Dodaj do ulubionych

tanie loty

23.12.13, 20:07
Postanowiłam podróżować. Akurat tak się złożyło, ze wcześniej nie miałam okazji poza oczywiście wakacjami. Teraz oprócz wakacji chcę sobie raz na miesiąc gdzieś latać w weekendy. Czyli np w piatek wieczorem wylot albo sobotę rano, nocleg np w Rzymie i w niedziele powrót. Czy znacie jakies fajne strony z tanimi lotami? czy wiecie czy opłaca sie mieć np kartę w wizz air bo widziałam, ze tam rozne fajne promocje ale byc moze gdzies sa ukryte koszty? a moze macie jeszcze jakies swoje pomysly i znacie dobre strony na takie latnie.. smile nie chciałabym za same przeloty płacić 2tys zł ale jeśli to już będzie około 1tys, a może mniej to super- w obie strony. Po prostu biegła w lataniu nie jestem jak pisałam raczej jeśli juz gdzies leciałam to w wakacje z biurem podróży ale sama nie za bardzo wiem jak to ogarnąć.
Edytor zaawansowany
  • jematkajakichmalo 23.12.13, 20:19
    Moj brat tak lata, srednio co 2 miechy gdzies tam. Ma karte w wizzair i mowi, ze sie oplaca. Podstawa to zmiescic sie w bagazu podrecznym wink ale co to wielce potrzeba na weekend? Latem to nawet na tydzien mozna sie tak spakowac.
    W ten sposob oblecial juz wiekszosc stolic europejkich (i nie tylko).
    --
    "...bo my wierzący( ale praktykujący po swojemu jak większość Polaków)." by lewapinger
    "Imho, nie kupuje rzeczy mocno obrandowanych" by edelstein
    "Wiadomo, że z rozmiaru 50 motyla się nie wyczaruje..." by Lauren6
  • emilamila 23.12.13, 20:21
    No wlasnie widzialam, ze naprawde dobre promocje sa z ta karta ale tez nie chcialabym sie nabic w butelke i potem okaze sie, ze cos jest z karta nie tak, sa jakies dodatkowe ukryte koszty i nie bede mogla sie z niej wycofac. Bede musiala popytac. A znasz moze jeszcze jakies sprawdzone tanie loty, jakies strony?
  • mayaalex 23.12.13, 20:21
    Jesli jestes w stanie zaakceptowac cene do 1000 pln to mozesz spokojnie sprawdzac promocje zwyklych linii lotniczych (czyli np. lufthansa, swiss, austrian, lot, klm, etc.) - bo przy bukowaniu biletow z rozsadnym wyprzedzeniem w Europie czesto zaplacisz juz od 99euro za lot w obie strony - i nie doplacasz za bagaz, wybierasz miejsce w samolocie, odlatujesz i przylatujesz na blizsze centrum miasta lotnisko wiec masz nizsze koszty dojazdu, no i zazwyczaj masz polaczenia w rozsadnych godzinach (jest ich tez wiecej, wiec w razie problemow masz wieksze szanse szybciej wrocic do domu nastepnym samolotem). Plus mozesz gromadzic mile w programach lojalnosciowych i potem korzystac z nich kupujac kolejne bilety smile
    Najlepiej sprawdzac na ich stronach internetowych i tam bukowac. Wszystko zalezy tez od tego, gdzie mieszkasz - jesli w Warszawie lub ewentualnie innym duzym miescie, to polaczen i linii bedziesz miala wiecej.
    Tanie linie sa dobre na weekendy (jesli wystarczy Ci bagaz podreczny) o ile kupujesz bilet rzeczywiscie wczesniej - nie wiem, czy maja dobre oferty last minute?
  • emilamila 23.12.13, 20:24
    Akurat niestety w Warszawie nie mieszkam ale we Wrocławiu no nic musze poprzegladac jak to ogolnie wyglada, no jak mowie po prostu poki co sie nie znam. Pierwszy zorganizowany lot pewnie bedzie najgorszy, a potem juz ogarne jak to wyglada smile
  • jematkajakichmalo 23.12.13, 20:29
    Moj brat lata glownie wizzairem i ryanairem.

Faktycznie jak forumka wyzej pisze jak kupisz bilet odpowiednbio wczesnie to mozesz tez latac wygodnie zwyklymi liniami. Ja tak latam wo Pl lufthansa.
    --
    "...bo my wierzący( ale praktykujący po swojemu jak większość Polaków)." by lewapinger
  • mayaalex 23.12.13, 20:38
    Wroclaw? No to super - lotem przez Warszawe lub (wg mnie lepiej i taniej) Lufthansa przez Monachium lub Frankfurt dolecisz prawie wszedzie w Europie. A do tego Ryanair i Wizzair - Anglia, Szkocja, Mediolan, Paryz (ok, lotnisko Beauvais jest pod Paryzem ale to zawsze cos), naprawde masz rok udanych weekendow zapewniony. Wejdz na strony linii lotniczych, zapisz sie na ich newslettery czy biuletyny, czy jak to tam nazywaja, beda Ci przysylac co pare dni info o najnowszych promocjach.
    Ja bym zaczela od weekendu w Monachium - bo to fajne miasto i poznasz lotnisko, ktore potem mozesz wykorzystywac podczas przesiadek (wiec juz nie bedziesz zestresowana), jest troche mniejsze i latwiejsze do ogarniecia od Frankfurtu. I zbieraj mile od pierwszego lotu, nawet jak nie bedzie ich wiele (im tanszy bilet tym mniej mil) to w koncu uzbierasz na jakas fajna wycieczke smile
  • emilamila 23.12.13, 20:42
    Dzięki za rady dziewczyny smile po jutrzejszej Wigilii biorę się za szukanie lotów, Wesołych Świąt!
  • d.wludyka 23.12.13, 23:09
    Z Wrocławia masz teraz chyba ze 32 kierunki Ryanairem (część tylko od wiosny do jesieni), Wizzairem więcej połączeń jest z Katowic, Eurolot niedługo będzie latał do Paryża, Brukseli, Zurychu i Mediolanu.
    Tu masz całą mapę połączeń z Wrocławia: airport.wroclaw.pl/pasazer/mapa-polaczen/

Ja latam też często z lotnisk niemieckich (Drezno, Lipsk, Berlin), ale na krótko to jednak najwygodniej z Wrocławia.
    Problemem jest mała liczba połączeń w ciągu tygodnia - często tylko 2 x tygodniu, ciężko zmieścić się w weekendzie, na ogół trzeba jednak wziąć 1-2 dni urlopu.

Bagaż podręczny na tak krótki wypad to nie problem, ale zapoznaj się z listą rzeczy, których nie można zabrać do torby podręcznej, przestrzegaj limitów wagowych i gabarytowych.

Jeżeli chcesz polecieć tanio daruj sobie opłaty za pierwszeństwo wejścia, rezerwację miejsca, ubezpieczenie itd.

W Ryanairze najlepsze oferty pojawiają się na ok. 2 m-ce przed wylotem i dotyczą wylotów poza sezonem.

Zanim kupisz bilet sprawdź jak dojechać (cena, odległość, dostępność komunikacji publicznej) z wybranego lotniska do miejsca docelowego, szczególnie jeżeli wylot masz wcześnie rano. Ja w takich sytuacjach staram się ostatnią noc przespać w hotelu blisko lotniska, zwłaszcza jeżeli nie planuję wypożyczyć samochodu.

Na forach turystycznych konkretnych krajów znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji dotyczących planowania podróży i zwiedzania.

Udanych podróży!!!
  • marianna72 23.12.13, 20:49
    Ja mam karte wizzaira nie ma zadnych ukrytych kosztow znizki sa ok i jesli kupujesz wiecej biletow dla towarzyszy podrozy oni tez maja znizki tylko ,ze ty musisz leciec tym lotem razem z nimi .Ja kupuje bilety kilka razy w roku ostatnio kupilam dla moich rodzicow na swieta (mama tez ma karte) i z Warszawy do Bergamy zaplacilam w obie strony 139 euro za dwa bilety tylko ,ze kupilam 2 ms wczesniej
  • thorgalla 23.12.13, 20:50
    Wielokrotnie polecałam tę stronkę
    www.fly4free.pl/tanie-loty-z-wroclawia-do-londynu-za-68-pln/
    --
    Zrobiłaś test ciążowy? (..)
    Może nasiusiałaś w złym miejscu.Dobrze przeczytałaś instrukcję?
    Może to jest jakiś nowy model testu na inną chorobę.
  • vilez 23.12.13, 23:20
    Wszystko jest fajnie, dopóki takie tanie linie nie odwołają lotu. A gdy się jest wtedy za granicą, bez zapasowej forsy na lot liniami regularnymi, to może być przykro. Nie warto ryzykować.
  • pitxurri 23.12.13, 23:58
    Bez przesady. Mam za soba kilkanascie lotow ryanairem i wizzairem, odwolany tylko jeden (strajk kontrolerow lotow), bez problemow mi go przebukowali na kolejny dzien. Wiecej niz 600 zl nie placilam, a zdarzaly sie podroze za 120 zl w obie strony. Loty wyszukuje na stronie przewoznikow, sporadycznie korzystam ze skyscannera. Jak juz ktos pisal w ryanairze najtaniej jest ok. 2 miesiace przed lotem, bez
    bagazu, ubezpieczen itp.
  • jematkajakichmalo 24.12.13, 00:08
    Eeeeee bez przesady. Do tej pory odwolali mi tylko jeden lot ze wzgledu na zle warunki pogodowe, ale zadne regularne linie tez nie polecialy przeciez.
    2 tyg temu moj brat mial przyleciec w piatek, ale orkan to uniemozliwil, bez problemu przerzucili mu lot na nastepny dzien tylko do innego miasta, ale to nie byl problem.
    --
  • sumire 24.12.13, 08:31
    hm, tanie linie w takich przypadkach podlegają takim samym regułom, jak tradycyjne - przebukować na następny lot albo oddać kasę... a oddają całkiem sprawnie smile
  • elzbieta9022 14.02.14, 19:12
    Ja również mam podobne plany jak autorka postu. Lot ma całkiem fajne oferty, nie raz już z nimi latałam i wszystko było dobrze. Zastanawiam się tyko jakie ubezpieczenie wybierać na takie niedługie podróże. W jaki sposób Wy się ubezpieczacie i gdzie? Ubezpieczał się ktoś w libertydirect?
  • becialek 27.02.14, 23:58
    Ja mam OC wykupione ale właśnie się zastanawiam nad ubezpieczeniem turystycznym ze względu na tańsze bilety lotu.
  • una_mujer 28.02.14, 11:09
    Ja się ubezpieczam albo przez mBank (jeszcze nie korzystałam) albo w Allianz (korzystałam już dwa razy i polecam, za pierwszym razem nawet wylądowałam w szpitalu, załatwili wszystkie formalności i dokumenty sami, za drugim przy drobnym problemie musiałam wysłać, ale zwrócili kasę szybko).
  • wielkafuria 28.02.14, 10:15
    mleczne podróże. polub na fb.
    --
    Blog Furii: oddam pieska w dobre rece. pilne!!!!!
  • marches 06.03.14, 14:57
    Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić firmę FirstClass, szybko, tanio i bez problemów, zamówiłem bilet, wydrukowałem, dla uspokojenia się zadzwoniłem, wszystko się zgadzało.
    --
    Tanie latanie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka