Dodaj do ulubionych

Sześciolatki. A orientujecie się czy

10.01.16, 09:40
można by teraz po pierwszym semestrze zabrać takie dziecko z 2009 rocznika ze szkoły, "potrzymać" przez rok w domu i za rok posłać do pierwszej klasy od drugiego semestru?
Edytor zaawansowany
  • plater-2 10.01.16, 09:43
    zajrzyj na "Ratuj maluchy"
  • zwariowana_wariatka 10.01.16, 10:19
    Zapytaj się Elbanowskich, jak wyrażą zgodę to będzie można.
  • madame_edith 10.01.16, 10:25
    Ciekawe jak to wytlumaczyc dziecku. Jak mu sie za rok w pierwszej klasie tez nie spodoba, ze drugi raz sie nie mozna wypisac o posiedziec w domu.
  • ga-ti 10.01.16, 10:26
    smile ale chyba jest jakiś obowiązek edukacji utrzymany? Nie wiem tylko jak to wygląda po nowemu, co jest zapisane, czy obowiązek w szkole, czy jako 'roczne przygotowanie do szkoły' niezależnie gdzie, to znaczy tam, gdzie akurat będzie miejsce. Choć w tym zamieszaniu to może Ci się udać i nikt nie zauważy wink
    Ale dla dziecka to takie rozwiązanie chyba nie do końca będzie dobre.
  • antyk-acap2.0 10.01.16, 10:29
    Za moich czasów dzieci upośledzone chodziły do szkół specjalnych.
  • tryggia 10.01.16, 10:39
    I co, jak tam było?

--
    cnnnvnndnn
  • nutella_fan 10.01.16, 10:55
    big_grin
  • tryggia 10.01.16, 10:38
    Raczej nie, bo jest obowiązek przygotowania przedszkolnego, więc na logikę, jeśli to możliwe w ogóle - to pół roku musiałoby być w zerowce.

--
    cnnnvnndnn
  • mamma_2012 10.01.16, 10:44
    Oficjalnie musiałabyś wystąpić o zgodę na edukację domową.
    Nieoficjalnie możesz posyłać od czasu do czasu i usprawiedliwiać nieobecności.
    Jeśli nie masz na pieńku z opieką społeczną powinno się udać, zwłaszcza jeśli pomysł poprze nauczyciel i dyrektor (to pewnie łatwe w sytuacji jeśli rozwala lekcje)
    Przy czym uważam, że to zle rozwiązanie.
    Jesli sobie radzi, to dlaczego ma powtarzać klasę, a jeśli sobie nie radzi niech skorzysta z możliwości ćwiczeń w szkole. Z nauczycielem dogadaj się, żeby dostawał łatwiejsze ćwiczenia i niech wymaga mniej, bo i tak będzie powtarzać klasę.
  • saszanasza 10.01.16, 11:28
    to przecież roczna przerwa. Nikt po takim czasie nie przyjmie dziecka od połowy semestru. dzieci w tym wieku szybko zapominają nabytą wcześniej wiedzę. Jeśli nawet byłaby taka możliwość to dziecko musiałoby zacząć od początku pierwszej klasy

-------
    "Kobiety nie tyją. Zwiększają jedynie erotyczną powierzchnię użytkową."
  • mamma_2012 10.01.16, 11:48
    O matko, to ja nawet nie zrozumiałam, że dziecko ma zaczynać pierwszą klasę za rok od drugiego semestru.
    Myślałam, że chce skorzystać z możliwości powtarzania pierwszej klasy, w całości, od września.
    Zadziwiają mnie pomysły rodziców i chętnie się dowiem, jaki miałby być cel, takiego ruchu.
  • aguar 10.01.16, 12:49
    Taki, że pierwszy semestr pierwszej klasy ma zaliczony (zerówkę z resztą wcześniej też) więc po co ma cokolwiek powtarzać?
  • mamma_2012 10.01.16, 12:58
    Skoro ma zaliczony pierwszy semestr, radzi sobie i program jest odpowiedni do jego poziomu.
    Przez rok pewnie będzie rozwijać się dalej, zdobywać nowe umiejętności , "będzie o rok mądrzejszy", a wróci do szkoły i będzie musiał robić rzeczy, które były odpowiednie dla niego rok wcześniej.
    Czy też będziesz próbowała jakoś zatrzymać jego rozwój na ten jeden rok?
  • przeciwcialo 10.01.16, 15:33
    No ale pomyśl, przez rok mozna spac do 10, nigdzie sie nie spieszyc, jeszcze przez rok nie odrabiac z dzieckiem lekcji....
  • przeciwcialo 10.01.16, 15:32
    Podstawówka to nie studia.
  • asia_i_p 10.01.16, 16:31
    "Jednostką zaliczeniową" w przypadku szkół jest rok, a nie semestr. Raczej to nie przejdzie.
    --
    Moja siostrzenica do myszy uratowanej przed kotem: "Nie bój się nas, myszko, my jesteśmy człowiekami. Nie zjemy cię, bo jesteś obrzydliwa".
  • morekac 10.01.16, 12:04
    Nie sądzę, aby przepisy oświatowe na to pozwalały. Po I semestrze nie dostajesz świadectwa ukończenia I semestru i promocji na semestr II.
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • una_mujer 10.01.16, 12:14
    Nie, bo ustawa wprowadza obowiązkowe wychowanie przedszkolne dla sześciolatków.
    Pewnie jak się postarasz, to możesz przepisać do zerówki.
  • taje 10.01.16, 14:08
    Przepraszam za offtop w tym wątku ale czy można się z Tobą jakoś skontaktować na priva? Mam pytanie o pewien duet projektantek. Wysłałam Ci maila na gazetową ale wrócił.
  • una_mujer 10.01.16, 20:29
    Można, mam napisać na Twoją gazetową z prywatnego?
  • taje 10.01.16, 20:33
    Tak, wielkie dzięki smile
  • aguar 10.01.16, 13:24
    Chciałam tylko wyjaśnić, że moje dziecko będzie kontynuowało pierwszą klasę, a od września pójdzie do drugiej. Ale gdybym chciała, aby dołączyło do młodszego rocznika, to takie rozwiązanie pasowałoby mi najbardziej -odpocząć sobie rok od wszelkich placówek, wstawania, zawożenia itd, dać dziecku rok beztroskiego dzieciństwa...
  • lokitty 10.01.16, 13:50
    Musiałoby być w zerówce od II semestru.

--
    Aha czyli lepiej sie nazrec,nakupowac ciuchow i pojsc do lekarza bez kolejka niz kupic dziecku duzy zestaw lego Gratuluje.po wuj sie rozmnazalas? (edelstein o prezentach świątecznych)
  • lokitty 10.01.16, 13:50
    Podejrzewam, że co najwyżej cofnąć do zerówki - wszak wychowanie przedszkolne 6-latka jest obowiązkowe.
    Dziecko 6-letnie nie może "siedzieć w domu" wink.

--
    Aha czyli lepiej sie nazrec,nakupowac ciuchow i pojsc do lekarza bez kolejka niz kupic dziecku duzy zestaw lego Gratuluje.po wuj sie rozmnazalas? (edelstein o prezentach świątecznych)
  • aguar 10.01.16, 15:12
    Tylko, że dziecko już odbyło roczne przygotowanie przedszkolne...
  • przeciwcialo 10.01.16, 15:25
    Musi jednak uczęszczać do placówki edukacyjnej. Ma obowiazek nauki.
  • lokitty 10.01.16, 18:54
    Ale zobacz, że gdyby np. jakiś uczeń nie zdał z jakiegoś przedmiotu, to na wszystkie musi chodzić, jeśli nie został promowany...
    I tak samo jest z tym obowiązkiem szkolnym, czy tam obowiązkowym wychowaniem przedszkolnym.
    Przecież sporo dzieci poszło jeszcze raz do zerówek, kiedy rodzice nie chcieli puścić 6-latków to kl. I. Nie było opcji posiedzenia w domu wink.
    --
  • lucyjkama 10.01.16, 14:43
    Nie posyłaj do szkoły, dziecko będzie nieklasyfikowane. Tylko od września znów by musiało zacząć 1 klasę. Aaaa i bez papierka od lekarza to raczej sąd rodzinny by się zainteresował absencją dziecięcia.
  • mikams75 10.01.16, 16:41
    dokladnie, my nie mieszkamy w Polsce ale dziecko jest zameldowane i pod tym adresem ppojawila sie pewnego dnia policja w poszukiwaniu dziecka, ktore powinno chodzic do szkoly.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka