03.04.17, 16:30
Drogie emamy, często dużo wiecie. smile

Dostałam dziwnej wysypki i straszna panikara jestem.
Wysypka na razie nie jest straszna ani objętościowo no ale...

Wczoraj zauważyłam na nodze kilka kropek, dosłownie 2 może 4. Wzruszyłam ramionami i tyle. Dziś siadłam na kompie, popisałam, zjadłam śniadanie i obiad i stwierdziłam, że pójdę do sklepu po coś tam. Poszłam do lustra i zobaczyłam między szyją a dekoltem po prawej stronie rozlane zaczerwienienie, które jest takie zgrubione - no jak zlana wysypka. W kształcie dużego kleksa Dalej nic nie mam ani na buzi ani na całym tułowiu. Nic.

No i patrzę na te nogi bo miałam tam te plamki no i są na kolanach w ilości kilku. Są czerwone jak pryszcze ale bez wypukleń. Nie zlewają się. Są wręcz mocno oddalone od siebie. Poniżej kolana z dużym rozrzucie może kilka bledszych. No prawej nodze mniej na kolanie a więcej an udzie.
No i dłonie. Na lewej kilka, które idą na górę. Im wyżej tym mniej i coraz mniej. A na prawej dłoni masakra. Dużo tego. Doszło do kostki. I nie wiem od czego to, to.

Mam okres, wzięłam dwie kapsułki ketonalu 150 z bananem.
Siedziałam na słonku, bez filtrów - tam chyba dwa dni. Miałam w drugi dzień spodenki. I siedziałam chyba prawą stroną do słońca.
Zmieniłam żel pod prysznic i kupiłam przez pomyłkę sok mango, marchew i coś tam jeszcze.
Zawsze kupuję marchew znaczy co jakiś czas.

Co się robi samemu z wysypką.
W środę mam wizytę u lekarza i się poradzę ale to inny specjalista a potem ewentualnie pójdę do lekarza rodzinnego lub dermatologa.

sad Mam chorobę auto i po prostu panikuję.

Co można zrobić samemu? Hmm.
Obserwuj wątek
    • magic.marker Re: wysypka 03.04.17, 16:38
      Samemu to jedynie wapno.
      A jak wysypka się wspina szybko i jeszcze nie daj boziu puchniesz to raczej na cito do lekarza.

A choroby wieku dziecięcego przechodziłaś? suspicious

Ja mam wysypkę tak często, że się przestałam przejmować. Wystarczy, że w sklepie powącham truskawki takie z południa i już wyglądam jakbym ręce do łokci do mrowiska włożyła. O kosmetykach nie wspomnę. I słońce też. Raz się tylko wystraszyłam bo w 2 byłam cała oprócz twarzy wysypana. Nie wiem po czym po dziś dzień.

--
      Nie mam dzieci. Ale emama jest tak często linkowana na głównej, że podejrzewam inspirujące dyskusje albo totalną naparzankę. To postanowiłam zajrzeć.
    • ichi51e Re: wysypka 03.04.17, 16:54
      uczulenie, cos cie moze pogryzlo, choroby dzieciece... kup w aptece zyrtec albo allegre. wapno raczej nie dziala. i do lekarza jak nie zejdzie

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • tajemnicza.a.m Re: wysypka 03.04.17, 17:13
      O, przypomniało mi się. Zjadłam jakiegoś mieszańca wczoraj między mandarynką a pomarańczą. W sensie mutanta przypominającego pomarańczę a smakującego jak mandarynka. I przyłożyłam skórkę do szyi jak oglądałam film w łóżku wczoraj. Kiedyś też dostałam wysypki po dziwnych mandarynkach ( mutantach) ale na twarzy...

Dzięki za rady. Mój brat ma wieczne wysypki i ma mnóstwo rzeczy na te sprawy ale wstrzymam się i poczekam do środy - może zejdzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka