Dodaj do ulubionych

Jadacie mrożone owoce?

• nenia1 Re: Jadacie mrożone owoce? 23.03.17, 12:44
      Jasne, że tak, bo uwielbiam koktajle owocowe, dlatego co roku w sezonie kupuję więcej malin, jagód, borówek, truskawek a potem mrożę i zimą delektuję się zazwyczaj maślanką z miksowanymi malinami, pyszne i zdrowe. Wczoraj córka mi zrobiła do picia bardzo dobry napój częściowo wykorzystując moje letnie zapasy mrożone, mleko migdałowe zmiksowała z bananami, do tego chia, oraz zmiksowane jagody z malinami, przepyszne było. Bałabym się teraz kupować świeże maliny w sklepie.
    • magata.d Re: Jadacie mrożone owoce? 23.03.17, 13:05
      Zamrażam truskawki, jagody, maliny, śliwki itp., czasami też kupuję mrożone owoce. Ale nie jadamy ich tak po prostu zaraz po rozmrożeniu (bo takie nie są smaczne faktycznie) czy samych mrożonych (moja koleżanka lubi jeść zamrożone truskawki smile) Mrożone owoce dodaję do ciasta, muffin przed pieczeniem bez rozmrażania ich. Poza tym rozmrożone dodaję do kisieli, galaretek (tu mogą być też nierozmrożone), miksuję z jogurtem, kefirem czy serkiem, robię koktajle, miksuję z cukrem/miodem i robię sos do budyniu, lodów i innych deserów. Pycha.
    • redheadfreaq Re: Jadacie mrożone owoce? 23.03.17, 13:19
      Mam zamrożone czarne jagody (własnoręcznie zbierane), ostatnio wykorzystałam do muffinków. Gdybym miała własną "produkcję" owoców takich jak wiśnie czy truskawki, to pewnie też bym mroziła.

--
      - On twierdzi, że ją kocha. (granatowe_tulipany)
      - twierdzi, twierdzi. To sie rymuje z "pierdzi", ale poza tym nic naprawde nie znaczy.(minor.revisions)
      • jan.kran Re: Jadacie mrożone owoce? 23.03.17, 14:39
        Przestałam jeść gotowe jogurty ktore bardzo lubię ale dzieci mnie pogoniły.Teraz kupuję w Oslo takie gotowe zestawy o nazwie smoothie , najróżniejsze mrożone owoce pokrojone.Ja nie robię smoothie tylko dodaję do tureckiego/greckiego jogurtu naturalnego plus miód lub brązowy cukier , opcjonalnie dodaję gotowy mus z mango zamiast owoców. Zestawy są różne , najlpszy to mango/papaya/truskawki.
    • estragonka Re: Jadacie mrożone owoce? 23.03.17, 16:05
      mrożone maliny i truskawki najbardziej się przydały jak dzieciak napił się gorącego rosołu. BARDZO gorącego. przez cały wieczór siedział i jadł mrożone owoce bo nie miałam innego pomysłu co zrobić. zadziałało.
        • estragonka Re: Jadacie mrożone owoce? 23.03.17, 19:41
          a proszę smile pomysł wyszedł na szybko i w panice. zdjęłam garnek z płyty i dałam kubek z podgrzanym rosołem ojcu dziecka, ojciec dał dziecku, a dziecko po prostu od razu łyknęło. nie zdążyłam nawet ostrzec, że gorące... w pierwszym odruchu kazałam płukać buzię chłodną wodą, ale ile kilkulatek może płukać buzię... w następnym odruchu chciałam dać lodu, ale przypomniałam sobie te owoce na szczęście. mrożone maliny i truskawki dały radę...
    • cosmetic.wipes Re: Jadacie mrożone owoce? 23.03.17, 20:07
      Moja córka wpitala mrożone truskawki jak landrynki. Reszta rodziny spożywa mrożone owoce w postaci przetworzonej - sosy do lodów, musy, koktajle, czy dodatek do ciast

--
      niepokalaność przebiśniegów jest faktem
      natura brzydzi się dogmatem jak nikt

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka