Dodaj do ulubionych

Pani Premier w Auschwitz

14.06.17, 20:01

Zrobi wszystko żeby chronić swoich obywateli. W takim miejscu mówić takie rzeczy to trzeba mieć cos z głową

--
burakostwo, nieudacznictwo, brak kultury, brak ogłady, brak inteligencji. Raptem to, co gdzieś skrzętnie ukrywaliśmy, się wylało i nami zawłaszcza ? skwitował Linda.
Edytor zaawansowany
  • 14.06.17, 20:05
    Jedno w tym wszytskim pocieszające - wydaje się, że PiS już nie ma innych kart tylko "uchodźcy" i zgrywa je na maksa.
  • 14.06.17, 20:10
    Mniej pocieszające, że ludzie na tę kartę się łapią.

Ale rzeczywiście tą wypowiedzią przebiła dno.
  • 14.06.17, 20:21
    Zastanawiam się jak wygladałyby szanse PiSu gdyby temat migracji nie istniał, nigdy.
    Jak wyglądałoby poparcie dla łaskawie panujących.
    Być może pozbawienie PiS tej karty (pomijam na razie w jaki sposób to zrobić) zmieniłoby scenę polityczną?
  • 14.06.17, 20:33
    500 może dawałoby im nadal przewagę, ale pewnie nie taką, by samodzielnie rządzić. Niestety część umysłów w Polsce została już tak zatruta, że nie spodziewam się zmian na górze w najbliższej przyszłości. Będą się posuwali coraz dalej w tej retoryce. Nawiasem mówiąc, tweet znikł, ale nie padło słowo wyjaśnienia. Taktowny człowiek chociaż by przyznał, że wyraził się niestosownie. Baba, którą mamy za premiera, pewnie tylko bardziej się nadmie.
  • 14.06.17, 20:44
    Zastanawiam się czy nie trzeba intensywnie tłumaczyć ludziom oczywistej prawdy. BEZ WZGLĘDU na to czy ludzie boją się tej islamizacji czy nie, to tak naprawdę PiS nie może w tej kwestii nic zrobić. Jak ktoś będzie chciał tu mieszkac to i tak będzie (co widać) a jak nie będzie chciał to nikt go nie zmusi. Czyli jedyną skuteczną obroną byłoby to, że u nas nikt zupełnie nie chce mieszkać czyli będzie gorzej niż w DR Congo, Somalii czy Syrii.

• 14.06.17, 20:55
    P.S. Jest druga opcja - otoczyc się murem i zerwać wszelką współpracę międzynarodową.

Trzeba uświadamiac ludzi, że nie ma opcji, którą lansuje PiS - Polska 100% monokulturowa , mamy wszelkie dobra materialne, poruszamy się swobodnie, ale innych do tego nie dopuszczamy i jak się nam spodoba to nie wpuścimy ciemnoskórego Niemca. Oderwać się od oceny czy to dobre czy złe, a skoncentrowac na tym co realne. Ludzie głosujący na PiS głosują na nierealną wizję i to trzeba im uświadamiać.
  • 14.06.17, 21:10
    Ja się z tobą zgadzam całkowicie, ale tego nie widzę w praktyce sad Spójrz, co się działo na polskich portalach dziś rano po wieściach o tym pożarze okropnym - znów ściek, bo przecież wiadomo, kto na pewno to zrobił... Dla mnie i dla Ciebie to, że nie sposób odseparować się w jedną stronę i nie całe zło świata to wina innokulturowych, jest oczywiste. Dla wyborcy PiSS już nie i podejrzewam, że większość z nich nawet nie jest gotowa na dialog w tej sprawie.
  • 14.06.17, 21:15
    Nikt nie jest gotowy na dialog jeżeli polega on na "czy jesteś za przyjeciem uchodźców czy przeciw" - tu sa tylko awantury, bo jest milion razy więcej emocji niż faktów.

Nie wiem jak to zrobić, ale dialog powinien się toczyć wokół tego co jest możliwe a co nie. Plus ograniczenie kosztów ludzkich po wszystkich stronach.

• 14.06.17, 21:06
    joa66 napisała:

> Zastanawiam się czy nie trzeba intensywnie tłumaczyć ludziom oczywistej prawdy.
    > BEZ WZGLĘDU na to czy ludzie boją się tej islamizacji czy nie, to tak naprawdę
    > PiS nie może w tej kwestii nic zrobić. Jak ktoś będzie chciał tu mieszkac to i
    > tak będzie (co widać) a jak nie będzie chciał to nikt go nie zmusi. Czyli jed
    > yną skuteczną obroną byłoby to, że u nas nikt zupełnie nie chce mieszkać czyli
    > będzie gorzej niż w DR Congo, Somalii czy Syrii.

to za skomplikowane dla przeciętnego Kowalskiego, joasad.
    Niestety, naprawdę za skomplikowane.
    I na pewno nie ma co liczyć, że piss-partia zacznie to robić, bo dla nich antyimigrancki strach jest podstawowym filarem egzystencji. A że ich wizja wiąże się to z państwem antydemokratycznym, godzącym w wiele swobód i wolności zwykłego Kowalskiego, tego przeciętny piss-wyborca nie jest już w stanie ogarnąć. Żeby ów wyborca jedno z drugim powiązał, trzeba dłuuugich lat edukacji (na której piss-partii oczywiście nie zależy), ew, jakiegoś tragicznego wydarzenia, uderzającego prosto w podstawowe emocje wyborców.

--
    Szanowny Prezydencie!
    Błogosławione łono, które Ciebie nosiło, i piersi, które ssałeś.
  • 14.06.17, 21:07
    Dlatego ktoś mądry powinien to ubrać w krótkie proste zdania.
  • 14.06.17, 21:33
    Niestety, nie w krótkich, prostych zdaniach rzecz.

W proste, krótkie zdania to zostało już ujęte 2000 lat temu z okładem:
    Głodnych nakarmić
    Spragnionych napoić
    Nagich odziać
    Podróżnych w dom przyjąć.
    Miłować bliźniego swego, jak siebie samego.

Nawiązuję tu do nakazów religijnych, bo ponoć Polacy en masse to katolicy.
    I co? I nicsad.
    Nie chodzi o hasła, proste słowa. Chodzi o praktykę: aparatu państwowego, instytucji społecznie istotnych, jak w Polsce: kościół katolicki - codzienny przekaz z ich strony właśnie.
    Ewentualnie - kompletną ich kompromitację i za tym idącą kompromitację haseł i szyldów z którymi dziś występują.

W realnoć tej drugiej opcj wierzę bardziej, niż "pokojową" zmianę przekazu aparatu rządowego oraz powrót kleru do ewangelicznych źródeł - tak w mowie, jak czynach.

--
    Szanowny Prezydencie!
  • 14.06.17, 21:56
    Ale to jest proste ujęcie idei.

Mnie chodzi o proste ujęcie faktów, realu, który dotyczy zainteresownego dotyczy. Nie mozna mieć pewności, że każdy Kowalski przejmie się losem innego czlowieka. Większość Kowalskich przejmie się swoim własnym losem. I trzeba ludziom tłumaczyć to co dotyczy ich samych , a nie idei/kogoś obcego.
  • 14.06.17, 22:04
    joa66 napisała:

> Większość Kowalskich przejmie się swoim własnym losem. I trzeba ludziom tłu
    > maczyć to co dotyczy ich samych

no i właśnie pis tak to Kowalskiemu tłumaczy: że zagrożeniem bezpośrednim dla życia Kowalskiego jest imigrant. Znajdujesz coś, co mogłoby Kowalskiego bardziej dotyczyć i przebiłoby zagrożenie życia?

--
    Szanowny Prezydencie!
  • 14.06.17, 22:11
    Tak - że Pis wcale mu tego życia nie ratuje, bo nie ma na to żadnego wpływu.
  • 15.06.17, 10:01
    Powinniśmy przyjąć te 7 tysięcy uchodźców. Stworzyć miejsce (nie chcę używać słowa obóz przez konotacje historyczne) w którym będą mieszkać i oczekiwać na weryfikację. Polskie realia-pewnie kilka lat. Sami uciekną, nie dostaną takiej pomocy (czyt. socjalu ) jak w innych zachodnich krajach. Vide: rodzina Syryjska ze Śremu. Dostali mieszkanie ale stwierdzili że tu "nie da się żyć" (za mało kasy) i uciekli do Niemiec (do rodziny). Teraz proszą by Polska odebrała im status uchodźcy bo nie mogą zasiłku w Niemczech dostać. Nie ma co się bronić. Oni sami stąd wyjadą.
    Nie jestem im przeciwna, ale zastanawiam się dlaczego nie przenoszą się do krajów blisko im kulturowych w dodatku suchą stopą, np do Arabii Saudyjskiej? Bo ich nie przyjmą? Czemu Europa przyjmuje? Bo jesteśmy tacy humanitarni? Japonia i jeszcze jeden kraj (nie pamiętam) do takich pontonów/ łodzi strzelali bo nielegalnie wpłynęli na ich terytorium. Nikt tam już nie pływa. Kolega związany z "rozlokowywaniem" uchodźców z Syrii mówił nam wczoraj że ostatnio mieli grupę uchodźców 700 osób gdzie tylko 180 to kobiety i dzieci. I o ile rozumiem strach przed wojną to mam wrażenie że chodzi o coś więcej- poprawę życia w wydaje się -łatwy sposób. Ja (tak wiem, ja nie żyje w kraju ogarniętym wojną) też bym chętnie poprawiła sobie życie mieszkając w Nowej Zelandii ale na ponton nie wsiadam i nie liczę że dostanę wszystko. Niestety taka postawa wśród uchodźców jest dosyć częsta.

--
    niepogodzona.blogspot.com/
  • 15.06.17, 10:10
    W 1939 na szosie na Zaleszczyki też kobiety ze świecą można było szukać...
  • 15.06.17, 10:11
    Serio chcesz strzelac do lodzi? Za taki komentarz powinien byc ban
  • 15.06.17, 11:33
    a gdzie napisałam że chce strzelać? Japonia strzelała.

--
  • 15.06.17, 11:45
    I to było dobre?
  • 15.06.17, 11:48
    Czemu Europa przyjmuje? Bo jesteśmy tacy humanitarni? Japonia i jeszcze jeden kraj (nie pamiętam) do takich pontonów/ łodzi strzelali bo nielegalnie wpłynęli na ich terytorium. Nikt tam już nie pływa.
    Badzmy niehumanitarni i tez strzelajmy. Albo od razu ustawmy piece i specjalne prysznice na gaz. Jak szalec w byciu niehumanitarnym to szalec. Manka pewnie by sie do obslugi nawet zglosila
  • 15.06.17, 13:57
    Miałam na myśli raczej to że nikt ich nie potraktował jak biednych owieczek, tylko obcych którzy nielegalnie pojawili się na ich terytorium. Jeśli ja bym próbowała nielegalnie przekroczyć granicę jako Polka to wsadzili by mnie to celi, może nie na długo ale byłoby nieprzyjemnie. Ale gdybym miała ciemniejszy kolor skóry, ponton i powiedziała że jestem z Syrii dostałabym mieszkanie. Nie chcę im odmawiać pomocy. Tylko to się źle odbywa. Wymuszają to pomoc-no przecież strzelać nie będziecie, a na tym niebezpiecznym pontonie/łodzi mnie nie zawrócicie. Choć coś mi się obiło o uszy że któreś tam państwo tranzytowe zawróciło łodzią ale źródła nie mam.

--
  • 15.06.17, 15:05
    Zefirkowa, to idz, posmaruj sobie twarz ciemniejszym korektorem i zamieszkaj w obozie w grecji. Potem sprobuj sie dostac do niemiec i "zalatwic" sobie mieszkanie. Albo zaciagnij sie do strazy i strzelaj. Pewnie smierc czlpwieka widzialas glownie na filmach. Powiedz, jak cie nazwac? Jak nazwac kogos takiego kto jeszcze jest Polakiem i tusze ze zna historie swojego kraju?
  • 15.06.17, 16:43
    zefirkowapola napisał(a):

> Ale gdybym miała ciemniejszy kolor s
    > kóry, ponton i powiedziała że jestem z Syrii dostałabym mieszkanie.

ale Ci ludzie siedzą w obozach. O jakich mieszkaniach mówisz?

--
    burakostwo, nieudacznictwo, brak kultury, brak ogłady, brak inteligencji. Raptem to, co gdzieś skrzętnie ukrywaliśmy, się wylało i nami zawłaszcza ? skwitował Linda.
  • 15.06.17, 10:21
    Przede wszystkim, to nasz "przydział" uchodźców powinniśmy przyjąć w ramach solidarności z Grecją i Włochami.
  • 15.06.17, 10:30
    Z jednej strony tak. Z drugiej co powiesz uchodźcom, którzy nie chcą zostać w Grecji , bo jest biedna? I naprawdę nie mówię o słynnych "byczkach z ajfonami, którzy tylko czekają na to, żeby na koszt europejskiego podatnika przeleciec białe laski". Chodzi o tych ludzi, którzy sami mówią, że chcą jechac tam gdzie jest ich rodzina i gdzie dostaną pracę za godną pensję i Grecja, Polska czy Litwa ich nie interesują.
  • 15.06.17, 11:51
    > nie chcą zostać w Grecji , bo jest biedna?
    Cos jak niektorzy emigranci z Polski?
    Zyja sobie normalnie w wynajetych mieszkaniach, moga pracowac, a nawet przebierac w ofertach, dzieci w szkolach... tylko ta bieda...
    (Wlochy pominelas. Nie pasuja do "biedy"?)

> Chodzi o tych ludzi, którzy sami mówią, że chcą jechac tam gdzie jest ich rodzina
    > i gdzie dostaną pracę za godną pensję i Grecja, Polska czy Litwa ich nie interesują.
    1. Grecja wszystkich nie przyjmie i nie dlatego, ze "nie chca, bo bieda".
    2. Litwa zobowiazala sie do przyjecia i zaczela przyjmowac (i ma spokoj), chetni sie znalezli

--
    Kuba Wojewódzki przypomniał jej "Przesłuchanie", dramat sprzed lat, w którym zagrała główną rolę - kobiety niesprawiedliwie aresztowanej i brutalnie przesłuchiwanej.
    -Strzelałam do latryny i to g*wno zabrudziło wszystko - wspominała Janda.
    -Można powiedzieć, że to jest piękna metafora IV RP: g*wno rozlało się wszędzie - podsumował Wojewódzki.
  • 15.06.17, 12:11
    Włochy pominęłam , bo powoływałam się na rozmowy z uchodźcami w Grecji (nie pamiętam, w którym wątku wkleiłam link do nich)

"Cos jak niektorzy emigranci z Polski?"

Tak. Tylko Polacy są w EU i mogą to robic legalnie. Oni nie mogą - i co począć z tym fantem? Jedno można zrobic na pewno - nie pomijac tego w dyskusjach i brać ten głos pod uwagę.
  • 15.06.17, 12:20
    I naprawdę nie daje ci to do myślenia że my dziś możemy a kiedyś nie mogliśmy jak ci Syryjczycy? Pamiętaj że powstaje twarde jądro Unii i w przyszłości znowu nie będziemy mogli...
  • 15.06.17, 12:52
    Ależ to jest właśnie moje pytanie - czy Waszym zdnaiem Syryjczycy mają prawo do wyboru miejsca zamieszkania?
  • 15.06.17, 12:21
    >Tak. Tylko Polacy są w EU i mogą to robic legalnie. Oni nie mogą - i co począć z tym fantem? Jedno można zrobic na pewno - nie pomijac tego w dyskusjach i brać ten głos pod uwagę.

W 1981 roku Polacy nie byli w EU i np. do Austrii dostawali się nielegalnie. A to, od czego uciekali to była bajka w porównaniu z tym, od czego uciekają ludzie z Syrii czy Afganistanu.

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • 15.06.17, 12:51
    Oczywiscie. Tylko co z tego wynika dla uchodxców teraz? J a nie oceniam cudzych decyzji, tylko zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Krótko mówiąc co zrobić w ludźmi, którzy nie chcą mieszkac w Polsce, Litwie, Grecji. Czy nalezy ich zmuszać? W jaki sposób?
  • 15.06.17, 12:25
    "Cos jak niektorzy emigranci z Polski?"
    > Tak
    To oni nie mieszkaja tym w obozach?

--
    Czy Newsweek i polityka to nie są gazety dla studentów? Od kiedy zostałam magistrem to nie zdarzyło sie żebym znalazła w środku cos ciekawego ..... /asmarabis/
  • 15.06.17, 12:44
    Możesz jaśniej?
  • 15.06.17, 12:55
    Sugerujesz, ze powodem relokacji uchodzcow jest ich niechec do zycia w greckiej biedzie, ich chec ucieczki z tej biedy (jak powody emigracji niektorych Polakow), co jest nieprawda.

--
    Kuba Wojewódzki przypomniał jej "Przesłuchanie", dramat sprzed lat, w którym zagrała główną rolę - kobiety niesprawiedliwie aresztowanej i brutalnie przesłuchiwanej.
    -Można powiedzieć, że to jest piękna metafora IV RP: g*wno rozlało się wszędzie - podsumował Wojewódzki.
  • 15.06.17, 13:01
    Nie, wcale nie sugeruję. "Sugeruję" od dawna problem prawa do wyboru. Tego czy mamy prawo udawać, że problem nie istnieje.

baltycki - a Twoim zdaniem - pownni miec prawo wyboru?
  • 15.06.17, 13:33
    "Z drugiej co powiesz uchodźcom, którzy nie chcą zostać w Grecji , bo jest biedna?"
    O ktorych uchodzcach tu piszesz? Chyba o tych w obozach, skoro rozmawiamy o relokacji?
    Pomijam, ze maja byc relokowani z Grecji, Wloch, a nie do, wiec nawet nie pada propozycja osiedlenia w tych krajach.

> baltycki - a Twoim zdaniem - pownni miec prawo wyboru?
    Oczywiscie, ze ich zdanie (zwiazki rodzinne, jezyk i inne) powinno byc brane pod uwage, ale nie moze byc kryterium decydujacym.
    Polacy z obozow austryjackich tez mieli wybor... do wyczerpania sie limitu przyjec np. do USA.

--
  • 15.06.17, 13:36
    austriackich!!!!! smile

--
    Scher dich zum Teufel!
  • 15.06.17, 13:45
    Z tego co mówią, mogą zostac w Grecji (przynajmniej na razie) -. Mowią, że w formularzach muszą wpisac do 8 państw , w których chcielby mieszkać. Odpowiadaja też na pytanie czy zgadzają się przenieść jeżeli im zaoferują panstwo inne niż wybrane (jeden z nich powiedział, że tak, bo I tak będzie się strac przedostac do Niemiec). Potem mają interview w placówkach państw, które zaprosiły ich na rozmowę. Na interview przyjeżdżaja na własny koszt (tzn z otzrtymywanych zasiłków). Interview nie jest gwarancją, że zostaną przyjęci.

"Oczywiscie, ze ich zdanie (zwiazki rodzinne, jezyk i inne) powinno byc brane pod uwage, ale nie moze byc kryterium decydujacym"

I o tym trzeba z ludźmi rozmawiać a nie zadawac durne pytania jesteś za czy przeciw jak tak naprawdę nikt nie wie za czym ma być albo nie.
  • 15.06.17, 14:34
    Z tego co mówią, mogą zostac w Grecji (przynajmniej na razie) -.
    Musza, bo relokacja slimaczy sie, a i konca wojny nie widac.

--
    Czy Newsweek i polityka to nie są gazety dla studentów? Od kiedy zostałam magistrem to nie zdarzyło sie żebym znalazła w środku cos ciekawego ..... /asmarabis/
  • 15.06.17, 14:53
    A jak twoim zdaniem rozwiązac kwestię braku zgody przyjecia przez wybrane panstwo? Zakladając takiemu X odmówiono relokacji do Niemiec i Szwecji , bo np takie miał życzenie - I co dalej? Ma zostać w Grecji, ma byc wysłany np na Litwę wbrew woli , czy byc gdzies odesłany (gdzie)? Jeżeli ma być odesłany na Litwę, to ma być zamknięty czy zgodnie z prawem przemieszczac się po UE (jeżeli ma paszport genewski, a uchodźca raczej powinien mieć)?
  • 15.06.17, 15:00
    Wysłać na Syberię albo do Republiki Środkowoafrykańskiej.
  • 15.06.17, 15:25
    > A jak twoim zdaniem rozwiązac kwestię braku zgody...
    Litwa + paszport i swobody z nim zwiazane.
    (prywatnie, to dalbym do wyboru jeszcze powrot do ojczyzny lub 2? mies. na szukanie panstwa chetnego na wlasna reke))

--
  • 15.06.17, 16:47
    Mam podobne zdanie, zakładając, że nikt nie będzie karał "Litwy" za to, że nie pilnuje 'swoich" uchodźców. I pod warunkiem, że będzie centralna europejska baza uchodźców lub starającyc się o azyl.

Tylko to trzeba planować, informować ludzi o tym jak ten plan wygląda, a nie prowadzic kampanie "weźmiesz pare tysięcy? - (a) tak - jesteś lewakiem, masz męża ciapatego i na rowerze jeździsz (b) nie - ty rasisto i ONRowcu, egoist, a Polakom pomagano. Bo w tej chwili tak wygląda dyskusja.
  • 15.06.17, 16:56
    joa66 napisała:

> Tylko to trzeba planować, informować ludzi o tym jak ten plan wygląda, a nie pr
    > owadzic kampanie "weźmiesz pare tysięcy?

żeby rozpocząc jakies plany i szeroką informację to trzeba wyrazić gotowość. Na razie klepiemy głośno NIE i jeszcze sie tym szczycimy!

--
  • 15.06.17, 16:59
    Wyrazić gotowość: na co?!

Podpiszesz umowę np kredytowa nie znajac jej warunków?
  • 15.06.17, 17:06
    Sugerujesz ze Polska nie negocjowala wejscia do Unii, nie znala zasad strefy schengen albo nikt zreformowanegi traktatu nie przeczytal. Mozr polskie wladze tak glosno krzycza nie zr nawet nie zapoznaly sie z tym jak przebiegaja negocjacje
  • 15.06.17, 17:11
    Poucz Panią Merkel, żeby się zapoznała z konwencją dublinska.
  • 15.06.17, 17:49
    riki_i napisał:

> Poucz Panią Merkel, żeby się zapoznała z konwencją dublinska.
    A Ty zapoznales sie?
    Pobieznie nie liczy sie.

--
  • 15.06.17, 17:13
    nastasha - podrzuc fragment umowy z Schengen o relokacjach.
  • 15.06.17, 17:14
    > Sugerujesz ze Polska nie negocjowala wejscia do Unii, nie znala zasad strefy schengen

W którym miejscu traktat schengen mówi, że można wpuszczać do Europy setki tysięcy aninimowych ludzi bez legalnych dokumentów lub wrecz posługujacych się lewymi papierami? Może niech UE zajmie się uszczelnianiem granic i przestrzeganiem prawa przez Włochy, Grecję i panią Merkel, bo na razie to Europa środkowa ma zapłacić cenę za cudze zaniedbania.
  • 15.06.17, 17:35
    To nie sá znaiedbnia Wloch I Grecji. Oni od lat walczyli o pomoc w kontroli tego wszytskiego ale Unia sié wypiela ( w tym my)
  • 15.06.17, 17:50
    Niby jak się wypięliśmy? My mamy własną granicę i jest szczelna.
  • 15.06.17, 17:55
    lauren6 napisała:

> Niby jak się wypięliśmy? My mamy własną granicę i jest szczelna.

"Wlasne" granice skonczyly sie z podpisaniem traktatu z Schenden.

--
    - Z tego co pisała mi Joa66 pracę (olena.s) jednak ma.../kazno-dzieja/
    - NIGDY nie pisałam do kaznodziei w zadnej sprawie. I do NIKOGO w sprawie oleny /joa66/
    - Kaznodzieja - dlaczego kłamiesz ?/joa66/
    - Bo lubię./kaz_nodzieja/
  • 15.06.17, 17:57
    Racja: chronimy wschodnią granicę strefy Schengen.
  • 15.06.17, 18:28
    Wschodnia granicę UE, która przypadkiem jest także naszą granicą i jest szczelna.
  • 15.06.17, 18:12
    Ja wpuściłem 1,2 mln beżowych bez papierów, czy Pani Merkel? To może niech Pani Merkel się najpierw nie-pobieznie zapozna. Bo zdaje się, że złamała wszystkie prawa, jakie można było złamać.
  • 15.06.17, 18:53
    > Ja wpuściłem 1,2 mln beżowych bez papierów, czy Pani Merkel?
    Niemcy nie pilnuja poludniowej granicy UE.

> Bo zdaje się, że złamała wszystkie prawa, jakie można było złamać.
    Zdaje sie, ze sie mylisz.
    Moze przyklad jakiegos zlamanego artykulu?

--
  • 15.06.17, 20:44
    Kpisz czy o drogę pytasz? Nawet Leszek Miller nie ma wątpliwości wink
    www.tvp.info/24653379/miller-wine-za-kryzys-zwiazany-z-uchodzcami-ponosi-angela-merkel-zlamala-wszelkie-procedury
  • 16.06.17, 10:22
    riki_i
    Bo zdaje się, że złamała wszystkie prawa, jakie można było złamać.
    Miller
    złamała procedury azylowe, złamała prawo europejskie,
    smile

Nie pytalem o zlamany artykul z TVP, pytalem o zlamany artykul, § konwencji dublinskiej.. Podasz?

--
    - NIGDY nie pisałam do kaznodziei w zadnej sprawie. I do NIKOGO w sprawie oleny /joa66/
  • 18.06.17, 12:22
    Nie nudz. Dublin 3, rozporządzenie nr 604 PE i Rady UE z 2013r. Dyletanctwem prawnym jest żądanie wskazania jednego artykułu w tak złożonym akcie prawnym.
  • 15.06.17, 18:22
    > W którym miejscu traktat schengen mówi, że można wpuszczać do Europy setki tysi
    > ęcy aninimowych ludzi bez legalnych dokumentów lub wrecz posługujacych się lewy
    > mi papierami?

A jak jest z wpuszczaniem do Polski?

USTAWA z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach
    Art. 28. 1. Cudzoziemcowi odmawia się wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, gdy:

1) nie posiada ważnego dokumentu podróży, ważnej wizy lub innych ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i do pobytu na tym terytorium,

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do cudzoziemca, który:

1) posiada wizę Schengen wydaną w celu, o którym mowa w art. 60 ust. 1 pkt 23, lub

2) podczas kontroli granicznej:

a) zadeklarował zamiar złożenia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej w przypadku, o którym mowa w art. 28 ust. 1 lub art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

b) złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej,

--
    Scher dich zum Teufel!
  • 15.06.17, 18:37
    Może przeczytaj całą ustawę zanim zaczniesz swoje amatorskie analizy prawne.
  • 15.06.17, 19:01
    > Może przeczytaj całą ustawę...
    Czytalem, madrzejsi tez i jakos nikt Merkel za zlamanie europejskiego prawa przed trybunalami nie stawia. Taka okazja, a Waszczykowski spi.

--
  • 15.06.17, 20:35
    natemat.pl/160623,setki-pozwow-przeciw-merkel-w-prokuraturach-jej-polityka-wobec-imigrantow-to-zdrada-stanu
  • 15.06.17, 21:01
    Komu ty chcesz wiskać ten kit? Gdyby społeczeństwo tak masowo uznawało politykę Merkel za zdradę stanu, to CDU nie wygrałoby wyborów w Landtagach w tym roku. Przypomnę tylko: Saarland marzec 2017, najsilniejsza partia CDU (40,7% głosów), Schleswig-Holstein, maj 2017, najsilniejsza partia CDU (32% głosów), Nordrhein-Westfalen, maj 2017, niespodzianka, niespodzianka, najsilniejsza partia CDU (33% głosów, o 6,7% więcej niż w porzednich wyborach). Więc zaim ten autorzyna tego artykuliku zechce komentować sytuację w Niemczech, niech najpierw zapozna się z faktami.
  • 16.06.17, 09:34
    riki_i napisał:

Wkleil linka z 03 listopada 2015 z przedrukiem z austrickiej strony
    Tytul
    "Setki pozwów przeciwko Merkel w sądach."

W tresci.
    "Do końca października do prokuratur w całym kraju wpłynęło już 400 zawiadomień tego typu, jak podała berlińska Prokuratura Generalna."

Minely prawie 2 lata od umieszczenia w necie strony z pozwem i apelem o wysylanie podpisanego do prokuratury. Jak na ponad 80 mln. obywateli, 400 pozwow zebranych ta metoda trudno nazwac sukcesem.

Wiesz moze, ile spraw sie odbylo i jakie wyroki zapadly?

--
  • 18.06.17, 12:41
    baltycki napisał:

> "Do końca października do prokuratur w całym kraju wpłynęło już
    > 400 zawiadomień tego typu, jak podała berlińska Prokuratura Generalna."
    >
    > Minely prawie 2 lata od umieszczenia w necie strony z pozwem i apelem o wysylan
    > ie podpisanego do prokuratury. Jak na ponad 80 mln. obywateli, 400 pozwow zebra
    > nych ta metoda trudno nazwac sukcesem.

Pozwów ostatecznie wpłynęło ponad 1000

> Wiesz moze, ile spraw sie odbylo i jakie wyroki zapadly?

Skarga inicjatywy obywatelskiej "1%" w Federalnym Trybunale Konstytucyjnym została oddalona bez uzasadnienia, co w zasadzie zamknęło drogę prawną przeciwko chorej polityce imigracyjnej rządu niemieckiego.
    info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/markus-gaertner/bundesverfassungsgericht-buerstet-klage-gegen-die-fluechtlingspolitik-von-angela-merkel-ab.html
    Jest to skandaliczny dowód padalcowatej służalczości niemieckiej palestry wobec federalnej władzy wykonawczej.
    Ale broń Bałtycki dalej debilnego multi-kulti. Na zdrowie!
  • 18.06.17, 14:40
    riki_i napisał:

> Jest to skandaliczny dowód padalcowatej służalczości niemieckiej palestry wo
    > bec federalnej władzy wykonawczej.
    > Ale broń Bałtycki dalej debilnego multi-kulti. Na zdrowie!

Ci pokrzywdzeni padalcowatą służalczością niemieckiej palestry obywatele zawsze mogą dać upust swojego niezadowolenia w wyborach. Jeżeli jest ich tak dużo jak sugerujesz, to CDU razem z Merkel powinno już dawno zostać zmiecione z politycznej areny, a AfD, czy inni neofaszyści już dawno powinni rządzić w Landtagach. A tak nie jest. Więc wybacz, riki, ale bełkoczesz jak zawsze. O prawdziwej sytuacji w Niemczech nie masz najmniejszego pojęcia.
  • 15.06.17, 17:45
    lauren6 napisała:

> Podpiszesz umowę np kredytowa nie znajac jej warunków?

alez warunki sa dokładnie znane i nasz rząd sie zgodził jakbyś zapomniała.

--
  • 15.06.17, 17:49
    Warunki zostały złamane, bo próbowano nam wepchnąć osoby, które zweryfikowano jako nie-Syryjczyków. Była mowa o relokacji uchodźców, a nie relokacji imigrantów socjalnych niewiadomego pochodzenia.
  • 15.06.17, 17:52
    > Warunki zostały złamane, bo próbowano nam wepchnąć osoby,
    Kto i kiedy dokonal wyboru osob przeznyczonych Polsce?

--
  • 15.06.17, 18:23
    lauren6 napisała:

> Warunki zostały złamane, bo próbowano nam wepchnąć osoby, które zweryfikowano j
    > ako nie-Syryjczyków.

Erytrejczyków dokładnie i nie próbowano nikogo wciskać.

--
  • 15.06.17, 17:39
    > zakładając, że nikt nie będzie karał "Litwy" za to, że nie pilnuje 'swoich" uchodźców.
    Tym nawet pis nie straszy.

--
    Wrog mojej Ojczyzny jest moim wrogiem.
  • 15.06.17, 16:48
    joa66 napisała:

> Polska czy Litwa
    > ich nie interesują.

myślę, że znajda sie tacy, których zainteresuje. Czytałam kiedyś że grupa Erytrejczyków chciała do nas przyjechać. Najważniejsze, żebyśmy wykazali gotowość do wywiązania się z umowy a jak nikt nie będzie chętny /w co wątpię/ to trudno

--
    Ale ludziom trzeba tłumaczyć na czym ten plan polega (zakładając, że jakiś szczególowy jest, o wspólnym systemie nie wspominając)
  • 15.06.17, 17:51
    joa66 napisała:

> Ale ludziom trzeba tłumaczyć na czym ten plan polega (zakładając, że jakiś szc
    > zególowy jest, o wspólnym systemie nie wspominając)

przepraszam Cie bardzo, jaki plan? Przecież my krzyczymy NIE czyli Polska nie ma planu.
    Na szczęście słyszałam, że pojawił się plan B, czyli samorządy będą bezpośrednio przyjmować uchodźców /z pominięciem władz centralnych/ i dostaną na to pieniądze od Unii.

--
  • 15.06.17, 18:01
    mama303 napisała:

> Na szczęście słyszałam, że pojawił się plan B, czyli samorządy będą bezpośredni
    > o przyjmować uchodźców /z pominięciem władz centralnych/ i dostaną na to pienią
    > dze od Unii.
    >
    >

Oby!
  • 15.06.17, 18:10
    > Na szczęście słyszałam, że pojawił się plan B, czyli samorządy będą bezpośredni
    > o przyjmować uchodźców /z pominięciem władz centralnych/
    Nie wierze, nie maja prawa przyznawania azylu, zezwolenia na pobyt itp.

--
  • 15.06.17, 22:11
    Plan UE, a nie plan PL, bo problem dotyczy Europy. To musi być wspólny program.
  • 18.06.17, 15:12
    joa66 napisała:

> Plan UE, a nie plan PL, bo problem dotyczy Europy. To musi być wspólny program.

nieprawda, każdy kraj może sobie mieć swój własny plan.

--
  • 18.06.17, 15:42
    Oczywiście. I swoją własną bazę danych, bo po co wspólna, zwłaszcza w strefie Schengen... I własny budżet, bo wspólny unijny zbędny...
  • 18.06.17, 16:19
    joa66 napisała:

> Oczywiście. I swoją własną bazę danych, bo po co wspólna, zwłaszcza w strefie S
    > chengen... I własny budżet, bo wspólny unijny zbędny...
    zobowiązujemy się do przyjęcia pewnej ilości uchodźców do kraju, dostajemy kasę, weryfikujemy na kilku poziomach wspólnych z UE i to tyle wspólnego. Dalej musimy mieć własny plan na naszą weryfikację i rozlokowanie tych ludzi.

--
  • 18.06.17, 16:29
    "Dalej" musimy mieć włąsny. Ale zaczyna się od wspólnego. To znaczy powinno się zacząć od wspólnego. I naprawde nie chodzi o rozlokowanie migrantów , którzy już są, tylko planowanie przyszłości. Naprawde, nawet gdyby wszytskie kraje ochoczo się podzieliły migrantami z Grecji i Włoch, to niewiele to zmieni w kryzysie migracyjnym. Jeżeli planu nie będzie. Wspólnego.
  • 18.06.17, 16:42
    joa66 napisała:

> "Dalej" musimy mieć włąsny. Ale zaczyna się od wspólnego.

no i jest wspólny: kraje okreslaja ile mogą przyjąć ludzi, określona jest "cena". Co jeszcze bys chciała?

--
  • 18.06.17, 16:45
    Przyszłość. Plan na przyszłość. Wspólny. Europy.
    Kryzys migracyjny nie polega na tym, że trzeba gdzieś ulokować 160 000 ludzi.

Będą następni. I następni. I następni. Potzrebny jest plan.
  • 18.06.17, 16:52
    joa66 napisała:

> Przyszłość. Plan na przyszłość. Wspólny. Europy.
    > Kryzys migracyjny nie polega na tym, że trzeba gdzieś ulokować 160 000 ludzi.
    ale to sa jakby dwie sprawy. Ci LUDZIE juz tu są, trzeba z nimi cos zrobić!!!. Dalej można dumać co robić na przyszłość ale na razie jest problem bieżący.

--
  • 18.06.17, 16:57
    Nie, to nie są dwie sprawy. To jest jedna sprawa. I to sprawa bieżąca.
  • 18.06.17, 19:50
    joa66 napisała:

> Nie, to nie są dwie sprawy. To jest jedna sprawa.

możesz sobie łączyć dowolnie jeśli Ci potrzeba. Natomiast fakt jest taki, że sprawą pilną jest pomoc Grecji i Włochom a przyszłość jest ważna ale nie pilna.

--
  • 18.06.17, 20:14
    Wiesz, kiedyś obecni uchodźcy byli przyszłością. I dlatego teraz jest to co jest - bo przyszłość nie była pilna.
  • 15.06.17, 10:22
    >>Nie jestem im przeciwna, ale zastanawiam się dlaczego nie przenoszą się do krajów blisko im kulturowych w dodatku suchą stopą, np do Arabii Saudyjskiej? Bo ich nie przyjmą?

Powtarzanie ignoranckich łgarstw musi być nużące.
    Kraje muzułmańskie przyjęły MILIONY uchodżców z Syrii. Liban, Jordania, Turcja, Egipt, nawet Irak.
    Inne kraje mzuzułmańskie wydały miliardy na obozy uchodźców. Pozwoiły poostać i częściowo sprowadzić rodziny migrantom ekonomiczym którym upłynęły kontrakty. Powinny więcej? Pewnie tak. Ale tam od arabskiej wiosny rządy nie maja poczucia takiej stabilności, jak wczesniej.
    A żeby dostać się z Syrii do AS trzeba lcieć piechtą przez pustnię. No, suchą nogą istotnie.
  • 14.06.17, 21:48
    >Zastanawiam się jak wygladałyby szanse PiSu gdyby temat migracji nie istniał,

Jak się nie ma wroga- się go wymyśla. Ideologia gender, Żydzi łapiący chrześcijańskie dzieci na macę....
    Zresztą teraz też został wymyślony.
  • 14.06.17, 22:10
    Wroga można zrobić z każdego. Pytanie jak długo można tych wrogów mnożyć - że jak zabraknie jednego to drugiego się wylansuje. Na pewnym etapie, 3-4 wroga, wielu ludzi to zmęczy. (nie wierzę, że poparcie dla takich partii zniknie w ogóle, chodzi o minimalizację wpływów).

Nie wierzę, że podejmowanie tego samego języka/retoryki pomoże - trzeba rozbić całą retorykę.

Podobnie z aborcją - powiedzmy ludziom szczerze - te kobiety, którym będzie zależało na aborcji i tak ją będą miały (chyba, że wracamy do punktu - mur dookoła Polski). Problem z ustawą antyaborcyjną, dotyczy WSZYSTKICH kobiet - dlatego, że lekarz będzie się bał tknąć kobiety, bo a nuż jest w ciązy i jak cos się stanie to go do ciupy wsadzą. To trzeba powtarzać - to są realia każdego Kowalskiego i Kowalskiej.

Rozmawiajmy o realiach nie o ideach.
  • 15.06.17, 10:31
    >Rozmawiajmy o realiach nie o ideach.

czytam komentarze pod informacjami o pożarze w Londynie. Ściek niewyobrażalny. Pan Darek Kobra na profilu Marszu Niepodległości pisze: „A niech się ciapate ku... smażą” i lajkuje to ponad 130 osób to jednak myślę, że pora na wartości. Stopień demoralizacji jest tak potężny, że bez wartości każde posunięcie będzie jedynie pudrowaniem wrzodu.
  • 15.06.17, 10:34
    sad ale jak z tym walczyc? Faktami sie nie da. Wymuszaniem na portalach by kasowaly? Wsadzeniem chama pod but? Ja nie mam pomyslu
  • 15.06.17, 10:36
    To proste. Każdy taki ma żonę lub dziewczynę. No prawie każdy. Zakaz seksu lub rozwód może by zadziałał...
  • 15.06.17, 11:20
    Te zony tez glosza takie poglady. Vide forum ematka
  • 15.06.17, 10:37
    To może te sprawy powinny się dziac równolegle? Może do każdego trafi coś innego? Do Kowalskiego wartości i idee a do Malinowskiego konkretny real? Real taki, że PiS kłamie mówiąc, że "nie wpuści", bo nie wpuścic może tylko za taka cene, że pan Malinowski nie sprzeda swoich jabłek (porzeczek, śrubki nr 23756/947 - wpisz dowolnie) nigdzie poza Polską.
  • 15.06.17, 11:57
    >To może te sprawy powinny się dziac równolegle?
    Pewnie tak. Nie chcę natomiast udawać, że znam przepis na uzdrowienie, że znam rozwiązania. Ale mam wewnętrzne przekonanie, że zwrócenie się ku wartościom jest niezbędne. Nathasha u góry pyta jak to zrobić? Też nie umiem odpowiedzieć na to pytanie ale z pewnością rozwiązanie powinno w sobie zawierać naukę odpowiedzialności za słowa i czyny. Dla mnie uderzające jest to, że za każdym razem jak złapią i ukaraną (i opiszą to w prasie) jakiegoś hejtera to zawsze ten człowiek jest zaskoczony: "on nie wiedział, że tak nie wolno", " w sumie to on tak nie myśli i przeprasza", "ot napisał tak z nudów" etc.
  • 15.06.17, 12:03
    Też nie wiem jak. Nie wiem też czy zaskoczenie złapanych na gorącym uczynku hejterów jest szczere czy to linia obrony.
    Przypominam, że pod wpisami hejterów jest wiele sprzeciwów i postów o wartosciach - więc to nie jest tak, że informacja o "wartościach" do nich nie dociera , tylko nie jest czytelna. Albo podana w formie ataku, a kiedy Cię atakuja to się bronisz i tak kółko się zamyka. Nie wierzę w to, że tego typu ludzie znikną z powierzchni ziemii - trzeba tylko zminimalizowac ich wpływy i zasięg.
  • 15.06.17, 12:10
    >Nie wierzę w to, że tego typu ludzie znikną z powierzchni ziemii - trzeba tylko zminimalizowac ich wpływy i zasięg.
    a to jest wszystko prawda. Pod każdą szerokością geograficzną znajda się tacy, którzy mordują, kradną, gwałca i krzywdzą w najróżniejszy sposób. Ważne, zeby nie byli przy władzy, opiniotwórczy, prawotwórczy i... bezkarni.
  • 15.06.17, 12:18
    Ale jedno ma związek z drugim. Takich ludzi się "wyłapuje" i karmi , żeby uzywac ich w kampaniach wyborczych.

Zakładając, że wiekszośc ludzi ma jednak jakieś moralne granice, to warto się zastanowić dlaczego komunikat jednej strony trafia do ludzi a z drugiej nie.
  • 14.06.17, 20:29
    Zgodnie z ta retoryka polska w obawie przed wojna powinna byla sama wydalic wszyskich Zydow. Najlepiej kupic jakies male afrykanskie panstewko i tam ich wszystkich umiescic. I hitler by nam odpuscil jak nic.
  • 14.06.17, 20:44
    To jest polityczna szmata,inaczej tego nazwac nie potrafie. Juz nie moge patrzec na naszych rzadzacych i ich sluchac,juz mam serio dosc sad A bedzie jeszcze gorzej.
  • 14.06.17, 20:56
    Ona nie jest polityczną szmatą. Jest zwykłą ludzką szmatą. Na poziomie człowieczym, nie politycznym.
  • 14.06.17, 21:02
    Tez. Zadnych granic,zadnego wstydu,zadnego poczucia przyzwoitosci. Boje sie,ze bedzie szczuc nie tylko na uchodzcow,ale tez na ateistow/Zydow/homoseksualistow/Czarnych- byle tylko zyskac u pewnej czesci elektoratu. Juz sie naprawde boje- obym histeryzowala i panikowala. Maz mowi,ze nie bedzie tak zle,ze ludzie sie ockna- a ja mysle,ze ockna sie w nich najgorsze instynkty. Pocieszcie sad
  • 14.06.17, 21:07
    Ja się pocieszam tym co napisałam - nie mają innych kart (winatuska robi coraz mniejsze wrażenie) więc szybko się z nich wyprztykają.

Inna sprawa, że los tym s..kotom sprzyja. Tuskowi na dziendobry trafił się kryzys, a Ci pojawili się, żeby spijac śmietankę z poprzednich 25 lat.
  • 15.06.17, 00:20
    joa66 napisała:

> Ja się pocieszam tym co napisałam - nie mają innych kart (winatuska robi coraz
    > mniejsze wrażenie) więc szybko się z nich wyprztykają.
    >
    > Inna sprawa, że los tym s..kotom sprzyja. Tuskowi na dziendobry trafił się kryz
    > ys, a Ci pojawili się, żeby spijac śmietankę z poprzednich 25 lat.

Otóż touncertain
    Przed chwilą słuchałam Biedronia, który zaprasza do Polski papieża (mimo, że jest ateistą), żeby napełnił nas nadzieją i otuchą.
    Uwielbiam tego gościa.
    --
    Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
  • 14.06.17, 21:08
    fornitta69 napisała:

> Pocieszcie sad

nie pocieszę, to co się w ludziach budzi przeraża mnie.

--
  • 14.06.17, 22:08
    mama303 napisała:

> fornitta69 napisała:
    >
    > > Pocieszcie sad
    >
    > nie pocieszę, to co się w ludziach budzi przeraża mnie.
    >
    >
    >
    Mnie tez. Moze to jeszcze bije b po oczach jak sie na to patrzy z zewnatrz. Czy Polacy zawsze tacy byli??
  • 14.06.17, 22:12
    Wszyscy ludzie zawsze tacy byli - patrz historia.
  • 14.06.17, 22:20
    Zwlaszcza polacy w czasie komunizmu bardzo przypominaja tych wylewajacych wiadra pomyj na mieszkancow spalonego budynku w londynie
  • 14.06.17, 22:28
    OMG, kto wylewa pomyje na ofiary pożaru?
  • 14.06.17, 22:34
    Chocby w watku tu na ematce, wypowiedzc wycieto bo wycieto ale po drodze znalazly sie potakujace crying
  • 14.06.17, 22:42
    Nie czytałam i nie chcę nadrabiać zaległości. Moja wrażliwośc tego nie dzwignie. Poryczałam się oglądając w tle jakiś wiadomości nagranie z dopalającego się szkieletu. Czy ci szydzący ludzie nie mają swiadomości, że ten dym zawiera ciała spalonych mieszkańców? ludzi? czyjeś zony, dzieci, matki, mężów, ojców.... Retorycznie pytam, bez sensu zupełnie.
  • 14.06.17, 22:31
    Wiem, że to żadne pocieszenie ale podejrzewam, że przeceniacie wrażliwość premiery a nawet świadomość, że Auschwitz to coś więcej niż Oświęcim, gdzie chodziła do szkoły. Obóz to coś, z czym żyje się tam na co dzień bez specjalnych refleksji, połowa koleżanek z klasy tam pracuje itp.
    A gada, co gada- zawsze to samo. Fiszki z tekstami już się nie zmieniają

--
    G. Orwell -ostatnie ostrzeżenie www.youtube.com/watch?v=_50jo-jy0zQ
    <*>
  • 14.06.17, 22:51
    zdaje się, że jej dziadek czy pradziadek zginął w Auschwitz

--
    Maniaczytania - blog
  • 14.06.17, 21:41
    fornitta69 napisała:

> Tez. Zadnych granic,zadnego wstydu,zadnego poczucia przyzwoitosci. Boje sie,ze
    > bedzie szczuc nie tylko na uchodzcow,ale tez na ateistow/Zydow/homoseksualistow
    > /Czarnych- byle tylko zyskac u pewnej czesci elektoratu. Juz sie naprawde boje-
    > obym histeryzowala i panikowala. Maz mowi,ze nie bedzie tak zle,ze ludzie sie
    > ockna- a ja mysle,ze ockna sie w nich najgorsze instynkty. Pocieszcie sad

Ja Cię pocieszę. Poczytaj o tym słynnym szwagrze słynnej Ludwiki Włodek. Od razu Ci się humor poprawi.
  • 14.06.17, 21:22
    Ja mam wrażenie, że oni są pozbawieni minimalnej przyzwoitości, wrażliwości, empatii... Nikt przy zdrowych zmysłach by tego nie napisał. Nikt, bardziej rozwinięty emocjonalnie od taboretu, by tego nie przeczytał. Co jest do jasnej anielki z tymi ludźmi? Lobotomia, ciązka choroba w dzieciństwie, traumatyczne przeżycia...? Chciałabym to jakoś ogarnąc, ale nie mogę, no nie mogę i już. Matka księdza. Amen.
  • 14.06.17, 21:56
    mid.week napisała:

>Lobotomia, ciązka choroba w dzieciństwie, traumatyczne przeżycia...? Chciałabym to jakoś ogarnąc, ale nie mogę, no nie mogę i już.

elegancko to kiedyś okresliła Barbara Skarga: "człowiek to nie jest piękne zwierzę".
    Nie ma co szukać wytłumaczenia w traumatycznych przeżyciach i tym podobnych, zakładających posiadanie pewnego poziomu uczuć wyższych, kultury, choćby "tylko" wykształcenia. Pozostając przy analogiach zoologicznych, odpowiedzi szukałabym pod hasłem "pluskwa".

--
    Szanowny Prezydencie!
  • 14.06.17, 22:04
    Niby wiem (czytałam i Zimbardo i np. "Wyspę Kanibali") ale nadal ciężko mi się z tym pogodzić sad
    Ja z kolei mam wrażenie, że po kwietniu 2010 roku polska polityka zaczęła się zmieniać w wielkie, cuchnące bagno, które wciąga do tej pory rozsądne myślących ludzi i przyciąga szumowiny. Ludzie myślą, że można mówić i pisać wszystko, skoro w rządzie mogą, to ja nie?? I potem czytamy w necie opinie, od których robi się niedobrze i chce się płakać. Do tego się nie wstydzą, piszą pod swoimi nazwiskami. Boli mnie to coraz bardziej.

--
    Jedyną wartością stałą jest zmiana.
  • 15.06.17, 12:44
    iwi.k1 napisała:

> Ludzie myślą, że można mówić i pisać wszystko, sko
    > ro w rządzie mogą, to ja nie?? I potem czytamy w necie opinie, od których robi
    > się niedobrze i chce się płakać. Do tego się nie wstydzą, piszą pod swoimi nazw
    > iskami. Boli mnie to coraz bardziej.
    >
    Mam to samo uczucie. Przed PiSem byly jakies wspolne autorytety, jakies granice ktorych sie nie przekraczalo. Teraz kazdego, kazdego, mozna zmieszac z blotem a im postawa b chamska i ksenofobiczna, tym lepiej, w koncu od miesiecy serwuja nam to codziennie rzad i prawicowe media. Nawet tu, od osob z pewnoscia jakos wyksztalconych, mozesz uslyszec ze do lodek nalezy strzelac. I tu sie dla mnie dyskusja zamyka. Gdzie sa ci Polacy, potomkowie sprawiedliwych, walczacych z antysemityzmem przedwojennym, walczacych o wolna Polske?
  • 14.06.17, 21:25
    rozumiecie problemu: imigracja będzie już zawsze i zawsze będzie to już problem i to nasilający się. Zatem obawiam się, że PiS ma paliwo do istnienia i na tym przetrwa dopóki żyje Kaczyński. A potem się rozpadnie od wewnątrz z powodu Podstępstw i Spisków.

To byłaby ograna karta, tyle że każdy nowy zamach ją aktualizuje. Jedyny ratunek, gdy opozycja odetnie się od imigracji i też głośno będzie na nie, a wtedy wady PiS staną się istotne.
  • 14.06.17, 21:50
    >rozumiecie problemu: imigracja będzie już zawsze i zawsze będzie to już problem i to nasilający się
    a idioci przy władzy z pewnością go rozwiążą.
  • 14.06.17, 22:19
    Na pewno nie pogorszą.
    To światli postępowcy u władzy jak ty, generują ja na razie problemy.
  • 14.06.17, 22:20
    wiemy, wiemy i Brevik premierem (przepraszam, ale zapomniałam od kiedy)
  • 14.06.17, 22:22
    Generuja problemy ludzie ktorzy sa tak nisko w hierarchii spolecznej i tak sobie nie radza z emocjami ze musza kogos nienawidzic, najlepiej za kolor skory. Popatrz jak idealnie sie w to wpasowujesz.
  • 14.06.17, 22:30
    >Na pewno nie pogorszą.
    Rozumiem, że załatwisz to, codzienna modlitwą? A może napiszesz o tym piosenkę? Niby jak bezdenna głupota ma szansę nie pogorszyć istniejącego stanu rzeczy?
    >To światli postępowcy u władzy jak ty, generują ja na razie problemy.
    A jakis konkret, jak to ja wygenerowałam jakikolwiek problem?
  • 14.06.17, 22:36
    Livia, jak juz jestes u tej wladzy, mozesz nakazac areszt donowy jarka. Moze zabrac do towarzystwa caly pis. Dla kolezanki nie zrobisz?
  • 14.06.17, 22:38
    Dla córki leśniczego wink
  • 14.06.17, 22:44
    >Dla córki leśniczego
    Córka leśniczego jest na razie passewink
  • 14.06.17, 22:43
    >generują ja na razie problemy.

a to rozumiem, samokrytyka?
  • 14.06.17, 22:38
    Już pogorszyli. Zrobili ze zwykłej sprawy ogromny problem.
  • 14.06.17, 21:37
    Od tego polski rząd jest, żeby chronił polskich obywateli. A kogo ma chronić? Chińczyków? Szwajcarów?
  • 14.06.17, 21:46
    ale on nie broni obywateli polskich! Szkodzi im i to bardzo. Ten rząd szkodzi Polakom i Polsce.
  • 14.06.17, 21:49
    I ma ich chronić, podając przykład Auschwitz? Srsly?...
  • 15.06.17, 07:46
    Jadzia pewnie o auschwitz pierwszy raz uslyszala przy tej okazji
  • 14.06.17, 21:53
    Nie rozumiesz? W tym miejscu zabijano ludzi nie dlatego bo coś zrobili a za pochodzenie. Za to że byli żydami. I w tym miejsce premier mówi że nie ważne co zrobiłeś, będziemy się przed tobą bronić bo nie jesteś nami, Polakami...
  • 15.06.17, 08:09
    Dodajmy: byli żydami, ale mieli polskie paszporty. I że ogromna większość polskich żydów, którym udało się nie zostać zabitymi podczas wojny to... tadam, tadam tacy, którzy z Polski uciekli, a inne kraje udzieliły im schronienia.

I zamiast kurde raz na zawsze zacząć myśleć, jak Polska może skorzystać z tego, że na całym świecie ma ludzi, którzy czują z Polską związek, którzy mogliby być kontaktami biznesowymi, kulturalnymi, którzy mogliby się dzielić know-howem swoich firm, to Szydło staje w Auschwitz i stwierdza, że ona chce, żeby uchodźców nie było.
    No może jeszcze hymn niech zmieni, że dał nam przykład Hitler, co z obcymi robić mamy?
  • 15.06.17, 08:11
    a inne kraje udzieliły im schronienia.

Coś więcej na temat tych innych krajów, które udzieliły im schronienia?
  • 15.06.17, 08:15
    A co dokładnie Cię interesuje?
  • 15.06.17, 08:17
    Które państwa udzieliły im schronienia. Autor np "Abandonment of the Jews" trochę inaczej widział to oferowane schronienie.
  • 15.06.17, 08:21
    www.ushmm.org/wlc/en/article.php?ModuleId=10005139
  • 15.06.17, 08:44
    I jak w zwiazku z tym jak zwykle wspanialym drugonozkowym wkladem w dyskusje post lodomerii musialas zakwestionowac. Chyba ze wlasnego linka nie przeczytalas. Albo postu lodomerii.
  • 15.06.17, 08:42
    Ja raczej piszę o prywatnie organizowanych migracjach. W takiej na przykład Australii nawet działacze Aborygeńscy (ludność Aborygeńska sama była przez władze Australii dyskryminowana, i to jeszcze długo po zakończeniu IIWŚ) byli zaangażowani w sprowadzanie żydów.

Poza tym, migracje żydów w ucieczce przed śmiercią nie skończyły się wraz z wyzwoleniem obozów koncentracyjnych.

Sama miałam wujka, który z obozu został wysłany na leczenie do USA i ze względu na "stan zdrowia" nigdy już do Polski nie wrócił.

W każdym razie: ok, przyjmuję, że nieprecyzyjnie użyłam pojęcia "udzielić schronienia", ale nadal nie wiem, co próbujesz udowodnić. Że żydzi nie uciekali i że niektórym się to nie udało?
  • 15.06.17, 08:46
    A nie, aska pewnie ci chce udowodnic ze nie znasz historii, a przynajmniej nie tak jak ona. Bo aska zna angielski i umie wklejac linki.
  • 15.06.17, 08:56
    wink
  • 15.06.17, 09:00
    wiem, że zabawa w dowalanki (a nie dyskusja) to Twoja ulubiona działalność pozwolę sobie zatem zakonczyć ten podwątek.
  • 15.06.17, 09:15
    To tez jest moje ulubione: eot i jestem na to za stara.
  • 15.06.17, 09:04
    jadwiga1350 napisała:

> Od tego polski rząd jest, żeby chronił polskich obywateli.

i to w Auschwitz akurat trzeba powiedzieć? Hitler tez chronił swoich obywateli przed Żydami.

--
  • 15.06.17, 09:36
    Wczoraj był dzień upamiętnienia głównie polskich ofiar (rocznica pierwszego transportu Polaków ), nie wspominając o części Żydów będących polskimi obywatelami

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 09:37
    Dlaczego pani Szydło nie wytłumaczy sama co miała na myśli?
  • 15.06.17, 09:51
    maniaczytania napisała:

> Wczoraj był dzień upamiętnienia głównie polskich ofiar (rocznica pierwszego tra
    > nsportu Polaków ), nie wspominając o części Żydów będących polskimi obywatelami
    nie da się obronić słów naszej Premier. Poszło w świat. Ci którzy wiedza czego symbolem jest Auschwitz zrozumieli co mieli zrozumieć. Pani Szydło jakoś nie wytłumaczyła się, że walnęła coś tak niewyobrażalnie głupiego.

--
  • 15.06.17, 10:30
    Co gorsza jeśli przyjdzie jej do łba wyjaśnić będzie to wypowiedź w klimacie - to kolejny atak oderwanych od koryta świń z PO i ich ogłupiałych wyborców, usiłujących nadać mojej wypowiedzi ton, którego w niej nie było! Olaboga, ja biedna, cokolwiek nie powiem jest źle, więc pocałujcie mnie w d...ę, bo ja już wstałam z kolan i nie bede się tłumaczyć.
  • 15.06.17, 17:02
    mid.week napisała:

> Co gorsza jeśli przyjdzie jej do łba wyjaśnić będzie to wypowiedź w klimacie -
    > to kolejny atak oderwanych od koryta świń z PO i ich ogłupiałych wyborców

może i masz rację, niech ona juz nic nie mówi i nie wyjaśnia. Ja jej nie mogę słuchać - i tonu i treści.

--
  • 14.06.17, 22:54
    "Nagonka na Szydło, oparta na świadomym przekręceniu sensu jej wypowiedzi, jest przykładem jak zaślepienie nienawiścią (z przyczyn politycznych) odbiera ludziom przyzwoitość."

Całość tutaj:
    www.fzp.net.pl/opinie/reakcja-na-wypowiedz-szydlo-czyli-jak-zaslepienie-nienawiscia-odbiera-ludziom-przyzwoitosc

--
    Maniaczytania - blog
  • 14.06.17, 23:30
    obrzydliwe.
  • 14.06.17, 23:33
    co? Zdanie Forum Żydów Polskich?

--
    Maniaczytania - blog
  • 14.06.17, 23:41
    maniaczytania napisała:

> co? Zdanie Forum Żydów Polskich?
    >

O, proszę! Emamy-Antysemitki. Świat się kończy...
  • 14.06.17, 23:45
    Nie, wmawianie stanu zagrożenia, kiedy to premier - jeśli używa retoryki zagrożnenia - ma na myśli ludzi uciekających przed okropnościami wojny. Obrzydliwe własnie dlatego, że na FZP.
  • 14.06.17, 23:53
    nie bardzo rozumiem teraz Twoją wypowiedź - ona niczego takiego nie powiedziała - czepiasz się teraz tego, co miała na myśli? A skąd wiesz, co miała?
    Naprawdę zadziwia mnie, jak można było powiązać dzisiejsze wystąpienie z polityką wobec uchodźców... Tak działają właśnie uprzedzenia - na doszukiwaniu się potwierdzenia swojej tezy tam,gdzie niczego z nią związanego nie ma.

--
    Maniaczytania - blog
  • 14.06.17, 23:53
    a, i jeszcze - nadal nie rozumiem, co jest obrzydliwego w wypowiedzi osoby z FŻP?

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 09:31
    Cała retoryka tej kobiety i jej partii zbudowana jest na generowaniu strachu przed uchodźcami, obcymi i innymi.
    Więc przed czym chce chronić obywateli w dzisiejszych, niespokojnych czasach? Co jest niespokojnego w obecnym czasie? Co mogła mieć na myśli ta ..... nawołująca w każdej innej wypowiedzi na temat przyjmowania uchodźców do walki z unią i uszczelnianiu granic. Może Kurskiego i jego nocne prawo abonamentowe? Może TK? A może Szyszkę z córką leśnika rżnących nam Puszczę...? Hydrozagadka.
  • 15.06.17, 11:46
    Skoro tak kochacie "uchodźców" i chcecie tego "ubogacenia", to która z Was wzięła choć jednego uchodźcę do swojego domu? Na kogo się oglądacie? To jest dopiero hipokryzja do kwadratu! Chcecie być miłosierne, zacznijcie od siebie!

A teraz rączka w górę! Która z Was zobaczyłaby w tym przemówieniu coś złego, gdyby nie skrytykował go Tusk? No, która?
    Jutro Szydło powie 2+2=4, Tusk to skrytykuje, a Wy będziecie się oburzać, jaka to nienawiść, ksenofobia, rasizm, kompleksy...
  • 15.06.17, 11:50
    Jadzia, idz obierac ziemniaki. Albo na procesje. Bo obsesja tuskiem zaczyna byc w 4 scianach niezdrowa. Jak mozna przyjac pod dach jak Polska ich nie przyjmuje, rozumiem ze wzywasz do nielegalnego ich sprowadzania?
  • 15.06.17, 12:08
    >A teraz rączka w górę! Która z Was zobaczyłaby w tym przemówieniu coś złego, gdyby nie skrytykował go Tusk? No, która?

Każda z IQ powyżej 80 i odrobiną wiedzy historycznej. Wykorzystywanie wizyty w obozie zagłady do robienia prymitywnej propagandy nawet niespecjalnie rozgarnieta osoba uzna za gorszące.

Kolejna kompromitacja rządu polskiego i niestety całej Polski. Bo ta prymitywna idiotka jest polskim premierem.

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • 15.06.17, 12:30
    paszczakowna1 napisała:

>
    > Kolejna kompromitacja rządu polskiego i niestety całej Polski. Bo ta prymitywna
    > idiotka jest polskim premierem.
    >
    A ja zastanawiam się, co trzeba miec w głowie, żeby takie brednie wypisywać? I w dodatku używając takiego słownictwa?
    Afera " z wypowiedzią p.Premier jest identyczna jak prowokacja "murzyna" z GieWu na Marszu Niepodległości.Nikt go nie zaczepił ale on "czuł " że chcą go zaczepić.Teraz nie padło ani jedno slowo o imigrantach ale komentatorzy "czują" co chciała powiedzieć.Poza tym czy oni są zdania,że państwo nie powinno dbać o dobro i bezpieczeństwo swoich obywateli?

Polski rząd i polscy prremirzy mają obowiązek stawiać polskie bezpieczenstwo na pierwszym miejscu polskich priorytetów. To, że byly premier mający problem z rozumieniem polskiej racji stanu wygaduje takie brednie - nie dziwi, podobnie jak i rodzimi "obroncy demokracji" wrzeszczący o faszystowskim państwie.

Polecam komentarz Jacka Karnowskiego:
    "Na koniec: zwróćmy uwagę, z jaką pogardą liberalna elita traktuje ofiary zamachów terrorystycznych. One są nieistotne, nie można ich przywołać, nie można się o nie upomnieć. Mają zejść z widoku, bo psują wzruszenia związane z budową kolejnych gett w Europie, oczywiście w dzielnicach biedniejszych, nie zamieszkanych przez byłych premierów i znanych redaktorów.

Te ofiary są czymś w rodzaju ofiar gułagów w perspektywie komunistów: ot, nieuchronne koszty postępu i budowy lepszej przyszłości. I to jest właśnie myślenie totalitarne. To jest myślenie, które stało i za gułagami, i za Auschwitz.

Podsumowując: Takie słowa w takim miejscu zawsze powinny padać z ust polskiego premiera."
    wpolityce.pl/spoleczenstwo/344380-premier-polskiego-rzadu-ma-nie-tylko-prawo-ale-i-obowiazek-mowic-w-auchwitz-o-bezpieczenstwie-polski-i-polakow
  • 15.06.17, 12:35
    To jest polityka na trumnach. Czy rząd polski ma prawo do dbania o polskie brzuchy kosztem życia innych narodów?
    Owszem, na tym zasadniczo polega polityka tylko dyplomaci ujmują to bardziej elegancko.
  • 15.06.17, 17:09
    1elka26 napisał(a):

> Podsumowując: Takie słowa w takim miejscu zawsze powinny padać z ust polskiego
    > premiera."

bzdura, walnęła jak kulą w płot.
    --
  • 15.06.17, 12:52
    > Każda z IQ powyżej 80 i odrobiną wiedzy historycznej.

Z odrobiną wiedzy historycznej... Cóż, dla Ciebie taki Komorowski ma dużą wiedzę historyczną, aż strach pomyśleć co to jest wg Ciebie ta "odrobina wiedzy historycznej".

>Wykorzystywanie wizyty w
    > obozie zagłady do robienia prymitywnej propagandy nawet niespecjalnie rozgarnie
    > ta osoba uzna za gorszące.

Bzdury! Wszyscy politycy, działacze żydowscy/izraelscy tak robią. Gdyby było inaczej to nikt nikomu nie kazałby "wyprowadzać ostatniego krzyża z tego obozu"

Obrona własnych obywateli to prymitywna propaganda? Taa. Patriotyzm to faszyzm. Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła.
  • 15.06.17, 17:13
    Akurat, że ignorancja to siła, to okazuje się prawdą

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • 15.06.17, 12:09
    >Skoro tak kochacie "uchodźców" i chcecie tego "ubogacenia", to która z Was wzięła choć jednego uchodźcę do swojego domu? Na kogo się oglądacie? To jest dopiero hipokryzja do kwadratu! Chcecie być miłosierne, zacznijcie od siebie!

Ej, a ty ile niepełnosprawnych dzieci adoptowałaś, pani "feministki chcą mordować dzieci z Downem, olaboga!" Na kogo się oglądacie? To jest dopiero hipokryzja do kwadratu! Chcecie być miłosierne, zacznijcie od siebie!

--
  • 15.06.17, 09:32
    maniaczytania napisała:

> co? Zdanie Forum Żydów Polskich?
    zdaniem jakiegoś typka...dziwnego zresztą

--
    Obrzydliwa wypowiedź

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 10:25
    A to Zydow juz nie mozna krytykowac za poglady? Obrzydliwa jest twoja proba obrony czegos co sie obronic nie da.
  • 15.06.17, 10:57
    Krytykować można, ale słowa 'dziwny typek' krytyką nie są

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 11:23
    To znaczy ze nie moge nazwac ziemkiewicza dziwnym typkiem bo uwazam ze jego poglady sa niedorzeczne? Czy dziwnym typkiem jedynie Zydow nie mozna nazywac? A co z Arabami, ich juz mozna? Chyba sama nie bardzi wiesz o co ci chodzi
  • 15.06.17, 13:31
    A wieszkoda, co to kultura wypowiedzi? Nikogo nie można.

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 13:32
    Miało być samo - a wiesz

Autokorekta w tel.

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 15:02
    Bardzo dziwne, ze nic nie mowisz o kulturze wypowiedzi faceta nazwanego b zreszta lagodnie dziwnym typkiem, double standards?
  • 15.06.17, 15:22
    A w którym miejscu jego wypowiedź jest niekulturalna?

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 15:43
    Czyli nazwanie ludzi zaslepionych nienawiscia i nieprzyzwoitymi, w momencie kiedy premier sie posrednio do winy przyznala skoro tweet z tym fragmentem zostal usuniety, jest kulturalne? No, double standards
  • 15.06.17, 18:03
    Jeszcze raz, bo widzę, że trudne jest.
    Co jest niekulturalnego w stwierdzeniu, że zaślepienie nienawiścią odbiera ludziom przyzwoitość?

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 18:19
    Co jest niekulturalnego w odpowiedzi ze mowiacy slowa jest dziwny?
  • 15.06.17, 19:00
    dobrze wiesz, że chodzi o 'typka'

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 20:50
    Dobrze wiesz ze chodzi o zaslepienie nienawiscia oraz brak przyzwoitosci
  • 15.06.17, 21:06
    Dalej nie rozumiesz - jeszcze raz - co jest niekulturalnego w słowach "zaślepienie nienawiścią" i "brak przyzwoitości"? Które z tych słów jest niekulturalne?

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 21:38
    Dalej nie rozumiesz, co jest niekulturalnego w odpowiedzi "dziwny facet" na slowa o zaslepieniu nienawiscia i nieprzyzwoitosci ws do tekstu ktorego pis sie powstydzilo?
  • 15.06.17, 22:04
    jaki 'dziwny facet'? tam jest 'dziwny typek' - nie kłam

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 22:06
    Crucial difference?
  • 15.06.17, 22:39
    A nie?

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 17:12
    maniaczytania napisała:

> Krytykować można, ale słowa 'dziwny typek' krytyką nie są
    ale to bardzo oględnie powiedziane wink

--
  • 14.06.17, 23:33
    Słowa nie zostały przekręcone. Dlaczego mordowano żydów? Też mówiono że to dla dobra Niemców...
  • 14.06.17, 23:36
    oni piszą nie o przekręceniu słów, ale sensu wypowiedzi.

--
    Maniaczytania - blog
  • 14.06.17, 23:37
    Ciekawe dlaczego emamy tak nienawidzą B.Szydło?
    Jakie kompleksy leczą w ten sposób?
    Każda jest wąską specjalistką, pracującą na uczelni, posiada własną firmę, więc właściwie tych kompleksów nie powinno być....
    Pieniędzy chyba też za tę swoją nienawiść nie biorą...
  • 15.06.17, 00:01
    Odpowiem.
    Dlatego, że jest pozbawioną cienia taktu i empatii, antypatyczną prostaczką, która nigdy się nie uśmiecha. Wystarczy?
  • 15.06.17, 00:27
    tak z ciekwosci to ty za co ja tak lubisz?
  • 15.06.17, 00:32
    Szydło jest personifikacją Polack jokes, a miałam nadzieję, że za mjego zycia wyginą. Prymitywna, zawzięta, prostacka.
  • 15.06.17, 13:01
    olena.s napisała:

> Szydło jest personifikacją Polack jokes, a miałam nadzieję, że za mjego zycia w
    > yginą. Prymitywna, zawzięta, prostacka.

Tak, Olenko. Za to Pani Kopacz to była istna krynica intelektu. Do tego prawdomowna, obowiązkowa i przenikliwa politycznie.

PS. Nigdy nie przypuszczałem, że będę bronił pisiorów, ale ten hejt staje się już nie do zniesienia.
    jadwiga1350 napisała:

> Ciekawe dlaczego emamy tak nienawidzą B.Szydło?
    za takie słowa głupie można kogoś znienawidzieć

--
  • 15.06.17, 09:40
    I to mimo 500+... ciekawe zaiste...
  • 15.06.17, 00:36
    Znaczy co, II RP nie obroniła swoich Polaków i swoich Żydów? Tę głęboką myśl chciała twoim zdaniem przekazać Szydło?
  • 15.06.17, 01:58
    Pytanie skieruj do FŻP

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 09:03
    Dlaczego? To ty, a nie FŻP wkleiło tu tę opinię. Zapewne coś chciałaś przez to powedziec, więc pytam, czy to właśnie?
  • 15.06.17, 09:32
    Moim zdaniem chciała przekazać, że coś takiego nie może się już powtórzyć. To był bardzo prosty komunikat. Odpisywałem mu czegoś, co tam wcale nie padło, jest po prostu kuriozalne.

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 09:33
    Myślę, że dobrze by było gdyby sama pani Szydło wytłumaczyła co chciała powiedzieć skoro wie, że ludzie ją źle zrozumieli. Nie sądzisz?
  • 15.06.17, 09:43
    Owszem, pewnie Cię zdziwię, ale sądzę.

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 09:39
    Łał. Naprawe, tak to czytasz? I dlatego biedna Szydło mowiła o "swoich obywatelach" i "obowiązku ich ochrony"?
    Wiesz, w Auschwitz ginęli masowo rownież jakby nie patrzeć "cudzy" obywatele - Żydzi Węgier i Francji, Niemiec i Słowacji... Ani obywatele Polski ani Rzeszy....
  • 15.06.17, 09:51
    Już napisałam wyżej o tym, jaka była wczoraj rocznica. I myślę, że mówiła na poziomie ogólnym.

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 10:02
    Dajże spokój. Szydło z tym tekstem jest nie do obrony - chyba że uznamy ją z kretynkę nie rozumiejącą słów, nie mającą pojęcia o historii.
    Podpieranie się w obronie tej haniebnej wypowiedzi opinią z FŻP jest słabe do granicy niesmaku.
    Ogólnie - żałość i słoma.
  • 15.06.17, 10:31
    Ale co myślisz o tym, że pani Szydło milczy i sama nie tłumaczy co miała na myśli skoro wie, że została "źle zrozumiana"?

• 15.06.17, 07:44
    A pawel jedrzejewski reprezentuje cale forum zydow polskich (ktore wspoltworzyl znajdujacy sie miedzy innymi po prawej stronie publicystyki wildstein) czy moze tylko swoja opinie? I skoro tak nie ma sie czego wstydzic, tak hejt zmienil te wypowiedz dlaczego jej nie wyjasniono tylko usunieto? Zaslepiony checia wladzy i tylko wladzy jest tu ktos inny. Jesli ci sie to rymuje z miloscia do Polski nie wspolczuje, gardze.
  • 15.06.17, 07:45
    Ps. Widze ze nowe nicki nam przybyly, zacznie sie teraz kampania przedreferendalna
  • 15.06.17, 09:01
    O, widzę, że zaczyna się dzielenie na dobrych Żydów i na złych Żydów

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 09:06
    Hę? Wbrew antysemickiemu, magicznemu spojrzeniu na Żydów, nie są oni gromadą klonów. Z jednymi będziesz sie zgadzac, z innym nie, dokładnie tak samo, jak w przypadku każdej innej nacji.
  • 15.06.17, 09:22
    Ja się zgadzam, że to nie są klony. Ale już odbieranie ich wypowiedzi w tym kontekście jako mniej uprawnionej, bo w forum jest ktoś, kto nam nie pasuje , jest już bardzo niefajne.

--
    Maniaczytania - blog
  • 15.06.17, 09:24
    Polecam tez poczytac co ten sam pan pisal o Idzie.
  • 15.06.17, 09:42
    maniaczytania napisała:

> Ja się zgadzam, że to nie są klony. Ale już odbieranie ich wypowiedzi w tym kon
    > tekście jako mniej uprawnionej
    alez ten Pan moze sobie wypisywać jakie tylko chce bzdury chyba nie ma obowiązku tego przyjmowac jako prawdę objawioną?

--
  • 15.06.17, 09:16
    Nie, nie ma podzialu. Raczej jest naprostowanie twojej opinii ze to zdanie forum zydow polskich. Nie, to nie jest ich zdanie.
  • 15.06.17, 02:58
    Mnie bardzo ciekawi, kto pisze Szydło przemówienia. Czy ta wypowiedź to jakieś mocno niezamierzone faux pas stworzone przez kogoś, kto nie ma absolutnie wyczucia, kto nie słyszy tego, jak brzmi, to, co mówi. Czy może jednak osoba ta jest albo otwarcie jakimś ONRem, albo przynajmniej jedyne publikacje światopoglądowe, jakie czyta to źródła spod znaku brunatnego nacjonalizmu i naprawdę myśli, to co wychodzi z jej pisaniny, tyle że jeszcze próbuje się jakoś tam maskować.
  • 15.06.17, 07:29
    "W takim miejscu mówić takie rzeczy to trzeba mieć cos z głową "
    To ty masz coś z głową i do tego nie rozumiesz, co się do ciebie mówi.
    Kompletny kanał.

--
    http://emots.yetihehe.com/1/kotek.gif
  • 15.06.17, 08:26
    To wyjaśnij nam, co pani premier miała na myśli. Bo tekst jest nie do obrony generalnie. Dla każdego, kto wie, w jakim celu Auschwitz powstało.
  • 15.06.17, 09:01
    "To wyjaśnij nam, co pani premier miała na myśli. "

NIEMCY założyli KL w Polsce i w paru innych krajach w celu totalnej eksterminacji podbitych narodów. A ponieważ Niemcy to naród praktyczny, dodatkowo czerpał korzyści z mordowanych ofiar: kradli ich rzeczy osobiste, nawet włosy i zęby oraz majątek pozostawiony w w ich ojczyznach - ta oszalała fabryka śmierci i okrucieństwa działała bardzo sprawnie. A do tego Niemy wykorzystywali co silniejsze ofiary do pracy niewolniczej, a nawet gorzej niż niewolniczej, bo niewolników się przecież karmiło i leczyło, a Niemcy tego nie robili.

Nieco później Niemcy wymyślili i wdrożyli "ostateczne rozwiązanie" czyli fizyczną eksterminację Żydów z całego podbitego świata i totalną grabież ich majątków. I ten niemiecki pomysł Niemcy realizowali w KL na terenie między innymi Polski.
    Podłe.

NIKT, zupełnie NIKT - nawet Anglia i Francja, choć zobowiązana traktatami nie przyszła Polsce na pomoc w 1939 roku, bo nie chcieli ginąć za Polskę i Polaków. Od wschodu na mocy Niemiecko-Sowieckiego traktatu Polskę zaatakowali Polskę Rosjanie odpowiedzialni za eksterminację Polaków i masową wywózkę na Syberię naszych rodaków. Rosjanie wymordowali naszą inteligencję i polskich oficerów w Katyniu, którą to zbrodnię nawet do dziś usiłują ukrywać i fałszować.

Polacy pomimo zdrady walczyli za Anglię, która nie raczy przyznać, że wygrała wiele bitew WYŁĄCZNIE dzięki waleczności Polaków, nawet Enigmę im rozszyfrowaliśmy - i za sprzedajną Francję z jej kolaboranckim rządem.

W Jałcie Polskę sprzedali WSZYSCY - Anglia i Francja ze strachu przed Stalinem, Ameryka - bo nic do Polaków nie miała i obliczyła koszty pomocy. Wyszło im za drogo.

To tyle w największym skrócie o historii.

Przekaz Pani Premier Szydło był jasny: NIGDY WIĘCEJ zdradzieckich sojuszy ze zdrajcami.
    Nigdy więcej naiwności politycznej i politycznego romantyzmu.
    Najważniejsze są przewidywalne sojusze i bezpieczeństwo Polaków, tym bardziej, że dziś Niemcy i Francja zagarnęli nasze rynki zbytu, kumają się z Rosją przeciw interesom Polski, sami nie płacili za siebie do NATO i sojusz z nimi jest niepewny.
    Dla obecnego rządu NAJWAŻNIEJSZE jest bezpieczeństwo fizyczne i gospodarcze Polski i Polaków.

I tyle.
    CZEGO TU NIE ROZUMIEĆ?!

Prościej wytłumaczyć już nie potrafię.

Dziś

--
  • 15.06.17, 09:06
    O Jezus....
  • 15.06.17, 09:14
    Obawiam się, że jest pewna luka w tym toku myślenia: owszem, gdybyśmy nie zawierali sojuszy, to Hitler zostawiłby Polskę w spokoju. Ale to by oznaczało... W obecnej Polsce mielibyśmy miliony żydów, katolicy stanowiliby z 65% społeczeństwa, mielibyśmy Bóg wie ile mniejszości narodowych i ze 3 języki oficjalne.

Ja się pytam jesienna nuto TEGO chcesz dla Polski TEGO???
  • 15.06.17, 10:54
    "Ja się pytam jesienna nuto TEGO chcesz dla Polski TEGO??? "

Nie o tym mówimy, czego chcę dla Polski, tylko o tym, o czym mówiła Premier Szydło, której nagle imputuje się bezczelnie, że mówiła o UCHODŹCACH.

--
  • 15.06.17, 11:00
    A o czym mówiła? O Hitlerowcach? Jacyś żyją jeszcze? To może o Putinie?
  • 15.06.17, 11:04
    "A o czym mówiła? O Hitlerowcach? Jacyś żyją jeszcze? To może o Putinie? "

O Matko, mam dość.
    Nie potrafię rozmawiać z osobami o IQ wysokości rozmiarowi buta.

--
  • 15.06.17, 11:06
    To nie mów do siebie!!!
  • 15.06.17, 11:07
    "To nie mów do siebie!!! "

MÓWIĘ DO ciebie nieszczęsna.

--
  • 15.06.17, 11:25
    Mow do kota najlepiej. O ile nie uciekl. Ooo, albo do lustra.
  • 15.06.17, 09:15
    Fantastycznie. To teraz wyjaśnij jeszcze jedno - jeśli Rosja tak zagraża naszym interesom, to czemu władza pcha nas w jej ramiona?...
  • 15.06.17, 09:18
    Na to pytanie nikt Ci nie odpowie.
  • 15.06.17, 09:18
    Hahahaha. Niezle. A to bezpieczenstwo fizyczne bez sojuszy to jak chcesz niby zapewnic. Pewnie caracalami, oh wait..
  • 15.06.17, 09:28
    Nie. Obroną Terytorialną która będzie nas bronić z lasów...
  • 15.06.17, 09:30
    Ktoś (nie pamiętam w którym wątku) napisał, że chętnych do obrony terytorialnej nie ma specjalnie wielu....
  • 15.06.17, 11:08
    Gdyby było wielu, to by trąbili o tym na prawo i lewo. Jak ktoś chce się bawić w żołnierkę, idzie do wojska.
  • 15.06.17, 09:34
    Przecież lasy już wycinają....
  • 15.06.17, 17:09

kfugktru23 napisał:

> Nie. Obroną Terytorialną która będzie nas bronić z lasów...

z jakich lasów?

--
  • 15.06.17, 10:56
    "A to bezpieczenstwo fizyczne bez sojuszy to jak chcesz niby zapewnic. Pewnie caracalami,"

Francuskie caracale to już NIEAKTUALNE.
    Sojusze - tak, ale korzystne DLA POLSKI, mądre i poparte silną, polską armią.

Nie udawaj głupszej niż jesteś.

--
  • 15.06.17, 11:03
    Korzystne czyli jakie? Czyli oni umierają za Gdańsk ale my mamy ich gdzieś gdy zalewa ich fala uchodźców? A silna armia? Czyli jaka? No chyba dobrze uzbrojona. A jak na razie to tego uzbrojenia nie ma bo Carracali nie ma. Bo Macierewicz wydał kasę na loty Casą...
  • 15.06.17, 11:07
    " Czyli oni umierają za Gdańsk ale my mamy ich gdzieś gdy zalewa ich fala uchodźców? "

Ale to Polacy umierali za Gdańsk i za Pocztę Gdańską. Mój Dziadek też...
    GDZIE tu widzisz UCHODŹCÓW umierających za Polskę i za chrześcijan?!

--
  • 15.06.17, 11:10
    Na szosie na Zaleszczyki?
  • 15.06.17, 11:25
    A wyzwalajacy Europe amerykanscy zolnierze, w tym podpowiem, czarni, to byli potomkami kogo?
  • 15.06.17, 09:26
    Czyli uchodźcy są jak hitlerowcy? A może coś grozi Polsce? Chcecie powiedzieć że będzie wojna?
  • 15.06.17, 09:44
    czyli: uchodźcy to hilterowcy? bo się pogubiłam (ale Sylogizm prostacki, jako żywo - lubię - więc jestem otwarta na różne możliwości). Może w takim razie powinniśmy zacząć zbierać na postawienie NAPRAWDĘ WYSOKIEGO PŁOTA na granicy, z dajmy na to Syrią. No ale jeśli prawdziwym problemem są sojusze, to jednak mamy większy problem. Rosja nas tak wysoko ceni, że nawet próby wywołania wojny podejmowane przez oświeconego Ministra Obrony olewają, a z innymi zdrajcami poszliśmy do łóżka (żeby nie było trudno zrozumieć, wyjaśniam: w tym porównaniu UE to łóżko). Problematyczne są również stosunki z - nazwijmy rzecz po imieniu: PODWÓJNYM ZDRAJCĄ - czyli UK. no bo - my byśmy chcieli z nimi figo fago - a oni myk - uciekają, wyspiarze cholerni, z EU. Buziaczki z Niemiec!
  • 15.06.17, 09:57
    Nutko.
    Odkładając na bok fakt, że gdyby Szydło chciała coś mowic o sojuszach, to zapewne zapisałaby sobie to słowo i go użyła, mam pytanko.

Powiedz no, gdyby Polsce nie udało się na ostatnią minute zorganizowac sojuszu z GB i Francją, na który tak tu narzekasz, to co by to zmieniło w historii, co? Hitler by NIE zaatakował twoim zdaniem?
  • 15.06.17, 10:11
    W najlepszym razie skończylibyśmy jak Czechy...
  • 15.06.17, 10:29
    Serio mówiąc, to ja myślę, że niestety nie było innego wyjścia, bo GB kupując sobie tych parę miesięcy ledwo-ledwo wydoliła do takiej sprawności, żeby przy sporej dozie szczęscia nie dać się podbić i doczekać Pearl Harbour. Bez tych paru miesięcy najprawdopodobniej zwyczajnie by nie dała rady, i albo w jakimś momencie USA samodzielnie wykończyłoby Oś, albo Oś by rządziła światem.
    No, ale ja ciekawa jestem opini Jesiennej. Może uważa, że gdyby II RP nie awara sojuszów, to wtedy niebo by zapłakało, a czołgi jednak utknęły w zalanych wodą bagnach? Albo w Berlinie wybuchłaby dżuma? Może marzy o tym, żeby II RP radośnie przyłączyła się do Hitlera zamiast z nim walczyć? Nie rozumiem tego tekstu, więc pytam.
  • 15.06.17, 11:03
    "Powiedz no, gdyby Polsce nie udało się na ostatnią minute zorganizowac sojuszu z GB i Francją, na który tak tu narzekasz, to co by to zmieniło w historii, co? Hitler by NIE zaatakował twoim zdaniem? "

Nie w tym problem, że Polska zawiązała sojusz z Francją i Anglią, bo to był dobry ruch, ale w tym, że "sojusznicy" się na Polskę wypięli i nie przyszli z pomocą tak, jak to było uzgodnione.
    Gdyby Anglia i Francja ruszyły swoją sprzedajna du...ę i wkroczyli do Polski zaraz po 1 września 1939 roku, los Polski i Polaków wyglądałby zupełnie inaczej. A tak osamotniona Polska wykrwawiała się na DWÓCH frontach. A Niemcy i tak przyszli po Francuzów i zbombardowali Anglię. Tylko, że się lepiej przygotowali.

Bardzo ciężko się rozmawia o takich oczywistościach z dorosłymi, o których powinny wiedzieć już dzieciaki w piątej podstawowej. Nie sądziłam, że mamy AŻ TAK niewykształcone społeczeństwo.

--
  • 15.06.17, 11:04
    I skończyłaby jak w Dunkierce?
    Gorzej. Z Gdyni trudniej na wiosłowej łódce dotrzeć do Dover.
  • 15.06.17, 12:09
    miejsca takie jak Auschwitz to byly miejsca zaglady Zydow i to z calej Europy, Polacy w Auschwitz stanowili mniej niz 10% procent liczby ofiar (ok 1.1 mln ofiar). Wiec ja nadal nie rozumiem tej paraleli myslowej pani Premier. Wprost intepretujac jej slowa- gdybysmy wrocili do lat 40 tych, troske nalezalo wykazac tylko o te 10%? Tak wlasnie zachowaly sie rzady aliantow w tym czasie - problem zaglady Zydow, nawet gdy docieraly do nich informacje o Holocauscie, dzieki ludziom takim jak Pilecki gotowym poswiecic swoje zycie 'dla obcych', to nie byl ich problem. Polski rzad zachowuje sie dokladnie jak rzady Anglii czy Stanow w tamtym okresie - nie ich problem i tyle.
  • 15.06.17, 13:55
    > Polacy w Auschwitz stanowili mniej niz 10% procent liczby ofiar (ok 1.1 mln ofiar).

Ponad 3 miliony polskich Żydów zamordowane w obozach zagłady nie było Polakami, bo prawdziwy Polak to tylko katolik?
    Nie przypominam sobie żebym czytała na tym forum równie antysemicką opinię.
  • 15.06.17, 23:42
    trzeba miec sporo zlej woli by moj wpis uznac jako anysemicki. Rozumiem ze razi cie tez antysemckosc oficjalnej strony muzeum 70.auschwitz.org/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=176&lang=pl gdzie ofiary Polacy i Zydzi sa wymenieni osobno?
    ps jeszcze raz napisze skoro niezrozumialas, obojetnosc wielu rzadow na los zydow w czasie 2 wojny swiatowej bardzo przypomina obojetnosc narzego rzadu na los uchodcow.
  • 15.06.17, 12:18
    Ty, "wykształcona", ale ty wiesz, że armii nie mobilizuje się w dzień ani w dwa, a w traktatach sojuszniczych było, że Polska jest w stanie wytrzymać dwa tygodnie inwazji bez załamania frontu? Nie? Pierwsze słyszysz? O tym, kiedy sie ewakuował polski rząd też pierwsze słyszysz?

I że nie było żadnych "DWÓCH frontów", bo Armia Czerwona weszła w Polskę od wschodu jak w masło, bez żadnego oporu? Też pierwsze słyszysz?

No cóż, bardzo ciężko się rozmawia o takich oczywistościach z dorosłymi.

--
  • 15.06.17, 12:19
    Bzdura. W 39 roku Francja była słabsza niż pół roku poźniej, kiedy mimo linii Maginotta została zajęta w dwa tygodnie. A Wielka Brytania dopiero zaczynała w dzikim pospiechu instalować radary, dzieki którym mogła szaleńczym fuksem wygrac Bitwę o Anglię. Militarnie nie zmieniłoby to nic. A politycznie - nad wyraz wątpię, choc tu dyskusja jest otwarta.
    Gdyby Anglia i Francja byly tak głupie - jak sugerujesz - że nie wchodząc militarnie do gry miałyby nadzieję na bezpieczne okopanie się i uniknięcie wojny, to by jej nie wypowiedziały Niemcom 3 wrzesnia.
    Churchill, bo to on jest tu istotny, od lat twiedził, że wojna z Niemcami jest nieunikniona (stąd to powiedzenie o wybraniu hańby). I potwornie się bał, że Anglia nie zdaży się przygotować tak, by dać odpór. Odetchnął dopiero po Pearl Harbour.
  • 15.06.17, 13:13
    Tak tak, broń Churchilla i innych kanalii.

Ps. W 1939 ratunkiem dla Polski był jedynie czasowy sojusz z Hitlerem, jakby niepoprawnie politycznie to nie brzmiało. "Pakt Ribbentrop - Beck" sobie poczytaj, dobra książka. Polecam również przejrzenie statystyk przeżywalnosci Żydów w krajach okupowanych przez Trzecia Rzeszę oraz w krajach będących jej sojusznikami.
  • 15.06.17, 13:27
    Czyli Pilecki to zbrodniarz?
  • 15.06.17, 13:32
    Żałosny jesteś.
  • 15.06.17, 14:02
    No, GDYBY było po twojemu (sojusz z Hitlerem) i GDYBY powstał jakiś rodzaj ruchu oporu z powiedzmy Pileckim, albo innym "Rudym" to BYLIBY oni w twoim rozumieniu - zbrodniarzami? Zdrajcami? Bo chyba nie inaczej?
  • 15.06.17, 14:08
    Gdyby był państwowy sojusz z Hitlerem nie było by podziemnego ruchu oporu przeciwko niemieckiej okupacji.

Masz dylematy typu "co by było gdyby w piz-dzie rosły grzyby"
  • 15.06.17, 14:20
    Wg twojego myślenia nie powinno być zamachu na Hitlera...
  • 15.06.17, 14:25
    He he, naprawdę tak sądzisz? Że by nie było???? Nie rozśmieszaj mnie......
    I o ile możesz powstrzymać się od wulgaryzmów, to zauważ, że to ty wstawiasz tu piętrowe koncepcje co by było gdyby.
  • 15.06.17, 14:57
    Ty zaczęłaś gdybanie od głupiego wywodu na temat profetycznych motywacji Wlk. Brytanii i Francji w 39', a teraz wykręcasz się sianem. Jak zwykle zresztą, gdy braknie ci argumentów...
  • 15.06.17, 15:10
    Powaliło cię? Ja twierdzę, że 1 wrzesnia takie były motywacje tych państw, a nie takie, jak twierdzi jesienna. O tym, że mam rację świadczy ich dalsze zachowanie (wypowiedzenie wojny zgodnie z traktatem). Ty twierdzisz, że było inaczej? To uzasadnij
  • 15.06.17, 15:38
    Brniesz. Jesienna napisała, za Anglia i Francja w 39' nie chciały ginąć za Polaków i dlatego olały traktaty. Ty walnęłas na to piętrowe uzasadnienie, odnoszące się głównie do wypadków mających nastąpić w przyszłości, o których - jak wnoszę ze stanowczego tonu wypowiedzi - politycy brytyjscy i francuscy mieli z góry wiedzieć (a co najmniej ich się spodziewać).
  • 15.06.17, 13:50
    Nie dyskutuję na poziomie emocji, więc się nie zapluwaj.
    Podałam przyczyny, które moim zdaniem zawazyły na ówczesnych decyzjach Ang. i Fran., i moim zdanie były one a) racjonalne, b)wypływały z innych przesłanek niż proponowane przez jesienną klisze z PRLowskiej podstawówki. Twoim zdaniem było inaczej? Uzasadnij.
  • 15.06.17, 14:00
    Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi. Z punktu widzenia Wlk. Brytanii wypięcie się do Polski zadem w 39' było może i racjonalne, ale nas kosztowało 6 mln trupów. Rozgrzeszanie Churchilla wydaje mi się - z polskiego punktu widzenia- głęboko nie na miejscu. A skoro już prezentujesz tak behawioralna wizję polityki, no to przyznaj w końcu, że Polska powinna w 39' iść razem z Hitlerem. To przecież też byłoby głęboko racjonalne.
  • 15.06.17, 14:19
    Nie jestem księdzem, żeby kogoś rozgrzeszać albo nie rozgrzeszać, zwłaszcza nieżyjącego od połwiecza Churchila. Na podstawie znanych mi lektur twierdzę, że "dziwna wojna" choc dla Polski tragiczna, nie była dowodem na zadne "tchorzostwo" tylko decyzją podjętą po to, by zdobyć choć szansę na oparcie sie Niemcom. Jak mała była to szansa widać było wiosną 40 roku, kiedy Hitler z łatwością rozjeżdżał zachód Europy, a jak kluczowo ważna - przez kolejne 4 lata.
    A Polska nie powinna był iść z Hitlerem, ponieważ skończyłaby wówczas z Sikorskim dyndającym na sznurze w Norymberdze i Mikołajczykiem piszącym pamietniki w celi w Spandau. Nie byliśmy taką znaczącą potęga, żeby łatwo wykpić się odwroceniem aliansów jak Sowiety.
  • 15.06.17, 14:53
    Sprawdź krynico mądrości jakie państwa w Europie były sojusznikami Hitlera i jakie je za to "okropnosci" spotkały po zakończeniu wojny.

I powtarzam - los polskich Żydów w Polsce będącej sojusznikiem Niemiec byłby łagodniejszy. Trudno byłoby również spodziewać się Auschwitz, kacety i obozy zagłady zapewne powstalyby na terenach ZSRR, po najechaniu tegoż kraju.
  • 15.06.17, 15:13
    NO to już, lec, programuj jakiś trurlowski światek i sprawdzaj swoje koncepcje.
  • 15.06.17, 15:45
    Naucz się w końcu dyskusji ad rem, bo na razie jak ci coś nie pasuje to masz argumenty typu 'a u was biją murzynow', 'śmierdzi ci z geby', albo 'nie rozumiesz mnie i już, bo tylko ja siebie rozumiem'. O sensownosci sojuszu Polski z Hitlerem mówił już śp. Prof. Wieczorkiewicz, lata świetlne przed Zychowiczem.
  • 15.06.17, 15:50
    Wegry tak wspaniale wyszly na sojuszu z hitlerem, zydow tam nie mordowano? Wloskich Zydow tez do polski nie transportowano. Riki, idz oddawaj dalej czesc Adolfowi
  • 15.06.17, 16:14
    Mordowano, z tym, że mniej niż w krajach okupowanych. To są fakty. Nie oddaje czci Adolfowi, tylko stwierdzam, że Polska mniej by się wykrwawila podczas 2ws gdyby nie stanęła ogonkiem w 39'. Lecę dokładnie tym samym tokiem myślenia co twoja forumowa psiapsiola Olena, popierająca działania Anglii i Francji we wrześniu 1939r.
    *okoniem
  • 15.06.17, 16:43
    Mniej? To ile % węgierskich żydów przeżyło?
  • 15.06.17, 16:48
    Jedna czwarta. 200 tys. z 800 tys.. Jeśli uważasz, że to mało, to porównaj sobie np. z Holandią albo innym okupowanych krajem.
  • 15.06.17, 16:57
    Po raz kolejny zastanawiam się czy olena jest prawdziwa. Może to taki historyczny Wimp Lo - ktoś ją nauczył historii na opak, dla żartu.
  • 15.06.17, 12:34
    Jak mówi klasyk:

dorzeczy.pl/kraj/32585/Ziemkiewicz-ostro-do-krytykow-Szydlo.html

I to tyle na ten temat.

--
  • 15.06.17, 12:36
    Czyli ochrona dotyczy "naszych" a resztę można zabić?
  • 15.06.17, 12:46
    Zrodlo do rzeczy. I zepsulas wieloletnia robote dziadka, a tak.pracowal zeby nie wyszlo ze w jakikolwiek sposob jestescie spokrewnieni
  • 15.06.17, 15:32
    O matko! jaki klasyk. Nawet w te pierdy wchodzić przyzwoitym ludziom wstyd.
  • 15.06.17, 17:17
    Ale klasyk chamstwa, czy czego?

--
  • 15.06.17, 17:41
    jesienna.nuta napisała:

> Jak mówi klasyk:
    Ziemkiewicz nie jest klasykiem.
    --
  • 15.06.17, 12:57
    Coś jak SS? Bo na froncie to minuty nie wytrzymają nie mówiąc o walce z czołgami. Ale strzelić w plecy cywilowi to co innego...
  • 15.06.17, 13:07
    Wyłapać i odstawić z powrotem za najbliższą granicę skąd naleźli. To będzie główne zadanie obrony terytorialnej. Bardzo dobry instrument w czasach hidzry (islamskiego najazdu na Europę)
  • 15.06.17, 13:26
    Masz rację. Do dziś dziwię się Rumunom że nie zrobili tego samego w 39'
    Polacy osiedlali się na stałe w Rumunii w 39' ?
  • 15.06.17, 13:43
    smile
  • 15.06.17, 13:37
    Beżowych, hm?
    Ech, rasiolstwo.
  • 15.06.17, 13:42
    Chwilowo - beżowych. Za moment politycy pokroju Merkel czy Junckera dadzą im obywatelstwa i będziesz mogła autorytatywnie twierdzić, że to Niemcy, Francuzi i Holendrzy.
  • 15.06.17, 13:56
    Dla takich typów jak ty nadal będą beżowi. Jakby to była jakaś twoja zasługa, że białas z ciebie.
  • 15.06.17, 14:13
    Nie wykręcaj kota ogonem. Rozumiem że boli cie duda od nazywania rzeczy po imieniu.
  • 15.06.17, 14:20
    Ależ nie. Inaczej nie nazwałabym twojego klasyfikowania ludzi podług koloru skóry po imieniu, czyli - rasiolstwo.
    Wiecie co, powiem Wam tyle: Szydło, albo ktoś, kto mu doradza się zorientowało, że wypowiedź jednak nie była zbyt fortunna, bo ślad po tym, że takie słowa w ogóle padły zaginął.

Także przykro mi trolle, Szydło i cała ta jej pożal się Boże kancelaria sami przyznali krytykującym rację smile
  • 15.06.17, 16:49
    Fakt, że wypowiedź można dowolnie interpretować, a także to, że jej cytaty skrzętnie pousuwano, dowodzi, że ktoś dał ciała.
    Premier Polski, powinna mieć takie przemówienie, by nie było miejsca na domysły i interpretacje.
  • 15.06.17, 17:00
    > Premier Polski, powinna mieć takie przemówienie, by nie było miejsca na domysły i interpretacje.

Tu się zgodzę.
    Myślę, że powinna pójść o krok dalej. Zrobić wszystko, żeby chronić obywateli lepszego sortu przed obywatelami gorszego sortu

--
  • 15.06.17, 17:54
    Wojewodzki pieknie skomentowal
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21963310,kuba-wojewodzki-reaguje-po-slowach-szydlo-ma-do-niej-tylko.html
  • 15.06.17, 18:40
    Wojewódzki jako autorytet - przerazające. No cóż - jaki "obroncy demokracji" takie autorytety. Atak na premier polskiego rządu za jej wypowiedź jest podłoscią nie mieszczącą sie w żadnym sorcie. A już komentarz w wykonaniu "słońca peru" jest atakiem pełnym nienawiści i wcale nie dziwia mnie teraz dosadne słowa Saryusz- Wolskiego.

Bazowanie na jednym zdaniu bez zacytowania całej wypowiedzi jest czymś wręcz haniebnym. Na szczęście, co bardziej rozgarnieci komentatorzy potrafią zachowac proporcje, ale oni sa na nieco wyższym poziomie niż Wojewodzki:

" Mówiąc o historii, zawsze z rozwagą trzeba dobierać słowa i jestem w stanie zrozumieć, dlaczego tak wiele osób przypisuje Beacie Szydło interpretację uwikłania miejsca i wydarzeń w bieżącą politykę. Tyle tylko, że potrzeba więcej niż jednego zdania, aby ową tezę utrzymać. “Dla mnie jako Prezydenta RP, ale i dla państwa Izrael od początku jego istnienia, Auschwitz jest wielką lekcją tego, że trzeba czynić wszystko, aby chronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli, dla władz to najwyższy obowiązek” – mówił podczas uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na terenie Auschwitz-Birkenau prezydent Andrzej Duda. “To najważniejsze zdanie tej przemowy. Nie pamiętam takiego zdania z ust lidera Polski” – komentował w Polskim Radiu 24 Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. Dlaczego wtedy nie mówiliśmy o skandalu? Owszem, w przypadku premier Beaty Szydło mieliśmy do czynienia z wypowiedzią niezręczną i niepotrzebnie wieloznaczną, ale na pewno nie z oczywistym obrazoburstwem. Niestety w dzisiejszych czasach refleksja kiepsko się sprzedaje, za to darcie szat wychodzi nam perfekcyjnie."

opinie.wp.pl/marcin-makowski-szydlo-mowila-w-auschwitz-o-uchodzcach-slow-nie-ocenia-sie-bez-kontekstu-6133826105337985a

To jest bardzo wywazona wypowiedź, a miłośnikom "Pięknej" wypowiedzi Wojewódzkiego polecam inną wypowiedź.

" Od siebie tylko powiem - jestem dumny, że polski premier tak mówi. Tak powinno się mówić, taką lekcję z Zagłady powinno się wyciągnąć. I Izrael dobrze to zrozumiał

— stwierdził.

Wildstein ocenił też, że choć „geniusze z Czerskiej i TVN24” próbują przypisać wypowiedzi szefowej rządu wątek uchodźców, to przecież sami „ostentacyjnie” łączą tę sprawę z Holocuastem.

Cała góra PO regularnie, usiłując lobbować za patologicznymi (i durnymi) rozwiązaniami z Brukseli, wyciera sobie buźki milionami wymordowanych Żydów."

• 15.06.17, 19:05
    Elka, chyba zartujesz ze ja to bede czytala. Mowilam juz zebys powiedziala menadzerowi zeby streszczal do jednego zdania,a najlepiej rownowaznika: totalna opozycja, czarne nie jest czarne, czy jarek jarek.
  • 15.06.17, 22:18
    I to pisze osoba siedząca na forum praktycznie 24 godziny na dobę?
    To, że przeczytanie bardziej zlożonego tekstu jest trudne - wcale mnie nie dziwi. Pewnie dlatego zamiast przeczytać cały tekst wystapienia pani premier wybrane zostało jedno zdanie i wasz brukselski menadżer dał sygnał do ataku.
  • 15.06.17, 22:25
    Eluś, twoi idole są na tyle błyskotliwi, że SAMI to zdanie z całej wypowiedzi wycięli i uznali, że zasługuje na oddzielny tweet. Który zresztą wisiał przez parę godzin, zanim go skasowano.
  • 15.06.17, 19:15
    Raz się z elką zgodzę: linkowanie Wojewódzkiego w dyskusji to obciach porównywalny z linkowaniem Ziemkiewicza. Nie macie innych autorytetów niż stare, zakompleksione kapcie?
  • 15.06.17, 20:51
    Mowiac niw macie to chyba sie zgadzasz z elka czesciej niz raz. Facet celnie skomentowal, masz ochote wyreczyc broche?
  • 15.06.17, 21:46
    Wojewódzki to akurat żaden dla mnie autorytet, ale reszta, elka co napisałaś... i ty w to serio wierzysz...
    Szok

--
  • 15.06.17, 21:32
    nathasha napisała:

> Wojewodzki pieknie skomentowal

Ale autorytet moralny. A jaką ma wielką wiedzę. Może nie wiesz, ale wg Wojewódzkiego, Roman Dmowski chwalił piętnastoletniego Adolfa Hitlera. Wojewódzki widział te hymny pochwalne na własne oczy...
  • 15.06.17, 21:41
    Och przepraszam zs nie wkleilam Franciszka. Ale moge Jezusa, wystarczy dla Jadzi czy musi byc Bog Ojciec?
  • 15.06.17, 22:10
    Franciszka? Tego lewaka?!