Dodaj do ulubionych

koreanska pielegnacja twarzy - 10 krokow

01.08.16, 21:00
Ktora z was wykonuje te 10 krokow rano i wieczorem?
Dzieci wyjechaly, a ja mam za duzo wolnego czasu i wymyslam sobie ze wprowadze nowe rytualy kosmetyczne - juz kupilam zestaw do oczyszczania twarzy.
Jestem pod czterdzieche i sie nie maluje. Na codzien chlusne woda na twarz, kremu w ogole nie uzywam.
Postanowilam to zmienic zanim bedzie za pozno.
Edytor zaawansowany
  • iwoniaw 01.08.16, 21:05
    Koreańskiej listy nie znam, ale tak, oczyszczam i nawilżam twarz dwa razy dziennie codziennie (w czasie upałów i trzy razy), bo inaczej, niestety, źle się dzieje. Nie wiem, czy aż 10 kroków bym uzbierała, ale z 5 jak nic wink

--
    Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
    Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • biotonne 01.08.16, 21:08
    U mnie dotad krok byl...jednen!
    www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100961,19919482,azjatyckie-10-krokow-nawrocona-na-koreanska-religie-dbania.html

Przywiozlam sobie WO z Polski i wyczytuje same cuda. Zobacz jaka ta graficzka ma gladka cere!
  • iwoniaw 01.08.16, 21:13
    Zobacz jaka ta graficzka m
    > a gladka cere!

Teraz pozostaje pytanie, czy to taka dobra pielęgnacja, czy jest tak profesjonalną graficzką wink

A serio, to punkty 1-4, 8 i 10 owszem, stosuję. I w sumie dość mnie przekonują pozostałe. Na pewno to skuteczniejsze i bardziej długofalowe niż zamalowywanie się podkładem, rozjaśniaczem, korektorem, pudrem matującym i czym tam jeszcze...

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • biotonne 01.08.16, 21:43
    iwoniaw napisała:

> Zobacz jaka ta graficzka m
    > > a gladka cere!

>
    > Teraz pozostaje pytanie, czy to taka dobra pielęgnacja, czy jest tak profesjona
    > lną graficzką wink

Dobre! smile

Kurcze, mam nadzieje, ze mi sie rutyna wyrobi w tym kierunku. Od jednego do 10-u krokow bedzie ciezko. A jeszcze gorzej jak dzieci wroca.
  • olewka100procent 01.08.16, 21:50
    Czy ja wiem.. nie wiadomo kogo tu już słuchać.ja słyszałam że nie można robić zbyt często peelingu bo ścieramy właśnie ta barierę ochronną skóry,no i wcieranie codziennie takiej ilości chemii? Nieee chyba podziękuję za taką pielęgnację
  • barefoot_duck 01.08.16, 22:26
    Mam dość trudną cerę, z jednej strony skłonności do skrajnych przesuszeń, z drugiej - mocno tłusta strefa T, a do kompletu nadwrażliwość i alergie. Nasiliło się po urodzeniu dziecka. Ze 3 lata się męczyłam, dopóki metodą prób i błędów nie opracowałam rutyny dobrej dla mojej skóry i nie znalazłam kosmetyków, które moja skóra zaakceptuje.
    No i widzę, że trochę kroków z Koreankami mam wspólnych.
    1. OPCJA WIECZÓR (rano bez pierwszego kroku) - wstępne oczyszczanie. U mnie żelem micelarnym. Nie maże się mi wtedy makijaż po całej twarzy podczas mycia.
    2. Olejów nie używam, ale podejrzewam, że Koreankom one potrzebne jeśli wszystkie używają tych koreańskich kremów BB. To kupę silikonów ma. Woda tego nie ruszy. Ja myję twarz wodą i żelem - 1 krok z 3 kroków Clinique.
    3. 2-gi krok Clinique - czyli złuszczanie, tonik z kwasem.
    4. 3-ci krok Clinique - lotion nawilżający.
    5. Rano: Serum nawilżające Hydranov Laboratoria Ava - cuda działa n amoje suche policzki, rano nadaje się nawet pod makijaż, podkład się nie "warzy".
    Wieczorem: serum z wit C firmy j.w.
    6 Wieczorem dochodzi jeszcze krem przeciwzmarszczkowy.

Maseczki ze 2 razy w tygodniu. Takie w "płachcie" też się zdarzają. Ani gorsze, ani lepsze od zwykłych maseczek.
  • biotonne 02.08.16, 07:07
    Tanio nie jest u Ciebie...
  • barefoot_duck 02.08.16, 07:39
    biotonne napisał(a):

> Tanio nie jest u Ciebie...
    No ok, nie jest super tanio, że mydło, woda i już. Ale żel miceralny z Hebe kupowany w promocjach - wielka butla 15 zl. Serum z kwasem hialuronowym i drugie z wit. C (oba genialne) kupuję też w Hebe w promocji od razu po kilka opakowań - opakowanie wychodzi ok. 12 zł! Krem przeciwzmarszczkowy to już wyższa półka przy tym - 30 zł tuba (też laboratorium Ava).
    3 kroki Clinique niestety dużo droższe, ale wydajne jak diabli. Kupuję w Sephora w dużych opakowaniach kiedy są promocje lub mam zniżkę na karcie, albo kupuję na lotniskach.
    Muszę się kiedyś pokusić i przeliczyć ile mnie wychodzi pielęgnacja dziennie smile
  • kanga_roo 02.08.16, 07:42
    ale to może być tanie, kwestia inwencji.

też poczytałam o koreańskiej pielęgnacji i spodobało mi się, więc zmodyfikowałam moje dotychczasowe obyczaje i jest b. fajnie. robię tak:
    - zmywanie "wstępne" - zwykły olej, jaki tam mam pod ręką, najczęściej rzepakowy czy słonecznikowy. moja skóra to lubi, zdecydowanie.
    - mycie. tu różnie, od szarego mydła, przez dove po żel pod prysznic.
    - pielęgnacja codzienna. hydrolat różany, kiedy wyschnie kropla oleju (pestki malin lub pestki granatu), po chwili kwas hialuronowy. koniec.

raz w tygodniu robię "mycie" z peelingiem korundem, nakładam na twarz glinkę z kwasem hialuronowym, albo algi z kwasem hialuronowym na 10-15 minut, zmywam wodą i resztę robię jak co dzień. młodsza się może od tego nie robię, ale cera jest bardzo ok, nawilżona i ładnie napięta. do makijażu tylko odrobina pudru i kredka, cień, tusz do rzęs.

i teraz: te kosmetyki nie kosztują dużo, używa się minimalnych ilości. zamawiam przez net.
  • ofelia1982 02.08.16, 09:07
    Polecasz ten zestaw clinique?
  • barefoot_duck 02.08.16, 09:32
    Bardzo! Ja używam numeru 2 - do cery mieszanej w kierunku suchej. Wreszcie wyprowadziłam sobie skórę. Natomiast po rozpoczęciu używania na początku może się zdarzyć chwilowy wysyp i wydawałoby się pogorszenie. Zacisnąć zęby i przeczekać - będzie super. Ważne - ten lotion do złuszczania jest na kwasie jakimś (salicylowym chyba), wacikiem przecieramy tylko jeden raz w tym samym miejscu.
  • ola_dom 02.08.16, 10:21
    barefoot_duck napisała:

> Natomiast po rozpoczęciu używania na początku może się zdarzyć chwilowy wysyp i
    > wydawałoby się pogorszenie. Zacisnąć zęby i przeczekać - będzie super.

Chyba i ja już mogę potwierdzić...
    Używam właśnie zestawu nr 3 i po tygodniu było kiepsko... I to nawet nie wysyp, ile u mnie było coś jak podrażnienie i ściąganie. Ale na szczęście miałam podskórne poczucie, że to przejściowy "kryzys ozdrowieńczy" i chyba właśnie mija, bo dziś rano aż się zdziwiłam wink
    Teraz zamówiłam zestaw próbny nr 2 i będę sprawdzać, który mi bardziej posłuży.
    Na czuja obstawiam, że wybiorę tonik z zestawu 2 i lotion nawilżający z zestawu 3.

Aha - skoro o tym mowa - zapolujcie w Douglasie, bo akurat mają promocję 29 zł na zestawy próbne.

--
    Nic na świecie nie zostało sprawiedliwiej rozdzielone niż rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną ilość.
    (Jacques Tati)
  • araceli 02.08.16, 11:12
    barefoot_duck napisała:
    > Ważne - ten lotion do złuszczania jest na kwasie jakimś (salicy
    > lowym chyba), wacikiem przecieramy tylko jeden raz w tym samym miejscu.

Lotion nr 2 jest na alkoholu. Dla mnie tragedia, śmierdzi wysusza, bleeee... W ogóle u mnie 3 kroki nie zrobiły prawie nic, ot żel, tonik i krem.

Z toników z kwasem polecam Norela migdałowy.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • ola_dom 02.08.16, 11:17
    araceli napisała:

> Lotion nr 2 jest na alkoholu.

Raczej tonik, nie lotion?
    Wszystkie toniki z serii 3-steps mają alkohol, nawet nr 1, czyli do cery super suchej.
    Ale jakoś mam wrażenie, że drogą do sukcesu jest stosowanie wszystkich trzech kroków. Wtedy alkohol z toniku jest zneutralizowany pierwszym i drugim krokiem.

--
    Nic na świecie nie zostało sprawiedliwiej rozdzielone niż rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną ilość.
    (Jacques Tati)
  • thank_you 02.08.16, 12:49
    Kiedyś stosowałam te 3 kroki Clinique, ale porównując ich skład z innymi kosmetykami, to dupy nie urywają. Podejrzewam, że krokiem do sukcesu sprzedażowego jest sprzedawanie tych trzech kosmetyków razem. wink Tak jak napisałaś - one współgrają z sobą.

--
    Producentka hormonu szczęścia smile
  • turzyca 02.08.16, 11:53
    z jednej strony skłonności do skrajnych przesuszeń, z drugiej - mocno tłusta strefa T, a do kompletu nadwrażliwość i alergie.

2. Olejów nie używam, ale podejrzewam, że Koreankom one potrzebne jeśli wszystkie używają tych koreańskich kremów BB. To kupę silikonów ma. Woda tego nie ruszy. Ja myję twarz wodą i żelem - 1 krok z 3 kroków Clinique.

A wiesz, ze w opisanej sytuacji oleje moga byc dla Ciebie calkiem dobrym rozwiazaniem? Bo one i nawilzaja i reguluja produkcje sebum. Jak dotluscisz skore z zewnatrz, to ona przestaje sama sie natluszczac jak zwariowana.

--
    "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
  • barefoot_duck 02.08.16, 12:29
    A polecisz mi jakieś oleje? To jakieś specjalne mają być (nie znam się: arganowy? migdałowy? czy co tam), czy olej virgin z kuchni wystarczy?
  • thank_you 02.08.16, 12:47
    Do zmywania wystarczy jakikolwiek, do odżywiania musisz popróbować, który okaże się najlepszy dla Twojej skóry - pamiętaj tylko, aby był nierafinowany i tłoczony na zimno. smile

--
    Producentka hormonu szczęścia smile
  • kanga_roo 02.08.16, 12:58
    do zmywania radzę spróbować z "kuchennej" półki, bo trochę tego idzie. a do odżywiania warto poczytać co konkretny olej powoduje. arganowy jest ok, i te z pestek rozmaitych.
  • araceli 02.08.16, 18:51
    barefoot_duck napisała:
    > A polecisz mi jakieś oleje? To jakieś specjalne mają być (nie znam się: arganow
    > y? migdałowy? czy co tam), czy olej virgin z kuchni wystarczy?

Zależnie od typu skóry wybierasz rodzaj oleju, a w ramach rodzaju - ten o właściwościach jakie Ci pasują. U mnie np. olej arganowy w ogóle się nie wchłaniał. Warto na początek kupić małe opakowanie 10-20ml (i tak używasz parę kropel, żeby sprawdzić.

Więcej informacji:
    triny.pl/blog/jaki-olej-do-twarzy-wybrac/
    www.youtube.com/watch?v=RMPfb6sXG-c
    --
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • vi_sovari 01.08.16, 22:55
    A możesz wkleić tu ten artykuł?

--
    "Przyjadą biedne muły islamizować Polaków, to zobaczą, jak wygląda prawdziwy dżihad " by totorotot
  • biotonne 02.08.16, 07:05
    Wkleilam wyzej ale tu specjalnie dla Ciebie:

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100961,19919482,azjatyckie-10-krokow-nawrocona-na-koreanska-religie-dbania.html

• ofelia1982 02.08.16, 18:36
    Nie każdy ma abonament...
  • biotonne 02.08.16, 19:47
    Ale ja nie mam abonamentu! Znalazlam to normalnie w sieci...
    kawaii-maniac.blogspot.de/2015/03/koreanska-pielegnacja-twarzy.html
    Tu jest inna strona.
  • liisa.valo 02.08.16, 09:53
    Jakie to kroki?

--
    Everything will be ok at the end. If it's not ok, it's not the end.
  • liisa.valo 02.08.16, 09:54
    O, sorki już znalazłam, przepraszam za zaśmiecanie wątku.

--
    Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego...
  • mid.week 02.08.16, 09:59
    biotonne napisał(a):

> Ktora z was wykonuje te 10 krokow rano i wieczorem?

Ja. Mniej więcej tyle mam do lodówki wink
  • biotonne 02.08.16, 19:45
    Padlam! big_grin
  • liisa.valo 02.08.16, 10:36
    Ja czasami zapominam krem wklepać wieczorem, więc odpowiedź brzmi: nie, nie stosuję.

--
    Everything will be ok at the end. If it's not ok, it's not the end.
  • melmire 02.08.16, 11:07
    Ja bym chetnie wdrozyla, ale musialby ktos mi polecic konkretne kosmetyki. Cierpie niestety na totalna niemoznosc analizy skladow i nieumiejetnosc wyszukiwania perelek na youtubie smile

--
    "Miotali tuowiami, co wspomagało bólowi świerzo przebitych stóp."
    "Pogoda ucichła za oknem, firanka, która była ozdobą na oknie przestała się chrzamotać"
  • olifka_31 07.09.16, 10:46
    melmire mogę Ci coś polecićsmile sporo koreańskich kosmetyków przeszło przez moje ręcesmile
  • beata985 02.08.16, 11:15
    nie stosuję codziennnie 10 koreańskich kroków ale zaopatrzyłam się w podobno super hiper ekstra kosmetyki-fakt, twarz z przesuszonej zrobiła się nawilżona dobrze, syn pozbył się w dużej części trądziku tylko....mam wrażenie, że od 7 rano do 10 nie robię nic tylko oczyszczam, nawilzam wklepuję masuję i to samo od 20 do północy-demakijąż, oczyszczanie serum i inne cuda wianki....wkurzające to.......

--
    czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
    mojafilcowabiżu
  • melmire 02.08.16, 11:24
    Powiedz jakie, bede wklepywac do towarzystwa smile

--
    "Miotali tuowiami, co wspomagało bólowi świerzo przebitych stóp."
    "Pogoda ucichła za oknem, firanka, która była ozdobą na oknie przestała się chrzamotać"
  • beata985 02.08.16, 11:41
    mary kay....

--
    czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
    mojafilcowabiżu
  • e-m-a-m-a 03.08.16, 21:26
    Fajny wąteczeksmile po urlopie moja cera szaleje. Chętnie bym spróbowała ja jakoś okiełznać.
    Podobna rutyna i cierpliwość są najważniejsze w pielęgnacji cery, każda kosmetyczka zawsze mi to powtarza. Tylko z ta cierpliwością gorzej...
    Szczególnie interesują mnie te oleje.
    I czy można złuszczać skórę czymś innym niż peeling? Jakiś płyn? Nie cierpię peelingu
  • ola_dom 03.08.16, 21:44
    e-m-a-m-a napisała:

> I czy można złuszczać skórę czymś innym niż peeling? Jakiś płyn?

Jak płyn, to tonik złuszczający.
    Ale i tak najbardziej polecam savon noir.

--
    (Jacques Tati)
  • inguszetia_2006 03.08.16, 21:57
    Witam
    Nie otwiera mi się strona. Ale przeczytałam dostępny fragment i tak sobie myślę, że te 10 kroków powinno moją córkę zainteresować, bo unika słońca jak ogniawink Będzie jej łatwiej, bo uważa, że opalenizna jest paskudna. Na mnie działa odstraszająco hasło - 10 kroków. Za dużo o co najmniej 7 kroków. 3 kroki - ok. 10 - za dużo. Boeinga "odpalisz" w 20 minut z check-listą;-P
    Pzdr.
    Ing
  • olifka_31 07.09.16, 10:43
    Ja stosuję wszystkie kroki. Do niedawna były to prawie wszystkie bo nie mogłam zdobyć oleju do mycia twarzy. Szukałam prawdziwego koreańskiego a wielu ich u nas nie ma. Dopiero kilka dni temu kupiłam i teraz mogę powiedzieć, ze solidnie codziennie rano i wieczorem stosuję całą pielęgnację po koreańskusmile
  • e-m-a-m-a 08.09.16, 19:47
    Podzielisz się lista kosmetyków które stosujesz? W jaki sposób dobierałaś kosmetyki, ktoś ci polecał, czy opinie w internecie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka