"Co to jest ten dżender?" Dodaj do ulubionych

Może temat już omówiony, ale zaryzykuję.

W Wysokich Obcasach (z 28 grudnia 2013) był - dla mnie - bardzo interesujący wywiad z Barbarą Limanowską o teorii gender. Tu link www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/56,109835,15193918,Barbara_Limanowska_tlumaczy_co_to_jest_gender,,2.html
Szczerze mówiąc, to czytałam go trochę ze zdziwieniem i zaskoczeniem. Niby wszyscy wiemy, że nie ba równouprawnienia, że mężczyźni częściej robią kariery, że więcej ich u władzy, że lepiej zarabiają, że mniej zajmują się dziećmi i domem i bla bla bla.
Ale poruszyły mnie informacje odnośnie np. leków, które testuje się głownie na facetach (bo taniej, bo nie ma cyklu hormonalnego) a potem skutki uboczne przede wszystkim dotykają kobiet. Poruszyła mnie informacja, że opis zawału serca medyczny, jest opisem zawału serca u MĘŻCZYZNY. Inny jego przebieg jest u kobiety i dlatego kobiety CZĘŚCIEJ umierają na zawał od mężczyzn, bo nie rozpoznają poprawnie objawów. Koleżanka, z którą rozmawiałam o tym (cudzoziemka), wiedziała więcej na ten temat. Stwierdziła, że o wiele bardziej beztrosko podchodzi się na onkologii do usunięcia piersi u kobiety chorej na raka niż u mężczyzny, który ma raka jąder. Tam walczy się o zachowanie tego męskiego narządu. Już nie mówię o tym, że dało mi do myślenie zauważenie faktu, iż np. Orliki, na które wydaje się kupę kasy, są przede wszystkim dla CHŁOPCÓW (jednak dziewczynki nie tak często grają w nożną).
Czy wiedziałyście o tym wszystkim? Zastanawia was to? Co o tym sądzicie? Mój mąż stwierdził, że to głupie gadanie i dopóki nie zobaczy wyników badań naukowych (nad tymi testami leków, śmiertelnością kobiet na zawały i liczebnością mastektomii w proporcji do usunięć jąder) to nie uwierzy, to to taka "propaganda". A mnie temat szalenie zainteresował. Wiem, wiem, temat na świecie wałkowany od kilkudziesięciu lat a ja doznałam olśnienie. Ale interesuje mnie, co myślą o tym inne kobiety?
Przeczytaj całą dyskusję (1-100)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-170
(101-170)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.