Dodaj do ulubionych

Dziecko,sczepienie, zajęcia sportowe-pozwoliłybyśc

31.08.15, 16:10
Starsza(9,5 roku) miała godzinę temu szczepienie(odra, świnka, różyczka). Na 17 dzieciaki mają zajęcia sportowe-ostatnie. Młoda czuje się dobrze i rwie się na zajęcia a ja nie jestem przekonana-zakładałam ze na nie nie pójdzie..... Zajęcia są na boisku w pełnym słońcu a dzisiaj mamy ponad 30 stopni....
--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • zuleyka.z.talgaru 31.08.15, 16:23
    Jak się dobrze czuje to dlaczego ma nie iść? Ew. jak się źle poczuje na zajeciach to przerwie.
  • kota_marcowa 31.08.15, 16:27
    Też tak uważam.
  • slonko1335 31.08.15, 16:31
    No waśnie, jak byli młodsi miałam absolutny zakaz wystawiania na słońce. Mała to ona już nie jest ale jednak żywa szczepionka kobyła i ponad 30 stopni w cieniu a zajęcia to półtorej godziny w pełnym słońcu...
  • moofka 31.08.15, 16:33
    sam umiarkowany wysilek nie problem, ale silne przegrzanie niekoniecznie
    dziecko niby duze, ale po co je narazac
    --
    Częsta praca w kuchni zwiększa szanse na zdrowie, bogactwo i miłość.
  • slonko1335 31.08.15, 16:38
    Mnie o to słońce i upał własnie idzie, zwłaszcza że nawet jakby trzeba było usiąść i odpocząć to również w upale...
  • moofka 31.08.15, 16:29
    raczej nie, po szczepieniu zaleca sie unikac upalow
    --
    Częsta praca w kuchni zwiększa szanse na zdrowie, bogactwo i miłość.
  • aurinko 31.08.15, 16:45
    U mnie jest 25st i słońce chowa się za małymi białymi chmurkami więc nie praży cały czas - pozwoliłabym,
    ale u Ciebie jest inaczej i biorąc pod uwagę 30st. i pełne słońce - zostawiłabym dziecko w domu.
  • hemp_plant 31.08.15, 17:03
    zastanowiłabym się, ale nie ze względu naszczepienie, tylko to boisko w słońcu sad
    zasugerowałabym organizatorom zmianę planów- ze względów bezpieczeństwa dzieci!
  • slonko1335 31.08.15, 19:28
    Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, w upale zazwyczaj bo taki upalny sierpień był, więc to dla nich nie nowość-ćwiczą w czapeczkach i wysmarowani filtrem. Jednak po szczepieniu zwątpiłam. Rozwiązało się samo bo młoda dostała stanu podgorączkowego zanim wyszliśmy, więc przestałam się zastanawiać nawetwink
    --
  • natalie_rushman 31.08.15, 19:51
    Ja dzisiaj niemal padłam i bez szczepienia wink.
    Ok. 17 było chyba ze 32 st.

--
    - Get me Agent Hill.
    - Communications array damaged.
    - What's not damaged?
    - Air conditioning is fully operational.
  • slonko1335 31.08.15, 19:55
    No termometr w aucie nawet 33 pokazywał...
    --
  • pade 31.08.15, 20:04
    No to zazdroszczę...U mnie było 38, teraz jest 30...

--
    „Nie denerwują nas rzeczy czy zdarzenia, ale
    nasze spojrzenie na nie.”
    (Epiktet)
  • przeciwcialo 31.08.15, 17:08
    Zostawiłabym w domu.
  • matyldamoja 31.08.15, 17:15
    nie zaleca się tego typu szczepienia w upały a już na pewno iść na zajęcia wysiłkowe w pełnym słońcu. Zostawiłabym jednak w domu.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/82dox1hpr8htc0es.png
  • rulsanka 31.08.15, 20:05
    Nie wysłałabym na taki upał.
    Ale swoją drogą smarowanie się filtrem o 17stej na naszej szerokości geograficznej jest kompletnie bez sensu.
  • slonko1335 31.08.15, 22:26
    Filtrem smarują się wcześniej, o 17 są ciągle wysmarowani, później już pewnie spływa ...
    --
  • rulsanka 31.08.15, 22:49
    Tak naprawdę już po 15stej można się nie smarować. No może od początku czerwca do połowy lipca można dla pewności smarować się między 10.30 a 15.30
  • aurinko 01.09.15, 09:28
    Mam nadzieję, że nikt nie uwierzy w takie bzdury.
  • rulsanka 01.09.15, 13:19
    Ale masz jakąś wiedzę w temacie? Np jaki wpływ ma kąt padania promieni słonecznych na indeks UV?
  • aurinko 01.09.15, 14:01
    Biorac pod uwage fakt, z jaka latwoscia mozna sie zjarac na sloncu rowniez po godz 16, a nie tylko do 15.30, mam gdzies kat padania promieni.
  • slonko1335 01.09.15, 14:38
    A to prawda-pierwsze zajęcia siedziałam sobie na ławeczce te półtorej godziny...nie powiem jak wyglądały potem moje ręce, które na urlopie już wcześniej słońce widziaływink
    --
  • memphis90 01.09.15, 16:15
    Tak, mam pewną wiedzę w temacie i oczywiście, że należy stosować filtry UV. Mylisz wpływ promieniowania na syntezę wit. D z ryzykiem oparzeń. A to nie to samo.
    --
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • rulsanka 01.09.15, 17:29
    Nie mylę, po prostu logika i obserwacja. Mam skórę wrażliwą na słońce i nigdy nie smarowałam się poza godzinami plus minus dwie od południa (w naszym przypadku godz. 13). Ryzyko oparzeń może wystąpić, gdy promienie się odbijają, np. jakaś jasna nawierzchnia, piasek, woda.
    Co do d3 to wiadomo, że synteza jest wbrew powszechnemu mniemaniu dość słaba i niewystarczająca by było można uniknąć suplementacji.
  • aurinko 01.09.15, 17:49
    Wmawianie innym, że nie potrzeba po godz. 15 czy 15:30 albo w sierpniu preparatów z filtrem uv jest bardzo nieodpowiedzialne i szkodliwe. Lepiej się zabezpieczyć niż później chodzić spieczonym na raka/ze złażącą skórą/z poparzeniem itp itd. To, że ty się nie smarujesz nie znaczy, że to jest bezpieczne. Nie znaczy też, że każdemu to będzie służyło. Różni ludzie różnie reagują na słońce. Mocno zielona trawa nie jest zbyt jasną nawierzchnią a mimo to siedząc na ciemnym kocu rozłożonym na trawie po godz. 17 miałam spalone nogi. Tylko dlatego, że idiotycznie pomyślałam, że o tej godzinie słońce mnie już nie spali.
    Nie wmawiaj nikomu, że nie potrzeba od jakiejś tam godziny smarować się filtrem, bo naprawdę przez takie głupie pisanie ktoś kiedyś może sobie zrobić krzywdę.
  • rulsanka 01.09.15, 18:57
    to raczej uczulenie na słońce, też to kiedyś miałam. Reakcja nieadekwatna do ekspozycji
  • aurinko 01.09.15, 19:26
    Nie, to nie było uczulenie na słońce.
  • rulsanka 01.09.15, 20:27
    Skąd ta pewność? Wygląda tak samo. Co więcej, mój starszak miał 'oparzenie' po posmarowaniu filtrem a gdy zrezygnowaliśmy z tego filtru 'oparzenie' zniknęło. Bo to było uczulenie.
    Ja pozwalam dzieciom biegać po słońcu po 15 i nigdy żadne się nie oparzylo, karnacja jasna.
  • slonko1335 01.09.15, 21:11
    Ja pozwalam dzieciom biegać po słońcu po 15 i nigdy żadne się nie oparzylo, kar
    > nacja jasna.
    mój ojciec palił papierosy a nie miał raka, dziadek kopcił papierocha jednego za drugim nie miał raka i żył do 90-czy na serio uważasz, że powinnam wmawiać wszystkim, ze palenie nie szkodzi?...rany co z Tobą ostatnio??
    --
  • rulsanka 01.09.15, 21:24
    Ale to nie to samo co z papierosami. W przypadku papierosów mamy prawdopodobieństwo a z oparzeniem słonecznym jest jak z oparzeniem gorącą wodą. czyli związek przyczynowo-skutkowy.
  • slonko1335 01.09.15, 21:29
    Dokładnie to samo. Napisałam już, że miałam oparzenie słoneczne po półtorej godziny siedzenia na tymże boisku na którym ćwiczą dzieci w słońcu bez filtra, napisał, to samo ktoś jeszcze, ba nawet lekarz sie w tym wątku wypowiedział ale twierdzisz z cała stanowczością, że nie można się o tej porze poparzyć bo twoim dzieciom biegającym po słońcu nic nie jest...
    --
  • mikams75 01.09.15, 21:36
    ale bylo to wiosna/na poczatku lata czy jesienia?
    Bo z moich obserwacji wynika, ze wiosna bardzo latwo o poparzenie nawet jak jeszcze nie ma upalow i nawet poznym popoludniem natomiast pod koniec lata zdecydowanie trudniej. I to nie kwestia opalonej po lecie skory.
  • slonko1335 01.09.15, 21:43
    To było dokładnie 3 sierpnia br. w pierwszy dzień zajęć - siedziałam na ławce na boisku przez półtorej godziny(no prawie, bo wyszłam na chwilę do sklepu dokupić picie, wiec na słońcu nie było mnie z 5 minut) żeby zobaczyć jak one wyglądają i czy warto tam w ogóle wozić dzieci... własnie wróciliśmy ze swojego dwutygodniowego urlopu, podczas którego przez dwa tygodnie mieliśmy przepiękną słoneczną pogodę i upały w czasie których plażowaliśmy nad jeziorem, na basenie lub chodziliśmy po górach, wiec na słońce się wystawialiśmy zdecydowanie.
    --
  • rulsanka 01.09.15, 21:41
    W twoim przypadku nie neguje, 15 to taka graniczna godzina a tu siedziałaś tam długo i bez ruchu, więc niektóre części mogły otrzymać za dużo UV. Dzieci są w ruchu, więc ekspozycja ciała jest równomierna i najwyraźniej nie przekracza pewnej granicy. U aurinko to albo uczulenie albo inna godzina albo nie w Polsce.
  • slonko1335 01.09.15, 21:44
    Zajęcia się zaczynały o 17...
    --
  • rulsanka 01.09.15, 21:53
    To tez stawiam na nadwrażliwość. Może właśnie po urlopie. Ja miałam w pewnym momencie taką nadwrażliwość na słońce, że nawet 3 minuty mnie parzyły.
  • slonko1335 01.09.15, 21:56
    I ta nadwrażliwość dwa dni później po zastosowaniu filtra już nie wystąpiła?-w dodatku na już podrażnionej skórze? te dwa dni później siedziałam obok boiska w piaskownicy...
    --
  • rulsanka 01.09.15, 22:05
    Tak też u mnie było. Musiałam smarować się filtrami non stop bo 3 min mnie parzylo, a to normalne nie jest. Po 2 latach minęło. Teraz mam uczulenie na mróz.
  • slonko1335 01.09.15, 22:11
    No ale przed tym poparzeniem chronił filtr? to raczej nic nadzwyczajnego przy wrażliwej, delikatnej czy atopowej skórze..... ja taką mam, mają taką moje dzieci.
    --
  • rulsanka 01.09.15, 22:54
    Tak, filtr chronił, bo to była nadmierna reakcja na uv. Nadmierna, bo nawet największe autorytety nie twierdzą, że wychodząc na 3 min można się poparzyć. A ja wręcz czułam jak mnie parzy. To uczucie mi pozostało do teraz, to znaczy czuję, kiedy ze słońca się ewakuować, ale jest to wielokrotnie dłuższy czas.
  • slonko1335 02.09.15, 08:33
    Ja nic nie czułam w trakcie, zobaczyłam dopiero wieczorem w domu jak czerwone wylazło jak wyglądają moje ręce i nie po 3 minutach nic się nie dzieje nawet bez filtra a po półtorej godziny i owszem się zadziało.... Mam skórę bardzo wrażliwą, którą chroni filtr, tak samo jak atopową skórę moich dzieci.
    --
  • rulsanka 02.09.15, 09:52
    No to pewnie kwestia atopii jednak, bo to jednak cieńsza i słabsza skóra. Opalenie się po 17 to w zasadzie cud.
  • aurinko 01.09.15, 22:35
    A ty oczywiscie wiesz lepiej co mi bylo, bylas przy mnie, widzialas i zdiagnozowalas big_grin
  • aurinko 01.09.15, 22:32
    Wieloletnie doswiadczenie, nie tylko moje sle takze lekarzy.
    A to, ze ty pozwalasz swoim dzieciom biegac w sloncu bez filtra to naprawde twoja sprawa, ale nie sadz wg diebie ze kazdy moze bezpiecznie bez filtra przebywac na sloncu.
  • mikams75 01.09.15, 14:47
    moje dziecko w upal powiedzialoby samo - nie ide, a nawet jakby poszla to by jej sie nic nie chcialo robic.
  • memphis90 01.09.15, 16:13
    Nie, raczej nie puściłabym. W razie gorączki nie będzie wiadomo, czy to na skutek szczepienia, czy na skutek przegrzania. Dwa, że na skutek gorąca odczyn poszczepienny może wyjść większy.
    --
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka