Dodaj do ulubionych

fryzurka komunijna i dylemat

02.04.14, 21:31
Znalazłam fajną fryzurkę komunijną dla córki, wydrukowałam sobie zdjęcie i miałam na parę dni przed komunią w maju dać naszej fryzjerce. Przekopałam pół internetu, aż znalazłam coś fajnego, bo nie chcę loków ani wianka tylko fajny warkocz.
A tu dziś spotykam koleżankę- sąsiadkę z córką (rówieśnica mojej) które właśnie wróciły od fryzjera, z próbną fryzurką na komunię. Patrzę, a tu niemal identyczna stylizacja! Ja pierniczę, teraz wyjdzie, że ściągnęłam pomysł od koleżanki. Co byście zrobiły? Szukać kolejnej, czy trzymać się pierwotnej wersji.
Edytor zaawansowany
  • x.i.007 02.04.14, 21:32
    Przetrzymaj córkę do następnego roku i wtedy poślij do komunii, może zapomną..
  • maggi9 02.04.14, 22:06
    Czasami żałuję, że nie ma tutaj guziczka "Lubię to!" big_grin
  • rhaenyra 02.04.14, 22:43
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    --
    Myszka za kotka, kotek za pieska , piesek za wnuczka, wnuczek za babcię , babcia za dziadka - tak mści się sycylijska mafia.
  • samotari87 02.04.14, 22:44
    Cudne smile
  • lily-evans01 03.04.14, 22:18
    Zacna porada big_grin big_grin big_grin.
    --
    "Answer still no, sir" (The Last Sentence, oneinspats)
  • misterni 04.04.14, 07:57
    O ile wtedy ktoś nie zaplanuje takiej samej fryzury. big_grin
    --
    Misterni
  • madzioreck 02.04.14, 21:52
    Jeśli bardzo Ci zależy, żeby było oryginalnie, zajrzyj sobie tu: www.princesshairstyles.com/
  • ichi51e 03.04.14, 06:53
    Tez mialam to zalinkowac big_grin dobra strona
  • nangaparbat3 02.04.14, 22:01
    Puknełabym się w łeb.
    --
    "Kość jest wystarczająco twarda, by zdewastować pocisk, który w nią wpada."
  • andaba 02.04.14, 22:12
    Niech idzie z rozpuszczonymi, niekręconymi włosami. Gwarantuję, że będzie oryginalna, moja była.
  • nangaparbat3 02.04.14, 22:36
    Mojej upięlam wlosy w maly koczek, chyba nawet przy pomocy gumki-recepturki, poza tym gladziutko, wianuszek malutki wokoł tego koczka - wygladala prześlicznie, nie miałam pojecia, ze to na glowie to jakas "stylizacja", i nawet nie wiem, czy ktoras z dziewczynek miala podobna fryzurke - wszystkie bardzo ladnie wygladaly, byly przejete i czuły sie bardzo ważne.
    Na pewno nie zaprowadziłabym dziecka do fryzjera - zazwyczaj robią coś, co postarza o wiele lat, a w przypadku malych dziewczynek jest wyjatkowo niegustowne (co roku mam tego liczne przyklady na studniówce, a to przeciez dorosłe kobiety - i tak im szkodzi).
    --
    "Kość jest wystarczająco twarda, by zdewastować pocisk, który w nią wpada."
  • mamaemmy 02.04.14, 22:53
    andaba napisała:

> Niech idzie z rozpuszczonymi, niekręconymi włosami. Gwarantuję, że będzie orygi
    > nalna, moja była.

Moja tak idzie ,do tego wianuszek ze sztucznych stokrotek smile

--
    Historia małej Emmy Marii
  • feniks_z_popiolu 03.04.14, 05:21
    Moja też była z rozpuszczonymi niekręconymi włosami. Nie była oryginalna. Wiele dziewczynek miało taką "stylizację" smile .Kompletnie mi to nie przeszkadzało ani mojemu dziecku
  • klawiatura_zablokowana 03.04.14, 23:29
    Jak sobie przypomnę moją komunię, stylizacja sprowadzała się do pytania matki: "Chcesz włosy spięte czy rozpuszczone?" wink

--
    "A ja [mam] bulimię alzheimerowską - żrę, ale zapominam rzygać" by redheadfreaq
    Centrala antyewangelizacyjna w twoim domu
  • iwopob 08.05.18, 15:52
    Moja też była, jedyna miała proste rozpuszczone długie włosy pośród loków smile
  • misterni 04.04.14, 07:58
    Co Ci się ostatnio dzieje?
    --
    Misterni
  • niktmadry 02.04.14, 22:16
    Zapytałaby się księdza prowadzącego dzieci czy tak może być. Koniecznie zaznacz, że to Ty pierwsza znalazłaś tę fryzurę. A tak serio to NIE PSUJ DZIECKU I KOMUNII. Dzieci często jeszcze są nastawione na sakrament ale jak słyszą o takich dylematach własnych rodziców to same zaczynają myśleć tylko o strojach i prezentach.
  • cosmetic.wipes 02.04.14, 22:29
    > A tu dziś spotykam koleżankę- sąsiadkę z córką (rówieśnica mojej) które właśnie
    > wróciły od fryzjera, z próbną fryzurką na komunię.

Matkobosko, co to bedzie przed slubem.
    --
    Wszechwiedząca żmija
  • annakate 02.04.14, 22:41
    Bóg czuwał, że zobaczyłaś to dzisiaj, gdyby dopiero na komunii się okazało, to byłby dopiero prawdziwy dramat!
  • mama_kotula 08.05.18, 14:07
    Nie no, ja widzę sens robienia próbnej fryzury w celu sprawdzenia, czy po jakimś czasie w takim upięciu nie będzie boleć skóra głowy itp.
    Inna rzecz, czy w ogole jest sens robić dziecku fryzury, w których potencjalnie boli głowa tongue_out
  • klamkas 02.04.14, 22:33
    Obcięłabym na krótko, na pewno będzie w czołówce awangardy.
  • majenkir 07.05.18, 16:21
    big_grin wink

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • to_ja_tola 02.04.14, 22:35
    Przysiegam! Niektore problemy na tym forum to...szkoda słow.
    Powies sie bo córcia bedzie miala fryzure podobna do kolezanki fryzury...big_grin
    --
    "Optymista myśli,że świat stoi dla niego otworem,
    pesymista wie co to za otwór..."
  • krejzimama 02.04.14, 22:40
    "które właśnie wróciły od fryzjera, z próbną fryzurką na komunię."

O K.....A!
    --
    Bóg chce zapobiec złu? Nie może? Zatem nie jest wszechmocny.
    Czy może, lecz nie chce? Zatem nie jest miłosierny.
    Czy może i chce? Skąd zatem zło?
    Czy nie może i nie chce? Dlaczego więc nazywać go Bogiem?
  • burina 03.04.14, 04:24
    Ja bym się cofnęła w czasie i powiedziała: 'O jaka ładna fryzura i wychodzi na to, że mamy podobny gust, bo dla mojej Ziutki bardzo podobną wybrałam. Ależ te nasze dziewczynki będą uroczo wyglądać."
  • wpak 03.04.14, 06:13

"A tu dziś spotykam koleżankę- sąsiadkę z córką (rówieśnica mojej) które właśnie wróciły od fryzjera, z próbną fryzurką na komunię. Patrzę, a tu niemal identyczna stylizacja! Ja pierniczę, teraz wyjdzie, że ściągnęłam pomysł od koleżanki. Co byście zrobiły?

Nie posłałabym dziecka do komunii. W tej samej fryzurze? W życiu!
    ( rozumiem , że przy albach matki dostałyby spazmów, histerii albo nawet zawału serca ).
    Dżizzus, sama nie wiem czy mi się to przypadkiem nie śni wszak godzina jeszcze wczesna.
  • gretchen184 03.04.14, 06:43
    pies drapał fryzurę. a co jak makijaż będzie taki sam?
    --
    W wysokich Andach kondor jajo zniósł.
  • naomi19 03.04.14, 06:49
    komunia a duchowość big_grin
    --
    'Moim zdaniem praca jako wartość jest trochę przeceniania, uważam, że są bardziej wartościowe lub wzbogacające człowieka rzeczy, np.wychowywanie dzieci, spędzanie czasu z rodziną, albo chociaż bieganie boso po łące.' czujny.czajnik
  • bei 03.04.14, 07:09
    Hmmmm, to dlatego księża zmuszani są prosić przed tym świętem, by dziewczynki miały skromne fryzury, bez loków, wymyślnych oplotów, tapirów itd.

--
    olaromanska.blox.pl/html

www.dlaleszka.cba.pl/
  • asia_i_p 03.04.14, 07:32
    Ale koleżanka z takich, która się obrazi o "ściągnięty" pomysł?

Myśmy się trochę krępowali z imieniem dla synka, bo wygląda, jakbyśmy skopiowali imię synka kuzyna. Ale ponieważ mąż od zawsze chciał Michała, a mnie się też to imię podoba, więc będzie Michał i, jak się okazało, nikt w rodzinie nie ma o to pretensji.

Jak wam się podoba, to nie szukaj innej, chyba, że wiesz że to się skończy obrazą na trzy lata albo chyba że ci szczególnie nie zależy.
    --
    Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
    Imion miłych ludowi lud pozapomina.
    Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
    Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.
  • ichi51e 03.04.14, 07:48
    No zarty zartami ale jak zwykle clou problemu zostalo zadeptane. Watkodajka nie ma problemu ze dzieciak bedzie mial taka sama fryzure tylko ze tamta matka sobie pomysli ze zciagnela (psychiczna tamta ze na probe fryzury lata - zgadzam sie ze fryzury fryzjerskie to porazka loki tapiry etc smutny dzien gdy matka nie umie uczesac wlasnego dziecka btw)
    Na pocieszenie polecam ta strone co wyzej (na 100% cos tam znajdziesz) o ile nie chcesz robic tego co wszesniej albo nieprzejmowanie sie i tak kazdy tylko na takich imprezach patrzy na wlasne dziecko.

Ja lata temu mialam super fryzure (jedyne z czego bylam zadowolona btw - szlochalam w lazience w dniu komunii ze nie mam sukienki na kole i pelerynki z futetka z pomponami jak Ola M - w retrospekcji zdjeciowej mialam najladniejsza sukienke ze wszystkich - mam ja zreszta do dzis) luzna korone a w niej swieze frezje. Do dzis ten zapach mi sie dobrze kojarzy.
  • niktmadry 03.04.14, 11:57
    Małego Katechizmu dziecko nauczyłaś? Różnicę między zwykłym chlebem a Chlebem Eucharystycznym dziecku wytłumaczyłaś jak rozumiem i dlatego teraz na sam koniec zostawiłaś sobie sprawy najmniej ważne? Dobrze rozumiem?
  • ewa_mama_jasia 03.04.14, 15:33
    Na miesiąc przed komunią dziecko może już być przygotowane z poruszonych przez Ciebie tematów. Skąd ta ironia wobec autorki? Np. mój syn w zasadzie zdał już wszystkie wymagane modlitwy a o kwestie światopoglądowe dba siostra katechetka. Dlatego ja teraz mogę się zająć kwestią garnituru itp.
    Chociaż ja nie darłabym szat gdyby okazało sie, ze syn ma taki sam garnitur jak kolega smile
    --
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • joaaa83 03.04.14, 12:04
    Chyba Was poniosło. Po prostu Sandra nie potrafi zrobić warkocza dobieranego (o taki pewnie chodzi), więc idzie z córką do fryzjera. Nic w tym dziwnego.

Jakby chodziło o sukienkę na wesele DLA AUTORKI, to pewnie sporo komentarzy byłoby typu "trzeba było od razu się odezwać" i "teraz to załóż inną, bo wyjdzie że ściągnęłaś pomysł". Sandra się zastanawia na forum, czy podobne reguły panują w przypadku fryzur dziecięcych na komunię.

Moim zdaniem:
    - trzeba było od razu się odezwać
    - w przypadku dzieci i I komunii nie ma chyba takich niepisanych zasad jak w przypadku dorosłych. Pewnie i tak sporo dziewczynek będzie miało różne warkocze (chyba taka moda), więc nie przejmowałabym się i uczesała córkę zgodnie z jej życzeniem.
  • klamkas 03.04.14, 22:18
    Żeby zrobić dobieranego (o ile przez 8 lat życia córki się nie nauczyło) wystarczy odpalić youtube. Sama się nauczyłam robić kilka wymyślnych fryzur samej sobie - wszelkie zaplatańce na głowie córki to w porównaniu z moją głową mały pryszcz.
  • madi138 07.05.18, 13:16
    O! A ja samej sobie zaplotę, a na cudzej głowie nie wychodzi mi i już! Ku rozpaczy mojej córki tongue_out niestety mój youtube sam nie chce robić żadnych fryzur....
  • ga-ti 03.04.14, 12:30
    W zeszłym roku do I Komunii szedł mój syn, miałam więc okazję do pooglądania dziewczynek wink
    I wbrew przewidywaniom, że rodzice odbiją sobie brak sukien (jednakowe alby) fantazyjnymi fryzurami i welonami, dziewczynki wyglądały pięknie, elegancko, ślicznie, dziewczęco. Owszem, królowały warkoczyki przeróżne, korony z dobierańców z wpiętymi kwiatuszkami, koczki z dobierańców z małymi wianuszkami wokół koczków, dobierańce od czoła kończące się w 1/3 głowy udekorowane kwiatuszkami... wiele ślicznych dziewczęcych fryzur. Ale były też włoski rozpuszczone, nakręcone bądź nie, z wianuszkami sztucznymi lub 'żywymi' albo z opaską z kwiatkiem.
    U nas szła ponad setka dzieciaków, z czego ponad połowa to dziewczynki, nie dałoby się chyba uniknąć podobieństw wśród fryzur, butów, torebeczek... Ale chyba nikomu to nie przeszkadzało i tak każdy był zafascynowany swoim dzieckiem smile
  • olewka100procent 03.04.14, 12:54
    próbna fryzurka ? o ja pierdziele , dokąd zmierza ten świat. A makijaż próbny też będzie i tipsy ? hahaha
  • antychreza 03.04.14, 16:11
    "Stylizacja" dla 9-latki? Próbna fryzura na komunię? Gdzie te czasy kiedy do komunii szło się z rozpuszczonymi włosami i skromnym wiankiem?
    --
    kuchniazwyrakiem.blogspot.com/
    mojastrefazaczytania.blogspot.com/
  • burina 04.04.14, 01:44
    Bez przesady. Moja komunia była w tych dawnych dobrych czasach a pamiętam, że byłam jedyną osobą z włosami upiętymi w koczek (proboszcz poprosił o to, by fryzury były skromne i niełatwopalne, bo bądź co bądź trochę z zapalonymi świeczkami sam na sam się czasu spędza) i wianek miałam ze specjalnie hodowanego na ten cel mirtu. Moja ekomatka ani pół wstążeczki czy innej ozdóbki mi nie wpięła we włosy. A były to czasy misternych waciano-plastikowo-niewiadomojakich stroików do włosów. Oczywiście jako równowaga do sukienek na kołach, lakierków na obcasach itp.
  • panterarei 07.05.18, 14:52
    Nie wiem, gdzie te czasy, może w latach 50, bo ja w II połowie lat 80, podobnie jak Ichie bardzo żałowałam, że nie mam pelerynki z pomponami i sukienki a la księżniczka, moja mama postawiła na prostotę i byłam wściekła..

--
    "Natenczas onegdaj azaliż plwasz waść do strawy pozostawionej w holu?"
  • majenkir 07.05.18, 16:26
    Ja mialam komunie w '79, juz wtedy byly te pelerynki i ja tez nie mialam sad sad
    A na glowach krolowaly loki francuskie.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • angazetka 08.05.18, 16:42
    A ja chciałam prostej sukienki i taką miałam. Połowa dziewczynek w klasie miała suknie na kołach, tandetne wielce - tak myślałam wtedy i tym bardziej teraz.
  • joann_80 03.04.14, 18:13
    przede wszytskim puknij się w łeb, Ty i wszystkie mamuśki, które zachowują się jak debilki na samo słowo komunia. To przede wszystkim przeżycie DUCHOWE a nie targowisko próżności.
    Po drugie jesteś sławna, Twój wątek z d*** pojawił się na MISTRZOWIE.ORG
    --
    To co się zaczyna na 192... to nie IQ. To jest IP. (by Krejzimama)
  • sandra1301 03.04.14, 21:53
    Uła, ale się niektórym ematkom ulało, kubeł pomyj, nie ma co, w stylu ematki, czy raczej ehejterki. Życzę miłego wieczoru.
    Dzięki za podpowiedzi emamom, które bez jadu odniosły się do tematu. Z pewnością skorzystam.
  • capa_negra 03.04.14, 22:10
    Jaki problem takie komentarze
    --
    A weź ty takie rady, zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek
  • aankaa 03.04.14, 22:30
    nie zapomnij o stworzeniu wątku o koszcie knajpy, obiedzie na 50 osób w domu czy liście gości (sąsiad niemile widziany ale jego rodzina jak najbardziej)
  • burina 04.04.14, 00:36
    Oho, chyba Twoją duszę diaboł posiadł. Miejmy nadzieję, że tylko chwilowo, bo jakoś mało duchowo brzmi wyzywanie od debilek i nawoływanie do pukania się w łeb.
  • angazetka 03.04.14, 21:59
    Czułam, że to będzie problem MEGA, i nie zawiodłam się big_grin
  • srebrnarybka 04.04.14, 00:45
    koniecznie zmienić fryzurę, bo sakrament będzie nieważny, jak dziecko będzie miało taką fryzurę, jak sąsiadka.
  • misterni 04.04.14, 08:09
    Już widzę, jak całkowicie pochłonięte duchowością, w ogóle, ale to w ogóle nie zajmowałyście się takimi sprawami jak fryzura, czy manu na przyjęcie komunijne (jakoś nie zauważyłam, żeby ktoś w wątkach o menu kogoś od debili wyzywał, widać nażreć się to normalka i nie koliduje z duchowością wydarzenia)
    A wasze dzieci w workach jutowych poszły i fryzurach od garnka.

--
    Misterni
  • morekac 04.04.14, 08:09
    Ja pierniczę, teraz wyjdzie, że ściągnęłam pomysł od koleżanki.
    Ponieważ dziewczątek pewnie będzie sporo, szansa, że jakaś fryzura się powtórzy , jest spora. Ostatecznie - na ile sposóbów można uczesać dziecko, tak, aby fryzura była jeszcze tak wystawna, jak na ekstrawagancki ślub?
    Nie robiłabym nic, licząc, że tamta mama w natłoku wrażeń nic nie zauważy.
    Jeśli jednak masz na zdjęciu datę wydruku, w sądzie może być to dowód, że wpadłaś na ten pomysł wcześniej - zachowaj go... wink
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • madi138 07.05.18, 13:19
    Jest jedna fryzura, której NA PEWNO nie będzie miała żadna dziewczynka- na łyso...
  • 7katipo 07.05.18, 12:07
    Naprawdę nie było świeższych wątków komunijnych, dla tak marnego spamu trzeba było w starociach kopać???? big_grinbig_grinbig_grin
    KOSZ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.