Dodaj do ulubionych

jak zmyć hennę z włosów?

05.05.17, 20:11
będzie już z rok, jak farbuję włosy henną. jakość włosa- cudowna, włosy wyglądają, są miłe w dotyku, super się układają, ale..... kolor mi się nie podoba i chyba w farbach naturalnych koloru, który mi się podoba nie znajdę sad
kolor jest dość intensywny, trzyma się doskonale, po miesiącu mam odrost, wyraźny, ale kolor henny nie blednie.
chcę zmienić kolor, ale z tego co wiem, na hennie się trzymać nie będzie.
jak to cholerstwo zmyć??? myję codziennie i nic.
i przy okazji: może znacie jakąś farbę nieinwazyjną, ale pokrywającą siwiznę? może ktoś mi powie o biokapie? czy to coś warte czy ściema i włosy jak po farbach drogeryjnych?
--
"Co osiągnie społeczeństwo, które będzie wyuczone pacierzy, własnego języka i mylnie przekonane o wyjątkowości swojej historii i znaczenia dla świata?" by Hellenamiu
Obserwuj wątek
    • bei Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 20:22
      Jaki kolor henny masz na glowie?
      Moze przyciemnij farba basma?- jest roslinna
      Tylko to mi przyszlo na mysl, bo kiedys tak zrobilam.
      Pozniej moja kolezanka mieszala henne z basma i na jasnych wlosach wychodzil jej piekny gleboki kasztan a nie marchewka.
      Byly to czasy, kiedy henna na polskim rynku byla dostepna tylko w dwoch kolorach- marcjewkowy i biala- bezbarwna.
      Farbowalysmy tez wlosy w wywarze lupin orzecha wloskiego, rozjasnialysmy wywarem rumianku, przyciemnialysmy naparem herbaty. Eksperymentowalysmy plukankami z pyoctaniny albo pigmento castelani ( pierwszy srodek dawal odcienie fioletu lub popieli, drugi rozu na jasnych wlosach ma ciemnych wisniowy kolor.
      Osadzal sie mocno na siwych wlosach, ale plukanka to tylko kilka myc, trzeba zabieg kolorowania wlosow powtarzac raz w tygodniu.

--
      olaromanska.blox.pl/html
      • hemp_plant Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 20:36
        raczej basmą nie da rady- kolor miał być karmelowy, ale nie jest sad

--
        "Co osiągnie społeczeństwo, które będzie wyuczone pacierzy, własnego języka i mylnie przekonane o wyjątkowości swojej historii i znaczenia dla świata?" by Hellenamiu
          • hemp_plant Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 20:45
            ponieważ chciałam farbować naturalnie- szczerze, jakośc włosa zuuuupełnie inna - nie do podrobienia.
            a jak się ma twoje pytanie do mojego problemu?

--
            • bergamotka77 Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 20:50
              Tak sie ma ze wlasnie tej farby nie da sie zdjąć i chyba byłaś tego świadoma? I co robicie jak chcecie zmienić kolor? Dla mnie koszmar.

--
              "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
              • hemp_plant Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 21:24
                dla ciebie smile
                pomogłas mi?
                nie.
                lepiej ci?
                pewnie tak uncertain
                ps nie jest to problem ktory mi spędza sen z powiek- jakość włosa- przepiękna big_grin

--
          • hemp_plant Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 20:48
            a gdzie ty ją kupujesz? nie widze polskiej strony.
            bardzo jestem zainteresowana

--
            • arwena_11 Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 20:53
              Kiedyś z Puritana amerykańskiego ściągałam, a teraz bezpośrednio od nich. Na Amazonie też są. W Polsce nie dostaniesz.
              Stosuje od ponad dwóch lat i jestem zachwyconasmile
              Mam nadzieję że nie będzie to uznane za spam.

www.rainbowresearch.com/henna-hair-color/
              • hemp_plant Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 21:05
                ale słuchaj, czy kolory nie wychodzą zbyt rude/czerwone/
                jestem zaiteresowana jasnym/średnim brązem, używałam karmelowego- ale nigdy nie był nierudy, po pewnym czasie (właśnie teraz) zrobił się bardziej w mahoniowy wpadający- taki tez ciemny.
                a ten blond to dla blondynki jak rozumiem?

--
                • snakelilith Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 22:10
                  hemp_plant napisał(a):

> ale słuchaj, czy kolory nie wychodzą zbyt rude/czerwone/
                  > jestem zaiteresowana jasnym/średnim brązem, używałam karmelowego- ale nigdy nie
                  > był nierudy,

Masz pewnie za jasne włosy, dlatego te gotowe średnie brązy i karmele wychodzą u ciebie za rude. Farby roślinne można mieszać, by dobrać indywidualny kolor, ale jak nie ma się zbyt o tym pojęcia, to można udać się do fryzera farbującymi farbami naturalnymi. Trzeba poszukać, ale tacy istnieją. Jeżeli jednak chcesz taki hollywoodzki karmelowy, to raczej nie uda ci się to z jednolitą farbą roślinną, bo karmel, to jest zwykle mieszanka brązowych i blond pasmek, dlatego wychodzi miękko i nie rudo.
                • arwena_11 Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 23:08
                  Tak, mama jest blondynka - używa tego merigold. Ja mam włosy brązowe - biorę dark brown -wychodzą ciemniejsze niż naturalne, ale ja tak wolę. Zwykły brown ( medium ) bardziej przypomina mój naturalny, ale dla mnie za jasny.

A i świetnie pokrywa siwe włosy,które niestety zaczęły się pokazywać.
                  • mdro Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 08:45
                    Co tam jest w składzie, że ciemny brąz pokrywa siwe włosy? Bo basma na siwe słabo bardzo działa, w instrukcjach do mieszanek Khadi ostrzegają, że przy ciemniejszych kolorach kładzionych na siwe trzeba najpierw użyć samej henny. I w jakiej to jest postaci?

--
                    Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują oraz etatowego ematkowego trolla kaz_nodzieja
                    • arwena_11 Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 12:09
                      Nie wiem, na stronie może piszą? Ale ten dark brown pokrywa mi siwe.

A jest w postaci proszku do którego dodajesz mocno ciepłej wody. Do tego mam taką elektryczną czapkę, która podobno intensyfikuje działanie. Czy tak jest ciężko powiedzieć. Na pewno skraca czas - zamiast 2h siedzę z henną 45 minut.
    • czekoladazzurawina Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 20:42
      Farbowałam henną trzy lata zanim stwierdziłam, że jednak w moim naturalnym kolorze (blond) jest mi najlepiej. Byłam u kilku fryzjerów, żaden nie chciał ryzykować rozjaśniania i farbowania, musiałam przechodzić z odrostami rok i obciąć włosy z długości do łopatek do długości kilka cm za ucho - a i tak na końcach wyszedł zielony. Siedziałam u fryzjerki sześć godzin,powiedziała, że pożądaną długość oraz kolor uzyskam za jakiś rok do półtora. Henna oblepia włosy, trudno jej się pozbyć, trzeba przeczekać i tyle.
    • feiticeira Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 21:21
      Robiłam biokap na hennę - kolor miałam śliczny, wlosy - cudowne, siwe pokryte, co z tego, że efekt trwał tydzień(myje głowę codziennie) - potem farba zaczynała się wyplukiwac i siwe powracaly.
      Używałam koloru drugiego od końca, czyli najciemniejszy brąz, ale nie czarny. I do tego mam siwe mutanty, bardzo źle się farbuja. Może na innych włosach i innym odcieniem byłoby lepiej.
    • snakelilith Re: jak zmyć hennę z włosów? 05.05.17, 21:58
      U mnie henna zeszła trochę po masce z miodu z cytryną, a właściwie po trzech dniach codziennego mycia szamponem przeciwłupieżowym (podobno ściąga nieco kolor) plus miód z cytryną na jakieś 30 minut. Ale była to świeża henna i bardzo krótko trzymana, bo chodziło tylko o złoto - rude refleksy na blond włosach. Niestety, kolor wyszedł za ciemny. Po masce rozjaśnił się i czerwone było o wiele mniej intensywne. Podejrzewam jednak, że włosy traktowane kilka razy henną tak łatwo się nie rozjaśnią.
    • issa-a Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 01:37
      ja farbowałam wiele lat henną, wszystko mi odpowiadło ale niestety, farba zniknęła z rynku. Inne henny sie nie sprawdziły więc stwierdziłam, że jak mam sie męczyć z henną (musiałam trzmać na głowie całą noc) dla byle jakiego efektu to już wolę "zwykłą" farbę.
      Kupilam farbę "delikatną, zresztą polecaną tu, na forum. Farba bez amoniaku, parabenów, silikonu, SLS i kryje siwe włosy. Farbowanie tak łatwe, jak w przypadku każdej innej chemicznej farby.
      Farbowałam nią na hennę, to znaczy po odpowiednim czasie od ostatniego położenia henny, gdzieś po 3-4 tygodniach. Nie wyszłam zielona, ruda, pomarańczowa tylko w kolorze farby.
      Ta farba to Nature&Soin. Cięzko kupic stacjonarnie, raczej wysyłkowo tylko.
      Jestem szatynką, henna była w brązach, farba też brąz.
      Używam farby na pewno rok, albo dłużej. Moze włosy nie są tak idealne (lśniące), jak po hennie ale jednak nie jest tak źle, jak po zwykłych farbach. Nie uzywam odzywek, tylko najzwyklejszy szampon. Przy tradycyjnej chemii nie byłabym w stanie włosów rozczesać, w przypadku tej farby nie mam problemu.
      • yvona73pol Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 02:02
        Henny raczej nie "wymyjesz", elementy koloru sa wewnatrz, juz poza luska wlosa, dodatkowo to zwiazki metaliczne wiec kazda "normalna" farba fryzjerska ryzykuje dosc niekonwencjonalne efekty i kolory, czyli reakcje niekoniecznie taka, na jakiej ci bedzie zalezalo.
        Co do koloru, ktory bys chciala, mozna mieszac rozne farby w kilku wariacjach i uzyskiwac naprawde fajne efekty, nie kazdy fryzjer ma do tego reke, no i nie kazdemu sie chce. Sa tez zachowawczy, bo to jednak jest zawsze jakis element ryzyka.
        Na pocieche, wlosy odrastaja, chociaz teraz wydaje ci sie to marne pocieszenie, to za jakis czas nawet nie bedziesz pamietac wink

--
        obrazy, malunki i nie tylko
    • nena20 Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 08:14
      Napiszcie proszę gdzie kupujecie hennę do włosów i jak farbujecie? Do tej pory nie stosowałam farb ale nadszedł czas że muszę. Szukałam w drogeriach na osiedlu i d.... nic naturalnego nie znalazłam.
      • mdro Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 08:53
        Ja kupuję mieszanki Khadi, na ich stronie można sprawdzić, gdzie sprzedają stacjonarnie (no i wysyłkowo można kupić). Tylko - jak pisałam wyżej - nie dają gwarancji na pokrycie siwych włosów przy odcieniach od orzechowego brązu w górę. Ale na ciemnych włosach jasny brąz wychodzi całkiem fajnie i siwe pokrywa, a nie jest bardzo rudy.

Farbuję sama, trochę się trzeba namęczyć i zapach jest hmmm... specyficznie naturalny wink.

--
        Nie widzę wpisów osoby, która pochwaliła się byciem ostatnią szują oraz etatowego ematkowego trolla kaz_nodzieja
      • wilan.an Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 09:49
        Ja teraz stosuje orientane www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/
        Wczesniej robilam khadi, ale wychodziły za cieple, w orientanie zdecydowanie zimniejsze odcienie. Kładę raczej odżywczo, pogrubia pojedynczy włos, a na tym mi zależy.
      • issa-a Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 15:00
        >Napiszcie proszę gdzie kupujecie hennę do włosów i jak farbujecie? Do tej pory nie stosowałam farb ale nadszedł czas że muszę. Szukałam w drogeriach na osiedlu i d.... nic naturalnego nie znalazłam.

w sklepach zielarskich oraz we wszystkich sklepach/drogeriach z "natura", "eco", "bio" itp w nazwie. Wklep w wyszukiwarkę to na pewno cos ci wyjdzie.
        Oczywiscie, wysyłkowo bez problemu.
        Jednak z henną jest ten problem, że bardzo słabo kryje siwe włosy tzn. kryje, tyle że się wymywa i po tygodniu juz je wiać. Takie marchewkowe włosy, np. na skroniach (ble).
        O ile w przypadku farbowania swojego koloru to jest to bez znaczenia, najwyżej będą nieco jaśniejsze, o tyle w przypadku wlosow siwych to jest już problem bo farbowanie co tydzien to, hmmm..
        A próbowałam naprawdę wielu producentów farb henny. Oryginalne jakieś indyjskie, khadi, venita, no, chyba wszystko co jest dostępne na naszym rynku. Od kilkudziesięciu zł za opakowanie, po kilka zł za opakowanie.
        I wszystkie działają podobnie. Czyli, szybko widać siwe włosy a po drugie, i tego już nie jestem w stanie ścierpieć, dają odcień rudawy. Ja nienawidzę u siebie rudosci, lubię zimne brązy a nie ciepłe. Jedyną henną, która nie dawała rudści i doskonale kryła siwe włosy, była polska henna Anza. Niestety, już nie jest produkowana, od kilku lat. Jak powiedziała mi pani z mojej zielarni, tę henne opracował jakiś chemik (chyba) dla swojej żony więc musiała być dobra bo inaczej miałby przechlapane. No i tak zaczęła się produkcja na szerszą skalę. Oni mieli w swojej ofercie faktycznie zimne brązy, bez rudego, i faktycznie kryjące siwe włosy, bez wypłukiwania się. Niestety, młode pokolenie, pewnie syn, nie chciał się bawić w henne i poszedł, z tego co widzę, w farby malarskie. No i doopa. Musiałam przerzucic się na farby chemiczne.
        Przy każdej farbie jest instrukcja, jak ją klaść na włosy.
    • mid.week Re: jak zmyć hennę z włosów? 06.05.17, 09:38
      Niedawno byłam z koleżanką u fryzjera ona sobie robiła farbe i zaczeła rozmowę o zmywaniu plam po farbie z uszu itp. Fryzjerka jej tłumaczyła, że najlepiej tłuszczami rozpuszczać. Skoro działa na skórę to i na włosach powinno pomóc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka