Dodaj do ulubionych

Lokówka czy lokówko-suszarka?

05.01.17, 11:33
Do tych co używają pytanie - co i dlaczego się lepiej sprawdza przy dłuższych włosach do ułożenia fryzury z loków? I czy lokówka to tylko i wyłącznie do suchych włosów, czy wilgotne też da się nią układać?
Edytor zaawansowany
  • 05.01.17, 12:33
    ale ta lokowkosuszarka to masz na mysli takie cos grube ze szczotka obrotowa? A lokowka to taki cienki patyk do owijania na tym wlosow? To dwa zupelnie rozne sprzety i efekty.
    Ta gruba szczotka obrotowa nie zrobisz malych lokow.
  • 05.01.17, 12:37
    to zależy do czego chcesz uzywac, i jakie masz włosy - nie dlugie czy krótkie, ale miękkie, sztywne, krecone itd.

przy moich kręconych włosach szuszarko-lokówka się nie sprawdziła. wolę działać ze zwykłą suszarką. suszarkolokówka podnosiła mi włosy, i to był fajny efekt. natomiast klasycznych loków Ci nie zrobi - do tego lokówka.

szuszarkolokówki nie używałabym też na suchych włosach.
  • 05.01.17, 13:04
    Suszarkolokowka jest fajna do podwiniecia włosów. Loków nią nie zrobisz. Fal też nie.
    Od kiedy mam lokowke taka grubą (koło 4 cm średnicy) moje życie stało się piękne.
    Ale lokowke tylko na suche włosy. Tak jak prostownica.
  • 05.01.17, 14:11
    Mam taką, jak robisz nią fale?

--
    Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
  • 05.01.17, 16:16
    Najpierw smaruje jedwabiem. Potem pasmo po paśmie od lewej zaczynając, pasma o grubości 0,5 -1 cm (ważne żeby nie były takie same, wtedy jest naturalnie) nakręcam. Pasmo łapie lokówka u nasady włosów, albo tak pośrodku i końcówkę owijam wkoło lokowki palcami, ptzytrzymujac sama końcówkę w palcach - dzięki temu końcówki się nie pala, nie niszczą i zdrowiej i naturalnie wyglądają. Liczę do 10 i powoli wysuwam pasmo, ale pozostawiam skręcone. Na koniec psikam lakierem i delikatnie roztrzepuje palcami. Wytrzymują 2 dni.
  • 05.01.17, 16:17
    I doszłam do takiej wprawy, że robię to w 15 minut, a włosy mam gęste i do łopatek.
  • 05.01.17, 17:47
    Też mam takie włosy, ale kręcenie zajmuje mi godzinębig_grin

--
    Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
  • 05.01.17, 18:02
    Trening czyni mistrza wink ja się już nie czuje w prostych. Na początku robiłam to tylko przed imprezami. Teraz przed imprezami to dokładam doczepki za łopatki i to wszystko kręcę tongue_out
  • 05.01.17, 18:06
    Jak Ci się trzymają loki dwa dni, to kręcenie prawie codziennie ma sens. Moje trzymają się max do wieczora...i to z użyciem utrwalaczy.

--
  • 06.01.17, 00:01

Brzmi pięknie smile A jaki masz model lokówki?
  • 05.01.17, 14:13
    Suszarko-lokówką podsuszam włosy, podwijam końce. Lokówką kręcę loki.
    Absolutnie nie podkręcaj wilgotnych czy mokrych włosów.

--
  • 05.01.17, 14:15
    Do utrwalenia loków polecam spray z Babyliss pro procurl.

--
  • 05.01.17, 14:44
    Mam dłuższe włosy kręcone, nie zależy mi na małych lokach, ani na podwinięciu końcówek bo to robi mi się samo, ale na ułożeniu fryzury w konkretny kształt, efekt mniej więcej taki jak po zdjęciu zwykłych lokówek. Albo ułożeniu u fryzjera na szczotce. Mówicie, że jednak lokówka, nie lokówko- suszarka ze szczotką?
  • 05.01.17, 15:39
    jak chcez zeby bylo jak po ukladaniu na szczotke u fryzjera to taka gruba obracajaca sie lokowko suszarka bedzie ok. To wygladza wlosy, lokow nie robi.
  • 05.01.17, 16:10
    A to trzeba było tak od razu. Lokówko suszarka będzie ok.

--
  • 05.01.17, 16:11
    Nie wiem co znaczuly 'jak po zdjeciu zwyklych lokowek'. Po ulozeniu na szczotce wlosy sa raczej proste niz krecone i to osiagniesz lokowkosuszarka.
  • 05.01.17, 16:35
    1234wxyz napisał(a):

> Nie wiem co znaczuly 'jak po zdjeciu zwyklych lokowek'. Po ulozeniu na szczotce
    > wlosy sa raczej proste niz krecone i to osiagniesz lokowkosuszarka.

Moje po ułożeniu na szczotce nadal są kręcone, tyle, że układają się lepiej (nie kręcą się na wszystkie strony) no chyba, że fryzjerka wyciągnie mi włosy (raz tak zrobiła) na prosto.
  • 05.01.17, 17:26
    Nie wiem zupelnie jak z dłuższymi. Do moich półkrótkich (takich przed ramiona) lokówkosuszarka sprawdza się wyśmienicie.
  • 05.01.17, 18:42
    sueellen napisała:

> Nie wiem zupelnie jak z dłuższymi. Do moich półkrótkich (takich przed ramiona)
    > lokówkosuszarka sprawdza się wyśmienicie.

Ale robi klasyczne loki-spiralki czy tylko wygładza i prostuje, bo mnie chodzi o to pierwsze.
  • 05.01.17, 19:08
    Aqua, najlepiej zalinkuj lub wklej fryzurę o jaką Ci chodzi.

--
  • 06.01.17, 01:26
    wygladza i raczej prostuje, nie robi lokow-spiralek
  • 05.01.17, 19:32
    Mam suszarko-lokowke obrotowa i ja uwielbiam. Klasycznych lokow mi nie zrobi, ale efekt jest swietny. Mam falowane, bardzo geste i grube włosy, do lopatek,
    cieniowane, z tendencją do wywijania się we wszystkie strony. Po suszarko-lokowce do
    następnego mycia mam ladne, błyszczące
    fale. Tylko czasem mi sie nie chce, bo
    jednak z 45 minut mi to zajmuje, ale ja mam
    prawdziwą szope na glowie. Co do lokówek to się poddalam, musialam robic strasznie cienkie pasemka, żeby na najwiekszej temperaturze mi chwycilo.
    A suszarko-lokowka (na grubej szczotce)
    jest jakos spojna z moimi falami.

--
    "- Jadowity gad na trzy litery...??
    - mąż..."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.