Dodaj do ulubionych

samochód przy 3 dzieci

17.10.16, 21:57
Kto ma trójkę dzieci i czym jeździ? Szukam właśnie czegoś, co byłoby wygodne i miało odpowiednio duży bagażnik, ale też nie jakiś kolos, żeby dał się w garażu pomieścić.
Marzył się nam jakiś samochód 4x4 (np. Mitsubishi Outlander, wydaje się być stosunkowo pakowny), bo mieszkamy na wsi i często po różnych ostępach zdarza sie nam jeździć, ale one tę kanapę tylną mają taką jakby tylko teoretycznie 3-osobową. Starsze dziecko wprawdzie już nie fotelikowe, ale na dłuższe trasy warto, żeby nie musiał być ściśnięty jak śledź w beczce.
Z kolei te popularne minivany (wizualnie podoba mi się toyota verso) mają rozczarowująco małe bagażniki.
Czym jeździcie i jakie macie spostrzeżęnia na temat swoich samochodów? Doradzicie coś?
Edytor zaawansowany
  • koala0405 17.10.16, 22:10
    My przy dwójce fotelikowych dzieci + nastolatka/+ dorosła córka z zięciem od czasu do czasu / używamy Renault Espace. Na codzienne dojazdy do szkoły, przedszkola mam Nissana Note ale w 5 się w nim nie mieścimy /z tyłu 2 foteliki sporo miejsca zajmują/.
  • lucy-luka 17.10.16, 22:30
    przy 3 dzieci fotelikowych + wózek bliźniaczy jeździmy całkiem na luzie Oplem Vectrą smile nie przesadzajmy, że to musi być od razu van big_grin
  • koala0405 17.10.16, 22:33
    nas jest 7 osób więc Van musi być ....no i box na dach
  • lucy-luka 17.10.16, 22:43
    wątkodawczyni nie pytała jak ogarnąć 7 osób w samochodzie, a 5 wink
  • ichi51e 18.10.16, 08:58
    Sa przeciez auta 7 osobowe ktore nie sa vanami uncertain

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • shell.erka 18.10.16, 11:28
    Są. Tylko, że 2 letnie kosztują już 6 cyferek. Jestem na bieżąco.
  • mija-i-ja 18.10.16, 02:22
    Zaglądałam ostatnio właśnie do Outlandera pod sklepem, akurat przyszedł właściciel, zaprosił do środka smile I figa z makiem, tam nie ma miejsca na 2 foteliki + dorosła osoba - bo to muszę brać pod uwagę przy najstarszym, obecnie 150 cm. Są dodatkowe fotele- ale ze względów bezpieczeństwa nie woziłabym tam dziecka, sporadycznie kogoś po mieście tak, na codzień i w trasy nie. Bagażnik nie jest jakiś ogromny, ale byłby wystarczający, po rozłożeniu dodatkowych foteli robi się ciasno.
    To teraz dołączę się ze swoją listą życzeń smile
    1. miejsce na 2 foteliki + dorosły- wiem że wchodzą w grę auta z 3 osobnymi fotelami, nie wiem jakie inne
    2. Bagażnik nie musi być wielki, teraz mam auto typu hatchbag, bagażnik około 350 l, wózka już nie wożę, przeważnie wystarcza. Z tym, że jak jedziemy na dłużej, muszę wyciągnąć klapę bagażnika, a wtedy spada bezpieczeństwo. Więc mógłby być trochę większy.
    3. Chciałabym jakieś wyższe auto- suv, półterenówka, wyższe, cięższe, niekoniecznie terenowe.
    4. I żeby nie paliło jakoś kosmicznie dużo, bo to nie ma być auto na wakacje i do kościoła tylko na codzienne dojazdy do roboty 60 km dziennie.
    5. No i jeszcze cena- na 6 cyfrową chyba mnie nie stać. Chętnie kupiłabym 2- latka, bezwypadkowego, sprawdzonego, z pewnego źródła, ale kto takie auto sprzedaje. W którym kierunku radzicie się rozglądać? Nowe, gorsze, czy 3-4 letnie w tej samej cenie, dużo lepiej wyposażone?

PS Wszystkie kryteria spełnia na przykład Renault Kangoo, ale za to nie spełnia kryteriów bezpieczeństwa, moje mniejsze auto jest znacznie lepiej wyposażone.
  • bi_scotti 18.10.16, 03:18
    Nie wiem czy pomoge, bo nie znam polskiego rynku samochodowego ale przez wiekszosc dziecinstwa i lat pre-teens mojej trojki polegalismy (i od pierwszego modelu z 1995 roku nigdy nas nie zawiodla!) na Honda Odyssey (minivan). Byly okolicznosci, ze w niej nawet cala rodzina spalismy wraz z calym camping dobytkiem smile Z tego, co widze na drogach, najnowsze modele sa nawet wieksze od tamtych sprzed 20 lat a to jest naprawde bardzo dobre auto. Szerokiej drogi!
  • shell.erka 18.10.16, 11:26
    Dwulatka z twoimi kryteriami bez kwoty 6 cyfrowej będzie Ci ciężko znaleźć.
    Sprawdź Chevroleta captivia - to najtańszy SUV w miarę duży, ale jednak duszy nie urywa, na rynku w tej chwili.
    Najchętniej przygarnelabym volvo xc90, albo Discovery (mają 7 siedzeń z możliwością złożenia) i ładnie wyglądają. Tyle, że są drogie. Fajne są Mazdy Xc90 - też mają 7 siedzeń, ale nie są produkowane na rynek europejski, więc trafić na niebity, nowy w miarę egzemplarz jest strasznie trudne. Plus nie wiadomo jak potem z dostępnością części.
    W sobotę oglądaliśmy dwuletniego Hyundaia Santa fe. Cena chyba niecałe 90 tys netto, też 7 siedzen, ale po pierwsze on jest niski i za kierownicą zupełnie nie czułam się jak w suvie, po drugie - standardowa gadka "żona tu tylko przytarla i trochę tam, ale nie nie mam dokumentacji". Plus to 5 letnia gwarancja.
  • mija-i-ja 19.10.16, 00:21
    Ty masz taki sam/bardzo podobny układ jak ja? (prawie 11-latek 150 cm, 7-latka która pojeździ w foteliku jeszcze co najmniej 3 a może 4 lata i maluch w RWF). Ten RWF bardzo blokuje mi możliwość manewru, w średnio dużym Hyundaiu i30 mieściłam 3 foteliki, każdy z innej grupy, 9-18 na przednim siedzeniu. Teraz przednie siedzenie mam tak mocno wysunięte do przodu, że nie ma mowy, żeby posadzić tam dziecko (poduszka i te sprawy). Myślałam o rozwiązaniu "pomostowym" żeby fotelik dać w nowym aucie na przednie siedzenie, ale cudów nie ma, RWF tam nie wsadzę, bo mi ograniczy widoczność, a jak dam go do tyłu to z przodu nadal będzie ciasno. Z drugiej strony będziemy tego fotelika używać pewnie jeszcze ok. roku, gdyby nowe auto miało choć kilka cm więcej miejsca m/y fotelami to już byłby zysk, syn waży raptem 36 kg, przez rok chyba nie urośnie nie wiadomo ile wszerz a przy 2 fotelikach 15-36 można 1 dać do przodu i jest git.
    Są auta podobne gabarytowo a mające więcej miejsca w środku (Scenic i C4, którego rozważam) ale mąż kwęka, że to kosztem bezpieczeństwa, bo tam fotele są tuż przy drzwiach a u mnie jeszcze z 10-15 cm odstępu.
    A vany - nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba. Mnie-nie. Nie potrzebuję takiego dużego auta, skoro mieściłam się w swoim z gadżetami malucha i wózkiem, to tym bardziej zmieszczę się teraz.
    Do tego Hyundaia Santa Fe zmieściłabyś się m/y fotelikami? A do Captivy?
    Na tą Skodę Superb popatrzę, nie myślałam, że ma dużo miejsca w środku. Musi być kombi i musi być nowa? (bo wersję sedan ma koleżanka z pracy, mogłabym przymierzyć, tylko czy to porównywalne).
    W rozważanych autach mam C4, volvo xc90 za okolo 100 widziałam chyba 4-letnie, może ta Toyota Verso, ale dokładnie się jej jeszcze nie przyglądałam. Myślałam jeszcze o Fordzie C-maxie- chyba też ma 3 fotele. No i S-max nie jest taki brzydki jak na vana.
  • shell.erka 19.10.16, 00:54
    Santa fe i captivia są w wersjach 7 osobowych. Te dwa miejsca w trzecim składanym rzędzie duszy nie urywaja, ale na pewno lepsze to niż twój (i moj) zestaw na tylnej kanapie 5 osobowego auta.
    Mój mąż miarka mierzy już teraz, żeby porównać ewentualne 5 osobowe suvy do mojego obecnego dużego kombiaka. Kiepsko to wygląda...
  • shell.erka 19.10.16, 00:56
    W sensie w środku tylnie miejsca mierzy.
  • shell.erka 19.10.16, 01:02
    Nasz najstarszy ma już prawie 160 cm wzrostu, więc luz, 7 latka - pocieszam się że niedługo będzie mogła przesiąść się na poddupnik. Najmłodszy za to zaraz będzie musiał dostać większy fotelik więc znowu zrobi się ciasnej.
    Jeszcze ostatnio zastanawialiśmy się od kiedy dziecko może jeździć z przodu, bo i tak najczęściej jeżdżę ja plus 3. Ale fajnie byłoby mieć komfort jazdy w 5 osób.
    Xc90 nie widzieliśmy żadnego poniżej 150 tys, a też szukamy tak do 3 lat mniej więcej.
  • madi138 18.10.16, 04:54
    D tej pory jezdzilismy Renault Scenic- ma trzy osobne siedzenia z tylu i duzy bagaznik. Uwielbialam to auto, bo jest pojemne, rodzinne (mnostwo schowkow!) i nie jest kolumbryna. smile
    Jednak ostatnio zmienilismy auto i teraz mamy Opla Zafire- to juz dosc spore auto, ale opcja 7-osobowa jest nam czasem potrzebna.
  • madi138 18.10.16, 04:56
    Aha! Osobiscie wybralabym Renault Grand Scenic, ktore tez jest 7-osobowe, ale maz nie chcial sad Nic nie poradze, ze jestem fanka Scenica! smile
  • aperol.spritz 18.10.16, 07:11
    Moi przyjaciele mają 3 dzieci i jeżdżą Volvo xc 70. Są bardzo zadowoleni z tego auta. Wcześniej mieli Forda Mondeo kombi.
  • princy-mincy 18.10.16, 08:36
    Moja kuzynka ma 3 dzieci i jezdzila kiedys VW Sharan a teraz ma Opla Zaphira.
    Znajoma z 3 dzieci jezdzi Seatem Alhambra.
    To sa minivany, nie SUVy.
    SUVy nie maja trzech pelnowymiarowych siedzen, wiec trudno bedzie tam wcisnac trzy foteliki.
  • izak31 18.10.16, 10:00
    Minivan to VW Touran i Opel Meriva. Sharan i Zaphira i Alhambra to juz vany.

--
    http://img685.imageshack.us/img685/5541/userbarac.png
  • norra.a 18.10.16, 08:43
    Jako auto rodzinne wybraliśmy citroena grande picasso. Oglądaliśmy też toyotę verso, ale nie było 3 isofixów na tylnej kanapie (w citroenie są). Bagażnik jest całkiem przyzwoity no i awaryjnie można jeszcze przewieźć 2 osoby, ale wtedy bagażnik już przestaje istnieć. Pali bardzo oszczędnie, między 6-7l/100km diesla.
  • norra.a 18.10.16, 08:46
    Grand nie grande, zanim ktoś się przyczepi wink
  • capa_negra 18.10.16, 20:12
    U nas C4 Picasso diesel w automacie. Bardzo lubię ten samochód

--
    A weź ty takie rady zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek
  • mum2004 18.10.16, 08:59
    My mamy volkswagena tourana. Na 5 osób, z tyłu trzy oddzielne fotele. Nam bardzo pasuje.
  • izak31 18.10.16, 10:01
    Tylko tylni rząd w touranie to porazka. Ciasno i wąsko.

--
  • mum2004 18.10.16, 10:06
    Nam ani ciasno ani wąsko. Foteliki mieszczą się bez problemu. Dorosła osoba w normalnym rozmiarze też zupełnie wygodnie. Choć u nas z tyłu jeżdżą dzieci.
  • fifiriffi 18.10.16, 09:00
    opel zafira smile
    kuzynka ma.Trójkę dzieci też ma. Oglądałam,fajny.Zresztą zawsze mi sie zafira podobała smile
  • beverlyja90210 18.10.16, 09:56
    Vw Touareg , my teraz dwa foteliki po środku syn bez fotelika już.To był jeden z lepszych naszych ostatnich zakupówsmile
  • izak31 18.10.16, 10:01
    Popatz na skodę superb kombi.

--
  • trzy_szczurki 18.10.16, 10:30
    Superb jest olbrzymi! Znajomi z 3 dzieci mają i są mega zadowoleni, po pierwsze z ilości miejsca, po drugie z komfortu jazdy. Nie oszukujmy się, vanem się tak dobrze nie jeździ jak.limuzyna
  • shell.erka 18.10.16, 11:15
    😂
  • trzy_szczurki 18.10.16, 12:21
    No nie, nie przekonasz mnie ze samochodem typu Touran / zafira / Outlander jeździ się lepiej niż superb / mercedes e klasa / audi a6
  • shell.erka 18.10.16, 15:22
    Śmieje się z "limuzyny" skody wink i jej olbrzymich rozmiarów smile))
    W a6 między dwoma fotelikami zmieszczę się, owszem (mój syn jest podobnych rozmiarów), ale komfortowe to nie jest.
  • sol_13 18.10.16, 16:53
    To sie nie smiej, tylko, zajrzyj do nowego superba albo sprawdź rozmiary w specyfikacji. Kanapa to inna sprawa, w limuzynach sa kanapy nie 3 osobne fotele.
  • shell.erka 18.10.16, 18:48
    No shit! Sherlock!
  • trzy_szczurki 18.10.16, 20:33
    Nie ma się co śmiać, ja też jestem fanka audi ale trzeba skodzie przyznać, że jest hitem w tej klasie, mimo iż to tylko "skoda"
  • marina2 18.10.16, 10:31
    renault grand scenic
    bagażnik jest świetny i łatwo sie do niego wszystko wkłada .nie ma "wąskiego gardła".
    pomiedzy 1 a 2 rzędem foteli jest b.duzo miejsca.samochód jest świtnie zamortyzowany .mozna spokojnie w nim czytać bez mdłości i bólu głowy.jest pakowny w dodatkowy sposób - ma pod podłoga kilka schowków .
    kupiam go ze wzgledu na bagażnikwink po pierwsze
    poza tym czasem jako pasażerowie jeżdżą w nim synowie mierzący ponad 190cm i świetnie sie mieszczą bez jakiejś akrobacji w fotelami .samochód użytkuje ponad dwa lata i naprawdę nie moge się do niczego doczepić....i niech tak zostaniewink
  • sol_13 18.10.16, 12:28
    Ford S-max. Ogromny bagaznik, 3 osobne miejsca z tylu, spory ale nie jakis kolos. My jeździmy przy dwojce dzieci i spokojnie osoba dorosła siada z tylu między fotelikami. W suvach nie będzie miejsca na 3 osobe z tylu bo mają kanapy a nie osobne fotele a dodatkowo mniejsze bagazniki i wyzsze-trudniej ladowac bagaze, wózek. Jak kupowalismy to ogladalismy jeszcze superb kombi tez jest niezla.
  • sol_13 18.10.16, 17:04
    Aha jeszcze jakbys jednak wolala suva, to zobacz takie coś jak fiat freemont-znajomi kupili i zadowoleni, moze byc w wersji 7 osobowej, niezle wyglada a najdroższy nie jest.
  • damajah 18.10.16, 13:57
    Chrysler Grand Voyager. Miałam, zmieniłam, marzę o powrocie i chyba to uczynimy.
  • diablica_a 18.10.16, 15:38
    A ja polecam Forfa s-maxa ...
    Dużo miejsca ,fotele z tyłu rozkładane ,bardzo duży bagażnik ,bardzo wygodne auto .
  • diablica_a 18.10.16, 15:40
    www.google.pl/search?q=ford+s+max&client=ms-android-tmobile-pl&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwif3OKNveTPAhVCMBoKHfdPDGEQ_AUIBygB#imgrc=pFdXezaNP1H78M%3A
  • hermenegilda_zenia 19.10.16, 00:17
    Chrysler Town&Country, nowa wersja - pakowny, dużo miejsca i dla pasażerów i w bagażniku, spoko wyposażenie. Nie wiem, jak z awaryjnością, ale znajomi mają od 2 lat i są b. zadowoleni.
  • minerallna 19.10.16, 03:09
    Mazdy wygląda na duże auto ale to pozory. Taka CX7 z tyłu ma miejsca jak w dawnym "maluchu". Nie wiem czy taki 3 latek w foteliku miałby miejsce na zwykłe machanie nogami, a o osobach powyżej 140 cm to chyba masakra. Nogi za uszy albo krótkie przejazdy.
    Może Honda CRV? Bagażnik ma że ho ho. Szeroka jest, ale jak tam z fotelikami to nie wiem. Za to ma miejsce na nogi.
    Toyota też chyba na te 2 foteliki i jednego starszaka jest ok, ale bagażnik dużo mniejszy.
    Sprawdzałam niedawno te 3 marki i między innymi zależało mi na komforcie pasażerów z tyłu (choć raczej miejsce na nogi dla dorosłych niż na foteliki) i dużym bagażniku.
    Wszystkie modele maja opcje 4x4, ale nie ten prawdziwy, rozumiem że wiesz o czym mowa.
    --
    http://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif
  • evee1 19.10.16, 04:13
    Moim zdaniem powinnas sama ocenic ktory wedlug Ciebie ma wystarczajaco duzo miejsca dla Waszych fotelikow, czyli bez przymierzania sie nie obejdzie. Folreliki maja rozna kostrukcje, a tylnie siedzenia samochodow tez nie sa calekim plaskie i po wlozeniu fotelikow po bokach moze sie okazazac, ze miejsca po srodku zostaje zadziwiajaco sduzo, albo przerazajaco malo.
    Pare miesiecy temu szukalismy nowego samochodu i faktycznie Mazdy maja stosunkowo malo miejsca z tylu. Niestety, bo sa bardzo ekonomiczne i sliczne (no, mi sie podobaja).
    Nasz stary samochod to Toyota Camry, ale z silnikiem V6 (nie wiem jak sie ten model nazywa w Europie i czy w ogole jest). Przejechal w ciagu 10 lat ponad 200tys kilometrow i teraz dzieci go zajezdzaja. Jest super wygodny i jest duzo miejsca dla 5 doroslych osob. Ale to sedan, wiec bagaznik, mimo, ze ogromny nie pozawala na pakowanie rzeczy w dziewnych ksztaltach. No, pralki niem nie przewieziesz wink.
    W ogole mialam trzy rozne Toyoty i kazda byla przez pierwsza dekade zycia kompletnie bezawaryjna (no, Yariska ciagnie juz 13 rok i jeszcze NIC w niej nie nawalilo). Teraz co prawda nie kupilismy Toyoty, ale to dlatego, ze chcielismy pewnie inny, konkretny samochod smile.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • czarna_kita 19.10.16, 07:59
    My jeździliśmy na samym poczatku Sharanem (5latek i bliźniaki niemowlaki), 3 foteliki bez zadnego problemu bo tam są osobne fotele a podwójny bliźniaczy wózek wchodził do tyłu bez składania. Auto było 7osobowe ale mielismy tylne dwa fotele wyjęte więc miejsca a miejsca... A że dużo podróżujemy to dla nas był idealny jak mielismy sie gdzies pakować. Służył nam 8 lat i jak dzieci w miarę wyrosły zmieniliśmy na Turana. Mniejszy o wiele chociaż tez 7 osobowy ale ten plus że tylne fotele chowasz w podłogę i jak trza babcie czy dziadka zabrać pach wyciągasz bez problemu. (młody nasz chętnie idzie do tyłu z psem). Patrząc z biegiem czasu chyba jednak Sharan mi bardziej odpowiadał jako samochod rodzinny. Co prawda wielka krowa ale w srodku byl fajny. I schowki na pierdy i jakos tak do dzieci bardziej przystosowany.
  • shell.erka 19.10.16, 09:38
    To jest van..
    Vany są brzydkie.
    Jedyny w miarę fajny van ma lancia.
    Reszta kojarzy mi się z amiszami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka