Dodaj do ulubionych

Troll forumowy - definicja

03.04.17, 08:57
Kto to jest troll ? Czy możecie zdefiniować? Kolejny raz spotykam się z określeniem na forum i mam wrażenie że jest niczym innym jak zamiennikiem dowolnej inwektywy ?
Edytor zaawansowany
  • mdro 03.04.17, 09:13
    Ależ to oczywiste. Ktoś, kto pisze w celu zrobienia jatki. Nie interesuje go dyskusja, informacja czy opinia innych forumek na dany temat, ale to, żeby siać zamęt. Może to robić w różny sposób: zagaić kontrowersyjny temat, dogryzać forumkom, przekręcać ich wypowiedzi albo wyrywać z kontekstu, dawać bezsensowne, mało związane z tematem wrzutki (w tym celują zwłaszcza trolle polityczne).

--
    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują.
  • echtom 03.04.17, 10:10
    Bywa i tak, że łatkę trolla dostaje osoba, która przedstawia w dyskusji swoje prawdziwe, lecz niepopularne lub niepoprawne poglądy.

--
    Stoi na stacji wielgachno bana
    cało w oliwie jest opypłana.
  • iskierka3 03.04.17, 10:31
    A kto taki dostal i za jakie poglady?
  • tol8 03.04.17, 10:33
    Ja na przykład

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • iskierka3 03.04.17, 10:39
    A za jaki poglad? Bo z tego co kojarze to nie za pogladwink
  • lauren6 03.04.17, 14:07
    Dostałaś łatkę trolla nie za poglądy, ale za kłamstwa na temat swojego życia. Wydawało ci się, że jeśli piszesz jedno na ematce, a zupełnie co innego na innych forach to ematki nie wyśledzą tego. Niestety nie doceniłaś nas smile
  • echtom 03.04.17, 10:45
    Nie mówię tylko o tym forum.

--
  • tiszantul 03.04.17, 15:27
    mdro napisała:

[ciach]

Esencja ematki - mdro objaśnia, kto jest trollem politycznym. Bo wiecie, na co dzień mdro po prostu informuje, nie ma to nic wspólnego z intensywnym i planowym powielaniem opozycyjnej propagandy.
  • biceps_of_steel 04.04.17, 08:46
    Polski silnej, bezpiecznej, jednolitej etnicznie big_grin

Tak, jakby nie byla mu na reke slaba, multi-kulti Polska, najlepiej z gotowa siatka, przez ktora mozna zrobic zamach.

No popatrzcie, ale sie ten Putin o ta Polske troszczy. big_grin
  • iwles 04.04.17, 09:42

obecna Polska jest jednolita ?

oczywiście pis nie skłóca Polaków, dzieląc na lepszy i gorszy sort big_grin

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • livia.kalina 04.04.17, 12:46
    Mniejszość islamska w Polsce istnieje, od wieków, i w żaden sposób Polski nie osłabia. Wręcz przeciwnie- wzmacniała ją w przeszłości militarnie. Mniejszość ta nie chce się powiększać- nawet jeśli do Polski trafia to z tego "raju" ucieka. Chyba nie jest to zbyt dziwne, zważywszy, że z tego raju uciekają nie tylko przedstawiciele mniejszości, na którą rząd w celach politycznych urządza systemową nagonkę ale nawet rdzenni Polacy emigrują masowo ze względów ekonomicznych.

Putinowi jest w zupełności obojętne jak liczna jest mniejszość islamska w Polsce natomiast jest mu BARDZO NA RĘKĘ skłócanie, w związku z polityką rządu wobec mniejszości i kryzysu migracyjnego, Polski z resztą Europy. To chyba oczywiste?
  • kaz_nodzieja 03.04.17, 09:15
    Ktoś z czyimi poglądami się absolutnie nie zgadzamy.

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • mdro 03.04.17, 09:30
    O, odezwał się przykład trolla big_grin

Aha, niektóre trolle biorą kasę za sianie zamętu i propagandowe wrzutki - przykład powyżej na zlecenie z Moskwy straszy Polaków uchodźcami i imigrantami.

--
  • kaz_nodzieja 03.04.17, 09:34
    Nikt nie straszy Polaków "uchodźcami" tylko pokazuje zagrożenia.
    Zresztą nierzadko sami "uchodźcy" swoim zachowaniem pokazują, że nie są to biedne i zastraszone ofiary wojny, wdzięczne za kawałek chleba i dach nad głową, prawda?

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • princesswhitewolf 03.04.17, 09:39
    ja nie uwazam aby w wiekszosci watkow Kaznodzieja byl trollem.

No chyba ze czasem zaklada watki fantazyjne o sobie, ale one sa raczej pocieszne niz trollowate.
  • pade 03.04.17, 10:16
    strasznie pocieszne
    u Fornitty też się pociesznie wypowiedziałuncertain
    już to kiedyś pisałam, trzeba być idiotą, żeby lubić kaznodzieję vel gazeta mi płaci

--
    Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
  • kropkacom 03.04.17, 10:20
    No cóż, to troll, który ma masę fanek tutaj. Ba, kiedyś chyba nawet ktoś obstawał, że to nie troll. Tylko czemu zachowuje się na forum jak typowy troll? Zagdaka taka.

--
    "Keep me searching for a heart of gold
    You keep me searching and I'm growing old
    Keep me searching for a heart of gold
    I've been a miner for a heart of gold"
  • princesswhitewolf 03.04.17, 10:58
    >który ma masę fanek tutaj

eee tam zaraz fanek.

Ma elementy miekko-pocieszne i dlatego nie uwazam by byl grozny. Ale zaznaczam, ze nie czytam kazdego jednego watk tylko mniejszosc wiec moze i wystepowal w skorze wilka.
  • kropkacom 03.04.17, 11:05
    Fanek, fanek.. Jakie to elementy miękko-pocieszne?

Ciągle piszesz, że nie czytasz każdego wątku, a jednak ciebie tu pełno. Zmieniłabym argumentację.

--
  • princesswhitewolf 03.04.17, 11:13
    pelno ale nie jestem w ok 70% watkach. 30% to i tak sporo
  • kropkacom 03.04.17, 11:16
    Jak uważasz. Jakie to elementy?

--
  • princesswhitewolf 03.04.17, 11:25
    >Jak uważasz. Jakie to elementy?

pamietasz ten watek w ktorym poszedl sie wyplakac do lazienki. A forumki trafnie zapytaly- po co do lazienki skoro mieszkasz sam/sama? <= To uwazam za pocieszne i smialysmy sie gromkim smiechem

To taki troll ale dosc pocieszny. Czasem zeby pokaze, czasem pocieszny... Nie do konca ostry troll z wielka paszcza pelna zebisk
  • kropkacom 03.04.17, 11:31
    Nie widzę w jego wpadkach wizerunkowych nic zabawnego, a tym bardziej pociesznego. Wizja jaka bije z jego postów jest mało zabawna. Raczej smutna i frustrująca.

--
  • princesswhitewolf 03.04.17, 11:34
    moze roznica polega na tym ze ty na powaznie traktujesz to co on pisze, a ja uwazam ze on czasami konfabuluje i ma niezly z nas ubaw.
  • kropkacom 03.04.17, 11:51
    Jaja sobie robisz, za przeproszeniem big_grin Ja nie biorę tego poważnie, ale pomyśl co to musi być za osoba (bo jednak nie robot), która bawi się w "taki" trolling na tym forum. W dodatku są osoby, które to co on pisze biorą jako coś (właśnie) poważnego.

--
  • princesswhitewolf 03.04.17, 12:14
    W ogole aby byc swiadomym trollem to albo trzeba miec 15 lat, albo nudzic sie, albo byc jakas forma wspolczesnego artysty traktujacego to jak “happening”. Polecam w tym ostatnim film Rodzina Fangow The Family Fang z Nicole Kidman.
  • kropkacom 03.04.17, 12:24
    Polecam jednak zejście na ziemię. Pan się może i nudzi ale nie ma 15 lat...

--
  • princesswhitewolf 03.04.17, 12:33
    no to byla moja opcja 2.
  • lauren6 04.04.17, 07:37
    > No cóż, to troll, który ma masę fanek tutaj.

Smutno ci, że troll ma fanki, a ty nie?

Kaznodzieję można nazwać trollem za zakładanie wątków o ciąży z kochankiem, a nie za wyraziste poglądy m.in. w kwestii uchodźców. W takim wypadku trollem można by nazwać KAŻDEGO, z kim się nie zgadzamy w dyskusji. Ostrożniej dobieraj słowa.
  • kropkacom 04.04.17, 08:26
    Strasznie mi smutno, wiesz? wink

No tak, ci uchodźcy... big_grin On nie ma wyrazistych poglądów, bo troll z definicji nie ma poglądów. Popłynął na fali. Przecież to widać gołym okiem.

--
  • princesswhitewolf 03.04.17, 10:21
    ja w ogole nie rozumiem lubienia vs nielubienia ludzi ktorych nie znamy.

Nie znam watku fornitty. Nie czytam kazdego jednego watku

>już to kiedyś pisałam, trzeba być idiotą,

dzien bez obrazania to dzien stracony...
  • vaikiria 03.04.17, 15:21
    Masz dowody, że na zlecenie Moskwy, a nie z prywatnego przekonania?
  • mdro 04.04.17, 08:38
    Przelewów ani umowy nie widziałam, jak się domyślasz. Ale faktem jest, że rosyjskie służby prowadziły (i prowadzą) bardzo aktywną działalność w Internecie, m.in. właśnie wzmagając antyuchodźczą histerię. Faktem jest też, że kaz_nodzieja (pod poprzednim nickiem także) bardzo wyraźnie dawał do zrozumienia, że jest do wynajęcia. Wiadomo też, że bardzo się w tej kwestii uaktywnił przed wyborami, przy czym wcześniej w ogóle tematami politycznymi się nie zajmował. Aha, do PiS też się wdzięczył, ale chyba albo oferty nie zauważono, albo za mało zaoferowano.

--
  • taki-sobie-nick 04.04.17, 00:21
    mdro napisała:

> O, odezwał się przykład trolla big_grin
    >
    > Aha, niektóre trolle biorą kasę za sianie zamętu i propagandowe wrzutki - przyk
    > ład powyżej na zlecenie z Moskwy

A skąd wiesz?

A ja głupia boję się uchodźców i imigrantów zupełnie za darmo. tongue_out
  • gama2003 03.04.17, 09:18
    Ktoś kto pisze podłe rzeczy osobie po stracie, nie licząc się z tym, że doprowadzi tę osobę do łez i milczenia. Czyli ktoś bezmyślnie, albo rozmyślnie raniący. Wstydź się i pamiętaj o przykrości sprawionej Fornittcie do końca życia. Wstrętna istoto, bez taktu i kultury.
  • kaz_nodzieja 03.04.17, 09:23
    Moim zdaniem to dwie różne sprawy.
    Można być niechamskim trollem (np. zakładającym tematy o swoich fikcyjnych przygodach).
    Można być chamskim zwykłym forumowiczem.

--
  • semihora 03.04.17, 12:41
    W której kategorii się samo znajdujesz?

--
    "(...) klasyczny przykład Kobiety Schrödingera ? póki Smalcowi Alfa nie odmówi, jest jednocześnie ładna i brzydka, jak już odmówi, to jest oczywiście zbyt brzydka, żeby on miał się nią interesować." (AHMED GOLDSTEIN)
  • moadek 03.04.17, 09:30
    a jeżeli ktoś wyraża swoje zdanie, wątpliwości, zasługuje na inwektywy tylko za to że uważa inaczej niż pozostali ?????
    czy fora z założenia nie służą do dyskusji ?
  • gama2003 03.04.17, 09:31
    Takt i wyobrażnia.
  • pade 03.04.17, 09:31
    w temacie wspomnianym przez Gamę - menda pospolita

--
    Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
  • moadek 03.04.17, 09:35
    tylko dlatego ze wątpię w prawdziwosc postu ?
  • antyideal 03.04.17, 09:45
    Naprawdę nie widzisz różnicy między wyrażeniem swojego zdania na zwykłym wątku, czyli dyskusji na jakiś temat, a takim, na którym ktoś pisze o stracie, swoim bólu? Nie przemknal ci nawet cień myśli, żeby watpliwosci, nikt nie zabrania ci ich mieć, wypada zachować jednak czasem dla siebie?
  • pade 03.04.17, 10:14
    To sobie te wątpliwości zachowaj dla siebie. Ugryź się po prostu w palce!
    Widać musi cię spotkac to samo, ktoś ci musi mocno dowalić kiedy będziesz w głębokim dole, żebys zrozumiała bezduszna istoto, co wyprawiasz.

--
  • asia_i_p 03.04.17, 18:50
    Żeby napisać to, co napisałaś, i pozostać kulturalnym człowiekiem, wątpliwości nie starczą, musiałabyś mieć 100%-ową, dowodami popartą pewność, że post był nieprawdziwy. Ryzykując choćby 1% szansy, że ochrzaniasz kobietę po poważnej stracie, zachowujesz się grubiańsko i okrutnie.

--
    Moja siostrzenica do myszy uratowanej przed kotem: "Nie bój się nas, myszko, my jesteśmy człowiekami. Nie zjemy cię, bo jesteś obrzydliwa".
  • mdro 03.04.17, 09:34
    Wiesz, z dwojga złego lepiej być chyba uznanym za trolla niż za osobę okrutną i bez cienia empatii... (przeczytałam tamten wątek).

--
  • kropkacom 03.04.17, 09:38
    Jest wiele rodzajów trollowania i jak najbardziej logowanie się tylko w celu podania opinii, która jest bardzo obraźliwa, jest trollowaniem.

--
  • jan.kran 03.04.17, 09:43
    Miłej lektury moadek :

pl.m.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

• taki-sobie-nick 04.04.17, 00:24
    moadek napisała:

> a jeżeli ktoś wyraża swoje zdanie, wątpliwości, zasługuje na inwektywy tylko za
    > to że uważa inaczej niż pozostali ?????
    > czy fora z założenia nie służą do dyskusji ?

Tylko teoretycznie i nie we wszystkich kwestiach.

Fora prawicowe nie dyskutują o zaletach lewicy.

Fora lewicowe nie dyskutują o zaletach prawicy.

Fora myśliwskie nie dyskutują o zaletach ekologii (i vice versa).

Fora psie nie dyskutują o zaletach kotów i tak dalej.

• kropkacom 03.04.17, 09:28
    Troll czyli kłamczuszek forumowy wink Wymyśla sobie życie i kreacje na potrzeby forum. Co pewien czas wyciąga tematy, które na bank podniecą uczestników dyskusji. Czasami wręcz celuje w konkretnych użytkowników. Z nimi dyskutuje, kłóci się i wyciąga różne niefajne rzeczy. Nie czuje wstydu, pisze to czego ktoś inny nawet pod jednorazowym nickiem by nie napisał. Wiele trolli w narracji nadaje bohaterom swoich bajek imiona big_grin I tak dalej...

--
  • kropkacom 03.04.17, 09:32
    Tak naprawdę to jest wiele rodzajów trolli. Są tacy, którzy nie zakładają wątków a uczepią się czegoś w dyskusji i eskalują temat do absurdu. Są tacy, którzy ługują się tylko aby ubliżać. Nic nie pisząc o sobie czy swojej kreacji.

--
  • kropkacom 03.04.17, 09:33
    Logują miało być tongue_out

--
  • princesswhitewolf 03.04.17, 09:37
    troll to wirtualna postac:

-wymyslajaca historie i zakladajaca watek w tej sprawie
    - nakrecajaca rozmowce bez logicznej argumentacji ani checi takowych przedstawienia

Przyczyny:

- pacjent psychiatryczny
    - znudzony i nieco szurniety
    - tzw "con artist"
    - bog wie co jeszcze...
  • echtom 03.04.17, 10:09
    choć dla mnie to nie jest trollowanie, tylko zwykła chamówa.

--
  • hipinka 03.04.17, 10:22
    do sześcianu
  • moadek 03.04.17, 10:26
    dlatego założyłam ten atek , żebyście mogły bluzgać do woli , a ja poobserwuję jakie to forum szlachetne , wyrozumiale i empatyczne , to dla mnie nowość smile
  • moadek 03.04.17, 10:27
    wątek
  • nathasha 03.04.17, 16:34
    czyli jak sie nie zgadzasz na chamstwo a chama traktujesz tak jak on potraktowal kogos innego to jest brak szlachetnosci, wyrozumialosci i empatii?
  • syn_psa_zenskiej_proweniencji 03.04.17, 10:36
    Moadek, każdy w miarę myślący człowiek wypowiadajac sie w takim wątku jak ten Fornitty raczej prędzej ugryzie się w jezyk niz zarzuci autorce złe przezywanie żałoby. Trzeba nie miec za grosz wyobrazni zeby zakladac ze kazda kobieta po stacie ciazy przezywa to tak jak Ty. Dlatego dziewczyny nazwaly cie trollem, ale mom zdanie jestes poprostu nie za madra ale prawdopodobnie zycie nauczy cie jeszcze pokory
  • kropkacom 03.04.17, 10:23
    Tylko dwa byty oblały test na nie bycie trollem dzisiaj.

--
  • tiszantul 03.04.17, 15:30
    kropkacom napisała:

> Tylko dwa byty oblały test na nie bycie trollem dzisiaj.

och, kropkacom rozdaje przywileje szlacheckie, nominacje na człowieka
  • tt-tka 03.04.17, 16:08
    A ujak t y ocenisz te dwa wystapienia, o ktorych mowa ? Pytanie do tiszantul.
  • livia.kalina 03.04.17, 19:46
    Też jestem tej oceny ciekawa. W ogóle jestem ciekawa, czy tiszantul ma jakiekolwiek zdanie w temacie, który nie dotyczy pis?
  • iskierka3 03.04.17, 10:44
    Przeczytalam tamten watek, do ktorego odnosi sie autorka. W Twoim przypadku wszystko jedno czy jestes trollem i piszesz chamski, okrutny komentarz dla jaj i zeby rozniecic pyskowke, czy piszesz co myslisz. W obu przpadkach jestes bezdennie glupia, podla, prymitywna osoba.
  • moadek 03.04.17, 10:45
    szlachetne , wyrozumiale i empatyczne smile
  • iskierka3 03.04.17, 10:48
    Prawdziwe. Szlachetnosc i epmatia nie polega na chwaleniu czy chocby tolerowaniu takich osob jak ty.
  • iwoniaw 03.04.17, 11:00
    Prawdziwe.
    A swoją drogą:
    Dziwne, że cię to tak dziwi, co dziewczyny piszą. Czyżbyś przestała nagle być zwolenniczką szczerego pisania, co kto sądzi o innych wpisach? big_grin big_grin big_grin

--
    "Jakby im tak odjąć trochę jedzenia a dołożyć roboty, to zaraz by się im głupot odechciało"
  • gama2003 03.04.17, 11:26
    Nie mam wyrozumiałości dla okrucieństwa. A ty byłaś okrutna. Jedyne usprawiedliwienie to twojachoroba, zaburzenie psychiczne. Ale tym się pewnie nie wylegitymujesz, twierdząc, że miałaś prawo i rację pouczyć osobę w żałobie. Na lekach.
    I dalej w to brniesz. Mialaś prawo myślec cokolwiek, ale wyartykułować to na forum, już nie. Żałoba to czas nietykalności. W każdej kulturze.
  • zuleyka.z.talgaru 03.04.17, 19:43
    moadek to jest ta wariatka aspi?
  • nanuk24 03.04.17, 16:35
    Dziewczyno, Ty jesteś okrutna. Od kiedy to okrutność należy otaczać szlachetnością, empatią i tolerancją?
    Okrutność i podłość się tępi.

--
    "Odkad zaczelam pracowac, staram sie odkladac polowe pensji. (...)Zaczelam to robic gdy bylam samotna matka i zarabialam 800pln miesiecznie, wiec nie kupuje opowiesci, ze sie nie da. " by tully.makker
  • kaz_nodzieja 03.04.17, 18:41
    Bez przesady, stała się rzecz bardzo przykra, nie mniej jednak sama założycielka owego tematu pisze wprost, że jakoś specjalnie się nie przejęła.
    Zatem nie rozumiem tego ataku na Moadek, co innego gdyby dziewczyna że odczuwa ogromny ból i traumę i wtedy Moadek ją przykro skomentowała bo coś tam...
    Wyluzujmy.

--
  • iwoniaw 03.04.17, 18:42
    Wstydu nie masz, kaz.

--
    "Jakby im tak odjąć trochę jedzenia a dołożyć roboty, to zaraz by się im głupot odechciało"
  • pade 03.04.17, 19:25
    No jak to? On jest taki POCIESZNY...

--
  • iwoniaw 03.04.17, 20:04
    Nawet mi nie mów uncertain

--
  • echtom 03.04.17, 10:55
    przedstawianych przez niego zdarzeń lub poglądów. Poglądy mogą ewentualnie być prawdziwe, ale przedstawione nie po to, by się wypowiedzieć w dyskusji, tylko celowo wywołać jatkę. Uważam, że za bardzo się to rozmywa i trollowaniem nazywamy praktycznie wszystko, co nam się w internetowych dyskusjach nie podoba.

--
  • kropkacom 03.04.17, 11:03
    Powtórzę jeszcze raz, wątek rzeczonej forumki przypadkowo okazał się testem na to kto i dlaczego nie jest trollem. Kto test oblał?

--
  • livia.kalina 03.04.17, 11:25
    dajcie linka, proszę
  • kropkacom 03.04.17, 11:33
    Myślałam o tym wątku, gdzie jasno widać kto jest trollem.

forum.gazeta.pl/forum/w,567,163684775,163684775,Pozalic_sie_chcialam_.html

--
  • iwoniaw 03.04.17, 11:42
    Ja wyjść z podziwu nie mogę, że niektórym trzeba było tego wątku - co ja mówię, nawet ten wątek jest dla nich co najwyżej "pocieszny" - definicję trolla "zakłada wątki/odpowiada na posty wyłącznie celem wywołania jatki" to indywiduum spełnia w 100% od początku swego pierwszego żałosnego wcielenia.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • livia.kalina 03.04.17, 11:10
    Zgadzam się z ta definicją - jej podstawą jest fałszywość - zdarzeń, poglądów, intencji itp. Cel może być jednak różny: wywołanie jatki ale również skrzywdzenie kogoś czy wywiązanie się z płatnej agitacji.
  • echtom 03.04.17, 11:42
    O, dzięki. Fałszywość intencji - tego mi brakowało.

--
  • dotcomhaha 03.04.17, 16:11
    Z tego co zauważyłam trollem często nazywana jest również osoba ,mająca mały staż na forum,najczęściej o mało popularnych poglądach lub ostrym języku.nie wiem czy Panie definiujace to zjawisko,zaczynały przygodę z forum ze stażem 200000 postów na liczniku big_grin ale dla mnie to akurat mocno glupawy argument,służący po prostu do dyskredytowania przeciwnika .nie cierpię ludzi którzy obrażają cudze dzieci,to już nie troling a dno.
  • ichi51e 03.04.17, 14:05
    Ktos kto zaklada watki wymyslone dla beczki po czym ciagnie je w nieskonczonosc.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • lauren6 03.04.17, 14:10
    Zakładanie fikcyjnych wątków na kontrowersyjny temat po to by wywołać jatkę na setki postów - patrz wątki o pasierbicy.
    Nakręcanie atmosfery w innych wątkach: atakowanie personalne rozmówców, odwracanie kota ogonem, nie odpowiadanie na temat - tutaj mogłabym sypnąć nickami, ale mnie wytną (polecam sprawdzić kto na ematce nadużywa przezwiska "prawaki", "prawaczka" wink ).
  • escott 03.04.17, 16:19
    Trollem można być albo tylko bywać, a i to w różnym stopniu. Trollowanie to jest albo prowokowanie w celu prowokowania albo nabieranie (często występuje jednocześnie, najczęściej nabiera się też po to, żeby sprowokować, np. jakąś dramatyczną historią).
    Dlatego zdarza się, że kogoś się nazywa trollem, chociaż napisał tylko coś kontrowersyjnego. Ale bardzo niedobrze, że ponieważ ktoś tam kogoś nazwał trollem, bo mu się argumenty skończyły, to nie da się potem z forum wyrzucić ewidentnie chamskich wypowiedzi, których jedynym celem jest wywołanie złych emocji. Czasem zupełnie osobistych, a czasem to jest wrzucanie jakichś super oklepanych już w wielu wątkach uwag, zawierających skrajne oceny bez głębszej przyczyny itp. To jest dla mnie osobiście skrajnie irytujące, bo zawsze ktoś się da wciągnąć i na pewne tematy po prostu nie można przeprowadzić normalnej dyskusji, bo połowa to będzie kretyńskie, jałowe i nudne użeranie się z trollem i jego obrońcami, przy okazji jakieś prywaty z przeszłości wypłyną i stąd ten nieznośny magiel zamiast rozmowy się bierze często.
    Natomiast takie wątki, w których po prostu ktoś bardzo zmyśla albo bardzo się na coś kreuje, to oczywiście też jest trolling, ale akurat tego typu przypadki trzeba zostawić w spokoju, bo sprawdzać ani się nie da ani nie należy próbować, te forumowe śledztwa, od kiedy tam dany nick i co on tam gdzie tam są strasznie creepy.

--
    Sherlockiana - blog o SH

Forum Sherlock Holmes
  • asia_i_p 03.04.17, 18:45
    Przegięłaś i to grubo. Nie zasłaniaj tego filozoficznymi rozważaniami, tylko zrób sobie urlop na jakiś czas i sprawdź, ile potrwa, zanim ci to zapomną albo (przyzwoitsze wyjście) przyznaj się do błędu i przeproś.

--
    Moja siostrzenica do myszy uratowanej przed kotem: "Nie bój się nas, myszko, my jesteśmy człowiekami. Nie zjemy cię, bo jesteś obrzydliwa".
  • iwles 04.04.17, 09:44

przeprosiła, tyle że post był "wyklikany", więc został skasowany.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • iwoniaw 04.04.17, 09:56
    przeprosiła, tyle że post był "wyklikany"

Dziwi Cię to? Przeprosiny zaczynające się od "mam to w..." a kończący się "jeśli jesteś prawdziwa"?

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • moadek 04.04.17, 11:56
    gratuluje zmanipulowania moich przeprosin, majsterszyk smile
  • princesswhitewolf 04.04.17, 12:35
    to przepros jeszcze raz jakos ladnie i wklej zdjecie lezacego plackiem w kosciele.
  • moadek 04.04.17, 12:53
    ja skończyłam, wam tez tego życzę smile
  • purchawkapuknieta 03.04.17, 19:33
    ja jestem troll. Putinowski troll

big_grin

--
    woolensweater@gmail.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.