Dodaj do ulubionych

co macie w oknach?

24.11.16, 19:07
Tylko nie piszcie że szybywink
Ja mam żaluzje drewniane w całym mieszkaniu na parterze,bez firan
I całkiem mi odpowiada ta opcja, tylko to czyszczenie.
Dzisiaj pół dnia mi zajęło ich doczyszczenie, już chyba wolałabym zasłony, wrzuciłabym do pralki i po sprawie...
Obserwuj wątek
    • asia-loi Re: co macie w oknach? 24.11.16, 19:10
      Ja mam w kuchni pliski i u góry firankę, w pokoju mam dzień i noc i zasłonki po bokach (wersja zima). Latem w pokoju mam firankę (bez zasłon), dzień i noc zwinięte do kasety.

--
      Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
      Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
        • asia-loi Re: co macie w oknach? 25.11.16, 20:29
          lieu napisała:

> Co to znaczy"zwinięte do kasety "

To znaczy, że na lato są schowane do kasety i mam gołe szyby + firanka.
          U mnie żaluzje dzień i noc montowała firma od żaluzji i na górze mają taką kasetę jak normalne żaluzje, a po bokach szyb takie białe maskownice. Jak się kupuje dzień i noc w markecie to nie ma kasety ani tych maskownic.
          Coś takiego:
          http://ramzes.info.pl/galeria/o/20130504015320dzien_noc.jpg

http://e-markizy.pl/wp-content/uploads/2015/10/roleta_lux_w_kasecie_dzien_noc_1.jpg

--
    • aurinko Re: co macie w oknach? 24.11.16, 19:12
      W pokojach i jadalni - firany + rolety; w kuchni tylko krótkie firanki.

--
      "W kwestiach rodzinnych i moich zdrowotnych nie mam zamiaru ani się wypowiadać, ani tym bardziej czytać waszych wrednych i chamskich złośliwości na ten temat."(by rosapulchra-0)
    • redheadfreaq Re: co macie w oknach? 24.11.16, 19:15
      Od "podwórka" plisy. Z drugiej strony - nic, mam widok na ogródki działkowe i lotnisko, a samo mieszkanie ocienia duży balkon, więc nie było potrzeby.

--
      - On twierdzi, że ją kocha. (granatowe_tulipany)
      - twierdzi, twierdzi. To sie rymuje z "pierdzi", ale poza tym nic naprawde nie znaczy.(minor.revisions)
    • issa-a Re: co macie w oknach? 24.11.16, 19:24
      >Ja mam żaluzje drewniane w całym mieszkaniu na parterze,bez firan
      >I całkiem mi odpowiada ta opcja, tylko to czyszczenie.

wlaśnie..
      też mam żaluzje. Co prawda nie drewniane i zdejmowalne (do czyszczenia) ale i tak mnie to wkurza. Nie ma to jak zasłony i firany, które mogę wrzucić do pralki i SAME SIĘ PIORĄ.
      Z wiekiem robie się wygodnicka i w doopie mam ewentualny wizaż swoich okien.
      Mam nadzieję przeprowadzić się, po odpępownieniu latorośli, i na pewno bedę miała wtedy wyłącznie zasłony.
      • konwalka Re: co macie w oknach? 24.11.16, 19:48
        grube drewniane żaluzje (w kazdym pokoju w sumie inny kolor)
        do tego coś musi dyndac- szale tiulowe, jakies lampki choinkowe w stosownym czasie, lawendowy bukiet
        nie lubie takich golych okien bez tkanin, strasznie mi zimno
        --
        - Król jest nagi! Zawołał mały chłopiec. Ale nie doczekał się odpowiedzi, bo w pokoju był tylko on. No i Król.
    • pelissa81 Re: co macie w oknach? 24.11.16, 19:54
      Wczoraj zawiesiliśmy firnaki po umyciu okien i odetchnęłam. Dla mnie moje mieszkanie bez firanek wygląda jak w trakcie remontu. Mam zwykłe, proste, bez wzorów i nie umiem bez nich. U dziecka są fikuśniejsze. Na podłogach wykładzino-dywany a na podłodze parkiet. Bez tego mi zimno ( i głośnosmile bo echo się robi (!).
      Ja mieszkam w mieszkaniu w starym bloku, tu niestety raczej mało kiedy dobrze wyglądają gołe szyby.

--
      "Kto chce, szuka sposobów. Kto nie chce, szuka powodów."
      • asia-loi Re: co macie w oknach? 24.11.16, 21:17
        pelissa81 napisała:

Dla mnie moje mieszkanie bez firanek wygląda jak w trakcie remontu.

Dla mnie też.

Mam zwykłe, proste, bez wzorówi nie umiem bez nich.

Też mam gładkie, upięte, na dole doszyta ładna gipiura;

Na podłogach wykładzino-dywany a na podłodze parkiet. Bez tego mi zimno ( i głośnosmile bo echo się robi (!).

U mnie też - bez mebli, bez dywanu robi się echo. Miałam remont kilka miesięcy temu i nie było dywanu (był parkiet). Było duże echo i brak przytulności.

--
    • beataj1 Re: co macie w oknach? 24.11.16, 20:01
      Mam półprzeźroczyste zasłonki ale tylko dla dekoracji. Rolety do użycia w lato bo większość okien jest na południe. Poza tym jakoś tak się składa, że na wszystkich oknach (na parapetach) mam lampki. Lubię jak wieczorem odbijają się od szyb.
      I to tyle. Firanek i innych podobnych brak.

--
      Szkoda, że nazwiska zasłonięte.
      Uważam, że dane kretynów, podobnie jak pedofilów, należy ujawniać, dla dobra ogółu. by cauliflowerpl
    • kkalipso Re: co macie w oknach? 24.11.16, 20:08
      W kuchni mam tak...lubię jak jest jasno i zerkać przez okno na balkon.

https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/61/27/20/017ebfef41.jpg

W pokojach firanki, w dużym rolety rzymskie + firany które często zmieniam w zależności od pory roku, kaprysu. W łazience żaluzje szare aluminiowe.
      --
      http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyMjU0tVCyBlwwFYAC1A,,19.png
    • heca7 Re: co macie w oknach? 24.11.16, 21:55
      Na parterze w pokoju nie mam nic. Pokój jest od ogrodu i nikt nam nie zagląda w okna. W kuchni mam firankę , podobną w jadalni. Na piętrze mam tylko rolety w oknach. Takie materiałowe w ramkach przytwierdzonych do ram okiennych. Na strychu nic.

--
      Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
    • paszewa Re: co macie w oknach? 26.11.16, 10:04
      ja mam rolety. w jednym pokoju i ogolnie nie lubie miec czegokolwiek w oknach. Mam noskie parapery i przy małych dzieciach zadne sliczne durnostojki by nie przeszły. Wiec mam na parapetach poduszki i dzieci sobie siedzą i patrza i slinią szyby tongue_out

rolety w sypialni mam czarne, bo inaczej nie usnę, w salonie mam kremowe i czasami nawet ich nie podnoszę, bo słońce rewelacyjnie przeswituje, a u dzieciaków jakieś kolorowe.
    • lilly_about Re: co macie w oknach? 26.11.16, 10:25
      Rolety zewnętrzne. Wszelkie firany uważam za zbieracze kurzu.

--
      Sama pamiętam jak polscy ginowie pobieraja material - patyczkiem poglaszcza I idzie to do badania. W UK lekarka mi szoruje szczoteczka przez minute zeby zebrac material (d.o.s.i.a o cytologii)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka