Dodaj do ulubionych

w szkole pobili sie rodzice

• 19.05.17, 08:14
    Szczerze? W ogóle nie pomyślałam o kolorze skóry. Nie wiem po co załozylaś ten wątek.
  • 19.05.17, 08:27
    Myślałam, że chodzi o bójkę w polskiej szkole.
    Ten wątek jak rozumiem został założony nie po to by pokazać nam absurd awantury rodziców w szkole o krzesło tylko żeby udowodnić jakimi to jesteśmy rasistkami suspicious I żebyśmy się czuły winne, że pomyślałyśmy o Afroamerykanach. A tu zonk, żadna nie pomyślała tongue_out Jatki nie będzie.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • 19.05.17, 09:13
    > I żebyśmy się czuły winne, że pomyślałyśmy o Afroamerykanach. A tu zonk, żadna nie pomyślała tongue_out

Jak to zadna? suspicious Nanga pomyslala! Stad sie biora jej odwieczne problemy i walka o rownouprawnienie...
  • 19.05.17, 09:39
    Eeetam...nie ona jedna, ba forach pełno egzotycznych dziwolągów, jedni ciągle myślą o Żydach, inni o gejach, jeszcze inni o KK, rano sprawdzają czy nie ma ich pod łóżkiem albo w lodówce, a potem co wpis to na ich temat smile

Autorka wątku najwyraźniej ciągle myśli o Murzynach wink
  • 19.05.17, 08:15
    W ogóle nie miałam skojarzeń z kolorem skóry, przeczytałam tytuł wątku i w pierwszej chwili myślałam, że chodzi o szkołę w Polsce.
  • 19.05.17, 08:24
    Tez myslalam ze w Pl. Nie zdziwilabym sie

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 19.05.17, 21:34
    Ja tak samo

--
    Kłam­stwo nie sta­je się prawdą tyl­ko dla­tego, że wie­rzy w nie więcej osób. /Oscar Wilde/
  • 19.05.17, 08:20
    Powiem szczerze, że nie myślałam o kolorze skóry.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • 19.05.17, 08:25
    Myślałam, że to w Polsce i z powodu konfliktu dzieci. Bójka o miejsca siedzące to już niezły problem umysłowy.
  • 19.05.17, 08:42
    ruscello napisała:

> Myślałam, że to w Polsce i z powodu konfliktu dzieci. Bójka o miejsca siedzące
    > to już niezły problem umysłowy.

Przypadkiem jeden prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej nie robił o to właśnie awantury? smile
  • 19.05.17, 08:29
    Po tytule pomyślałam, że piszesz o Polsce. Potem się mocno zdziwiłam, że nie, że jednak o USA. Po przeczytaniu twojego pytania wszystko wróciło do normy.
  • 19.05.17, 08:33
    Zanim doczytałam, że chodzi o miejsca siedzące, pomyślałam o rodzicach uczennic, które pobiły koleżankę: że akcja przeniosła się pokolenie wyżej.
    O kolorze skóry nawet nie pomyślałam.

--
    'Donosi się, iż karczmarz Haitke (ulica Freta) przechowuje głowę ściętego przed kilku laty na szafocie przestępcy Grzymały. [..] pokazuje głowę Grzymały licznym odwiedzającym [...]' (1823)
  • 19.05.17, 08:33
    Przykro mi nanga, ale chyba nikt o tym nie myślał, poza Tobą.
  • 19.05.17, 08:39
    Ja też bez skojarzeń, przykro mi.
  • 19.05.17, 09:48
    I ja.
  • 19.05.17, 08:41
    Serio? Przeciez to chyba oczywiste ze jak ktos sie w szkole pobil to matki. Bylabym zdziwiona gdyby bylo inaczej

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 19.05.17, 08:42
    o kolorze skóry nie pomyślałam.Ba! gdybyś nie napisała wcale nie zauważyłabym .
    I tez pomyślałam,że bedzie o polskiej szkole wink

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą".
  • 19.05.17, 08:46
    Raczej trudno myslec o kolorze skory, jesli ktos spodziewał się, że mowa o polskiej szkole smile
  • 19.05.17, 09:19
    > Raczej trudno myslec o kolorze skory, jesli ktos spodziewał się, że mowa o polskiej szkole

Szczerze mówiąc, nawet po przeczytaniu, że rzecz dzieje się w USA, nie stanęli mi przed oczami czarnoskórzy tatusiowie. Raczej grupa rodziców OBOJGA PŁCI.
  • 19.05.17, 09:29
    Ja wiedziałam, że chodzi o szkole w USA i nadal nie wiem czemu miałam myśleć o kolorze skóry, a nie o bijących się rodzicach.
  • 19.05.17, 10:45
    Proste rozwiązania. Takie awantury robią tylko Afroamerykanie lub Romowie. Ci pierwsi, wiadomo, bo to Stany. Jak dwie babki się biją w Polsce? Wiadomo, to na pewno patologia lub Romki. I tak dalej... Popularne, tu na forum, a niektóre forumki wręcz przodują w takim myśleniu.

--
    "Keep me searching for a heart of gold
    You keep me searching and I'm growing old
    Keep me searching for a heart of gold
    I've been a miner for a heart of gold"
  • 19.05.17, 10:47
    Tylko ciekawe, że nikomu poza Nangą się nie skojarzyło.
  • 19.05.17, 10:52
    No jak się mogło skojarzyć? wink

Tak. o tobie myślałam pisząc powyższy post, bo bardzo często prezentujesz ten tryb myślowy, który opisałam.

--
  • 19.05.17, 10:48
    > Proste rozwiązania.

Jak widać po wpisach w wątku, wcale nie takie proste.

> a niektóre forumki wręcz przodują w takim myśleniu.
    No, na przykład w tym wątku nanga, kropkacom...

• 19.05.17, 10:53
    Daruj... To nie jest żaden argument.

> Jak widać po wpisach w wątku, wcale nie takie proste.

--
  • 19.05.17, 10:59
    > Daruj... To nie jest żaden argument.

Bo?
  • 19.05.17, 11:03
    Bo można napisać wszystko? Na potrzeby wątku. Wystarczy jednak przypomnieć sobie wypowiedzi forumek w innych dyskusjach i już człowiek wie, co i jak. Bez urazy. Dlatego idea tego wątku raczej kiepska. Wybacz nanga.

--
  • 19.05.17, 11:05
    Wystarczy jednak przypomnieć sobie wypowiedzi forumek w innych dyskusjach i już człowiek wie, co i jak.

I czym Ty się różnisz od rasisty, kropka?
  • 19.05.17, 11:08
    > I czym Ty się różnisz od rasisty, kropka?

W punkt
  • 19.05.17, 11:10
    Dla mnie jej zachowanie na forum jest obrzydliwe.
  • 19.05.17, 11:15
    Tak, tak... Bo ta ja wydałam wyrok w sprawie śmierci tej Polski w Egipcie. To ja wiedziałam od razu, ze to nie Breivik tylko Islamista zabijała w Norwegii, a w zamachu w Niemczech winny był Polak. Możecie się oburzać. Mi to nie przeszkadza.

--
  • 19.05.17, 11:16
    Polki, miało być.

--
  • 19.05.17, 11:21
    Nie uciekaj kropko do Egiptu wink Spójrz się na własne teksty, nawet w tym wątku. Przecież Ty "wiesz co i jak", prawda? Jak rasowy rasista - oni też wiedzą co i jak.
  • 19.05.17, 11:29
    Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ja po prostu czytam to forum. Idea tego wątku dla mnie jest chybiona. Niczego nie dowodzi. Trzeba było pozwolić po prostu forumkom pisać...

--
  • 19.05.17, 11:30
    Ty nie tylko czytasz to forum , kropka, - Ty je także tworzysz pisząc tutaj, na przykład teraz.
  • 19.05.17, 11:32
    Tak i zapewne prezentuje pewien tryb myślowy. Nie przeczę.

--
  • 19.05.17, 11:37
    Tak, ematkowy, prawda? wink

Jaki pogląd może mieć ematka jak nie ematkowy, ergo jesteś rasistka , kropka.

• 19.05.17, 11:40
    Jak chcesz. Możesz sobie to nawet zapisać w sygnaturce i wypominać przy każdej okazji. EOT

--
  • 19.05.17, 11:41
    Nie, nie mam sygnaturek. Po prostu zanim zaczniesz pisac o ematkach pamiętaj, że jesteś jedna z nich wink
  • 19.05.17, 11:41
    Nie no, przecież ja to wszystko napisałam
  • 19.05.17, 11:11
    No tak, teraz będę rasistą. Może nazistą?

Wybacz, ze czytam to forum już ponad dziesięć lat i wiem jaki tryb myślowy uporczywie prezentują niektóre forumki. Wybacz.

--
  • 19.05.17, 11:23
    Czyli tworzysz sobie stereotypy, kropko - standard. Tylko po co zarzucasz innym to w czym sama jesteś tak dobra?
  • 19.05.17, 11:31
    Nie mam ochoty na pink ponga z tobą joa. To bez sensu. Nie podoba ci się to co napisałam? Jakoś to przeżyje.

--
  • 19.05.17, 11:34
    Wiem, błąd. Pewnie nie jeden. Za szybko wysłane.

--
  • 19.05.17, 11:10
    > Wystarczy jednak przypomnieć sobie wypowiedzi forumek w innych dyskusjach i już człowiek wie, co i jak.

Czyli wszystkie forumki wypowiadające się w tym wątku tak naprawdę są rasistkami?
  • 19.05.17, 11:04
    Owszem, to jest argument. Uprzedzenie to nie tylko rasizm, ale druga strona tej samej monety - podejrzewanie o rasizm całej grupy - a priori.
  • 19.05.17, 11:06
    Aha, już wiem:
    Nandze, kiedy dowiedziała się, że bójka rodziców wydarzyła się w USA, od razu przyszli na myśl czarnoskórzy tatusiowie.
    Mnie - rodzice obojga płci, w dodatku, szczerze mówiąc, biali.
    Wniosek: z góry przyjęłam, że do szkół uczęszczają osoby o białej skórze. Nie przyszło mi do głowy, że chodzą tam ludzie o różnych kolorach skóry. To świadczy o moim stereotypowym myśleniu i uprzedzeniach.
    Zgadza się?
  • 19.05.17, 11:09
    Zgłosiłam twój post do moderacji jako szerzący nienawiść rasową.
  • 19.05.17, 11:12
    Dziękuję za informację.

--
  • 19.05.17, 11:18
    Proszę.
  • 19.05.17, 09:47
    hm? a jak byc tak ciut pomyślała?
    Wchodzę w wątek i czytam ,że sie pobili w szkole...myślę, że w polskiej, ale otwiera mi sie filmik i widze poniżej info o kolorze skóry, więc od razu wiem,że nie polskiej .

--
    "Gdyby idiota wiedział, że jest idiotą, to automatycznie przestałby być idiotą".
  • 19.05.17, 09:54
    Przecież nad filmikiem jest informacja, że to szkoła w USA
  • 19.05.17, 10:30
    Tak, jest. Dlatego o polskiej szkole można było pomyśleć, jedynie w momencie, kiedy przeczytało się tylko tytuł.
    Bo po otworzeniu wątku i przeczytaniu startera juz wiadomo, że chodzi o USA. To dlatego napisałam, że nie rozumiem, jak można jednym tchem pisać "w ogole nie pomyslałam o kolorze skóry, a poza tym sadziłam, że mowa o polskiej szkole".
  • 19.05.17, 10:33
    Normalnie. Najpierw pomyślałam, że chodzi o polską szkołę. Potem, po otworzeniu wątku, nie pomyślałam o kolorze skóry rodziców.
  • 19.05.17, 10:48
    jak zobaczyłam ze w us to tez nie pomyslalm o czarnych tatusiach, w ogole o tatusiach nie pomyslalm
    raczej bylam pewna ze mamuśki

--
    Księżniczka znana wcześniej jako czarnaalineczka vel rhaenyra wink
  • 19.05.17, 11:17
    Też jak już zobaczyłam, że rzecz dzieje się w Stanach to dalej myślałam, że tłuką się matki. O kolorze skóry nie pomyślałam w ogóle.
    I wydaje mi się to naturalne, że prawie nikt pomyślał o osobach czarnoskórych, bo nie mieszkamy w USA i pierwsze skojarzenia, kierowane stereotypami odnoszą się do naszej codzienności.
    Z tego wynika, że prawie wszyscy mamy złą opinię o matkach big_grin.
  • 19.05.17, 11:21
    czemu zla ?
    po prostu wiemy ze faceci raczej szkoły unikają jak tylko się da big_grin

--
  • 19.05.17, 23:08
    maslova napisała:

> Przecież nad filmikiem jest informacja, że to szkoła w USA

och... pisze,że przeczytałam tytuł, a otwierając wątek film wskoczył mi od razu i nie zauwazyłam (do teraz jak napisałaś) big_grin ze tam o USA jest napisane big_grin suspicious

--
  • 19.05.17, 08:54
    Tez myślałam, ze chodzi o polską szkołę, więc kolor skóry w ogóle nie zaświtał mi w głowie, za to spodziewałam się targania mamusiek za kudły i jakoś wielce się nie pomyliłam big_grin
  • 19.05.17, 10:01
    No wlasnie, ja to glownie zwrocilam uwage na pania ktora ewidentnie wpadla w szal wink
  • 19.05.17, 09:05
    A ja, ze to w polskiej szkole. Ewentualnie gdzies na zachodzie, ale polacy.
  • 19.05.17, 09:29
    Myślałam, że chodzi o rodziców tych nastolatek z Gdańska.
    Pudło, nanga.

--
    - Poproszę 2 bilety normalne na "Smoleńsk"
    - Na "Smoleńsk" nie ma normalnych. By caraway
  • 19.05.17, 09:32
    zadnych skojarzen z kolorem skory nie miałam, myslalam ze to w Polsce polskie matki jihad robily big_grin

--
  • 19.05.17, 09:32
    A ja nie pomyślałam ani przez chwile o kolorze skóry kogokolwiek. Najpierw myślałam ze to u nas.
    Chyba musisz sie nad swoim myśleniem zastanowić.
  • 19.05.17, 09:45
    Myślałam, że mamusie się pobiły na wywiadówcesmile
    Nie myślałam o kolorze skóry.
  • 19.05.17, 10:17
    No to ja mam szczęście. Ze wszystkimi rodzicami jestem po imieniu a z większą częścią imprezujęsmile Liczba idiotek w klasie z przerostem ambicji i przekonaniem o zajebistości własnego dziecka , a jednocześnie krytykowaniem wszystkiego i wszystkich wokół - 1 sztuka, do trgo 1 sztuka "tylko" wiecznie niezadowolona (to psiapsiółki i zapewne wzajemnie się nakręcają). Rywalizacji między dziećmi i rodzicami brak.

--
    "Wycinka drzew jest po to, by po reformie Zalewskiej nauka nie poszła w las" TVN24
  • 19.05.17, 10:20
    nie myslalam o kolorze skory tylko o uzywkach. Ze zapewne sie nacpala przynajmniej jedna strona
  • 19.05.17, 10:32
    A teraz szczerze - nie pomyslalam o bojce czarnych tatusiow ani po info, ze to USA, ani po rzucie okiem na zdjecie (film przed uruchomieniem), ani nawet o bojce tatusiow roznobarwnych. Rodzice uczniow to rodzice uczniow, nie tylko tatusiowie.
    Prosze o rownie szczera odpowiedz - dlaczego mialabym ? Czemu oczekiwalas, ze ktos pomysli tak, jak to sformulowalas ?
  • 19.05.17, 10:33
    Co za wstyd.

--
  • 19.05.17, 10:50
    to mi daje do myslenia odnośnie tego jak działa mozg ludzi którzy za bardzo pc

--
  • 19.05.17, 11:01
    to przepracuj swoje problemy z rasizmem a nie wrzucaj wątki

--
    "Natenczas onegdaj azaliż plwasz waść do strawy pozostawionej w holu?"
  • 19.05.17, 11:13
    Myślę, że ten wątek pokazuje dobitnie kto ma nieprzepracowany problem z rasizmem.
  • 19.05.17, 11:27
    Pomyślałam: matko, jaki wstyd. Bez skojarzeń z kolorem.

--
    http://i.giphy.com/xTiTnIfXulQHRJTNJu.gif
  • 19.05.17, 11:31
    A teraz szczerze: ktora z Was spodziewala się bójki czarnych tatusiow?
    > Bo ja owszem.

No więc ja nie - dokładnie jak większość piszących w tym wątku, po przeczytaniu tytułu sądziłam, że chodzi o Polskę, po otworzeniu posta, a przed włączeniem filmiku, przez myśl mi nawet nie przebiegło nic o kolorze skóry, raczej miałam wizję, że jakieś dwie matki, w tym blondyna widoczna na startowej stopklatce.

Dlaczego uważasz, że ktokolwiek powinien pomyśleć o czarnych ojcach? Po Twoim poście nawet zaczęłam się zastanawiać, jak sobie wyobrażam czarnych ojców z USA i po przeglądzie wszelkich klisz i stereotypów, jakie bez wątpienia są źródłem przynajmniej części mych skojarzeń, doszłam do wniosku, że nie, jakoś nie widzę, żeby tacy ojcowie mieli specjalną skłonność do lania się wzajemnie w szkole.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • 19.05.17, 16:27
    W przeciwienstwie fo bialych matek z Tennessee big_grin kto widzial T&T i ilosc jadu ktory matki potrafia w sobie kisic sie nie dziwi...

--

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.