Dodaj do ulubionych

Strzeżcie dzieci!!

02.11.16, 10:54
Przed Tupotem małych stóp

Ostrzeżenie z Frondy. Żeby nie trzeba było wchodzić w link:

"1.Mamy tu do czynienia z łatwą do rozpoznania apologią bezbożności i ateizmu oraz atakami na wiarę w Boga i religię. Jak to zostało już powyżej wskazane pingwiny cesarskie wierzą w „Wielkiego Pingwina”, a wiarę w to promują zwłaszcza rządzący nimi starsi, którzy często używają słów w rodzaju: „bluźniercze podrygi”, „bezbożne żądze”, „kara”, „potępiamy rozwiązłość”, etc. Nie trzeba być bardzo przenikliwym, by w „Wielkim Pingwinie” widzieć „zwierzęcą” metaforę Osoby Boga, zaś w typowej terminologii starszych pingwinów ujrzeć niczym w zwierciadle biblijnie i tradycyjnie chrześcijański język, który niegdyś często słyszało się z ambon i kazalnic. Niestety jednak wszystkie te rzeczy są tu pokazane jako błędne i w najlepszym wypadku będące wynikiem ignorancji. Przyszłość należy tu do tych, którzy ignorują wiarę w „Wielkiego Pingwina” i nie przejmują się przestrogami starszych rządzących.

2. Film ten z sympatią przedstawia rozwiązłość seksualną, obsceniczność oraz pozamałżeńskie tańce damsko-męskie. Przychylność wobec tych niemoralnych bądź niebezpiecznych zjawisk najbardziej oczywiście jest widoczna w odniesieniu do tańców damsko-męskich. Taniec jest bowiem przez starszych rządzących piętnowany, tymczasem w filmie tym jest pokazywany jako radość, wyzwolenie i szczęście. I nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby pochwalane tu pląsy miały charakter „rozdzielnopłciowy” (a więc istoty płci przeciwnej tańczyły w oddzielnych grupach, nie dotykając się nawzajem i nie wykonując względem siebie gestów oraz póz mających podkreślać ich fizyczną atrakcyjność). Niestety jednak, część z pokazanych w tej bajce tańców to nie tylko „tańce damsko-męskie”, ale również skrajnie wulgarne i obsceniczne ich odmiany (widzimy tu wszak nawet tzw. doggy dance style, który polega na tym, że tańcząca kobieta odwraca się tyłem do mężczyzny i przez pewne charakterystyczne ruchy naśladuje w ten sposób seks analny). Dodajmy, że w tej przecież przeznaczonej dla dzieci bajce pingwiny płci obojga tańczą ze sobą w rytm ohydnego utworu autorstwa „Prince’a” pt. „Kiss” (w którym zawarte są słowa:„Potrzebuję tylko twojego ciała/Od zmierzchu do świtu„).
3.
Bajka ta z przychylnością pokazuje feminizm oraz brak szacunku dla władzy i starszych. Jedna z sympatycznych bohaterek tej produkcji mówi, iż „nie widzi swego powołania w wysiadywaniu jaja” (nie oznacza to jednak, że widzi się jako predysponowaną do życia w celibacie, gdyż w poufały sposób zachowuje się względem pingwinów płci męskiej). Oczywiście jest to nawiązanie do tego, iż w ludzkim świecie najczęstszą i ważną funkcją płci żeńskiej jest rodzenie i wychowywanie dzieci. Słowo Boże na tyle docenia tę niewieścią rolę, iż poucza nawet, że kobieta: „zbawiona będzie przez rodzenie dzieci” (1 Tymoteusza 2: 15). Niestety bezbożny feminizm atakuje lub przynajmniej poddaje w wątpliwość tę prawdę, a jego zwodniczy diabelski głos usłyszeliśmy w tej bajce. Brak szacunku wobec starszych widzimy tu zaś na przykładzie postawy głównych pozytywnych bohaterów, którzy buntują się przeciwko dobrym pouczeniom starszych rządzących. W ogóle starsze pingwiny są tu przedstawiane bez cienia jakiejkolwiek sympatii, jako pełne zrzędliwości, ignorancji i zaślepienia. Tymczasem tak Pismo święte, jak i tradycyjne doświadczenie ludzkości wskazują, że starość często niesie ze sobą wiele mądrości, rozeznania i rozwagi. W Biblii czytamy wszak: „Przed siwizną wstaniesz, będziesz szanował oblicze starca, w ten sposób okażesz bojaźń Bożą. Ja jestem Pan! „(Kapłańska 19: 32).„Happy Feet: Tupot małych stóp” jest więc jednym z tych filmów, gdzie jak na dłoni widzimy następującą Bożą przestrogę: „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz! „ (Izajasz 5: 20). Tym bardziej zaś twór ów jest zły, wstrętny i niebezpieczny, gdyż został on w sposób szczególny skierowany do dzieci."

Jak ktoś ma jednak ochotę w oryginale: www.fronda.pl/a/happy-feet-tupot-malych-stop-rodzice-strzezcie-dzieci-przed-tym-filmem,81002.html

Już wiem, czym dzisiaj podemoralizuję swoje dzieciwink
Edytor zaawansowany
 • z_lasu 02.11.16, 10:58
  > Przyszłość należy tu do tych, którzy ignorują wiarę w „Wielkiego Pingwina”

  Uświadomienie sobie tego faktu może być rzeczywiście dla frondziarzy szokiem. Próbują sobie z tym radzić jak potrafią.
 • joa66 02.11.16, 10:58
  Kurczę, to już wiem dlaczego mój partner lubi kreskówki wink big_grin

  Czy wiadomo coś o Tomie i Jerry? Bo to hurtowo oglądał z małym dzieckiem.
 • z_lasu 02.11.16, 11:04
  A tak serio trzeba być naprawdę ciężkim zboczeńcem, żeby w bajce dla dzieci dopatrzeć się seksu analnego. Przy okazji może ktoś wie: latawców też już dzieciom zabraniają?
 • iwles 02.11.16, 11:09

  ja pierdzelę, jak bardzo trzeba mieć z głową coś nie tak, by dokonać takiej analizy bajki.

  Ktoś chyba przeczytał niedawno Bettelheima i postanowił zostać samozwańczym psychoanalitykiem uncertain


  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • kaz_nodzieja 02.11.16, 11:13
  Bajka faktycznie dziwna. Czy wszędzie musi być seks, nawet w bajce dziecięcej?
 • ichi51e 02.11.16, 11:25
  jak nigdy zagadzam sie. glupia beznadziejnie.

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • ricemice 02.11.16, 11:15
  Zastanawia mnie jak ci ludzie wychodzą z domu do pracy, na ulice czy do sklepu. Przecież oni są w stanie ciągłej wojny ze światem. Wszędzie zagrożenia, gdzieś spojrzysz np na zabawkę w sklepie a tu cie atakuje ZŁO. Oni w to chyba wierzą, że ich codzienne życie to zmaganie ze złem w każdej postaci. Dla mnie to strasznie męczące i do tego kojarzy mi się z prawami szariatu. Ubierzesz zieloną spódnicę, kupisz różową zabawkę, obejrzysz film w tv i za każdym razem musisz sprowadzić czy aby przypadkiem w piśmie świętym nie było na ten temat bo a nuż .... zresztą nawet nie, że sam sprawdzisz, nie, musisz poradzić się uczonego w piśmie który wystawi "fatwe" na ten temat.
 • larrisa 02.11.16, 11:22
  To jest pewien rodzaj paranoi. Świat jest zagrażający a zło czai się wszędzie. Wtedy pojawia się zapotrzebowanie na zbiór różnych niezmiennych zasad i rytualnych obrzędów, dzięki którym możesz poczuć chwilową ulgę. Coś jak myślenie magiczne w nerwicy natręctw.
 • kaz_nodzieja 02.11.16, 11:29
  Nie wszystkie bajki są dobre dla dzieci. Z opisu wynika, że bajka jest pełna rzeczy zrozumiałych tylko dla dorosłych bądź sporo starszych dzieci.
  Jeżeli coś krytykuje akurat Fronda to znaczy, że z bajką wszystko w porządku? Bo ja uważam, że czasem nawet wróg ma rację.
 • ricemice 02.11.16, 11:34
  A w ogóle widziałaś tę bajkę o pingwinach? Ja tam widzę opowieść o dorastaniu, wędrówce i znalezieniu własnej drogi życia.
 • livia.kalina 02.11.16, 17:53
  nie widział
 • szarsz 02.11.16, 18:28
  Wszystkie dobre bajki dla dzieci zawierają mnóstwo scen zrozumiałych wyłącznie dla dorosłych. Ostatni: "zwierzogród" i lemingi, ojciec chrzestny, i breaking bad... Ja uwielbiam to puszczanie oczka do dorosłych smile A te nawiązania są do mistrzowskich scen, więc wykorzystane inteligentnie są bardzo dobrze odbierane i przez dzieci.
 • dziennik-niecodziennik 02.11.16, 11:36
  > Jedna z sympatycznych bohaterek tej produkcji mówi, iż „nie widzi swego powołania w wysiadywaniu > jaja”

  mnie to nie dziwi.
  u pingwinów cesarskich jaja wysiadują samce. ciężko żeby samiczka się garnęła...


  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • memphis90 02.11.16, 17:42
  Nie wymagaj wiedzy od frondziarzy... A zresztą to kwestia interpretacji- dorzucamy do ogródeczka kamyczek z pingwinem-transem i zboczony świat, w którym to samce dają młode, a samice robią niewiadomoco (a w sumie wiadomo- uprawiają seks analny).

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • qlka13 02.11.16, 18:58
  Wszystkie ptaki uprawiają seks analny, inaczej nie dadzą rady. To dopiero atak zboczenia z każdej strony...
 • cosmetic.wipes 02.11.16, 18:30
  > u pingwinów cesarskich jaja wysiadują samce. ciężko żeby samiczka się garnęła..

  Dżęder, wszędzie dżęder. Nie dziwię się, że Frondzia dostaje paranoi big_grin
  --
  Sukces: gdy masz 4 lata - nie lejesz w majtki, gdy masz 12 - masz wielu kumpli, 20 - uprawiasz seks, 40 - dużo zarabiasz, 60 - uprawiasz seks, 70 - masz wielu kumpli, 80 - nie lejesz w majtki.
 • edelstein 02.11.16, 18:48
  Tance koedukacyjne,kto to widzial,nalezy wzorem ortodoksyjnych Zydow i Muzulman wprowadzic tance tylko w obrebie wlasnej plci.

  --
  "...Du weißt noch nicht einmal genau, wie sie heißen.Während sie sich über dich schon ihre Mäuler zerreißen...Lass die Leute reden und hör einfach nicht hin.Die meisten Leute haben ja gar nichts Böses im Sinn.Es ist ihr eintöniges Leben, was sie quält.Und der Tag wird interessanter,wenn man Märchen erzählt..."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka