Dodaj do ulubionych

pis obala ustrój i depcze konstytucje

11.12.15, 09:21
Wygląda na to że wszelkie pozory demokracji zostały odrzucone przez PiS. Urzędnicy KPRP skasowali po prostu wyrok Trybunału Konstytucyjnego.
--
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
Iżem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w .... !
Obserwuj wątek
    • memphis90 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 09:27
      Ale ja mam poczucie całkowitej bezsilności- PiS robi sobie co chce, a my, szaraki, możemy sobie petycję internetową podpisać (ryzykując, że za chwilę kolejną uchwałą wsadzą nas na roboty przymusowe za kraty, do tych zaostrzonych więzień).

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • gaga-sie Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 10:16
        Też się zastanawiałam, widocznie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Może ktoś z moderacji woli przekaz wirtualnej polski wiadomosci.wp.pl/kat,141000,title,Awantura-o-Trybunal-Konstytucyjny-Eksperci-oskarzaja-PO-o-wywolanie-sporu,wid,18036927,wiadomosc.html
    • paskudek1 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 10:09
      albo mam omamy wzrokowe, halucynacje jakies albo weszłam w wątek na ten temat, przeczytałam a po wyjściu z wątku do forum emama wątek zniknął jak sen jaki złoty.... chodzi mi o wątek zatytułowany "wszystko opadowywuje"
      --
      nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
    • owczarkini Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 10:12
      Teraz widać, że nasz normalny ustrój nie był przygotowany na.... nawet nie wiem, jak to nazwać. Zamach stanu, ale żeby aż tak jawnie i bezczelnie ??
      Trybunał orzeka, ale tak naprawdę nie ma żadnych możliwości wyegzekwowania czegokolwiek. Bo pewne zasady są w państwie prawa absolutnie oczywiste i nie do obejścia. Normalnie.
      Wychodzi na to, że przy tworzeniu nowego ustroju po '89 nikomu nie przyszło do głowy, że coś takiego jak teraz Kaczyńskiemu może komukolwiek przyjść do głowy...
    • iwoniaw Przeklejone: autor - oqoq74 11.12.15, 10:15
      Ręce opadowywują
      oqoq74
      11.12.15, 09:21 Odpowiedz
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19328641,rzad-skasowal-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego.html#MTstream
      Przyznam, że z każdym dniem coraz bardziej zadziwia mnie poziom absurdu. Rozumiem, że ludzie, którzy nie znają przepisów się na to złapią. Ale ona przecież wie, że nie ma żadnego, ale to żadnego przepisu, który upoważniałby kogokolwiek do anulowania wyroku, do jego niepublikowania. Tego nie da się obronić ani politycznie, ani prawnie.
      Nie rozumiem, po co oni podgrzewają emocje.

Re: Ręce opadowywują
      melancho_lia
      11.12.15, 09:23 Odpowiedz
      Bo tak naprawdę narodu ten temat nie obchodzi- tylko 500zł jest ważne.

iskierka3
      11.12.15, 09:53 Odpowiedz
      A mysle, ze nawet nie. Obchodzi ich zeby komus dokopano. Najlepiej "bogatym". A ze sami dostana rykoszetem - poswieca siewink

araceli 11.12.15
      , 09:26 Odpowiedz
      Duda już zapracował na Trybunał Stanu - teraz pracuje na niego Szydło.

--
      Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.

spanish_fly
      11.12.15, 09:32 Odpowiedz
      >>>Nie rozumiem, po co oni podgrzewają emocje.
      Po co się podgrzewa emocje? Żeby mieć pretekst do zastosowania rozwiązań siłowych.

galene_ra
      11.12.15, 09:36 Odpowiedz
      oqoq74 napisał(a):
      > Nie rozumiem, po co oni podgrzewają emocje.
      Władza jak woda sodowa uderzyła im do głowy.
      Ciekawe, czy prezydent twierdząc, że ustosunkuje się do wyroku, jak będzie opublikowany, wiedział, że to nie nastąpi.

triss_merigold6
      11.12.15, 09:41 Odpowiedz
      Obstawiam, że mógł nie wiedzieć, a dyspozycja została wydana w ostatniej chwili i przekazana w formie bezdyskusyjnej prezydentowi i pani premier.

gaga-sie
      11.12.15, 09:56 Odpowiedz
      Też mi się wydaje,mi że Duda mógł nie wiedzieć. Kaczyński robi co chce z Szydło i Dudą, wcześniej przeczołgał Ziobrę, Kurskiego, którzy wrócili na kolanach. Oni tam jakieś glejty podpisują, czy co?

kawka74
      11.12.15, 10:00 Odpowiedz
      Pakt.
      Chyba przestanę oglądać kryminały, za dużo zbieżności.
      --
      Dla rozwoju brytyjskiej ekonomii, obciążyłbym podatkiem wszystkich cudzoziemców żyjących za granicą.

baltycki
      11.12.15, 10:02 Odpowiedz
      Obstawiam, ze wiedzial, dlatego nie wspomnial o nim w swoim wystapieniu.
      --
      ... do pieczywa dodaje się (...) kreatynę. Czyli zmielone ludzkie włosy. Smacznego.
      /anty-kacap/

znowu.to.samo
      11.12.15, 09:38 Odpowiedz
      Co się w tej Polsce dzieje?1? czy ci ludzie już całkiem poszaleli ?!? przecież toż to jest kpina z państwa, z demokracji i z wyborców PiSu!. Ludzie im uwierzyli w ich brednie, a ci natychmiast po dorwaniu się do władzy , na oczach ludzi niszczą państwo. Z dnia na dzień!!! A szaremu człowiekowi wała pokażą!!! zobaczycie wyborcy PiSu te swoje 500 zł jak świnia niebo, taka prawda! Teraz na waszych oczach Polska jest brana w okowy zniewolenia a wy jesteście stado baranów które stoi i się tylko patrzy, jak idzie po nie rzeżnik!
      To co było wcześniej wołało o pomstę, ale teraz dopiero jest granda w biały dzień!!!
      --
      Czy to nasze dziecię tak kwili, czy bachor sąsiada drze mordę???

ciri_77 11.12.15
      , 09:39 Odpowiedz
      A mnie keidys pytano, dlaczego boje sie PiSu - ano własnie dlatego. Mam dzieci, chciałabym życ w spokojnym kraju a tu sie szykują rozwiązania siłowe. Bo Jaruś ma zapedy dyktatorskie i musi ten durny narod za mordy trzymac.... Ale "pinciest złotych" najwazniejsze.
      --
      Ciri
      Dlaczego kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu?
      Bo, głupia, śpi w nocy, to jej się uzbiera....

Genialne w swojej prostocie
      triss_merigold6
      11.12.15, 09:40 Odpowiedz
      Rozwiązanie genialne w swojej prostocie.

Ponieważ warunkiem wejścia w życie ustawy/uchwały/innego aktu prawnego/orzeczenia sądu jest jego ogłoszenie, to - zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć - najprościej nie ogłaszać/nie publikować.

Genialne. Nikt TK niczego nie narzuca, posiedzenie jest, skład jest, obradują, wydają wyrok, zero ingerencji zewnętrznych czy nacisków. A potem wrzucamy ignor i nie reagujemy.

Re: Genialne w swojej prostocie
      oqoq74
      11.12.15, 09:44 Odpowiedz
      Tak, genialne.
      Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobismile

zielonelato
      Prezio kazał i prezio decyduje jak ma tańczyć szydełko z dudusiem. To jest zachowanie walca z napisem" po nas choćby potop" miażdżącego wszystko na swej drodze. Mnie przeraża tempo z jakim zabierają się do rujnowania wszystkiego, co będzie za rok, dwa - boję się myśleć.

joaz
      No to teraz czekamy na zakaz zgromadzeń,kontrole publikacji, podsłuchy itp. podyktowane oczywiście troską o bezpieczeństwo obywateli, wynikający z nowej projektowanej przez Kamińskiego ustawy antyterrorystycznej.

znowu.to.samo
      11.12.15, 09:57 Odpowiedz
      Piszcie piszcie bo nie wiadomo jak długo jeszcze! Oni zrobią wszystko by polskę wziąć w okowy zniewlenia bo druga okazja im sie już nie trafi. I robią to od pierwszego dnia. A ludziom gładkimi słówkami wmawiają że sie nic nie dzieje!. Durny naród zanim zrozumie że został zwiedziony na manowce to będzie za póżno. Drodzy wyborcy PiSu! oni maja w doopie was. oni chcą przejąć władzę a wam pokażą środkowy palec
      --
      Czy to nasze dziecię tak kwili, czy bachor sąsiada drze mordę???

arwena_11
      11.12.15, 09:44 Odpowiedz
      A ile wyroków trybunału nie wykonało PO wiesz? Bylo tego zdecydowanie więcej niż 1

oqoq74
      11.12.15, 09:47 Odpowiedz
      Nie jest mowa o wykonywaniu, tylko o niepublikowaniu. Więc pisz na temat.

arwena_11
      11.12.15, 09:48 Odpowiedz
      a jak opublikują i nie wykonają to coś się zmieni? PO publikowała i nie wykonywała. W sumie jakby nie publikowała to wyszłoby na jedno. Efekt ten sam.

araceli
      11.12.15, 09:51 Odpowiedz
      Po co piszesz kolejne głupoty?
      --
      Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.

ciri_77
      11.12.15, 09:51 Odpowiedz
      arwena_11 napisała:
      Efekt ten sam.

Nie - poziom bezczelności zupełnie inny.
      --
      Ciri
      Prawo Kociej Kompozycji:
      Kot składa się z materii, antymaterii i fanaberii. Ja też.

oqoq74
      11.12.15, 09:52 Odpowiedz
      Jak nie widzisz różnicy, to się doucz.

owczarkini
      11.12.15, 09:54 Odpowiedz
      Oczywiście, że nie ten sam.

araceli
      11.12.15, 09:50 Odpowiedz
      Wyroków Trybunału się nie 'wykonuje' tylko się do nich stosuje. Trybunał orzeka o zgodności ustawy/przepisu z Konstytucją. Przepis uznany za niezgodny po prostu nie obowiązuje i już. Dla jasności usuwa się go/ zmienia w ustawie ale jeżeli nie zostanie to zrobione to nadal nie obowiązuje i już.
      --
      Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.

araceli
      11.12.15, 09:48 Odpowiedz
      arwena_11 napisała:
      > A ile wyroków trybunału nie wykonało PO wiesz?
      > Bylo tego zdecydowanie więcej niż 1

Po powtarzać te głupoty? Zapytaj mężusia co znaczy 'wykonać wyrok Trybunału' to zrozumiesz swojego babola.
      --
      Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
        • iwoniaw Re: Przeklejone: autor - oqoq74 11.12.15, 10:24
          smile
          --
          Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
          Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
      • demonii.larua Re: arwena_11 11.12.15, 10:24
        arwena_11
        >A ile wyroków trybunału nie wykonało PO wiesz? Bylo tego zdecydowanie więcej niż 1
        A wiesz ile wyroków odziedziczyło PO po poprzednich rządach PiS? Podpowiem, ponad setkę.

--
        "Zaiste cudowny umysł dziecka jest"
        • iwoniaw Ona udaje głupią, myśląc, że komuś oczy zamydli 11.12.15, 10:33
          Przecież oczywistym jest, że po opublikowaniu (!!! - czy któregoś z poprzednich wyroków dowolna poprzednia władza nie publikowała, ignorując jego istnienie?) wyroków TK w różny sposób się do nich stosuje (pod względem technicznym) - do niektórych konieczna jest zmiana przepisów (a więc prace w komisji, kolejne głosowania etc.), inne mówią wprost, czy i kiedy po prostu jakiś przepis przestaje obowiązywać, generalnie możliwości jest co najmniej kilka, wymagają mniej lub więcej czasu i pracy.

Twierdzenie, że to to samo, co ignorowanie wyroku, niepublikowanie go i ostentacyjne działanie wbrew niemu to nie wiem czy większa bezczelność czy głupota.

• julita165 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 11:16
      Ciekawe jak planują z tego wybrnąć bo rzeczywiście w sprawie Trybunału jesteśmy w czarnej d...Trzech sędziów bez ślubowania nie może orzekać i nawet nie pojawiają się w Trybunale, pięciu jest zaprzysiężonych ale prezes TK nie dopuszcza ich do orzekania. Zostaje 10 co do których póki co nie ma zastrzeżeń. Pełny skład to 9 sędziów. Mogę sobie wyobrazić że TK będzie tak funkcjonował w oparciu o tych 10 sędziów a kryzys będzie trwał latami.
    • marcelina4 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 11:24
      mamy u władzy normalnych, pospolitych przestępców do tego obłąkanych wyznawców religii smoleńskiej i KK, najgorszy miks z możliwych, za rok nie zostanie z normalnego kraju kamień na kamieniu
      mam nadzieję, że kiedys zostaną rozliczeni,a duda i kaczka trafią na śmietnik historii
    • saszanasza Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 11:39
      Muszę przestać czytać to forum....dzisiaj w nocy właśnie "byłam" na tej demonstracji. Przyszło na nią 13 tys. obywateli. Mam nadzieję, że to proroczy sen. Mam nadzieję, że niebawem mi się przyśnią przedterminowe wybory albo jakiś zamach stanuuncertain
      --
      "Kobiety nie tyją. Zwiększają jedynie erotyczną powierzchnię użytkową."
    • rosapulchra-0 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 11:49
      A ty znowu kłamiesz, co?

CytatPlatforma w okresie swoich rządów upolityczniła Trybunał Konstytucyjny. Był on przedłużaniem władzy PO, a po przegranych wyborach miał służył do blokowania reform proponowanych przez PiS - mówi Wawrzyk. Sejm nowej kadencji wybierając pięciu sędziów, pokrzyżował polityczne plany PO, dlatego partia ta postanowiła nagłośnić sprawę wyboru sędziów TK

Pewnie dlatego:

CytatAwantura wokół TK nie rozwija się jednak po myśli PO. Na sporze, który obserwujemy, Prawo i Sprawiedliwość nic nie traci. - PiS korzysta z zasady, jaką w przeszłości stosował Donald Tusk gdy jego partia miała większość w parlamencie, czyli: zwycięzcy się nie tłumaczą - mówi Jabłoński. I zaznacza, że w polityce robią to tylko winni oraz ci, którzy są słabi, a taką pozycję zajmuje dziś w polskiej polityce PO. Opinię Jabłońskiego potwierdzają ostatnie sondaże wyborcze. Mimo negatywnej relacji medialnej pod adresem PiS, Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje pozycję lidera oraz wysokie poparcie. Natomiast notowania PO są rekordowo niskie, a partia ta straciła pozycję wicelidera kosztem Nowoczesnej.

wiadomosci.wp.pl/kat,141000,title,Awantura-o-Trybunal-Konstytucyjny-Eksperci-oskarzaja-PO-o-wywolanie-sporu,wid,18036927,wiadomosc.html?ticaid=116194&_ticrsn=3
      --
      Dla mnie myśl o powrocie do Polski jest koszmarem. Wole tutaj gdzie jestem jeść suchy chleb, niż mieć do czynienia z Polakami w skali państwa, powiatu czy wsi.Oczywiście pojedyncze osobniki bywają na poziomie. by Laquinta
    • obrus_w_paski Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 11:59
      Ale histeria! Przecież są ludzie, ktorym dziwne rządy przez oststnie 30 lat nie zrobiły krzywdy to i teraz nie zrobią!
      Taki żarcik zainspirowany co niektórymi tekstami na forum; poraza mnie poziom nonszalancji niektórych.

Mam nadzieje ze na manifestacje pójdzie mnostwo ludzi, bede trzymać kciuki. Wyglada na to, ze koryto dopadli jacys absolutni szaleńcy. No ale uchodźców nie przyjmą (tya) i 500 zł dadzą.
    • la_mujer75 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 12:00
      Odwiozłam dzieci do szkoły, zrobiłam zakupy, wróciłam , rozpakowałam zakupy, zaczęłam ogarniać chałupę, postanowiłam sobie zrobić krótką przerwę, wchodzę na gazetę i co widzę ????? Znowu mają w doooopie prawo!
      Od kiedy to władza wykonawcza decyduje o TK ????? Przecież ma być rozdział władzy aby zachować niezależność !!!!
      Będę bała się pojechać po dzieci, po przez te 30 minut duzo może się wydarzyć !!!!!
    • la_mujer75 TK odpowiada ! 11.12.15, 12:47
      1) Zgodnie z art. 190 ust. 1 Konstytucji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego "mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne".
      2) Zgodnie z art. 190 ust. 2 Konstytucji ogłaszanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego jest obowiązkiem konstytucyjnym i podlega niezwłocznemu wykonaniu przez organ do tego zobowiązany, którym jest prezes Rady Ministrów.
    • julita165 A może wcielę się role adwokata diabła :-) 11.12.15, 12:53
      bo znalazłam takie coś

wpolityce.pl/polityka/274734-w-co-gra-andrzej-rzeplinski-kulisy-sprawy-prezes-tk-nie-odpowiedzial-na-pismo-kprm-tylko-pobiegl-do-wyborczej-i-wprowadzil-w-blad-opinie-publiczna
      rzeczywiście dziwna sprawa wyznaczać 18.11 9-osobowy skład orzekający a potem zajmować się sprawą w 5 sędziów...

• iwoniaw Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 13:18
        Cóż, strona jak strona.
        Jeszcze im internetów nie odcięli szczęśliwie.
        trybunal.gov.pl/Odpowiedz_Prezesa_TK_na_pismo_o_ogloszeniu_wyroku_K_34_15.pdf
        --
        "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest
        mniej awanturujący."
        • misiu-1 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 13:57
          Faktycznie, nie odcięli. Dzięki temu można się dowiedzieć, jakie zarzuty do orzeczenia ma KPRM.

Art. 379 kpc.
          Nieważność postępowania zachodzi:[...]
          4) jeżeli skład sądu orzekającego był sprzeczny z przepisami prawa albo jeżeli w rozpoznaniu sprawy brał udział sędzia wyłączony z mocy ustawy;

--
          "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny."
          (Z.Herbert)
            • misiu-1 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 18:38
              Na podstawie otrzymanego nieważnego z mocy prawa orzeczenia TK, bo podjętego w niepełnym składzie. Jakby sobie sam Rzepliński jednoosobowo wydał orzeczenie, to Kempa też miałaby je obowiązek posłusznie i bez protestów opublikować?

--
              "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny."
              (Z.Herbert)
              • wielceszanownypan Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 18:55
                Odpowiadasz na:misiu-1 napisał:
                > Na podstawie otrzymanego nieważnego z mocy prawa orzeczenia TK, bo podjętego w
                > niepełnym składzie

Ty taki głupi jesteś, czy politruk?
                Nie słuchałeś (czytałeś) dlaczego był niepełny skład i dlaczego był legalny?

Dlaczego wyznawcy pis są tacy głupi?
              • paszczakowna1 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 19:44
                > o Kempa też miałaby je obowiązek posłusznie i bez protestów opublikować?

Tak, misiaczku.

Konstytucja RP - zachęcam do zapoznania sie z tym dokumentem.

Art. 190.
                2. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art.
                188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt
                normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w
                Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

I nie, w żadnym paragrafie Konstytucji nie jest napisane, że jeśli ma wątpliwości co do orzeczenia pani sekretarka, web manager, drukarz, rzecznik, dozorca czy sprzątaczka to ma prawo publikację wstrzymywać do ich wyjaśnienia.
                • misiu-1 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 20:31
                  Aktów nieważnych z mocy prawa nie ma potrzeby publikować. Tu nie chodzi o wątpliwości jakiejś pani sekretarki, tylko oczywisty fakt nieważności ze względu na niezgodny z przepisami prawa skład sądu. Sam TK zapowiedział, że sprawa będzie rozpoznawana przez pełny skład.

Art. 379. Nieważność postępowania zachodzi:
                  [...]
                  4) jeżeli skład sądu orzekającego był sprzeczny z przepisami prawa albo jeżeli w rozpoznaniu sprawy brał udział sędzia wyłączony z mocy ustawy;
                  --
                  (Z.Herbert)
                  • baltycki Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 21:28
                    > Sam TK zapowiedział, że sprawa będzie rozpoznawana przez pełny skład.
                    Misiu,

w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

Warszawa, dnia 3 grudnia 2015 r.

Trybunał Konstytucyjny w składzie:

Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz – przewodniczący
                    Leon Kieres – sprawozdawca
                    Stanisław Rymar
                    Andrzej Wróbel
                    Marek Zubik – sprawozdawca,

protokolant: Grażyna Szałygo,

po rozpoznaniu, z udziałem wnioskodawcy oraz Sejmu, Prokuratora Generalnego, Rady Ministrów i Rzecznika Praw Obywatelskich, na rozprawie w dniu 3 grudnia 2015 r., wniosku grupy posłów o zbadanie zgodności:

1) art. 3 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. poz. 1064) z art. 2 i art. 197 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej,

2) art. 12 ust. 2 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 2 Konstytucji,

3) art. 12 ust. 1 i 5 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 144 ust. 3 pkt 21 Konstytucji,

4) art. 18 ustawy powołanej w punkcie 1 w związku z art. 22 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 23 listopada 2002 r. o Sądzie Najwyższym (Dz. U. z 2013 r. poz. 499, ze zm.) z art. 194 ust. 1 Konstytucji,

5) art. 19 ust. 2 i art. 137 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 112 oraz art. 197 Konstytucji,

6) art. 19 ust. 5 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 2 Konstytucji,

7) art. 21 ust. 1 i 2 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 194 ust. 1 Konstytucji,

8) art. 24 w związku z art. 42 ust. 1 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 2, art. 32 ust. 1 i art. 196 Konstytucji,

9) art. 104 ust. 1 pkt 3 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 191 ust. 1 i art. 193 Konstytucji,

10) art. 137 w związku z art. 19 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 2 Konstytucji,

11) art. 137 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 62 ust. 1 Konstytucji,

12) art. 137 ustawy powołanej w punkcie 1 z art. 194 ust. 1 Konstytucji,

o r z e k a:
                    ...............

Jak widzisz, Trybunal rozpoznal wylacznie zgodnosc ustawy z Konstytucja, a do takiego rozpoznania sklad pelny konieczny nie jest.

2) w składzie pięciu sędziów Trybunału w sprawach zgodności:
                    a) ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją,

Co Ty o sporze kompetencyjnym?
                    Trybunal zajmowal sie sporem?

--
                    Gratuluje Polakom trzezwego spojrzenia na sprawe uchodzcow.Mam nadzieje,ze Merkel wreszcie sie opamieta. /edelstein 07.09.15/
                  • paszczakowna1 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 21:32
                    Misiaczku, prawo nie zna pojęcia "oczywisty fakt". Sorry. Może się komuś zdawać, że to czy owo jest oczywistością, ale do orzekania tego są odpowiednie organy, a nie czyjeś widzimisie.

Zresztą, już ci pani Witek wyjaśniła (dziewięć razy), że rozpowszechniasz kłamstwa, bo orzeczenie oczywiście będzie opublikowane, a ten list to był tylko tak sobie.
              • araceli Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 20:00
                misiu-1 napisał:
                > Na podstawie otrzymanego nieważnego z mocy prawa orzeczenia TK,

A kto dał prawo sekretarce Kempie do oceny ważności orzeczenia Trybunału?

--
                Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
          • iwoniaw Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 14:08
            Tyle, że skład sądu nie był sprzeczny z przepisami - TK rozpoznał tylko tę część, do której był uprawniony w ograniczonym składzie. Nie łżyj więc, bo nie jesteś w swoim partyjniackim gronie i nie przemawiasz do analfabetów, którzy bez twoich "objaśnień" nie potrafią sobie przeczytać materiałów źródłowych.
            --
            "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
            • oqoq74 Re: pis obala ustrój i depcze konstytucje 11.12.15, 14:14
              Ale też, co przywołuje TVN24, że wcześniej w pełnym składzie Trybunał przyjął, że ze sprawy wyłączyło się 3 sędziów, i zwrócił się do prezesa o wyznaczenie 5 osobowego składu do orzeczenia w tej sprawie. To było dokładnie wyartykułowane podczas posiedzenia TK.
      • misiu-1 Widziane z boku 11.12.15, 15:16
        www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3533
        --
        (Z.Herbert)
          • misiu-1 Re: Widziane z boku 11.12.15, 18:22
            Zdajesz sobie sprawę z tego, że gdyby PO przez minione 8 lat działało zgodnie z przepisami, to wygrałoby wybory? Zdajesz sobie sprawę z tego, że gdyby PO działało zgodnie z przepisami, to nie byłoby problemu TK? W tej chwili nie ma już żadnego trybunału. Jest grupka bezczelnych funkcjonariuszy partyjnych, którzy podnoszą histeryczny jazgot, bo im się nie udał skok na trybunał.

--
            (Z.Herbert)
          • misiu-1 Re: Widziane z boku 11.12.15, 18:27
            Wybitny publicysta, prawnik, sędzia Trybunału Stanu, nauczyciel akademicki, doskonały analityk polityczny. Nie związany w żaden sposób z PiS i wyraźnie się PiS dystansujący. Bo w odróżnieniu od PiS, faktycznie prawicowy. Dla Ciebie, jak rozumiem, wszyscy, którzy nie popierają ubeckiej PO, to ta sama para kaloszy?

--
            (Z.Herbert)
          • iwoniaw Re: Widziane z boku 11.12.15, 17:36
            No jakoś tak się dziwnie składa, że wszyscy "niezależni" to spod znaku Rydzyka, inni się na taki "obiektywizm" jakoś zdobyć nie mogą nawet jeśli z poprzednią władzą im nie było po drodze, co za pech big_grin

--
            "Jakby im tak odjąć trochę jedzenia a dołożyć roboty, to zaraz by się im głupot odechciało"
          • misiu-1 Re: Widziane z boku 11.12.15, 18:29
            Nikim się nie podpieram i niczego nie muszę. Pokazuję punkt widzenia osoby dobrze zorientowanej w sytuacji politycznej Polski i nie uwikłanej w spór.

--
            (Z.Herbert)
            • wielceszanownypan Re: Widziane z boku 11.12.15, 18:36
              misiu-1 napisał:
              > Nikim się nie podpieram i niczego nie muszę. Pokazuję punkt widzenia osoby dobr
              > ze zorientowanej w sytuacji politycznej Polski i nie uwikłanej w spór.

No to konkretnie, kim się nie podpierasz i czego nie musisz?
              Jesteś osobą źle zorientowaną i uwikłaną w spór.

Tak więc, spadaj pisuarze do dna.
            • iwoniaw Re: Widziane z boku 11.12.15, 18:42
              Że niby ten "nieuwikłany" to Michalkiewicz? big_grin

--
              "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
            • iwles Re: Widziane z boku 11.12.15, 18:50
              Osoby nieuwiklanej w spor, mowisz?
              A znasz powiedzenie: Przyjaciele przyjaciol sa naszymi przyjaciolmi, wrogowie naszych przyjaciil sa naszymi wrogami?
              Tutaj dokladnie ma to zastosowanie, o obiektywizmie zapomnij.

--
              Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka