Dodaj do ulubionych

co to jest ???

02.04.16, 20:39
Chyba mam okres co 2 tygodnie !!! Pomóżcie bo do lekarza dopiero w poniedziałek. Generalnie jestem ginekologicznej bezproblemowa. Przsz całe życie z 10 lat temu miałam nadzerke ( zamrożone ) chyba z 6 lat temu raz lekarz zwrócił uwagę że troszkę za grube endometrium jak przy tabletkach ale pobrał.próbkę do badania wszystko ok coś tam zapisał i przy kolejnych wizytach do tematu nie wracał. Jak starałam.się o dziecko wyszło ze luteina niewiele poniżej Normy ale już nic z tym nie robiłam bo okazało się ze jestem w ciąży która przebiegła koncertowo. Potem żadnych problemów. Od 2.5 roku nie biorę tabletek.miesiączki normalne w terminie żadnych dolegliwości. Raz w sietpniu 2015 zdarzyło się coś wyglądające jak plamienie owulacyjne. I teraz zonk. Okres dostałam prawidłowo 19.03. Trwał do 25.03. Taki sam jak zwykle. Najpierw 28-29.03 pojawiło się leciutko plamienie takie jak opisują jako owulacyjne. A dziś okres, tylko skapy, taki miałam jak brałam tabletki. Myślę ze to okres bo takie mam w brzuchu uczucie ( to nie bol bo miesiączki m bezbolesne ). Dodam tylko że w tygodniu przed świętami byłam w szpitalu w związku z kamica przewodoaa. Miałam zabieg ecpw ( endoskopowe przepychanie dróg zolciowych ) i od 24.03 biorę na zmiekczenie kamieni proursan. To mozd mieć jakiś związek ?
Edytor zaawansowany
  • lidek0 02.04.16, 20:49
    Zbadaj hormony

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • bachula_gr 02.04.16, 20:56
    takie dodatkowe krwawienia moga byc powodowane przez miesniaki macicy.... widac to na usg p/p

--
    bachula_gr = bachula_grr
  • kannama 02.04.16, 20:57
    niektóre kobiety plamią w okresie okołoowulacyjnym z powodu chwilowego spadku progesteronu...
  • julita165 02.04.16, 21:03
    To zupełnie nie wygląda jak plamienie owulacyjne. Takie to było w poniedziałek. Po prostu ten cykl wygląda jakby dostał niesamowitego przyspieszenia
  • julita165 02.04.16, 21:05
    Dodam że w szpitalu przed świętami robili mi badania z krwi i wyszły bez zastrzeżeń. Oczywiście na gastrologii to nie były badania hormonów płciowych tylko pełna morfologia różne potasy magnezy itp plus wątroba i trzustaka. A może to spadek wagi ? Od grudnia schudłam ze 12 kg. Z czego od ok 20.02 sześć
  • lidek0 03.04.16, 11:19
    dlatego napisałam, żebyś zbadała hormony a potem domniemywała co to jest

--
  • mamameg 03.04.16, 09:14
    A miałaś robione usg macicy, jajowodów i jajników? U koleżanki takie częste okresy wywoływała bardzo duża torbiel jajnika.
  • julita165 03.04.16, 14:48
    2.5 roku nie miałam. Ale jak czytam o torbieli to wydaje mi się ze krwawienia są większe. U.mnie jakby zwykły tylko bardzo skaoy okres
  • rozwiane_marzenie 03.04.16, 11:29
    Mnie to wygląda na zaburzenie hormonalne. Rozumiem, że w szpitalu robili Ci badania krwi, ale czy badali hormony tarczycy, TSH? Skoro chudniesz to wygląda to na nadczynność, a przy nadczynności mogą występować właśnie krwawienia w całym cyklu. Jeśli ginekologicznie jest wszystko ok, to szukaj przyczyny w hormonach.
  • julita165 03.04.16, 14:47
    Chyżne z powodu ostrej diety. Mam kamixe pęcherzyka i przewodow zolciowych. W grudniu było zapalenie przewodow . Tak się boję kolejnej akcji ze naprawdę ostra dietę stosuje
  • rozwiane_marzenie 03.04.16, 14:59
    Może... ale od diety to raczej miesiączka całkiem zanika. Choć pewnie jakieś wahania hormonów też mogą się zdarzyć. Nie piszesz jakie masz TSH.
  • julita165 03.04.16, 15:42
    Sprawdziłam. Hormonów nie badali ale badali krzepliwosc. INR i jeszcze dwa. Są w normie. A moja mama jak dostała nadczynnosci to miała całkiem do bani krzepliwosc. I jezzcze zaburzenia pracy serca a ja mam ekg w porządku. Cały czas myślę o tym leku na zmiekczenie kamieni. Proursan. W ulotce jest napisane ze nie wolno łączyć z antykoncepcja hormonalna bo niby estrogeny wplywaja na tworzenie kamieni. Może ten lęk jakoś blokuje estrogeny ? Wyczytałam że przy niedoborze mogą być takie krwawienia p
  • lidek0 03.04.16, 16:03
    To skoro wiesz lepiej i upierasz się, że to nie hormony to po co pytasz? Objawy zaburzeń hormonalnych mogą być różne.

--
  • julita165 03.04.16, 16:09
    Ale ja też obstawiam zaburzenia hormonalne tylko nie chodzi o tarczycy. Albo to ten lęk na rozmiekczenie kamienia albo cykl bezowulacyjny....za kilka miesięcy skończę 42 lata. Wyczytałam że taki cykl może być bardxo długi albo bardzo krotki
  • dorek3 03.04.16, 18:01
    Nie przesadzaj z dietą. Kamienie się tworzą kiedy żółć zalega a tak się dzieje jak jest za mała podaż tłuszczy. Jeśli masz kamienie w woreczku to go usuń.
  • kiddy 03.04.16, 16:45
    Może to plamienie implantacyjne? Ciąży nie wykluczasz?
  • julita165 03.04.16, 17:00
    Musiałabym być wiatropylna 😊
  • dorek3 03.04.16, 17:58
    Raczej bez związku. Miałam kamicę przewodową i ecpw dwukrotnie i w żaden sposób nie wpłynęło to na miesiączkę. Proursan biorę od 2 lat ciągle a okres jak w zegarku. Może to że stresu albo od narkozy coś się rozregulowałowo? Poobserwowalabym w następnym cyklu i jeśli dalej coś się będzie dziać to diagnostyka hormonów.
  • julita165 03.04.16, 18:25
    To było moje drugie ecpw. Oo pierwszym nic się nie działo a było prawie w tym samym momencie cyklu. 4 dni różnicy.
  • julita165 03.04.16, 18:26
    Jak sobie pomyślę to raz w życiu już miałam takie coś. 10 lat temu. Ale to było na wakacjach w Turcji więc zwalilam na zmianę klimatu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka