Dodaj do ulubionych

Tampony na noc?

02.04.15, 23:33
Używacie?
Chodzi mi o te konkretne o.b?
Ja dotąd na noc używałam zazwyczaj podpasek, albo zwykłych tamponów, ale dzisiaj będąc na zakupach dojrzałam te właśnie. Zaaplikowałam i czuję lekki dyskomfort, może dlatego, że jeszcze nie leżę? Mają dookoła takie jakby skrzydełka...
Dyskomfort minie w nocy? Faktycznie lepiej chronią?
Edytor zaawansowany
  • mruwa9 03.04.15, 00:20
    tampony jak tampony. Moga byc uzywane w dzien albo w nocy, jak kazde inne. Bez roznicy.
  • sasanka4321 03.04.15, 00:27
    Ja pierwszy raz o nich slysze. Na noc uzywam ob super plus. To te najchlonniejsze. A te na noc to nie super plus, nawet nie super, ale zwykle normal? Dziwne to troche.
  • ina_nova 03.04.15, 08:09
    Stosowałam na noc zwykłe, czyli nie przeznaczone na tą konkretną porę doby i było wszystko ok. Jeśli czujesz dyskomfort zmień na normalne.

--
    „Każdy facet boi sie tego, że po ślubie dziewczyna zetnie włosy,
    przybierze na wadze i przestanie dawać mu dupy"
  • heca7 03.04.15, 08:17
    Dotąd stosowałam zwykłe ale ja mam tak zakodowane , że się budzę w nocy i zmieniam. Nie trzymam dłużej niż 4 godziny.
    --
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
  • aurinko 03.04.15, 08:49
    Używam na noc zwykłych ob, żadnego dyskomfortu nie czuję.
  • najma78 03.04.15, 08:59
    Mam doswidczenie z tampax, moga pozostac 8h wiec na noc sie nadaja. Maja te 'skrzydelka' czy cos w rodzaju 'parasola', dyskomfortu brak. A oznaczenie normal, normal plus, super plus krople itp to info o pojemnosci, jesli krwawienie nie jest silne nawet w nocy to nie ma sensu uzywac super plus.
  • sasanka4321 03.04.15, 11:01
    > A oznaczenie normal,
    > normal plus, super plus krople itp to info o pojemnosci, jesli krwawienie nie j
    > est silne nawet w nocy to nie ma sensu uzywac super plus.

Hmm, ja myslalam, ze to chlonnosc ma byc roznica pomiedzy "nocnym" i "dziennym" tamponem. Jako ze tego nocnego nie da sie wymienic po dwoch godznach w razie potrzeby. A jesli nie o chlonnosc chodzi to o co? Jaka roznica czy uzyje tamponu nocnego czy nie nocnego przy malym krwawieniu? Przeciez to nie podpaska, nie przesunie sie, co mu to w ogole zmienia czy jest dzien czy noc?
  • snakelilith 03.04.15, 13:04
    sasanka4321 napisała:

Jaka roznica czy uzyje tamponu
    > nocnego czy nie nocnego przy malym krwawieniu?

Żadna. Przypuszczam tylko, że przy tamponach o dużej wielkości takich jak super, albo super plus, producent zaznacza na opakowaniu, że nadają się na noc. Ze względu właśnie na większą chłonność. Nadają się jednak tylko, gdy krwawienie jest odpowiednio mocne. W innym przypadku należy użyć mniejszego, czasem starczy nawet mini.
  • minor.revisions 03.04.15, 22:23
    Jaka roznica czy uzyje tamponu
    > nocnego czy nie nocnego przy malym krwawieniu?

Marketingowa.
  • evee1 03.04.15, 09:22
    Ale tampony powinno sie wymieniac co 3-4 godziny. Przynajmniej takie sa wskazania.
    --
    If you don't design your own life plan, chances are you'll fall into someone else's plan. And guess what they have planned for you? Not much.
  • gryzelda71 03.04.15, 10:44
    Jak się nie wymieni nic się nie stanie, no chyba,że przecieknie.
  • najma78 03.04.15, 10:48
    evee1 napisała:

> Ale tampony powinno sie wymieniac co 3-4 godziny. Przynajmniej takie sa wskazan
    > ia.

Na tamponach jest info, na tych ktore kupuje jest 8 godzin.
  • lauren6 03.04.15, 14:44
    A jak się śpi dłużej niż 8h?
  • memphis90 03.04.15, 17:09
    Są szczęściary, które mogą pospać dłużej...?
    Ja nie wyobrażam sobie zmieniać co 2-4 h, mam mało obfite miesiączki i chyba by skrzypiało przy wymianie big_grin
    --
    "chłop co nie bł w wojsku do dup...a Ale mój mąz był, co sobie chwali, nauczył się jeśc kaszanki, zmeinił sie na plus." by a.n.a0
  • snakelilith 03.04.15, 12:59
    Marka o.b. posiada zdaje się trzy rodzaje tamponów. Klasyczne (linia podstawowa), następnie tampony z bardziej gładką powierzchnią SilkTouch do bardziej komfortowego wsuwania (ProComfort) i te ze skrzydełkami rozciągającymi się na boki, mającymi zapewnić nieco więcej bezpieczeństwa (u mnie Flexia, w Polsce nie wiem). Oprócz tego mamy jednak jeszcze rozmiary i to jest ważniejsze. Tampony należy bowiem dobierać według nasilenia krwawienia. Z mojego doświadczenia te ze skrzydełkami są nieco chłonniejsze od innych w tym samym rozmiarze.
    Nie spotkałam się jeszcze z tamponami specjalnie na noc, ale pewnie chodzi o to, że na noc stosuje się tampony o większej chłonności (bo muszą trzymać dłużej), czyli większe i te z skrzydełkami dla większej pewności. Jeżeli miesiączka nie jest zbyt mocna, to duży, chłonny tampon ze skrzydełkami może powodować dyskomfort. Bierze się wtedy po prostu mniejszy, ze skrzydełkami czy bez. Tu trzeba samej wypróbować, czy skrzydełka są nam potrzebne. Ja uważam je za zbędne i takich nie kupuję. U mnie te skrzydełka niespecjalnie się sprawdziły, by płacić ze nie więcej. Najmniej pewne są moim zdaniem te ProComfort, bo powierzchnia jest bardziej zbita i niekiedy nie wchłaniają zbyt dobrze, gdy na przykład najpierw nie krwawi się dużo, a potem nagle na raz. Ale za to są najprzyjemniejsze w użyciu, więc coś za coś.
  • lucadimontezemolo 03.04.15, 14:50
    Widziałam jakieś reklamy tych tamponów w tv. Ale z racji tego, że ja tylko pierwszej nocy używam tamponów (jednego tak dla ścisłości) , nie jestem targetem tego produktu.

--
    Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.