Dodaj do ulubionych

Co byście z tego zrobiły na obiad?

03.10.15, 22:05
Dzisiejszy dzień niemal od rana na mieście, miałam rozpoczęcie roku akademickiego, później jeżdżenie po sklepach i poszukiwanie dobrych butów sportowych dla córki, w przyzwoitej cenie (pełen sukces). Nie myślałam o zakupach typu mięso, ryba itp.
Wieczorem okazuje się, że na obiad mam tylko takie składniki jak: biała kapusta, włoszczyzna, pomidory z puszki, mnóstwo papryki, cebula, czosnek, słoik oliwek, trochę ziemniaków, trochę dobrych kiełbasek. Plus oczywiście paczkowany ryż, kasza jęczmienna, makaron, soczewica zielona.
W niedzielę nie kupię mięsa koło domu, a po sklepach nie chce mi się biegać.
Co byście z tego zrobiły na obiad?
Ja mam wizję pt. kapuśniak zna kiełbaskach z pomidorami z puszki, na drugie zapiekane papryki z ryżem i soczewicą, na wierzchu nadzienia ser kozi.
Inne propozycje?
Aha, wędliny mam mało, trochę dobrej szynki, tylko do kanapek. Kupiłam warzywa i owoce w ptk, dzisiaj miałam kupować mięso.
Córka lubi jeść, po słabym obiedzie jest głodna, nie dla niej ryż z owocami wink.

--
- Get me Agent Hill.
- Communications array damaged.
- What's not damaged?
- Air conditioning is fully operational.
Obserwuj wątek
    • eliszka25 Re: Co byście z tego zrobiły na obiad? 04.10.15, 02:43
      poniewaz w niedziele zwykle robie sobie dzien leniwy i gotuje tylko dania proste i niewymagajace stania przy kuchence godzinami, to zrobilabym z tych skladnikow tez proste, ale dobre potrawy. na pierwsze danie moze byc ten kapusniak z bialej kapusty, ale bez pomidorow (beda potrzebne do drugiego). ewentualnie jeszcze prostsza i bardziej lubiana przez moje dzieciaki - zupa krem z papryki z marchewka i cebula - wszystkie skladniki szklisz na oliwie, gotujesz do miekkosci, miksujesz, doprawiasz i gotowe. mozesz podac z grzankami (mozna zrobic samemu z chleba) i kleksem kwasnej smietany lub skropiona oliwa, jak tam wolicie.

na drugie zrobilabym makaron z sosem pomidorowym z tych pomidorow z puszki: na patelni rozgrzewasz oliwe, szklisz na niej ze 3-4 zabki czosnku, zalewasz wszystko puszka zmiksowanych pomidorow, mozesz dorzucic kostke rosolowa, jesli uzywasz, a jesli nie, doprawiasz sola i ostra papryka (lub sambal oelek, jesli masz) i gotujesz tak dlugo, az zrobi sie z tego gesty sos, czyli jakies 15 min. podajesz z makaronem, najlepiej spagetii, ale jak nie masz, to inny tez moze byc. acha, na talerzu kazdy moze sobie posypac swoja porcje tartym parmezanem, jesli masz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka