Dodaj do ulubionych

Domki na słupkach dla kotów

17.02.17, 15:48
Chodzi mi o takie domki stanowiące część wieloelementowego zestawu, z drapakami najczęściej.

Jeżeli kot ma rzeczywiście wchodzić do tego domku, to jakiej on powinien być wielkości? Zainteresowały mnie lidlowskie, ale wyliczyłam (na rysunku były podane tylko wymiary całego zestawu), że taki domek nie ma więcej niż 20 cm wysokości i dla mojej kotki to się wydaje za mało. Kotka jak na kotkę jest spora, niby tylko 4 kg, ale długie łapy i dość mocny kościec.

Jakiej wielkości są wasze domki i czy koty rzeczywiście z nich korzystają?
--
Moja siostrzenica do myszy uratowanej przed kotem: "Nie bój się nas, myszko, my jesteśmy człowiekami. Nie zjemy cię, bo jesteś obrzydliwa".
Edytor zaawansowany
  • 17.02.17, 15:55
    Mój ma takie coś na drapaku, nie domek ale jakby kule z otworem do włażenia, dosyć dużą. Ogólnie drapak użytkuje często ale tam nie włazi.
  • 17.02.17, 15:58
    Okrągłe mają fi 50cm i 40cm. Pchlarze wolę tę mniejszą jaskinię.
    Kubiki muszę pomierzyć. Za pół godziny dopiszę wink

--
    Nie mam dzieci. Ale emama jest tak często linkowana na głównej, że podejrzewam inspirujące dyskusje albo totalną naparzankę. To postanowiłam zajrzeć.
  • 17.02.17, 16:08
    Dzięki. I przepraszam, ale trochę podrążę.
    Okrągły w sensie kula czy w sensie walec? A jeśli walec, to zaślepiony z jednej strony?

--
    Moja siostrzenica do myszy uratowanej przed kotem: "Nie bój się nas, myszko, my jesteśmy człowiekami. Nie zjemy cię, bo jesteś obrzydliwa".
  • 17.02.17, 16:28
    Tak, walec. Taki niski. Dwa walce wink Oba wysokie na ok. 26cm (wymiar wewnętrzny).
    Tylko ten mniejszy jest na wysokości ok 160cm i podejrzewam, że to jest przyczyna jego powodzenia.
    A co to znaczy zaślepiony? suspicious No, ma jedno wejście od frontu. Jaskinia smile To zaślepiony?
    Kiedyś miałam niski drapak z kubikiem ale nikt tam nie wchodził. Oddałam koleżance. Jej koty też nie wchodziły.

--
    Nie mam dzieci. Ale emama jest tak często linkowana na głównej, że podejrzewam inspirujące dyskusje albo totalną naparzankę. To postanowiłam zajrzeć.
  • 17.02.17, 16:24
    Kubiki mają pomiędzy 35 a 40cm. Niektóre jednakowoż są z siatki, a niektóre nylonowe.
    Koty w nich lubią siedzieć ale one nie są typowe (koty, nie kubiki) bo np. wbrew obiegowej opinii, że kot lubi spać na stabilnym bardzo lubia spać na huśtawce ogrodowej.

--
  • 17.02.17, 16:06
    Pożycz od kogoś taki domek. Sprawdź. Moje wszystkie koty (a miałam w sumie 4 albo 5, różnej wielkości) miały domek głęboko w nosie, zarówno do mieszkania, jak i do drapania. Do drapania najlepsza jest skórzana kanapa, zapamiętaj. A do spania router.

--
    Tam, gdzie inni widzą problemy, ja widzę rozwiązania.
  • 17.02.17, 16:09
    O, router - u nas też! Ale kanapy nie niszczy, drapie tylko drapak.
  • 17.02.17, 16:10
    Pożyczanie nie ma sensu, bo kot może się bać zapachu obcego kota (albo odwrotnie, włazić do budki tylko po to, żeby ją zasmrodzić sobą).
  • 17.02.17, 16:08
    Nasza ma 38x38x30 (to ostatnie to wysokość). Najbardziej lubi do niej włazić średni (ale i tak duży, bo 8-9 kg i ponad 30cm w "kłębie"), wygląda w niej śmiesznie, ale sama wiesz - kot dopasowuje się kształtem do naczynia, nawet jeśli obiektywnie nie ma szans się w nim zmieścić wink. Największy nie wchodzi wcale i nigdy go budki nie kręciły, a maluch rzadko.
  • 17.02.17, 16:10
    No moja kiedyś się zmieściła w pudełku po grze "Piranie atakują" (10-12 cm wysokości) i nawet zdołała zawrócić przy końcu i wyjść z powrotem, ale była jednak młodsza.

--
  • 17.02.17, 16:13
    Jak chcesz sprawdzić czy będzie się mieścić, to może najłatwiej skombinować właśnie pudełko o podobnych do wybranej budki rozmiarach?
  • 17.02.17, 16:16
    Pudełko w zasadzie jest - kot się mieści w miarę komfortowo do pudełka po butach męskich Lasocki. Dobry pomysł, mogę zabrać ze sobą pudełko na zakupy. Dzięki!

--
  • 17.02.17, 16:14
    34x30x34 mieścił się kot 7,5kg i korzystał
  • 17.02.17, 16:23
    te domki to lipa, mój kot ma półkę i podniebne (podsufitne) królestwo
    podobne do tych tutaj:
    www.kociezycie.pl/forum_kocie/viewtopic.php?f=1&t=672&start=375

• 17.02.17, 16:37
    domki nie są lipą, koty lubią i półki i domki zależnie od nastroju -w domku się schowają z półki obserwują albo się na niej rozciągają
  • 17.02.17, 16:52
    mam na myśli cały labirynt półek, jak na tym zdjęciu na dole strony
  • 17.02.17, 16:58
    Moje mają domki w nosie.
    Kochają za to pudła - wszelakie.

Zamiast podniebnych półek mają (naszą) galeryjkę , skąd sobie patrzą na dół.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • 17.02.17, 18:31
    Kanna, to Twoje takie dwie zakapiory co to były w wątku kocim? suspicious Co najmniej jedna norweska? suspicious

--
  • 17.02.17, 17:09
    bardzo fajne oglądałam
  • 17.02.17, 16:28
    moje maja taki drapak z domkami i chetnie w nich spia i o dziwo w tym mniejszym chetniej a koty spore jeden brytyjczyk a druga syberyjka moze nie olbrzymia sama w sobie ale futro dodaje kgwink
  • 17.02.17, 18:38
    W lidlu zdaje się można zwrócić zakup? Kup na weeekend, nie odrywaj metek i sprawdźsmile najwyżej w poniedziałek oddasz nietknięte.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.