Dodaj do ulubionych

Na 7 tysiącach by się na pewno skończyło?

14.06.17, 21:54
Czy może te 7 000 byśmy mieli narzucone co roku? A może potem by się znalazła władza, co uznałaby że 100 000 rocznie mieści się w naszych mocach przerobowych?
To jest studnia bez dna. Ja naprawdę byłbym gotowy płacić ciut większe podatki, by w ramach UE zbudować straż "morską" z prawdziwego zdarzenia, co odpowiedni systemami lokalizowałaby wypływające w stronę Europy "łódki" i następnie je zawracała "do portu", a pasażerom pozwoliła bezpiecznie wrócić z powrotem do miejsca, z którego wypłynęli. Tym czasem UE wręcz zachęcała nielegalnych imigrantów, dopływając do Afryki i transportując do Europy przybyszów, co wypłynęli sobie w naszą stronę. W Niemczech jest jakaś organizacja, co zbiera pieniądze by statkami takich "bombowych" gości do nas sprowadzać.
To jest wielka migracja ludności, która socjalna Europę traktuje jak niebo, a Morze Śródziemne jak windę do tego nieba. Mamy płacić kary, za to że bronimy się przed przyjęciem tak naprawdę w większości "nielegali", a nie żadnych uchodźców?
Polska po prostu nie wsiada w pociąg do domu wariatów. Triss już pisała o tym, że bodajże kiedyś polskie służby pojechały po uchodźców i nie były w stanie zweryfikować bezpiecznie tożsamości żadnego z nich, więc ostatecznie nie przywiozły nikogo.
Europa ma być przytułkiem dla wszystkich nieszczęśliwych tego świata, którzy mażą o bardziej majętnym życiu? Dodać warto, że oczywiście przytułkiem bez żadnego maksymalnej przepustowości.
Wspólne ponoszenie odpowiedzialności? A czy nas ktoś się pytał, czy np. chcemy pomóc w pilnowaniu szczelności granic Europy lub przynajmniej ze swojego budżetu do tego się dołożyć? Nie, imigranci płynęli do nas jak mrówki i nikt z tym nic nie robił. Nas się o zdanie nie pytano. A sadzę, że Polacy byliby za tym żeby nas kraj włączył się w europejską solidarność... solidarność w pilnowaniu granic i cofaniu nielegalnie wpływających łodzi z przybyszami o nieznanej tożsamości.
Edytor zaawansowany
  • 14.06.17, 22:14
    Jak tam bicepsy, rosną?
    Może teraz pora kaloryferek sobie zbudowac?
  • 15.06.17, 11:46
    Tak, kiedy Frau Merkel zapraszała uchodźców do Europy, to nie pytała, czy Polska się z tym zgadza, czy nie. Potem narzucono nam jakieś kwoty. A teraz szantażują, że odbiorą nam fundusze.

I ciągle mówią o solidarności i europejskich wartościach.
  • 15.06.17, 14:18
    A teraz chcą, żeby od któregoś tam momentu "żeglarzy" z łodzi od razu dzielić i prowadzi ich relokację na poszczególne kraje UE.
    A ja pytam: dlaczego nie można ich od razu namierzać i cofać, skąd przypłynęli?
    My mamy płacić za poprawność polityczną UE? UE wręcz im pomaga tu dopływać - bywało, że namierzano statek wypływający z Afryki i od razu "uchodźcom" transport do Europy zapewniano.
    To nie są uchodźcy, to są "nielegale". Uchodźcą to jest np. Syryjczyk, który przedostanie się przez granicę do pierwszego bezpiecznego kraju, czyli np. do Turcji (a nie do Włoch, czy Grecji).
  • 15.06.17, 14:21
    demodee napisała:
    > A teraz szantażują, że odbiorą nam fundusze.

Niby czemu mieliby nam cokolwiek dawać w tej sytuacji? skoro Polacy 'solidarność' czują tylko jak ciągną kasę dla siebie widać.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • 15.06.17, 14:27
    A to mu daliśmy ciała? Czy szanowne władze UE coś robiły, by pilnować granic przed "łódkami"? Nie. Jak leci każdego brali co przypłynął i robili z niego uchodźcę. Europa ma przyjąć miliony z głodującej Afryki i dać im socjal? Mało tego. Murzyn może sobie przyjechać do Europy jako normalny imigrant zarobkowy i podjąć pracę. Tylko niektórych widać nie interesuje bycie normalnymi członkami working class - oni za wszelką cenę chcą być azylantami. A za Syryjczyków podają się min. Murzyni i Albańczycy - ale z nich Syryjczycy, że ja pier..., do chu... pana.
  • 15.06.17, 14:28
    biceps_of_steel napisał:
    > A to mu daliśmy ciała?

No widać tak skoro potrzebna do czegoś nam unijna kasa. też mogliby powiedzieć 'wali nas, że nie macie dróg' prawda?

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • 15.06.17, 14:31
    Solidarność nie oznacza godzenia się z czyimś durnym postępowaniem.
  • 15.06.17, 14:33
    lauren6 napisała:
    > Solidarność nie oznacza godzenia się z czyimś durnym postępowaniem.

Masz rację. Dlatego pytam czemu mają dalej dawać kasę Polakom?

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • 15.06.17, 14:35
    Bo jesteśmy członkami UE i składamy się do wspólnego budżetu?
  • 15.06.17, 14:36
    biceps_of_steel napisał:
    > Bo jesteśmy członkami UE i składamy się do wspólnego budżetu?

Owszem i dostajemy z niego więcej niż wkładamy w ramach pomocy. Teraz to się skończy i nagle krzyk, że to 'szantaż' big_grin

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • 15.06.17, 14:44
    Niżej napisałem, że Polska z pewnością by chętnie wysłała zawczasu swoich żołnierzy, by bronili granic, ale władze UE miało to w odwłoku i nie robiły nic, by nielegali zawracać do miejsca rozpoczęcia rejsu.
    Zresztą, podobno polskie służby pojechały na południe Europy po uchodźców i nie przywiozły nikogo, bo były same ludki (ufoludki co tu przybyły z kosmosu?) o niepewnej, niemożliwej w 100% od ustalenia tożsamości, ale o tym pisała Triss. Ja szczegółów bliżej nie znam, nie wypowiem się.
  • 15.06.17, 14:45
    Nie na temat.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • 15.06.17, 14:53
    Tak, najlepiej uznać że mleko się rozlało i rozłożyć ręce.
    Tylko mleko rozlało się z czyjejś winy. A jeśli władze UE są durne i uważają, że to dobrze że nielegale nadal płyną, to ja najchętniej z tego pociągu bym wysiadł. To jest ich "prędkość":
    https://zapodaj.net/images/92fae60fc221d.jpg
  • 15.06.17, 14:53
    Nie na temat.

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • 15.06.17, 14:57
    A to odprowadzanie ma wygladac tak ze kilkuset ludzi sie na pelnym morzu przepakowuje do innej lodki, przy ich pewnie pelnej wspolpracy, zupelnie nie sprawdzajac ich statusu, a potem odholowuje do libii na ląd marzac by libijczycy armii nie naslali, choc pewnie skoro flaczek o czyms takim jak wody terytorialne nie slyszal, a flaczek jest bialy, wiec jest summum czlowieka, to jest nadzieja ze tym bardziej bezowi nie slyszeli. Aa, ja bym jeszcze przystawiala lekarzom pistolet do glowy, bo masowo we wszystkich krajach odmawiaja badan ustalajacych przyblizony wiek imigrantow. Zapytam jak wojewodzki szydlo: czy ty jestes tak niedouczony czy tak podly?
  • 15.06.17, 19:48
    Dlaczego odmawiają? Te badania są groźne dla zdrowia? Bolesne?

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • 15.06.17, 20:56
    Sa upokarzajace. Dla obu stron. Wiem ze nie zrozumiesz
  • 15.06.17, 22:44
    Im szybciej lekarze oduczą się poprawności politycznej, tym szybciej Europa zacznie się troszczyć o swój interes.
  • 16.06.17, 07:40
    A jakie upokarzające musi być odbieranie pozytywnego wyniku badania na HIV, gdy się seksiło z nieprzebadanym uchodźcą i z powodu poprawności politycznej nie nalegało by założył prezerwatywę ("od białego mężczyzny też tego byś oczekiwala?").*

* ta historia wydarzyła się na prawdę i kosztowała kilkanaście młodych kobiet życie. Mam gdzieś czyjs komfort psychiczny, jeśli jedno takie badanie może uratować wiele ludzkich istnień.
  • 16.06.17, 18:58
    Pełna zgoda, pełna. Racjonalizm i pragmatyzm oraz bezpieczeństwo, a nie poprawność polityczna.
  • 15.06.17, 19:17
    Na razie dostajemy więcej niż wkładamy, ale za chwilę my będziemy wkładać więcej niż dostawać będziemy. Taki jest biznes plan Unii Europejskiej i jestem za tym, żeby się go trzymać. Migranci to dodatkowy element wprowadzony przez Frau Merkel i w tym planie nieobecny.
  • 15.06.17, 19:21
    A jak chcesz miec emeryture? Bo te miliony ukraincow wola sie na zachod przemieszczac.
  • 15.06.17, 19:32
    Emeryturę mają mi wypracować, Twoim zdaniem, emigranci czy uchodźcy?
  • 15.06.17, 19:44
    Ukraincy to podobno uchodzcy,nie slyszalas? Ad rem, jaka jest roznica?
  • 15.06.17, 19:47
    Oni pracują, a nie żyją na cudzy koszt. Ot, taki drobiazg.
  • 15.06.17, 21:33
    Uchodzcy tez pracuja jesli dostana pozwolenie na prace, taki drobiazg
  • 16.06.17, 00:45
    Słonko, a ilu uchodźców ma taki drobiazg jak pozwolenie na pracę?

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • 16.06.17, 07:45
    W ktorym kraju?
  • 15.06.17, 19:40
    Jakoś się nie przemieszczają. Wprost przeciwnie, jest ich więcej niż wcześniej. Ja praktycznie codziennie słyszę ukraiński na ulicach.

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • 15.06.17, 19:44
    Tak tak. Kazek zawolak tego wesolego kolege, ten byl ok.
  • 15.06.17, 19:48
    Oczywiście, że tak. Zapraszam do Krakowa.
    W co drugiej knajpie obsługuje Ukrainiec, sporo ich także na kasach, studenci wynajmują mieszkania, na moim osiedlu mieszka też rodzina z dziećmi.
    W mniejszym mieście ktoś z mojej rodziny też ma takie obserwacje, też codziennie słyszy ukraiński.
    Nie mieszkasz tu, więc skąd możesz wiedzieć?

--
  • 15.06.17, 19:56
    Ten kolega co sie stacza obsluguje w knajpie? Nie mozesz go zmieniac na wieczory?
  • 15.06.17, 21:15
    demodee napisała:

> Migranci to dodatkowy element wprowadzony przez Frau Me
    > rkel i w tym planie nieobecny.

Wy naprawdę tę Merkel przeceniacie. Klepiecie te bzdury az miło. Fala ludzi płynie do nas od kilku dobrych lat a Wy sie do Merkel doczepiliście.

--
    burakostwo, nieudacznictwo, brak kultury, brak ogłady, brak inteligencji. Raptem to, co gdzieś skrzętnie ukrywaliśmy, się wylało i nami zawłaszcza ? skwitował Linda.
  • 15.06.17, 21:08
    biceps_of_steel napisał:

> Bo jesteśmy członkami UE i składamy się do wspólnego budżetu?

ale sa jeszcze problemy i Unia prosi o pomoc w imieniu Włoch i Grecji.

--
    burakostwo, nieudacznictwo, brak kultury, brak ogłady, brak inteligencji. Raptem to, co gdzieś skrzętnie ukrywaliśmy, się wylało i nami zawłaszcza ? skwitował Linda.
  • 15.06.17, 19:14
    Dają nam fundusze, bo tak się umawialiśmy, gdy wchodziliśmy do Unii. Państwa "starej Unii" płacą państwom nowym za dostęp do naszych rynków.

Migranci nie mają się nijak do tych rozliczeń.

• 15.06.17, 19:46
    Migranci maja sie do mechanizmow decyzyjnych unii oraz zasady zalozycielskiej solidarnosci. I nie, nie wobec niemiec, ale wloch i grecji.
  • 15.06.17, 20:09
    > Migranci maja sie do mechanizmow decyzyjnych unii oraz zasady zalozycielskiej solidarnosci. I nie, nie wobec niemiec, ale wloch i grecji.

Nie wiem, co to jest "założycielska solidarność". Czy ona polega na tym, że szefowa bogatego państwa unijnego zaprasza do siebie migrantów z Afryki w nadziei na uzupełnienie taniej siły roboczej, a jak przybywa do unii zbyt wielu ludzi, to każe innym, biedniejszym krajom ich u siebie ulokować?

Frau Merkel zaszczepiła w imigrantach złudzenia na temat Europy i tego, że są tu wyczekiwani. Na tym mirażu majątek robią firmy przewozowe. A jeszcze różni politycy pieką przy tym ogniu swoje pieczenie. Ale to złudzenie się nie spełni, bo tutaj nie pomieszczą się wszyscy chętni! A im więcej ich będziemy przyjmować, tym więcej będzie ich przyjeżdżać. Bo myśli sobie taki Mustafa: "A Ibrahim wyruszył w ryzykowną podróż i udało mu się. Siedzi sobie w tej Europie i ma raj w porównaniu z naszą ojczyzną. I zamierza za rok ściągnąć Aiszę z dzieciakami. I Abdullah podobno szczęśliwie dotarł... To i ja spróbuję, w końcu do stracenia mam tylko chatkę z gliny na pustyni."

Frau Merkel nawarzyła piwa. Czy "zasady założycielskiej solidarności" polegają na tym, że wszystkie kraje mają bezmyślnie realizować decyzje jakichś europejskich instytucji, bo ktoś nie potrafi się przyznać do błędu?
  • 15.06.17, 20:59
    Frau merkel nawarzyla piwa. A co powiesz o herr Sarkozym? A herr nato? A stany zjednoczone wykluczone. Nic ci nie daje do myslenia ze mimo wszystko nikt ze strazy przybrzeznej do lodek nie strzela. Nie doroslismy do unii, druga predkosc to.i tak bedzie przywilej. Btw, problem jest w porozumieniach dublin i schengen, sprawdz sobie sama ile panstw nie nalezacych do unii uchodzcow przyjmuje.
  • 15.06.17, 20:07
    Mhm.Ale nie jest to jedyna rzecz, na którą się umawialiśmy.
  • 15.06.17, 14:28
    Ja nie wiem, które europejskie wartosci mówią o tym żebyśmy na terenie Polski wybudowali strzeżone getta , z których imigranci nie będą mogli uciec do Niemiec. Tzn. wiem które, ale myślałam, że w 1945 roku odeszliśmy od takich praktyk.
  • 15.06.17, 14:30
    Europejskie wartości to nie pieniądze, słoneczko.

A solidarność powinna działać w obie strony.
  • 15.06.17, 14:40
    Nam się nikt nawet nie dał wypowiedzieć, czy godzimy się na wpuszczanie "nielegali" z łódek i nadawanie im statusu uchodźcy. Polska chętnie wysłałaby swoich żołnierzy, żeby pilnowali szczelności granic UE.
    Mało tego, Grecja i Włochy jak te cielę rozkładały ręce i nawet nie poprosiły o pomoc, w sprawie bronienia swoich granic. Języki im ucięli, że ani be ani me ani kukuryku? W ramach solidarności inne kraje mogły pomóc w patrolowaniu Morza Śródziemnego i zawracaniu nielegali.
    Tymczasem UE już zakłada, że być może kolejnych nielegali z łódek będzie się przymusowo dzielić na poszczególne kraje.
    Jakoś jednak nie widzę, by UE miała pomysł na to, by kolejnych nielegali z łódek nie było.

Europo, powstań w końcu z kolan!
  • 15.06.17, 14:52
    O frontexie, tak jak o kazaniu na Gorze, flaczek nic nie slyszal. O traktacie zalozycielskim oraz traktacie o funkcjonowaniu, takze nie. Bo po co, prawda, lepiej pobajdurzyc o zawracaniu lodek. Ja to bym takiemu gosciowi jak ty na sile dala paru uchodzcow. Moze by cie to nauczylo wreszcie czegos o tej milosci blizniego.
  • 15.06.17, 14:56
    I co ten Frontex robi? Bo na razie to pozwala na zalewanie brzegów Europy intruzami bez dokumentów.
    Australia zawraca łódki z nielegalami i ma się dobrze.
  • 15.06.17, 14:57
    Nathasha, Ty naprawdę chcesz takiej "prędkości"?

https://zapodaj.net/images/92fae60fc221d.jpg
  • 15.06.17, 15:00
    Ilu zamachow dokonali uchodzcy i dlaczego grecja i wlochy sa jako spoleczenstwa takimi samobojcami? Dziecko, ty nie masz podstawowej wiedzy za to cala mase kompleksow do leczenia
  • 15.06.17, 14:59
    Frontex poleruje fronty. Nie mam powolania nauczycielskiego, sprawdzic sobie nie umiesz? Biednemu misiowi wpolityce nic nie napisalo? Ja to bym ciebie z mila checia na jednego,nawet niech bedzie imigrant, wymienila.
  • 15.06.17, 15:06
    biceps_of_steel napisał:

> Nam się nikt nawet nie dał wypowiedzieć, czy godzimy się na wpuszczanie "nieleg
    > ali" z łódek i nadawanie im statusu uchodźcy.

Nie bylo rozmow z polskim rzadem?

> Mało tego, Grecja i Włochy jak te cielę rozkładały ręce i nawet nie poprosiły o
    > pomoc, w sprawie bronienia swoich granic. Języki im ucięli, że ani be ani me a
    > ni kukuryku? W ramach solidarności inne kraje mogły pomóc w patrolowaniu Morza
    > Śródziemnego i zawracaniu nielegali.

Data 18.07.2014
    "Jedna fala uchodźców po drugiej dociera do wybrzeży Włoch. Średnio 270 osób dziennie. Włochy usilnie błagają o pomoc.

Premier Włoch Matteo Renzi na początku czerwca zaapelował do Unii Europejskiej o pilne wsparcie w uporaniu się z ciągle rosnącą falą uchodźców."
    (o Grecji poszukaj sam)

--
    Czy Newsweek i polityka to nie są gazety dla studentów? Od kiedy zostałam magistrem to nie zdarzyło sie żebym znalazła w środku cos ciekawego ..... /asmarabis/
  • 15.06.17, 21:24
    biceps_of_steel napisał:

> Nam się nikt nawet nie dał wypowiedzieć, czy godzimy się na wpuszczanie "nieleg
    > ali" z łódek i nadawanie im statusu uchodźcy.

o to nikogo nie pytano. To pytania retoryczne.

--
  • 15.06.17, 15:06
    Tu nie chodzi o żadnych prawdziwych uchodźców.
    To polityczna gra w którą zamieszane są zachodnie, bogatsze kraje UE i oczywiście Arabia Saudyjska.
    Celowo wpuszcza się agresywnych, młodych mężczyzn, a także sprytnie manipuluje mediami.
    Cel poznamy albo za 20 lat albo już dopiero na Tamtym świecie. To nie jest przypadek.
    Tzw. pikające serduszka to pożyteczni idioci.

--
  • 15.06.17, 21:28
    kaz_nodzieja napisała:

> Cel poznamy albo za 20 lat albo już dopiero na Tamtym świecie.

będziemy uciekac z Europy na łódkach?....może sie zdarzyć

--
  • 16.06.17, 19:06
    Raczej do nas będzie uciekać na łódkach rdzenna ludność ze Skandynawii.
    A przez zachodnią granicę będą chcieli do nas dotrzeć Niemcy.

--
  • 15.06.17, 19:53
    jeden z posłów z PO powiedział , że dzięki relokacji "uchodźców" w państwach Europy równa się zmniejszeniu kolejnej fali plus zwiększenie bezpieczeństwa w Europie big_grin
    oni gdzieś maja bezpieczeństwo narodu. liczy sie kasa, jaką dostaną od UE, kosztem bezpieczeństwa ludzi.
    te 7 tysi, to oni co miesiąc z czasem by wpuszczali. taka jest prawda.
    w końcu Polska to duży, 38 mln kraj. taka liczba to przecież żadna liczba.
    "gratuluję" tym, którzy na tych baranów głosowali.

--
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
  • 15.06.17, 20:53
    Mowa jest o 160 tys uchodźców przebywających w obozach. Którzy są "opisani". Polska ma prawo do wyboru i weryfikacji i decyzji którą grupę przyjmie.
    Jeszcze raz powtórzę liczbę 160 000,00 ludzi. Kobiet, dzieci, mężczyzn.Wśród nich są także uchodźcy wyznania chrześcijańskiego.

Boicie sami nie wiedząc czego. Tym samym stajecie podatni na manipulację.

--
    I była zgroza nagłych cisz! I była próżnia w całym niebie!
    A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie? B.L.
  • 15.06.17, 20:55
    Dla porównania: 160 tys to liczba Polaków obecnie przebywających w Norwegii.

--
    "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
    by Sheldon Cooper
  • 15.06.17, 21:14
    I radykalizują się tam wybijając miejscową ludność?

--
  • 15.06.17, 21:40
    A może porównamy liczbę radykałów z nieradykałami, hm?
  • 15.06.17, 21:44
    Sumire to troll nie warto rozmawiać.
    Czas i słowa lepiej wykorzystać na kogoś inteligentnego.

--
    Nie chcę więcej, twoje serce do życia wystarczy
    Twoje serce, co zagrzewa do walki o każdy dzień
    Twoje serce, które cierpi i kocha namiętnie,
    które bije coraz prędzej, goręcej...
  • 16.06.17, 15:57
    kaz_nodzieja napisała:

> I radykalizują się tam wybijając miejscową ludność?
    >

Nie, ubogacają Norwegię:

www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/ucieczka-z-wiezienia-awantura-na-lotnisku-i-kradziez-polacy-znow-daja-sie-we-znaki-norweskiej-policji-12953.html
    fakty.interia.pl/swiat/news-norwegia-podejrzani-o-podpalenie-polacy-aresztowani,nId,2406726
    wiadomosci.wp.pl/rozbili-mafie-w-norwegii-na-czele-stali-polacy-6082118688789633a
    www.mojanorwegia.pl/zycie-w-norwegii/szokujace-dane-70-procent-ofiar-przestepstw-seksualnych-w-norwegii-to-dzieci-11187.html
    www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=171:zodzieje-z-polski-kradn-w-norwegii&catid=37:artykuy
    Niestety, my Polacy nie jesteśmy jak te Lilije niewinni.
    Mam dobre zdanie, o nas Polakach ale i wśród nas są czarne owce. więc trollu nie generalizuj.

--
    "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
    by Sheldon Cooper
  • 16.06.17, 19:05
    To prawdan, ale pospolite przestępstwa popełnia każdy, także rdzenni Norwegowie czy Szwedzi, a nawet Niemcy. A zamachów dokonują wyłącznie pewne mniejszości.

--
  • 15.06.17, 21:33
    Bardzo łatwo sprowadzić wszystkie problemy do strachu. Problemem jest to, że ci ludzie nie chcą żyć w Polsce. Nie to im obiecywali przemytnicy gdy inkasowali od nich tysiące dolarów za przerzut do Europy. Polska jest krajem trudnym do życia dla nisko wykształconych rodaków, a dla nisko wykształconych imigrantów z innej kultury będzie krajem 10x bardziej nieprzyjaznym. Nie jesteśmy w stanie zapewnić tym ludziom warunków na zachodnioeuropejskim poziomie i oni to doskonale wiedzą.
    W takim razie co dalej? Przyjmiemy 7 tyś ludzi wiedząc, że uciekną stąd, bo mamy otwartą granicę z Niemcami? Czy umieścimy ich w strzeżonym obozie?

Ja nie widzę problemu z przyjęciu tych 7 tyś uchodźców. Widzę za to pułapkę zastawioną na nas przez stare kraje UE: jaką decyzję nie podejmiemy i tak będzie źle. W takim wypadku chyba najlepiej postąpić zgodnie z wolą narodu, bo to naród bierze udział w wyborach, a pani Merkel.
  • 15.06.17, 21:43
    Lauren, ci ludzie uciekają spod bomb i terroru. Przede wszystkim potrzebują leczenia i stabilizacji. Żaden obóz tego nie da. To koszmar w jakim ja bym nie chciała żyć.

Oni potrzebują swego miejsca, możliwości pracy, nauki i trzeba próbować dać im szanse na integrację. Mówienie o tym,że uciekną,że nie będą chcieli zamyka drogę do jakiegokolwiek działania.
    Nic nie wiemy o tych ludziach. Ale już ich skreślamy.
    Fajnie, jeśli im się spodoba i zostaną z nami, nauczą się jeżyka, będą uczyć tu swoje dzieci, poznają naszą kulturę. Jeśli sytuacja w ich ojczystym kraju się unormuję zawsze mają prawo wrócić i jestem pewna,ze większość to zrobi. Wróci do siebie, bo tam mają swoje domy lub kawałek ziemi, groby swoich bliskich lub nowe, które trzeba wykopać sad. Bo będą szukać tych co może ocaleli albo już tylko by choć symbolicznie ich pochować.

--
    Nie chcę więcej, twoje serce do życia wystarczy
    Twoje serce, co zagrzewa do walki o każdy dzień
    Twoje serce, które cierpi i kocha namiętnie,
    które bije coraz prędzej, goręcej...
  • 16.06.17, 07:50
    > Lauren, ci ludzie uciekają spod bomb i terroru. Przede wszystkim potrzebują leczenia i stabilizacji.

Rozmawiamy na poważnie czy przerzucamy się populistycznymi sloganami?

Pisanie o uciekaniu spod bomb to jest zwykły populizm. Jesli ktoś jest uchodźcą uciekajacym spod bomb bez problemu przejdzie weryfikację, nawet jeśli nie ma dokumentów. Oszacowano, że ci ludzie to 20% imigrantów. Reszta to oszusci z innych krajów, którzy postanowili wbić na krzywy ryj do Europy, wykorzystując wojne w Syrii.

UE mają problem właśnie z tymi oszustami, których są setki tysięcy i nie wiadomo co z nimi zrobić. Tacy właśnie ludzie mieli trafić do Polski: nie ci uciekający spod bomb.

Btw ci uciekający spod bomb przybyli do nas za pomocą fundacji Estera i wszyscy zwiali do Niemiec. W wywiadach mówili, że woleli by zginąć w bombardowaniach Syrii niż w Polsce z biedy. Tyle jesli chodzi o poszukiwanie stabilizacji w Polsce. Mówmy o faktach, a nie o bajkach dla dzieci.
  • 16.06.17, 09:21

Lauren, to jeszcze raz. W obozach dla uchodźców jest 160 tys ZWERYFIKOWANYCH uchodźców.
    ZWERYFIKOWANYCH.
    I wojna trwa nie tylko w Syrii.

--
    <*>
    "Nie wierzę w żadną magię ani inny zabobon. Pradawni bogowie mnie chronią!"
    By Julian
  • 16.06.17, 19:09
    Czy choć w tej grupie kobiet jest mniej więcej proporcjonalnie do mężczyzn? W tej zweryfikowanej grupie jaki procent stanowią kobiety?

--
  • 16.06.17, 00:52
    >W takim razie co dalej? Przyjmiemy 7 tyś ludzi wiedząc, że uciekną stąd, bo mamy otwartą granicę z Niemcami?

A jak 'uciekną', to co? Pewnie częsć "ucieknie' (tak jak 'uciekła' z Łotwy, która przyjęła coś 2 tys uchodźców), bo w Niemczech są ich rodziny albo przyjaciele (obrzydliwe! jak śmią!) Czemu ma to być argument przeciwko ich przyjęciu?

Propaganda strachu zdaje się głosi coś przeciwnego, że nie tylko nie 'uciekną', ale sprowadzą każdy po 20 osób z rodziny? (Oczywiście taki drobiazg jak to, że łączenie rodzin oznacza sprowadzenie nieletnich dzieci i małżonki/nka, nikogo wiecej, pozostaje przemilczany).

>Widzę za to pułapkę zastawioną na nas przez stare kraje UE: jaką decyzję nie podejmiemy i tak będzie źle.

Tak, tak, twierdza bardzo oblężona.

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • 15.06.17, 22:45
    Masz pewność, że to nie są ludziki o 5 paszportach?
  • 16.06.17, 07:46
    Albo ze zielone nie sa pod ta fake'owa ludzka skora
  • 16.06.17, 16:00
    Mamy super służby za Błaszczaka, z super uprawnieniami więc bez najmniejszego trudu zweryfikują te 7 tys.

--
    by Sheldon Cooper
  • 16.06.17, 19:19
    jak ty to sobie wyobrażasz? big_grin Terrorysta z pięcioma paszportami zamiast podłożyć bombę w Paryżu (albo wjechać sobie legalnie na jednym z tych pięciu paszportów do Warszawy, gdyby komuś przyszła do głowy dziwna koncepcja robienia zamachów w mało medialnym kraju Europy Srodkowo-Wschodniej) siedzi miesiacami w barakach w obozie w Grecji, aby chytrze z tymi pięcioma paszportami przeniknąć do ośrodka dla uchodźców w Końskowoli pod Bytomiem i podpalić tam remizę?

--
  • 16.06.17, 20:48
    vod.gazetapolska.pl/15952-repetowicz-ujawnia-prawde-o-uchodzcach
    Witold Repetowicz to jeden z bardziej światłych ludzi w temacie spraw Bliskiego Wschodu.
  • 16.06.17, 20:51
    wpolityce.pl/polityka/344427-nasz-wywiad-witold-repetowicz-o-kulisach-sporu-ws-relokacji-polska-powinna-podjac-wlasne-dzialania-w-odpowiedzi-na-presje-ze-strony-brukseli
  • 16.06.17, 21:51
    ide po popcorn. Zaraz wyjadą z Auschwitz i piecami krematoryjnymi.

--
    niepogodzona.blogspot.com/

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.