Dodaj do ulubionych

Kofta, Kaczyński i Wawel

20.03.17, 20:43
kiedy tłum wybuchnie?? Bo wydaje się, że już dłuzej tego nie uciągnie, jadą chyba resztkami sił.
koduj24.pl/pan-w-limuzynie-na-wawelu/
--
Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/

czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
mojafilcowabiżu
Edytor zaawansowany
 • nathasha 20.03.17, 20:45
  ale pieknie krzycza, calkowicie zgadzam sie z postulatem smile
 • mai-ra3 20.03.17, 20:52
  Kilka razy byłam na demonstracjach (zaczełam od "czarnego protestu", spór o TK jakoś "przeoczyłam") i chyba coraz bliżej, bo na każdej kolejnej jest coraz bardziej "gorąco". W sensie głośniej, widac ogromne wkurzenie obecna sytuacją...
 • oqoq74 20.03.17, 20:56
  Nie popieram Kaczyńskiego, kompletnie mi z nim nie po drodze. Ale nie podoba mi się to. Tak jak nie podobały mi się gwizdy i chamskie zachowanie na Powązkach, na pogrzebach ludzi, którzy mieli tyle samo zwolenników co przeciwników.
  Jakoś tak miejsce pochówku bliskich i osoby tam udające się powinny to móc zrobić w spokoju.
  Pewnie protestujących nakręca obstawa i pompa z jaką się to odbywa, a z drugiej strony to tylko jest pretekstem do większej obstawy. I tak to się nakręca. W sumie przygnębiające.
 • koronka2012 20.03.17, 21:01
  No cóż, gdyby gość nie silił się na bufonadę i pochował brata w normalnym miejscu, nie lansując go jako postaci równej królom to jestem pewna, że mógłby się pomodlić w spokoju.
 • oqoq74 20.03.17, 21:04
  Ja to wszystko rozumiem. Ale no gdzieś tam, w tyle głowy ciągle mam, że tam są ludzie pochowani i skoro tak to jakiś szacunek tym osobom i miejscu się należy.
 • mama303 20.03.17, 21:16
  oqoq74 napisał(a):

  > Ja to wszystko rozumiem. Ale no gdzieś tam, w tyle głowy ciągle mam, że tam są
  > ludzie pochowani i skoro tak to jakiś szacunek tym osobom i miejscu się należy.
  te okrzyki są do Kaczyńskiego a nie do pochowanych ludzi. To trzeba odróżnić. Ludziom nie podoba się że "szary poseł" z kordonem ochroniarzy i kupą policji pcha się pomimo sprzeciwu mieszkańców na Wawel. Boi sie przyjsc bez obstawy/ boi się ukochanego suwerena?
 • oqoq74 20.03.17, 21:23
  Mnie się też nie podoba i uważam, że finansowanie jego ochrony, to jest absurd.
 • claudel6 20.03.17, 22:01
  ale ba, żeby tylko. on jeździ z obstawą rządu. premierka, ministrowie.
 • koronka2012 21.03.17, 17:06
  Ale to nie jest demonstracja braku szacunku do miejsca, wręcz przeciwnie - to demonstracja z powodu kalania szczególnego dla Polaków miejsca polityczną hucpą. Nikt nie wrzeszczy mu nad głową jak klęczy przy grobie, zupełnie inaczej było na uroczystościach powstańczych.

  Jakoś nie słyszałam, żeby z powodu wizyty czyjejś rodziny zamykano np. Powązki dla wszystkich innych.
 • beata985 20.03.17, 21:02
  przypuszczam, ze gdyby nie pchał się jak panisko-w asyscie ochrony i samochodem na Wawel to i tłum by się nie fatygował.....
  no ale to pany są...wolno im...z rozmachem...

  --
  Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/

  czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
  mojafilcowabiżu
 • nathasha 20.03.17, 21:04
  gdzies dzis byla nawet informacja ze Marta Kaczynska dosc dyskretnie odwiedza grob rodzicow - czy tam krypte - i nikt absolutnie jej nie niepokoi. A ws. PiS - siali wiatr to zbieraja co zbieraja.
 • mai-ra3 20.03.17, 21:03
  Tak, chociaz ja z tych "niepotępiejących", a wręcz przeciwnie, sama rozważam udział w kontrmiesięcznicy . Ale tak, nakręca się nawzajem, gdyby Prezes Pan dał sobie spokój, sytuacja wyciszyłaby się, ale on nie da spokoju, lubi wyzywac ludzi od "łotrów" i likwidowac prawa obywatelskie. Ludzie nie mogą na to nie reagowac, bo nie chcemy powrotu do czasów gdy nie wolno było protestować.
 • oqoq74 20.03.17, 21:07
  Powtarzam, że ja to rozumiem. Nie mniej nie podoba mi się to, ani po jednej ani drugiej stronie.
 • zona_glusia 20.03.17, 23:33
  Jest jednak różnica miedzy protestami w Warszawie a pod Wawelem. Urządzanie modlitw i spotkań koło miejsca pracy zmarłego budzi, moim zdaniem, słuszne protesty, bo miejsce dziwacznie wybrane, nie mówiąc już o tym, że są to wiece polityczne i propagandowe. W Krakowie jednak Kaczyński odwiedza grób brata i dlatego mam mieszane uczucia wobec tamtejszych protestów.
 • lodomeria 20.03.17, 23:44
  Troszkę racji masz: protesty powinny być także pod pałacem arcybiskupim. Koleś sobie jawnie urządza kpiny z wiary, modlitwy, tradycji a nasi duszpasterze udają, że akurat tego nie widzą. Wiedzą doskonale, kto jak bluźni w teatrze, na koncercie metalowym, zajęciach jogi, ale bluźniercy co miesiąc w katedrze nie dostrzegają. Fragmentu z Ewangelii o tym, jak Jezus potępiał formę modlitwy faryzeuszy też biedaczki nie pamiętają.
 • beata985 20.03.17, 23:50
  zona_glusia napisał(a):

  W Krakowie jednak Kaczyński odwiedza grób brata i dlatego ma
  > m mieszane uczucia wobec tamtejszych protestów.

  acha, i w związku z tym może sobie bezpardonowo wjeżdżać na Wawel jakdo siebie na podwórko??
  to nie wiedziałam, że tam mozna wjeżdżać, chyba coś się zmieniło w ostatnim czasie??
  i chyba o to m. in. tłum ma nerwa, prawda???
  --
  Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/

  czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
  mojafilcowabiżu
 • gama2003 21.03.17, 00:26
  Ale podejrzewam, że większość społeczeństwanie miałoby nic przeciwko nawet codziennym wizytom Kaczyńskiego, od otwarcia Wawelu do zamknięcia. Prywatnie, za swoje prywatne pieniadze, bez ekipy rządowej, borowików. Po prostu, starszy pan odwiedza grób brata. Pieszo włażąc na wzgórze, jak inni obywatele.
  Ale jego wizyty to pokazówki. Teraz już w policją i barierkami. Teatr jednego aktora, jego własnych statystów. Tylko scena należy do każdego Polaka. W identycznym stopniu.
 • mdro 21.03.17, 20:38
  Ciekawe, jak odwiedzają grób dziadka Joanna Onyszkiewicz czy jej brat... Czy też wjeżdżają samochodem przez główną bramę?

  --
  Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują.
 • mama303 20.03.17, 21:19
  mai-ra3 napisała:

  > Tak, chociaz ja z tych "niepotępiejących", a wręcz przeciwnie, sama rozważam ud
  > ział w kontrmiesięcznicy .

  chyba kontrrocznicy!
 • mai-ra3 20.03.17, 21:21
  Nie wiem, czy w kwietniu w ogóle mi się uda wybrać. Być może pojadę w maju na 85 miesięcznicę wink
 • 1elka26 20.03.17, 23:00
  Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych przejawów zdziczenia jakie ma miejsce pod Wawelem - żadnego. To jest nienawiść w stanie klinicznym.


  "Atak na odwiedzających groby swoich bliskich jest czymś szokującym, wstrząsającym dla osób zakorzenionych w kulturze i tradycji chrześcijańskiej. Ale dla osób dla których ta tradycja i kultura jest czymś złym, czymś wrogim, a nawet niebezpiecznym, to takie zachowania są normalne, a nawet pochwalane

  — powiedział prof. Andrzej Zybertowicz na antenie Radia Maryja, komentując skandaliczne manifestacje na Wawelu, mające zakłócić wizytę Jarosława Kaczyńskiego na grobie jego brata."

  Zachowanie tzw. demonstrantów do złudzenia przypomina opisy niszczenia cerkwi i ataków na duchowieństwo w wykonaniu bolszewików w okresie utrwalania zdobyczy ludu pracującego miast i wsi.
 • sylwus34 20.03.17, 23:09
  Ręce opadają!
 • elle-hivernale 21.03.17, 00:04
  Zachowanie tzw. demonstrantów do złudzenia przypomina opisy niszczenia cerkwi i ataków na duchowieństwo w wykonaniu bolszewików w okresie utrwalania zdobyczy ludu pracującego miast i wsi.
  Nawet retoryki nie chce wam się zmieniać?

  --
  Nie życzę sobie usuwania wypowiedzi, które nie łamią regulaminu.
 • lodomeria 21.03.17, 00:16
  Biedaczki się trochę w róg zapędziły: najpierw wmawiają, że Polacy to naród wybrany, żadne tam kmiotki, czy to z Zachodu czy tym bardziej ze Wschodu do pięt nam nie doskoczą, a teraz myślą że na rewolucji bolszewickiej się skończy? HAHAHA!
 • iwles 21.03.17, 07:50

  a kimże aż takim jest Andrzej Zybertowicz, żeby jego zdanie miało być wyrocznią, a on sam autorytetem największym w RP ?

  Ty masz swoich profesorów, których słuchasz, ja mam swoich, których zdanie, uważam, jest bardziej obiektywne. I co teraz ? Słowo przeciwko słowu ?

  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • elle-hivernale 21.03.17, 08:10
  Może lepiej fakty - gdyby ilość protestujących w sobotę pod Wawelem podzielić przez sumę pieniędzy jaką dostał tylko w roku 2016 tylko Rydzyk, każdy dostałby na głowę co najmniej 300 tysięcy - doliczyłam się na szybko ok.30 mln, na więcej nie mam czasu suspicious Biedne, uciśnione duchowieństwo, płaczę łzami.


  --
  Nie życzę sobie usuwania wypowiedzi, które nie łamią regulaminu.
 • mdro 21.03.17, 20:40
  Zybertowicz nie jest nawet profesorem big_grin

  --
  Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują.
 • mama303 21.03.17, 20:25
  1elka26 napisał(a):

  > Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych przejawów zdziczenia jakie ma miejsce
  > pod Wawelem - żadnego. To jest nienawiść w stanie klinicznym.

  a no owszem, suweren nienawidzi Prezesa. Ja wiem że to przykre, tez by było mi strasznie głupio na miejscu Kaczyńskiego, jakby tak ludzie na mój widok krzyczeli "będziesz siedział"
 • lodomeria 20.03.17, 23:07
  Szkoda jedynie, że ludziska krzyczą hasła schlebiające jego ego. Przecież on się napawa tym, że jest nazywany dyktatorem, że jest stawiany w jednym szeregu ze swoimi idolami.
  Moim zdaniem najlepiej to by Wałęsa wiedział, co skandować, żeby naprawdę dotarło i wywołało jakąś refleksję. "Umyj zęby", "kici kici", "tylko poseł".
 • lodomeria 20.03.17, 23:08
  I jeszcze "przytul Misia".

  No jednym słowem coś, co go naprawdę sprowokuje do działania zamiast utwierdzać go w trwaniu przy obranym kierunku.
 • paszczakowna1 21.03.17, 01:51
  "Przytul Misia" jest dobre na wielu płaszczyznach. W rocznicę Obywatele RP raczej będą protestować milcząco (acz na to co robia inni wpływ mamy ograniczony), ale kradnę na maj.

  --
  Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
 • lodomeria 21.03.17, 02:02
  Rewolucja misiowa wink
 • menodo 21.03.17, 00:01
  O rany, Krysia Kofta - opozycjonistka wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.