Dodaj do ulubionych

Czego tak psioczą na swój kraj?

08.04.15, 20:32
...na Polskę znaczy???
Czy tu naprawdę tak źle? A te Wyspy to kraina mlekiem i miodem płynąca?
Już nie chce mi się wypowiadać w tym moim wątku o badaniach profilaktycznych, bo to nie ma tam już sensu...ale do sedna.
Swego czasu obserwowałam jak bardzo wielu młodych ludzi wyjeżdżało (do Anglii głównie) i strasznie mi było ich żal. Na studia się nie dostali, znaleźć pracy nie mogli, a jak znaleźli to bylejaką, więc w sumie się nie dziwiłam...tak bywa!
No i zawsze gdzies tam się zaczepili, bo w końcu tania siła robocza w cenie, no i po jakimś czasie zawsze pojawiały się teksty typu - tam to raj, a tu to wszystko bee - służba zdrowia do kitu, szkoły, przedszkola- szkoda gadac, ubrać się nie ma gdzie, i takie tam smile
Zabawne to trochę - bo z jednej strony, tu w Polsce im się nie udało, więc teraz tak plotą co im ślina na język przyniesie big_grin Po co? Oj nie ładnie, nie ładnie wink
Edytor zaawansowany
  • gazeta_mi_placi 08.04.15, 21:00
    Smutny jest los emigranta, muszą jakoś odreagować bycie najniższą warstwą społeczną tamtejszego( fakt - zamożniejszego) społeczeństwa, bardzo przykre.

--
    olaromanska.blox.pl/html

krakowskasucha.blox.pl/html
  • black_halo 08.04.15, 23:50
    To jeszcze napisz jak to jest byc obywatelem piatej kategorii w Polsce, bo pierwsza to wiadomo - polityce w sejmie i czarne katabasy w czerwonych i fuksjowych czapeczkach i telewizyjni celebryci, dyrektorzy panstwowych spolek, w drugiej kategorii sa politycy lokalni, pomniejsze gwiazdki, lekarze, prawnicy (ponad prawem w zasadzie), policjanci, gornicy, nauczyciele, ksieza mniejszych parafii, w trzeciej znajduja wszelakiej masci urzednicy (ktorzy za nic nie odpowiadaja), czwarta kategoria zas to prywatni przedsiebiorcy, mali i duzi, dymani przez panstwo ale nadal mogacy pomiatac swoimi pracownikami, dawac umowy smieciowe albo zmuszac do pracy na czarno. No i juz jest ta piata kategoria, pracownicy w prywatnych firmach, w gruncie rzeczy wypracowujacy PKB. Pod nimi juz tylko podludzie czyli byli pracownicy PGRow, bezrobotni, niepelnosprawni, z malych miasteczek i wioseczek ...

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 07:49
    U Was nie ma bezrobotnych i ludzi ubogich? Nie ma małych miasteczek i wsi? Wyłącznie duże miasta? Kiedyś z geografii miałem piątkę lub czwórkę, ale zawsze można się podszkolić. Co to za tajemniczy kraj bez żadnych małych miast i wsi?

--
    olaromanska.blox.pl/html

• black_halo 09.04.15, 08:08
    gazeta_mi_placi napisała:

> U Was nie ma bezrobotnych i ludzi ubogich? Nie ma małych miasteczek i wsi? Wyłą
    > cznie duże miasta? Kiedyś z geografii miałem piątkę lub czwórkę, ale zawsze moż
    > na się podszkolić. Co to za tajemniczy kraj bez żadnych małych miast i wsi?

Odpowiedz z gatunku "a u was bija murzynow".

Oczywiscie, ze Belgii sa male miasta i miasteczka oraz wsie a takze ludzie na zasilkach. Natomiast panstwo sie nie wypina na cale grupy spoleczne. Nie jest tez tak, ze emigranci naleza do nizin spolecznych. Jest duzy szacunek dla pracy i ten szacunek ma kazdy, kierowca ciezarowki, sprzataczka, hydraulik ... Zas wystarczy poczytac na forum o "waskich specjalistkach" i ich szacunku do wlasnej sprzataczki.
    --
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 09:35
    Dlaczego zatem ktoś preparuje te fałszywe wiadomości?

www.wykop.pl/link/1286721/belgia-prawo-pracy-omijane-polacy-wykorzystywani/

--
    olaromanska.blox.pl/html

• black_halo 09.04.15, 10:33
    www.workservice.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/W-jednej-trzeciej-firm-dochodzi-do-lamania-prawa-pracy-polscy-pracownicy-z-nierozliczonymi-nadgodzinami-ale-z-poczuciem-rownouprawnienia
    Dlaczego w na zielonej wyspie jest tak zle? Przeciez waskie specjalistki twierdza, ze jest dobrze a media zlosliwie donosza, ze jest niedobrze. No jak, no jak to jest?
    --
  • araceli 09.04.15, 10:36
    black_halo napisała:
    > Dlaczego w na zielonej wyspie jest tak zle?

Dlaczego nie odpowiesz na to dlaczego w rajskiej Belgii łamie się prawa pracownicze i wyzykuje Polaków? Najlepszą obroną jest atak?

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • rosapulchra-0 09.04.15, 11:29
    araceli, twoja nienawiść do emigrantów spowodowała u ciebie skrajną ślepotę - to jest nieaktualny artykuł. A poza tym poczytaj sobie komentarze pod nim i wypowiedzi ludzi, którzy pracowali lub pracują w Belgii.
    BTW, myślisz, że ci, którzy za grosiki obierają hurtowo cebule na wsiach, w Polsce ofkors, to mają podpisane umowy o prace? suspicious
    --
    Uważam, że dane kretynów, podobnie jak pedofilów, należy ujawniać, dla dobra ogółu. by Cauliflowerpl
    anielska.blog.pl/
  • rosapulchra-0 09.04.15, 11:20
    Artykuł sprzed trzech lat. I tak jak Black_halo napisała - a u was to Murzynów biją! W Polsce prawo pracy w ogóle nie jest przestrzegane, umowy śmieciowe, groszowe wynagrodzenia (vide wątek o Empiku, najniższą krajową ma kierownik), mobbing, brak szacunku dla pracownika, robotę na czarno się bez problemu znajdzie, może to nieprawda?
    --
    Zresztą naprawdę lepiej, aby koleś miał opinię hadesu strzeżonego przez cerbera aniżeli anomalię ortopedyczną zwaną d*pą na boku. by Totorotot
  • nenia1 09.04.15, 11:45
    rosapulchra-0 napisała:

> W Polsce prawo pracy w ogóle nie jest przestrzegane, umowy śmieciowe, gro
    > szowe wynagrodzenia (vide wątek o Empiku, najniższą krajową ma kierownik), mobb
    > ing, brak szacunku dla pracownika, robotę na czarno się bez problemu znajdzie,
    > może to nieprawda?

Mocno podkoloryzowane, umów śmieciowych wcale nie ma tak dużo, z szacunkowych danych wynika że to mniej niż 4% osób zatrudnionych w Polsce. Problem został rozdmuchany ponieważ związki zawodowe umowami śmieciowymi zaczęły nazywać również umowy o pracę, tyle że te na czas określony. Po prostu jedyną nieśmieciową formą zatrudnienia są w oczach związkowców umowy o pracę na czas nieokreślony, co moim zdaniem, jest znacznym nadużyciem i sprzyja pomieszaniu pojęć. O mobbingu trudno w ogóle dyskutować, z oficjalnych danych PIP problem mobbingu na podstawie zgłaszanych skarg jest w Polsce marginalny, ale oczywiście jakaś część może być nie zgłaszana. Ja osobiście w pracy nigdy mobbingu nie doświadczyłam i nie słyszałam od znajomych skarg, choć część sądzi, że ich szef jest głupi. Groszowe wynagrodzenie? To chyba zależy co dla kogo jest groszem i pewnie zależy od rejonu kraju. U mnie na Śląsku zarobki należą do tych wyższych, centrów handlowych, super i hipermarketów mamy tyle, że niedługo przejść się nie będzie dało tak ciasno (mnie to osobiście martwi - za dużo tego), jednak jakoś wszystkie prosperują więc chyba nie jest tak źle z tymi wynagrodzeniami.
    --
    Jaram sie Śląskiem
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 11:58
    Niestety co by należało poprawić to obraz pracodawcy, bo póki co jest zakłamany, a wszystkie partie szczują na pracodawców, jak kiedyś na czarownice. Miałbym nawet pewien plan, ale może z Twoją pomocą jak osoby o szerszej i większej wiedzy?

--
    olaromanska.blox.pl/html

• nenia1 09.04.15, 12:09
    To byłoby bardzo trudne gazeta, ale wszelkie inicjatywy są mile widziane smile

--
    Jaram sie Śląskiem
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 12:15
    A zachodzi na gazetową pocztę? Napiszę wieczorem.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:35
    SA, ale nie ma tego poczucia frustracji i niemoznosci, ktore gdzies trzeba wyladowac. Z okazji swiat nasluchalam sie o warunkach pracy w polskich zakladach. Czlowiek czlowiekowi szuja i kablem. Przez nascie lat pracy na obczyznie nagromadzilam praktycznie tylko dobre wspomnienia. Dlugo by pisac. Tam na prawde chce sie pracowac. Tu widze ludzi zmeczonych i wypalonych niedoscignionymi wymaganiami szefostwa i brakiem perspektyw.
  • joa66 09.04.15, 08:54
    Tak, we Francji nie ma poczucia frustracji i niemożności...bla, bla...

czy Wy czytacie to co piszecie od czasu do czasu?

big_grin

Miłego dnia!
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:14
    bylas? widzialas?
  • joa66 09.04.15, 09:33
    Byłam (nie raz) , widziałam, będę (nie raz) i zobaczę.

Czy Wy naprawdę wierzycie, że jak za PRL ludzie znają świat z telewizora Neptun?
  • rosapulchra-0 09.04.15, 11:33
    Joa, Katarzyna mieszka obecnie w Polsce, więc proszę cię - nie wmawiaj jej, że zna Polskę tylko z opowiadań niezadowolonych rodaków.
    --
    Zresztą naprawdę lepiej, aby koleś miał opinię hadesu strzeżonego przez cerbera aniżeli anomalię ortopedyczną zwaną d*pą na boku. by Totorotot
  • joa66 09.04.15, 11:39
    ???????? że co?
  • rosapulchra-0 09.04.15, 11:58
    Odniosłam się do tego zdania:
    CytatCzy Wy naprawdę wierzycie, że jak za PRL ludzie znają świat z telewizora Neptun?

A odpowiedziałaś Katarzynie, tak? A doskonale wiesz, że mieszka ona obecnie w Polsce, więc polskie realia zna bezpośrednio, a nie przez opowieści dziwnej treści.
    --
  • joa66 09.04.15, 12:02
    rosa, to było o Francji big_grin Czytaj zanim skomentujeszbig_grin
  • araceli 09.04.15, 12:03
    joa66 napisała:
    > rosa, to było o Francji big_grin Czytaj zanim skomentujeszbig_grin

Rosa jest jak zwykle w szale - nic już nie dociera tylko wali na oślep.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 09:36
    Czemu wróciłaś? Tylko nie pleć o starzejących się rodzicach bo skoro nawet taka Rosa sprowadziła leżącą teściową do swojego nowego kraju to tym bardziej ktoś zdrowszy od niej potrafi.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• finalna 09.04.15, 09:46
    Imputujesz glupio.
    Inaczej zadecyduje człowiek stary i schorowany, a inaczej ludzie starzejący się, ale jeszcze wciąż swobodnie wychodzący, z kontaktami towarzyskimi itp. Sama kiedyś rozważałam emigrację ale moja zdrowa acz 60 letnia matka w zyciu by do mnie nie przyemigrowala. I byłaby beze mnie bardzo samotna.
  • asmarabis 09.04.15, 09:54
    Uzalezniasz swoje szczscie i sukces w zyciu od widzimisie mamy?????
  • finalna 09.04.15, 12:22
    Mama już nie żyje. Ale tak, to był kluczowy aspekt decyzji (były oczywiście i inne - czy mnie stać na zaczynanie od nowa ze zmianą zawodu i studiami włącznie, czy się wżyję wystarczająco szybkow inne społeczeństwo i tak dalej). Do przeskoczenia, z wyjątkiem mamy i moich wyrzutów sumienia. Szczęście byłoby mocno zatrute, a samotność nie należy moim zdaniem do kategorii "widzimisie".
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 19:54
    Gdyby Mamie było źle w tym ohydnym i wstrętnym kraju jakim jest Polska to chyba sama chciałaby wyemigrować, nie uważasz? Ludzie po 60-tce (zwłaszcza jak na miejscu mają dorosłe dzieci) też emigrują.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• finalna 10.04.15, 08:36
    > Gdyby Mamie było źle w tym ohydnym i wstrętnym kraju jakim jest Polska to chyba
    > sama chciałaby wyemigrować, nie uważasz?

Moja mama uważała, że kraj jest dość parszywy. Może nawet coraz parszywszy, bo naiwnie liczyła na różne zmiany mentalne po upadku PRL, a one nie nastąpiły.
    Mimo to emigracja nie wchodziła w jej przypadku w grę. Nie znala żadnego języka na tyle dobrze, żeby czuć się w nim swobodnie w mowie, zwłaszcza z nativami był dramat. Tu miała kilkoro wiernych przyjaciół z tzw. starej inteligencji, z którymi rozumiała się w pół słowa i uwielbiała dyskutować o polityce.
    Emigracja byłaby dla niej wygnaniem ze świadomością, że nie odbuduje już takich więzi. I chyba bardzo źle odczuwałaby uzależnienie ode mnie. Na tyle mogę zrekonstruować jej rozumowanie, swoje motywacje wyjaśniłam i byłabym wdzięczna za pozostawienie odtąd mojej mamy poza dyskusją.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 10:01
    Skoro w Polsce taki syf to chyba żadne kontakty towarzyskie tego nie zrekompensują, prawda?

--
    olaromanska.blox.pl/html

• finalna 09.04.15, 12:37
    Ludzie różnie oceniają i przywiązują różną wagę do takich spraw. Twoje oceny nie mają tu nic do rzeczy.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 19:55
    Jeżeli życie w Polsce byłoby dla niej nieznośne sama by namawiała Cię na wspólny wyjazd. Widać jej w Polsce było dobrze. Wbrew Twojemu marudzeniu.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• rosapulchra-0 10.04.15, 06:18
    O proszę, jaki znawca big_grin Napisz jeszcze, że osobiście znałoś mamę Finalnej big_grin
    --
    po czterdziestce w ogóle nie wypada o szmatach na grzbiet myśleć, a czas już najwyższy przymierzać pościel do trumn
  • araceli 09.04.15, 07:55
    black_halo napisała:
    > To jeszcze napisz jak to jest byc obywatelem piatej kategorii w Polsce,

No w Belgii to wszyscy przecież milionerami są big_grin

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • araceli 09.04.15, 07:56
    A! Praca w Polsce to na 'śmieciówkach' a w Belgii to na prestiżowych 'kontraktach' - nie Black?

--
  • black_halo 09.04.15, 08:11
    Jest roznica miec 600 ojro na dzien a 6 zlotych na godzine - nie araceli?

--
  • black_halo 09.04.15, 08:11
    Czy moze mi zaraz napiszesz, ze zycie w Belgii takie drogie, ze ta pensje to tylko parowki z aldiego i Cara Pils w parku.

--
  • araceli 09.04.15, 08:17
    600 ojro na dzień to Ty w gazecie widziałaś big_grin

Jedziesz na śmieciówkach ale to w PL śmieciówki złe. Nieładnie, oj nieładnie. Belka i drzazga się kłania kłamczuszko big_grin

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • black_halo 09.04.15, 09:48
    600 euro to ty na fakturze widzialas chyba. Swoja droga wiekszosc belgijskich firm gdzie robie projekty, wysyla cala fakturowanie do Polski. Helpdeski tez. Jak myslisz, dlaczego?

--
  • araceli 09.04.15, 09:54
    Och - teraz śmiecióweczki nazywa się 'robieniem projektów' big_grin

--
  • rosapulchra-0 09.04.15, 11:41
    Nie, to w Polsce śmieciówki nazywa się projektami. Coś ci się pomyliło, jak zwykle zresztą, aracelu.
    --
    Polska jest jak matka-alkoholiczka: sprzeniewierzy na wódkę ostatni grosz wydłubany ze skarbonek dzieci i w pijackim bełkocie będzie wmawiała, że matka jest tylko jedna i matkę trzeba kochać. Za sam fakt bycia matką. by Mruwa9
  • echtom 09.04.15, 08:50
    I z taką pensją nie stać Cię nawet na jedno dziecko? Ja zarabiając 11-15 zł na godzinę utrzymywałam troje.

--
    www.youtube.com/watch?v=C3TUWU_yg4s
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:59
    O matulu. trzeba miec na prawde niskie wymagania, zeby to przezyc.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 09:38
    I musiała wynajmować jakąś norę z papierowymi ścianami zza których nieustannie płakało dziecko innych emigrantów (chyba tureckich). Wyprowadzka z tego co pamiętam nie wchodziła w grę "bo cena była atrakcyjna i za tę cenę nic nie znajdę innego".

--
    olaromanska.blox.pl/html

• black_halo 09.04.15, 09:51
    Nie nore tylko normalne mieszkanie w atracyjnej cenie, dobrze polozone w centrum miasta, z latwym dojazdem. Ze sciany cienkie to trudno. O tych emigrantach za sciana to naprawde pojechalas - nie prawda ale co ja sie bede tlumaczyc. Zreszta co by nie napisala to przeciez bedzie mi udowadniac, ze jem parowki z aldiego.

--
  • asmarabis 09.04.15, 09:57
    A ile za to placisz?
  • black_halo 09.04.15, 09:46
    Nie napisalam, ze mnie nie stac. Ja po prostu dzieci nie lubie. Nawet mega wygodne panstwo mnie do tego nie sklonilo w wyjechalam w wieku, ktory pozwalal na zrobienie sobie siodemki, rok po roku.

--
  • asmarabis 09.04.15, 09:58
    Czyli definitywnie deklarujesz na forum, ze nie bedziesz miec dzieci bo nie lubisz?
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 10:01
    A musi chcieć mieć i lubić? Ja też nie lubię i nie mam, a mieszkam w Polsce.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• asmarabis 09.04.15, 10:04
    w polsce to lepiej nie miec w ogole dzieci, na panstwo nie mozna liczyc, dobrze robisz!
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 10:30
    Zdrowe młode osoby powinny samodzielnie zadbać o swoje potomstwo a nie wyciągać ręce do państwa. Szczególna ochrona państwa powinna dotyczyć najsłabszych, np. niepełnosprawnych, chorych, rodziców którym się urodziło chore dziecko. Czemu państwo ma finansować coś parze zdrowych młodych ludzi zdatnych do pracy?

--
    olaromanska.blox.pl/html

• joa66 09.04.15, 10:02
    off topic - sorry, ale co to za pytanie? Deklaracja na forum? O (nie) posiadaniu dzieci? big_grin
  • asmarabis 09.04.15, 10:05
    bo w kazdym jednym watku kloca sie z araceli o to samo, wiec chcialam troche urozmaicic.....
  • rosapulchra-0 09.04.15, 12:01
    Asmarabis - doprecyzujmy - to acareli atakuje w każdym możliwym wątku Black_halo, a nie odwrotnie. Zresztą ona atakuje i to bardzo agresywnie (mówiąc oględnie) każdego, kto śmie mieć inne zdanie niż ona sama.
    --
    W sumie to uwazam, ze takie z biegunka albo co gorsza z okresem powinny na czas niedyspozycji udac sie do stajni. Kazda szanujaca sie kobieta powinna miec stajnie do wlasnej dyspozycji.To sie w glowie nie miesci, zeby Pan byl narazony na krew i sraczke(ups, plynne wydzieliny odbytowe). by Nanuk24
  • asmarabis 09.04.15, 14:25
    To prawda, nie wiem czy jest ktos kogo araceli nie nazwala klamczuszka? piszcie jak ktos taki sie znajdzie smile
    Super obie sie dobraly, mozna sie cazami usmiac ale chcialam zapytac black_halo o te dzieci, bo keidys zakladala watek ze sie zastanawia, a teraz pisze ze nie chce, chyba moge skoro sama podejmuje ten temat ?
  • rosapulchra-0 09.04.15, 11:54
    Też mnie zdziwiło.
    --
  • black_halo 09.04.15, 08:09
    Czy ja pisze, ze milionerami? Ale zawsze to jednak lepiej byc emigrantem na kontrakcie niz splacic milion zlotych we frankach za nore szumnie zwana apartamentem.

--
  • araceli 09.04.15, 08:19
    Ależ oczywiście - praca fizyczna za granicą, poniżej kwalifikacji to sukces. Praca fizyczna w PL poniżej kwalifikacji to mogiła i 'państwo nie daje perspektyw' big_grin

--
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:38
    Dlaczego zakladasz ze jak praca za granica to tylko ponizej kwalifikacji? Ja na 20 lat pracy tylko przez pierwsze trzy pracowalam ponizej kwalifikacji. 80% moich kolezanek mialo prace biurowa, calkiem interesujaca.
  • araceli 09.04.15, 08:46
    A gdzie ja niby zakładam? Piszę po prostu o postrzeganiu pracy emigracyjnej vs. pracy w kraju.

PS. 'Praca biurowa' to z definicji praca na poziomie posiadanych kwalifikacji?

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:57
    wiesz, trudno, bym przedstawiala ci tutaj streszczenie CV moich kolezanek bys mogla stwierdzic co powyzej, a wglebiac w temat mi sie nie chce. Nie masz wyboru jak uwierzyc mi na slowo ze w tych konkretnych przypadkach praca biurowa jest na poziomie kwalifikacji. Zreszta praca biurow ajest tu okresleniem zamykajacym w sobie zajecia nie bedace praca fizyczna. Niektore z moich znajomych maja bardzo dobre prace i dosc wysokie zarobki, jak na francuska srednia krajowa. Poza tym zauwaz, ze praca fizyczna w Polsce to mogila, bo za taka rzadko kto da ci wiecej niz najnizsza krajowa, natomiast praca fizyczna w krajach zachodnich pozwala normalnie zyc i otwiera wiele mozliwosci.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 10:34
    Pamiętam ciężarną w zaawansowanej ciąży, która przerażona możliwością utraty takiej właśnie cudownej godnej "otwierającej nowe możliwości" pracy jechała mimo bóli na nocną 12 godzinną zmianę by przerzucać paczki. Pracodawca oferował tak cudowne warunki, że urodziła jak zaszczute zwierzę w pracowej toalecie po czym (jak nasze prapraprababki pracujące na roli) posłusznie wróciła na stanowisko pracy. Niektórej tutejsze emigrantki (wcześniej, teraz nieco się kryją) przyznawały, że oprócz swojego pełnego etatu dorabiają po godzinach gdzie indziej. Po co, skoro z pełnoetatowej nawet fizycznej pracy ma się takie cymesy?

--
    olaromanska.blox.pl/html

• asmarabis 09.04.15, 10:38
    Ale to bylo w polsce, przeciez wrzucila to dziecko w krzaki a potem policjant znalazl.....
  • przystanek_tramwajowy 09.04.15, 10:51
    asmarabis napisała:

> Ale to bylo w polsce, przeciez wrzucila to dziecko w krzaki a potem policjant
    > znalazl.....

www.naszestrony.co.uk/uk/wielka-brytania/4526-urodzila-syna-w-damskiej-toalecie-magazynu-sport-direct.html#
    --
    Kazałam dzieciakowi wysiąść, mówiąc, że ze mną jej rodzice nie ustalali, że wraca z nami. Dzieciak przerażony, bo ona sama autobusami jeszcze nie jeździ i jak ona ma teraz wrócić. Powiedziałam jej by zadzwoniła do rodziców i odjechałam (by beatulek).
  • asmarabis 09.04.15, 10:56
    No widzisz, wychodzi ze w UK wieksza kultura, tamta w krzakach rodzila na jakims odludziu jak zwierze a ta przynajmniej w toalecie, sam sobie odpowiedziales gdzie sie lepiej zyje.....
    www.fakt.pl/wydarzenia/wstrzasajaca-opowiesc-policjantow-ktorzy-znalezli-noworodka,artykuly,478337.html
  • przystanek_tramwajowy 09.04.15, 11:07
    asmarabis napisała:

> No widzisz, wychodzi ze w UK wieksza kultura, tamta w krzakach rodzila na jakim
    > s odludziu jak zwierze a ta przynajmniej w toalecie, sam sobie odpowiedziales g
    > dzie sie lepiej zyje.....

Ta w Polsce urodziła w krzakach w tajemnicy, nikt z przełożonych i współpracowników o tym nie wiedział. Ta w UK zgłaszała, że ma bóle, ale przełożeni (również emigranci z Polski) nie zwolnili jej, ani nie odwieźli do szpitala. I gdzie się lepiej żyje? Nie słyszałam, żeby jakakolwiek Polka urodziła w toalecie w zakładzie pracy, bo szef zignorował jej prośbę o zwolnienie i kazał wracać do roboty.

--
    Kazałam dzieciakowi wysiąść, mówiąc, że ze mną jej rodzice nie ustalali, że wraca z nami. Dzieciak przerażony, bo ona sama autobusami jeszcze nie jeździ i jak ona ma teraz wrócić. Powiedziałam jej by zadzwoniła do rodziców i odjechałam (by beatulek).
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 11:19
    Zwłaszcza (że tak ogólnie) w Polsce bardzo mało kobiet musi pracować w zaawansowanej ciąży.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• gazeta_mi_placi 09.04.15, 11:22
    Już na etapie dzwonienia do niej, że ma się zgłosić na nocną zmianę wiedzieli o tym, że jest w zaawansowanej ciąży, gdy chciała ze względu na złe samopoczucie odmówić sugerowali jej, że jak nie przyjdzie dziś do pracy zostanie zwolniona. Straszne, że w tym cudownym kraju kobiety w zaawansowanej ciąży mogą według prawa i jak widać pracują na 12 godzinnych nocnych zmianach przy dźwiganiu ciężarów sad

--
    olaromanska.blox.pl/html

• rosapulchra-0 09.04.15, 12:03
    Kłamiesz, gazeciarzu. Ta dziewczyna ukrywała ciążę przed pracodawcami.
    --
    Polska jest jak matka-alkoholiczka: sprzeniewierzy na wódkę ostatni grosz wydłubany ze skarbonek dzieci i w pijackim bełkocie będzie wmawiała, że matka jest tylko jedna i matkę trzeba kochać. Za sam fakt bycia matką. by Mruwa9
  • iwles 09.04.15, 13:14

jeżeli to prawda, to tym bardziej chory kraj, żeby pracownica przez całą ciążę bała się przyznać pracodawcy, że jest w ciąży uncertain

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • rosapulchra-0 09.04.15, 14:02
    Nie kraj chory, tylko dziewczę, które ciążę ukrywało. Gdyby była szczera, to otrzymałaby odpowiednią opiekę na ten czas.
    --
  • iwles 09.04.15, 14:13

no ale po co ukrywała ?
    musiała mieć widocznie jakieś obawy, że spotkają ją przykre "konsekwencje" ?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • rosapulchra-0 09.04.15, 14:35
    To prostsze niż futerał na cepy, ona miała polskich szefów, których się bała, nie znała praw jej przysługujących, a w związku z tym bez względu na swoje zdrowie i zdrowie swojego dziecka próbowała utrzymać pracę. Gdyby od początku była szczera i nie bała się mobbigujących ją Polaków, to byłaby od razu wygrana.
    --
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 19:51
    Ale owi szefowie pracowali w angielskiej firmie na terenie Anglii i zostali wybrani na owych szefów przez angielskich szefów wszystkich szefów, prawda? Poza tym skąd w tym cudownym raju (pomimo polskich emigrantów) mobbing?

--
    olaromanska.blox.pl/html

• rosapulchra-0 10.04.15, 06:15
    Pokaż mi choć jeden kraj, którego mobbing nie dotyczy suspicious
    --
    po czterdziestce w ogóle nie wypada o szmatach na grzbiet myśleć, a czas już najwyższy przymierzać pościel do trumn
  • zuleyka.z.talgaru 09.04.15, 14:07
    W teksańskiej masakrze laska urodziła przy rozbieraniu świni. Urodzila i wróciła na taśmę. Tak mi się jakoś skojarzyło smile
  • jagienka75 09.04.15, 09:30
    araceli napisała:

> Ależ oczywiście - praca fizyczna za granicą, poniżej kwalifikacji to sukces.

jeśli taka praca zapewnia życia na godnym poziomie, to można uważać za sukces.
    żadna praca nie hańbi.
    --
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 10:36
    Na tak godnym poziomie, że aby się dowartościować szczekają non stop na forum. A na innych forach (np. emigranckich) dopytują o możliwość wynajęcia przyczepy bo nie stać ich z tej zagranicznej cudownej fizycznej pracy na wynajęcie normalnego pokoju, śpią po cztery osoby w pokoju, wynajmują same łóżka i muszą dorabiać jeszcze gdzie indziej by było ich stać na coś więcej niż kebaba i parówki z Aldika.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• jagienka75 09.04.15, 10:56
    serio? no to chyba tylko ci, co pracują na dwa domu, czyli na siebie TAM i na rodzinę TU.
    jeśli ktoś wyjeżdża z zamiarem pozostania na stałe za granicą, chyba jednak stara się żyć w o niebo lepszych warunkach?
    jedna z bliskich mi osób wyjechała za granicę. najpierw sama, później dojechały do niej dzieci.
    tego, co oni mają tam, w życiu nie by się w Polsce nie dorobili.
    teraz chociaż wiedzą, że żyją. mieszkają tam blisko 10 lat i nie mają zamiaru wracać. zresztą nie mają do czego.
    ja tam rozumiem, że ktoś wyjeżdża po to, żeby mieć lepiej.
    ja sama wyjeżdżać nie mam zamiaru, ale gdybym musiała, zrobiłabym to bez mrugnięcia okiem.
    --
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
  • rosapulchra-0 09.04.15, 11:15
    araceli napisała:

> Ależ oczywiście - praca fizyczna za granicą, poniżej kwalifikacji to sukces. Pr
    > aca fizyczna w PL poniżej kwalifikacji to mogiła i 'państwo nie daje perspekty
    > w' big_grin
    >

Ależ oczywiście każdy, kto wyjechał za granicę to robol, a w Polsce nikt fizycznie nie pracuje, prawda? big_grin
    --
    W sumie to uwazam, ze takie z biegunka albo co gorsza z okresem powinny na czas niedyspozycji udac sie do stajni. Kazda szanujaca sie kobieta powinna miec stajnie do wlasnej dyspozycji.To sie w glowie nie miesci, zeby Pan byl narazony na krew i sraczke(ups, plynne wydzieliny odbytowe). by Nanuk24
  • berber_rock 09.04.15, 08:16
    araceli napisała:

> black_halo napisała:
    > > To jeszcze napisz jak to jest byc obywatelem piatej kategorii w Polsce,
    >
    > No w Belgii to wszyscy przecież milionerami są big_grin

Żebyś wiedziała tyle ze dorobił się na poucinanych rączkach w kongo
  • log.ann36 08.04.15, 21:05
    A i jeszcze zapomniała o najważniejszym - jak to tam się nie opłaca pracować, tylko lepiej z dziećmi siedzieć w domu i "majstrować" kolejne, bo państwo płaci - to mnie rozwala całkowicie big_grin
  • zuleyka.z.talgaru 08.04.15, 21:08
    Jak obywatele RPA w Irlandii - tworzą fabryki dzieci i śmieją się systemowi w twarz.
  • asmarabis 08.04.15, 21:18
    Oj, co za zbiorowisko zazdrosnikow, zeby chociaz cos ciekawego mieli do napisania, a tak widze ze po prostu wahaja sie czy jednak moze wyjechac czy nie, radze wam lapcie swoja ostatnia szanse na ciekawe i splenione zycie!
  • zuleyka.z.talgaru 08.04.15, 21:21
    Ja nie wyjeżdżam z Polski. Mi tu dobrze i nie zamierzam tego zmieniać.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 07:50
    Ja podobnie, gdybym jednak musiał/a to byłaby dla mnie, jak i dla Was smutna przykra konieczność i zapewne odreagowałbym na forum to nieszczęście.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:40
    Wnoszac po twoim poziomie frustracji, ktora wylewasz tu na forum to wybacz ale nie wierze w twoje szumne "mi tu dobrze".
  • rosapulchra-0 09.04.15, 12:06
    Dlaczego znowu kłamiesz? Regularnie jeździsz na zmywak na 2 -3 miesiące.
    --
  • zuleyka.z.talgaru 09.04.15, 12:06
    Rosa - weź skończ.
  • log.ann36 08.04.15, 21:23
    asmarabis napisała:

> Oj, co za zbiorowisko zazdrosnikow, zeby chociaz cos ciekawego mieli do napisan
    > ia, a tak widze ze po prostu wahaja sie czy jednak moze wyjechac czy nie, radze
    > wam lapcie swoja ostatnia szanse na ciekawe i splenione zycie!

Ojejku...ubodło big_grin
  • rosapulchra-0 09.04.15, 07:06
    Swoją drogą, nauczyłabyś się pisać po polsku. Poprawnie.
    --
    Uważam, że dane kretynów, podobnie jak pedofilów, należy ujawniać, dla dobra ogółu. by Cauliflowerpl
    anielska.blog.pl/
  • fadilla 08.04.15, 21:22
    A wyściubiłaś nos poza Polskę? Może chociaz poza własną wioskę? natemat.pl/58475,kazdy-powinien-sprobowac-emigracji-tworzy-lepszych-polakow-inspiruje-szkoli-charakter-i-pozwala-spojrzec-na-polske-z-dystansem
    --
    Wyzwólmy kobiety z biedy, zależności, od przemocy, ról podrzędnych i służebnych rozumianych jako właściwych płci - a kiedy będą samodzielne, zamożne, pewne siebie, odnoszące sukcesy - z czadorów i gorsetów, jeśli zechcą, wyskoczą same. by hugu
  • log.ann36 08.04.15, 21:25
    fadilla napisała:

> A wyściubiłaś nos poza Polskę?

Ano wyściubiłam big_grin
  • fadilla 08.04.15, 22:40
    Gdybys jednak zdecydowała się wyjechać, masz tu garsc przydatnych rad, wpis z fejsa konto- Psycholog w Australii
    Pamiętaj Polaku, za granicą żyj jak człowiek, a nie jak emigrant...
    Tak mi się dzisiaj powiedziało i chyba warto nieco podrążyć ten temat. To, że często w siebie nie wierzymy, że cieszymy się z samego faktu ucieczki z "padołu rozpaczy" (jakim dla niektórych jest niestety ojczyzna), że zachłyśniemy się pięknymi krajobrazami, uśmiechniętymi ludźmi dookoła, przyjaznymi urzędami itd. To wszystko nie usprawiedliwia, że część z nas nie szanuje swojego życia. Nie szanuje siebie i żyje...jak emigrant...Je byle co i byle taniej, pracuje byle mieć pracę i żyje tak, byle mieć gdzie spać. Wiem, przerysowuję. Czasami to poczucie bycia emigrantem ma o wiele subtelniejsze odcienie. To niewychylanie się w pracy, cieszenie się tym, że traktuje nas pracodawca lepiej niż w Polsce, nieoczekiwanie niczego więcej niż "i tak lepiej niż było TAM".
    Emigracja wcale nie oznacza rezygnacji z czegoś. Nie musisz być gorszy czy inny. Nikt Cię nie zmusza do podwójnego starania się, abyś "nadrobił pochodzenie". Nikt nie oczekuje, że musisz być lepszy, żeby nie być...gorszy...
    To, co się dzieje w głowach i sercach polskich emigrantów, to głównie efekt ich samych, efekt wewnętrzych dialogów lub...ich braku.
    Zatem polski emigrancie szanuj się. Dąż do wyznaczonych celów z głową podniesioną (nie zadartą), patrz na swoje atuty i bądź świadomy swoich słabości. Bo nowy kraj, w którym mieszkasz może być też Twoim krajem. Jednak o to trzeba się postarać...

--
    Wyzwólmy kobiety z biedy, zależności, od przemocy, ról podrzędnych i służebnych rozumianych jako właściwych płci - a kiedy będą samodzielne, zamożne, pewne siebie, odnoszące sukcesy - z czadorów i gorsetów, jeśli zechcą, wyskoczą same. by hugu
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:43
    A gdzie to i na jak dlugo ? Powiedz co pozwala ci oceniac zycie na emigracji? Tydzien wakacji spedzonych tu i owdzie?
    Mnie tez w Polsce bylo dobrze, dopoki nie przekonalam sie ze moze byc o wiele lepiej poza jej granicami.
  • echtom 08.04.15, 21:30
    Spędziłam poza Polską tylko 4 miesiące, jeszcze za komuny, i to upewniło mnie w przekonaniu, że nie chciałabym mieszkać w innym kraju. Zakorzenienie kulturowe jest dla mnie ważniejsze niż pieniądze czy cokolwiek innego.

--
  • ingryd 08.04.15, 21:44
    Kazdemu wedlug potrzeb (znasz te dewize przeszlego systemu, n'est-ce pas ? )
    Tobie najwyrazniej wystarczylo status quo PRL-u
    Inni sie w nim dusili, mieli glod zycia, ciekawosc zycia,
    Nie ma sie czego wstydzic smile
  • echtom 08.04.15, 21:53
    Kto niby ma się wstydzić? Ciekawości życia nigdy mi nie brakowało, ale widać każdy inaczej to rozumie wink Wiem, że ludzie mają różne potrzeby, ale też nie zgadzam się z sugestią, że ci, którzy nie chcą emigrować, są mało przedsiębiorczymi ksenofobami.

--
  • fadilla 08.04.15, 22:45
    Za komuny, 4 m-ce? Zalezy gdzie i jak pracowalas, moglas w tamtym czasie uciulać nawet na własną kawalerkę. Pewnie dlatego wróciłaś, myśląc, że masz już wszystko w porównaniu z tymi co nie mieli nic.

--
    Oni nie chcieli pracować tu, tu tworzyć dobrobytu, tu tworzyć miejsc pracy, tu walczyć o lepsze jutro. by araceli (o emigrantach)
  • echtom 08.04.15, 22:54
    Byłam na stypendium, nie uciułałam. Niedługo potem wyszłam w Polsce za mąż i klepaliśmy biedę jak inne studenckie małżeństwa.

--
  • echtom 08.04.15, 22:58
    Ale nie mam pretensji, że sobie tak pomyślałaś - kiedy stamtąd wyjeżdżałam, tylko jedna osoba rozumiała, dlaczego, a innym nie mieściło się w głowach, że nie chcę zostać.

--
  • asmarabis 08.04.15, 22:59
    No nic, gdybys zmienila zdanie to bardzo latwo mozesz raz dwa wyjechac, nie tak jak za komuny smile
  • echtom 08.04.15, 23:07
    Wiem, ale nie przewiduję zmiany zdania. Nie mówię oczywiście o wyjazdach turystycznych smile

--
  • misterni 08.04.15, 23:45
    Z pewnością bardzo pragniesz wyjechać, tylko sobie tego nie uświadamiasz big_grin
    --
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • echtom 08.04.15, 23:48
    Wypieram i racjonalizuję big_grin

--
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 07:51
    Jesteś po prostu nieudacznikiem życiowym i tchórzem wink

--
    olaromanska.blox.pl/html

• to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:01
    Klepalisie biede? W Polsce? Niemozliwe big_grin Przeca to kraj na poziomie zachodu.
  • ingryd 08.04.15, 22:46
    Nie, ty bylas tylko ZAKORZENIONA,
    Przypomina mi sie od razu "omawianie" lektur z okresu mlodej polski, i moja durna polonistka ktora nam dyktowala :" chlop byl przywiazany do ziemi" , na co kolega Gutek zadal retoryczne pytanie : à kto go tak k... urzadzil ? wink
  • asmarabis 08.04.15, 22:36
    mozna wiedzic ile ty masz lat skoro juz za komuny mialas takie przekonania jak kobieta stojaca nad grobem
  • echtom 08.04.15, 22:50
    50, wtedy miałam 23. Mogłabyś w zamian rozwinąć swój komentarz?

--
  • fadilla 08.04.15, 22:53
    hmmm ustrój Ci sie podobał (?)

--
    I przydaloby sie nie zapominac nigdy ze zadna praca nie hanbi, za to wegetacja dehumanizuje by ingryd
  • asmarabis 08.04.15, 22:54
    Mama mojej znajomej (73 lata) powiedziala ostatnio niemal slowo w slowo to samo. Wiadomo, ze szykuje sie na smierc i juz przezyla co tam miala przezyc, no ale takie slowa w ustach 23letniej osoby przed ktora cale zycie to herezja....
  • echtom 08.04.15, 23:03
    Ale co takiego powiedziałam? Tylko starzy ludzie mogą się dobrze czuć we własnym kraju? Nie widzę, żeby wszyscy młodzi wyjeżdżali mimo otwartych granic.

--
  • asmarabis 08.04.15, 23:31
    Ale tak cale zycie w jednym miejscu? Zycie ma sie tylko jedno, co bedziesz wnukom opowiadac?
  • echtom 08.04.15, 23:45
    Pojeździłam tu i tam, tematów do opowiadań mi nie zabraknie. Nie mieszkałam przez cały czas w jednym miejscu - przygodę życia przeżywałam przez 9 lat na wsi. Poza tym umiem ciekawie opowiadać nawet o zupełnie zwykłych rzeczach.

--
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 07:53
    Dokładnie, są nudziarze którzy byli w większości krajów świata i są osoby, które nawet o zupie pomidorowej umieją opowiadać zajmująco.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:47
    Nie kazdy nadaje sie do emigracji, ale to nie znaczy ze trzeba oceniac wybory innych przez pryzmat wlasnej niemoznosci. Mnie zycie we Francji od poczatku przypadlo do gustu, jak i mentalnosc Francuzow, jakze inna od polskiej. To tam poczulam sie jak u siebie.
  • araceli 09.04.15, 08:55
    to_ja_caryca_katarzyna napisała:
    > Nie kazdy nadaje sie do emigracji, ale to nie znaczy ze trzeba oceniac wybory i
    > nnych przez pryzmat wlasnej niemoznosci.

To, że nie każdy nadaje się do życia w PL nie znaczy, że trzeba oceniać wybory innych przez pryzmat własnej niemożności tongue_out

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:04
    Ja nie oceniam wyborow tych co mieszkaja w Polsce. To ty i tobie podobni wozicie sie jak po burej suce po wszystkich tych, ktorzy wybrali emigracje.
  • rosapulchra-0 09.04.15, 12:07
    Raanyy!! 4 miesiące? I to jeszcze za komuny?? Normalnie jestem pod wrażeniem.
    --
  • antyk-acap 08.04.15, 22:46
    Ja wyściubiłem. Zachód nie jest w niczym lepszy od Polski. Różnice są ilościowe a nie jakościowe i wynikają z tego że oni nie mieli 40 lat komunizmu.

--
    Ceterum censeo Moscowiam delendam esse
    forum.gazeta.pl/forum/f,251818,Rosja_i_Ukraina.html
  • pani.jezowa 09.04.15, 02:07
    I 150 lat zaborów.
  • rosapulchra-0 09.04.15, 05:23
    I do tej pory nie podniósł się ze zgliszczy drugiej wojny światowej, o pierwszej nie wspominając..
    --
  • ingryd 08.04.15, 21:35
    Alez durne jest to co napisalas, wiesz ile trzeba miec odwagi zeby wyjechac w nieznane, wsrod obcych, nauczyc sie jezyka, innych zwyczajow, innego zycia, i w ogole INNOSCI ?
    Ile pracy i samozaparcia trzeba zeby otworzyc sie na nieznane i je docenic ?
    Ja w przeciwienstwie do ciebie jestem niesamowicie dumna z tych mlodych ludzi ktorzy wzieli los w swoje rece i nie czekali n'a to co dostana w spadku od tatusia, mamusi, czy tesciowej i postanowili wziac zycie za rogi.
    À to ze ciebie boli, ze gdzie indziej moze byc lepiej niz nad wisla to juz twoj problem (i gazeci wink )
    i musisz sobie z nim poradzic, albo wyjechac i sprawdzic jak jest naprawde (jesli jeszcze nie doswiadczylas na wlasnej skorze koszmaru pt polska "sluzba zdrowia")

Ps. I przydaloby sie nie zapominac nigdy ze zadna praca nie hanbi, za to wegetacja dehumanizuje.
  • fadilla 08.04.15, 22:07
    I przydaloby sie nie zapominac nigdy ze zadna praca nie hanbi, za to wegetacja dehumanizuje.

Świetne

--
  • szeera 08.04.15, 21:36
    Naprawdę nie wiem o czy, mówisz. W tam tym wątku parę osób próbowało pokazać, że ich kraje przestały robić morfologię przesiewową dla dzieci. Tak szczerze mówiąc, to nie wiem zresztą cały czas czy w PL morfologia jest oficjalnie zalecana czy nie. Bo, że da się prywatnie zrobić, albo lekarz zleci jak się poprosi, to nic dziwnego. Więc może się okazać, że polskie zalecenia oficjalne są równie dobe jak te z GB.

Dlaczego ludzie piszą o innych krajach? Bo w PL panuje przekonanie, że jeśli NFZ czegoś nie poleca to z oszczędności. A czasem te ograniczenia wynikają jednak nie tyle z oszczęności ale z aktualnej wiedzy naukowej. Druga sprawa, w PL korysta się głównie z zagranicznej wiedzy epidemiologicznej, bo to są bardzo drogie badania, a dane z Europy czy białych mieszkańców USA całkiem nieźle przekładają się na polską populację. Naturalne jest też, że ta wiedza jest często szybciej wdrażana przez systemy opieki zdrowotnej w krajach jej powstania, czyli np. GB, USA czy Kanadzie.
  • edelstein 08.04.15, 21:44
    Skoro zostala sama elyta studiujaca i tacy co maja prace to czemu jest tylu co ledwo do pierwszego dociagaja albo i nie?tongue_out
    --
    "...mąż autorki będzie siedział na weselu córki o suchym pysku ( no cóż skoro ślubna kazała) ale autorce to za mało i postanowiła jeszcze uszczęśliwić prohibicją kogoś z rodziny przyszłego zięcia"
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 07:56
    Ilu dokładnie? Podaj statystyki. Odejmij od nich meneli i wieloletnich alkoholików.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:48
    A ci ostatni nie wyjechali ??? big_grin
  • rosapulchra-0 09.04.15, 12:10
    Gazeciarzu, dwa pierwsze wyniki z google:
    www.rmf24.pl/fakty/polska/news-co-trzecie-polskie-dziecko-rodzi-sie-w-skrajnej-biedzie,nId,1476072
    fakty.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-polska-bieda-8-zl-na-miesiac,nId,1566273
    Oba z zeszłego roku, więc dość aktualne.
    --
  • nenia1 09.04.15, 12:19
    O, moja ulubiona bitwa na linki wink a wiesz rosa, że w internecie znajdziesz właściwie wszystko co chcesz?
    Na ten przykład:

www.emito.net/wiadomosci/wielka_brytania/w_dramatycznym_tempie_rosnie_liczba_osob_niedozywionych_w_uk_1541331.html

www.polishexpress.co.uk/szkoly-w-londynie-alarmuja-coraz-wiecej-dzieci-jest-glodnych/

--
    Jaram sie Śląskiem
  • n1eobecna 08.04.15, 21:46
    No i właśnie o to chodzi. Zamiast próbować dostać się na kolejne studia, pracować za wynagrodzenie niepozwalające na samodzielne utrzymanie, wzięli sprawy w swoje ręce, wyjechali i tam sobie wiodą swoje nieskomplikowane zywoty. Czego chcieć więcej? A ze tu nfz i zus zbankrutuja...
  • kropkacom 08.04.15, 21:56
    Nowy nick... I wszystko jasne big_grin
    --
    Jak niemowlę, jesteś upartym dzieciakiem – w czym problem?
    Zawsze szukasz dziury w całym – w czym problem?
    Podczas gdy ty zastanawiasz się, co, do diabła, robić,
    My chcielibyśmy mieć takie szczęście, jak ty....
  • 3-mamuska 08.04.15, 22:29
    A mi żal tych co zostali.

Nie dlatego ze Polska to gorszy kraj my tu mamy lepiej.
    Ale...
    Ludzie sa inni, często sie uśmiechają, proszę dziękuje sie na początku dziennym.
    Poznałam inny system zycia i w pewnych względach wole tez niz polski w innych nie.

Niektóre rzeczy w Polsce zostały jak 30 lat temu. Zwłaszcza dzieci, i ich czapekitongue_out

Ja jestem szczęśliwa ze poznałam inne myślenie.

I jesli rozmawia sie osobami ktore tu zyja długo radzą sobie, sa otwarte na nowości. To mówią ze nie jeżdżą do Polki ,bo ludzie mentalnie sa bardzo zgorzkniali zawistni.

Przykład: koleżanka podejechala z dziecmi do polski na wakacje,w sklepie z zabawkami dziewczynki wzięły do ręki zabawkę i oglądają, pani z wrzaskiem ze zepsują maja zostawić natychmiast. A dziewczyny fajne miłe, grzeczne były zszokowane.

Ludzie którzy zostali ,boja sie myślec ,zdobywać, boja sie nowości i innego myślenia czy podejścia do pewnych spraw.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • log.ann36 08.04.15, 22:37
    Ty mamuska - fantazja cie poniosla 🙉
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 07:58
    A ja ją trochę rozumiem, to tak jak z dzietnymi i bezdzietnymi z wyboru, każde z nich jest zadowolone ze swojego wyboru, ale wprost lub w duchu współczuje drugiej stronie.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• echtom 08.04.15, 22:39
    > Ludzie którzy zostali ,boja sie myślec ,zdobywać, boja sie nowości i innego myślenia czy podejścia do pewnych spraw.

Pisałam wyżej, że to nieprawda, ale nie przekonam, więc chyba powinnam przyjąć Twoje współczucie, żeby Ci sprawić przyjemność smile

--
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 07:59
    Największe ograniczenia człowiek ma w swojej własnej głowie. I to jest największa granica, a nie ta państwowa.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• asmarabis 08.04.15, 22:43
    > Niektóre rzeczy w Polsce zostały jak 30 lat temu. Zwłaszcza dzieci, i ich czape
    > kitongue_out

I jeszcze dieta matki karmiacej i werandowanie noworodka.....
  • misterni 08.04.15, 23:43
    Bzdura.
    --
    Misterni
  • zwariowana_wariatka 08.04.15, 23:16
    co za stek bzdur big_grin oj ciśnie coś Was, ciśnie
  • bi_scotti 09.04.15, 02:41
    3-mamuska napisała:

> Ludzie którzy zostali ,boja sie myślec ,zdobywać, boja sie nowości i innego myś
    > lenia czy podejścia do pewnych spraw.

To jest wybitnie nieprawda i po prostu krzywda dla tych, ktorzy PL buduja! Odwaga zainicjowania Okraglego Stolu, challenges ksztaltowania nowego, madrzejszego spoleczenstwa mimo koszmarnego spadku zaborow, WWII i komuny, wyzwania gospodarcze i spoleczne to tylko czesc tego z czym zmaga sie moje pokolenie, pokolenie Echtom i wszystkie kolejne, mlodsze od nas pokolenia w PL. I nie tylko zmaga sie ale coraz skuteczniej sobie radza, coraz bardziej imponujaco wychodza z kolejnych bzdur typu spiskowe teorie dziejow (spisek smolenski) czy kilogramy kompleksow wynikajacych z historii takiej a nie innej. Ludzie zyjacy w PL i wtedy gdy my z niej wyjezdzalismy, i teraz, to nie jest jakas jedna magma - to sa fantastyczne jednostki tworcow, artystow, naukowcow, politykow etc. etc. ktorzy z roznych wzgledow zdecydowali sie "czynic sobie ziemie (polska) poddana" i jak to robia jest coraz bardziej godne szacunku pod kazdym wzgledem! PL, jak kazdy kraj, ma swoje problemy, ktorych pewnie dlugo jeszcze nie da sie rozwiazac z wielu roznych powodow ale stwierdzenie, ze zyjacy w niej ludzie "boja sie myslec" jest zwyczajnym oszczerstwem i po prostu czysta glupota! Polacy jak najbardziej maja odwage myslec, zawsze cechowalo ich krytyczne (czasem moze wrecz zbvt krytyczne!) myslenie, zawsze byli tworczy i nowatorscy, szczegolnie w sytuacjach podbramkowych i to sie wciaz sprawdza. Pewnie, ja tez mam swoj krytyczny (jak to Polka tongue_out) stosunek do wielu spraw i ludzi w obecnej PL i moge te sprawy i tych ludzi wypunktowac indywidualnie ale skreslanie jednym ruchem 40 milionow ludzi haslem, ze "boja sie nowosci" albo ze sa "zgorzkniali i zawistni" jest zwyczajnym pomowieniem nie majacym nic wspolnego z reality. Wake up, PL to jest coraz fajniejszy kraj a Polacy, szczegolnie mlodzi Polacy to naprawde obywatele swiata, tego developed world, nie jakiegos zascianka!
  • echtom 09.04.15, 08:20
    Jaki fajny post, Bi, dzięki smile

--
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:22
    No ty chyba rzadko tu bywasz. Juz sam fakt ze w Warszawie z umilowaniem pala tecze o czym swiadczy. O zasciankowosci wlasnie. I te wszystkie gwiazdy Dawida na szubienicach wymalowane na murach w kazdym miescie....
  • przystanek_tramwajowy 09.04.15, 09:35

> No ty chyba rzadko tu bywasz. Juz sam fakt ze w Warszawie z umilowaniem pala te
    > cze o czym swiadczy. O zasciankowosci wlasnie. I te wszystkie gwiazdy Dawida na
    > szubienicach wymalowane na murach w kazdym miescie....

U nas spalą tęczę, we Francji wyznawcy Allaha zastrzelą kilku ludzi. Ale we Francji jest lepiej. A gwiazdy Dawida na szubienicy to nie widziałam na murach od lat. Raczej napis "Legia pany" albo "Cracovia h....je" ( z zachowaniem oryginalnej pisowni).

---
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 09:42
    I to ludzi którzy teoretycznie byli pod opieką i ochroną tamtejszej policji.
    Ale co się dziwić nieudolności tamtejszej policji, skoro ze dwa lata temu główny komendant policji w Paryżu poszedł siedzieć za handel narkotykami na ogromną skalę (około milion euro).

--
    olaromanska.blox.pl/html

• antyk-acap 08.04.15, 22:45
    To się nazywa racjonalizacja. Większość nie miała pracy z własnej winy. Nie nie mieli pracy więc wyjechali. Teraz atakują Polskę ponieważ nie oskarżą siebie to że znaleźli się w takiej sytuacji.

--
    Ceterum censeo Moscowiam delendam esse
    forum.gazeta.pl/forum/f,251818,Rosja_i_Ukraina.html
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:07
    Bzdura. Ci co wyjechali niekoniecznie zrobili to dlatego ze nie mieli pracy. Mieli tylko ich nie zadowalala, bo nie pozwalala na zycie na poziomie na jakim chcieliby zyc. Gdzie sa statystyki, ktore pokazuja ze wyjachali sami bezrobotni???
  • przystanek_tramwajowy 09.04.15, 09:11

>Gdzie sa statystyki, ktore pokazuja ze wyjachali sami bezrobotni??

Tam, gdzie statystyki, które pokazują, że wszyscy, którzy zostali w Polsce:
    - są zadłużeni po kokardę we frankach,
    - pracują na śmieciówkach za najniższą krajową,
    - ledwo wiążą koniec końcem.

---
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:19
    Zadne z powyzszych stwierdzen nie wyszlo spod moich palcow, wiec nie rozumiem czemu do mnie z tym pijesz? Nie twierdze, ze tutaj wszyscy ledwo wiążą koniec końcem. Widze kto tu rozbija sie drogimi samochodami. Widze tez ze ludzie, ktorych zawody bylyby cenione za granica tutaj zarabiaja grosze, gdy znajomosci brak.
  • rosapulchra-0 09.04.15, 12:12
    p_t, nikt tak nie napisał, więc nie kłam.
    --
  • echtom 09.04.15, 09:33
    < Mieli tylko ich nie zadowalala, bo nie pozwalala na zycie na poziomie na jakim chcieliby zyc.

Tak trudno zrozumieć, że wysoki poziom życia nie jest dla każdego priorytetem?

--
  • brak.polskich.liter 08.04.15, 23:52
    Jaka ujowe perspektywy musieli ci opisywani przez Ciebie ludzie miec w miejscach, z ktorych wyjechali, ze ta "bylejaka praca" i bycie "tania sila robocza" w UK to dla nich az taki cud, miod i orzeszki?
    Przemysl to moze.

> Zabawne to trochę - bo z jednej strony, tu w Polsce im się nie udało, więc tera
    > z tak plotą co im ślina na język przyniesie

Naprawde zabawne? Skoro w Polsce im sie nie udalo to trudno oczekiwac peanow pochwalnych na czesc Polski, nie sadzisz?

Na marginesie - mlodzi, niewykwalifikowani, slabo wyksztalceni, wyjezdzajacy "za chlebem" - to dosc waska podgrupa emigrujacych. Snucie wnioskow na podstawie anecdata tej grupy i projektowanie na cala reszte jest niezbyt rozsadne.
    To tez przemysl.

--
    "helicobakter pyroli- wynik
    dziś odebrałam i jest napisane tak :- wynik ujemny : poniżej 0,9 -wynik niejednoznaczny: 0,9-1,1 -wynik dodatni : powyżej 1,1 Wynik badania to < 0,40. Jak dobrze zrozumiałam to wynik jest niejednoznaczny tak ? co to znaczy, któraś wie ?"
    autor: Olewka100procent
  • rosapulchra-0 09.04.15, 05:16
    Jeśli konstruktywną krytykę nazywasz psioczeniem, to gratuluję inteligencji i polotu w zakładaniu takich idiotycznych wątków.
    --
  • depompadur 09.04.15, 07:29
    A nie pomyślałaś, że może ludzie którzy emigrują widzą, że w pewnych sprawach może być u nas inaczej, lepiej? Że warto nad tym popracować?
    Tak naprawdę nie ma kraju idealnego, w którym wszystko działa tak jak trzeba i absolutnie wszystko nam się podoba. Więc wybieramy jakąś opcję i racjonalizujemy swój wybór, bo tak jest skonstruowana nasza psychika.
    Stałam po dwóch stronach barykady, bo byłam emigrantką w czasach, kiedy o Polsce w UE nikt nawet nie wspominał. Zachłysnęłam się pełnymi sklepami, czystością i zupełnie innym poziomem życia. I co? Mimo, że miałam gdzie i za co mieszkać i stać mnie było na to wszystko o czym w Polsce marzyłam, wróciłam do kraju, bo zwyczajnie za nim tęskniłam. Duży wpływ na tą decyzję miała też stosunkowo duża niechęć do imigrantów, jaka wówczas panowała w tamtym kraju i zwyczaje problemy z wtopieniem sie w lokalne społeczeństwo. Miałam więc do wyboru wysoki poziom życia + wyobcowanie lub niższy poziom życia + poczucie przynależności. Wybrałam drugą opcję i ani przez chwilę jej nie żałowałam.
  • rosapulchra-0 09.04.15, 07:38
    I podejrzewam, że właśnie dzięki swoim doświadczeniom nie dostajesz piany, kiedy czytasz, gdy jakaś emigrantka pisze o całkiem niezłym rozwiązaniu systemowym kraju, w którym obecnie mieszka i że można by to rozwiązanie wprowadzić również do ojczyzny.
    --
  • depompadur 09.04.15, 10:49
    Dokładnie tak. Ten co widział, że dany problem może być lepiej rozwiązany powinien o tym mówić głośno.
  • misterni 09.04.15, 11:08
    Pełna zgoda, ale chyba nie w tonie takim, że Ci co zostali w kraju to nieudaczniki i frajerzy. Bo tak niektórzy się wypowiadają (i nie mam na myśli przywoływanej w tym wątku Rosy smile)
    --
    Misterni
  • depompadur 09.04.15, 11:16
    Ci co zostali to także ludzie, dla których pieniądze nie są jedynym wyznacznikiem sukcesu w życiu.
  • baltycki 09.04.15, 11:21
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 11:25
    Plus świadczy o zwykłym buractwie.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• fadilla 09.04.15, 07:56
    Bo najlepszym czasem na emigracje były lata komuny, kiedy to państwa przyjmujące uciekinierów otaczały ich ochroną, wsparciem i opieką, lub okres po wejściu Polski do Unii i otwarcie rynków dla legalnej pracy w niektórych krajach. Najgorzej było w latach 90, kiedy dostaliśmy paszporty i nikt już nas nie zamykał we własnym kraju, moglismy swobodnie wyjeżdżać, ale w innych krajach cięzko było o legalna pracę.

--
    Oni nie chcieli pracować tu, tu tworzyć dobrobytu, tu tworzyć miejsc pracy, tu walczyć o lepsze jutro. by araceli (o emigrantach)
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 08:00
    A jaki to był kraj?

--
    olaromanska.blox.pl/html

• echtom 09.04.15, 08:23
    > Miałam więc do wyboru wysoki poziom życia + wyobcowanie lub niższy poziom życia + poczucie przynależności.

Dokładnie.

--
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:15
    Wyobcowanie = brak zdolnosci przystosowania sie do nowych warunkow
    jak mowilam, nie kazdy nadaje sie do tego by emigrowac
  • depompadur 09.04.15, 10:55
    Owszem, nie każdy może byc emigrantem. Ale zwróć też proszę uwagę na różnicę pomiędzy faktem, że ktoś ma problemy z zaadoptowaniem się do nowych warunków a tym, że czasami można trafić do hermetycznego środowiska, które nie tak łatwo pozwoli Ci do niego wniknąć. Są ludzie którzy odpuszczą po roku, dwóch czy pięciu i wracają do ojczyzny. Sa też tacy, którzy potrafią zacisnąć zęby i nie zważać na pogardliwe czy nieufne traktowanie przez nowe otoczenie.
  • echtom 09.04.15, 12:21
    Ale skąd w ogóle założenie, że emigracja jest celem każdego Polaka i zostają tylko ci, którzy się do niej nie nadają?

--
  • zuleyka.z.talgaru 09.04.15, 12:48
    Z poczucia wyższości, że wyjechali. Też mi powód do lepszego samopoczucia.
  • nenia1 09.04.15, 12:04
    depompadur napisała:

> A nie pomyślałaś, że może ludzie którzy emigrują widzą, że w pewnych sprawach m
    > oże być u nas inaczej, lepiej? Że warto nad tym popracować?

A nie pomyślałaś, że ludzie którzy tu zostali widzą, ze w pewnych sprawach może być u nas inaczej, lepiej. I że zostali, żeby nad tym popracować? I że widzą na własne oczy jakie ta praca przynosi efekty. I że mają z tego satysfakcję, bo sami tworzą coś nowego, lepszego. Mnie zawsze większą satysfakcję dawało to do czego sama doszłam, niż to co ktoś mi dał.
    --
    Jaram sie Śląskiem
  • echtom 09.04.15, 12:35
    > A nie pomyślałaś, że ludzie którzy tu zostali widzą, że w pewnych sprawach może być u nas inaczej, lepiej. I że zostali, żeby nad tym popracować?

10/10

--
  • araceli 09.04.15, 08:00
    Czytsa żywa racjonalizacja swojego wyboru.

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • 7dosia 09.04.15, 08:17
    Ależ to oczywiste. Tam jest po prostu bogatszy kraj, więc i życie jest znacznie łatwiejsze. Większości naprawdę bardziej opłaca się pracować w angielskim Tesco niż w polskim urzędzie. Jest zresztą takie słuszne powiedzenie: między bogatymi byle kundel się wyżywi, a między biedakami to i średniozamożnym trudno żyć.
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:13
    celnie streszczona sytuacja
  • baltycki 09.04.15, 10:29
    > Większości naprawdę bardziej opłaca się pracować w angielskim Tesco.
    Dla jednych "oplaca sie", to jedynie kasa, dla innych cos wiecej.
    Jezeli jedynym powodem do szczesliwosci jest kwota wplywajaca co miesiac na konto, to pewnie masz racje.

> Jest zresztą takie słuszne powiedzenie: między bogatymi byle kundel się wyżywi,
    > a między biedakami to i średniozamożnym trudno żyć.
    Chcesz powiedziec, ze to "kundle" emigruja do bogatych krajow?

--
    jestem z frakcji która uważa, że dla PL byłoby lepiej
    gdyby została pod Niemieckim lub Pruskim zaborem.
    /wioskowy_glupek/
  • lilly_about 09.04.15, 08:27
    Zauważ, że ci, co są zadowoleni z zycia rzadko kiedy się odzywają, bo po co? Natomiast ci, których coś uwiera, głosno krzyczą wink
    --
    Typowa nauczycielka, mało wiem, nie chce wiedzieć więcej i w dodatku jestem z tego dumna smile
    A niech który gó...arz wyskoczy z czymś czego nie wiem, to nie sprawdzę w domu, tylko gó...arza zmieszam z błotem, żeby się więcej nie wychylał 1matka-polka o aneta-skarpeta
  • kropkacom 09.04.15, 09:00
    Wiem, pożałuję tego co teraz napiszę. Od samego rana wystukałaś kilka postów. Co ciebie uwiera? Czemu nie siedzisz cicho?
    --
    Jak niemowlę, jesteś upartym dzieciakiem – w czym problem?
    Zawsze szukasz dziury w całym – w czym problem?
    Podczas gdy ty zastanawiasz się, co, do diabła, robić,
    My chcielibyśmy mieć takie szczęście, jak ty....
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:12
    big_grin
    celny strzal kropkacom big_grin
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 08:31
    Tak trudno ci zrozumiec ze ludzie cenia roznice miedzy walka o ogien jaka rozgrywa sie w Polsce a zyciem bez wiekszych problemow ? Trudno, bo nie mieszkalas pewnie nigdy poza Polska...
  • zuleyka.z.talgaru 09.04.15, 12:50
    Wow, żyję w Polsce i nigdy nie toczyłam "walki o ogień" jak to ujęłaś. Mimo nieposiadania majętnych rodziców. Kwestia tego co dla człowieka jest ważne. Bo jak kasa, kasa, kasa to pewnie tak...
  • to_ja_caryca_katarzyna 09.04.15, 09:12
    Poczytaj troche o polityce prorodzinnei tu i tam, o zapleczu socjalnym, o perspektywach, bezrobociu tu i tam, poogladaj fotki z typowej polskiej wsi i zatowej brytyjskiej i wroc to pogadamy.
    Juz ostatni pomysl polskiego rzadu 12 baniek dla kobiet, ktore nic nie dokladaja do wspolnej kasy by mnie skolonil do emigracji.
  • araceli 09.04.15, 09:16
    Wątek 'czego tak psioczą na swój kraj' i zalew potów Carycy z psioczeniem, psioczeniem, psioczeniem... uderz w stół tongue_out

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • baltycki 09.04.15, 10:43
    Pewnie, bez tego psioczenia nawet nie zauwazylyby, ze im lepiejsmile
    Moje doswiadczenie mowi mi, ze im bardziej sie komus w zyciu udalo, im bardziej jest ze swego zycia zadowolony, tym mniej go obchodza "dziury" w polskiej drodze. Nie bedzie przeciez sobie na wlasne zyczenie zatruwal swojej beczki miodu.
    Im mniej ktos zadowolony, to popsioczy, popsioczy i potem nawet ten "zmywak" nabiera kolorow teczysmile (albo lazurowego wybrzeza carycy)big_grin

--
    /wioskowy_glupek/
  • joa66 09.04.15, 10:48
    Mnie nieustannie ciekawi jak daleko można się posunąć we wciskaniu kitu i wiara , że "tu" znamy zachód tylko z filmów amerykanskich w telewizji.
  • baltycki 09.04.15, 10:58
    > , że "tu" znamy zachód tylko z filmów amerykanskich w telewizji.
    A nie jest tak?
    Wiedzalabys o swiecie cos wiecej, gdyby nie uswiadamiajace posty np. najmy, rosy?wink

--
    /wioskowy_glupek/
  • joa66 09.04.15, 11:20
    Wiedzalabys o swiecie cos wiecej, gdyby nie uswiadamiajace posty np. najmy, rosy

Pewnie nie, bo na ogół jeżdżę w worku na głowie - nic nie widzę , nic nie słyszę, o rozmowach nie wspominającwink

A poważnie - tak naprawdę to wybór między pryszczem na lewym lub prawym policzku - co komu odpowiada, co lepiej znosi, co jest ważniejsze w danym momencie życia. Gładziutkie buzie to zwykle photoshop.
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 11:27
    Sorry, Joa, ale i filmy amerykańskie nie ukrywają ciemniejszej strony tamtejszego społeczeństwa, nie ukrywają tamtejszych patologii.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• joa66 09.04.15, 11:30
    Ale Coca-Cola jest w każdym domuwink !
  • joa66 09.04.15, 11:31
    p.s. a patologia to fikcja przecież, to filmy fabularne, nie wiesz? wink
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 11:43
    Jakoś dość często (zwłaszcza w przypadku patologii np. film o internetowym mobbingu nastolatki czy pracy z czarną młodzieżą w szkole albo samotnej matce mieszkającej w przyczepie) jest dopisek - "Na podstawie prawdziwych wydarzeń" wink.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• joa66 09.04.15, 11:46
    "Na podstawie prawdziwych wydarzeń" wink.

Ale te sytuacje są tak rzadkie, że aż filmy o tym robią wink
  • gazeta_mi_placi 09.04.15, 11:41
    To prawda, nawet w uroczych przyczepach kempingowych gdzie mieszkają całe rodziny.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• baltycki 09.04.15, 10:51
    Pominalem osoby typu snakelilith, edelstein psioczace na Polske z powodow ideologicznych, przepraszam Wasbig_grin
    --
    /wioskowy_glupek/
  • wtop.ek 09.04.15, 11:44
    trzeba jednak zrozumieć, że tzw. wielki świat potrafi oszołomić przyjezdne z powiatow, gdzieś daleko w Polsce

w takich miejscowościach emigracja rzeczywiście jest często najsensowniejszym rozwiązaniem

zresztą to i nei tylko polska domena, z małych miasdteczek w USA, Kanadzie czy Zach Europie, też ludzie uciekają

no i faktem jest priozaiczna kasa jako powód wyjazdu

nie ma na forum emigrantek z piszących Albanii, Mołdawii czy Kazachstanu, są same panie "biurowe" z Zachodu, bo jak wiadomo zmywak czy sklepowa kasa to powód do wstydu big_grin
  • rosapulchra-0 09.04.15, 14:08
    Chyba masz nieaktualne informacje, pisało tu kilka dziewczyn ze Wschodu.
    --
  • snakelilith 09.04.15, 15:58
    wtop.ek napisał(a):

> trzeba jednak zrozumieć, że tzw. wielki świat potrafi oszołomić przyjezdne z po
    > wiatow, gdzieś daleko w Polsce

Ale większość Polaków mieszka ciągle na prowincji. Niestety Polskę stać tylko na to, by cywilizacyjne wrażenie robić tylko Warszafką, reszta to nawet według twojej oceny ciemna mogiła. No cóż, drogi pierścionek na niedomytej łapie tylko na prostym ludzie może robić wrażenie.
  • rosapulchra-0 09.04.15, 19:49
    100/100
    --
    anielska.blog.pl/
  • hipinka 09.04.15, 13:16
    Pewnie, bez tego psioczenia nawet nie zauwazylyby, ze im lepiejsmile
    Moje doswiadczenie mowi mi, ze im bardziej sie komus w zyciu udalo, im bardziej jest ze swego zycia zadowolony, tym mniej go obchodza "dziury" w polskiej drodze. Nie bedzie przeciez sobie na wlasne zyczenie zatruwal swojej beczki miodu.
    Im mniej ktos zadowolony, to popsioczy, popsioczy i potem nawet ten "zmywak" nabiera kolorow teczysmile (albo lazurowego wybrzeza carycy)

bardzo celnie
  • 3-mamuska 09.04.15, 13:53
    "Ale skąd w ogóle założenie, że emigracja jest celem każdego Polaka i zostają tylko ci, którzy się do niej nie nadają? "

Ale skad założenie , ze wyjechali tylko nieudacznicy którzy pracuja na zmywaku ?

Prawda jest taka ze wyjechali ci co chcieli czegoś innego. Nie lepszego a innego.
    Sa ludzie którzy sie nie nadają, moja bratowa w życiu by tu nie została.
    Kuzynka była 2 razy w stanach i tęsknota za Polska rodzina tak jej dokuczała ze wróciła i wiecej wyjeżdżać nie zamierza.

Kazdy szuka swojego miejsca na ziemi, jedni znajdują to w Polsce ,inni poza jej granicami.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka