Dodaj do ulubionych

Samochód +

07.06.16, 17:40

Już nie nadążam za liczeniem tych programów:

1 mln aut elektrycznych w 10 lat!

Ale ja się pytam dlaczego tak skromnie? Dlaczego tylko million? Można było zbudować 3 mln mieszkań, to aut powinno być 5 mln, 7 mln albo nawet 12 mln!

Przecież damy radę!!!!11111jedenjeden jednen

wyborcza.biz/biznes/1,147749,20201005,pis-zapowiada-milion-aut-elektrycznych-za-10-lat.html?v=1&obxx=20201005&offset=19#opinions
Edytor zaawansowany
  • cauliflowerpl 07.06.16, 18:00
    O, rozszaleli się big_grin
    To się robi trochę w stylu "i śmieszno i straszno".
  • salinas 07.06.16, 18:07
    dyzurny_troll_forum napisała:

> Już nie nadążam za liczeniem tych programów:
    > Ale ja się pytam dlaczego tak skromnie? Dlaczego tylko million? Można było zbu
    > dować 3 mln mieszkań, to aut powinno być 5 mln, 7 mln albo nawet 12 mln!

Oj tam , oj tam ... niektórzy dawali w latach dziewięćdziesiątych nawet 100 mln big_grin
  • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa 07.06.16, 19:36
    salinas napisała:

> Oj tam , oj tam ... niektórzy dawali w latach dziewięćdziesiątych nawet 100 mln

Tak tylko to wtedy było bardzo skromnie - jakieś 6 pensji - dlatego zaraz powstał program 100mln+ czyli 300 mln dla każdego Polaka. Poza tym miało być jednorazowo. Ogólnie w porównaniu do 500+ to lypa była...

Xsionnc
  • rozaly 07.06.16, 18:07
    No dobra teraz mam już pewność, że Morawiecki junior jest idiotą. A co z dronami, które obiecywał? On ma jakieś dziecko w wieku gimnazjalnym i ono mu te pomysły podsuwa?
  • gama2003 07.06.16, 19:17
    A za co to wszystko ?
    Pensje pracującym ludziom przestaną wypłacać ? Czy jak ?
  • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa 07.06.16, 19:10

>

Właśnie, korzystając z okazji, że kolega tak wprowadził to chciałem ogłosić start dwóch nowych programów: Raketa+ oraz Kolonizacja+.

W ramach programu Raketa+ w ciągu najbliższych pięciu lat uruchomimy regularne połączenia na trasie Księżyc, Mars i dalej, obsługiwane przez Narodowe Konsorcjum Polski Prom. Jest też idea, żeby lecieć na Słońce, ale to w dalszej kolejności. A do 2030 roku 2 mln Polaków, powtarzam 2 mln Prawdziwych Polaków Katolików będzie mogło mieć działkę na wybranej planecie Układu Słonecznego. To w ramach programu Kolonizacja+. Metr działki na Jowiszu już od 10PLN rocznie plus panele słoneczne w gratisie!

Najlepsze umysły z PAK już nad tym pracują. I są gotowe projekty rozwiąząń. Tu! W tym oto komputerze, w jego pamięci masowej, a konkretnie na dysku twardym tego komputera!

http://r-scale-91.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/a14ac55a4f27472c5d894ec1c3c743d2/c8aa9c86-cccf-45b3-b49a-ddcfa1ddd5c9.jpg?type=1&srcmode=0&srcx=51/100&srcy=1/1&srcw=87/100&srch=97/100&dstw=640&dsth=360&quality=80

I nie dajcie sobie wmówić, że nie ma na ten program pieniądza. Sprawdziliśmy. Są!!!

A wiecie dlaczego uruchamiamy te programy? Bo możemy! I damy radę!!!

#dobrazmiana

(*) założę się o dobrą whisky, że jakby to jakiś kolo z podpisem "Wiceminister do Spraw Małoważnych" przeczytał w Dzienniku TVPiS to jutro 20% baranów by dyskutowało gdzie będzie najbliższe biuro sprzedaży biletów Polskiego Promu.
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 10:29
    najstarszy_syn_ksiedza_biskupa napisał(a):

> "Wiceminister do Spraw Małoważnych"

100/10

PS. Ja już mam booknięty bilet Polskiego Promu!
  • maadzik3 07.06.16, 19:13
    OJP

--
    Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
  • maadzik3 07.06.16, 19:14
    rozumiem że te auta to dla pielęgniarek (te dziesięć które w kraju zostanie będzie już wtedy stać z rządową dopłatą na meleksa)

--
    When I m not in my right mind, my left mind gets pretty crowded
  • paloma_blauwinder 07.06.16, 21:12
    Akurat wspieranie motoryzacji elektrycznej bardzo popieram (bo to bodziec do rozwoju technologii, bodziec dla rodzimych albo i wręcz odnawialnych źródeł energii, rozwiązanie problemu niskich emisji, uniezależnienie od ropy - sam miód). W pierwszej chwili pomyślałam "no, no, wyrabiają się".
    Ale tak naprawdę za te 10 lat jest możliwe, że tych elektryków będzie tyle nawet jeśli PIS palcem nie kiwnie. Prawdopodobnie po prostu technologia stanieje i Polak wyliczy, że mu się opłaca. Więc to tylko takie głupie pisowskie gadanie, z którego nic nie wynika.
    Niech no najpierw uchwalą tę ustawę prosumencką, którą zablokowali. Ale nie zrobią tego, bo ktoś tam kręci jakieś lody.
    --
    2019 Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy
  • gama2003 08.06.16, 12:46
    Samochodów elektrycznych masowo nie będzie - mogłyby być już od kilkunastu lat, ale producenci paliw wykupują patenty, bo poszliby z torbami.
    Chyba, że planują produkcję w Polsce, tu bajka jest ,, możliwa,,.
  • fragile_f 08.06.16, 13:30
    Będą, będą, tylko technologia "dojrzewa". Już teraz wielu producentów aut ma przynajmniej hybrydy w ofercie, w LA czy SF na każdych światłach stoją co najmniej dwa Priusy, Tesle też jeżdzą i jest ich coraz więcej. Skandynawia oferuje bardzo fajne dopłaty. Tylko że tam energia produkowana jest ze źrodeł odnawialnych a ludzi na takie samochody zwyczajnie stać.

Tylko kto w Polsce kupi auto elektryczne za 150 000 jak może kupić diesla za 70 000 z pocałowaniem ręki? Zwłaszcza że u nas wiekszość samochodów to trupy sprowadzane z całej EU.

--
    Fragile
  • gama2003 08.06.16, 13:35
    Za 70 000 te diesle będą kupować ?
    Śmiem twierdzić, że przeciętnego Polaka stać ( o ile..) na autko jednak tańsze....
    No chyba,że 500+ dodane do samochód+ i uzbierają się kokosy..........
  • fragile_f 08.06.16, 13:37
    Dlatego uwazam, ze to idiotyczny pomysl, zwłaszcza biorac pod uwagę że jestesmy samochodowym smietnikiem EU. To chyba jasno pokazuje, jaki samochod wybiera przecietny Polak - tania uzywka>8 lat. Plus nie mamy infrastruktury do ładowania ani prądu, który te samochody zasili. Ba, nie mamy prądu nawet bez tych samochodów a rzad chce uwalic teraz wiatraki.

--
    Fragile
  • rozaly 08.06.16, 13:38
    A to nie będziemy dostawać tych samochodów za darmo?smile Myślałam, że tak jak mieszkanie+, wpiszę się do kolejki i już za 10 lat dostanę, będę musiała sobie tylko za prąd i przeglądy zapłacić.
  • aagnes 08.06.16, 08:52
    Juz nie chce zakladać kolejnego wątku, bo troche na temat:
    lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,20190569,lodzianie-masowo-kupuja-auta-za-pieniadze-z-500.html?disableRedirects=true#Czolka3Img

big_grin

--
    Jeśli przechodzisz przez piekło nie zatrzymuj się.
    Winston Churchill
  • miliwati 08.06.16, 10:46
    aagnes napisał:

> Juz nie chce zakladać kolejnego wątku, bo troche na temat:
    > lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,20190569,lodzianie-masowo-kupuja-auta-za-pieniadze-z-500.html?disableRedirects=true#Czolka3Img
    >
    > big_grin

Ale w czym problem? Dzieci nie będą korzystać z tych samochodów?
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 10:47
    miliwati napisała:

> Ale w czym problem? Dzieci nie będą korzystać z tych samochodów?

Ależ będą! Będą jeździć po wódkę dla tatusia do nocnego!
  • miliwati 08.06.16, 11:09

> miliwati napisała:
    >
    > > Ale w czym problem? Dzieci nie będą korzystać z tych samochodów?
    >
    > Ależ będą! Będą jeździć po wódkę dla tatusia do nocnego!

Czy moja czwórka też?
  • fragile_f 08.06.16, 11:23
    Od zakupu auta urodzi sie dziecko? Bo z tego co pamietam program mial spowodowac spektakularny wzrost przyrostu naturalnego, nie sprzedazy uzywanych samochodow.

--
    Fragile
  • miliwati 08.06.16, 11:32
    fragile_f napisała:

> Od zakupu auta urodzi sie dziecko? Bo z tego co pamietam program mial spowodowa
    > c spektakularny wzrost przyrostu naturalnego, nie sprzedazy uzywanych samochodo
    > w.

W takim razie w ogóle nie powinni dawać tych pieniędzy ludziom, którzy już mają dzieci, bo oni już się rozmnożyli i motywować ich nie trzeba.
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 11:34
    miliwati napisała:

> W takim razie w ogóle nie powinni dawać tych pieniędzy ludziom, którzy już mają
    > dzieci, bo oni już się rozmnożyli i motywować ich nie trzeba.

Oczywiście, jeżeli program miałby naprawdę wspomóc demografię a nie kupić głupich wyborców to byłoby to 500 PLN na każde dziecko urodzone po wejściu w życie ustawy. Proste. Banalnie proste!
  • miliwati 08.06.16, 11:36

> miliwati napisała:
    >
    > > W takim razie w ogóle nie powinni dawać tych pieniędzy ludziom, którzy ju
    > ż mają
    > > dzieci, bo oni już się rozmnożyli i motywować ich nie trzeba.
    >
    > Oczywiście, jeżeli program miałby naprawdę wspomóc demografię a nie kupić głupi
    > ch wyborców to byłoby to 500 PLN na każde dziecko urodzone po wejściu w życie u
    > stawy. Proste. Banalnie proste!

To by dopiero lemingi miały używanie, że patologia się mnoży dla pieniędzy smile
  • fragile_f 08.06.16, 11:40
    Brawo! Wreszcie doszłaś do tego, ze program 500+ nie poprawi dzietnosci, a na pewno nie w tych kręgach, które beda pracować i płacic podatki big_grin Gratulacje!

--
    Fragile
  • miliwati 08.06.16, 11:42
    fragile_f napisała:

> Brawo! Wreszcie doszłaś do tego, ze program 500+ nie poprawi dzietnosci, a na p
    > ewno nie w tych kręgach, które beda pracować i płacic podatki big_grin Gratulacje!

Hm? A jakie wnioskowanie doprowadziło Cię do takiego przekonania?
    (Chodzi o przekonanie o poprawianiu lub nie dzietności, nie przekonanie o tym, co ja uważam, bo to drugie to wiadomo że wysysasz z palców)
  • mid.week 09.06.16, 14:36
    fragile_f napisała:

> Od zakupu auta urodzi sie dziecko? Bo z tego co pamietam program mial spowodowa
    > c spektakularny wzrost przyrostu naturalnego, nie sprzedazy uzywanych samochodo
    > w.
    >

Occzywiście. Pełno dzieci jest robionych na tylnej kanapie.
  • fragile_f 08.06.16, 10:13
    A prąd zasilający te samochody będzie z wyngla. I będzie ekologia pełną gębą!

Czy to oznacza, ze od 2017 roku powinnismy kupować 100 000 aut elektrycznych rocznie? Bo w 2015 kupilismy 400 000 nowych samochodów łącznie i to był totalny rekord.

--
    Fragile
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 10:17
    fragile_f napisała:

> Czy to oznacza, ze od 2017 roku powinnismy kupować 100 000 aut elektrycznych ro
    > cznie? Bo w 2015 kupilismy 400 000 nowych samochodów łącznie i to był totalny r
    > ekord.

Myślisz, że ktoś wie dlaczego 1 mln? I dlaczego w 10 lat? Nikt nie wie, ponieważ są to cyfry zupełnie z dooopy wyjęte. Ale ładnie wyglądają. Dlatego nie pytaj, nie drąż, po prostu uwierz w #dobrą zmianę!
  • miliwati 08.06.16, 10:48

>
    > 1 mln aut elektrycznych w 10 lat!
    >

> Przecież damy radę!!!!11111jedenjeden jednen

Tesla.
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 10:58
    miliwati napisała:

> dyzurny_troll_forum napisała:
    >
    > > Już nie nadążam za liczeniem tych programów:
    > >
    > > 1 mln aut elektrycznych w 10 lat!
    > >
    >
    > > Przecież damy radę!!!!11111jedenjeden jednen
    >
    > Tesla.

Ale co Tesla? Firma która idzie pod wodą od zawsze i nie widać realnej szansy wyjścia na plus. Istnieje 13 lat i w zeszły roku sprzedała 50 000 aut, w tym planują może 90 000. Obawiam się, że chyba nie są w stanie dostarczyć miliona aut dla Polaków w 10 lat.

• miliwati 08.06.16, 11:03

> miliwati napisała:
    > > > Przecież damy radę!!!!11111jedenjeden jednen
    > >
    > > Tesla.
    >
    > Ale co Tesla? Firma która idzie pod wodą od zawsze i nie widać realnej szansy w
    > yjścia na plus. Istnieje 13 lat i w zeszły roku sprzedała 50 000 aut, w tym pla
    > nują może 90 000. Obawiam się, że chyba nie są w stanie dostarczyć miliona aut
    > dla Polaków w 10 lat.

No to się obawiaj. A Morawiecki niech próbuje. Najwyżej mu się nie uda.
  • fragile_f 08.06.16, 11:21
    Mówisz o firmie założonej przez wizjonera, który ma smykałkę do biznesu, praktycznie nieograniczone środki finansowe i dostęp do najlepszych inzynierów na swiecie. Firmie która zacznie zyski przynosić za X lat, a sprzedaz aut w tym momencie jest na poziomie kilkudziesieciu tysiecy rocznie?

I porównujesz to do kraju, ktory nie potrafi nawet zrobic porzadnego systemu do obslugi DG, który nie ma absolutnie zadnej nowej elektrowni i chce udupić nawet wiatraki? Do kraju w ktorym linię metra buduje sie 30 lat?

--
    Fragile
  • miliwati 08.06.16, 11:23
    fragile_f napisała:

> I porównujesz to do kraju, ktory nie potrafi nawet zrobic porzadnego systemu do
    > obslugi DG, który nie ma absolutnie zadnej nowej elektrowni i chce udupić nawe
    > t wiatraki? Do kraju w ktorym linię metra buduje sie 30 lat?

Przekonałaś mnie. Nie próbujmy robić nic, bo na pewno się nie uda.
  • fragile_f 08.06.16, 11:25
    Moze zacznijmy od budowy kilku elektrowni, zeby bylo czym te samochody ładować, co ty na to? A jak już bedzie ten prąd (przypominam: za kilka lat grozi nam gigantyczny kryzys energetyczny), to moze wtedy pomyslimy nad milionem aut elektrycznych?

--
    Fragile
  • miliwati 08.06.16, 11:30
    fragile_f napisała:

> Moze zacznijmy od budowy kilku elektrowni, zeby bylo czym te samochody ładować,
    > co ty na to? A jak już bedzie ten prąd (przypominam: za kilka lat grozi nam gi
    > gantyczny kryzys energetyczny), to moze wtedy pomyslimy nad milionem aut elektr
    > ycznych?

No tak, albo elektrownie, albo samochody. To oczywiste, że nie da się robić równocześnie jednego i drugiego.
  • fragile_f 08.06.16, 11:38
    Powiedz, bo jesteś najwyraźniej doskonale zorientowana:

- ile nowych elektrowni powstanie w Polsce dajmy na to do 2018 roku?
    - ile lat projektuje się i buduje nowoczesną elektrownię?
    - ile lat trwa zbudowanie nowoczesnej fabryki samochodów i zaprojektowanie linii produkcyjnej?
    - ile lat trwa zaprojektowanie takiego samochodu, testy, dopuszczenie do ruchu?
    - jak wyglądają polskie sieci energetyczne pod względem przepustowości i ilości produkowanego prądu? I jak ma się to do zapotrzebowania? Podpowiem: w zeszłym roku latem trzeba było wprowadzić ograniczenia zasilania, bo brakowalo prądu w całym kraju, pierwszy raz po 1989 roku.

Jak już odpowiesz na te pytania - zapraszam do dalszej dyskusji.

--
    Fragile
  • miliwati 08.06.16, 11:47
    fragile_f napisała:

> Powiedz, bo jesteś najwyraźniej doskonale zorientowana:

> Jak już odpowiesz na te pytania - zapraszam do dalszej dyskusji.

No juz dobrze, dobrze, przecież mówię, że przekonałyście mnie że polska gospodarka nie jest w stanie produkować samochodów, energetyka prądu, minister równocześnie chodzić i żuć gumy, a jedynie ematka ma trzeźwy ogląd rzeczywistości i wiedzę inżynierską suspicious

• fragile_f 08.06.16, 11:57
    No nie bądź wiśnia, napisz chociaż ile tych elektrowni powstaje aktualnie.

--
    Fragile
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 12:17
    fragile_f napisała:

> No nie bądź wiśnia, napisz chociaż ile tych elektrowni powstaje aktualnie.

To ja pomogę. Zero powstaje. *

Elektrownie nie są potrzebne do niczego ponieważ prąd bierze się z gniazdka.

* kilka jest rozbudowywanych
  • gama2003 08.06.16, 12:51
    Najwyżej gniazdek zrobi się więcej....

( głupi żart)
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 12:57
    gama2003 napisała:

> Najwyżej gniazdek zrobi się więcej....

Oczywiście!

Będzie więcej gniazdek w milionach mieszkań+ i problem prądu sam się rozwiąże!
  • fragile_f 08.06.16, 12:58
    Tylko trzeba najpierw KONIECZNIE zniszczyć ludzi, którzy zainwestowali w wiatraki i inne odnawialne źrodła energii.

--
    Fragile
  • rozaly 08.06.16, 12:59
    Dołoży się, nomen omen, 'złodziejkę'.
  • gama2003 08.06.16, 13:04
    Patrz, nie pomyślałam - toż kilka aut naraz się naładuje !!!
  • mid.week 09.06.16, 14:27
    ja małam w pracy cały system przedłużaczy i rozgałeźników. W pomieszczaniu było jedno gniazdko a trzeba było podpiać 4 kompy, 2 drukarki, wifi, 2 farelki, czajnik, piekarnik i lodówkę. Mam doświadczenie w tworzeniu sieci energetycznej, czuję że nadchodzi mój czas, jeszcze pokazę na co mnie stać! wink
  • miliwati 09.06.16, 09:29
    fragile_f napisała:

> No nie bądź wiśnia, napisz chociaż ile tych elektrowni powstaje aktualnie.

Nie napiszę, bo danych nie chce mi się szukać (OIMW elektrowni istotnie się teraz nie buduje, tak, wiem), a to są po prostu rozwiązywalne problemy techniczne. Istotne problemy techniczne, tak, ale nic więcej. Przy ogólnikowości dostępnych informacji o tym pomyśle czepianie się (zwłaszcza na forum) bilansu megawatów to rozbijanie g*wna na atomy. Będą konkrety, to będzie trzeba brać pod uwagę także dostępność prądu.

ATSD, jeżeli jakikolwiek rząd jest w stanie w końcu zbudować elektrownię nuklearną, to chyba tylko taki jak pisowski, mający w d*pie "lewaków" od strachu przed atomem. (Co ma, skądinąd, efekty uboczne w rodzaju zakapiorowatego Szyszki.)

• fragile_f 09.06.16, 10:28
    "Istotne problemy techniczne" - brak prądu już na dzien dzisiejszy oraz ZERO budowanych elektrowni, nazywasz "problemem technicznym"? big_grin Wiesz ile LAT trwa zaprojektowanie nowej elektrowni, wykupienie gruntu, wreszcie - budowa, testy i uruchomienie? Biorac pod uwage to, ile lat budowalismy 2 linie metra - wrecz mozna mowic o dekadach.

Na całym swiecie jest w tym momencie pol miliona samochodow elektrycznych, Tesli produkowanych rocznie jest 100 000. Zeby miec milion samochodow elektrycznych w Polsce, musielibysmy od 2017 roku produkować tyle aut, co Tesla. Co roku.

Naprawde nie widzisz absurdu wypowiedzi Morawieckiego?

--
    Fragile
  • miliwati 09.06.16, 10:32
    fragile_f napisała:

> "Istotne problemy techniczne" - brak prądu już na dzien dzisiejszy oraz ZERO bu
    > dowanych elektrowni, nazywasz "problemem technicznym"? big_grin Wiesz ile LAT trwa za

A co to niby jest, jak nie problemy techniczne? I to istotne?

Ale dobra, trzeci raz mówię i już mi wystarczy: masz rację, nic się nie da zrobić, nie ma prądu, nie ma samochodów, jest tylko chłód i halucynacje z niedożywienia.
  • fragile_f 09.06.16, 11:52
    Nie jestes w stanie uczciwie przyznac (bez ironii), ze ten pomysl jest krotko mowiac poroniony i jest kolejna obietnica rzucona bez pokrycia i zastanowienia? Dla takich ludzi jak Ty - łykajacych jak młode pelikany każdy taki tekst, bez zadnej refleksji.

--
    Fragile
  • dyzurny_troll_forum 09.06.16, 12:22
    miliwati napisała:

> A co to niby jest, jak nie problemy techniczne? I to istotne?

Mówiąc krótko są to bredzenia idiotów, którzy o technice nie mają zielonego pojęcia. Trzeba dodać do tego abonament na baterie w kioskach Ruchu - program baterie+

> Ale dobra, trzeci raz mówię i już mi wystarczy: masz rację, nic się nie da zrob
    > ić, nie ma prądu, nie ma samochodów, jest tylko chłód i halucynacje z niedożywi
    > enia.

Zeby rozwijać Polskę trzeba być trzeźwym na umyśle i mieć biznesowe doświadczenie. Komendant Kaczyński musi im dosypywać jakieś prochy do kawy, że tak bredzą. Szkoda mi tego kraju.
  • czar_bajry 08.06.16, 10:51
    Dla każdego obywatela będzie po pół świni a jak komuś będzie mało to może dostać jeszcze po ryju...

Normalnie już któryś raz odnoszę wrażenie iż cofnęłam się w czasie i trafiłam w sam środek komunistycznej propagandy....

--
    Tak żebym ja miała przedział dla siebie, bo ja też pracuję przez ileś tam czasu. Komfort pracy też bym chciała (...) bo w tym wieku to już muszę nogi wyłożyć – brzydko mówiąc, bo siedzenie 9 godzin to już jest nie na moje (...), to może młoda osoba – opowiada Witek.
    Misterni
  • miliwati 08.06.16, 11:05
    czar_bajry napisała:

> Normalnie już któryś raz odnoszę wrażenie iż cofnęłam się w czasie i trafiłam w
    > sam środek komunistycznej propagandy....

Ale czy stanie się coś strasznego jeżeli ruszy taki program, wygeneruje ruch w miejscowych firmach, da zajęcie miejscowym inżynierom, a jak przypadkiem dobrze pójdzie, to jeszcze przy okazji ustawi Polskę na pozycji dużego producenta samochodów elektrycznych?
  • rozaly 08.06.16, 11:10
    Jaki program na litość boską, to jest zbiór pobożnych życzeń w dodatku infantylny, świadczący głównie o tym, że Pan Morawiecki nie miał nigdy wizji, tylko rzuca hasłami, o których w ostatniej gazecie przeczytał.
    Jak się okazuje nawet odtrąbiony już wielki sukces w postaci fabryki Mercedesa, też jest palcem po wodzie pisany:
    natemat.pl/181889,morawiecki-za-wczesnie-odtrabil-sukces-ws-fabryki-mercedesa-ministerstwo-przyznaje-ze-jeszcze-nie-ma-umowy
  • miliwati 08.06.16, 11:27
    rozaly napisała:

> Jaki program na litość boską, to jest zbiór pobożnych życzeń w dodatku infantyl
    > ny, świadczący głównie o tym, że Pan Morawiecki nie miał nigdy wizji, tylko rzu
    > ca hasłami, o których w ostatniej gazecie przeczytał.
    > Jak się okazuje nawet odtrąbiony już wielki sukces w postaci fabryki Mercedesa,
    > też jest palcem po wodzie pisany:

Tak, Ty też mnie przekonałaś. Skupmy się lepiej na pól malowaniu zbożem rozmaitem. Kudy polskiej gospodarce do zbudowania nawet roweru, a co dopiero samochodu. Taką zaawansowaną technikę trzeba sprowadzić z zagranicy.

• rozaly 08.06.16, 11:39
    Nie no oczywiście, bo albo innowacyjność w postaci skupienia wyprodukowanych na zachodzie, na licencjach zachodnich samochodów elektrycznych, albo uprawa pszenicy. Innej drogi nie ma.
    Niestety, ale wyraźnie widać że Pan Morawiecki, może na bankach się zna, ale na tym jak pchnąć naszą gospodarkę do przodu, już niestety nie, rzuca chwytliwymi hasłami. Jak tutaj już ktoś słusznie zauwazył, prąd do tych samochodów będą produkowały stare węglowe elektrownie, bo o jądrowej u nas nie ma mowy, a wiatrakowe rząd już właśnie wykończył.
  • miliwati 08.06.16, 11:44
    rozaly napisała:

> Niestety, ale wyraźnie widać że Pan Morawiecki, może na bankach się zna, ale na
    > tym jak pchnąć naszą gospodarkę do przodu, już niestety nie, rzuca chwytliwymi

Rozumiem, że w odróżnieniu od Morawieckiego - Ty na pchaniu gospodarki znasz się doskonale, a za Toba cała emama smile

> hasłami. Jak tutaj już ktoś słusznie zauwazył, prąd do tych samochodów będą pr
    > odukowały stare węglowe elektrownie, bo o jądrowej u nas nie ma mowy, a wiatrak
    > owe rząd już właśnie wykończył.

Z wiatrakowych to akurat prądu jest tylko co Alik napłakał.
  • rozaly 08.06.16, 12:14
    ok, przekonałaś mnie, że kupienie iluś tam samochodów elektrycznych oraz oparcie naszej energetyki wyłącznie na węglu uczyni nas najbardziej innowacyjną gospodarką, przynajmniej Europy, a Pan Minister Morawiecki jest geniuszem i wizjonerem.
  • rozaly 08.06.16, 12:17
    Jeszcze tutaj na poparcie tezy, że Pan Minister Morawiecki jest najlepszy i się zna proszę
    next.gazeta.pl/next/7,151245,20200945,polski-juz-nie-ma-wsrod-liderow-wzrostu-w-europie-zobacz-kto.html#BoxBizImgA
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 11:11
    miliwati napisała:

> Ale czy stanie się coś strasznego jeżeli ruszy taki program, wygeneruje ruch w
    > miejscowych firmach, da zajęcie miejscowym inżynierom, a jak przypadkiem dobrze
    > pójdzie, to jeszcze przy okazji ustawi Polskę na pozycji dużego producenta sam
    > ochodów elektrycznych?

Widzę, że Ty podobnie jak Morawiecki nie macie pojęcia co to znaczy uruchomić dużą produkcję czegokolwiek, a samochodów elektrycznych zwłaszcza.

Ile przez ostatnie 20 lat utworzono nowych firm, firemek, stratupów zamierzających produkować samochody elektryczne? Nie do policzenia, ale były tego setki.

Ile z tych firm przyniosło kiedykolwiek zyski? ZERO.

Ile z tych firm przetrwało przynajmniej kilka lat i nadal produkuje samochody elektryczne na większą skalę? JEDNA.

Ile polskich firm ma potencjał techniczny wystarczający do opracowania i uruchomienia produkcji osobowego samochodu elektrycznego w oparciu o krajowe opracowania i krajowych dostawców w ciągu (powiedzmy) najbliższych 5 lat? ZERO.

Wszystko co powstanie to Narodowy Instytut Samochodu Elektrycznego, który zostanie obsadzony sprzątaczkami oraz ogrodnikami z nadania oraz pensją 20-30 kPLN miesięcznie. Instytut po 5 latach intensywnych prac pokaże kilka renderów z kompa, które zdolny gimnazjalista wyprodukowałby w ciągu popołudnia. I zażąda 2 mld PLN na wykonanie modelu do dalszych badań.
  • gama2003 08.06.16, 13:09
    Przyjadą szejki, zaproponują miliardy na wsparcie kraju ( czyt. KK), patenty na cuda elektrycze zabiorom smile, w zamian sprzedając benzynkę, czy co tam paliwowego produkują....
    No i te wszystkie Orleny tak ładnie wcześniej się zgodzą na likwidacje. Chyba, ze to one prąd zaczną produkować. Według PiSu to łatwizna - bierze się z zmienia napis na zakładzie i już jest elektrownia.
  • mid.week 09.06.16, 14:35
    Wy się tam znacie jak koty na deszczu. Przecież energię potrzebną do uruchomienia tych elektrycznych wozów można pobierac ze źródeł geotermalnych ojca Tadeusza. Trzeba je tylko dobrze doinwestować a prundu będzie pod dostatkiem w każdej "złodziejce" big_grin
  • fragile_f 09.06.16, 14:40
    Moze to Rydzyk przy okazji wyprodukuje te samochody? Zna przeciez się na motoryzacji, posiada wiele samochodów w swojej kolekcji i to takich z najwyzszej połki.

--
    Fragile
  • mid.week 09.06.16, 14:46
    to tylko kwestia odpowiedniej dotacji...
  • czar_bajry 08.06.16, 12:52
    miliwati napisała:

> czar_bajry napisała:
    >
    > > Normalnie już któryś raz odnoszę wrażenie iż cofnęłam się w czasie i traf
    > iłam w
    > > sam środek komunistycznej propagandy....
    >
    > Ale czy stanie się coś strasznego jeżeli ruszy taki program, wygeneruje ruch w
    > miejscowych firmach, da zajęcie miejscowym inżynierom, a jak przypadkiem dobrze
    > pójdzie, to jeszcze przy okazji ustawi Polskę na pozycji dużego producenta sam
    > ochodów elektrycznych?

O czym ty mówisz??? Jaki program, przecież to propaganda mająca na celu oszukanie społeczeństwa zawsze się znajdą tacy co uwierzą...
    Tak było za Gomułki, za Gierka...patetycznym tonem obiecywano że...dla każdego Polaka...dodaj sobie co tam chcesz...

--
    Tak żebym ja miała przedział dla siebie, bo ja też pracuję przez ileś tam czasu. Komfort pracy też bym chciała (...) bo w tym wieku to już muszę nogi wyłożyć ? brzydko mówiąc, bo siedzenie 9 godzin to już jest nie na moje (...), to może młoda osoba ? opowiada Witek.
    Misterni
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 13:03
    czar_bajry napisała:

> O czym ty mówisz??? Jaki program, przecież to propaganda mająca na celu oszukan
    > ie społeczeństwa zawsze się znajdą tacy co uwierzą...

Uważam, że jest to tworzenie tzw. chaosu informacyjnego i jest to robione specjalnie i świadomie.

Za pół roku nikt z ciemnego ludu nie będzie pamiętał ani nie będzie w stanie dojść czy to miał być milion samochodów czy może milion metrów sześciennych wyciętego drewna z Puszczy a może milion mieszkań dla najbardziej potrzebujących albo może jednak milion dzieci objętych wypłatami z 500+. Czy jednak milion godzin katechezy dla uchodźców?
  • za_mszowe 08.06.16, 11:15
    Ciekawe skad ci idioci wezma zasoby energii do zasilania tych Tesli ew tanszych hybryd. Posadzą przymusowo wyborcow PiS na caly dzien na rowerki stacjonarne-generujace elektrycznosc czy jak? Nowoczesna energetyka w PL lezy i kwiczy poki co.
  • dyzurny_troll_forum 08.06.16, 11:20
    za_mszowe napisał:

> Ciekawe skad ci idioci wezma zasoby energii do zasilania tych Tesli ew tanszych
    > hybryd.

Wyłączy się klimę w IKEA oraz zamknie - tymczasowo - restaurację jak to było już przetestowane w zeszłym roku.
  • fragile_f 08.06.16, 11:26
    Wyngiel! Albo sie drewno z Puszczy spali jako biomasę.

--
    Fragile
  • gama2003 08.06.16, 13:12
    Na rowerki - tak !!!! Zboczonych cyklistów można wykorzystać ku chwale...
    Ścieżki rowerowe można będzie zwinąć, zresztą fanaberie to były.
  • mid.week 09.06.16, 10:42
    Program elektrycznych aut w połączeniu z rezygnacją z energii wiatrowej i wycinką puszczy - sen wariata.
    E-bus? Te ich autobusy będą kursowały w internecie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka