Dodaj do ulubionych

dieta bez węglowadanów zbożowych

15.08.16, 17:13
Specjalistki od żywienia - da się? Czy wysiądą mi nerki, trzustka, wątroba i co tam jeszcze, a mięśnie same się zjedzą? wink

Nie, żeby specjalnie. Ostatnio jakiekolwiek dodatki (kasze, ryże, makarony, pieczywo) mnie odrzucają. Ujdzie pęczak jako dodatek do zupy jarzynowej/krupniku, ale to by było na tyle. Żywię się warzywami, białkami, sporo tłuszczy roślinnych. Nie jestem wyczynowym sportowcem, ćwiczę przeciętnie i raczej mało forsująco (pilates, ostatnio NW), sporo roweru, ale też nie bardzo forsująco.

Acha - prostych cukrów też jem ograniczoną ilość, bo nie przepadam za słodkim smakiem (słodyczy prawie w ogóle, z owoców - szklankę soku dziennie).

Da się? Czy jednak od czasu do czasu coś w siebie wmusić?
Edytor zaawansowany
  • klamkas 15.08.16, 17:13
    *węglowodanów oczywiście
  • kfugktru23 15.08.16, 17:54
    Da się.
  • e-kasia27 15.08.16, 18:37
    W warzywach też jest mnóstwo weglowodanów, a zboże nie jest konieczne do życia.
  • ina_nova 15.08.16, 18:58
    nie są to pełnowartościowe węglowodany.

--
    „Każdy facet boi sie tego, że po ślubie dziewczyna zetnie włosy,
    przybierze na wadze i przestanie dawać mu dupy"
  • d.o.s.i.a 15.08.16, 19:10
    >>> nie są to pełnowartościowe węglowodany

Mozesz doprecyzowac wypowiedz?

--
    "Lekarz czy naukowiec nie musi od razu publikacji wydawać, żeby być wiarygodny." by bian-ca
  • 1matka-polka 15.08.16, 21:39
    Hahaha

--
    www.pajacyk.pl/
  • feel_good_inc 16.08.16, 14:53
    ina_nova napisała:
    > nie są to pełnowartościowe węglowodany.

Kolejna neofitka kongregacji Kościoła Kaszy Jaglanej? wink

--
    Si Vis Pacem, Para Bellum!
  • d.o.s.i.a 15.08.16, 19:07
    Bedzie ok. O ile nie zauwazysz spadku energii to mozesz spokojnie wyeliminowac zboza.

--
    "...jej problemem byl rasizm, z tym ze chodzilo o bullying, bo jesli rasizm to musieliby jej dokuczac ciemnoskorzy." by Najma78
  • d.o.s.i.a 15.08.16, 19:13
    Aha, sok owocowy jest be - czysty cukier i nagly wyrzut glukozy do krwi. Lepiej zjesc same owoce.

--
    "...jej problemem byl rasizm, z tym ze chodzilo o bullying, bo jesli rasizm to musieliby jej dokuczac ciemnoskorzy." by Najma78
  • klamkas 15.08.16, 19:54
    A czym się różni sok wyciśnięty z pomarańczy (z miąższem, bo cytrusy wyciskam ręcznie) od zjedzenia tej pomarańczy?

Jedzenie owoców oprócz borówek amerykańskich i bananów, no może jeszcze dobrych dojrzałych śliwek, nie wchodzi w grę (nie lubię).
  • d.o.s.i.a 15.08.16, 20:02
    >>> A czym się różni sok wyciśnięty z pomarańczy (z miąższem, bo cytrusy wyciskam ręcznie) od zjedzenia tej pomarańczy?

Jezeli zjadasz z calym miazszem to oczywiscie niczym sie nie rozni. Jakos zalozylam, ze szklanka soku = sok kupowany, bo sama kupuje, rzadko wyciskam. A ten kupowany mimo ze ma farfocle to na pewno nie caly miazsz.

--
    "Lekarz czy naukowiec nie musi od razu publikacji wydawać, żeby być wiarygodny." by bian-ca
  • d.o.s.i.a 15.08.16, 20:07
    Chociaz, zmodyfikuje wypowiedz. Wyciskajac sok zazwyczaj nie zjadasz zewnetrznej skorki - tej bialej ktora jest pod skora wlasciwa, ona wraz z czescia wewnetrznych skorek zostaje ci w rece. Wiec wydaje mi sie ze jednak zjadajac owoc zjadlabys tych skorek wiecej. Ale to juz tak zwane przypieprzanie sie wink

--
  • klamkas 15.08.16, 21:12
    Zawsze obieram pomarańcze jak najbliżej wewnętrznej błonki (ta biała część jest niezjadliwa).

Soków gotowych nie kupuję wcale i nie pijamy ze względu na alergie.
  • d.o.s.i.a 15.08.16, 21:46
    Ja lubie to biale, ze wzgledu Na goryczke. I podobno zdrowe ale nie pamietam dlaczego.
    A z ciekawosci - co maja soki kupowane do alergii?

--
  • klamkas 15.08.16, 22:06
    To, że składają się nie z owoców i wody ;p

Marnie reaguję na chemię wszelaką - jedyna marka długoterminowych soków, po której mnie nie obsyfia na twarzy to Tymbark. Reszty nie tykam (konserwanty, barwniki, aromaty, utrwalacze i licho wie co poniżej limitu, którego nie musi wykazywać producent - soki 100% są śmiechu warte - sama wyciskam/przepuszczam przez sokowirówkę i 100% nie pijam, bo rozcieńczam wodą - po nich nie mam żadnych rewelacji, chyba, że owoce są szemrane).
  • d.o.s.i.a 15.08.16, 22:53
    >>> To, że składają się nie z owoców i wody ;p

No to chyba zalezy ktore, nie? Mieszkam w UK - nie znam tu soku, ktory mialby w skladzie cos innego niz owoce I woda. Wiekszoac to soki z tzw. koncentratu ale nie znam zadnego ktory mialby dodany cukier, wiele sokow jest wyciskanych czyli niczym sie nie roznia od naturalnych. Sa przepyszne.
    Konserwanty w sokach? W jakim celu producent mialby dodawac cos co w produkcji soku jest zupelnie zbedne?

--
  • notabelle 16.08.16, 11:44
    Na jedna szklanke (200-250ml) soku potrzeba zdecydowanie wiecej pomaranczy niz jedna - tu czesto tkwi problem, bo latwiej wypic sok z powiedzmy 5 pomaranczy, niz je zjesc w calosci za jednym zamachem.
  • zonda-m 15.08.16, 19:30
    Poczytaj o diecie paleo. Spokojnie da się zdrowo żyć bez zbóż.
  • em_em71 15.08.16, 23:30
    Od lat nie jadam regularnie pieczywa/kasz/makaronów/klusek oraz ziemniaków. Ww. bardzo okazjonalnie. Słodycze typu ciasta bardzo rzadko. Mam się dobrze. Najlepiej się czuję, jak ograniczam dietę wyłącznie do białek, warzyw, owoców (w całości, nie soków), tłuszczów (olej/oliwa, to co w mięsie i serach, pestkach/awokado), jogurtów. Mleka nie używam nawet do kawy. Piję sporo wody, 2 kawy dziennie. Nic mi nie dolega, mam sporo energii, głodna nie chodzę.
  • mokka39 16.08.16, 11:36
    a mogłabyś podać jakieś fajne przepisy bez węglowodanów? Bo dla mnie właśnie najtrudniejsze jest znalezienie smacznych i nietrudnych potraw tego typu.
  • feel_good_inc 16.08.16, 14:52
    Ba, nawet nie musi to byś dieta low-carb, bo w rozmaitych warzywach i owocach może ich być całkiem sporo, albo i mnóstwo wink
    Opowiastki o strasznych skutkach odstawienia węglowodanów też można w większości wsadzić między bajki. Owszem, można sobie zrobić kuku, jeżeli ktoś się głodzi albo żywi wyłącznie chudą piersią z kurczaka, ale to ekstrema.
    --
    Myjcie się, dziewczyny. Nie znacie dnia ani godziny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka