Dodaj do ulubionych

Jak znalezc i gdzie znalezc staż dla spawacza?

06.03.17, 21:22
Jest taki program pozwalajacy mlodym zrobic kurs i staż.
Warunki : nie wiecej niz 29 lat, ci, ktorzy szkoły pokonczyli.Urzad Pracy - wykluczony.

Chodzi o mojego brata,zrobił kurs na spawacza TIG.Przy podpisywaniu umowy mowiono mu,ze staz bedzie mial zalatwiony na 3 miesiace.Kurs zrobil,egzamin zdał i dowiedzial się,ze miejsce na staz ma sobie sam znalezc (jesli tego nie zrobi,ów papier mu przepadnie po chyba 6 miesiacach).

Jak znalezc miejsce na staz(gdzie pracodawca bedzie mial pracownika za darmo,ani grosza na niego nie wyda)?

Ktoś pomoże?
Edytor zaawansowany
  • 06.03.17, 21:28
    oboje jesteście ogarnięci pracowo inaczej wink

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • 06.03.17, 21:31
    A Ty beznadziejna pod kazdym wzgledem smilesmilesmile
  • 06.03.17, 21:30
    Kto organizował kurs?
    Jak znaleźć?
    Google: firmy spawalnicze w mieście X, telefon, dzień dobry jestem zainteresowany odbyciem stażu w Państwa firmie proszę o rozmowę z kadrami/ brygadzistą/mistrzem zmiany. Albo lepiej: Google, adresy, ruszyć 4 litery i pofatygować się osobiście.

--
    - Poproszę 2 bilety normalne na "Smoleńsk"
    - Na "Smoleńsk" nie ma normalnych. By caraway
  • 06.03.17, 21:33
    Firma,ktora zalatwiala kurs.
    W naszym miescie w ogole nie ma firm spawalniczych.
    Dzięki za pomoc smile
  • 06.03.17, 22:03
    paniszelka napisał(a):

> Firma,ktora zalatwiala kurs.
    > W naszym miescie w ogole nie ma firm spawalniczych.
    > Dzięki za pomoc smile

Po kiego grzyba robił ten kurs, jeśli dla spawaczy pracy u was nie ma, a on najwidoczniej nie zamierza ruszyć dudy poza wasze miasto? To dopiero zagadka!

--
    Kazałam dzieciakowi wysiąść, mówiąc, że ze mną jej rodzice nie ustalali, że wraca z nami. Dzieciak przerażony, bo ona sama autobusami jeszcze nie jeździ i jak ona ma teraz wrócić. Powiedziałam jej by zadzwoniła do rodziców i odjechałam (by beatulek).
  • 06.03.17, 22:48
    > Po kiego grzyba robił ten kurs, jeśli dla spawaczy pracy u was nie ma,
    Catering - Ponoc był, dobry i smaczny.

--
    Scher dich zum Teufel!
  • 07.03.17, 09:16
    przystanek_tramwajowy napisał:

> paniszelka napisał(a):
    >
    > > Firma,ktora zalatwiala kurs.
    > > W naszym miescie w ogole nie ma firm spawalniczych.
    > > Dzięki za pomoc smile
    >
    > Po kiego grzyba robił ten kurs, jeśli dla spawaczy pracy u was nie ma, a on naj
    > widoczniej nie zamierza ruszyć dudy poza wasze miasto? To dopiero zagadka!
    >
    "Uwielbiam" wątki paniszelki,są takie...inne i ciekawe socjologicznie big_grin
  • 06.03.17, 22:35
    Ty czytasz, co odpisujesz? Pytałam: kto organizował kurs. Odpowiadasz: firma, która organizowała kurs...
    ręce opadają.

--
    użytkowniczka 18lipcowa3 o chorym dziecku: to cos tak pogardliwego jak na twoje dziecko ''dziecko'' a nie dziecko rosemary"
  • 06.03.17, 21:32
    Każdy pracodawca radośnie przyjmie pracownika za darmo, po czym po stażu go wyrzuci.

Wiele firm prowadzi latami taką politykę.

To jakaś fundacja? Fundacje zazwyczaj oferują tego typu pseudopomoc.
  • 06.03.17, 21:33
    Taki program dla mlodych.
  • 06.03.17, 22:00
    paniszelka napisał(a):

> Taki program dla mlodych.

Tak, tak, już wiemy. A jaka instytucja oferuje ten program?
  • 06.03.17, 22:32
    młody (do 29 rż) to powinien być już dawno ogarnięty jeśli chodzi o uprawnienia/umiejętności/pracę
    a ta sierota robi kurs i nawet nie wie jak znaleźć darmowy (!!) staż...

"W naszym miescie w ogole nie ma firm spawalniczych" - nie ma czegoś takiego jak firma spawalnicza

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • 06.03.17, 22:42
    ze sie wtrącę.
    Nie wszyscy musza byc wonskimi specjalistkami jak ematka. I w zyciu czasem sa ludzie, którzy idą pomału i zaczynaja stopniowo.
    Tez robilam kurs wózka widłowego bo miałam okazję. Nigdy nie wiem co mnie w przyszłości czeka. Unia dała to wzięłam tongue_out
    Moze skonczę na emeryturze jako pracownica castoramy tongue_out

"nie ma czegoś takiego jak firma spawalnicza"
    a to gdzie wyczytałaś?big_grin

--
    "jest ujowo, ale stabilnie..."
  • 06.03.17, 22:27
    To chyba unijne kursy. W moim mieście ze 3 instytucje organizują coś takiego. Zdarzyło mi się dostać reklamy i pamiętam że pierwsze co sobie pomyślałam to: gdzie jest haczyk.

Na reklamie było 29 lat właśnie, kurs, staż do tego pomoce naukowe, catering (???) i nie pamiętam co.

Na umowie nie były opisane warunki i ogólne wymagania?

Polecałam to jednej kobiecie stąd nie pamiętam której i nawet weszłam na regulamin ale w sumie wszystko tak na około pisali że nie napisałam jej więcej.
    Pamiętam tylko, że po zakończeniu tego programu ( szkolenie i staż) wymagali aby w ciągu 4 tyg UP miał zaświadczenie że szuka aktywnie pracy a po 3 miesiącach miał ja mieć za chyba jakieś konsekwencje finansowe.

Na ogłoszeniach w moim mieście widziałam że organizacja która zajmuje sie projektem szuka pracodawców do odbycia stażu w ramach tego projektu więc to chyba zależy kto organizuje

Co to znaczy UP wykluczone?
  • 06.03.17, 22:34
    UP wykluczone bo nie moze nalezec do grona bezrobotnych jeszcze przez 1,5 roku.
    Catering - czemu te pytajniki?Ponoc był, dobry i smacznysmile
  • 06.03.17, 22:48
    Po prostu dla mnie to taki wabik za który się potem płaci, ale co kto woli.

Tzn że co wymagają aby osoba biorąca udział w projekcie nie była zarejestrowana w UP a po zakończonym projekcie nie mogła się w nim zarejestrować jeszcze przez 1,5 roku..
    Ale obwarowane.

A nie odp na pytanie. Podpisując jakąkolwiek umowę, musisz mieć kopię czy nawet drugi egzemplarz czy tam nie pisze nic na ten temat? Powinno.
    Czy oni organizują staż czy samemu trzeba szukać. Gdy oni łamią umowę - wiadomo.

Jak kurs swoją drogą może przepaść? Być na kursie dostać papier - mieć uprawnienia a potem ich nie mieć bo ci zabiorą papier. A nie o zwrot kosztów kursu chodzi?

Doczytaj jeszcze tę umowę bo tak jak pisałam czytałam regulamin jednego z tych projektów - tam jeszcze pisze że warunkiem pod rygorem zwrotu kosztów jest znalezienie pracy. A te projekty z UE mają podobne regulaminy. Może nie identyczne ale podobne. Może coś jeszcze przegapiliście?

• 06.03.17, 23:01
    Może coś jeszcze przegapiliście?
    ===
    oj, pewnie niejedno big_grin

--
  • 07.03.17, 08:13
    To co on zamierza robic przez 1.5 roku, skoro stazu nie ma gdzue zrobic a w miescie brak firm spawalniczych?
  • 06.03.17, 22:38
    Mieli znalezc pracodawcow,ktorzy takich po kursie wezma na staz.Obiecywali i nic.Nie ma,gdzie odbyc stazu.Szukac trzeba sobie samemu.
  • 06.03.17, 22:43
    no to szukaj spawaczy w twoim mieście, albo w pobliskich,

--
  • 06.03.17, 23:12
    ale umowę podpisywał? Jeśli w umowie jest, że zapewnią, to mają zapewnić. Albo zwracać kasę.

--
    użytkowniczka edelstein o chorym dziecku: "Powinnas byc w dziec zna paniom,ze chca sie zajmowac tak Koszmarnym dzieckiem jak twoja corka."
  • 06.03.17, 23:20
    nikt nic nie podpisywał. .Im chodzi,żeby wydac kasę z unii a potem radź se pan sam.
    Tyle,że ja bardziej "dla jaj" robilam ten kurs.
    Tak samo jak UP wydają kasę na otwarcie wlasnej DG... Bierz i rób co chcesz. Nawet nie sprawdzają cie potem.

--
  • 06.03.17, 23:22
    aaaaa
    jeszcze jesli chodzi o kursy języków obcych... to też wiem,że tylko wymagali podejścia i zdania egzaminów. Egzaminow nie szlo nie zdać big_grin

--
  • 06.03.17, 23:25
    ciekawe jak się skończy kasa z unii (kursy, dopłaty) co suweren powie ?

--
  • 07.03.17, 08:21
    jak nie sprawdzaja w UP? ja musialam najpierw przyniesc faktury za zakupione rzeczy, potem przylezli zobaczyc na wlasne oczy sprzet a po 6mcach musialam przyniesc kwity o niezaleganiu w zus i us i potwierdzenie wejscia w obrot gospodarczy. zeby bylo ciekawiej to zanim kupilam te graty to przylezli zobaczyc gdzie ja to bede trzymac.
  • 07.03.17, 09:19
    aaaanooo faktury tak. Na samym początku.
    Później nic, kompletnie nic! Mnie wręcz błagali ,żebym brała te kasę.To było kilka lat temu, zaraz po tym, jak sie pokapowali, że ludzie biora kasę, kupują z tego samochody i po roku zamykają firmy.
    Mój szwagier, znajomy, znajoma...full ludzi otwierało tak firmy.U nikogo nie byli z nas.Znam chyba z 10ludzi i to żeby było że nie mam porównania z kilku roznych miast.Żaden z nas nie musiał nic pokazywać Tyle,że trzeba było wydac te ich kase na początku.Byli chyba tylko raz u znajomego, który otwierał warsztat ślusarski. Ale otwierał we własnym garażu i tylko to byli sprawdzic.

--
  • 07.03.17, 09:25
    a u mnie solidnosc niemiecka. wszystko sprawdzali a po roku musialam sie dostarczyc do urzedu wraz z poreczycielami na komisyjne niszczenie weksla.
  • 07.03.17, 17:41
    to szacun.... jednak.

--
  • 06.03.17, 22:49
    Nie wiem gdzie mieszkasz...moze wpisuj w google " uslugi spawania i nazwe swojej miejscowosci lub wojewodztwo)
    Kojarze spawaczy pracujacych w stoczniach, ale Ty chyba w miescie stoczniowym nie mieszkasz?

--
    olaromanska.blox.pl/html
  • 06.03.17, 23:08
    W stoczni to nie TIG raczej.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • 07.03.17, 00:05
    Jak najbardziej.

--
    Wrog mojej Ojczyzny jest moim wrogiem.
  • 06.03.17, 22:57
    zaklady przemyslowe?
    naprawy samochodow, maszyn?
    firmy budowlane?

cos musicie miec w okolicy.
  • 06.03.17, 23:11
    przecież wyraźnie napisała "W naszym miescie w ogole nie ma firm spawalniczych"
    pozostaje opcja, że młody, po kursie, z uprawnieniami nie wie gdzie ich może użyć albo jest przyspawany do kanapy...

poradź bratu wujcia gógla "praca dla spawacza metodą TIG"

--
  • 06.03.17, 23:33
    przeciez nie kaze jej szukac firm spawalniczych, dalam przyklady gdzie spawacze pracuja
  • 06.03.17, 23:40
    to wiedzą wszyscy odpowiadający ale nie paniszelka (i jej brat)

--
  • 06.03.17, 23:05
    Idź z tym pytaniem na grupę fejsbukową spawacze wymiatacze i praca dla spawaczy ogłoszenia. Rada jak najbardziej poważna.
    Na TIG to chyba najbardziej firmy jakieś coś z rurami. Kotły też mogą być: Sefako, Rafako...

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • 06.03.17, 23:07
    Tak na szybko:
    www.pracuj.pl/praca/spawacz-tig-z-doswiadczeniem-operator-tig-do-przyuczenia-bielsko-biala,oferta,5148404

--
    ---
  • 06.03.17, 23:12
    mały haczyk "z doświadczeniem"

--
  • 07.03.17, 09:52
    Z doświadczeniem to chcą kogoś zatrudnić i płacić mu pieniądze. Ale za darmo, to może i bez doświadczenia przyjmą. Chodzi o namiary na firmę, która zajmuje się spawaniem i ma spawaczy
  • 07.03.17, 17:40
    Ogłoszenie czytała, a? To niech przeczyta.

--
    ---
  • 07.03.17, 21:05
    aankaa napisała:

> mały haczyk "z doświadczeniem"
    >
    Niekoniecznie. Doświadczenie BĘDZIE DODATKOWYM ATUTEM.

Myślę, że możliwość zatrudnienia pracownika za pieniądze PODATNIKÓW okaże się atutem większym.
  • 06.03.17, 23:07
    lmgtfy.com/?q=Sta%C5%BCe+dla+spawaczy

--
    Rząd nie ciąża, można usunąć.
  • 07.03.17, 07:27
    no co ty. na ematce smile
  • 07.03.17, 11:01
    Spawacz lat 29 powinien wiedziec gdzie i jak szukać
    i nie uzywac do tego siostry

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • 07.03.17, 11:30
    u paniszelki to chyba rodzinne wink

--
  • 07.03.17, 21:06
    aankaa napisała:

> u paniszelki to chyba rodzinne wink
    >
    Odczepcie się, lepiej, żeby załatwił sobie robotę teraz niż w ogóle nie pracował.
  • 07.03.17, 11:50
    To niech jedzie do UK. Serdecznie się zdziwiłam, ile tam spawacz zarabia.

--
    Strach w niektórych tematach to na forach nic innego niż zabieg stylistyczny. Retoryka trolli. Prawdziwy strach czuje forumka, która prosi aby trzymać kciuki za jej syna. by kropkacom
  • 07.03.17, 11:54
    Dobry spawacz w Polsce też zarabia nieźle. Pod warunkiem że pracę umie znaleźć
  • 07.03.17, 17:42
    własnie.
    Nie trzeba jechac do Uk rosa.
    Mam znajomego spawacza...nie pytaj nawet ile zarabia.

--
  • 07.03.17, 18:44
    Ile? Ja nie rosa ale ciekawa jestem😀

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.