Dodaj do ulubionych

podpaski vs tampony

28.04.16, 15:13
czytam sobie watki podpaskowe wink i sie zastanawiam dlaczego wybieracie podpaski a nie tampony/kubeczki ?
ja uzywam tamponow i nie chce nigdy wiecej powracac do "wkladu" majtkowego, no chyba ze na starosc wink tampon to dla mnie wygoda i dyskrecja

z jakiego wzgledu uzywacie podpasek? medycznego, praktycznego, przyzwyczajenia.... ?

Edytor zaawansowany
  • eve-lynn 28.04.16, 15:16
    bo po tamponach zawsze mam grzybicę. zmienialam regularnie, nawet częściej niż trzeba - a jednak...
    skończyłam z tamponami - skończyły się infekcje.
  • eve-lynn 28.04.16, 15:17
    aha - ubolewam z tego powodu, ale nie mm wyboru...
  • sayyida 28.04.16, 15:21
    Może kubeczek?
    Używam kubeczka i to jest jednak bardzo wygodne.
  • memphis90 20.07.17, 11:09
    A próbowałaś tamponów z probiotykami? Tak z ciekawości pytam, może one by się sprawdziły?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • lauren6 28.04.16, 17:10
    Ja tak samo. Nie mogę używać tamponów ze względów zdrowotnych. Podpasek nie lubię, bo większość marek mnie uczula. Kubka menstruacyjnego nie testowałam. Biorę hormony i mam z okresem święty spokój.
  • kaz_nodzieja 21.07.17, 09:27
    Podejrzewałabym raczej, że "tampon" Twojego męża ma coś tu na rzeczy. Zapewne tamponuje nie tylko Ciebie.
    Jak używam tamponów od 15 lat i tylko dwa razy miałam grzybicę - raz od antybiotyków, drugi raz gdy podjęłam współżycie z mężczyzną nie będącym typem przykładnego Misia uncertain

--
    Zbanowanie Rikiego to skandal. Precz z cenzurą na forum e-mama"
  • fragile_f 28.04.16, 15:18
    Uzywalam tamponow przez wiele lat, pozniej okazalo sie ze mam spora nadzerke i przez okres leczenia (kilka miesiecy) mogłam uzywac tylko podpasek. I jakos tak sie przestawiłam. Zwłaszcza, ze w nocy i tak zawsze uzywałam podpasek.

Tamponow uzywam teraz tylko na wyjazdach albo jak uprawiam sport. Ale ja tez nie mam "czerwonej oberży" co miesiac, tylko taki standard raczej. Nigdy mi nic nie przeciekło i nie mam zadnej traumy podpaskowej.

--
    Fragile
  • heca7 28.04.16, 15:19
    Używam tylko tamponów, pilnuję zmieniania, nigdy nie przedłużam czasu. I jest ok. Nie wrócę do podpasek. Zastanawiam się nad kubeczkiem wink
    Ale moja szwagierka nie może używać tamponów. Maksymalnie dwie godziny po założeniu takiego dostaje wysokiej gorączki (niezależnie od firmy).

--
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
  • kruche_ciacho 28.04.16, 15:23
    to chyba nawet ma swoja medyczna nazwe to goraczkowanie przez tampona ... ?

ja uzywam tez na noc - cala noc, zmieniam dopiero rano
    nigdy nie mialam infekcji czy innych niefajnych historii
  • memphis90 20.07.17, 11:11
    Nie, ta gorączka tamponowa wywołana toksynami bakteryjnymi nie ma szans rozwinąć się w 2h po zaaplikowaniu takiego i nie za każdym razem po takiej próbie zaaplikowania.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • z_lasu 28.04.16, 15:35
    A próbowała takich "eko"? Bez sztucznego jedwabiu, nie bielonych chlorem itp? Np. masmi, natracare, organyc. Przyznam, że w żadnym sklepie ani aptece nie udało mi się takich dostać, tylko w sprzedaży internetowej. Dla mnie nie mają w ogóle porównania do marketowych. Plastikowa podpaska czy wkładka (choćby najdroższa) z marketu to mnie "parzy" w d... najdalej po godzinie. A tych "eko" mogę używać do woli.
  • heca7 28.04.16, 16:30
    Dzięki. Podpowiem jej smile

--
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
  • mynia_pynia 28.04.16, 17:22
    Ekstra, też sobie kupię
  • edelstein 28.04.16, 15:22
    Bo mi krew Tampon wypycha po gora pol godzinie

--
    "...Du weißt noch nicht einmal genau, wie sie heißen.Während sie sich über dich schon ihre Mäuler zerreißen...Lass die Leute reden und hör einfach nicht hin.Die meisten Leute haben ja gar nichts Böses im Sinn.Es ist ihr eintöniges Leben, was sie quält.Und der Tag wird interessanter,wenn man Märchen erzählt..."
  • tol8 20.07.17, 19:10
    Jak jesteś tak rozlazła to wsadzaj dwa super plus size

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • kaz_nodzieja 21.07.17, 09:28
    He he...
    Cóż, Hans musi być zadowolony.

--
  • beataj1 28.04.16, 15:25
    Bo jak używam tamponów to mam wrażenie że okres mi się wydłuża oraz mocniej boli mnie brzuch. Mam przekonanie że tampon jednak w jakiś sposób ogranicza oczyszczanie się ciała. Przy czym jest to tylko moje osobiste przekonanie i preferencja i nie twierdzę że to wiedza naukowa.
    Nie ukrywam też że jeśli wiem że muszę bardzo zadbać o bezpieczeństwo to zakładam też tampon. Ale wielbicielką nie jestem.

--
    Życie jest jak striptiz transwestyty. Wszystko ładnie, pięknie aż tu nagle...
  • fin-dus 28.04.16, 15:31
    Ja też czuję, że mocniej boli brzuch. Używam najczęściej tamponów, ale jak akurat mam okres bolący, to MUSZĘ tampon wyjąć. Po prostu robi mi się schiza, że od niego krew się cofa i zaraz umrę.
  • kalina_lin 28.04.16, 15:42
    Też mam mocniejszy ból brzucha przy tamponie na pcozątku okresu, keidy mam uczucie pełności i nabrzmienia w brzuchu. W kolejnych dniach już nic mnie nie boli, ale wtedy mam na tyle słabe krawienia, że wyjmowanie tamponu jest niekomfortowe. Wolę podpaski, tampony używam głównie w czasie podróży, imprez w plenerze itp.
  • wiosennaburza1 20.07.17, 17:05
    dopisuję się do klubu bolących brzuchów. tamponu używam w stanie wyższej konieczności. bardzo niechętnie.
  • daszutka 21.07.17, 09:40
    Tamponów mogę używać od 3 dnia, bo przed pierwsze dwa brzuch boli mnie 2x bardziej.
  • inna_nowa_ja 28.04.16, 15:28
    boję się tamponów odkąd urwał mi się sznurek a mój przyszły mąż tak zgrabnie niósł mi pomoc że wepchnął go jeszcze bardziej i jeździłam po szpitalach uzywam podpasek. I zeby nie było że tampon nosiłam przez cały okres ae rozmiękl bo zmieniałam regularnie, widocznie na jakiś wybrakowany trafiłam...
  • martishia7 28.04.16, 16:31
    Jesteś z Gdańska? big_grin
  • sanrio 29.04.16, 22:15
    >Jesteś z Gdańska? big_grin

nie, ale tampon mógł być z Gdańska big_grin

--
    Ostatnio karmiłam, dzidziuś pierdnął a mąż myślał, że to ja... ;-( by kalafiorovva
  • mid.week 28.04.16, 17:43
    Był kiedyś na taki wątek ... smile
  • fomica 28.04.16, 15:32
    Dla mnie tampony mają sens przez pierwsze dwa dni. A najlepiej noce. Góra. Potem gdy już tylko plamię, mam poczucie że tampon wyciąga mi całą wilgoć ze środka, czuję się taka sucha i podrażniona wink
  • morgen_stern 28.04.16, 15:34
    Mam identycznie. Na początek tak, potem jest już to niekomfortowe. I mój okres nie trwa 3 dni wink

--
    Kiedys zaczelam zaczelam cztytac ksiazke (kryminal) with ktorej byl opossum bardot okrutnej zbrodni, zrobilo might Siemens niedobrze I przestalam cztytac, ksiazke just nie ruszylam / najma78
  • julita165 28.04.16, 15:34
    Mam bardzo podobne wrażenia
  • kaka-llina 20.07.17, 10:38
    Dlatego kubeczek jest fantastyczny, nic nie wysusza... Możesz założyć nawet jak czujesz, że okres "zaraz przyjdzie" ale nie jesteś pewna.. bo nic ci złego nie zrobi... Ja używałam tylko tamponów dopóki się nie przerzuciłam na kubeczek i schiz z tamponami nie miałam, ale te wszystkie problemy, które tutaj opisujecie kubeczek rozwiązuje. Podpasek nie znoszę, wkładek też...
  • karolaa93 21.07.17, 00:59
    jaką firmę reprezentujesz?
  • hallbera.jarlakappi 20.07.17, 11:11
    i dlatego kubeczek rulezzzzz

--
    Księżniczka znana wcześniej jako czarnaalineczka vel rhaenyra wink
  • cosmetic.wipes 20.07.17, 16:54
    No nie wiem, nie wiem... Czy ktoś kiedyś spalił tampona albo podpaskę?😎😁

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • hallbera.jarlakappi 20.07.17, 17:07
    big_grin

--
    Księżniczka znana wcześniej jako czarnaalineczka vel rhaenyra wink
  • ichi51e 21.07.17, 10:52
    Tez tak mam. uncertain dla mnie tampony sa po prostu nieprzyjemne. Caly czas czuje boli albo mam wade anatomiczna albo cos zle robie

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ruscello 28.04.16, 15:45
    2-3 dni używam tamponów, potem ewentualnie cienkich wkładek. Podpaski powodują u mnie straszny dyskomfort psychiczny, nie wiem dlaczego, ale czuję się z nimi bardzo nieatrakcyjna i warczę na ludzi wink
  • kruche_ciacho 28.04.16, 15:47
    ja z podpaska mialam zawsze nieodlaczne wrazenie ze ludzie czuja ze mam okres wink wechowo znaczy sie wink
  • atenette 28.04.16, 16:54
    No i dobre wrażenie miałaś. Ja zawsze czuję kiedy koleżanka z pracy, która używa podpasek, ma okres. Przecież ten zapach jest naprawdę intensywny!
  • martishia7 28.04.16, 17:03
    Wydaje mi się, że to nie tylko wrażenie, dość często zdarza mi się wyczuć charakterystyczny zapach- w zbiorkomie, w kolejce. Jak jeszcze jakaś pani używa tych podpasek z niby aromatem, to już w ogóle. A jestem paląca, więc z definicji węch mam przytępiony.
  • z_lasu 28.04.16, 17:54
    > Jak jeszcze jakaś pani używa tych podpasek z niby aromatem, to już w ogóle.

Potwierdzam. Ja prawie wcale nie mam węchu (alergia + polipy), a kiedyś jeszcze do tego paląca byłam. W ogóle mało co byłam w stanie wyczuć. I kiedyś dawno przez nieuwagę kupiłam sobie takie "aromatyczne" i po krótkim czasie czuję - coś śmierdzi. No, śmierdzi i śmierdzi, coraz bardziej. O, k..., to ja big_grin
  • kruche_ciacho 28.04.16, 23:25
    big_grin
  • kaz_nodzieja 21.07.17, 09:31
    big_grin big_grin
    Woniałaś kwiatkami.

--
  • morgen_stern 28.04.16, 15:47
    No widzisz, a mnie kazały zakładać PIELUCHOMAJTKI big_grin

--
    Kiedys zaczelam zaczelam cztytac ksiazke (kryminal) with ktorej byl opossum bardot okrutnej zbrodni, zrobilo might Siemens niedobrze I przestalam cztytac, ksiazke just nie ruszylam / najma78
  • z_lasu 28.04.16, 16:01
    Nie wiem jak ruscello, ale u mnie dyskomfort powodują zakrwawione podpaski, właśnie dlatego, że są zakrwawione, a nie podpaski jako takie. Nie wyobrażam sobie, żeby w środku upalnego lata jechać na cały dzień do pracy (do klienta) z podpaskami. Choćbym je zmieniała co godzinę to co z tego, skoro nie mam się gdzie umyć?
  • kruche_ciacho 28.04.16, 16:41
    no i mi o to chodzi, krew na zewnatrz zaczyna sie" rozkladac" i czuje sie nieswiezo
  • black-cat 20.07.17, 17:09
    Zawsze noszę w torebce chusteczki nawilżane do higieny intymnej. Idealnie załatwiają sprawę ewentualnych zapachów w ciągu dnia.
  • beata985 28.04.16, 15:52
    mimo, że są różnej chłonności to niestety przeciekały mi, w "godzinach szczytu" używałam razem z podpaską a poza szczytem z wkładką....tak dla bezpieczeństwa.

--
    czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
    mojafilcowabiżu
  • wapaha 28.04.16, 16:10
    używam kubeczka menstruacyjnego-żałuję że tak późno zaczęłam ( wcześniej w zasadzie tylko tampony)
  • bei 28.04.16, 16:26
    Wole tampony, mam z nimi tylko jeden problem- nie moge z zaaplikowanym tamponem oddac moczu. Za kazdym razem musze wyjac, no i jest juz do wywalenia, tak wiec zuzywam wiecej niz moglabym.

--
    olaromanska.blox.pl/html
  • z_lasu 28.04.16, 16:39
    > nie moge z zaaplikowanym tamponem oddac moczu.

??? Gdyż?
  • bazia8 28.04.16, 16:53
    Gdyz, poniewaz zapewne mięśniami Kegla łupie orzechy ?

A tak poważnie, kiedyś tam nocując w hotelu okres był taki, że zużyłam całe opakowanie podpasek (24 sztuki). Zaskoczyło mnie to okrutnie, bo w czasach pigułkowych nigdy takie cuda mi się nie zdarzały. Teraz zawsze noszę przy sobie zapas. Tamponów nie używam, mam schizę, że dostanę sepsy.

--
    "Zastanawiam się, jak ty to robisz, że mając troje małych dzieci dajesz radę nieustannie pisać na forach." napisała 43-latka
  • julita165 28.04.16, 17:29
    Mam ten sam problem. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, to chyba jakaś podświadoma, absurdalna, psychiczna blokada, że nie wyleci bo jest korek smile
  • angeika89 28.04.16, 21:47
    Ale ja też tak mam, że z tamponem się nie wysikam i zawsze wyjmuję...
  • kaz_nodzieja 23.07.17, 09:51
    Ja tylko przesuwam sznureczek.
    Natomiast przy s...aniu nie ma bata, trzeba wymienić bo podczas wiadomej czynności i tak się trochę wysuwa.

--
  • lalkaika 23.07.17, 02:03
    stop .czyli po zrobieniu siusiu ten tampon chcialabys trzymac ?
  • mynia_pynia 28.04.16, 17:20
    Uzywam podpasek - na noc, tamponów - na dzień. Na wyjazdach 24h/dobę tamponow. Kiedyś używałam tylko tamponów ale koleżanki mnie zaczęły nawracać że to nie zdrowe, to samo dotyczy spania w majtkach, teraz śpie bez - poza okresem smile
  • memphis90 20.07.17, 11:14
    Chcesz powiedzieć, że wcześniej cały czas spałaś w majtkach? Tak pod piżamę?

--
  • anika772 28.04.16, 19:01
    Nigdy w życiu nie używałam podpasek. Próbę podjęłam, ale jednak chodzenie z zakrwawioną pieluchą między nogami okazało się ponad moją wytrzymałość. Latami stosowałam tampony, a od dwóch lat mam kubeczek menstruacyjny. Ma tę wyższość nad tamponami, że nie wysusza śluzówki, co było dość niekomfortowe przy tamponach.
  • whitney85 28.04.16, 19:16
    Bo mnie uwierają, no normalnie czuję je w środku choć kupuję te małe i często zmieniam.
  • memphis90 20.07.17, 11:15
    Za płytko wkładasz może?

--
  • ophelia78 28.04.16, 19:23
    Nie uzywam tamponow bo mam spiralę i tamponow wówczas uzywac nie wolno.
  • memphis90 20.07.17, 11:16
    Oczywiście, że wolno. Używałam tamponów przez cały okres użytkowania spirali, moja ginekolog nie widziała przeciwwskazań (pytałam).

--
  • princess_yo_yo 20.07.17, 17:01
    omg co za bzdura! nie ma zadnych logicznych przeciwskazan, tak samo jak nie ma przeciwskazan zeby zakladac spirale tzw nierodkom albo wyciagac spirale z powodu chemioterapi. ze tez te idiotyzmy dalej zyja swoim zyciem I to czesto wsrod lekarzy tez.
  • kokoryczko 28.04.16, 21:09
    nie ufam tamponom.. za bardzo się boję infekcji i zespołu wstrząsu toksycznego. Próbowałam tamponów. Nie czuję się z nimi dobrze.
  • angeika89 28.04.16, 21:48
    Na co dzień używam tampony. Ale jak już końcówka miesiączki to zakładam podpaskę(taka ultra cienką)...
  • liliawodna222 28.04.16, 22:33
    Tylko i wyłącznie tampony. Od zawsze. Czysto, higienicznie, "pachnąco" wink , okres mija nawet nie wiem kiedy.
    Podpaski mnie obrzydzają (wiem, że to absurdalne, ale tak jest).
  • sanrio 29.04.16, 22:22
    używam podpasek tylko na noc i szczerze tego nie znoszę. Mam specjalne majtki "okresowe",zwyczajne bawełnianki, na które nalepiam najmniejszą z możliwych podpasek i dostaję szału. Nie znoszę tego dotyku plastiku na rowku, od razu mi się wszystko tam zaparza, poci, powstają wypryski...brrr
    Też czuję obrzydzenie do podpasek (używanych), ponadto noszę dość obcisłe spodnie, więc jaka by podpaska nie była to odznacza się w kroku i na pupie. I ostatnia przyczyna - noszę wyłącznie stringi.

--
    Ostatnio karmiłam, dzidziuś pierdnął a mąż myślał, że to ja... ;-( by kalafiorovva
  • z_lasu 20.07.17, 18:04
    Skoro i tak od czasu do czasu musisz to naprawdę polecam "naturalne". W tej chwili są w Polsce dostępne co najmniej 3 marki: masmi, natracare, organyc. Dla mnie to było odkrycie - wreszcie przestałam się czuć jak w foliowej pieluszce.
  • sundry 20.07.17, 16:50
    Z tamponem bardziej mnie boli. Poza tym okres mam bardzo obfity i denerwuje mnie, że nie widzę, kiedy tampon jest do wymiany i boję się, że będzie przeciekal. Używam przede wszystkim na wakacjach i przy dużym potopie razem z podpaska...

--
    "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
    http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
  • arabelax 20.07.17, 17:36
    Ile dni u Was trwa okres. U mnie 2 dni i z 2 plamienia. Wszystkie znane mi kobiety z którymi na ten temat rozmawiałam zawsze w szoku, że tak krótko, a mój gin mówi, że tak po prostu mam i juz.
  • kaz_nodzieja 21.07.17, 09:33
    3-4 dni. W tym prawdziwy okres góra 1-2 dni. Przed i po plamienie.

--
  • konsta-is-me 20.07.17, 18:00
    Nie mogę się przekonać do tamponów.
    Jako nastolatka nie umiałam ich umieścić, jakaś blokadę psychiczna chyba miałam i tak zostało.
    Wydaje mi się że będę jakaś sucha i w ogóle.
    Poza tym naczytałam się kiedyś o wstrząsie antyseptycznym itp, mam schize że to niehigieniczne .
    Przyzwyczajenie , wolę podpaski i już.
  • z_lasu 20.07.17, 18:06
    Ja używając tamponów od ćwierć wieku nigdy nie opanowałam obsługi tamponu z aplikatorem big_grin No potrafię tego ustrojstwa nijak zastosować, sam tampon instaluję bez problemu. Może też próbowałaś z aplikatorem i dlatego Ci nie wyszło?
  • konsta-is-me 20.07.17, 18:44
    Możliwe.
    Chyba wtedy były takie z aplikatorem.
    Miałam tak z 13 lat wtedy i moja koleżanka , używająca zresztą tamponów z powodzeniem, usiłowała mi wmawiać że wkładam "nie w tę dziurkę "big_grin
    Zresztą raz umieściłam (chyba tam gdzie trzeba wink ) i nie wiem czy rozmiar był zły, czy może coś źle zrobiłam ale miałam taki dyskomfort,wręcz ból, że z ulgą wyjęłam i nie chciałam więcej używać.
  • lidek0 21.07.17, 07:23
    Prawdopodobnie miałaś tampony bez aplikatora, te z nim aplikuje się bez problemu, krew nie ma kontaktu z powietrzem i nie ma nieprzyjemnego zapachu a przy okazji nie ograniczasz się np. nie mogąc pływać. O TSS czytałam, ryzyko jest takie samo jak przy znieczuleniu u dentysty więc nie wpadajmy w paranoję. Ale co kto woli, ja cuchnącego czegoś mokrego między nogami nie a inni tamponu nie.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • kaz_nodzieja 24.07.17, 11:05
    A ja nigdy nie rozumiałam do czego służy ten aplikator.

--
  • muchy_w_nosie 21.07.17, 09:34
    Używam tamponów w dzień, do snu montuję podpaskę. Kiedyś też spałam w tamponach ale pezeczytałam, że podpaska jest "zdrowsza".
  • truscaveczka 21.07.17, 09:43
    Tampony to najohydniejsza rzecz, z jaką miałam do czynienia, absolutnie obrzydliwe uczucie przy zakładaniu i wyjmowaniu, błeeeeeee, aż mnie telepie na myśl o tym.
    Podpaski mnie odparzają.
    Mam kubeczek.

--
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • lidek0 21.07.17, 14:16
    "absolutnie obrzydliwe uczucie przy zakładaniu i wyjmowaniu" a kubeczka rozumiem nie zakładasz ???

--
  • truscaveczka 21.07.17, 14:23
    Uczucie jest całkowicie odmienne. Wiesz, to różnica jak między łyżeczką a wacikiem wkładanymi do ust. U dentysty umieram, jak mi gaziki zakłada, nawet pisząc to, mam usta pełne śliny z obrzydzenia.

--
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • lidek0 21.07.17, 20:50
    Tampon z aplikatorem porównujesz do wacika wkładanego do ust? Ciekawe.....widać, że nigdy nie zakładałaś takiego tamponu , no a średnica kubeczka /po zgięciu nawet/ a tamponu jest nieporównywalna

--
  • 1234wxyz 21.07.17, 21:06
    Ty tak serio? Naprawde nie mozesz zrozumiec ze dla kogoś wkładanie tamponu moze byc nieprzyjemne? Mam tak samo jak przedmówczyni i nie kumam rozkmin na ten temat - jednemu nie przeszkadza, a drugiemu tak i tyle.
  • truscaveczka 22.07.17, 20:25
    Bo ona nie rozumie, że nie chodzi o wielkość tylko o higroskopijność, która dla niektórych jest odrażająca.

--
  • lidek0 23.07.17, 21:05
    To mi wytłumacz smile

--
  • lidek0 23.07.17, 21:04
    Nie mogę zrozumieć porównywania wkładania tamponu z aplikatorem do wkładania wacika do ust, "Naprawdę nie możesz zrozumieć że dla kogoś wkładanie tamponu może być nieprzyjemne?" a gdzie ja to niby napisałam??? Dla mnie wkładanie kubeczka to kosmos bo on dużo większy od tamponu.

--
  • truscaveczka 23.07.17, 22:26
    No ale nie o rozmiar chodzi, penis większy, a przyjemny tongue_out
    Kubeczek aplikuje się łatwo - jest ZŁOŻONY, wygodnie i z brzeżku, a tampon znacznie głębiej na przykład. Poza tym tampon nie jest śliski i gładki.

--
  • lidek0 24.07.17, 06:29
    Tampon z aplikatorem jest gładki i śliski /bo tylko takie mam na myśli/ więc nie rozumiem porównywania go do wkładania wacika do ust smile

--
  • truscaveczka 24.07.17, 07:25
    I tak nie zrozumiesz, to po co odpisujesz?
    Mój mąż uwielbia smoothies, a mnie przy pierwszej próbie pociągnęło na wymioty i więcej nie próbowałam. Ludzie. Są. Różni.

--
  • lidek0 25.07.17, 06:32
    To chyba jednak nie zrozumiałaś tego co napisałam smile bo nie o tą różność u ludzi mi chodziło smile

--
  • kaz_nodzieja 24.07.17, 11:03
    Nie zawsze przyjemny uncertain

--
  • 18lipcowa3 21.07.17, 21:38
    nie mam wyczucia kiedy mi przecieknie, teraz mam dość skąpe miesiączki ale strach pozostał kiedy po 30 min chlustało ze mnie
    z kolei w skąpe dni jest mi za sucho na tampona
    uzywam owszem na basen ale poza tym tylko podpaski, mam skąpy i krotki okres po 2 porodach

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.