otrzymałam w Wydziale Kształtowania Środowiska w Krakowie oraz w US w Krakowie.
    • 29.08.13, 09:31 Odpowiedz
      Generalnie polecam, tym bardziej że masz ogrzewanie węglowe. Ale! Nie pomoże ci to zbytnio w ogrzewaniu, tylko sporo zaoszczędzisz na ogrzewaniu wody. Zimą zapewne ciepłą wodę macie przy okazji ogrzewania, natomiast latem prąd? I właśnie latem przydają się kolektory, wtedy kiedy też są najbardziej wydajne. Koszt 11 tys i to po rabacie to jakiś kosmos. Poszukaj jeszcze i popytaj. Jak jesteś ze Śląska daj znać smile
      --
      >>Wyższa Szkoła Złudzeń i Nieuzasadnionego Zadowolenia z Własnych Dokonań<<
    • 29.08.13, 10:03 Odpowiedz
      40 procent zniżki i 11 tysięcy musisz zapłacić?
      wow
      jak nic ktoś tu zarobi niezłą kasę

--
      Ale ksiądz powiedział: "Ula, takie jest życie. Do budowy hospicjum wrócimy, teraz mamy przed sobą budowę Chrystusa Króla".
      • 29.08.13, 13:27 Odpowiedz
        11 tys. moja koleżanka teraz zapłaciła, bez żadnej dopłaty.
      • 29.08.13, 13:31 Odpowiedz
        Można na Was liczyc!Dziekuje jeszcze raz za wszystkie informacje pochodziłam po stronach,które poleciłyscie i rezygnujemy.Koszt w sumie spory,a zysk w zasadzie tylko dla firmy,która zakłada.... korzystne byłoby to dla nas tylko latem ,bo zima ciepła wode mamy z pieca co.latem wode ogrzewamy pradem, ale jest nas 3 wiec zostaniemy przy tym co jest.Swoja droga wiecej informacji uzyskałam od Was niz od fachowca,mowi ogólnikami i rzetelnej informacji nie przekazuje,a jak człowiek nie zorientowany to do pomysłu sie zalpala...no i ta dopłata wink
        • 29.08.13, 15:00 Odpowiedz
          Moiza, a skąd jesteś? Spokojnie możesz się zdecydować na rurki, przy ogrzewaniu prądem wróci ci się w rok czy dwa i gorąca woda jest dopóki jest słońce, a nawet jak go nie ma to i tak przez 3 dni spokojnie jest ciepła. Nawet w zimie jest gorąca, potrafi wyłapać ciepło od śniegu. Z tym, że przy silnych mrozach pow. -20 trzeba uważać aby woda w układzie nie zamarzła.
          --
    • 30.08.13, 14:59 Odpowiedz
      Witam.

Zapraszam do zapoznania się z nasza oferta.
      Sklep.newstream.pl

Posiadamy w swojej ofercie jedyny w Polsce zestaw Solarny który otrzymał certyfikat SOLAR KEYMARK !!!

sklep.newstream.pl/96-zestaw-solarny-aqua-duo-gm5-.html
      Możliwość przygotowania dokumentacji niezbędnej do dotacji 45 % !!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.