Dodaj do ulubionych

do ćwiczących - włosy

10.03.15, 10:25
co robicie z włosami jak czesto ćwiczycie?
mam włosy takie do ramion, dość gęste ale cienkie, miękkie, słabo trzymające fryzurę. żeby jakos wyglądały musze je po umyciu potraktowac pianką i wysuszyc co najmniej z okrąglą szczotką albo innym wspomożeniem. opcja pozostawienia do samodzielnego wyschnięcia nie wchodzi w grę bo wyglądam jakby mnie krowa polizała.
i mam problem, bo zachorowałam na ruch - tak, dla mnie to tez dziwne, ale jednak. i musiałabym myc głowe ze cztery-piec razy w tygodniu. myc to moge, ale suszenie ich tyle razy - mam wrażenie że nie bedzie im sie podobac uncertain
co robicie z włosami po wysiłku? sa jakies metody żeby oszczędzić im przepocenia przy ćwiczeniach, żeby przedłużyc świeżość fryzury? ścinać nie będę, nie chcę mieć krótkich włosów, mam długość w ktorej czuję się optymalnie.
osoby "wymyję, same schną i wyglądają ok" uprzejmie prosze o niewpisywanie się, nie dokładajcie mi wk...rwu na samą siebie suspicious

--
"(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
Pietrek + Solejuk wink
Edytor zaawansowany
  • 10.03.15, 10:28
    Może zacznij nosić perukę, albo chustkę czy turban? Innej metody nie widzę. Ja ćwiczenia uważam za zaliczone dopiero, kiedy się porządnie spocę, więc bez mycia głowy nie da rady.
  • 10.03.15, 10:34
    Może suchy szampon?

--
    Jaka jest podstawowa różnica między psem a kotem? Pies rozumuje tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, muszą być bogami". Kot zaś tak: "Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem bogiem".

Autor anonimowy
  • 10.03.15, 10:35
    nie ćwiczę często -jak jestem w formie to 3x w tygodniu. Nie muszę myć włosów po siłowni-bo się prawie nie pocę przy takim wysiłku. Pocę się po aerobowych (bieżnia, bieganie) i crosfitt. Myję włosy co 3 dzień+ dodatkowo po wysiłku- ale szamponem bez parabenów, silikonów, chemii
    --
    Jako chrzescijanka wierze , że Maryja "poczeła z Ducha Św.", nie z anioła ! Podstawy naukowe sa takie, ze skoro partenogeneza wystepowac może u ryb, płazów, nawet u gadów - dlaczego nie mogła zdarzyc się raz jeden w Nazarecie ? by plater-2
  • 10.03.15, 10:39
    no ja własnie robie aeroby - zumba, bieganie, rower. nie jestem w formie, dopiero ją wypracowuję, wiec nawet niespecjalnie intensywny wysiłek powoduje że jestem zlana potem smile
    i jak pisałam - mycie mnie nie przeraza, mam dobrą pielęgnację wypracowaną, przeraża mnie suszenie...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 13:37
    Jak jest ciepło-włosy schną same w miarę szybko-fakt że nigdy nie miałam włosów dłuższych niż do ramion
    Ja zima-suszarka na początku, no nie ma mocnych

Ale
    Odradzałabym codzienny zbyt cżesty wysiłek fizyczny. To nie jest dobre. Organizm musi mieć czas na regenerację-by działał efektywnie a sport był zdrowiem
    --
    o przepraszam, siedzenie na ematce jest moją głęboko prywatną sprawą, nie bede o tym z nikim rozmawiac! suspicious by dziennik-niecodziennik
  • 10.03.15, 10:38
    tez takie mam włosy
    jak nie cwicze to myje co drugi dzien a jak cwicze to wtedy gdy cwicze wiec były okresy ze codziennie
    jem tabletki na wzmocnienie i odzywek uzywam
    myje i susze itd nie jestem zakładniczka włosów
  • 10.03.15, 10:40
    Myję i układam za każdym razem, w związku z tym zdarza mi się myć dwa razy dziennie (bez porannego mycia wyglądają jakby nigdy nie widziały szczotki do włosów, a o stylizacji słyszały w legendach miejskich). I pluję sobie w brodę, że obcięłam długie włosy, które rano można było po prostu spiąć i to poranne mycie nie było potrzebne uncertain
  • 10.03.15, 10:51
    Cwicze wieczorem.
    I tak co rano musze umyc wlosy, bo nieumyte są przyklapnięte i zarazem sterczace w tysiąc stron wink
    A jezeli moja opcja jest dla ciebie niefajna to polecałam juz suchy szampon ( ja mam aktualnie batiste do ciemnych włosów) lub wymiennie takie granatowe gliss kur w proszku, podnosi włosy u nasady.

--
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • 10.03.15, 11:05
    Jak wracam zmęczona wieczorem z siłowni to ostatnia rzecz, o jakiej myślę to to, jak wyglądają moje włosy wink

--
    Psia mać!
  • 10.03.15, 11:13
    nastepnego dnia rano też Ci wszystko jedno?

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 11:39
    yyyy rano po prostu myję głowę. Ale to niezależnie od treningu, po prostu myję głowę każdego ranka. Co to ma wspólnego z tematem wątku?

--
    Na esce maja hasło reklamowe "nie bawisz się, nie zyjesz" jak mnie ono przygnębia, ja bardzo często po prostu nie żyję / fadilla
  • 10.03.15, 12:02
    przeczytaj uwaznie.
    pisze wyraznie że martwi mnie codziennosc koniecznej stylizacji włosów, bo moje akurat tego wymagają, i pytam czy osoby o podobnym typie włosów i w podobnej sytuacji tez codziennie po prostu myją, suszą i układają (i jak to sie odbija na kondycji włosów), czy moze mają jakies sztuczki ktore pozwalają na mycie i suszenie łebka co drugi dzien przynajmniej. obawiam sie ze moje włosy codziennego mycia i stylizowania nie zniosą.
    teraz jaśniej? smile

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 12:05
    Myję, suszę i ukladam codziennie. Jeśli masz brudne lub spocone włosy, to choćbyś chciała inaczej - umyć musisz.
    --
    Co do pogody mam ją zawsze na Polskim morzem mało tego zawsze wracamy mega opaleni a temperatury sięgajace a nawet przekraczające 40 stopni miałem choćby w czerwcu 2014 by gorol0
  • 10.03.15, 12:07
    No dokładnie - co niby miałabyś innego zrobić ze spoconymi, tłustymi włosami? Związać w kitkę? Niby można, ale chyba nie o to chodzi.
    Niżej podałam przykład z dobrą suszarką z jonizatorem, ale to raczej do stosowania w domu, trudno żeby to targać ze sobą na trening.
    --
    Piękne Anioły
  • 10.03.15, 12:17
    > Niżej podałam przykład z dobrą suszarką z jonizatorem, ale to raczej do stosowa
    > nia w domu, trudno żeby to targać ze sobą na trening.

no widzisz, i to jest mniej wiecej rada taka o jakie prosiłam big_grin
    to i tak by było do domu, i tak całą pielęgnację potreningową odwalam dopiero w domu.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 12:37
    Aaa bo ja zrozumiałam, że pytanie jest głównie o tym, co zrobić z tłustymi frytami zaraz po treningu wink Jonizacja DZIAŁA, sama w to nie wierzyłam, ale to prawda. Używam też zawsze dyfuzora, włosy są cudne - miękkie i lekko uniesione.

--
    Na esce maja hasło reklamowe "nie bawisz się, nie zyjesz" jak mnie ono przygnębia, ja bardzo często po prostu nie żyję / fadilla
  • 10.03.15, 18:51
    Najlepiej suszarka z dużą mocą (ja mam 2200), wtedy da się oblecieć przynajmniej częściowo - zwłaszcza u nasady - zimnym nawiewem i włosy się tak nie wysuszają.
  • 10.03.15, 11:09
    I bez ćwiczeń myję głowę codziennie.
    --
    Co do pogody mam ją zawsze na Polskim morzem mało tego zawsze wracamy mega opaleni a temperatury sięgajace a nawet przekraczające 40 stopni miałem choćby w czerwcu 2014 by gorol0
  • 10.03.15, 11:15
    Tez myje codziennie - moze to nawet zrobi twoim wlosom dobrze, bo i tak stosujesz pianke itp. Jesli to mozliwe, to pozwol wlosom sie posuszyc na powietrzu przez chwile i susz wlosy takie juz tylko wilgotne, ale jeszcze skore do modelowania wink
  • 10.03.15, 11:28
    sie nie da. moje podeschniete nie dają sie modelowac. przy skórze zrobiłabym moze odbicie, ale koncówki mialabym jak miotła.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 11:36
    To moze same koncowki sobie spryskaj? Nie wiem, czy to zadziala, ale zawsze troche krocej bedziesz goracym dmuchac...
  • 10.03.15, 11:21
    Suszarka z "zimnym" nawiewem plus duża moc suszarki 2200W. Suszę tak włosy codziennie od 20 lat i żyję.
  • 10.03.15, 11:28
    co z modelowaniem?

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 11:58
    A myslałas o dobrej jakosci suszarce obrotowej?
    Yhhh nie wiem czy dobrze to nazywam, taka szczotko suszarka.
    Jak miałam dłuzsze włosy to sie sprawdzała elegancko.

--
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • 10.03.15, 12:03
    no mam, taką szczotke obrotową własnie smile no ale dalej to jest grzanie włosów...

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 11:40
    Każdemu polecam dobra suszarkę z dyfuzorem i jonizacją, włosy w ogóle nie są przesuszone czy zniszczone. Tylko nie będziesz tego raczej targać na trening...

--
    Piękne Anioły
  • 10.03.15, 11:44
    ja wlosy myje codziennie - mam liche i cienkie, staram sie nie suszyc suszarka, daje im po prostu wyschnac samodzielnie (wlosy myje na wieczor). Rano jak sie maluje to po prostu nakrecam je na walki i spryskuje John Frieda sheer blonde volume booster (taki lakier do wlosow blond co nadaje objetosci). Ja sie maluje a wlosy sie ukladaja smile jak mam czas to myje wlosy rano - tak samo przed jakims wiekszym wyjsciem, i wtedy najpierw nakladam pianke i susze na okraglej szczotce, a dopiero potem na walki smile w awaryjnych sytuacjach - suchy szampon, obecnie mam Syoss, a wczesniej taki z Rossmann Isana (tez byl tak samo dobry).
    Wlosy myje codziennie bo po prostu bez mycia sa przyklapniete, tluste od nasady i wygladam okropnie. Staram sie je pielegnowac- nakladam na noc olejek Alterra, po kazdym myciu odzywka, pije drozdze i suplementy. Przestalam farbowac smile i ograniczylam modelowanie/suszenie - wlosy wygladaja o wiele lepiej. Wiecej to polecam blog anwen: www.anwen.pl/
  • 10.03.15, 12:10
    znam anwen, dzieki niej mam wreszcie jakos porzadnie dobraną pielęgnację smile

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 11:48
    aha, jeszcze kup sobie jakas taka klamre do wlosow- ja zawsze nosze w torebce i jak juz zupelnie wygladaja jak mietla (sezon czapkowo-grzewczy) to jes spinam - poniewaz wlosow mam malo - to kupilam taka spinke w akcesoriach dla dzieci- sa mniejsze i lzejsze smile
    aha, pamietaj o zabezpieczaniu koncowke- kropelka serum silikonowego w olejku np. Marion (patrz zeby nie bylo alkoholu wysoko w skladzie) a szczotka- tylko tangle teaser smile
  • 10.03.15, 12:13
    nie zepnę, mam za krótkie smile

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 18:55
    W pierwszym poście pisałaś, że masz do ramion. To jak w końcu? Ja mam właśnie o ramion i spinam bez problemu.
    --
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • 10.03.15, 20:26
    do ramion, ale nie rowne, tylko pocieniowane. przy twarzy są krotsze, w kitke nie złapie za nic. jak zrobie kitke na karku to gora tez wyleci z gumki.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 12:22
    Ja myję i układam włosy codziennie rano. Zauważyłam że przy dobrej pielęgnacji codzienne suszenie nie robi moim włosom krzywdy. Też mam taką suszarkę z obrotową szczotką z babyliss. Najpierw podsuszam samym chłodniejszym nawiewem i dopiero takie lekko podeschnięte włosy zaczynam układać na gorąco z użyciem tej szczotki. Przed użyciem najwyższej temperatury spryskuję włosy mgiełką ochronną.

--
    zcalychsil.blogspot.com/
  • 10.03.15, 12:24
    ktos juz wyzej napisal o dobrej suszarce z porzadnym chlodnym nawiewem. plus, zrewidowalabym ciecie tak zeby zminimalizowac potrzebe ukladania i moc spiac wlosy.
    albo suchy szampon od czasu do czasu jak nie ma innego wyjscia i trzeba byc wczesnie w pracy smile
  • 10.03.15, 13:25
    nie wiem czy to Ci pomoże, ale ja po umyciu zostawiam do wyschnięcia naturalnego a jak są tylko lekko wilgotne nawijam na wałki rzepowe. jak mi się spieszy to wtedy podsuszam suszarką ale najlepiej jak wyschną naturalnie, wtedy też efekt nakręcenia jest najlepszy. taka metoda nie niszczy włosów

--
    Fryzjer jest wazniejszy niż pasztet, to oczywiste. Przynajmniej do póki nie masz dziecka z własciwym facetem. [by Piepe]
  • 10.03.15, 15:02
    niestety u mnie w ten sposob efektu nakrecenia nie ma wcale. dopiero odzyskuję skręt po wielu latach modelowania w inny sposób i bez najmarniej suszenia suszarką z dyfuzorem na głowie nie mam nic co mozna byloby nazwac fryzura smile

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 13:34
    Spróbuj je trzymać w kucyku od czasu do czasu, wtedy nie będziesz musiała za bardzo układać, do tego tak jak piszą dziewczyny spróbuj suchego szamponu.
  • 10.03.15, 13:35
    Ma krótkie smile

--
    Psia mać!
  • 10.03.15, 13:38
    Suchy szampon to dno tak przy okazji. Brudnym włosom pomoze tylko umycie.
    --
  • 10.03.15, 13:45
    Było napisane do ramion to z takim moim zdaniem już da się kucyka związać.
  • 10.03.15, 15:04
    no ale tez sa cienkie i miekkie. klamra sie nie utrzyma, na ściagniecie gumką łapią sie te z tyłu głowy, cały przód wylatuje z gumki.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 13:43
    Od lat myję włosy codziennie, biorąc jednocześnie prysznic. półdługie, same schną, czasami pomagam suszarką, o żadnym codziennym układaniu czy prostowaniu nie ma mowy. No ale ja noszę włosy, a nie fryzurę, więc to nie problem.
  • 10.03.15, 15:11
    To chyba oczywiste, że przepocone włosy się myje, nie wiem jakich sztuczek możesz oczekiwać.
  • 10.03.15, 16:08
    nie wiem. myslalam ze moze ktoś podpowie cos w stylu "zwiąż do ciczen kitkę, to sie mniej głowa poci" big_grin albo cos w tym stylu big_grin nie mam doswiadczen tego typu bo ani nie wiążę włosów, ani nie cwiczyłam do tej pory.
    a i tak są tu jakies podpowiedzi warte wyprobowania. typu ten suchy szampon czy suszarka.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • 10.03.15, 16:14
    Chodze na siłownie 4 razy w tygodniu, najpierw silowe a później bieżnia. Myje głowe co 2 dzien, uzywam suchego szamponu.
  • 10.03.15, 16:59
    Cwicze wieczorem. Rano codziennie myje i ukladam wlosy. Nawet jesli poprzedniego wieczoru nie trenowalam.
    --
    http://images.okazje.info.pl/p/inne/4786/th100/pluszak-looney-tunes-diabel-tasmanski-24-cm.jpg
  • 10.03.15, 22:01
    Suchy szampon. I najlepiej go zastosowac tuż przed treningiem, nie po, żeby nie psikać na włosy wilgotne od potu.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.