Dodaj do ulubionych

czy krótkie włosy postarzają?

23.10.15, 16:50
jakie jest wasze zdanie, czy w krótkich włosach wygląda się poważniej?
-- jakiej długości macie włosy ?
Obserwuj wątek
  • julita165 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 16:58
   Nie wiem czy postarzają czy też nie ale mnie się nie podobają. Ja w krótkich włosach wyglądam moim zdaniem źle chociaż nie starzej, po prostu...inaczej i gorzej. Kilka razy próbowałam i to zawsze niewypał. Bardzo rzadko też zdarza się żeby ktoś inny w krótkich włosach mi się podobał. Nie znaczy to oczywiście że podobają mi się 50-letnie anielice z włosami do pasa albo co jeszcze lepsze w warkoczach, okropność. Ale w zależności od rodzaju włosów i wieku podobają mi się proste włosy od długości do pasa ( długość dopuszczalna tylko do pewnego wieku, mniej więcej 30 lat ) po do połowy szyi.
  • aandzia43 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:00
   Zbyt krótkie na pewno. Krotka fryzura odsłania zmarszczki, albo blizny po liftingu tongue_out , wydobywa twardość i ostrość rysów, nie maskuje różnych felerow urody. Ale są panie niemłode a pięknie wyglądające w krótkich włosach. Wyjątki.

   --
   Bardziej podziwiam kogoś, kto żeby rozłupać orzech użyje dziadka do orzechów zamiast robić to tyłkiem, jak Jagienka. Po coś bozia dała ludziom rozum. by 21mada
   • oteczka Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:12
    mnie odmłodziły i nawet lepiej wyglądam, blond dziunia z rozpuszczonymi włosami do pasa pod 50 to trochę przesada ,za nic nie chciałam obciąć całe życie nosiłam długie ,jestem naturalną blondynką i sporo zabawnych sytuacji w podeszłym wieku ,mnie przez tą fryzurę spotkało .Teraz od 5-6 prawie lat krótka zadbana fryzurka i jestem zadowolona że się zdecydowałam na obcięcie
  • mejerewa Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:05
   Piękne regularne rysy i doskonała cera wystarczy, żeby kobieta ogolona na łyso wyglądała atrakcyjnie. Ale już przeciętnej ładniej w oprawie z włosów, dopasowanej do rysów. Mam kuzynkę z wieloma defektami urody, ale ma piękny uśmiech i burzę loków. To powoduje, że wygląda fajnie, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ścięta na jeża byłaby bardzo nieurodziwa.
   Mi natura poskąpiła ładnych włosów, są cienkie, do tego nie farbuję ich, więc nie są ozdobą. Lepiej wyglądam w krótszych i po ścięciu słyszę zwykle, że 'parę lat mniej", bo takie do szyi wiszą smętnie i nic sobą nie reprezentują.
   • cersei8 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:21
    Dokladnie tak.
    Nawet moj fryzjer wyglosil kiedys teorie, ze tylko b. urodziwa kobieta nie traci w krotkich wlosach.

    mejerewa napisała:

    > Piękne regularne rysy i doskonała cera wystarczy, żeby kobieta ogolona na łyso
    > wyglądała atrakcyjnie. Ale już przeciętnej ładniej w oprawie z włosów, dopasowa
    > nej do rysów. Mam kuzynkę z wieloma defektami urody, ale ma piękny uśmiech i bu
    > rzę loków. To powoduje, że wygląda fajnie, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ś
    > cięta na jeża byłaby bardzo nieurodziwa.
    • kawka74 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 18:16
     > Nawet moj fryzjer wyglosil kiedys teorie, ze tylko b. urodziwa kobieta nie trac
     > i w krotkich wlosach.
     >

     Zabawny gość ;p
     --
     Dla rozwoju brytyjskiej ekonomii, obciążyłbym podatkiem wszystkich cudzoziemców żyjących za granicą.
  • mary_lu Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:06
   Każda zdecydowana fryzura nieumiejętnie dobrana i/lub wykonana szpeci i postarza, jak się nie ma na siebie pomysłu, wyjątkowej urody/charyzmy i dobrego fryzjera, to chyba jedyną dość bezpieczną opcją jest, jak ktoś już napisał, bob do połowy szyi plus naturalny kolor.

   Typowa polska opcja, stosowana często przez kobiety po trzydziestce i później, czyli "krótka fryzurka" na panią z mięsnego, to dramat, w którym nie obroni się nawet prawdziwa piękność.
  • run_away83 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:09
   To zależy od trzech czynników, po pierwsze - od tego czy fryzura jest z tych bardziej swobodnych, sprawujących wrażenie lekko niedbałych lub awangardowych, czy raczej konserwatywna, czy raczej konserwatywna; po drugie - od tego czy fryzura jest dla danej osoby twarzowa, tzn. dopasowana do owalu i rysów twarzy, kształtu czaszki, do rodzaju włosów i do tego w jakim stylu dana osoba się ubiera i maluje; po pierwsze - od tego czy fryzura jest zgodna z aktualnymi trendami - cięcie inspirowane fryzurami z lat 60 czy 80 ma szansę się obronić tylko u kogoś, kto tego typu styl (a przynajmniej jego elementy) stosuje też w ubiorze i makijażu, inaczej jest duże ryzyko efektu "ekspedientki z gieesu".


   --
   doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ® Dresden
   www.trageschule-dresden.de
  • lady-z-gaga Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:20
   Nie ma reguł. Fryzury dobiera się indywidualnie, biorąc pod uwagę stan włosów, kolor, podatność na układanie. Nie ma nic gorszego, niż dojrzała kobieta, ktorej się wydaje, że - przytaczana juz w wątku - "anielica" ją odmłodzi. Niestety, podstarzała buzia wygląda często żałośnie w komplecie z fryzurą dziewczynki.
  • jolie Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 17:21
   Rok temu obcięłam włosy (dodam, że gęste i kręcone). Wszyscy mi to odradzali. I szczerze mówiąc był efekt WOW. Nie wrócę chyba do długich. Moja twarz bardzo zyskała, gdy ją odsłoniłam (nie jestem pięknością). Teraz dopiero widać moje oczy i kości policzkowe, bardzo dobrze wyglądają też odsłonięte uszy i szyja. Cieszę się, że się odważyłam ( jeden minus - częste wizyty u fryzjera, bo włosy szybko mi rosną i zaczynają mocniej się kręcić).
    • kkalipso Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 18:38
     Żeby mieć doczepkę to też trzeba mieć do czego doczepićtongue_out
     Oglądałam na dniach program gdzie wyjaśniali skąd ostatnio moda wśród celebrytek (zagranicznych zwłaszcza) na krótkie włosy?- Odpowiedz jest jak twierdzą prosta, tak sobie czupryny doczekami zniszczyły, że konieczny jest "odwyk" żeby wzmocnić włosy i porządna terapia.
     Nie neguję kobiet z krótkim włosami ich sprawa jak się noszą....
     --
     https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/85/45/18/01909d216a.jpg
     • mejerewa Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 20:03
      > Nie neguję kobiet z krótkim włosami ich sprawa jak się noszą....

      Trudno negować, jak nie mają wyboru. To tak jakbyś napisała, że nie negujesz z małym biustem, ich sprawa jaki mają. Można sobie wypchać, ale to już jest ingerencja w naturę.
      Podobnie z włosami, chcę czy nie, nie mogę ich zapuścić na dłuższe, bo jest ich za mało. I to nie jest wybór, tylko konieczność.
      • memphis90 Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 10:38
       Hmm, nie do końca się zgodzę. Jak ma się liche piórka, to krótkie fryzury są przyklapnięte i ogólnie wrażenie robią złe, chyba, że poświęci się im koszmarnie dużo czasu każdego dnia. Piszę to jako właścicielka smętnych piórek - nie dla mnie krótkie fryzurki.
       --
       "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • landora Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 10:51
       U mnie przeciwminie - jest ich za dużo i w dodatku się lekko kręcą. Kiedy są krótkie, są też lżejsze i kręcą się sensownie. Jak tylko sięgną ramion, zaczynają się wyginać na wszystkie strony i są byle jakie - ani proste, ani kręcone. Prostowane mi się nie podobają, żeby się sensownie kręciły, musiałabym je nawijać codziennie na papiloty. W dodatku wysuszone suszarką robią ze mnie kopę siana, a same schną godzinami (umyte rano są wilgotne do popołudnia).
       Wobec tego ścinam włosy na linii brody albo ciut poniżej i uważam, że w takich włosach wyglądam lepiej, lżej i młodziej.
  • kawka74 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 18:15
   Jeśli krótkie włosy to fryzura w rodzaju "jedyne cięcie, jakie potrafi wykonać pani Misia z osiedlowego zakładu', to raczej tak. Jednak sensownie dobrana krótka fryzura odmładza, dodaje lekkości. W dodatku jeśli włosy są cienkie, wiotkie i wyglądają jak mop długo po okresie świetności, to lepiej ich nie zapuszczać.
   Fryzurę trzeba dobrać do urody, stylu, wreszcie do jakości włosów, nie do abstrakcyjnych przekonań.
   --
   Dla rozwoju brytyjskiej ekonomii, obciążyłbym podatkiem wszystkich cudzoziemców żyjących za granicą.
  • anorektycznazdzira Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 18:24
   Postarza to nalana tłuszczem buźka i zgarbione plecy.
   Długośc włosów- indywidualna sprawa, jednemu dobrze w krótkich innemu w długich, byle zdrowe, błyszczące i podcięte końcówki.
   Ja mam długie, proste, farbowane. Bardzo o nie dbam.

   --
   '[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
    • niennte Re: czy krótkie włosy postarzają? 24.10.15, 09:44
     mamameg napisała:

     > Postarza to nalana tłuszczem buźka
     >
     > A wiesz, że jest dokładnie odwrotnie- tłuszcz wypełnia zmarszczki i wygląda się młodziej.

     Dokładnie.
     --
     Anonimowość w sieci - i prawie pełna wolność wypowiedzi - (...) sprawia, że odhumanizowujesz swojego interlokutora. (Kazik Staszewski)
      • anorektycznazdzira Re: czy krótkie włosy postarzają? 24.10.15, 20:00
       U mojej mamy też. U mnie i moich koleżanek dokładnie odwrotnie- choć oczywiście w celu pocieszenia 35-latek z nadwagą to powiedzenie jest powtarzane bardzo częstow niewłaściwych grupach wiekowychsmile

       --
       'Ostatni na hopsalni okrywa się hańbą!!!' by król Julian
       • niennte Re: czy krótkie włosy postarzają? 24.10.15, 20:32
        No, nie jestem pewna. U bardzo szczupłych kobiet koło czterdziestki właśnie twarz pierwsza zdradza, że matura była dawno temu wink

        --
        A to jakiś obowiązek jest kupować czasopisma wnętrzarskie? Prędzej by mi ręka uschła niż kupiłabym taki szmatławiec. Nie znam się na firmach zajmujących się wyposażeniem domów, jest mi absolutnie wszystko jedno, jak nazywa się firma, z której mam łóżko. Łóżko ma być wygodne. Szafa pojemna, poduszki miękkie. Dywan syna ma mieć zaznaczone przejazdy kolejowe. (by edelstein)
       • mamameg Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 09:58
        U mnie i moich koleżanek dokładnie odwrotnie- choć oczywiście
        > w celu pocieszenia 35-latek z nadwagą to powiedzenie jest powtarzane bardzo często w niewłaściwych grupach wiekowychsmile

        Widziałam swoją twarz w wersji szczupłej i grubej, i zdecydowanie w tej drugiej nie widać zmarszczek. Przy czym nie twierdzę, że wyglądam ładniej, tylko że zdecydowanie młodziej.
        A już u pań 60letnich różnica jest kolosalna- moja teściowa schudła z 5-6kg a zmarszczek ma dwa razy więcej.
        • anorektycznazdzira Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 11:08
         Skoro mówimy o przykładach własnych- mam 39 lat i po prostu nie mam takich zmarszczek, które by trzeba było, co tam: które by można było wypełniać tłuszczem. Wszystko, co jest, to kreski, chyba głównie mimiczne i działa na nie dobry krem nawilżający, masaż, peeling, ale nie ma opcji, żeby je wypełnił tłuszcz, bo do niego nie sięgają. NIE ZNAM dziewczyny w moim wieku, czyli koło 40ki, która miałaby zmarszczki inne niż ja. Koło 50ki kilka bym wymyśliła, ale nadal są w mniejszości. Moja mama (65 lat)- tak, chudnie i zmarszczek przybywa.
         Za to w mojej grupie wiekowej panie z nadwagą tracą kontury twarzy i wyrazistość rysów, zyskujątongue_out podbródek i tym się postarzają. Obserwowałam również na przykładzie własnym, kiedy mając 34 lata przytyłam 8 kg- dycha do metryki z miejsca. A jakie znowu zmarszczki można mieć do "wypełniania" mając 34 lata? Jeszcze mniej niż teraz.

         --
         'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
         • niennte Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 11:30
          Moje córki mają 40 i 38 lat, ważą 42 i 37 kg, mają figury nastolatek, sporo ubrań kupują na dziale dziecięcym, ale - po twarzy widać, że lat mają więcej. Już robią u kosmetyczki jakieś zabiegi na ujędrnienie skóry i zwiększenie produkcji kolagenu. Niby jeszcze nie zmarszczki, ale skóra już nie taka napięta. Ich koleżanka, też szczupła, ma już pajęczynkę zmarszczek.
          Co do mnie, utyłam po menopauzie, zmarszczki wypełnione tłuszczykiem, więc twarz niezła, ale za to podbródek sad Zaś moja starsza kuzynka, wysoka i chuda jak szczapa, ma twarz pomarszczoną jak żółw, dosłownie wiszą jej fałdy skóry.
          Niestety, im kobieta szczuplejsza i ma delikatniejsze rysy twarzy, tym szybciej jej twarz się starzeje. Gdzieś po czterdziestce to już będzie widoczne.
          Zresztą nie tylko kobieta, u mężczyzn też to widać.
          --
          A to jakiś obowiązek jest kupować czasopisma wnętrzarskie? Prędzej by mi ręka uschła niż kupiłabym taki szmatławiec. Nie znam się na firmach zajmujących się wyposażeniem domów, jest mi absolutnie wszystko jedno, jak nazywa się firma, z której mam łóżko. Łóżko ma być wygodne. Szafa pojemna, poduszki miękkie. Dywan syna ma mieć zaznaczone przejazdy kolejowe. (by edelstein)
            • mejerewa Re: czy krótkie włosy postarzają? 26.10.15, 12:06
             Ale pisałaś, że córka się odchudzała, czyli specjalnie się doprowadziła do takiego stanu?
             Jestem wyczulona na problem, bo całe życie ważyłam 47-48 kg na 164 cm, dopiero po 40-stce przekroczyłam 50 kg, a moje córki mają niedowagę, młodsza nawet II stopnia, czyli nie mieści się już w siatce centylowej. Tylko inaczej taka chudość wygląda u dziecka 11 letniego, a inaczej u 40-latki.
             • niennte Re: czy krótkie włosy postarzają? 26.10.15, 12:31
              Nie było to jakieś drastyczne odchudzanie, tylko zrzucenie odrobiny zbędnego tłuszczyku, który narósł z powodu wożenia się wszędzie samochodem, braku ruchu na świeżym powietrzu i zamiłowaniu do wypieków, przyrządzanych za pomocą Kitchen Aid wink

              Zrewidowali nawyki żywieniowe, starają się utrzymać status quo. Wiadomo, po czterdziestce metabolizm spowalnia, trzeba się pilnować. Ja się nie pilnowałam, słodycze lubię, więc każdy rok dodawał mi 1 kg, niestety sad
              Z drugą córką było trochę inaczej, ale to długa historia. Grunt, że jest zdrowa, bada się regularnie, zaszła w ciążę i donosiła ją bez problemu; takie geny po dziadku, moim teściu smile

              --
              www.wszechswiatmyszuni.pl
         • barbibarbi Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 12:26
          Nie zmarszczki najbardziej postarzają tylko opadnięty owal. Jak już widać "chomiki", szyja zaczyna wisieć, pod oczami wory, górne powieki opadają na oczy, oko bez świeżości, białkówka bez blasku - no to jest już po urodzie. Wtedy tylko lifting, wypełnienia niewiele dadzą, albo zrobią efekt napuchniętej twarzy bez wieku (Minge)
         • mamameg Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 18:34
          Skoro mówimy o przykładach własnych- mam 39 lat i po prostu nie mam takich zmar
          > szczek, które by trzeba było, co tam: które by można było wypełniać tłus
          > zczem. Wszystko, co jest, to kreski, chyba głównie mimiczne i działa na nie dob
          > ry krem nawilżający, masaż, peeling, ale nie ma opcji, żeby je wypełnił tłuszcz
          > , bo do niego nie sięgają. NIE ZNAM dziewczyny w moim wieku, czyli koło 40ki, k
          > tóra miałaby zmarszczki inne niż ja.

          Dziewczyny to są w wieku 20 lat, 40latki to kobiety, które mają A)niewielkie zmarszczki, najczęściej przy oczach(owszem, są osoby, które mają długo skórę 20latek, ale to są WYJĄTKI) B) cera 40latki na ogół wygląda na zmęczoną- nie mam lepszego określenia. Popatrz sobie w dużych skupiskach ludzkich na kobiety, to sama zauważysz. Ale możesz się samooszukiwać dalej, czemu nie.
          • lady-z-gaga Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 18:45
           >40latki to kobiety, które mają A)niewielkie zmarszczki, najczęściej przy oczach(owszem, są osoby, które mają długo skórę 20latek, ale to są WYJĄTKI) B) cera 40latki na ogół wygląda na zmęczoną- nie mam lepszego określenia.

           i jak to się ma do tematu? pyzate policzki powodują, że nie ma zmarszczek przy oczach i twarz nagle wygląda na wypoczętą? big_grin
          • anorektycznazdzira Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 19:26
           I na ZMĘCZONĄ skórę panaceum ma być wypchanie sobie buźki tłuszczem? big_grin
           No niestety, spieszę rozczarować: to nic nie daje.
           Poza rozmazaniem rysów i drugim podbródkiem, oczywiście.

           --
           'A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione.' by król Julian
           • niennte Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 19:34
            W odwrotną stronę: obejrzyj twarz czterdziestolatka, nie grubego - takiego który miał trochę tłuszczyku na brzuchu, moooże parę kilo za dużo, wziął się za siebie i zrzucił te parę kilo. Twarz wręcz poorana zmarszczkami.

            Nikt tu nie mówi, żeby tyć jak prosię...

            --
            Kryzys, panie. Nie ma na ekstrawagancje dizajnerskiewink (by Panczez)
            • anorektycznazdzira Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 19:43
             >twarz czterdziestolatka, (...)
             > zrzucił te parę kilo. Twarz wręcz poorana zmarszczkami.
             Ke???
             Wiesz, paru widziłam. Mój kolega (43) dwa lata temu zrzucił 15 kilo. Mój mąż (42) zrzucił 10 kilo w tym roku. Poorania nie widzę.
             Cały czas Wam się mylą ludzie z przedziału 30-40 z tymi 50-60. Dwadzieścia lat to moja Panie dla skóry spora sprawa, nie wszystko co jest prawdą w tej starszej grupie da się wmówić tej młodszej. Poza tym siła mitu jest widzę powalajaca, przed chwilą koleżanka próbowała pisać, że tycie na twarzy pomoże na zmarszczki pod oczami i zmęczoną cerę big_grin

             --
             'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
             • niennte Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 19:53
              Piszę o moim zięciu, ma 40 lat. Oboje z córką zaczęli się odchudzać: zmiana diety, intensywne pływanie, siłownia. Efekty widoczne, ale obojgu wyostrzenie się rysów twarzy dodało lat, jemu jeszcze więcej, niż jej. Ona zaczęła zabiegi kosmetyczne, on się nie przejmuje.
              Może po prostu różni ludzie reagują różnie na chudnięcie, np. Dominika Gwit ma nadal okrągłą buzię, a schudła ogromnie. Pozbyła się tylko podbródka.

              --
              Kryzys, panie. Nie ma na ekstrawagancje dizajnerskiewink (by Panczez)
              • anorektycznazdzira Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 20:01
               Przepraszam, ale nie przekonasz mnie, że inny niż zaniedbany 40-latek/ka potrzebuje tłustej twarzy, żeby nie być "pooranym" (cytat z Ciebie) zmarszczkami. Oczywiście jeśli ktoś całe życie nie dbał o skórę, opalał twarz na potęgę, prowadził kiepską dietę- to zapewne ma kłopot. Ale to nie jest normalne, żeby twarz 40-letniej osoby była w takim stanie, że jest poorana. Jest oczywiste, że ma linie i kreski, ale to, o czym piszesz??? U faceta jeszcze zrozumiem, wielu rzeczywiście w życiu nie zrobiło z twarzą NIC, ale kobieta?!

               --
               'Hej hej hej, co to ma znaczyć! Możecie mnie gonić ... ale WOLNIEJ!' by król Julian
    • lady-z-gaga Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 14:24
     > A wiesz, że jest dokładnie odwrotnie- tłuszcz wypełnia zmarszczki i wygląda się
     > młodziej.

     Co za bzdura. Tłuszcz wypełnia zmarszczki i wygląda się na osobę bez zmarszczek - tylko tyle.
     Niestety (dla niektorych, co się głupio pocieszają przy nadwadze), młody wygląd to nie tylko sama buzia i brak zmarszczek.
     • anorektycznazdzira Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 15:15
      ... że o figurze, właściwie przesądzajacej o ogólnym wrażeniu, nie wspomnę.
      Ale widzisz ile mam odpowiedzi, że jak się ma 38-40 to trzeba sobie zmarchy tłuszczem wypełniać. No czym jak czymtongue_out Może jakoś nadzwyczajenie o skórę dbałam (i moje koleżanki także), ale nie podejrzewam. W każdym razie spośród znanym mi kobiet 30-50 nadwaga postarza wszystkie a nie odmładza żadnej. Jedne się tym przejmują, inne nie, niektóre sie pocieszają wypełnianiem zmarszczek, inne idą na fitnes. No co kto lubi big_grin

      --
      'Ostatni na hopsalni okrywa się hańbą!!!' by król Julian
  • handzia.kaziukowa Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 19:20
   nie lubię krótkich włosów u kobiet, kojarzą mi się właśnie ze starszymi kobietami, a raczej z niezrozumiałym przekonaniem, że im więcej lat tym krótsze włosy.
   Ja mam długie, za ramiona i zapuszczam, żeby mieć za łopatki - nigdy jeszcze takich nie miałam! W długich czuję się najlepiej, miałam raz krótkie - katastrofa, minus 100 do kobiecości (u mnie).
   • edelstein Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 19:28
    www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.fryzury-katalog.pl%2FImages2%2Fkatalog-fryzury-krotkie-wlosy-zainkir-modne-190.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.fryzury-katalog.pl%2FFryzury%2520krotkie%2520strona%252045.html&h=601&w=494&tbnid=4eOBlQ3pmcn1VM%3A&docid=gVyYDhMHzD_HaM&ei=jW0qVt6jC4upa7fXlPgG&tbm=isch&iact=rc&uact=3&page=17&start=113&ndsp=8&ved=0CCsQrQMwDThkahUKEwienv6wjtnIAhWL1BoKHbcrBW8
    --
    Donn ki Blatt vör de Mull nähme on sach,watte denks.
  • la_mujer75 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 20:57
   Od 37 lat mam długie włosy, bywało, że za tyłek. Teraz na czterdziechę (!) "wyhodowałam" sobie do pasa- nadal są gęste, kręcone, nigdy ich nie farbowałam - nadal ciemny brąz. Pomału myślę, że coś wypada zmienić, a już zwłaszcza jak nadejdzie ten dzień, kiedy będe musiała zacząć je farbować.
   Nie powiem, kusi mnie krótka fryzura ,ale boję się, gdyż w ostatniej ( wykonanej samodzielnie przez mają matkę, nożyczkami do paznokci w wieku 3 lat) nie wyglądałam za dobrze smile
   Był moment w moim życiu, że byłam zdecydowana ciachnąć włosy- wraz z trzema psiapsiółkami obskoczyłyśmy wszystkie markowe salony i każdy fryzjer rozkładał bezradnie ręce na mój widok, a raczej moich włosów- wszyscy proponowali mi fryzurę na jeżyka jako jedyną ! No,cóż ... Nie wiem, co zrobię za jakiś czas, na razie dumnie potrząsam fryzurę i mam gdzieś, że mam skończone 4 dychy. Nadal moje włosy to ozdoba, boję się, że jeszcze trochę a będę moją jedyną ozdobą wink
   Dużo moich przyjaciółek ma krótkie włosy i żadna nie wygląda jak "sklepowa" , wszystkie mają młode buzie i wyglądają ładnie w swoich fryzurkach .
  • buuenos Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 21:11
   Cale zycie krotkie.Majac lat ok 18 maialam wlosy do ramion.Wygladalam jak wlasna ciotka. Mam temperament i twarz do krotkich wlosow.Fryzura cos a´la Chylinska.Ta z asymetria.
   Nie ma jednej matrycy-jednemu ladnie w dlugich,innemu w krotkich.A z moich doswiadczen- ilekroc podetne wlosy to czuje sie mlodsza,lzejsza i pelna werwysmile
  • inguszetia_2006 Re: czy krótkie włosy postarzają? 23.10.15, 21:21
   Witam
   Długie mam. Ombre teraz. Zaraz będzie co innego, ale na długich. Krótkie włosy moim zdaniem odmładzają. Tylko fryzura musi być jakaś cool. A propos wyglądu tak ogólnie, to jak mój ojciec zgolił wąsy to mi portki spadły z wrażenia. Odmłodził się o 10 lat. Szok! Ale zaraz zapuścił.
   Wolę go jednak z wąsami, bo bez wąsów robi się do mnie podobny aż za bardzo. Wyglądamy jak bliźniaki, porozrzucane przez matrix w czasie;-D
   Pzdr.
   Ing
   • jagienka75 Re: czy krótkie włosy postarzają? 24.10.15, 08:28
    18lipcowa3 napisała:

    > No moze nie postarzają, ale każda kobieta , polska dodam wygląda w nich fatalni
    > e.


    a czym się różni KOBIETA POLSKA od kobiety angielskiej/amerykańskiej/niemieckiej itd...???????

    --
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
    • lola211 Re: czy krótkie włosy postarzają? 24.10.15, 11:02
     Krótka fryzura wymaga dobrego cięcia i czestych wizyt w salonie.Polka tym sie rozni od innych, ze ma na to malo kasy.Korzysta wiec z osiedlowego saloniku i wyglada jak wyglada.
     Mnie w krótkich włosach odstrecza koniecznosc uzywania roznego rodzaju stylizacyjnych kosmetykow.I zamiast wlosów ma sie oblepione woskami, gumami, lakierami coś.Nie ma naturalnosci.Dodac do tego kolor baklazana w jakim Polki sie lubuja i efekt ciotki klotki murowany.
     --
     Pomoc dla Krzysia
     • landora Re: czy krótkie włosy postarzają? 25.10.15, 11:00
      Raz byłam w salonie fryzjerskim w UK, w samym centrum miasta w dodatku. Po wyjściu mało się nie popłakałam. Sytuację ratowała moja osiedlowa pani Kasia z Polski.

      Mnóstwo Polek stać na fryzjera, a "stylista" z drogiego salonu nie zawsze jest lepszy.
      Zaś bakłażana na włosach nie widziałam od wieków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka