Dodaj do ulubionych

Okres na urlopie

09.05.17, 17:53
Stara baba juz jestem a takie problemy...

Boje sie ze okres wypadnie mi podczas pobytu na urlopie. Co tu zrobic ? Czy istnieja jakies sposoby zeby go przesunac ?

Nie stosuje zadnej antykoncepcji obecnie.
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 09.05.17, 17:54
    Modlitwa? Tabletki?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ichi51e 09.05.17, 17:54
    Ciaza jeszcze!

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 18:06
    Wez wypluj !
  • tonik777 10.05.17, 11:28
    Ponoć niektóre połykają.
  • 1matka-polka 10.05.17, 11:36
    Ale tobie się to nigdy nie przydarzy. LOL

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • obrus_w_paski 09.05.17, 17:56
    A na czym polega problem?
    Tmapony, kubeczki menstruacyjne, ibuprofen i możesz nawet nago biegać na urlopie.
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 18:07
    Nigdy nie uzywalam tamponu ani kubeczka. Ja tylko podpaski niestety dlatego to taki problem.
  • aqua48 09.05.17, 18:26
    Tabletki antykoncepcyjne? Skutecznie przesuwają. No albo poczekaj z tym urlopem do menopauzy.
  • lauren6 09.05.17, 18:37
    Skutecznie przesuwają albo likwidują.
  • thea19 09.05.17, 19:02
    niekoniecznie. mi raz zlikwidowaly jedno krwawienie a drugim razem mialam miesiac krwawienia i taki bol cyckow, ze wolalam juz te krwawienie 5dniowe.
  • ira_08 09.05.17, 18:37
    No to użyjesz, w czym problem? Dla mnie problemem byłby ból, czasem nie do zniesienia, ale jeśli tylko podpaski mają być problemem, to żadne problem.
  • bergamotka77 09.05.17, 18:58
    Zero kąpieli i unikanie słońca plus ból to kiepska perspektywa. Do tego w kostiumie widać podpaski sad

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • ira_08 09.05.17, 20:35
    No więc można zamienić je na tampony, przecież o tym piszę.
  • bergamotka77 09.05.17, 18:37
    Ja też tylko podpaski. Zwykle mi się udaje ale gdybym trafiła idealnie na cały tygodniowy urlop to bym miała zmarnowany bo u mnie trwa prawie 6 dni sad Chętnie dowiem się co zrobić. U mnie czasem zmiana klimatu przyspiesza okres sad

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 19:00
    No wlasnie mam to samo co Ty bergamotka. 6 dni meczarni, okres obfity etc
  • marusia.00 09.05.17, 21:15
    adriana.la.cerva napisał(a):

> No wlasnie mam to samo co Ty bergamotka. 6 dni meczarni, okres obfity etc
    Przecież są tabletki i nie mówię tu o antykoncepcyjnych, na zmniejszenie i skrócenie krwawnienia, właśnie dla kobiet z takimi problemami. Przed założeniem mireny je stosowałam. Po co się męczyć? do gina ! i problem z głowy a na wakacje zabierz je profilaktycznie smile
  • rozwiane_marzenie 10.05.17, 17:18
    A mogłabyś napisać co to za tabletki? Chociaż pierwszą literę nazwy. Od dawna zmagam się z bardzo obfitymi krwawieniami trwającymi 7-8dni, odwiedziłam wielu ginów, ale żaden nie przepisał mi niczego skutecznego. Raz dostałam cyclo... coś tam, ale to nic nie pomagało.
  • mikams75 09.05.17, 19:01
    ja bym wolala sie przekonac do tamponow niz uprzykarzac sobie zycie na urlopie. Generalnie to tez zazwyczaj uzywam podpasek, ale jak mi podpaska koliduje z moimi planami to biore tampon. Do tego. ew. co przeciwbolowego a w najgorszym wypadku ten jeden max dwa dni, kiedy sie kiepsko czuje przeznaczam na lezenie z ksiazka.
  • kaz_nodzieja 09.05.17, 19:40
    Dlaczego nie przejdziesz na tampony? Ja ostatni raz podpaski stosowałam jako niedoświadczona jeszcze nastolatka. Te okropne śmierdzące podpachy, nieprzyjemne w dotyku, zaparzone, cuchnące, odczucie pieluchy w majtkach. Nigdy więcej. Wolność to tampony!

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • ichi51e 09.05.17, 19:42
    Nie ze sie nie zgadzam z calascia wypowiedzi ale masz swiadomosc ze podpaski przed ostatnie 10lat bardzo wyewolowaly? Zadnejnpoduchy teraz nie mas ztylko zel wiazacy wilgoc?

--
  • snakelilith 09.05.17, 19:50
    Cuchnące podpaski? Jak zwykle kaznodzieja fantazjuje sobie na temat kobiecej fizjologii.
  • kaz_nodzieja 09.05.17, 20:04
    U mnie śmierdziało. Może Twoja krew miesiączkowa po wypłynięciu i spotkaniu z tlenem, który rozkłada bakterie dając fetor jest wyjątkowo sterylna i jako jedyna nie reagule na tlen i bakterie.

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • ichi51e 09.05.17, 20:11
    No ale wiesz ze tenpodpaski sie zmienia? Kilka razy dziennie...?

--
  • mikams75 09.05.17, 20:21
    nie wiem ile godzin trzeba nosic podpaske, zeby cuchnela.
  • kaz_nodzieja 09.05.17, 20:51
    Wystarczy kilka godzin plus ciepło.

--
  • snakelilith 09.05.17, 20:23
    Fetor krwi miesiączkowej na podpasce nie jest większy od fetoru skrwawionego opatrunku z zranionej ręki. Chyba, że delikwentka ma zaburzenie flory bakteryjnej w pochwie, ale to się leczy. .
  • kaz_nodzieja 09.05.17, 20:52
    Tak, krew śmierdzi.

--
  • 1matka-polka 10.05.17, 11:21
    Krew ma zapach żelaza.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • kaz_nodzieja 10.05.17, 14:33
    Zapach krwi jest okropny. Dlatego niektórzy mdleją.

--
  • panna_lila 09.05.17, 19:05
    a jak na urlopie zaplanowany ostry sex, to kubeczek i tampon nie pomoże 😕
  • kaz_nodzieja 09.05.17, 19:41
    Jak ostry to okres nie powinien przeszkadzać. Nawet fajniej bo nie musisz się stresować czy nie jesteś dość wilgotna.

--
  • snakelilith 09.05.17, 19:54
    Ty chyba na głowę upadłeś wstrętny męski trollu. Od raz u widać, że nie masz pojęcia o okresie. Krew miesiączkowa nie ułatwia poślizgu, wręcz przeciwnie.
  • vaikiria 09.05.17, 20:41
    Ale miesiączka nie wstrzymuje produkcji śluzu, więc nie jest żadną przeszkodą w seksie.
  • bergamotka77 09.05.17, 20:55
    vaikiria napisał(a):

> Ale miesiączka nie wstrzymuje produkcji śluzu, więc nie jest żadną przeszkodą w
    > seksie.

Jak ktoś lubi teksanska masakre pila łańcuchowa w łóżku to rzeczywiście nie przeszkadza. Można przy okazji horrory kręcić smile

--
  • snakelilith 09.05.17, 20:58
    vaikiria napisał(a):

> Ale miesiączka nie wstrzymuje produkcji śluzu, więc nie jest żadną przeszkodą w
    > seksie.

Miesiączka nie jest przeszkodą w seksie, zgoda, ale akurat bardzo obfite krwawienie ten śluz tak ci rozrzedzi, że zamast poślizgu będzie co najwyżej jak z wiertłem polewanym wodą, nie będzie dymu przy tarciu, ale może nieźle chlupać. Dlatego dla wielu kobiet akurat seks podczas czasu kiedy najmocniej krwawią nie jest komfortowy. Istnieją za to inne formy seksu, które można w tym czasie praktykować, jak na przykład seks oralny, z tamponem.
  • kaz_nodzieja 09.05.17, 21:06
    Ohydztwo.

--
  • snakelilith 09.05.17, 21:19
    Co jest ohydztwem? Twoja propozycja używania śmierdzącej podobno krwi miesiączkowej jako lubrykanta? Swoją drogą, typowy obleśny ramol, chętnie by się poślizgnął swoim brudnym siurkiem na kobiecie z okresem, bo ma w doopie jej samopoczucie i komfort, ale zaspokojenie kobiety oralnie, to dla niego ohydztwo.
  • vaikiria 09.05.17, 21:44
    Dlaczego sprowadzać to do brudnych siurków i wdupiemania komfortu kobiety? Po prostu są pary, które z obustronną przyjemnością uprawiają seks także ww czasie miesiączki i tyle. Co nie znaczy, że każdy musi chcieć, lubić itp.
  • snakelilith 09.05.17, 22:06
    vaikiria napisał(a):

> Dlaczego sprowadzać to do brudnych siurków i wdupiemania komfortu kobiety? Po p
    > rostu są pary, które z obustronną przyjemnością uprawiają seks także ww czasie
    > miesiączki i tyle. Co nie znaczy, że każdy musi chcieć, lubić itp.

Nie wiem, czy zauważyłaś, ale nie mam nic przeciwko sekszeniu się podczas okresu, jeżeli komuś się to podoba. Odpowiadam tylko obleśnemu męskimu trollowi mizoginowi, którego najwyraźniej podniecają szczegóły kobiecej fizjologii, od porodów, przez "śmierdzące" podpaski, po używanie krwi menstruacyjnej jako lubrykanta (po co, gdy kobieta jest podniecona i wystarczająco wilgotna?), ale wizja minety napawa obrzydzeniem.
  • vaikiria 09.05.17, 22:09
    Aaa, ja nie załapałam, że to "ohydztwo" dotyczyło seksu oralnego a nie chlupania krwi smile
  • bergamotka77 09.05.17, 22:10
    Dla mnie dziwne jest w ogóle ze kogoś może obrzydzać seks oralny. Taki facet do odstrzału smile

--
  • lauren6 09.05.17, 18:37
    Stara baba powinna wiedzieć, że okres wstrzymuje się antykoncepcją, albo bzykaniem przy jej braku.
  • koala0405 09.05.17, 18:54
    Ja mam zawsze pecha i na każdym wyjeździe mam okres. Moja teściowa - ginekolog powiedziała mi ostatnio jak się żaliłam, że za późno jej mówię bo tylko tabletki antykoncepcyjne mogą wyregulować okres. No i "po ptokach" bo nie zdążyłam i na majówce się męczyłam . Ja też z tych co tylko podpaski używają...
  • kwietniowka2011 09.05.17, 19:00
    no cóż, ja prawie zawsze mam to wątpliwe szczęście
    ale to u mnie norma tongue_out, okres dostałam również w dniu ślubu cywilnego, rok później w dniu ślubu koscielnego, dokładnie w chrzciny najstarszego, uff, aby do menopauzy wink
  • beata985 09.05.17, 20:42
    od kiedy założyłam mirenę nie stresuję się urlopami, tamponami i nie odliczam dni do menopauzy wink polecam.

--
    Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/

czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
    mojafilcowabiżu
  • marusia.00 09.05.17, 21:19
    Ja również smile
  • ykke 09.05.17, 19:22
    A jakie są, dziewczyny, powody nieużywania przez was tamponow? Kurcze, przecież z tamponem zapomina się, że jest okres. Rozumiem nawet,ze na stałe ktoś nie chce,ale w takiej sytuacji jak urlop, czy impreza?

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 19:34
    Nie wiem jak to Ci wytlumaczyc, zebys uwierzyla ze nie zartuje. Otoz chyba mam pochwice, za kazdym razem kiedy usilowalam umiescic tampon zaczyna sie opor i ... no nie jestem w stanie.

Dla jasnosci - w seksie takich oporow nie mam, dziecko tez mam ( co prawda cc ale zawsze)
  • nathasha 09.05.17, 19:42
    a moze zle go umieszczalas?
  • snakelilith 09.05.17, 19:47
    Spróbuj z żelem lubrykacyjnym, wchodzą jak w masło, nawet nie zauważysz, że coś weszło, bo przecież w odróżnieniu od główki dziecka i innych rzeczy, tampony to maleństwo. Ja używam w tym celu kremu nawilżającego z apteki, takiego dla kobiet z suchą pochwą, bo używam czasem tamponów nasączonych kwasem mlecznym poza okresem, jako zabezpieczenie przed wodą w basenie i z kroplą kremu na wierzchołku lepiej się wprowadzają.
  • ira_08 09.05.17, 20:38
    Czyli nie masz żadnej pochwicy, wtedy miałabyś przede wszystkim problem z seksem i z ginekologiem. Kup może z aplikatorem, albo jakieś małe...
  • bergamotka77 09.05.17, 20:53
    Mnie przeszkadza fizycznie i czuje opór psychiczny przed wkladaniem tam ciałaciała obcego. Czuje dyskomfort chodząc z tamponem i nienaturalnosc zatrzymania krwi wewnątrz ciał a, zwłaszcza że mam obfite miesiączki, często podpaski grube takie na noc stosuje w dzień na początku. Na noc dwie grube, bo inaczej przecieka. Z tamponem musiałabym chyba budzik ustawiać by nie przecieklo czy nie zablokowalo mnie od środka. W ogóle okres to koszmar - nie znoszę ...

--
  • snakelilith 09.05.17, 19:39
    Powodów, dla których kobiety nie używają tamponów jest kilka. Pomiajam tu sprawę osobistej awersji, bo taka też istnieje. Tampony na przykład u wielu kobiet wzmacniają bóle menstruacyjne. Kiedyś nie chciałam wierzyć, teraz też mi się czasem zdarza. Wiele kobiet nie krwawi w przewidywalny sposób, na przykład w pierwszej połowie dnia potrzebuje tamponu w rozmiarze super plus, a w drugiej mini i założony za duży tampon nieprzyjemnie wysusza pochwę. Niektóre kobiety mają problemy ze zmienianiem tamponu poza domem, nie zawsze ma się bowiem czyste ręce, a tampony z apliktorem zajmują więcej miejsca, nie zawsze mieszczą się do kieszeni. Przy tamponie nie widać też, kiedy wymaga już koniecznie zmiany. A jak ktoś ma bardzo obfite miesiączki, to z tamponem nie zapomina, że ma okres, bo bywa, że tampon nawali i trzeba mieć i tak dodatkowe zabezpieczenie w postaci podpaski. Żeby nie było, sama tamponów używam, ale nie zawsze są idealne. Jeżeli chodzi o urlop, to nie mam problemów z tamponem wejść do morza. Robiłam wielokrotnie, rekinów nie przyciągałam. wink
  • fankajanka 09.05.17, 19:42
    Ja uzywam tamponów, ale w najgorszym dniach tampon super ze skrzydełkami ( ostatnio takie odkryłam) plus nocna podpaska przeciekaja w godzinę. Ja z tych, którym okres nie daje o sobie zapomniec, do tego bolesny, na szczęście menopauza za moment, mam nadziejęsmile
  • lauren6 09.05.17, 19:53
    Mimo zachowywania higieny używanie tamponów kończyło się u mnie stanami zapalnymi wymagającymi leczenia - nie będę wchodzić w szczegóły na forum. Nie będę używać i już.
  • kaz_nodzieja 09.05.17, 20:02
    Chyba, że tak. Ja używam właściwie wyłącznie od gdzieś 20 roku życia i nic mi nigdy nie było. A pedantką nie jestem, raczej czasem wprost przeciwnie. Może kwestia osobnicza. Poza tym kobiety na tabletkach są ogólnie bardziej narażone na infekcje więc to też mogło wpłynąć i zbyt częste, regularne współżycie. Ja seks mam od wielkiego dzwonu więc i powodów do infekcji niewiele.

--
  • mikams75 09.05.17, 20:23
    nie powinienes sie wypowiadac w watkach nt. kobiecej fizjologii bo zawsze jakas glupote palniesz.
  • eliszka25 09.05.17, 22:08
    Ja zwyczajnie tamponów nie lubię. Nie wiem, to pewnie raczej w głowie siedzi, ale każdy tampon czuje i jest mi z nim zwyczajnie niewygodnie. Teoretycznie powinnam nie czuć tamponów, zakładam raczej poprawnie, ale jest mi niewygodnie i nie lubię. Jednak jeśli wypadnie mi np. okres podczas wakacji, to używam i tamponów, bo wolę się ciut pomęczyć z tamponem niż kompletnie rezygnować z kąpieli.
  • obrus_w_paski 09.05.17, 22:09
    A kubeczek to już w ogóle. Inna sprawa ze tu rozumiem niechęć, ale warto się przełamać. Zapominasz ze masz okres i co lepsze krócej trwa
  • kaz_nodzieja 10.05.17, 10:05
    Widocznie nie wkładasz jednak odpowiednio głęboko. Na samym początku gdy używałam tampony miałam tak samo bo bałam się włożyć głębiej. Jak włożysz głęboko to nic nie czujesz.

--
  • eliszka25 10.05.17, 19:23
    Tez tak myślałam i w końcu przerzuciłam się na tampony z aplikatorem. Nic to nie daje i tak czuję tampon i koniec. Dlatego ostatecznie stwierdziłam, ze najprawdopodobniej po prostu gdzieś w głowie mam zakodowane, ze z tamponem mi niewygodnie. Dlatego na codzień wolę podpaski, ale paczkę tamponów tez zawsze mam, żeby nie rezygnować z rzeczy typu basen. Całkiem możliwe, że gdybym się przemogła i zaczęła używać tamponów na codzień, to bym się przyzwyczaiła, ale nie widzę potrzeby. Na codzień wygodnie mi z podpaską, a jak trzeba, to używam tamponu i tyle. Mam też ten plus, ze stosuję plastry antykoncepcyjne i w razie sytuacji naprawdę awaryjnej, mogę po prostu nie robić przerwy po 3 tygodniach i nie mieć okresu wcale.
  • dexia 09.05.17, 20:22
    Zapytaj gina o luteine, w odpowiedniej dawce powinna przesunac okres
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 20:28
    Kurde, chyba Cie wycaluje z radosci ! Olsnilas sie. Mam w domu kilka opakowac duphastonu ! Wlasnie o tym czytam, ze to jest pewien sposob na przesuniecie! Dzieki !
  • dexia 09.05.17, 20:50
    smile w takim razie oby zadzialalo i zeby urlop sie udal smile
  • thea19 10.05.17, 11:29
    Ja duphaston bralam na wywolanie miesiaczki i trwala 2 tyg. Skonsultuj to z ginem.
  • mama303 09.05.17, 20:57
    jestes stara a jeszcze sie nie przyzwyczaiłaś?
  • bergamotka77 09.05.17, 21:20
    To do mnie? Stara nie jestem i owszem, nie przyzwyczailam się bo to dla mnie duża niedogodność.

--
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 21:24
    Nie, to do mnie. No jeszcze sie nie przyzwyczailam aczkolwiek mysle ze klimaks jest blizej niz dalej.
  • anika772 09.05.17, 21:01
    Okres na urlopie czy w ogóle kiedykolwiek w ogóle mi nie przeszkadza. Co innego cholerny PMS.
    Istnieją sposoby, możesz brać progesteron od połowy cyklu. Okres dostaniesz jakieś 3-4 dni po odstawieniu. Ja bym tego nie zrobiła, bo nasilenie objawów napięcia przedmiesiączkowego miałabym gwarantowane, ale jeśli Ty to lekko znosisz...
  • isa1001 09.05.17, 21:08
    No właśnie. Okres można zahamować, ale w zamian zafundować sobie PMS w wersji masakrytycznej, wzdęty brzuch i zero ochoty na seksualne igraszki. Lepiej byłoby przyspieszyć.

--
    no cóż, może jakbyś miała czysto w chałupie to i dzieci by były zdrowsze... przemyśl to, piszę serio (by volta2 o dziecku, które ma ZD)
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 21:22
    Ja wlasnie PMS przechodze znosnie, widze ze z wiekiem lagodniej wiec mnie nie przeraza. Co do uciech cielesnych to jednak na urlopie chce wypoczac, igraszki moge miec w domu w ciagu roku.
  • bergamotka77 09.05.17, 21:27
    A ja z wiekiem przechodzę coraz gorzej PMS. Bywa, ze uprzedzam domowników, ze jestem rozdrazniona, placzliwa i czepielska z takiego powodu smile

--
  • kaz_nodzieja 10.05.17, 10:08
    Mi nieco pomaga suplementacja magnezem i tabletki z kwasami omega.

--
  • nottymoni 09.05.17, 21:04
    Tyle się forumek wypowiedziało a żadna nie wspominała o Norethisterone. Poproś lekarza o receptę.
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 21:23
    Dzieki, wlasnie o tym czytam.
  • marusia.00 09.05.17, 21:25
    nottymoni napisała:

> Tyle się forumek wypowiedziało a żadna nie wspominała o Norethisterone. Poproś
    > lekarza o receptę.
    Dokładnie, zresztą jest wiele sposobów smile wystarczy wizyta u gina i problem z głowy.
  • anika772 09.05.17, 21:30
    Gestagen o działaniu podobnym do progesteronu, było wspomnianesmile
  • kokoryczko 09.05.17, 21:59
    ciąża? wink
  • adriana.la.cerva 09.05.17, 22:36
    wypluj !
  • lucyjkama 10.05.17, 11:07
    Ha ha tak sobie czytam wątek i zastanawiam się czy mi okres nie wypadnie podczas komunii córki, gdy nagle uświadamiam sobie, że dopiero urodziłam kolejne dziecko i okres mi nie grozi 😂
  • 1matka-polka 10.05.17, 11:27
    Ja dostałam okres 3 miesiące po porodzie mimo tego, że dziecko karmiłam tylko i wyłącznie piersią.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • black.sally 10.05.17, 10:54
    hahaha. Jak wypada, to wypada, najwazniejsze,żeby nie w pierwszy dzień, bo umieram, a tak...pfff... żaden problem. Ostatnie dwa czy 3 lata tak miałam wink

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.