Dodaj do ulubionych

Ważne pytanie. Brak ubezpieczenia i badanie.

17.03.17, 20:30
Rezonans glowy- cel zatoki. Pacjent deklaruje , że przy jakiejkolwiek wizycie u lekarza wyświetla się on na czerwono, tj nie jest ubezpieczony. Pytanie: czy będzie płacić za ww badanie? Tak. To ten gamoń.
Edytor zaawansowany
  • 17.03.17, 20:40
    Jak nieubezpieczony to będzie. Znaczy, całkiem na czarno pracuje za tę oszałamiającą kasę? Niech sobie wykupi ubezpieczenie i sam opłaca składki, zysk taki, że ma i on i żona, do tego odlicza się to od podatku.
    Poza tym kolejki na rezonans i tak półroczne jak nie lepiej.
  • 17.03.17, 21:20
    A to przypadkiem nie był konkubinat? suspicious
  • 17.03.17, 21:25
    Żeby móc się ubezpieczyć samemu to trzeba zapłacić karę za okres nieubezpieczenia, czyli im dłużej nie byłeś ubezpieczony tym większe wpisowe do NFZ będziesz musiał zabulić. wink

--
    Producentka hormonu szczęścia smile
  • 17.03.17, 21:29
    a ile wynosi składka samemu opłacona kiedy opłaca sie od miesiąca po ustaniu ubezpieczenia?
  • 17.03.17, 21:43
    Około trzystu złotych miesięcznie. Można dopisać rodzinę.
    "Karę" za okres nieubezpieczenia płaci się tylko wtedy, jeśli w ciągu ostatnich paru (10?) lat nie było się ubezpieczonym, choćby tymczasowo.

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • 17.03.17, 21:55
    Tak? Jutro sprawdzę, możliwe że się mylę, to nie moja działka. wink

--
  • 17.03.17, 21:58
    A jednak miałam rację:

NFZ uzależnia objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym od wniesienia opłaty dodatkowej.
    Wysokość opłaty dodatkowej, jeśli przerwa w ubezpieczeniu zdrowotnym i opłacaniu składek wynosi nieprzerwanie:

od 3 miesięcy do roku - opłata wynosi nie mniej niż 880,83 zł (20% podstawy wymiaru) i jest wnoszona w całości
    powyżej roku do 2 lat - opłata wynosi nie mniej niż 2202,09 zł (50% podstawy wymiaru) i możliwe jest rozłożenie jej na 3 raty
    powyżej 2 do 5 lat - opłata wynosi nie mniej niż 4404,17 zł (100% podstawy wymiaru) i możliwe jest rozłożenie jej na 6 rat
    powyżej 5 do 10 lat - opłata wynosi nie mniej niż 6606,26 (150% podstawy wymiaru) i możliwe jest rozłożenie jej na 9 rat
    powyżej 10 lat - opłata wynosi nie mniej niż 8808,34 zł (200% podstawy wymiaru) i możliwe jest rozłożenie jej na 12 rat

--
  • 17.03.17, 22:02
    Ojej, szkoda.
    Sorry.
    Pani w NFZ-cie mnie kiepsko poinformowała. (Interesowałam się sprawą ostatnio).

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • 17.03.17, 22:04
    Zapamiętałam, bo byłam zdziwiona tym faktem. To taka ciekawostka. wink

--
  • 17.03.17, 21:45
    Oczywiście, że będzie.
    Nawet jak teraz się cieszy, że przechytrzył system, bo wyświetlał się na czerwono, a badanie i tak mu zrobili, to zdziwi się nielicho, jak NFZ przyśle mu rachunek do domu.

Znowu trollujesz, czy co?
  • 17.03.17, 21:46
    Plus wszelakie wizyty lekarskie i badania wykonane podczas braku ubezpieczenia.
  • 17.03.17, 21:48
    Mało tego, życie ratują, bo to wartość nadrzędna, ale za pobyt na OIOMie tez się dostaje rachunek i to często z 6 zerami.
  • 17.03.17, 21:50
    Witam
    Nie wiem, co to za gamoń, ale rachunek dostanie. Czy będzie płacić za badanie? A jak se zechce;-P Jak nie ma dochodów to szukaj wiatru w polu.
    Pzdr.
    Ing

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.