Dodaj do ulubionych

A co jadacie 'normalnie' na obiad

07.04.14, 14:40
tak w nawiązaniu do wątku o obiedzie z niczego

Bo spora część wymienionych tam potraw jest dla mnie normalnym obiadem ...
--
'Demokracja ma sens jedynie kiedy jest kontrolowana'
Obserwuj wątek
    • morgen_stern Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 14:44
      Tak szczerze, to u mnie potrawy się powtarzają i jak nam coś smakuje i szybko się robi, to jemy to często. Najczęściej powtarza się chyba kurczak z warzywami w sosie pomidorowym (pulpa z kartonu lub puszki) oraz pomidorówka. Dziś wersja super leniwa czyli sos będzie gotowy z Pataksa, korma, mmmmm...

--
      Tak, siedzenie w domu z dzieckiem i łażenie po galeriach handlowych to może być życie z pasją / bri
      • niutaki Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 14:50
        Normalnie np dzisiaj bedzie gulasz z piersi indyka, ziemniorysuspicious i jakas surowka, albo ogorek kiszony, normalnie tez zupy jadamy (co za wstydwink) nie zadne tam wymyslne tylko pomidorowa, krupnik, rosol. Mielone, spaghetti, nalesniki. Kurczaka duzo jemy.
        --
        Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spie...j w taki sposób, że poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cię wyprawie.
        • morgen_stern Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 14:53
          To będzie może głupie pytanie, ale jak robisz taki gulasz z indyka? Ja robię z nich bitki z cebulką, takie w piekarniku, ale długo się robi to cholerstwo.
          --
          Tak, siedzenie w domu z dzieckiem i łażenie po galeriach handlowych to może być życie z pasją / bri
          • niutaki Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:09
            Robie szybko nadzwyczaj, bo ja czasu nigdy nie mam, mieso kroje w kostke, przyprawiam, po 15 minutach podsmazam, ale tylko troche i zaraz podlewam i dusze pod przykrywka. Ja robie gulasz tylko z piersi, udziec pieczony robie w piekarniku. I tak dusze z przyprawami, grzybkiem czy co tam chcesz, zaprawiam maka i smietana i gotowe.
            --
            Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spie...j w taki sposób, że poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cię wyprawie.
            • gaga-sie Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 09.04.14, 22:43
              Dzisiaj robiłam indyka z warzywami: pierś z indyka pokroić w plastry, podsmażyć na oleju, podlać wodą i dusić. Pod koniec duszenia dodać marchewkę i pietruszkę w talarkach, słupki selera, kawałek pokrojonego pora ( albo użyć mrożonki o tym składzie) i kawałek poszatkowanej kapusty włoskiej. Przyprawić.
              My to jemy z ugotowanym ryżem. Do tego papryka konserwowa lub ogórek. Nie jest to ciężkie danie, a mięso wychodzi wilgotne, kapusta dodaje smaczku.
      • naturella Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 14:52
        Łopatka pieczona z pomidorami suszonymi, grzybami i cebulką, do tego szpinak, kalafior i dla syna ziemniaki. Na jutro będę gotować żurek - z ziemniakami i boczkiem. W środę makaron ze szpinakiem i żurek, w czwartek krem z pomidorów z grzankami, w piątek kluski na parze, klopsiki (takie z IKEI) i jakieś warzywa. Takie obiady mamy w tym tygodniu.
    • jak_matrioszka Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 14:52
      U mnie jest naprzemiennie "niemanie niczego" z "niemaniem pomyslu", wiec w sumie tez potrawy "z niczego" sa normalnym obiadem. Przy czym "niemanie niczego" zawiera w sobie opcje mrozonych filetow z lososia i porcji roznych mies w zamrazarce, bo jak naprawde nie mam niczego, to nijak sie nie da z pustych szafek obiadu ukrecic.
      Opcja: mam pomysl i kupilam wszystko zeby go zrealizowac to krewetki smazone na masle z czosnkiem i pietruszka (bo po pietruszke musze pojsc do sklepu, reszte zazwyczaj mam). Zaloze sie ze dla niektorych to bylaby opcja obiadu z niczego big_grin
    • default Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 14:54
      U mnie nie ma jakichś wymyślnych obiadów na ogół, tak więc i potrawy wymienione w tamtym wątku pojawiają się u mnie w trybie "planowym" - z tą różnicą, że wtedy są bardziej "wypasione", w wersji bogatszej.
      Np. makaron z sosem składającym się z samego przecieru + bazylia vs makaron z sosem pomidorowym na bazie pomidorów z puszki, z dobrą oliwą, z cebulą, czosnkiem, bukietem przypraw i parmezanem.
      • niktmadry Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:08
        U mnie ten makaron to jest "obiad na szybko" . Pół kg mięsa mielonego położyć na patelnię, dodać mieszankę ze słoika 3-składnikową (groszek, kukurydza, marchewka) czosnek, koncentrat, doprawić i ugotować makaron.
        Czasami robię to samo tylko wersja z pieczarkami czyli: starte pieczarki z cebulą duszę na patelni, do tego mięso mielone, serek topiony w kostce i przyprawy.

Ale to jak mam mega lenia i ochotę na obiad w 15 minut.
        • moofka Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 16:46
          niktmadry napisał(a):

> U mnie ten makaron to jest "obiad na szybko" . Pół kg mięsa mielonego położyć n
          > a patelnię, dodać mieszankę ze słoika 3-składnikową (groszek, kukurydza, marche
          > wka) czosnek, koncentrat, doprawić i ugotować makaron.
          > Czasami robię to samo tylko wersja z pieczarkami czyli: starte pieczarki z cebu
          > lą duszę na patelni, do tego mięso mielone, serek topiony w kostce i przyprawy.
          >
          brzmi to niezbyt smacznie smile
          chyba nie jestes mistrzynia patelni wink

--
          o mój borze tel my why
          • 18lipcowa3 Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 09.04.14, 18:27

> brzmi to niezbyt smacznie smile
            > chyba nie jestes mistrzynia patelni wink

delikatnie powiedziane, mi się autentycznie niedobrze zrobiło
            to musi być okropne

--
            ''Wątek obalił ostatecznie mit zapracowanej, pełnej pasji i rozwijającej się kury domowej. Wychodzi na to, że Wy po prostu robicie wszystko 3 razy wolniej.'' araceli
    • rhodesian_ridgeback Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 14:57
      Dzisiaj żur z kiełbachą i jajem, został z wczoraj.

Oraz placki ziemniaczane w kombinacjach zależnych od upodobań indywidualnych. Ja ze śmietaną i szczypiorkiem, córka ze śmietaną i cukrem, syn z z gulaszem, mąż z samym sosem z gulaszu, bo kiełbacha w żurze mu zaspokaja apetyt na mięsiwo, a śmietany nie lubismile

• jan.kran Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:03
        U nas najcześciej jest jakieś curry , ratatouille , tofu z warzywami wok. Musaka wege, czasem jakaś pasta albo z gotowym pesto albo zj akimś prostym soem domowym. Niekiedy gnocci.Rzadko pierogi lub kluski ślaskie , gotowe , dal kokosowy.
    • a1ma Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:15
      Jak jestem sama, to najczęściej makaron z jakimiś warzywami. Dziś - z bakłażanem.
      Jeśli gotuję dla rodziny, to raczej tradycyjnie - jakieś mięso / ryba, świeża sałata, warzywa na ciepło. Zup prawie nie jadamy, podaję tylko na proszone obiady z 7 dań wink

--
      Life is too short to remove usb safely.
    • maggi9 Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:16
      Ostatnio mam fazę na makaron z warzywami.

Gotuję makaron (penne, spaghetti). A na patelni na szybko podsmażam warzywa: najpierw na oliwie czosnek a do tego dorzucam pomidora plus paprykę plus cebulę plus cukinię plus oliwki. Albo dzisiaj brokuł, groszek, oliwki.Warzywa mają się podgrzać, nie trzeba ich rozgotowywać na sos, dorzucam makaron, mieszam i dodaję ser np fetę, mozzarellę albo parmezan. Czasami dosypuję pietruszkę.
      • oteczka Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:28
        Dzisiaj Chili con carne ,ja niestety owsianka i siemię tak od paru dni wrzody męczą,normalnie to z ostatniego tygodnia gołąbki ,naleśniki,barszcz biały,zupa gulaszowa,gyros, sos czosnkowy ,pierś w cieście,pure marchewkowe ,nugety z piersi,sos jogurtowy w ogóle bardzo dużo piersi bo to jada mój syn,do tego sałata zwykła albo lodowa+ dodatki, na przemian z sałatkami ze słoików trzeba pozjadać
      • aqua48 Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:47
        Normalnie zrobiłam soczewicę z mięsem, jemy z ciemnym chlebem, pycha. Na jutro mam bigos, z młodym ziemniakiem i kopertaskiem zapewne, we środę będą być może leniwe z jakąś zupą. Z zup najczęściej robię pomidorową, cebulową, rosół, jarzynową, krupnik, ziemniaczankę, żurek, barszcz czerwony. Przynajmniej raz w tygodniu są naleśniki - na słono lub na słodko, ryba, kurczak pieczony. Lubię bardzo carbonarę, frytki, no i musi być do tego góra sałaty. Piekę też pizzę domową.
      • zuzanna56 Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 15:53
        chilli con carne
        zupa fasolowa
        barszcz czerwony
        zupa pomidorowa
        makaron z sosem
        schab pieczony w piekarniku
        pierś z kurczaka na sposób meksykański z czerwoną papryką, fasolą i kukurydzą, z ryżem
        lasagne
        zapiekanka z ryżu z warzywami

rzadko jemy ziemniaki bo nikomu się nie chce ich obierać
        najszybciej jest podgrzać wczorajszą zupę
        albo ugotować ryż/makaron/kaszę
        • to_ja_tola Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 16:00
          normalnie?
          ziemniaki/kasza/ryz
          mięso
          warzywa
          surówka
          czasem krokiety ze sklepu,albo szare kluski,czasem zupa,czasem naleśniki,ale nie cierpię tego smrodu,więc rzadko.No i rybysmile
          najchętniej jadłabym same zapiekanki makaronowe,ale...bym się nie uwlekławink
          a dzisiaj byla pizza wink
          --
          "Optymista myśli,że świat stoi dla niego otworem,
          pesymista wie co to za otwór..."
    • agni71 Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 16:12
      Dzisiaj pomidorowa z makaronem.

Wczoraj były schabowe, ziemniaki, sałatka z sałaty, rzodkiewek, ogórka i szczypiorku, z sosem czosnkowym.

Z ostatnich dni: pierogi z mięsem (to u nas danie weekendowe, bo robi je mąż).

ryba smażona + ziemniaki + surówka z kiszonej kapusty

klopsy z mielonego mięsa w sosie koperkowym z ziemniakami lub makaronem

tzw. chińskie

makarony, mam kilka sprawdzonych, które wszyscy w domu lubią: z kozim serkiem i pieczarkami, z sosem pomidorowym i mielonym mięsem, z porami, z tuńczykiem, lazania z mięsem mielonym, lazania ze szpinakiem.

z zup, oprócz pomidorowej: krupnik na wędzonce, barszcz czerwony, w sezonie szczawiowa, dyniowa...

latem często różne wersje a'la lecza, którego bazą są cukinie

• penelopa40 Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 16:30
        makarony różne z sosami różnymi
        ryba pieczona lub wędzona + ryż
        ravioli z nadzieniem - z gotowego
        pizza, ryż z sosem i warzywami,
        sałatki z sałaty zwykłej lub lodowej z dodatkami typu papryka, kukurydza, pomidor, ogórek, ser feta, mozzarella ... inne...
        warzywa na patelnię, warzywa mrożone do ugotowania lub odgrzania
        kuskus, kasza, surówka z buraczka, czasem kapusty
        sporadycznie naleśniki, gotowe pierogi, pieczony schab lub kaczka pieczona - prawie nie jadam mięsa, sporadycznie zupa - moje dziecko jada w porywach 2 zupy od czasu do czasu, mąż wcale wiec zup nie gotuję ... sezonowo nadziewane papryki, ratatouille...
        nie cierpię obiady pt kawał mięsa, ziemniaki i surówka...
      • 3eneduerabe Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 16:29
        Acha jak akurat nie mam pomyslu co zrobic to zawsze mam zamrozone pierogi- oczywiscie swoje. Zazwyczaj w piatek sobie robie ze 100pierogow- ruskie albo ze szpinakiem albo miesem. I w razie kiedy nie mam czasu zeby ugotowac bo mam milon spraw do zalatwienia wyciagam z zamrazalki moje pierogi i obiad gotowy smile
    • volta2 Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 16:33
      normalnie - to u nas zupa +drugie+ deser

dziś będzie nienormalnie czyli zupa i drugie bez deseru, dla męża bez drugiego - będzie musiał zadowolić się rosołem i jako "drugie" mięsem z tego rosołu. znaczy będzie dymsmile o brak drugiegosmile
    • moofka Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 16:57
      normalnie planuje tydzien mniej wiecej tak
      2 razy cos na czerwonym miesie - i tu schabowe, poledwiczki na wiele sposobow, sztukamies staropolski, zrazy, steki, kotlety mielone lazanja tradycyjna, zeberka duszone lub pieczone,pieczenie, spagetti bolonese, gulasze, chili con carne strogonow
      2 razy kurczak lub podroby - watrobka z cebulka, pilaw kurzecy lub indyczy, gyros, tradycyjne kotleciki ala schabowe, kotlety pozarskie lub devolay, gulasz indyczy, kieszonki z czyms, gulasz z zoladkow np, lub krupnik na kilogramie serduszek - moje dzieci lubia podroby, cos typu wok z kurczakiem i jarzynami, nie znam sie za bardo na chinskiej kuchni - ale mam zamiar zglebic tajniki wink
      1 raz ryba - kupuje wylacznie swieze, wiec sa dosc drogie - pieke je w folii lub smaze na masle, rzadziej filet zapanierowany,
      reszta bez miesa - i tu makarony, risotta, lazanja szpinakowa, pierogi, leczo rozne, ragu, i zupy - geste tresciwe warzywne, albo kremy z grzanka
      najczesciej zalezy to od tego co kupie, jak sa ladne ryby to dzis ryba
      nie ma tak ze zaplanuje a leza wychudzone nieszczescia to na sile wezme
      wtedy wezme np ladny karczek
      ale staram sie trzymac rozkladu tygodniowego w proporcjach
      --
      o mój borze tel my why
    • edelstein Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 17:55

Zupke w proszku.5razy w tygodniutongue_out

"Znasz mnie lepiej niż ja siebie? Widziałeś mnie na glebie?
      Znasz upadek i cierpienie? Znasz każde wydarzenie,
      Które miało wpływ na mnie? Znasz mnie lepiej niż ja klaunie?...
      Śmiejesz się,zgadnij,kto się będzie śmiał ostatni"
    • klubgogo Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 07.04.14, 21:58
      Na szybko:
      makaron z sosem - na patelni na 3 minuty czosnek na oliwie, na to pomidory, pieprz, chili i już, w wersji wypasionej łyżka ricotty albo kulka mozarelli, albo sardelle
      Niewymagające:
      skrzydełka, udka pieczone - wstawiam i same się pieką, albo ryba
      Weekendowo:
      rosół na 3 dni, albo każda inna zupa i zamiennie - zieniaki, kotlet z kuraka, kasza z gulaszem wołowym, pieczony udziec wołowy (marynata dzień wcześniej), wątróbka kurza plus surówki
      Sporadycznie:
      naleśniki, pierogi leniwe.

Na bardziej kombinowane dania nie mam czasu.
      • aga_sama Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 09.04.14, 21:42
        dziś były kupne tortille z serem żółtym, do tego chili con carne w wersji dziecięcej, ryż z groszkiem, warzywa surowe
        Mięso z fasolą miałam zamrożone - przerobiłam w sobotę chyba kilogram, ugotowałam tylko ryż

Jutro będzie zupa jaka nie wiem mąż gotuje
        dzieć ma na 2 dni usmażone nugettsy do szkoły, ziemniaki 2 się gotują

A normalnie to jadamy:
        makarony w milionie kombinacji
        risotto w milionie kombinacji,
        zupy rzadko
        ryba/ mięso/ kotlety wege z ziemniakami/ kaszą i warzywami
        zapiekanki: ziemniaki, warzywa, jakieś mięso, często to robię en.wikipedia.org/wiki/Hachis_Parmentier
        pizza
    • triismegistos Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 09.04.14, 22:39
      Dzisiaj były grzybowe gołabki, chociaż to raczej nie jest normalny obiad, bo rzadko mi sie chce zawijać. Normalnie robię jakieś tajskie curry, albo stir frya. Co środę ryba, bo u mnie w sklepiku jest dostawa świeżutkich, najczęściej flądry albo śledzie, przeważnie bez cudowania, smażone bez panierki, z ziemniakami i kapustą kiszoną. Jak mi się chce i mam czas to zupa. Często robię tez makaron z jakiś szybkim sosem. Bardzo często jadamy pieczone warzywa korzeniowe z maślanką.
      Moja kuchnia jest mocno sezonowa, tzn jesienią jemy grzyby i dynię, wiosną młodą kapustę i szparagi, latem lżej i warzywniej, zimą cieżej i mięsniej.
      Ja dodatkowo musze do obiadu coś białkowego zjeść, jak nie mieso albo rybę to chociaż maslankę, kefir, jajko... Bez tego jestem po prostu głodna. Dzisiaj właśnie był taki bezbiałkowy obiad i chodzę strasznie niedojedzona.
      --
      Kto nie pali i nie pije
      będzie dawcą organów
    • zonaczolgisty Re: A co jadacie 'normalnie' na obiad 10.04.14, 05:04
      Spaghetti tradycyjne albo z meatballs
      Makaron z pesto i serem ricotta
      Schabowe, ziemniaki i salata ze smietana
      Pieczen wieprzowa w warzywach (dynia, brokuly, ziemniaki, kukurydza)
      Kotlety mielone z ziemniakami i marchewka albo wersja z ryzem i surowka z marchwi i kapusty kiszonej
      Chinszczyzna z woka (duzo warzyw al dente z cienkimi plasterkami wolowiny albo kurczaka i kluski jajeczne chinskie albo mongolskie, sos pikantny)
      Watrobka z cebulka, ziemniaki i ogorek kiszony
      Placki ziemniaczane z czymkolwiek
      Gesta pomidorowa z makaronem i kawalkami kurczaka
      Zurek z jajkiem i kielbaska
      Cebulowa z grzankami z serem
      Panierowana piers z kurczaka, frytki i kolba kukurydzy
      Panierowana ryba z cytryna, frytki albo ziemniaki i surowka z kapusty pekinskiej
      Losos pieczony w folii z czosnkiem i serem i surowka
      Kurczak w sosie musztardowo-marchewkowym na ziemniaczkach puree

To taki staly repertuar, do tego wszelakie surowki, w duzych ilosciach jemy pomidory z bazylia i mozarella i rozmaite odmiany salaty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka