Dodaj do ulubionych

Antykoncepcja a libido

14.12.16, 17:39
Czy możecie polecić jakieś tabletki antykoncepcyjne, które nie obniżają libido? Czy takie już wyprodukowano?
Edytor zaawansowany
  • niu13 14.12.16, 17:52
    Używałam 3 rodzajów i żadne mi nie obniżały. Wolałabym urodzić 5 dzieci niż nie mieć libido
  • zuleyka.z.talgaru 15.12.16, 00:00
    To ja odwrotnie. Wolałabym nie mieć libido niż hordę dzieci.
  • kaz_nodzieja 15.12.16, 20:17
    A ja jeszcze inaczej. Chcę mieć libido i żadnych dzieci, na razie się udaje.
  • mebloscianka_dziadka_franka 17.02.17, 20:25
    Źle, źle, źle. Żadnych płodów płci męskiej - chciałoś napisać.
  • ina_nova 14.12.16, 18:55
    Myślę, że jest to kwestia bardzo indywidualna, możliwa do sprawdzenia jedynie na własnej skórze. Łykam yasminelle 7 rok i z libido wsio ok.

--
    „Każdy facet boi sie tego, że po ślubie dziewczyna zetnie włosy,
    przybierze na wadze i przestanie dawać mu dupy"
  • sundry 14.12.16, 18:59
    Brałam z 5-6 rodzajów i wszystkie mi obniżały.

--
    "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
    http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
  • yamilca197 14.12.16, 19:01
    To jest sprawa indywidualna, stosowalam rozne srodki hormonalne i zadne nie obnizaly libido.

--
    Podwojne standardy jest to niesprawiedliwe stosowanie odmiennych zasad w podobnych do siebie sytuacjach.
  • pulcino3 14.12.16, 20:39
    Wszystkie anty jakie brałam były mega skuteczne. ZERO ochoty na sex - zero problemów z ciążą :p

--
    ---------------------------------------------------
    i... telemark
  • paszewa 14.12.16, 20:45
    to dokładnie jak u mnie... a nuva ring najgorsze
  • aniela_petronela 14.12.16, 21:21
    U mnie to samo plus jeszcze bardzo słabe nawilżenie (czy nawet wręcz wysuszenie) uncertain
  • sunnysmile 14.12.16, 23:12
    A ja zastanawiałam się czy ze mną wszystko ok, skoro w trakcie stosowania nuva ring miałam okresy suszy (aż tak dobitnie muszę to opisać). Co w takim razie zamiast tabsów i nuva ring? Tylko wkładka?
  • rosapulchra-0 15.12.16, 00:01
    Od kilku lat mam mirenę i szczerze polecam.

--
    Polska jest jak matka-alkoholiczka: sprzeniewierzy na wódkę ostatni grosz wydłubany ze skarbonek dzieci i w pijackim bełkocie będzie wmawiała, że matka jest tylko jedna i matkę trzeba kochać. Za sam fakt bycia matką. by Mruwa9
  • aniela_petronela 15.12.16, 21:44
    Wkładka smile Dłuuugo się broniłam, bo jakoś do mnie nie przemawiała, teraz mam drugi rok i jestem bardzo zadowolona. Mam zwykłą miedziankę
  • aqua48 15.12.16, 17:20
    pulcino3 napisała:

> Wszystkie anty jakie brałam były mega skuteczne. ZERO ochoty na sex - zero prob
    > lemów z ciążą :p

O to to, też tak miałam. Działanie radykalne.

• kondolyza 14.12.16, 21:37
    alina460 napisała:

> Czy możecie polecić jakieś tabletki antykoncepcyjne, które nie obniżają libido?
    > Czy takie już wyprodukowano?

tak,ale w formie wkładki smile nazywa dię mirena.

PS.na ulotce Belary piszą ze nie obnizają libido ale mi jednak obnizaly. polecam spiralkę
  • klamkas 14.12.16, 23:52
    Takie, które odpowiadają twojemu organizmowi (czyli: najpierw znajdź dobrego ginekologa i zrób badania hormonalne).

Ja od lat stosuję NuvaRing (nie tabletki, ale hormony) i żadnych problemów nie zarejestrowałam.
  • snakelilith 15.12.16, 00:17
    Badania nie wykażą, czy pigułki wpłyną na libido. Poza tym, aż tak dużo różnic pomiędzy pigułkami nie ma, że u zdrowej kobiety wybór pigułki jest przypadkiem i tylko metodą prób oraz błędów można sprawdzić ewentualne różnice w działaniu. Generalnie jednak jak kobieta przy jednym preparcie stwierdzi obniżkę libido, to będzie tak przy każdym innym, bo winne jest generalne działanie gestagenu. A dla 10 najczęściej stosowanych jednofazowych preparatów obniżka libido jest nawet potwierdzona naukowo.
  • anorektycznazdzira 15.12.16, 06:49
    używam złożone estrogenowe - NA PEWNO NIE obniżają

--
    'A teraz wzbudzę w was poczucie niższości. Zresztą uzasadnione.' by król Julian
  • b-b1 15.12.16, 09:12
    Brałam chyba wszystkie-jednofazowe, trójfazowe i inne wynalazki. U mnie problemem nie jest libido, tylko fatalne samopoczucie. Została mi spirala-ale zwykła miedziana bez grama hormonów i taką mam już trzecią. Miesiączki obfite, ale coś za coś.
  • niu13 15.12.16, 11:24
    A to współczuję ja przy spirali czułam się jak zaszlachtowana krowa.
  • zuleyka.z.talgaru 15.12.16, 12:40
    Ja przed ciążą miałam zwykłą miedziankę i miałam okresy jak zwykle - skąpe 3 dni.
  • evolventa 15.12.16, 19:19
    Jak widać, to są wszystko osobnicze rzeczy... przez wiele lat używałam tabletek, najczęściej Cilest, libido miałam marne bardzo, potem miałam miedziankę i też okresy może nie bardziej obfite, ale za to długie, nawet 8-9 dniowe, a teraz mam mirenę i to wreszcie jest to.
  • przeciwcialo 17.02.17, 19:25
    Na mnie tabletki działały tak że nic mi sie nie chciało. Stuyprocentowa skuteczośc.
  • dolores12 17.02.17, 21:22
    Po 15 latach przerwy od tabsów lekarka namówiła mnie na Belarę, choć się wzbraniałam przed hormonami. Wzięłam w nadziei, ze poprawili nieco te antyki i już nie działają na libido. Niestety, działały tak skutecznie, że rzuciłam po miesiącuuncertain Dodatkowo miałam mdłości cały dzień i okropne zaparcia.
  • kk345 17.02.17, 19:39
    A w jaki sposób ginekolog zbadał hipotetyczną reakcję twojego libido na konkretne tabletki??? jakim testem to się sprawdza? big_grin
  • ida_listopadowa 17.02.17, 21:26
    niestety, na sobie trzeba probowac! Polecam nuva ring, toleruje go dobrze 91% osob, tabletki tylko 76%.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.