Dodaj do ulubionych

Aleppo - pomagacie?

16.12.16, 19:03
na fejsie ostatnio roi się od filmów i artykułów na temat obecnej sytuacji w Aleppo. Podają również, w jaki sposób konkretnie, mimo trudności, pomóc Syryjczykom.
Robicie to?
Strasznie mnie wqrwia, że świat patrzy obojętnie na to, co tam się dzieje. Wstawianie filmików i pikających serduszek to za mało.
--
... jestem słodka jak miód...człowiek - ciacho...genetyczny cud...
Edytor zaawansowany
  • catroux 16.12.16, 19:10
    Jak można pomóc w tej chwili?
    Wpłacałam na polski obóz w Libanie, chcę też coś regularnie przekazywać na białe hełmy. Też trafia mnie szlag...
  • verdana 16.12.16, 19:20
    O tyle, o ile mogę. Czyli niewiele. Tzn. finansowo. I listami do premier i prezydenta o utworzenie korytarza humanitarnego. Na pewno list nic nie da, ale niech przynajmniej wiedzą, że nie wszyscy wyborcy są zadowoleni z polityki wobec ludzi uciekających przed wojną.
  • maadzik3 16.12.16, 19:19
    wspieram lekarzy bez granic, są dla mnie wyjątkową (w pozytywnym sensie) organizacją od lat, wyjątkowo również niekontrowersyjną i jako jedna z nielicznych wciąż udzielają się w Aleppo

--
    Bojar bez brody pozostaje bojarem który wierzy, że ziemia jest płaska. Bojar wyedukowany, choć z brodą, staje się filozofem Leninem...
  • joa66 16.12.16, 19:46
    też lekarze bez granic.
  • echtom 17.12.16, 18:15
    Mają konto w Polsce? Bo właśnie się zastanawiam, na jaką/jakie organizacje wpłacić.

--
    Latin capital letter A with ogonek.
  • joa66 17.12.16, 18:42
    ja wpłacam przez irlandię
  • spanish_fly 16.12.16, 19:20
    Robię tyle ile mogę czyli przelewy. Niepojęte jest dla mnie, że takie rzeczy mają cały czas miejsce na świecie, czuję ogromny wstyd, że Polska odmówiła pomocy tym ludziom.
  • asia-loi 16.12.16, 19:24
    spanish_fly napisała:

>czuję ogromny wstyd, że Polska odmówiła pomocy tym ludziom.

Jak to Polska odmówiła pomocy Syryjczykom? Coś więcej możesz napisać?

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • spanish_fly 16.12.16, 19:29
    O, jestem w błędzie? To wspaniale. Uświadom mi zatem jak Polska Syryjczykom pomogła.
  • lady-z-gaga 16.12.16, 19:32
    nie umiesz odpowiedzieć? to ja powtorzę:
    Jak Polska odmówiła pomocy Syryjczykom z Aleppo? kiedy, w jakiej formie?
  • mama303 16.12.16, 19:39
    lady-z-gaga napisała:

> Jak Polska odmówiła pomocy Syryjczykom z Aleppo? kiedy, w jakiej formie?

w takiej że nie chce przyjąć ani jednego do Polski.
  • joa66 16.12.16, 19:41
    Przecież przyjęła.
  • joa66 16.12.16, 19:42
    wyborcza.pl/1,75398,18341001,pierwsza-grupa-uchodzcow-z-syrii-juz-w-drodze-do-polski-w-nocy.html
  • spanish_fly 16.12.16, 19:47
    128 osób. To wszystko?
  • albertynaa 16.12.16, 19:51
    ... to wszystko pod osłoną nocy i cichaczem wykorzystując perfidnie dobrą wolę darczyńców przeniosło się w umówione wcześniej miejsce. Tacy "wyselekcjonowani uchodźcy" to byli.
    Jeszcze coś chcesz dodać?

--
    "...nie zadaje sie, trzymam sie od nich z daleka, widocznie tu gdzie mieszkam sa
    tylko wykolejency..." by maroco1977 vel edel
  • spanish_fly 16.12.16, 19:57
    Nie, cały czas czekam aż mi wyliczycie jak Polska pomagała Syryjczykom. Ale z tego co piszecie wynika, że Polska się obraziła na Syryjczyków bo grupa sprowadzona tu przez Fundację nie zachowała się zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.
  • albertynaa 16.12.16, 20:00
    Coś ostatnio w UE zbyt wiele grup "uchodźców" nie zachowało się zgodnie z oczekiwaniami. Zapomniałaś?

--
    "...nie zadaje sie, trzymam sie od nich z daleka, widocznie tu gdzie mieszkam sa
  • joa66 16.12.16, 19:55
    mama303 napisała, że ani jednego.

Poza tym:
    www.wolnasyria.org/centrum-informacji

"liczba osób, które uzyskały status uchdodźcy w Polsce jest większa jednak większość osób nie przebywa na terenie Polski - skorzystały z prawa swobodniego przmieszczania w strefie Shengen)"

Poza tym fundusz Madat
    plus ngosy takie jak PAH plus ...Caritas

• joa66 16.12.16, 19:58
    czuję ogromny wstyd, że Polska odmówiła pomocy tym ludziom.

Nie sądzisz, że się pomyliłaś?
  • spanish_fly 16.12.16, 20:12
    Nie sądzę.
  • joa66 16.12.16, 20:20
    Sądzisz możesz co sobie życzysz. Fakty są takie, że nie odmówiła pomocy (dałam Ci przykłądy)
  • spanish_fly 16.12.16, 19:59
    Fundacje to nie państwo polskie. Ta pomoc to inicjatywy prywatnych osób.
  • asia-loi 16.12.16, 20:03
    spanish_fly napisała:

> Fundacje to nie państwo polskie. Ta pomoc to inicjatywy prywatnych osób.

Do spółki z rządem polskim PO.

wyborcza.pl/1,75398,18548001,klotnia-o-syryjczykow-estery-za-sprowadzenie-do-polski-chrzescijan.html
    --
  • joa66 16.12.16, 20:04
    najpierw sprawdz co to jest Madat.

Poza tym:
    "Pieniądze z polskiego budżetu trafiają do uchodźców w Jordanii, irackim Kurdystanie oraz w Libanie. W tym ostatnim kraju od pięciu lat działa Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, które płaci uchodźcom za mieszkania. "

wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,W-Libanie-powstanie-polska-strefa-humanitarna,wid,18461968,wiadomosc.html
  • mama303 16.12.16, 20:28
    joa66 napisała:

> Poza tym:
    > www.wolnasyria.org/centrum-informacji
    >
    > "liczba osób, które uzyskały status uchdodźcy w Polsce jest większa jednak więk
    > szość osób nie przebywa na terenie Polski - skorzystały z prawa swobodniego prz
    > mieszczania w strefie Shengen)"
    >
    > Poza tym fundusz Madat
    > plus ngosy takie jak PAH plus ...Caritas

Ty podajesz jakies stare dane ludzi sprowadzanych przez fundacje, organizacje pozarządowe.
  • joa66 16.12.16, 20:32
    Nie wiem czy wiesz, ale status uchodźcy i decyzję o wpuszczeniu do kraju starających się o azyl podejmuje państwo a nie fundacja. Ponosi też tego koszty.

I nie zmienia to faktu, że minełas się z prawdą pisząc, że Polska nie przyjęła ani jednego uchodźcy syryjskiego.
  • memphis90 16.12.16, 19:49
    10 lipca 2015 Ewa Kopacz...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • mama303 16.12.16, 20:23
    joa66 napisała:

> wyborcza.pl/1,75398,18341001,pierwsza-grupa-uchodzcow-z-syrii-juz-w-drodze-do-polski-w-nocy.html

grupę chrześcijan?
  • joa66 16.12.16, 20:25
    Syryjczyków. Mówiłaś, że nie przyjęła ani jednego uchodźcy z Syrii, co jest kłamstwem.

Potwierdza to nawet organizacja Wolna Syria.
  • joa66 16.12.16, 20:28
    A jeżeli pytasz o uchodźców muzułmańskich, a nie syryjskich, to jest to podobno największa grupa wśród uchodźców w PL.
  • mama303 16.12.16, 20:32
    joa66 napisała:

> Syryjczyków. Mówiłaś, że nie przyjęła ani jednego uchodźcy z Syrii, co jest kła
    > mstwem.

nie to jest prawda, Polska /rząd Szydło/ odmówiła uczestniczenia w rozdziale uchodźców z obozów. Nie udawaj, że nie wiesz! Nie mówimy o prywatnych ludziach, fundacjach....
  • joa66 16.12.16, 20:35
    Jeżeli opierasz swoją wiedzę na przemówieniach polityków to ja nic na to nie poradzę.

PAŃSTWO polskie pomaga (Madat, zalinkwane materiały o pokrywaniu kosztów zakwaterowania w państwach ościennych, utrzymywanie uchodźców w ośrodkach, itd.)

Można dyskutować na temat czy pomaga wystarczająco. Jednak tezy, że odmówiła pomocy, tudzież nie przyjęło żadnego uchodźcy są delikatnie mówiąc błędne.
  • mama303 16.12.16, 20:57
    joa66 napisała:

> Można dyskutować na temat czy pomaga wystarczająco. Jednak tezy, że odmówiła po
    > mocy, tudzież nie przyjęło żadnego uchodźcy są delikatnie mówiąc błędne.

juz nie siej eufemizmów. Popatrz ilu ludzi przyjęła taka np. biedna Jordania lub Włochy czy Grecja. Ci ludzie oczekuja na status w proiwizorycznych obozach ale trzeba im zapewnic opiekę a nie wypinac się i słodko mówic że nadaliśmy status uchodźcy od poczatku roku kilkudziesieciu Syryjczyków, którzy to dotarli rozmaitymi drogami akurat do naszego gościnnego kraju.
  • joa66 16.12.16, 21:06
    Podsumowujmy.

Minęłaś się z prawdą pisząc, że PL nie przyjęła ani jednego uchodźcy.

Zauważyłaś, że w Grecji czy Włoszech jest o wiele więcej uchodźców - ciekawe dlaczego (proponuję przyjrzeć się geografii)
  • joa66 16.12.16, 21:08
    I jeszcze pytanie do Ciebie mama303, czy uważasz, że uchodźców z obozów we Włoszech i Grecji należy przesiedlać wbrew ich woli? Sami uchodźcy się przeciw temu buntują? Jak sobie wyobrażasz taki przymusowy transport?
  • joa66 16.12.16, 21:15
    Ja wiem, że łatwiej jest podzielić świat na dobrych i złych, ale tak jest tylko w bajkach.

W realu jest to bardziej skomplikowane.

O ile wiem Polska nie odmówiła azylu ani jednemu Syryjczykowi, który się "sam" zgłosił.

Do tej pory nikt w EU nie zdecydował się na relokację uchodźców wbrew ich woli, siłą.
  • asia-loi 16.12.16, 20:36
    mama303 napisała:

Polska /rząd Szydło/ odmówiła uczestniczenia w rozdziale uchodźców z obozów. Nie udawaj, że nie wiesz! Nie mówimy o prywatnych ludziach, fundacjach....

PiS-iowy rząd rzeczywiście nie przyjął, ale wcześniej był rząd PO i przyjął.
    Czyżbyśmy już nie mieli ciągłości państwa?

--
  • joa66 16.12.16, 20:38
    PiS rząd powiedział, że zrealizuje deklaracje PO.
  • mama303 16.12.16, 20:51
    joa66 napisała:

> PiS rząd powiedział, że zrealizuje deklaracje PO.

powiedział i nie zrealizował.
  • joa66 16.12.16, 20:53
    Bo plan jeszcze praktycznie nie ruszył. Irlandia po dopominaniu się o swoich "dostała" około 130 uchodźców wczoraj czy przedwczoraj.
  • mama303 16.12.16, 20:49
    asia-loi napisała:

> PiS-iowy rząd rzeczywiście nie przyjął, ale wcześniej był rząd PO i przyjął.
    > Czyżbyśmy już nie mieli ciągłości państwa?
    nie mamy ciągłości w kwestii uchodźców.

• mama303 16.12.16, 20:47
    joa66 napisała:

> Syryjczyków. Mówiłaś, że nie przyjęła ani jednego uchodźcy z Syrii, co jest kła
    > mstwem.
    miałam na mysli ludzi uciekajacych z Aleppo a nie ogólnie o Syryjczykach /lub innych narodowosciach/którzy dawno poskładali wnioski bo z róznych przyczyn sie tu znaleźli.

• joa66 16.12.16, 20:52
    A skąd wiesz skąd są Syryjczycy, którzy starali się/starają o azyl w PL?
  • mama303 16.12.16, 20:59
    joa66 napisała:

> A skąd wiesz skąd są Syryjczycy, którzy starali się/starają o azyl w PL?

a Ty?
  • joa66 16.12.16, 21:03
    Ale to nie ja twierdzę, że nie są z Aleppo smile Stawiasz tezy, których nie jesteś w stanie obronić. A teraz zaczynasz się bawić w "a Ty". Słabe.
  • asia-loi 16.12.16, 20:57
    mama303 napisała:

> miałam na mysli ludzi uciekajacych z Aleppo a nie ogólnie o Syryjczykach /lub innych narodowosciach/którzy dawno poskładali wnioski bo z róznych przyczyn sie tu znaleźli.
    >

Przypominam sobie, że Polska ściągała z Aleppo - Polki, które tam mieszkały (wyszły za mąż za Syryjczyków), było to wtedy, kiedy tam jeszcze w miarę było bezpiecznie.
    wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/399863,polki-z-dziecmi-ewakuowane-z-miasta-aleppo-w-syrii-wyladowaly-w-kijowie.html
    Niektórym nie było dobrze w Polsce i wolały wrócić do Syrii
    wyborcza.pl/1,87648,13159150,Nie_ma_tu_po_co_wracac.html

--
  • spanish_fly 16.12.16, 19:45
    Nie umiem, ale bardzo chętnie usłyszę jak pomogła. To mi naprawdę poprawi samopoczucie. Napisz proszę jak Polska pomaga Syrii.
  • asia-loi 16.12.16, 19:51
    spanish_fly napisała:

> Nie umiem, ale bardzo chętnie usłyszę jak pomogła. To mi naprawdę poprawi samopoczucie. Napisz proszę jak Polska pomaga Syrii.

Przecież Fundacja Estera sprowadziła grupę Syryjczyków do Polski. Większość jeżeli nie wszyscy zwiali do Niemiec. Sprowadziłabyś więcej grup, jakbyś się tak "przejechała" po pierwszej grupie?

--
  • spanish_fly 16.12.16, 19:54
    Fundacja Estera to nie jest państwo polskie. Co za różnica czy Ci ludzie tu zostaną czy nie - chodzi o to, żeby ich ewakuować z rejonu zagrożenia.
  • albertynaa 16.12.16, 19:58
    Zaproś kilku do siebie. W Grecji są ich pełne obozy. Wszyscy z Syrii, wielu nieletnich- jakiś problem?

--
  • spanish_fly 16.12.16, 20:04
    Nie mam jak, natomiast chętnie dołożę się do zapewnienia lokum jakiejś rodzinie.
  • albertynaa 16.12.16, 20:48
    Rodzinie?
    Dlaczego wartościujesz uchodźców? Biedne kilkunastoletnie męskie sierotki nie zasługują na Twoją pomoc?
    --
  • kaz_nodzieja 16.12.16, 22:00
    smile
  • asia-loi 16.12.16, 20:00
    spanish_fly napisała:

> Fundacja Estera to nie jest państwo polskie.

Ale Fundacja zrobiła to na spółkę z państwem polskim.
    A co do Aleppo, to ktoś tu na forum pisał (w jakiejś dyskusji o uchodźcach), że w Aleppo już kilka razy były tworzone korytarze, aby kobiety, dzieci, starcy, chorzy mogli przejść w bezpiecznie miejsce i ci ludzie nie chcieli. Bo te kobiety i dzieci, to żony i dzieci bojowników.

--
  • spanish_fly 16.12.16, 20:18
    Ktoś gdzieś indziej pisał co innego.
  • asia-loi 16.12.16, 20:23
    spanish_fly napisała:

> Ktoś gdzieś indziej pisał co innego.

Artykuł z 30 lipca 2016 o korytarzach

pl.sputniknews.com/swiat/201607303599482-syria-aleppo-korytarze-humanitarne/

Artykuł z 20 października 2016 r. o korytarzach

www.rp.pl/Wojna-w-Syrii/161029979-Syria-Walki-i-strzaly-w-korytarzach-humanitarnych-w-Aleppo.html
    --
  • kolpik124 16.12.16, 20:59
    a jak pomagają Syryjczykom z Aleppo inne PAŃSTWA?

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • kaz_nodzieja 16.12.16, 22:00
    Wyrażają ubolewanie i zaniepokojenie.
  • drinkit 16.12.16, 19:24
    Wplacilam pieniadze za posrednictwem PAH.
  • hermenegilda_zenia 16.12.16, 19:48
    Wpłacam odkąd zaczął się kryzys uchodźczy co miesiąc pieniądze. Głównie na PAH, ale też na zagraniczne organizacje, które wysyłają lekarzy i zaopatrują szpitale w Aleppo.
  • woman_in_love 16.12.16, 20:21
    bo gdyby nie patrzył "obojętnie" to by zrobił taki syf jak w Libii. A tak jest szansa, że się za chwilę uspokoją - jak ich jeszcze paru zginie.
    A właśnie, nie dziwi cię embargo w mediach głównego ścieku na temat sytuacji w wolnej i demokratycznej Libii? Myślisz że jak tam niby teraz jest? Tak "źle" jak za Kaddafiego, czy może 100 razy gorzej?

--
    http://webczat.pl/img//pipe.gif
  • sanrio 17.12.16, 12:47
    no miło z twojej strony. A mnie się przypomina jednak II w.ś wtedy też świat miał nas i Żydów w dupie. Zamarzył się jałtańskiej trójce nowy podział Europy, to zrobili co chcieli.

--
  • d.o.s.i.a 17.12.16, 16:22
    >>>> wtedy też świat miał nas i Żydów w dupie.

Serio porownujesz sytuacje nas i Zydow do sytuacji "bojownikow" ISIS, Al Kaidy i innych radykalnych organizacji islamskich, ktorzy to siedza w Aleppo?

--
    "...jej problemem byl rasizm, z tym ze chodzilo o bullying, bo jesli rasizm to musieliby jej dokuczac ciemnoskorzy." by Najma78
  • mama303 16.12.16, 21:22
    PAH prężnie działa w Syrii, szykuje bazy dla uciekających i rannych. można ich wspierać finansowo
  • butch_cassidy 16.12.16, 21:25
    Dramat Syrii nie zaczął się dziś ani wczoraj.
    Wspieram działania PAH w Syrii.
    Już od kilku lat... Na ile mogę.
  • sanrio 17.12.16, 12:50
    No ale co w związku z tym, że nie dziś? Do oczu coraz większej liczby ludzi za pośrednictwem FB dociera to, co w obecnej chwili dzieje się na świecie. Wiesz, te obrazki bardzo dobitnie pokazują, że wojna to nie tylko breaking news w TV, to realny koszmar.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.