Dodaj do ulubionych

Kto jada łososia i ryby bałtyckie?

15.02.17, 13:09
Wczoraj oglądam program.. panga -każdy wie że syf. Ale łosoś hodowlany i ryby bałtyckie ?nie wiedziałam że to taka trucizna . Ryby zdeformowane , zmutowane genetyczne. Z dioksynami . Do Bałtyku zlewa swoje odpady kilka państw , jest to zamknięty akwen i woda się nie wymienia. Czy w ogóle bezpiecznie się kąpać w tej toksycznej zupie . Dokąd zmierza ten świat
Edytor zaawansowany
  • leokadia35 15.02.17, 13:12
    Zapomniałam napisać , że w sklepach rybnych w Szwecji , sprzedawcy mają obowiązek poinformować, że śledź ( i chyba łosoś) może być spożywany raz w tyg. A dzieci i kobiety w ciąży w ogóle nie powinny ich jeść.
  • aka10 15.02.17, 18:32
    leokadia35 napisał(a):

> Zapomniałam napisać , że w sklepach rybnych w Szwecji , sprzedawcy mają obowiąz
    > ek poinformować, że śledź ( i chyba łosoś) może być spożywany raz w tyg. A dzi
    > eci i kobiety w ciąży w ogóle nie powinny ich jeść.

To pierwsze to bzdura. Jak chodzi o dzieci i mlodziez, to sledzie moga jesc max 2-3 razy do roku. To samo tyczy sie kobiet, ktore planuja dziecko lub sa w ciazy. Oprocz sledzia losos (ale nie hodowlany, tylko ten dziko zyjacy), troc i sieja, ktore wystepuja w jeziorach Vänern, Vättern i Baltyku. Lososia z Atlantyku i Oceanu Spokojnego mozna spokojnie jesc. Losos hodowlany zawiera mniej dioksyn niz ten dziko zyjacy. /zrodlo: Livsmedelsverket (National Food Agency, Sweden)
    --
    Powered by Aka.Creative Marketing S.A.
  • mysiulek08 15.02.17, 18:43
    Potworze po raz kolejny,

ogladalas?

Salmonopoly

Ostatnio jest afera sanitarna z hodowla na Pacyfiku i przetworstwem (filetowanie itp), listeria sie namnozyla
  • aka10 15.02.17, 18:49
    mysiulek08 napisała:

> Potworze po raz kolejny,
    >
    > ogladalas?
    >
    > Salmonopoly
    >
    >
    >
    > Ostatnio jest afera sanitarna z hodowla na Pacyfiku i przetworstwem (filetowani
    > e itp), listeria sie namnozyla

Tak. Niestety albo stety, nadal ten hodowlany zawiera mniej dioksyn, stad najlepiej kupowac ryby z Atlantyku lub Oceanu Spokojnego, ktore sa zdrowsze. Tutaj powolalam sie na zrodlo, nic sama nie wymyslilam.

cytat:"Odlad lax kan du äta ofta!

Den lax som säljs i affär är oftast odlad eller vildfångad i Atlanten eller Stilla havet. Odlade laxfiskar innehåller förhållandevis låga halter miljöföroreningar, även fast de odlats i Östersjön, Bottniska viken, Vänern och Vättern. Den mesta sillen som säljs i matbutiker kommer inte från Östersjön. Alla dessa fiskar innehåller lägre halter av miljögifterna och den fisken kan du därför äta ofta. Läs på förpackningen, eller fråga i butiken eller på restaurangen, var sillen eller laxen kommer ifrån."

--
    Powered by Aka.Creative Marketing S.A.
  • black_halo 15.02.17, 18:54
    Ryby z Oceanu Spokojnego nie sa zdrowsze od 2011 roku czyli od katastrofy w Fukushimie. Miliony ton radioaktywnej wody wyplynely w wtedy do oceanu. Nawet niedawno widzialam gdzies badania, ze ryby zawieraja duza ilosc tosycznego cezu.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • mysiulek08 15.02.17, 19:07
    mimo że są one uprawiane w regionie Morza Bałtyckiego, Zatoki Botnickiej i jeziora Wener

z hodowli na Pacyfku nie tkne lososia, zbyt czesto chocby w wiadomosciach jest info o tej czy inne aferze , wole jednak dzikiego pacyficznego, trudno dostepnego niestety.

• tola1990 15.02.17, 13:14
    a co w dzisiejszych czasach jest zdrowe...
  • 1matka-polka 15.02.17, 13:15
    Tez oglądałam i w sumie o łososiu wiedziałam, zmartwiło mnie, że dorsz również może być zatruty.

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Mark Twain
  • kochamruskieileniwe 15.02.17, 13:18
    uściślijmy - Bałtyk nie jest zamkniętym .
    I następuje wymiana wody. Co prawda wolno, bo pełna trwa ok 30 lat. Na bieżąco jest odświeżana wlewami z Morza Północnego. Ostatni solidny wlew - ok 300 km sześc. miał miejsce w 2015 r.
  • fifiriffi 15.02.17, 13:24
    jako,że program emitowała tvpis, pozwolę sobie na nie łykanie wszystkiego jak leci.

--
    "jest ujowo, ale stabilnie..."
  • 1matka-polka 15.02.17, 13:34
    No właśnie, trzeba by dotrzeć do źródeł...

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Mark Twain
  • kochamruskieileniwe 15.02.17, 13:42
    Faktem jest, że Bałtyk jest mocno zanieczyszczony.
    Faktem jest, że życie przy dnie - prawie by nie istniało, gdyby nie te wlewy.
    Faktem jest, składowane śą w Bałtyku różne substancje - czy szczelnie?
    Faktem są próby broni wszelakiej w Bałtyku, robione przez naszych "braci"

I faktem jest, że Polska zanieczyszcza Bałtyk najbardziej sad

Niestety...
  • default 15.02.17, 13:34
    Jadamy na tyle rzadko, że mogę się nie przejmować smile
  • eliszka25 15.02.17, 14:14
    lososia jadamy stosunkowo czesto, ale atlantyckiego. najczesciej z alaski i zwykle jest to dziki losos, nie hodowlany.
  • kolpik124 15.02.17, 14:40
    LOL big_grin

eliszka25 napisała:

> lososia jadamy stosunkowo czesto, ale atlantyckiego. najczesciej z alaski

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • eliszka25 15.02.17, 14:52
    aaaa, ale strzelilam byka big_grin big_grin

lososia jadamy atlantyckiego albo z alaski. aktualnie mam dzikiego lososia z alaski, ale jemu zdecydowanie blizej do pacyfiku wink
  • fadilla 15.02.17, 18:46
    Jasne wierz w bzdury sprzedawcy.

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • eliszka25 15.02.17, 18:49
    znaczy, jak na opakowaniu napisane, ze losos z alaski, to znaczy, ze klamia? raczej nie sadze. jakosc zywnosci w szwajcarii jest bardzo wysoka. natomiast losos dziki nawet wyglada inaczej niz ten hodowlany.
  • katriel 15.02.17, 15:41
    Jem, ale rzadko, więc się nie przejmuję przesadnie.
    Wyznaję zasadę, że najbezpieczniej jest jeść wszystkiego po trochu.

--
    An adventure is only an inconvenience rightly considered.
    (G.K.Chesterton)
  • hermenegilda_zenia 15.02.17, 17:01
    Kupuje łososia i polędwice z dorsza atlantyckiego, mirune nowozelandzka i mintaja z Alaski. Nie kupuje ryb hodowlanych ze względu na zarobaczenie, a bałtyckich ze względu na zanieczyszczenie i typ ryb (mało mięsa, dużo ości).
  • paloma_blauwinder 15.02.17, 18:03
    Łosoś jest chyba jedyną rybą, której nie lubię. A śledzie bałtyckie mają dobry zamiennik w postaci śledzia atlantyckiego. Owszem, sprawdzam, kupuję tylko atlantyckie, nie wiem czy w pobliżu Islandii jest hiperczysto, ale na pewno czyściej niż w Bałtyku. Najbardziej mnie zasmuca, że flądry i gładzice (uwielbiam) są praktycznie tylko bałtyckie. W dodatku to gatunki przydenne, więc zbierają stosunkowo dużo świństwasad
    --
    2019 Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka