Dodaj do ulubionych

Czy zakończyć taką przyjaźń?

13.07.15, 12:05
Spójrzcie na taki problem. Znamy się od b.dawna, jesteśmy obie w wieku dojrzałym.
Otóż mam zamiary, aby zakończyć naszą przyjaźń, ponieważ nie będę się irytować i wkurzać.
Syt.1 Chciała mnie poznać z kuzynem. Najpierw sam kuzyn to zaproponował, po dłuższym czasie wrócili do tematu i po 17 w sobotę, koleżanka pisze mi smsa, czy przyjdę dzisiaj na spotkanie w celu zapoznania. No kurcze, już miałam zaplanowany dzień i odpisałam, że dzisiaj nie, i podałam inny termin. Odpisała kuzynowi, a on, że już nie, bo ma spotkanie z inną dziewczyną. Nie spodziewałam się, że biorę udział w castingu. Głupio się poczułamsmutas.gif Odpisałam ok i...kontakt z koleżanką się urwał na ponad 2 m-ce. Nie napisała nawet nic, nie próbowała tej niezręcznej syt.wytłumaczyć nawet. czekała na mój kontakt. No i przyszedł dzień w którym miała imieniny. Napisałam smsa z życzeniami, już nie zdzwoniłam. Rok temu złożyłam najpierw telefonicznie, potem byłam z kwiatami u niej. Dopiero po tym smsie zadzwoniła (nagrała się na pocztę)i jak gdyby nic zapraszała do siebie. Ja jej odpisałam, że nie udawajmy, że nie ma problemu. Parę dni temu zadzwoniła i stwierdziła, że naładowała tel. i chce żebyśmy porozmawiały. Na pyt. dlaczego tyle milczała, odp. że nie miała kasy na tel. (straciła pracę)
i syt. 2 jak wspomniałam, kol.straciła pracę i zażądała, abym ja odzwoniła, kiedy ona puści mi sygnał. Na moje poirytowanie formą przekazania żądania, odp., "no ale ja nie pracuję"! Nie zrozumiała chyba przekazu mojego, bo można poprosić jakoś, czy mogłabym odzwonić, bo ona obecnie nie dysponuje gotówkąsad
Dziewczyny, co zrobiłybyście w moim wypadku? Zastanawiam się, czy warto się wkurzać, i tak człowiek ma na co dzień różna problemy...
Proszę o Wasz punkt widzeniasmile
--
"Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
Coco Chanel
Obserwuj wątek
    • ola_dom Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 13.07.15, 12:14
      nota_bene0 napisała:

> Spójrzcie na taki problem. Znamy się od b.dawna, jesteśmy obie w wieku dojrzałym.

hmmm... doprawdy?

--
      Nic na świecie nie zostało sprawiedliwiej rozdzielone niż rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną ilość.
      (Jacques Tati)
    • lelija05 Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 13.07.15, 12:44
      Takie pytanie zadało mi kiedyś dziecko. Jako osoba dorosła chyba sama powinnaś to wiedzieć. Naprawdę zrobisz tak jak napisze ci ktoś anonimowy?

--
      Wiedźmy nikt tu nie widział od lat.Podobno wykończyła ją ostatecznie na dobre para dzieciaków, które uciekły z domu.-Dzisiejsza młodzież-mruknął Rincewind.-Moim zdaniem to wina rodziców-oświadczył Dwukwiat.
      • nota_bene0 Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 13.07.15, 13:00
        No pewnie trochę się zachowujemy jak dziewczynki z piaskownicy, z tym, że ona bardziejwink
        Pewnie nie zrobię do końca tak, jak ktoś anonimowy radzi, ale będę mieć porównanie z moim zdaniem.

--
        "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
        Coco Chanel
      • ola_dom Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 13.07.15, 13:03
        kk345 napisała:

> >jesteśmy obie w wieku dojrzałym.
        > Sądząc po opisie, obie około 15-stki...

no nie - "dojrzałe", więc pewnie po maturze. Jakieś 19, obstawiałabym.

--
        Nic na świecie nie zostało sprawiedliwiej rozdzielone niż rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną ilość.
        (Jacques Tati)
    • szmytka1 Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 13.07.15, 16:19
      W ogóle nie wiem o co ci chodzi. naczy niby wiem, ale uważam, że wyolbrzymiasz. Mam taką jedną znajomą co się obraża o pierdoły i kiedyś mnie to strasznie irytowało, aż postanowiła rozluźnić relacje ze mną big_grin i teraz mam święty spokój. Strzelasz fochy i tyle.
    • solejrolia Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 14.07.15, 08:42
      O kurcze.
      Też problem, na pewno jesteście dojrzałe?suspicious

Nie odbieraj telefonu, nie odpowiadaj na sms-y, nie oddzwaniaj na puszczane sygnały,
      i więcej o tym nie myśl.
      To naprawdę wystarczy, by zakończyć taką znajomość NIC nie wnoszącą do życia.

--
      Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
    • po-trafie Czy to przyjaźń? 14.07.15, 09:49
      Sprowadzajac duzo slow do konkretow:
      - twierdzisz ze jestescie przyjaciolkami;
      - jej kuzyn, z ktorym chciala cie swatac, zachowal sie w sposob niekulturalny;
      - teraz ona nie ma pracy i nie chce wykonywac na swoj koszt polaczen.

Z powyzszych faktow zadna przyjazn nie wynika. Ze swoimi butami do biegania mam glebszy zwiazek emocjonalny (a czasem obcieraja, czasem sie zabrudza i nie chca doczyscic, czasem nawet brzydko pachna..)

Nie napisalas na czym wasza przyjazn polega. Nie wspomnialas czy bawicie sie dobrze razem? Czy macie wspolne wspomnienia, czy macie dobre chwile, czy sie dogadujecie, czy mialyscie czas kiedy bylyscie blisko, umialyscie byc dla siebie wsparciem i dobrym towarzystwem?

Jesli cala wasza znajomosc to to, ze sie do siebie nie odzywacie i doszukujecie w malych gestach duzych problemow, to nie ma zadnego sensu.
      Jesli bylyscie blisko i to niekulturalne zachowanie kuzyna przerwalo piekna znajomosc, to jestes malostkowa i czepliwa (w mojej opinii).
      Rok milczec bo PRZYJACIOLKA nie przeprosila za kuzyna.
      Zrywac znajomo bo PRZYJACIOLKA nie poprosila o oddzwonienie a zazyczyla sobie.
      Jasne, formy sa wazne, ale takie sprawy z PRZYJACIELEM sie obgaduje. Mysli sie nad tym, w jakim stresie i problemie przyjaciel jest, bedac bez pracy i srodkow do zycia.

Jak to z wami jest, hm?
    • jola-kotka Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 15.07.15, 02:37
      Jak dla ciebie to sa powody do zerwania przyjaźni to gratuluje, co to jest przyjaźń to ty nie masz pojęcia i skoro takie bzdury sa w stanie nią zachwiać to tutaj nie ma mowy o przyjaźni. Prawdziwa przyjaźń przetrwa najgorsze burze .
    • feuerwasser Re: Czy zakończyć taką przyjaźń? 15.07.15, 07:21
      Znam rozwiązanie waszego problemu. Spotkajcie się w piaskownicy, wlejcie sobie łopatkami, nasypcie piachu do oczu i gwarantuję, że wszystko się wyjaśni.

--
      Statystycznie, wegetarianie żyją dłużej. Wy się teraz z nich śmiejecie, a potem taki przyjdzie na wasz grób i zeżre wieńce i wiązanki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka