Dodaj do ulubionych

Biedroń versus Kaczyński.

26.02.17, 07:25
Mam mieszane uczucia i ciekawa jestem Waszego zdania.Biedroń to dla mnie wzór człowieka i polityka, miałam okazję być na spotkaniu z panem Biedroniem w Oslo , bardzo ciekawa osoba.

www.polsatnews.pl/wideo-program/skandalisci-robert-biedron_6394512/
Edytor zaawansowany
  • 26.02.17, 08:18
    Dla mnie biedron to celebryta, a ostatnia jego wypowiedz przemilcze.
    Czy aby naprawde PRAWDZIWY polityk babralby sie w plotkach?

--
    "Może była żona ma podobne poglądy i widząc, że stara się zrobić coś dobrego dla kraju na jakiś czas odpuściła temat?"

Nie wierze, ze to mogla napisac mama
  • 26.02.17, 08:21
    A co on powiedzial? Bo ja mam dzwiek bez obrazu, co jest jednak nudne na 40 minut a dziennikarka sadzi takie glupoty ze juz po wstepie sie zniechecilam
  • 26.02.17, 12:31
    Strasznie zdemaskował Kaczyńskiego. Powiedział o kryptogeju głaszczącym kota więc wśród prawie czterdziesto milionowej populacji Polaków jednoznacznie wskazał na Kaczyńskiego.
  • 26.02.17, 14:19
    Prawdziwi politycy różnie postępują. Niektórzy, mając (pewną, nie z plotek) wiedzę o niebezpiecznym osobniku wśród swoich podwładnych, wysyłają emisariuszy i dają się spuścić na drzewo:
    media o pośle PiS

Kaczyński był swojego czasu prześwietlany przez służby specjalne pod kątem homoseksualizmu, można by sprawdzić, co im wtedy wyszło.
  • 26.02.17, 08:48
    Chodzi Ci o fragment o politykach głaszczących koty? Historia baaardzo stara, a teraz coraz częściej i coraz głośniej powtarzana. Moim zdaniem ma jedną mocną stronę. Wiele rzeczy z tego co się dzieje w polityce można wytłumaczyć tylko istnieniem bardzo mocnych haków na bardzo ważne osoby, a poszlaki wskazują na to, że jeden z tych haków jest natury obyczajowej.
  • 26.02.17, 09:03
    Ja najpierw weszłam na fejs gdzie przeczytałam że pan Biedroń informuje o orientacji seksualnej JK.Sensacja.Poczym obejrzałam 47 minut wywiadu i na temat JK była może minuta lub dwie.Natomiat to co oprócz sensacyjnej wiadomości usłyszałam potwierdziło moje zdanie na temat pana Biedronia .Polityk wielkiej klasy, mądry , wrażliwy , inteligentny człowiek.Widziałam go na żywo , robi wrażenie.Bardzo bym sobie życzyła żeby był prezydentem Polski ale może ma rację że siedzi w tym Słupsku.Polacy chyba nie umieją docenić polityków tego formatu co Tusk i Biedroń.
  • 26.02.17, 09:45
    Sorry, ale Tusk wyjechał do Brukseli na własne życzenie. Polacy go nie wypychali.
  • 26.02.17, 09:49
    ale ostrzegal przed PiS i go nie posluchali
  • 26.02.17, 09:51
    To mógł zostać w Polsce i działać, a nie tylko ostrzegać.
  • 26.02.17, 09:53
    no ale dzialal przez 8 lat, przepraszam, facet ma poswiecic swoje zycie bo Polacy sa glupcami? wybral to co do dla niego najlepsze i super prestizowe dla naszego kraju.
  • 26.02.17, 09:55
    big_grin big_grin big_grin

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • 26.02.17, 09:59
    Polacy są głupcami? Piszesz o sobie i swojej rodzinie, czy o kimś innym? Oczywiście, że wybrał to co najlepsze DLA NIEGO. Prestiżowe dla naszego kraju? A cóż nam dał ten niby prestiż? W czym on się przejawia?

Jeśli wybrał politykę, to znaczy wybrał służbę dla kraju, jak chciał robić karierę i dobrze zarabiać, mógł zostać biznesmenem.
    Jakby nie patrzeć od czasu jego wyjazdu rozpoczęła się równia pochyła dla PO i polityk tej klasy powinien to przewidywać, a przynajmniej przygotować i zostawić po sobie sensownego lidera.
  • 26.02.17, 10:03
    moja droga - polityk w Polsce to zawod, jak kazdy inny, wybierasz sciezke kariery taka ktora ci odpowiada, mowienie o sluzbie ojczyzny bierze sie z idealistycznego i zupelnie niepotwierdzonego rzeczywistoscia pogladu. I przykro mi ze uwazasz ze prezydentura UE przez Polaka to zaden prestiz dla naszego kraju. No prezydentem US na razie zaden polski polityk nie ma szans zostac, wiec jestesmy skazani na te jakze mniej prestizowe stanowiska.
    Tak, Polacy sa glupcami, i ja nie glosowalam wiec jestem takim samym glupcem. Tusk nic do tego nie ma. Moze jeszcze powinien stac nad urna i tlumaczyc kazdemu - zwlaszcza po 2005 roku - jakim g...nem dla naszego kraju bedzie rzad PiS.
  • 26.02.17, 10:28
    Daruj sobie protekcjonalny ton, od tego twoje wypowiedzi nie robią się mądrzejsze.

Tak, masz rację, większość naszych polityków ma w czterech literach służbę dla ojczyzny, chodzi głównie o ich własne partykularne interesy i tu się z tobą zgadzam, Tusk nie był żadnym wyjątkiem. My, jako wyborcy i społeczeństwo, już od dawna akceptujemy fakt i uważamy za normalne, że politycy dbają głównie o siebie i własne grupy interesów, czas ideowców się skończył wraz ze śmiercią Kuronia i Geremka.

Nic z tego prestiżu nie wynika, więc po co mi ten prestiż? Powtarzasz slogany jakimi nas karmili politycy gdy wielki banan z twarzy Tuska nie schodził na wieść o dobrej posadzie.

Ciekawi mnie jak długi czas jest potrzebny i czy to w ogóle jest możliwe aby co do niektórych dotarło, że lepszą rzeczą jest refleksja nad sobą i analiza własnych błędów niż stałe pisanie o głupcach i ciemnym ludzie.

Tak wiem, to porządkuje i upraszcza rzeczywistość, niestety, wcale jej nie zmienia.
  • 26.02.17, 11:01
    za to twoje tchna madroscia - pokaz mi jednego polityka, w tym zagranicznego, ktory traktuje polityke jako sluzbe ojczyznie - dziwi mnie w ogole ze ktos jeszcze moze miec takie poglady. i nie wynika to z zadnego cynizmu, to jest zawod jak kazdy inny, i nie wyklucza tego ze sie cos robi dla dobra wspolnoty, ale jak sie sciezka kariery otwiera to sie nia idzie.
    jak nie widzisz prestizu w tym ze Polak zajmuje wazne stanowisko w strukturach europejskich, pierwszy z naszego regionu to ja ci nie bede tlumaczyla jak wyglada prestiz - moze dla ciebie byloby prestizowe pracowanie za darmo na rzecz ojczyzny przestrzegajac do konca zycia przed pis.
    jak refleksja nad soba sprowadza sie do tego ze wszystko to wina tuska bo sobie wyjechal do brukseli i nas nie obronil przed pis to istotnie moze to dlugo potrwac.
  • 26.02.17, 11:38
    nathasha napisała:

> za to twoje tchna madroscia

trochę nie zrozumiałaś, ja nie sugeruję że twoje posty nie tchną mądrością, tylko, że od zwrotów w rodzaju "moja droga" mądrości im nie przybędzie.

> pokaz mi jednego polityka, w tym zagranicznego,

a ty pokaż premiera dużego kraju, który zostawia urząd premiera żeby zyskać "prestiż" dla kraju smile

Co do reszty. Dużo słów, mało argumentów. Cały czas operujesz wytartymi sloganami typu "dziwię się, że ktoś może mieć takie poglądy", albo "ja ci nie będę tłumaczyć". A szkoda, chętnie posłucham jak tłumaczysz ten prestiż.

> moze dla ciebie byloby prestizowe pracowanie za darmo na rzecz ojc
    > zyzny przestrzegajac do konca zycia przed pis.

Sugerujesz, że Tusk pracował w Polsce za darmo?
    Nie musiał przestrzegać przed PIS, wystarczyłoby lepiej rządzić i nie zniechęcać własnych wyborców rezygnacją z większości reform, włażeniem w d..ę kościołowi i działaniami typu uwalanie związków partnerskich.

> jak refleksja nad soba sprowadza sie do tego ze wszystko to wina tuska bo sobie
    > wyjechal do brukseli i nas nie obronil przed pis to istotnie moze to dlugo pot
    > rwac.

Potrafisz widzieć coś pomiędzy, czy tylko "czarne - białe". Nie jest winą Tuska, że wygrał PIS, ale pod tą wygraną PO świetnie przygotowało grunt, lepiej nie można było, a Tusk dobił PO wyjeżdżając do Brukseli i nie przygotowując żadnego sensownego następcy, wycinając zresztą wcześniej przez lata skutecznie całą swoją konkurencję.

• 26.02.17, 11:53

> trochę nie zrozumiałaś, ja nie sugeruję że twoje posty nie tchną mądrością, tyl
    > ko, że od zwrotów w rodzaju "moja droga" mądrości im nie przybędzie.
    >
    co jest zlego w zwrocie "moja droga"? do przyjaciolek i kolezanek zdarza mi sie mowic "kochana" i nie ma to nic wspolnego z mniej powaznym podejsciem do ich wypowiedzi

> a ty pokaż premiera dużego kraju, który zostawia urząd premiera żeby zyskać "pr
    > estiż" dla kraju smile

ale jak zostawia? przeciez tusk byl premierem przez dwie kadencje, to mial siedziec dopoki PO nie przegra wyborow? przed tuskiem to stanowisko zajmowal rompuy, premier Belgii, aaa, pewnie nie wystarczajaco duzy kraj. jeszcze bardziej prestizowe stanowisko szefa komisji europejskiej zajmowal np prodi - byly premier wloch, wystarczajaco duzy kraj?

> Co do reszty. Dużo słów, mało argumentów. Cały czas operujesz wytartymi slogana
    > mi typu "dziwię się, że ktoś może mieć takie poglądy", albo "ja ci nie będę tłu
    > maczyć". A szkoda, chętnie posłucham jak tłumaczysz ten prestiż.

www.theguardian.com/world/2014/aug/31/donald-tusk-european-council-president-poland
    > Sugerujesz, że Tusk pracował w Polsce za darmo?
    > Nie musiał przestrzegać przed PIS, wystarczyłoby lepiej rządzić i nie zniechęca
    > ć własnych wyborców rezygnacją z większości reform, włażeniem w d..ę kościołowi
    > i działaniami typu uwalanie związków partnerskich.

przeciez ja pisalam o tusku jako o zawodowym polityku - ty mowilas o sluzbie ojczyznie, skonkludowalam jedynie na czym ona mialaby niby polegac. czy to by cos zmienilo gdyby nie wlazil w dupe kosciolowi? albo gdyby nie uwalil zwiazkow partnerskich? naprawde to by mu zjednalo nowych wyborcow? zwlaszcza tych ktorzy zaglosowali na pis i kukiza?

>
    > Potrafisz widzieć coś pomiędzy, czy tylko "czarne - białe". Nie jest winą Tuska
    > , że wygrał PIS, ale pod tą wygraną PO świetnie przygotowało grunt, lepiej nie
    > można było, a Tusk dobił PO wyjeżdżając do Brukseli i nie przygotowując żadnego
    > sensownego następcy, wycinając zresztą wcześniej przez lata skutecznie całą sw
    > oją konkurencję.
    >
    bo np wygrana pis to w ogole nie jest "zasluga" millera, nie skadze, najlatwiej powiedziec ze to wina tuska bo jeszcze osmielil sie wyjechac do brukseli. i rozumiem ze dwa razy wygrana PO w wyborach nie jest wystarczajaca, ta partia jest odpowiedzialna za to ze po 8 latach wyborcy sie rozproszyli a ci z pisu wzmocnili? konkurencja tuska w postaci schetyny rzadzi teraz partia - lepiej?
  • 26.02.17, 12:21
    nathasha napisała:

> co jest zlego w zwrocie "moja droga"? do przyjaciolek i kolezanek zdarza mi sie
    > mowic "kochana" i nie ma to nic wspolnego z mniej powaznym podejsciem do ich w
    > ypowiedzi

No nie rób sobie jaj big_grin Nie jestem przecież twoją przyjaciółką, a taki zwrot jest protekcjonalny, i dobrze o tym wiesz.

> ale jak zostawia? przeciez tusk byl premierem przez dwie kadencje, to mial sied
    > ziec dopoki PO nie przegra wyborow?

Poważnie tak trudno sprawdzić, że to nie w 2014 miały mieć miejsce wybory? Nie miał siedzieć i czekać aż PO przegra, o czym ty piszesz? Sprawdź sobie jakie notowania miała PO w czasie wyjazdu Tuska a dwa lata później. Sugerujesz, że już w 2014 wiadomo było, że wygra Duda i PIS? To skąd ten późniejszy szok i niedowierzanie? Dziwactwa jakieś wymyślasz.

Z tym prestiżem...słowa, słowa, słowa. No jest prestiż. Super. Tylko co nam to daje. To jakbyś powiedziała pracownikom upadającej fabryki, że jest prestiż, bo prezes dostał w prezencie Mercedesa klasy S. Wielkie WOW.

> bo np wygrana pis to w ogole nie jest "zasluga" millera, nie skadze, najlatwiej
    > powiedziec ze to wina tuska bo jeszcze osmielil sie wyjechac do brukseli.

Czyli jednak "czarne-białe".
    Nie rozumiesz, jego wyjazd to był jeden z czynników, kolejna kropla dodana do czary gdzie już trochę wcześniej nakapało.
  • 26.02.17, 12:56
    nie, no oczywiscie, dyskusja na zasadzie - e nie, to mnie nie przekonuje, to zaden prestiz, i powolywanie sie na upadajaca fabryke.
    wiec teraz jak najbardziej, moja droga, odezwij sie jak bedziesz chciala podyskutowac, a nie znalezc jelenia ktory bedzie kiwal glowa na twoje marniutkie argumenty o wszechwladnej winie tuska.
  • 26.02.17, 13:38
    Tak sądziłam, znowu ple, ple, ple i w sumie wielkie nic, ale za to chojraczysz jak typowa ematka, moja droga big_grin

• 26.02.17, 13:38
    to zupelnie tak samo jak ty, kochana
  • 26.02.17, 12:40
    nenia1 napisała:

> Nie musiał przestrzegać przed PIS, wystarczyłoby lepiej rządzić i nie zniechęca
    > ć własnych wyborców rezygnacją z większości reform, włażeniem w d..ę kościołowi
    > i działaniami typu uwalanie związków partnerskich.

PO rządziło na przetrwanie. Nie było żadnych sensownych zmian. Trudno coś zmieniać, gdy partia nie chce spadku notowań, boi się porażki, myśli, że kiedyś było lepiej i można było wprowadzać zmiany, a teraz jest gorzej, a przecież będzie jeszcze gorzej w sensie struktury społeczeństwa. Totalny paraliż.
    Zmiany są dla odważnych, Rumunia zmniejsza obciążenia i ma z tego tytułu tylko plusy. PiS pobudza rynek wewnętrzny, co prawda kosztem bogatszych, ale efekt widać w krótkim okresie, co będzie potem, nie wiadomo. My mamy niezłą sytuację gospodarczą tylko dlatego, że mamy imigrantów zarobkowych, którzy solidnie pracują i nie obciążają kosztami państwa, czysty dochód. Na razie jeszcze płynie szeroki strumień kapitału zagranicznego od Polaków pracujących na wyjazdach, ale to się z czasem skończy. Rozwijają się prężnie firmy walczące o rynek europejski, choćby produkcja autobusów, pociągów, dronów.
    Tam, gdzie Polacy dali radę, wynik był pozytywny wyłącznie z powodu elastyczności, pracowitości i pomysłowości Polaków i dzięki nieprzeszkadzaniu przez państwo. Państwo nie pomaga, chociaż by mogło, szczególnie w rozwiązywaniu konfliktów z obcymi przedsiębiorstwami i krajami, mogłoby przestać preferować obcy kapitał zamiast własnego. Teraz się wszyscy cieszą, gdy własne państwo nie przeszkadza, co jest kompletnie niezrozumiałe u naszych zachodnich sąsiadów.

PiS też nie ma pomysłów, zajmuje się tylko sobą i swoim marzeniem o władzy i pieniądzach. Nie szanują pieniędzy, wydają na zabawki, nawet nie wstydzą się marnowania kapitału na rozbite samochody, cotygodniowe dojazdy Pani Premier do domu za 50 tysięcy i więcej i nazywania siebie najważniejszymi osobami w państwie. Pycha ich zgubi.
  • 26.02.17, 10:54
    Wez Natasha, nie bron go za wszelka cene. Tusk spokojnie 2,5 roku przebimbal podczas rzadow platformy. Wycial wszystkich z partii, nie chcial sluchac madrych doradcow, to on namascil Kopacz. I to z jego winy PO zawalila sprawe i przegrala wybory. Tusk jest politykiem wielkiego formatu, ale swoje za uszami tez ma. Poza tym uwazam, ze on jeden moglby zjednoczyc niegramotna opozycje i doprowadzic ich do wygranych wyborow. Ale litosci, nie idealizujcie tego czlowieka, bo nie jest krysztalowy. Pisze to jako osoba glosujaca na PO.

--
    Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób. /Oscar Wilde/
  • 26.02.17, 11:03
    a czy ja go idealizuje? uwazam ze obarczanie go wina za wygrana pis w obliczu tego ze facet sobie nie poszedl na emeryture tylko dostal swietna propozycje z brukseli jest najlagodniej mowiac malo rozsadne. on mial szanse zjednoczyc opozycje?? czyli kogo? petru do siebie przekonac, moze millera, moze pokazac ludziom ze Kukiz to nie jest najlepsze rozwiazanie? skoro przebimbal to trzeba bylo glosowac na kogos innego - przeciez nie chodzi o to zeby PO byla u wladzy ale zeby opozycja byla na tyle liczna by nie pozwolic na samodzielne rzadzenie PiS - i tak po 8 latach rzadow PO uzyskalo nienajgorszy wynik, problem w tym ze lewica sie do sejmu nie dostala.
  • 26.02.17, 11:18
    No tak to brzmi, jakbys idealizowala. "uwazam ze obarczanie go wina za wygrana pis w obliczu tego ze facet sobie nie poszedl na emeryture tylko dostal swietna propozycje z brukseli jest najlagodniej mowiac malo rozsadne."
    Nikt go nie wini za to, ze poszedl do Brukseli, tylko za to, ze najpierw wycial wszystkich co obrotniejszych politykow (chociazby Schetyne) i wyznaczyl na nastepczynie Kopacz, ktora tez rozsadnych glosow z partii nie chciala sluchac. I tak sie potoczylo.

I czytaj uwaznie - napisałam mógłby zjednoczyc opozycje - w czasie przyszłym.

--
    Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób. /Oscar Wilde/
  • 26.02.17, 11:22
    moim zdaniem - nawet w czasie przyszlym - nie moglby. Owszem, PSL. I to wszystko, a to nie wystarcza. Tusk jasne ze gral na siebie, wycinal tych ktorzy mu w oczywisty sposob zagrazali, ale czy tak bardzo sie pomylil, czy Schetyna nie jest suma sumarum liderem slabym? Czy Nowak bylby lepszym? Kopacz wlasnie Schetyna z banicji przyciagnela, ona nie jest zla, ale przeciwko machinie PiS i bez umiejetnosci Tuska nie miala wiekszych szans, i tak moim zdaniem niezle sobie dala rade. Tez nie bronie PO ale absolutnie rozumiem Tuska, spoleczenstwo widzialo co sie dzialo w 2005 roku, ile mozna bylo grac na ostrzeganiu przed PiSem. Trzeba miec swoj rozum.
  • 26.02.17, 11:26
    Schetyna nie nadaje sie na przywodce, nie ma charyzmy. Ale doradca bylby dobrym.

" spoleczenstwo widzialo co sie dzialo w 2005 roku, ile mozna bylo grac na ostrzeganiu przed PiSem. Trzeba miec swoj rozum. "

A to swoja drogą. Trzeba bylo brać się do roboty, a nie straszyć Pisem. A Polacy tez przekorni sa, wiadomo.

--
  • 26.02.17, 11:30
    uwazasz naprawde ze PO przegralo dlatego ze sie nie bralo do roboty? Bo moim zdaniem dlatego ze PiS zmienil front, rozpoczal akcje fake news no i nastapilo naturalne jak na warunki polskie zmeczenie materialu. Bylo wiadomo ze PO nie wygra trzeciej kadencji - Tusk takze byl tego swiadomy.
    CZytalam swietny artykul o Schetynie, nie pamietam juz czy w TP czy w Polityce, moze w Wyborczej? W kazdym razie facet jest ostrym graczem, na samego doradce sie nie nadaje, Tusk to wiedzial i go wycial - Kopacz nie, wiec przy pierwszej okazji ja wycial Schetyna.
  • 26.02.17, 12:56
    Nie, nie bylo wiadomo. PO po prostu poczula sie zbyt pewnie. Ktos przespal wlasciwy moment na podzielenie sie z Polkami zyskami ze wzrostu gospodarczego. PO mogla rzucic ochlap w postaci dodatku na kazde dziecko w wysokosci 100 zlotych. Zdaje sie, ze w Polsce osob do 18 roku zycia jest ok. 8 mln wiec kosztowaloby to duzo mniej niz 500+. Wystarczyloby tylko tyle i PO mialaby wygrane wybory w kieszeni.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • 26.02.17, 13:00
    mialaby albo by nie miala.
  • 26.02.17, 13:10
    Mialaby ale trzeba bylo miec troche pokory a nie mowic, ze za 6 tysiecy pracuja tylko idioci. W kraju gdzie mediana zarobkow to 2200 na reke a 6000 brutto zarabia mniej niz 2% spoleczenstwa. Dodaj jeszcze takie akcje jak osmiorniczki za miesieczna pensje wielu ludzi w tym kraju, polane butelka wina za drugie tyle przy jednoczesnym tlumaczeniu dlaczego Polacy maja jeszcze wiecej oszczedzac, jeszcze dluzej pracowac i dlaczego maja placic za wiekszosc rzeczy tyle co na zachodzie przy swoich wschodnioeuropejskich pensjach.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • 26.02.17, 13:15
    zaloz partie, zrob kampanie, zostan premierem, i dawaj wtedy po 1000 na dziecko.
  • 26.02.17, 13:54
    black_halo napisała:

> Mialaby ale trzeba bylo miec troche pokory a nie mowic, ze za 6 tysiecy pracuja
    > tylko idioci. W kraju gdzie mediana zarobkow to 2200 na reke a 6000 brutto zar
    > abia mniej niz 2% spoleczenstwa.

To zdanie zostało całkowicie wyrwane z kontekstu i jest zwykłą manipulacją.

Natomiast co do reszty masz częściowo rację, PO odleciała od realiów przeciętnego człowieka, na dodatek bała się większości koniecznych reform. Przestała też dbać o własnych wyborców, utrącając związki partnerskie czy pompując kasę w Świątynie Opatrzności Bożej. Do tego kilka głośnych afer i utrata jedynego lidera, który pojechał do Brukseli by zdobyć "wielki prestiż" dla Polski. To się w sumie nie mogło inaczej skończyć
  • 26.02.17, 14:13
    Ostatnia histeria w mediach po slowach Kaczynskiego o "ludzkich panach" to tez zdanie wyrwane z kotekstu no ale wszyscy wiemy na czym to polega. Wyobraz sobie tylko co by bylo, gdyby powiedzial cos takiego ktos z PiS. To, ze media ogolnie staly po stronie PO sprawilo, ze PO dostalo sie do sejmu z niezlym wynikiem dwadziescia pare procent. Gdyby nagonka za afery i glupie wypowiedzi byla taka jak teraz na PiS to cala dzisiejsza opozycja pojechalaby na Madere na rubikoniu tongue_out

Tez nie rozumiem dlaczego PO nie mogla przepchnac w sumie dosc prostej ustawy o zwiazkach partnerskich, mozna bylo tymczasowo wsstrzymac sie z prawami do adopcji itd. Nie wiem dlaczego nie mozna bylo zrobic sensownego rozdzialu kosciola od panstwa i raz na zawsze skonczyc z wystepami sukienkowych w mediach. Ludzi to nie obchodzi, do kosciola chodzi ledwo 40% Polakow a moze i mniej nawet. Na takim katolickim Podlasiu, w miescie Bialymstoku, ktory slynie z ONR jest chyba z 60 kosciolow teraz. Budowa kolejnych nie ma poparcia spolecznego bo ludzie nie chca miec dzwonow w niedziele rano za oknem, nie podoba im sie, ze pod budowe kosciola oddaje sie kolejny kawalek ziemi za zlotowke itd. Im dalej na zachod tym bardziej rozdzial kosciola od panstwa jest akceptowany.

Platforma byla naprawde iderwana od rzeczywistosci ale wygrac wybory mogla.

--
  • 26.02.17, 15:52
    Taak, jasne. Jakoś PiS uchodzą płazem nie takie rzeczy, nie takie wałki i nie takie przekręty. Naprawdę, Twoja hipokryzja osiąga szczyty - ganisz PO za rzeczy, dla których w przypadku PiS łatwo znajdujesz usprawiedliwienie. I zapewne na PiS zagłosowałaś dlatego, żeby wreszcie być rozdział kościoła od państwa? (i nie opowiadaj bajek, że PiS nie popierasz, dostatecznie długo i dużo się na tym forum naprodukowałaś).

A tak nawiasem mówiąc, zauważyłaś wypowiedź Kaczyńskiego o tak leżącej Ci na sercu kwestii lotniska w Białymstoku, czy znowu będziesz beczała "bo Pełooo"?

--
    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują.
  • 27.02.17, 08:02
    > zapewne na PiS zagłosowałaś dlatego, żeby wreszcie być rozdział kościoła od państwa?
    Zapewne.

--
    Ja kiedyś glosowalam na PO bo Tusk zapowiedzial, ze przed kosciolem klekac nie będzie. /black_halo/
  • 27.02.17, 08:43
    Nie glosowalam wcale.

--
  • 27.02.17, 08:55
    Rozumiem, że obecna władza nie jest oderwana od rzeczywistości.

A co do tej nagonki medialnej na PiSS - głupie i agresywne wypowiedzi piętnować trzeba. Nie było we współczesnej historii Polski polityka wypowiadającego się o krajanach tak arogancko i nienawistnie jak Jarosław. I nie mam nic przeciwko temu, że media nagłaśniają jego rzyganie żółcią.
  • 27.02.17, 09:13
    Oczywiscie, ze jest. Kazda wladza jest oderwana od rzeczywistosci bo z tych wysokich stolkow nie widac tego co sie naprawde dzieje w kraju. Nawet tutaj na forum sa tacy co nie przyjmuja do wiadomosc, ze spora czesc spoleczenstwa pracuje za +/- 2000 na reke. Ilez tu bylo wypowiedzi o tym jak dali sie sprzedac za 500+, za marne 500 zlotych, co to bylo, na waciki po prostu. Bo tak wyglada zycie wonskiej specjalystki. 500 peelenow na waciki. PiS wygral na fali tej pogardy, na tym, ze ludzi wyzywano od nieudacznikow, katotalibanu i tym podobnych.

--
  • 27.02.17, 09:20
    To dlaczego sam tę pogardę tak namiętnie uprawia?
  • 27.02.17, 09:37
    PIS uprawia inny rodzaj pogardy, pogardy do tzw. elit.
    To jest faktycznie przykre, polityka w tej chwili opiera się na podziale społeczeństwa, i ten podział staje się coraz mocniejszy.
    Wszyscy w niego wpadamy i większość z nas gra tak jak w gruncie rzeczy chcą politycy, jeden drugiemu skacze do gardła.
  • 28.02.17, 10:25
    black_halo napisała:

> PiS wygral na fali tej pogardy,
    > na tym, ze ludzi wyzywano od nieudacznikow, katotalibanu i tym podobnych.
    >
    rzad wyzywal? minister spraw wewnetrznych wychodzil i mowil o hejcie bo sie komentuje wypadek premiera? rozbijali sie autami? naprawde tusk kogos nazwal katolibanem i nieudacznikiem? Ty chyba zyjesz w jakiejs rownoleglej rzeczywistosci
  • 26.02.17, 11:08
    nathasha napisała:

> no ale dzialal przez 8 lat, przepraszam, facet ma poswiecic swoje zycie bo Pola
    > cy sa glupcami? wybral to co do dla niego najlepsze i super prestizowe dla nasz
    > ego kraju.

Prestizowe to moze bylo jak go wybierali, teraz to jest festiwal zenady. Jak slucham radia i jego wypowiedzi to mam ochote sie zapasc ze wstydu pod ziemie.

Pomijam juz jak to wyglada, ze Tusk jawnie wystepuje przeciw wlasnemu krajowi, nic Polsce nie zalatwil siedzac na tak wysokim stolku. Mozna powiedziec, ze czlowiek formatu JPII. Siedzial w Watykanie tyle lat a jedyne co umial zalatwic to miekkie ladowanie dla czarnosukienkowych zamieszanych w pedofilskie afery.
    --
  • 26.02.17, 11:10
    o prosze, a to Polacy mu placa pensje ze ma nam cos zalatwiac czy ma dzialac w interesie Unii? Dziwne, guardian o Tusku sie i wypowiada i go cytuje bez zadnego festiwalu zenady. No ale wiadomo do Morawieckiego mu daleko, biedakowi.
  • 26.02.17, 11:18
    A z czego sie placi unijne pensje? Ze skladek czlonkowskich chyba a wiec i z podatkow Polakow i to nie tylko tych co zostali w Polsce ale takze tych co siedza w innych krajach UE.

Tusk oczywiscie powinien dzialac w interesie unijnym, natomiast dlatego, ze jest Polakiem to powinien tez dzialac w interesie Polski. Moglby duzo ale nie chce bo programowo nie zgadza sie z Kaczynskim i na zlosc Kaczynskiemu nie zrobic nic dla wlasnego kraju. Znane sa przeciez przeciagajace sie sprawy polskich firm bo inni unijni wysokopostawieni urzednicy celem ochorny wlasnego rynku wlasnie te sprawy chowali na dno szuflady?

--
  • 26.02.17, 11:24
    Kaczynski w oslabianiu pozycji Polski swietnie sobie radzi sam. Jest oplacany ze skladek unijnych wszytkich panstw, nie tylko Polski - wiec tak naprawde powinien najbardziej dzialac na rzecz Niemiec, bo to najwiekszy platnik netto UE.
    Poprosze o te znane przyklady przeciagania spraw polskich firm + dowody ze to przez dzialania urzednikow UE.
    "Tusk oczywiscie powinien dzialac w interesie unijnym, natomiast dlatego, ze jest Polakiem to powinien tez dzialac w interesie Polski." - to jest jakies absolutne nieporozumienie, black jak nie rozumiesz jak powinni dzialac urzednicy UE to nie wzoruj sie w swoim mysleniu na tym jak to dziala w Polsce.
  • 26.02.17, 11:46
    Chocby sprawa Ursusa.

Ja doskonale rozumiem jak to powinno dzialac bo widze jak to dziala na zachodzie. W Polsce nie mieszkam od 10 lat a nadal jesli moge to staram sie wybierac polski produkt bo pamietam skad pochodze.

Tusk nie powinien dzialac na rzecz Niemiec ale dziala i to wcale nie dlatego, ze Niemcy sa najwiekszym platnikiem netto.

--
  • 26.02.17, 11:55
    taaaa, Niemcy swietnie dzialaja na wlasna korzysc, chyba do konca nie wiesz na czym polega stanowisko prezydenta Unii. I w ogole na czym polega Unia Europejska, przeczytanie traktatu z Lizbony mogloby troche pomoc.
    I prosze, ja mieszkam za granica i kupuje lokalne produkty - wspomagam przez to gospodarke i lokalne miejsca pracy.
  • 26.02.17, 12:03
    Przeciez Niemcy zawsze dzialaja we wlasnym interesie. Nie sadzisz chyba, ze przyjedzie tu Angela i bedzie robila Polakom dobrze, prawda?

No i co w zwiazku z tym, ze kupujesz lokalne produkty? Ja tez kupuje. Ale zupelnie nie przeszkadza mi to kupowac tez polskich. Tym sposobem wspieram pana, ktory otworzyl polski sklep. Toc to lokalne miejsce pracy. Moge isc naturalnie do Lidla i wesprzec niemieckie miejsca pracy albo do Carrefoura i wesprzec francuska gospodarke. Ale moge kupuje warzywa i owoce z kooperatywy lokalnej a czesc produktow kupuje sobie z Polski i wspieram polskie miejsca pracy.

--
  • 26.02.17, 12:59
    argument o polskim sklepie jest, ok, ale kupowanie w carrefourze czy lidlu ktore przeciez tez daja miejscowym miejsca pracy juz nazywasz dzialaniem na rzecz obcego kapitalu. Brawo za logike. Reszty nie przeczytalam, szkoda czasu.
  • 26.02.17, 13:15
    No ale co to jest? Jestem konsumentem i mam prawo wspierac taki kapital jaki mi sie podoba. Carrefour jest francuski, Lidl i Aldi sa niemieckie. Wiec skoro mam wybor to wspieram lokalne miejsca pracy w kooperatywie (warzywa i owoce), lokalny sklep bio, lokalnego rzeznika oraz kupuje swoje ulubione produkty z Polski. Nie widze powodu dla ktorego mialabym kupowac produkcje niemiecka czy francuska.

Careefour i Lidl daja oczywiscie prace miejscowym ale wiekszosc produktow w tych sklepach pochodzi wlasnie z Francji i Niemiec. To widac zwlaszcza w Lidlu, Carrefour ma znacznie wiekszy asortyment, od mydla do powidla i mozna w nim kupic produkty roznych producentow. Ale nadal zysk idzie za granice Belgii. To jest fakt.

--
  • 26.02.17, 13:16
    fajna dyskusja. a na ten fakt masz jakies poparcie w faktach czy twoja opinia rowna sie juz faktowi.
  • 26.02.17, 12:24
    black_halo napisała:

> Tusk jawnie wystepuje przeciw wlasnemu krajowi, nic Polsce nie zalatwil
    > siedzac na tak wysokim stolku. Mozna powiedziec, ze czlowiek formatu JPII.
    > Siedzial w Watykanie tyle lat a jedyne co umial zalatwic to miekkie ladowanie
    > dla czarnosukienkowych zamieszanych w pedofilskie afery.

Ale chwilę, dlaczego miałby coś Polsce załatwiać?

To chyba lepiej, że potrafi pokazać, że się wznosi ponad podział(y), i jest bezstronnym, solidnym fachowcem?
    Czy dla Ciebie byłoby lepiej, gdyby On był 'miernym ale wiernym' krętaczem i Polaczkiem-kombinatorem? Miernym dla UE, wiernym - dla Polski.
    Przepraszam, ale chyba już dość precedensów w te 18 miesięcy Polska narobiła (z zamachami na demokrację i media - które to wywołały pierwsze tego rodzaju ostrzeżenia UE).

Bardziej pasujesz do Nigerii albo Rosji (vide wszechobecna korupcja) z tym poglądem.
  • 26.02.17, 13:03
    Moze dlatego, ze jest Polakiem albo przynajmniej mowi, ze jest. A tymczasem zachowuje sie jak zakladnik Niemiec, Francji i UK. Bo przeciez przedluzenie okresu wprowadzenia pakietu klimatycznego bylo nawet bardziej w interesie Niemiec niz Polski bo oni tez uzywaja wegla kamiennego i brunatnego.

--
  • 26.02.17, 14:15
    black_halo napisała:

> Moze dlatego, ze jest Polakiem albo przynajmniej mowi, ze jest.
    > A tymczasem zachowuje sie jak zakladnik Niemiec, Francji i UK.

(1) Ja przepraszam, ale ostatnio jak sprawdzałem, to nie Polska jest lokomotywą UE czy najsilniejszą gospodarką w regionie - ale właśnie te najbogatsze kraje i najwięksi płatnicy netto.
    W imię czego zatem to Polski interes miałby być stawiany ponad wszystko?
    Twoje pretensje o brak stronniczości to jak wejście w gumofilcach na salony i rozsierdzenie, że dla naszego Ursusa miejsca na parkingu nie ma smile)

Dygresja:
    Pomijam już fakt, że opluto mu dziadka "z Wermachtu" - a teraz się lojalności wymaga.
    (tylko błagam, nie snuj teorii na ten temat teraz tutaj :])
    Czyli nieważne co myśli sobie Tusk i gdzie pracuje, kim teraz jest - ma być na nasze!
    Dupę pokornie naoliwić i ładnie czekać, aż Polska "dogodzi" - bo z takiej więziennej społeczności się wyszło i to zobowiązuje.

(2) Tusk zachowuje się jak trzeba się zachować profesjonaliście - żeby nie zostać posądzonym o kumoterstwo, stronniczość czy bycie bardziej przywiązanym do interesów kraju niż wspólnoty.

Chodzi o standardy zawodowe. Czy to pojęcie jest naprawdę Ci tak obce?
    Etyka zawodowa.

Twoja umowa pracy/zakres obowiązków wymaga od Ciebie (tyle, i aż/tylko tyle), żebyś wykonywała swoją pracę w miarę swoich najlepszych możliwości.
    Za to masz płacone tyle, ile się zgodziłaś/wynegocjowałaś - i umowa jest wiążąca dla obu stron.
    Wykraczanie poza zakres obowiązków lub podejmowanie decyzji nie opartych na meritum Twojej wiedzy i odpowiedzialności jest zwyczajną nieuczciwością.

Co jest dla Ciebie najważniejsze - etyka (osobista/zawodowa) czy narodowość?

Jeśli pracowałabyś w europejskim serwisie [czegoś tam] i miała orzekać: 'gwarancja' albo 'usterka spowodowana niedbalstwem/błędem użytkownika', to też przepuszczałabyś wszystkie polskie sprzęty jako darmowe naprawy?
    No co Ty - Patriotką nie jesteś?
    Pfft smile

Przepraszam, ale ile Ty masz lat, że się czepiasz go o solidnie wykonywaną robotę?
    Naprawdę zdumiewa mnie Twoja postawa - jesteś tą gimnazjalistką (która Tuska za jego rozprawę o polskości wywołuje do odpowiedzi), która chowa urazę przez lata czy co?
  • 26.02.17, 14:21
    Facepalm.

--
  • 26.02.17, 14:32
    black_halo napisała:

> Facepalm.

No halo? suspicious
    Coś wytłumaczyć czy dać więcej czasu?
  • 26.02.17, 14:59
    Tego, co on robi dla Polski w tej chwili, nie miałby szans robić jako przewodniczący partii, która się suwerenowi znudziła i chcieli odmiany.
  • 26.02.17, 09:54
    ech ten kult jednostki wciąż aktualny. Stanowczo za mało czołobitnie.

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • 28.02.17, 10:28
    Akcja Hiacynt normalnie.

--
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • 26.02.17, 08:59
    Napisz od której minuty są te kontrowersyjne fragmenty wypowiedzi.
  • 26.02.17, 09:04
    Od 25
  • 26.02.17, 09:14
    www.youtube.com/watch?v=Ucd40hLbt7Y
  • 26.02.17, 09:16
    Czyli, jak zwykle. Gdy nie ma się nic mądrego do powiedzenia, mówi się o przysłowiowej dupie. Wiadomo, że to wzbudzi zainteresowanie. Sieroty po Palikocie ruszyły do ataku - czegos tak żenującego już dawno nie było.
  • 26.02.17, 09:19
    Taaaa, a co eluniu przeszkadza prezesowi powiedziec ze lubi chlopcow, wstydzi sie swoich preferencji czy moze osmieszylby tem jakze katolicki pis, ktoremu przewodzo kryptogej?
  • 26.02.17, 09:32
    Masz jakieś wiarygodne informacje na ten temat? Szambo wybiło , co jak widać, bardzo odpowiada pewnej grupie "obrońców demokracji" .
  • 26.02.17, 09:45
    ale co, zdjecia bys chciala miec? no niestety moi politycy nie paraja sie robieniem zdjec kryptogejom, ale Antoni na pewno ma takie materialy
  • 26.02.17, 10:02
    Nawet gdybyś zobaczyła zdjęcia, to i tak nic by to nie dało, bo ty ślepo wierzysz w tego człowieka. Twarde dowody w niczym nie przeszkadzają tobie i tobie podobnym, o czym świadczy choćby casus smoleński.
  • 26.02.17, 10:59
    Ale jakie twarde dowody? Tam przeciez nikogo nie bylo.

http://img.sadistic.pl/pics/2b73d8d2df6d.jpg
  • 26.02.17, 11:20
    1elka26 napisał(a):

> Szambo wybiło , co jak widać, bardzo odpowiada pewnej grupie "obrońców demokracji" .

Mnie nie rusza orientacja seksualna Prezesa i nie wiem, skąd u Ciebie takie potępienie?
  • 26.02.17, 11:28
    Wiesz, przekaz dnia dostala, to musi sie stosowac do wytycznych.

--
  • 26.02.17, 11:32
    mnie to zastanawia - po co oni wchodza na te strony agory ktorej sie brzydza, i "dyskutuja" z ludzmi ktorymi pogardzaja. Czy to jest jakas masochistyczna przyjemnosc? Masturbuja sie przy tym? Mnie by w zyciu nie przyszlo do glowy "dyskutowanie" z ludzmi z do rzeczy czy w sieci bo uwazam ich za idiotow i musialabym upasc na glowe zeby sie do ich poziomu znizyc. Nie mowiac o nabijaniu liczby wejsc tym szmatlawcom.
  • 26.02.17, 12:00
    Mają jakieś grosze od wpisu, to się muszą produkować.

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • 26.02.17, 12:47
    Taka praca. Ponoc zadna nie hanbi.

--
  • 26.02.17, 13:00
    ale czesc dyskutuje nie tylko w tematach politycznych, przeciez nie placa im za poglady na inne, nie zwiazane z polityka rzeczy.
  • 26.02.17, 09:29
    Gdyby różni politycy ograniczali się do swoich dud i nie wtrącali się w sprawy cudzych byłoby nie w porządku zaglądać im pod kołdry.
    Plotka jest bardzo stara, pewnie nawet starsza od ciebie, więc już nie wzbudza większego zainteresowania.
  • 26.02.17, 09:29
    Klaus Woweiret , burmistrz Berlina powiedział , jestem gejem i to jest ok ( wolne tłumaczenie ).To co mnie poruszyło w rozmowie pana Biedronia to fakt że jest w związku 14 lat ale nie ma żadnych praw jak chodzi o jego partnera.Nawet w super konserwatywnej Bawarii homoseksualni przyjaciele mojej corki mają prawa dotyczące ich partnerów.O Norwegii nie wspomnę bo jakbym wspomniała jak wyglądają prawa homoseksualistów w Polsce to by mnie śmiechem zabili.
  • 26.02.17, 09:33
    Albo by slusznie pomysleli ze Polska to dziki kraj. A jednoczesnie uwazam ze Biedron slusznie wytknal te sprawe kaczynskiemu, pokazal cala hipokryzje tego faceta i w momencie kiedy facet pozuje na katolika a jednoczesnie ukrywa swoje preferencje powinno sie go demaskowac.
  • 26.02.17, 09:52
    On tam używał liczby mnogiej, więc nie tylko o Kaczyńskim mówił.

Najlepsze, że wszyscy wiedzą o kim mowa, ale takie elki będą się krygować, że absolutnie tego problemu nie ma big_grin
  • 26.02.17, 09:54
    bo to dla nich jest porazka - cos jak srodowisko gejowskie w KK, wszyscy wiedza ze istnieje ale udaja ze absolutnie nie.
  • 27.02.17, 09:58
    Wszyscy? Ja na przykład wiem, o kim mowa jak mówi o człowieku z kotem, ale nie wiem, kogo dotyczy liczba mnoga. Z tego samego powodu, z jakiego nie wiem, jakiej orientacji seksualnej są moi znajomi z pracy, dopóki mi o tym nie powiedza, albo nei przyjdą z chłopakiem czy dziewczyną. Nie zastanawiam się, nie analizuję, nie słucham ploteczek.
  • 26.02.17, 11:05
    "pokazal cala hipokryzje tego faceta" Bycie jakims kryptogejem to pikus. Ale kiedy ma sie na sumieniu smierc brata (ladujcie za wszelka cene!), a robi sie z tego zamach i dorabia martyrologie - to dopiero jest hardkor. I trzeba miec do tego bardzo specyficzna konstrukcje psychiczna, zeby tak zrobic.

--
  • 27.02.17, 09:53
    Jakich praw nie ma? Żyję w konkubinacie i to akurat mam na biężąco. Dwójka dorosłych ludzi może, bez względu na płeć, orientację itp. bo w to nikt nie wnika:
    - Mieć wspólny majątek, np. mieszkanie, wystarczy zapisać to w akcie notarialnym
    - Mieć wspólne konto, bo banku nie interesują relacje między współwłaścicielami rachunku, można też brać wspólnie krtedyt
    - Być osobą uposażoną w przypadku wszelkich polis na życie itp.
    - Prawo do informacji medycznej, odwiedzin itp. ma osoba upoważniona przez pacjenta, w przypadku pacjenta niepełnoletniego przez jego opiekuna prawnego

Konkubinat ma gorzej jeśli chodzi o ;
    - opodatkowanei darowizn
    - opodatkowanie spadku (plus mamy w Polsce idiotyczne prawo, które de fakto zabrania czlowiekowi w pełni dysponować swoim majątkiem w testamencie, problem nie tylko konkubinatów, także osób samotnych)
    - wspólne rozliczanie

• 26.02.17, 09:40
    Przyslowiowa dupa? Jakie znasz przyslowia o dupie??
  • 26.02.17, 11:06
    Dobra mam,znalazlam: na pochyla dupe wszystkie kozy skacza. (Wersja przyslowia pochodzi ze szpitala na zadupiu)
  • 26.02.17, 09:50
    Samą prawdę powiedział. Wiem, że takich jak ty musi boleć myśl, że czołowi przywódcy narodu są tej gorszej, pogardzanej, wyśmiewanej orientacji seksualnej.
  • 26.02.17, 11:39
    A teraz powiedz gdzie geje sa w Polsce wysmiewani? Bo ja pamietam, ze moja babcia mieszkala 25 lat temu w malutkiej, podlaskiej wsi gdzie stalo dziesiec domow i w jednym z tych domow mieszkali dwaj geje. Nikt ich nie wytykal palcami, nie obrzucal domow jajkami czy pomidorami ani nie uciekal na ich widok, chodzili normalnie do kosciola w pobliskim miasteczku.

--
  • 26.02.17, 11:56
    taaak, a swistak siedzi i zawija w te sreberka.
  • 27.02.17, 10:41
    A moze jakies fakty? Gej jest prezydentem Slupska, ukryty gej jest szefem rzadzacej partii i regularnie stoi w pierwszym rzedzie na katolickich uroczystosciach. Polska jako jedyny kraj w Europie nigdy nie penalizowala homoseksualizmu. To, ze narazie jeszcze geje nie moga zawierac zwiazkow malzenskich to jest tylko kwestia woli politycznej bo ludzie maja to gleboko gdzies.

Ja mam teorie, ze w Polsce przez jeszcze ladnych pare lat nie uchwala ani swobodnego dostepu do aborcji, ani eutanazji ani nawet zwiazkow partnerskich bo inaczej nie byloby jak przykrywac tych wszystkich afer. Wystarczy, ze trzeba przepchnac jakas niepopularna ustawe i juz sie robi w mediach dyskusja na jeden z powyzszych tematow. Wladza jest oderwana od rzeczywistosci, zarowna ta z prawa jak i lewa. Aborcja jest dostepna za odpowiednia oplata i spoleczenstwo nie ma z tym zadnego problemu, eutanazja jest dostepna za stosowna oplata i jest tajemnica poliszynela ale jest dostepna. Zwiazki parnerskie nie sa prawnie usankcjonowane ale nic nie stoi nie przeszkodzie by razem mieszkac, miec wspolwlasnosc i testament oraz dyspozycje na rozne wypadki.

--
  • 28.02.17, 10:31
    do 1932 homoseksualizm byl w Polsce karalny. Od XVIII wieku nie byl to case we Francji. Jak chcesz sprawdzic czy osoby homosekseualne sa w Polsce wysmiewane przeczytaj wywiad z Biedroniem w najnowszym newsweeku, moze nareszcie w wiedzy o swiecie przestaniesz sie odnosic tylko do wlasnych doswiadczen.
  • 28.02.17, 11:07
    do 1932 homoseksualizm byl w Polsce karalny."

Lol, a ciekawe od kiedy i dlaczego?

• 28.02.17, 22:09
    Począwszy od XVIII wieku stopniowo znoszono karalność kontaktów homoseksualnych, zwłaszcza w krajach zachodnich, w których kontakty homoseksualne zwykle były karalne de facto lub de jure, poza np. Polską, która nigdy nie miała praw wymierzonych przeciw osobom homoseksualnym, poza okresem zaborów[15]. Pierwszym krajem na świecie, który oficjalnie zdepenalizował kontakty homoseksualne (po wcześniejszym okresie karania), była Francja w 1791 roku, natomiast państwami, które powróciły do karania homoseksualizmu po wcześniejszym okresie niekarania są:

Za wikipedia. Chyba, ze wikipedia podaje bledne dane.
    Podaj zrodlo swoich rewelacji.

--
  • 28.02.17, 12:06
    Trochę faktów:

>A moze jakies fakty? Gej jest prezydentem Slupska,
    Ten gej, już jako znany polityk, parlamentarzysta został wielokrotnie pobity, w tym raz naprawdę ciężko. Właśnie za to, ze jest gejem. Opowiada o tym w tym wywiadzie w Polsacie.

>ukryty gej jest szefem rzadzacej partii i regularnie stoi w pierwszym rzedzie na katolickich uroczystosciach.

Słowo klucz- UKRYTY. Właśnie dlatego to kryptogej bo żyjący w homofobicznych realiach (do stworzenia, których sam przyłożył rękę) i na dokładkę to osoba tchórzliwa (o czym czytałam w jego biografii).

• 27.02.17, 09:56
    A wiesz, że to prawda, bo...?
    Masz rację, bardzo często prawicowe matołki gadają o du.pie. Właściwie to ich główny temat, ale nie jest żadną niespodzianką to, że poza gadaniem o czterech literach nic nie mają do powiedzenia.

--
  • 26.02.17, 10:11
    Widać męskie d..y to dla nich temat tabu. Nie to co kobiece cipki i ich zawartość.
  • 26.02.17, 09:35
    Biedroń mi sie podoba, zdecydowanie, acz do tej pory sprawdzil się jako polityk lokalny, a w tym zakresie polityka jest przepleciona ze społecznikostwem.
    Na pewno jego wizja świata jest mi bliższa niż rojenia narodowe Kaczyńskiego.
    Uwielbiam go. Czekam aż zostanie prezydentem RP smile

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • 26.02.17, 10:08
    Też go uwielbiam.
  • 26.02.17, 11:06
    Tez bym glosowala!

--
  • 26.02.17, 09:57
    O preferencjach Pana głaszczącego kota wiadomo nie od dzis. Nienawiśc do kobiet jedynie to potwierdza.
  • 27.02.17, 09:47
    Czyli sugerujesz, że Biedroń nienawidzi kobiet, bo o jego preferencjach też wiadomo nie od dziś? A wiadomo, cala krzywda kobiet bierze się z gejowskiej nienawiścim, mężczyźni hetero kochają, ubóstwiaja, noszą na rękach.
  • 28.02.17, 16:30
    Biedroń nie musi nienawidzić kobiet bo zyje w zgodzie z samym soba.
  • 26.02.17, 10:25
    WSI nakręciło to jeszcze w latach 90-tych. I stąd jego mocna pozycja i "wpływ" na JK. Tak twierdzi Stonoga i ja mu wierzę.

--
    http://webczat.pl/img//pipe.gif
  • 26.02.17, 12:14
    Naiwni mu wierzą.
  • 26.02.17, 12:34
    O zaproszeniu na swoje urodziny Kaczyńskiego z mężem, mówił jakieś 20 lat temu Wałęsa, promowany przez Kaczyńskiego na prezydenta Polski. Lepiej znasz Kaczyńskiego od Wałęsy? Często Kaczyński bywał u ciebie w domu a ty u Kaczyńskiego?
  • 26.02.17, 14:19
    livia.kalina napisał(a):

> O zaproszeniu na swoje urodziny Kaczyńskiego z mężem, mówił jakieś
    > 20 lat temu Wałęsa, promowany przez Kaczyńskiego na prezydenta Polski.

Dwie uwagi mi się nasuwają:
    1) To Wałęsa potrzebował wsparcia Kaczyńskiego? Serio?
    2) (uprzedzając kułka) "Wałęsa?! To przecież Bolek" big_grin
  • 26.02.17, 14:24
    >1) To Wałęsa potrzebował wsparcia Kaczyńskiego? Serio?
    Myślę, ze raczej Kaczyński chciał się przez Wałęsę wypromować. Był nikim w okresie walki opozycji z PRL, potem zrobił się odważniejszy wink

>2) (uprzedzając kułka) "Wałęsa?! To przecież Bolek"
    Dokładnie takim samym Bolkiem był wtedy, kiedy Kaczyński robił wszystko by Wałęsa był prezydentem.
  • 26.02.17, 14:30
    livia.kalina napisał(a):

>> To Wałęsa potrzebował wsparcia Kaczyńskiego? Serio?
    > raczej Kaczyński chciał się przez Wałęsę wypromować. Był nikim
    > w okresie walki opozycji z PRL, potem zrobił się odważniejszy wink

A... to się zgadzamy, znaczy się smile
  • 26.02.17, 16:20
    pedofile z pediskopatu, rządzą tobą pedały i sodomici z kotem, a twoją religią jest wiara w żyda chodzącego po wodzie.
    Jesteś naiwny? Oj, czuję że znacznie gorzej.

--
    http://webczat.pl/img//pipe.gif
  • 28.02.17, 10:17
    Wierzyć Stonodze? Ten nędznej, zapijaczonej kreaturze?
  • 26.02.17, 11:13
    Mysle, ze gdyby Kaczynski ujawnil sie jako gej to dostalaby +100% do poparcia w dwie sekundy bo nagle zrobilby sie bardziej ludzki i dostepny. Co wiecej, gdyby PiS mial jakiegos rozumnego stratega to raz dwa upchnalby Kaczynskiego na stanowisku premiera. Wtedy juz nikt by nie podskoczyl bo jakikolwiek nieprzychylne komentarze moglyby byc nazwane dyskryminacja osob nieheteronormatywnych i homofobia.

--
  • 26.02.17, 11:49
    Z tej Twojej wypowiedzi wprost wynika, że myślenie nie jest Twoją mocną stroną big_grin.

--
  • 26.02.17, 11:58
    Z twojej zas wynika, ze zupelnie nie znasz sie na zartach ani nie wiesz co to sarkazm tongue_out

--
  • 26.02.17, 12:00
    ale pierwsza czesc jest chyba na powaznie bo gdzie tu sarkazm?
  • 26.02.17, 12:04
    Wszystko mam ci na tacy wylozyc? Przeczytaj tyle razy ile ci bedzie trzeba, moze zrozumiesz.

--
  • 26.02.17, 13:01
    no jak cos nie jest sarkazmem to niby jak moge to tak zrozumiec.
  • 26.02.17, 12:02
    Sprawdź definicję sarkazmu może...

--
  • 26.02.17, 13:42
    Lubie Biedronia, za klasę, szczerość, spokój.

Mam wrażenie,że ze wszystkich polityków obecnych na scenie politycznej jest najjaśniej świecącą gwiazdą.
    Jego orientacja nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Niestety dla prawej strony, dla oponentów politycznych i różnej maści oszołomów jego homoseksualizm jest wyciągany ZAWSZE jako argument przeciw niemu. Co by nie zrobił to "gej", co by nie powiedział to "gej".

Po jego wypowiedzi nie czuję żadnego niesmaku. Powiedział co powiedział, a każdy zrozumiał po swojemu. Co najbardziej dziwi,że ponad kilka milionów Polaków zrozumiało to samo smile

--
    I była zgroza nagłych cisz! I była próżnia w całym niebie!
    A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie? B.L.
  • 26.02.17, 19:29
    A tak poza on postępuje w prawdziwie chrześcijańskim duchu "zło dobrem zwyciężaj". Myślę, że by się polubili z papieżem Franciszkiem.
  • 26.02.17, 23:40
    Robert Biedroń to nasz najlepszy prezydent. Bardzo dobry polityk powinien zastać prezydentem RP. Zrobił by porządek w kraju tak samo jak działa u nas w Słupsku. Słupsk jest z nim zawsze i wszędzie i popiera jego wypowiedzi gdyż są rzeczowe i mądre.
  • 26.02.17, 23:42
    Popieram nadzwyczaj ciekawy i prawy człowiek - nasz Prezydent najlepszy.
  • 27.02.17, 08:36
    niczym mnie nie zesmaczył.Mówi co myśli i ma tutaj rację. K niech sie zajmie głaskaniem kota a nie włażeniem mi pod kołdre.

--
    "jest ujowo, ale stabilnie..."
  • 27.02.17, 09:39
    Dla mnie ta dziennikarka jest irytująca strasznie. Wtrąca się, przerywa, wkłada rozmówcy w usta słowa, których on nie mówi i nie ma zamiaru powiedzieć. Jest napastliwa, niemiła - dla mnie ta baba to koszmar, który powinien mieć odebrany ten program. Zero kultury.
    Biedronia lubię, cenię i popieram.

--
    Strach w niektórych tematach to na forach nic innego niż zabieg stylistyczny. Retoryka trolli. Prawdziwy strach czuje forumka, która prosi aby trzymać kciuki za jej syna. by kropkacom
  • 27.02.17, 09:55
    Biedroń jest super, ale wypowiadanie się o cudzej orientacji seksualnej jest niestety bardzo nieeleganckie. Taki poziom magla. a już szczególnie wypowiadanie się na podstawie "bo ja tak czuję". I wszystko jedno, czy chodzi o przeciwnika politycznego czy kolegę z pracy.
  • 28.02.17, 19:07
    Cenie Cię za wielką inteligencję i wysoką kulturę osobistą.
  • 27.02.17, 10:45
    nie wiem, czy dobrze rozumiem tytuł wątku, ale zestawianie gracza ekstraklasy z podwórkowym harataczem w kwadraty jest lekkim nieporozumieniem big_grin Możesz Kaczyńskiego nie lubić, ale znaj umiar. Coś ci wyjaśnię. Biedroń, gdyby nie był pedałem, byłby nikim. Jego istotą jest homoseksualizm. Definiuje się przez gejostwo. Domyslam sie, ze traktujesz to jako atut. Nie ma to jednak wpływu na intelekt i sprawność polityczną.

wpolityce.pl/spoleczenstwo/329056-slupsk-sie-wyludnia-radni-prawdziwy-efekt-biedronia-jest-taki-ze-mamy-najwiekszy-spadek-liczby-mieszkancow-od-30-lat

--
    Nowak: Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem
  • 27.02.17, 10:47
    Purchawka , Ty rzeczywiście jesteś puknięta smile)))))))))
  • 27.02.17, 21:51
    jan.kran napisała:

> Purchawka , Ty rzeczywiście jesteś puknięta smile)))))))))

Normalnie to samo miałem napisać :]
  • 28.02.17, 05:15
    Ja również.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • 27.02.17, 10:53
    Nie no, nie przesadzaj. Przeciez wiesz, ze w Polskiej polityce nie ma nikogo z przypadku. Gdyby tak moglo byc to by predzej wyborow zakazali bo jeszcze ktos nieodpowiedni sie niechcacy do sejmu dostanie i zajmie miejsce przy korycie.

Kaczynski jako polityk osiagnal duzo ale badzmy szczerzy - to jest ukryta opcja amerykanska (wcale nie rosyjka jak tu niektorzy sugeruja). Natomiast Tusk to ukryta opcja niemiecka a Komorowski - ukryta opcja rosyjska. W Polsce nie ma w polityce ludzi, ktory mieliby na wzgledzie dobro wlasnego kraju bo kazdy jeden jest podstawiony przez sluzby. I stad sie biora czasem calkiem niezrozumiale dla spoleczenstwa decyzje. Dwadziescia pare lat temu doradca Balcerowicza zostal zaledwie dwudziestoparoletni Ryszard Petru. Jakie on mial kwalifikacje do przeprowadzenia tak wielkich reform w tym wieku? Nie mial zadnych ale zostal podstawiony. Teraz Kaczynski dostal takiego Misiewicza a Macierewicz tego Edmunda Jannigera, lat 21. Radzilabym zapamietac bo za 20 lat Misiewicz i Janniger beda mniej wiecej w tym samym miejscu co teraz jest Petru a kiedys Lepper, Giertych i Palikot.

--
  • 27.02.17, 10:58
    black_halo napisała:

> Kaczynski jako polityk osiagnal duzo ale badzmy szczerzy - to jest ukryta opcja amerykanska (wcale nie rosyjka jak tu niektorzy sugeruja). Natomiast Tusk to ukryta opcja niemiecka a Komorowski - ukryta opcja rosyjska. W Polsce nie ma w polityce ludzi, ktory mieliby na wzgledzie dobro wlasnego kraju bo kazdy jeden jest podstawiony przez sluzby.

Jezuniu. Czas zmienić tabletki, koleżanko.
  • 27.02.17, 11:45
    Powiedz lepiej co Ty bierzesz, bo widze, ze masz doswiadczenie w tym temacie big_grin Ja nawet alkoholu nie pijam big_grin

--
  • 27.02.17, 11:48
    black_halo napisała:

> Ja nawet alkoholu nie pijam big_grin
    >

moze czas zaczac
  • 27.02.17, 13:42
    nathasha napisała:

> black_halo napisała:
    >
    >
    > > Ja nawet alkoholu nie pijam big_grin
    > >
    >
    > moze czas zaczac

Jakbym mieszkala w Polsce to bym musiala, nie da sie tego wszystkie zniesc na trzezwo.

--
  • 27.02.17, 11:54
    Polską rzeczywistość biorę niestety. Codziennie.
  • 28.02.17, 05:18
    sumire napisała:

> black_halo napisała:
    >
    > > Kaczynski jako polityk osiagnal duzo ale badzmy szczerzy - to jest ukryt
    > a opcja amerykanska (wcale nie rosyjka jak tu niektorzy sugeruja). Natomiast Tu
    > sk to ukryta opcja niemiecka a Komorowski - ukryta opcja rosyjska. W Polsce nie
    > ma w polityce ludzi, ktory mieliby na wzgledzie dobro wlasnego kraju bo kazdy
    > jeden jest podstawiony przez sluzby.
    >
    > Jezuniu. Czas zmienić tabletki, koleżanko.

Zacytuję cię, choć obiecałam, że cytować nie będę.
    Black_halo ma rację. Czy ci się to podoba, czy nie, niestety.
    --
    Polska jest jak matka-alkoholiczka: sprzeniewierzy na wódkę ostatni grosz wydłubany ze skarbonek dzieci i w pijackim bełkocie będzie wmawiała, że matka jest tylko jedna i matkę trzeba kochać. Za sam fakt bycia matką. by Mruwa9
  • 28.02.17, 09:29
    W którym punkcie dokładnie ma rację?
  • 28.02.17, 10:17
    sumire napisała:

> W którym punkcie dokładnie ma rację?

-----------------> W każdym.Tusk jest z koneksjami kaszubskimi a wiadomo każdy Kaszub to ukryty Niemiec.Na swoim obecnym stanowisku działa na korzyść swojej Ojczyzny i nie jest nią Polska.Wiadomo.
    Kaczyński wspiera Amerykę choć oficjalnie Rosję ale to tylko taka zasłona dymna.
    Komorowski jest oczywiście pro rosyjski i ma grubą żonę , dużo Rosjanek jest grubych więc wiadomo dlaczego wspiera.
    Wszyscy są podstawieni przez różne międzynarodowe służby.
    Ja się zachlastam tępym mydłem , naprawdę są tak paranoiczni ludzie w realu jak na tym wątku ?

• 28.02.17, 10:29
    Owszem, niestety smile
  • 27.02.17, 12:57
    Popłynęłaś, koleżanko big_grin Przekaz dnia na dziś: Jarek wielkim człowiekiem jest big_grin

--
    Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
  • 28.02.17, 05:19
    I, jak zwykle, czytanie ze zrozumieniem się kłania.

--
    Polska jest jak matka-alkoholiczka: sprzeniewierzy na wódkę ostatni grosz wydłubany ze skarbonek dzieci i w pijackim bełkocie będzie wmawiała, że matka jest tylko jedna i matkę trzeba kochać. Za sam fakt bycia matką. by Mruwa9
  • 28.02.17, 09:17
    I, jak zwykle, patrzenie na drzewko także. Rosia, ogarnij się.

--
  • 27.02.17, 12:04
    Wzór człowieka być może

Ale polityk powinien być przede wszystkim skuteczny

Na czym polega skuteczność Biedronia? Bo to że jest milusi i homo jakoś średnio się przekłada na skuteczność

--
    "Za młodu gdy uprawialiśmy seks w nocy na klatce schodowej wrzuciliśmy prezerwatywę wraz z zawartością do takiego wózeczka"...kaz_nodzieja na forum s-v
  • 27.02.17, 12:21
    kolpik124 napisała:
    >
    > Ale polityk powinien być przede wszystkim skuteczny

Czyli co innego mówić, co innego robić. TAK.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • 27.02.17, 12:34
    Skuteczny

Infrastruktura komunalna, inwestorzy, pozyskiwanie funduszy

Niewpuszczenie cyrku do miasta czy czerwona kanapa na deptaku nie sa skutecznością

Na fejsie kolekcjonuje lajki, pod ratuszem protestuje młodzież

--
    "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
    kaz_nodzieja, 31.12.2016
  • 27.02.17, 13:00

> Na czym polega skuteczność Biedronia? Bo to że jest milusi i homo jakoś średnio
    > się przekłada na skuteczność
    >

Rzeczywiście - jeśli chodzi o skuteczność, to nikt się z Jarkiem Zbawicielem równać nie może. Z pasją realizuje swoje hasło: "Polska w ruinie".

--
    Dzisiejszy bunt jest jutrzejszym prawem, dzisiejsze bluźnierstwo jutrzejszym komunałem.
  • 27.02.17, 13:15
    "Na czym polega skuteczność Biedronia?"
    Tym, że skutecznie mnie do siebie przekonałsmile I wielu innych, nawet "babcie różańcowe".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.