13.02.17, 09:33
Czy warto pojechać na weekend?
Co zobaczyć?
Czy muzeum Se-ma-for jest warte uwagi? W necie bardzo różne opinie.
Dziękuję za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • 13.02.17, 09:37
    Wczoraj akurat byliśmy smile na jeden dzień. z nastolatkiem. byliśmy w muzeum manufaktury, pałacu Poznańskiego, na Piotrkowskiej i w okolicach. mnie się bardzo podobało, mężowi i synowi też

--
    I like work. It fascinates me. I sit and look at it for hours.
  • 13.02.17, 13:48
    Hej, jako mieszkanka Łodzi polecam: Piotrkowską, Manufakturę, Pałac poznańskiego, Cmentarz na ul. Ogrodowej - piękne stare pomniki, kaplice, również prawosławne, Księży Młyn, Park Żródliska, Park Poniatowskiego, Palmiarnia, ZOO, Ogród botaniczny, Cmentarz Żydowski, Muzeum Dętka - kanały, Stacja Radegast, EC1, planetarium i wiele wiele innych, można wygooglać atrakcje Łodzi. Teraz na czasie jest zwiedzanie najnowocześniejszego dworca w Polsce - Łódź Fabryczna. Jest co robić smile

--
    Olek - 20.06.2010
    Krzyś - 14.11.2012
  • 13.02.17, 17:46
    Jako mieszkanka Łodzi nie polecam niczego. Szczerze. Muzeum semafir wg mojego 5 latka to totalna nuda. Zgadzam się z nim. Ale znajomej 9 matce się podobało. Piotrkowska - to obecnie ulica na nocne balety dla 20 latkow. Wtedy owszem może być fajnie. Manu....toz to po prostu centrum handlowe.
  • 13.02.17, 19:11
    Jako mieszkanka Łodzi się nie zgodze🙂. Jak się chce tylko pobiegać po sklepach, to Manufaktura jest centrum handlowym. Ale jest tam tez wspaniałe muzeum sztuki ms2 ( w weekendy maja ciekawe warsztaty dla dzieci), muzeum fabryki, teatr, kręgielnia, experymentarium, ścianka wspinaczkowa itd. Obok pałac Poznańskiego, niedaleko Stary Cmentarz na Ogrodowej, który uwielbiam. Warto przejść się na Księży Młyn, bo to unikatowe osiedle, można przy okazji odwiedzić Pałac Herbsta( tez prowadzą ciekawe warsztaty). Jest jeszcze Biała Fabryka i skansen. Ja lubię pochodzić po centrum i odkrywać piękno budynków- nie zawsze rzuca się ono w oczy, wiele budynków jest zaniedbanych, ale warto zwrócić uwagę na detale. I to nie tylko w pałacach i kamienicach, ale tez w budynkach fabrycznych. I murale jeszcze, zapomniałabym. Ja polecam Łódź. Ale może nie jestem obiektywna🙂
  • 13.02.17, 19:21
    Ehhh... Mieszkanka Łodzi... Może jak zaczniesz tu żyć a nie mieszkać to odkryjesz jakie to wspaniałe miasto.
  • 13.02.17, 19:48
    krejzimama napisał:

> Ehhh... Mieszkanka Łodzi... Może jak zaczniesz tu żyć a nie mieszkać to odkryje
    > sz jakie to wspaniałe miasto.

ładnie napisane smile
    --
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • 13.02.17, 21:07
    Hmmm, wyszło jakby do mnie. A ja moje miasto zawsze uważałam za wspaniałe. Chociaż w nim mieszkam... Ale może dlatego ze tez tu żyje? Co wydawało mi mi się jakby oczywiste. W każdym razie dlatego zaznaczam, ze mogę być nieobiektywna🙂
  • 13.02.17, 21:14
    No to nie do Ciebie tylko do julity165, która mieszkając w tak fajnym mieście nie ma o nim pojęcia.
  • 14.02.17, 19:47
    Ej no, jakbym miała gorszy dzień, to też bym napisała, że to dziadowska wiocha - bo znowu pół osiedla skute lodem (bo po co to zgarnąć), zasrane (bo właścicielom nie chce się sprzątać) i w ogóle melina (bo na każdym rogu monopolowy). Wcale nie tak łatwo to miasto kochać, ja je czasami serdecznie nienawidzęsmile Ale potem się zapuszczam w jakieś dziwne miejsca i miłość wracasmile
  • 13.02.17, 20:09
    Powiem tak, jest dużo ciekawszych miejsc niż Semafor.
    Noi tak w ogole to poczekaj z wyjazdem do gdzieś do maja... Wtedy polece ci wizytę w palmiarni a ścislej mówiąc na jej "zapleczu" na powietrzu. Zapach kwitnących kwiatów jest zapierający.
  • 14.02.17, 10:46
    Se-ma-for na warsztaty z dziećmi jak najbardziej, niedaleko EC1 (polecam);
    Palmiarnia maluutka., ale fajnie zlokalizowana w Parku Żródliska (latem sporo się dzieje), a teraz można skoczyć na zimowy spacer, zahaczając na wyjściu/wejściu o Muzeum Kinamatografii (polecam warsztaty w weekendy); nieopodal w centrum Park Trampolin (też polecam);
    ZOO - szykuje się akurat do poważnej przebudowy, ale cały czas organizują różnego rodzaju lekcje, można pozwiedzać tematycznie z przewodnikem (super sprawa), teraz mają coś z okazji Walentynek +18 wink;Ogród Botaniczny, obok, fajny na spacer też ciekawy dział edukacji, ale obecnie zamknięty (zimą); w pobliżu, Fala - mój mąż poleca, świat saun, ja zresztą w sumie też heh, ale to bez dzieci;
    Jeżeli chodzi o Piotrkowską to polecam Piotrkowską 217 ; Centralne Muzeum Włókiennictwa (warsztaty) i skansen obok - nieopodal siebie wszystko
    Muzeum Kanału (ale w okresie letnim), naprzeciwko macie Muzeum Archelogiczne i Etnograficzne, w bliskim sąsiedztwie Teatr Powszechny, mnóstwo kawiarni..Kawałek dalej Muzeum Miasta Łodzi, MS1 (warsztaty) Manufakturę (Hotle Andels, spa ,basen, akurat tam nigdy nie byłam, ale może warto wink )
  • 14.02.17, 12:23
    Łódź jest chyba jedynym miastem, w którym wśród głównych atrakcji poleca się zwiedzanie centrum handlowego i dworca kolejowego (to chyba w charakterze giga przerostu formy nad treścią) uncertain Sorry, ale mieszkałam w tym mieście ponad 30 lat i specjalnie i nikomu bym nie polecała na weekend do zwiedzania - no chyba że ktoś i tak jest i tak - to wtedy owszem - na siłę coś się znajdzie. Choć ja akurat za tego typu muzeami nie przepadam - zwiedzanie dworca, hotelu, centrum handlowego i basenu jakich wiele też mnie nie kręci. Jak możesz to wybierz lepiej miejsce z ciekawszymi obiektami, a jak nie to rzeczywiście - idź pozwiedzaj CH - chlubę miasta wink
  • 14.02.17, 12:33
    Hmmm, tu raczej nie chodzi o centrum handlowe samo w sobie i przykre, że mieszkając w tym mieście tyle lat, Manufaktura znaczy dla ciebie tylko kupę sklepów... Jeśli ktoś ma więcej wrażliwości i ciekawości odkryje w niej coś poza galerią...

--
    Olek - 20.06.2010
    Krzyś - 14.11.2012
  • 14.02.17, 15:53
    Jakkolwiek by nie była piękna architektonicznie - nadal jest to centrum handlowe, a ja np. nie cierpię centrów handlowych - tych wszystkich sklepów, które są takie same w całej Polsce itd. No ale co kto lubi - można obejrzeć, podobnie jak dworzec - ale żeby poświęcać na to weekend? Dla mnie jest wiele ciekawszych miejsc w Polsce
  • 14.02.17, 15:55
    PS. Wrażliwa osoba odkryje nawet piękno w walającej się po chodniku reklamówce (vide American Beauty), no ale nie jestem pewna czy autorce chodzi o tego rodzaju atrakcje jak CH w odnowionej fabryce.
  • 14.02.17, 20:14
    ms2 też Cię nie przekonuje?
    Ani teatr?
    Ani festiwale? Wystawy?
    Jak na CH to jest czasem wyjątkowo dobre.

Osobiście polecałabym raczej Księży Młyn, Kirkut, Cmentarz przy Ogrodowej, Radogoszcz...
    Dla dziecka Muzeum Kinematografii, może nawet bardziej niż Semafor.

Mimo to Manufakturze nie da się odmówić niektórych dobrych pomysłów. To jest dyskutowana od dawna idea, żeby sztuka wysoka wyszła do ludzi, choćby i w CH. Tam ją przynajmniej zobaczą również osoby, które w innych okolicznościach w życiu by z nią kontaktu nie miały.
  • 14.02.17, 16:29
    Wolisz zwiedzać kościoły? To nic dziwnego, że w Łodzi się nie odnalazłaś.

Polecam Manufakturę (nie w formie shoppingu, bo to faktycznie żadna atrakcja), w tym ms2, Księży Młyn i pałac Herbsta, cmentarz żydowski (niestety daleko od centrum). Można "zaliczyć" Piotrkowską, choć jak dla mnie to nuda porównywalna z rynkami starego miasta w innych miastach.
    ZOO, botanik i parki to atrakcje dla lokalsów.
  • 14.02.17, 16:34
    Tak - faktycznie jak nie centrum handlowe to tylko kościoły zostają... big_grin Ruszyłaś się kiedyś poza Łódź czy wszystkie inne miasta oceniasz przez jej pryzmat?
    ZOO - czasy świetności ma za sobą od co najmniej 15 lat....Parki takie same jak wszędzie -
  • 14.02.17, 19:25
    No co Ty, najdalej to w Zgierzu byłam, ale to 15 lat temu.
  • 14.02.17, 19:48
    Dawno takiej bzdury nie czytałam
    Byłaś gdzieś w europie? Widziałaś coś w życiu? bo my akurat byliśmy na południu Europy, jedna ze stolic europejskich,rozpiska na 6dni zwiedzania, po kilka atrakcji turystycznych do odwiedzenia w ciągu dnia, a w tym m.in.:
    3 dworce, (na jednym z tych dworców stacja/peron podobna do naszej Stajni Jednorożców- teraz wiem, na czym projektant się inspirował!!! MEGA WRAŻENIE)
    jedna stacja metra- absolutny hit
    i nie uwierzysz, żeby przejść do takiego rejonu, gdzie są atrakcje turystyczne tzreba było przejść przez centrum handlowe. Naprawdę nie umarliśmy od tego.
    a propo umierania...
    zapomniałaś napisać, CMENTARZ- kto to widział, żeby zwiedzać cmentarze.
    więc tam gdzie byliśmy cmentarz stanowił jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych, i był absolutnie zapierający dech, wyjątkowy.

Więc nie chrzań. Bo głupoty piszesz.

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • 14.02.17, 20:07
    Bardzo lubię Łódź bo mam słabość do klimatów industrialnych, pofabrycznych itp. Jak będziesz na Piotrkowskiej, to zajrzyj też do off-Piotrkowska, fajne jedzenie i sklepy (hipsteria, ale przymruż oko wink). Z miejsc dziwnych - Park Rejtana, który był kiedyś cmentarzem, a teraz jest parkiem: z placem zabaw, boiskiem... i zachowaną cmentarną bramą ze stróżówką oraz cmentarnym układem alejek, ale to ewentualnie jako dodatek i ciekawostka, nie jest to szałowy zabytek. No i to, co ci dziewczyny napisały wyżej.
  • 14.02.17, 20:50
    Super - to świetnie, że widziałaś takie atrakcje w "jakimś mieście" - problem w tym, że autorka pytała o Łódź.
    Może niech sprecyzuje swoje oczekiwania i czy zależy jej na pooglądaniu dworca, CH w odrestaurowanej fabryce i cmentarza żydowskiego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.