23.07.16, 11:24
Tegoroczny wyjazd na urlop już za mną, ale wymyśliłam, że chcę jeszcze pojechać do Czech na kilka dni. I teraz pytanie i prośba o pomoc.
Proszę, polećcie jakieś fajne miejsce wink
Warunki:
1) Piękne widoki
2) Coś do zwiedzania wink
3) Łatwy dojazd komunikacją miejską (autobus/pociąg - obojętnie). Jedziemy ze Śląska.

Z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • asmarabis 23.07.16, 11:26
    Nic tam nie ma fajnego oprocz SKalnego Miasta, to zdecydowanie polecam, za malo to reklamuja!
  • czarnaryba78 23.07.16, 11:36
    Hmm jak patrzę na przykładowe zdjęcia w google to wszystko wydaje mi się fajne smile
    Ale trzeba zaplanować coś konkretnego i wziąć pod uwagę dojazd. Najprościej byłoby pojechać do Pragi, ale mój towarzysz kręci nosem na tę propozycję uncertain
  • kropkacom 23.07.16, 11:43
    Zajrzałaś do linka, który zdałam ci niżej? Tam są odnośniki do innych regionów. Jaki region cię interesuje?

--
    www.youtube.com/watch?v=50VWOBi0VFs
  • kropkacom 23.07.16, 11:45
    Poza tym polecam mapy.cz.

--
  • kropkacom 23.07.16, 11:55
    Tam jak przełączysz na mapę turystyczną pojawią ci się konkretne cele turystyczne. Planovani to planowanie trasy. W opcji masz też chyba autobus. Nie tylko auto.

--
  • czarnaryba78 23.07.16, 12:06
    Dzięki smile Przejrzę.
  • kropkacom 23.07.16, 11:32
    Mogłabym ci polecić, ale chyba lepiej autem i daleko jednak dla was. Piękne widoki, dużo do zwiedzania.

www.visitjiznimorava.cz/

--
  • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa 23.07.16, 12:00
    czarnaryba78 napisał(a):

> Tegoroczny wyjazd na urlop już za mną, ale wymyśliłam, że chcę jeszcze pojechać
    > do Czech na kilka dni.

Cesky Krumlov, miejsce malo popularne wsrod Polakow, a moim zdaniem urywa dudę - wkońcu wpisali na listę Unesco. Jak się znudzi zwiedzanie można zrobić jednodniowy spływ raftem.
    Autobusy Student Agency dowiozą Was za grosze, na przykład z Brna, do którego jest kolejka z Katowic.

Xsionnc
  • zuzanka79 23.07.16, 12:29
    Polecić mogę Jesioniki, Morawski Kras, dalej na zachód Czeski Raj ze starymi zamkami. Ze Śląska blisko na Słowację - może Diery?
    Nie wiem niestety jak z komunikacją publiczną, bo ja z Opolszczyzny do Czech i na Słowację zawsze samochodem. Lubię być niezależna od rozkładu jazdy wink
  • miliwati 23.07.16, 17:29
    zuzanka79 napisała:

> Polecić mogę Jesioniki, Morawski Kras, dalej na zachód Czeski Raj ze starymi z
    > amkami. Ze Śląska blisko na Słowację - może Diery?

Gdzie masz ze Śląska blisko na Słowację? Cały Śląsk od Bogatyni po Cieszyn graniczy z Czechami (i Morawami i Czeskim Śląskiem). Słowacja zaczyna się dopiero jeszcze za Śląskiem Cieszyńskim, ale to już peryferie.

• zuzanka79 24.07.16, 23:47
    Wszędzie gdzie nie muszę jechać dłużej niż 2-3 godziny mam blisko. Z Gliwic do Zwardonia właśnie jakieś 2 godzinki. Więc blisko tongue_out Nie wiem jeszcze z którego końca Śląska. Ale wydaje mi się że chyba jednak bliżej na Słowację niż np do Skalnego Miasta czy jeszcze dalej do pięknego i bogatego z stare zamczyska Czeskiego Raju

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
    "Forum to nie nazwa, a ludzie, którzy je tworzą" by beata132
  • miliwati 25.07.16, 07:40
    zuzanka79 napisała:

> Wszędzie gdzie nie muszę jechać dłużej niż 2-3 godziny mam blisko. Z Gliwic do
    > Zwardonia właśnie jakieś 2 godzinki. Więc blisko tongue_out Nie wiem jeszcze z którego

No ale Gliwice to przecież Śląsk mocno wschodni. Z centrum Śląska to jest blisko do Kudowy, Lubawki czy Jakuszyc.

> końca Śląska. Ale wydaje mi się że chyba jednak bliżej na Słowację niż np do S
    > kalnego Miasta czy jeszcze dalej do pięknego i bogatego z stare zamczyska Czesk
    > iego Raju

Ze trzy godziny się tam jedzie. Niezbyt daleko.
  • bistian 23.07.16, 12:56
    Miały być Czechy, a pojawiły się Morawy i Słowacja. smile
    Morawskie jaskinie są bardzo ładne, ale to za daleko na chwilę pociągiem.

Czeski Raj, jak najbardziej, Jeseniky także, tym bardziej że tam jest duży ruch zimowy, większy, niż letni, dojazd też jest dobry.
    Blisko, to czeskie góry stołowe: Teplice nad Metuji i Broumov, te dwa bliskie miejsca to na 2 dni, ładnie, ale panoramek nie będzie.

Jak się Praga nie podoba, to ciężko będzie zadowolić. smile
    Można spróbować i się wybrać na wyprawę po czeskich zamkach. Dojazd w Czechach jest dobry, więc da się nawet pociągiem.
  • kropkacom 23.07.16, 15:20
    NO to jest ten problem, ze jak słyszysz od Polaka Czechy to nie wiesz czy chodzi o Republikę Czeską czy Czechy. Morawy to jeszcze nie są samodzielnym państwem big_grin

--
  • presens 23.07.16, 16:01
    Jak blisko, to jedź do Mikulov,masz tam fajny zamek, zydowski cmentarz, w Poysdorf kupisz sobie duzo dobrego wina do domu i nawet na kawę do Wiednia jest niedaleko
  • kropkacom 23.07.16, 16:15
    W Mikulove też jest dobre wino. Można wejść na Svaty kopecek, jest synagoga do zwiedzania, jaskinia Na Turoldu, Kozí hrádek, zatopiony kamieniołom i tak dalej. Wzgórze Schweinbarther Berg leży dosłownie kilka kilometrów za przejściem granicznym Mikulov/Drasenhofen.

--
  • miliwati 23.07.16, 17:33
    czarnaryba78 napisał(a):

> 1) Piękne widoki
    > 2) Coś do zwiedzania wink
    > 3) Łatwy dojazd komunikacją miejską (autobus/pociąg - obojętnie). Jedziemy ze Ś
    > ląska.

Jiczyn i okolice polecam. Jak tam komunikacja jedzie, to nie wiem, ale jak ze Śląska, no to z samego Wrocławia macie Polski Bus do Pragi, tylko nie wiem, gdzie on w Czechach staje.
  • zuzanka79 24.07.16, 23:50
    Wrocław to DOLNY Śląsk. Domniemywam, że Śląsk o którym pisze autorka to województwo Śląskie.
    --
  • miliwati 25.07.16, 07:34
    zuzanka79 napisała:

> Wrocław to DOLNY Śląsk. Domniemywam, że Śląsk o którym pisze autorka to wojewód
    > ztwo Śląskie.

Śląsk to Śląsk - od Nysy Łużyckej po źródła Wisły. Jak się komuś wydaje, że Śląsk ogranicza się do wschodnich peryferii Górnego Śląska, a Wrocław to jakiś nie-Śląsk, bo Dolny, to ma pecha.
  • zuzanka79 25.07.16, 07:52
    Całe szczęście, że nie jedzie z Pomorza. To dopiero byłby kłopot od Świnoujścia po Frombork albo jeszcze dalej big_grin
    --
  • memphis90 25.07.16, 09:23
    Skalne miasta, jaskinie, zamki do zwiedzania- te w stadium "ruiny" i te pięknie zachowane (na którymś odbywały się nawet turnieje rycerskie, w ogóle w sierpniowe weekendy jest dużo imprez na zamkach, jakieś zloty, turnieje, festiwale i in.). Nie szukałam po czeskiej stronie, ale na pewno są jakieś spływy tratwami i pontonami. Jicin- miasto Rumcajsa. Bardzo chciałam spędzić urlop w górach i poniekąd spędzę, po polskiej stronie, więc zaliczymy tylko Skalne Miasta, ale byłam kiedyś na takim 5-dniowym zwiedzniu jak powyżej (zamki, góry, jaskinie), wszystko w miarę blisko na północy Czech. Było super.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • 1unia4 25.07.16, 09:44
    Zoo-safari,Skalne Miasto,Jaskinia Macochy,Zamek w Litomyslu,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka