Dodaj do ulubionych

100 mln uchodźców nadciąga :D

18.06.17, 21:55
wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-gerd-mueller-ostrzega-przed-kolejna-fala-migrantow-z-afryki-nawet-100-mln/pvy2j9k

I wszystkim trzeba będzie pomóc big_grin.
Zobaczyć upadek humanitarnej Europy dziwnych wartości, zamieniającej się w dziką Afrykę, to będzie coś pięknego. Szkoda, że nie dożyję, chociaż kto wie...
Edytor zaawansowany
  • 18.06.17, 22:09
    Ty się nie śmiej, ja mam dzieci. Choć z historycznego punktu widzenia to już przecież było (najazdy plemion barbarzyńskich na Rzym chociażby).
  • 18.06.17, 22:12
    Afrykańczycy też mają dzieci, trudno im się dziwić że chcą je nakarmić. Cóż, mamy problem, i jest on w zasadzie nierozwiązywalny.
  • 18.06.17, 22:56
    jest rozwiazywalny o ile wszyscy zaczniemy walczyc o nasze srodowisko. no ale coz - US sie wycofaly. Za imigrantow z Afryki przyjdzie podziekowac Trumpowi.
  • 19.06.17, 07:57
    Bzdury piszesz.

Problem jest rozwiązywalny tylko nie naszymi europejskimi metodami, tylko chińskimi.
    Afryka ma przyrost naturalny 24% rocznie i nie ma na świecie kontynentu, który wykarmi to towarzystwo, jesli nie ograniczy się afrykańskich płodzimierzy.

Tylko spróbuj coś wspomnieć o słowie na "s" lub "w": eugenika, rasizm, ksenofobia. No to będą się rodzić kolejne dzieci, ktore umrą z głodu, a my cieszmy się nasza poprawnoscią polityczną.
  • 19.06.17, 08:08
    No właśnie nie umrą. Podobnie jak kiedyś w wypadku Europy, tak od dekad eksplozja demograficzna na kontynencie afrykańskim jest ściśle związana z radykalnym ograniczeniem śmiertelności dzieci do 5. roku życia i śmiertelności kobiet podczas porodu i połogu. Nie chodzi o to w ile ciąż kobieta zajdzie, chodzi o to ile z jej dzieci dożyje wieku dorosłego.
  • 19.06.17, 13:24
    Receptą dla Afryki jest skuteczna i powszechnie dostępna antykoncepcja, w tym sterylizacja, a nie kopanie studni ani szczepionki.

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • 19.06.17, 16:42
    Zgadzam się.
  • 19.06.17, 08:09
    A ten wzrost populacji to kto wypromowal? Przeciez w afryce jest dokladnie to co postuluje KK. A jak sie zacznie wielka susza w zwiazku z ociepleniem klimatu juz widze jak ten sam KK i to pewnie glownie w Polsce zacznie krzyczec ze zaleja nas nigerzy i nalezy bronic polskiej kultury. Ps. Chiny sa jedne, afryka to dziesiatki panstw z mniej lub bardziej silnymi rzadami a przede wszystkim ogromnymi wplywami religii
  • 19.06.17, 10:44
    Akurat to nie wpływy KK tylko tradycja tamtejsza od wieków.

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • 19.06.17, 10:52
    Hahahaha. Jasne.
  • 19.06.17, 08:09
    Trump jest przeciwko kontroli urodzeń w Afryce.
  • 19.06.17, 08:13
    Kontrola urodzeń w takiej skali nie ma znaczenia. Znaczenie ma przeżywalność.
  • 19.06.17, 08:14
    Im będzie niższa, tym bardziej będą rodzić.
  • 19.06.17, 08:20
    triss_merigold6 napisała:
    > Kontrola urodzeń w takiej skali nie ma znaczenia. Znaczenie ma przeżywalność.

Ależ bzdura. Oba czynniki mają znaczenie. Mam wielką nadzieję, że nie sugerujesz kontroli populacji Afryki poprzez 'zmniejszenie przeżywalności'???

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • 19.06.17, 08:22
    Nie sugeruję. Stwierdzam fakt.
  • 19.06.17, 08:24
    > Nie sugeruję. Stwierdzam fakt.

'Kontrola urodzeń w takiej skali nie ma znaczenia' to nie fakt tylko Twoja opinia. Bazująca na czym?

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • 19.06.17, 08:29
    Na analizach zmian demograficznych w Europie od końca XVIII w. po stopniowym eliminowaniu czynników zmniejszających przyrosty ludności. Oczywiście, epidemia hiszpanki i 2 wojny światowe, które wybiły miliony młodych mężczyzn też miały niebagatelne znaczenie.

Ok, są też chińskie - skuteczne - metody ograniczania przyrostu naturalnego, ale chyba nie za bardzo zgodne z prawami człowieka, no i powodują deficyt kobiet.
  • 19.06.17, 08:34
    > Na analizach zmian demograficznych w Europie od końca XVIII w. po stopniowym el
    > iminowaniu czynników zmniejszających przyrosty ludności. Oczywiście, epidemia h
    > iszpanki i 2 wojny światowe, które wybiły miliony młodych mężczyzn też miały ni
    > ebagatelne znaczenie.

To zjazd dzietności od II połowy XXw też pogorszeniem się 'przeżywalności' spowodowany? Kiepskawa ta Twoja analiza.

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • 19.06.17, 08:39
    Nie, przeżywalności kobiet podczas porodów i dzieci do 5. roku życia była coraz większa od wprowadzenia antyseptyki i stopniowo masowych szczepień i liczba ludności w Europie rosła w XIX w., do 1918 r. i potem w międzywojniu b. gwałtownie.
    Czynnikami, które radykalnie zmniejszały liczbę ludności były w XX w. epidemia grypy, 2 wojny światowe i na końcu zmiany kulturowo-obyczajowe.
  • 19.06.17, 08:43
    > Czynnikami, które radykalnie zmniejszały liczbę ludności były w XX w. epidemia
    > grypy, 2 wojny światowe i na końcu zmiany kulturowo-obyczajowe.

No pacz pani - a jednak!

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • 19.06.17, 08:46
    Cóż, możemy czekac aż Afryka przyswoi zmiany obyczajowe, ale ja bym uszczelniała granice.
  • 19.06.17, 08:48
    Nie czekać. Działać. Myślę, że łatwiej będzie im przyswajać jak będą otrzymywać godną pensję za pracę w kopalniach np dla Apple.
  • 19.06.17, 08:52
    > Cóż, możemy czekac aż Afryka przyswoi zmiany obyczajowe, ale ja bym uszczelniał
    > a granice.

Jeżeli nic nie zrobimy swoje 'uszczelnione granice' możesz sobie w 4 litery wsadzić.

Nie mówiąc już o takich prostych prawdach jak to, że dobrobyt Europy dalej opiera się w znaczniej mierze na ekstremalnie taniej pracy poza nią.

--
  • 20.06.17, 11:54

> Nie, przeżywalności kobiet podczas porodów i dzieci do 5. roku życia była coraz
    > większa od wprowadzenia antyseptyki i stopniowo masowych szczepień i liczba lu
    > dności w Europie rosła w XIX w., do 1918 r. i potem w międzywojniu b. gwałtowni
    > e.
    > Czynnikami, które radykalnie zmniejszały liczbę ludności były w XX w. epidemia
    > grypy, 2 wojny światowe i na końcu zmiany kulturowo-obyczajowe.

No ale niestety "ich" szczepienia chronią również nas a przynajmniej mają wpływ na kraje europejskie. Wystarczy, że do Europy przedostanie się garstka, ale zarażonych jakimś syfem afrykanerów i potencjalnie już mamy epidemięuncertain Akurat szczepień bym im nie odbierała, raczej wpływała na płodność.

--
    "Wycinka drzew jest po to, by po reformie Zalewskiej nauka nie poszła w las" TVN24
  • 21.06.17, 13:50
    saszanasza napisała:

Wystarczy, że do Europy przedostanie się garstka, ale za
    > rażonych jakimś syfem afrykanerów i potencjalnie już mamy epidemięuncertain Akurat sz
    > czepień bym im nie odbierała, raczej wpływała na płodność.
    >

Powiedziała Pani rasy białej o cechach nadczłowieka.tongue_out
    Powiedź co trzeba mieć w głowie aby czuć się w prawie do wypowiadania takich rzeczy? Ludzka pani,szczepień nie odbierze ...rzyg.

--
    <*>
    "Nie wierzę w żadną magię ani inny zabobon. Pradawni bogowie mnie chronią!"
    By Julian
  • 19.06.17, 13:25
    Może i bzdury, pożyjemy, zobaczymy. Chińskie metody, niezgodne z prawami człowieka? Hmmm, to jak obstawiasz, kto zmusi Afrykę do ograniczenia rozrodu?
  • 19.06.17, 18:37
    No i za to też należy podziękować trumpowi. W pierwszym dniu urzędowania pozbawił finansowania instytucje zajmujące się pomaganie kobietom z krajów trzeciego świata w regulacji urodzeń.
  • 19.06.17, 09:30
    Problem jest rozwiazywalny, Afrykanczycy moga nakarmic te dzieci u siebie, ale z jednej strony wymaga to wdrozenia czegos w rodzaju Planu Marshalla, a z drugiej ich checi do pracy a nie do zycia na koszt kogos innego.

wiadomosci.onet.pl/kiosk/zostali-tylko-starcy-kobiety-i-dzieci/pzfe0qr

Bohater tego artykulu "całe dnie spędza pod drzewami mango w swojej rodzinnej miejscowości w Casamance, południowym regionie Senegalu, grając na telefonie, wykonując drobne prace dla matki i marząc o Europie". Dzieki takiej aktywnosci nie nakarmi dzieci NIGDZIE, ale fakt w Europie dostananie zasilek. Do pracy sie nie nadaje; jego "umiejetnosci" raczej nie sa tu pozadane
  • 19.06.17, 10:58
    lea.letizia napisał(a):
    > Do pracy sie nie nadaje; jego "umiejetnosci" raczej nie sa tu pozadane

Oł rili? Setki tysięcy Ukraińców w PL to jakie 'umiejętności' mają? Kiedyś pisałam, że w fabryce teściowej pracują np. pakując do pudeł towar zjeżdżający z taśm produkcyjnych. Jakie kwalifikacje do tego potrzebne?

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • 19.06.17, 11:00
    Bycie bialym. Przeciez to oczywiste.
  • 19.06.17, 11:07
    Checi do pracy oraz gotowosc do pracy ok. 8 godzin dziennie,
    ktos kto cale dnie spedza pod drzewkiem grajac na telefonie raczej takich nie ma
  • 19.06.17, 11:11
    lea.letizia napisał(a):
    > Checi do pracy oraz gotowosc do pracy ok. 8 godzin dziennie,

No widzisz POLACY takich kwalifikacji nie mają - trzeba sprowadzać pracowników z zagranicy big_grin

--
  • 19.06.17, 11:29
    Naprawde? Jakos nie zauwazylam, ze statystyk wynika ze pracujemy wiecej niz spoleczenstwa Europy Zachodniej, ci ktorzy pracy nie znajduja w kraju szukaja jej poza jego granicami, ale szukaja PRACY nie socjalu.
    Ok, oczywiscie jest jakas czesc spoleczenstwa, ktora pracy nie dotknie chocby ja dostala na tacy, ale tak jest w kazdym spoleczenstwie i bynajmniej nie oznacza, ze mamy sobie z Afryki sprowadzac kolejnych leni na utrzymanie.
    Senegalczyk spod drzewa mango nic do Europy pozytywnego nie wniesie
  • 19.06.17, 11:39
    Lea, to przypomnij dlaczego ludzie zaglosowali za brexitem na pewno te zasilki dla Polakow nie mialy z tym NIC wspolnego. Nic a nic.
  • 19.06.17, 11:51
    Wiesz, jakos jestem absolutnie pewna, ze na zasilki dla Afrykanow UE wydaje kilka razy wiecej niz na zasilki dla Polakow. Poza tym, z tego co pamietam, to nie tyle chodzilo o socjal dla Polakow, co o fakt ze prace Anglika zabieraja.
    *Anglikom oczywiscie smile
  • 19.06.17, 14:16
    To skoro jestes pewna opierasz to na jakichs danych rozumiem? Czy to taka pewosc jak tych ktorzy wierza ze ziemia jest plaska
  • 19.06.17, 14:17
    Ps. Nie ma takiej narodowosci jak Afrykanie. To tak na marginesie, bo przeciez jestes na tyle wyksztalcona i obeznana by to wiedziec
  • 19.06.17, 11:41
    lea.letizia napisał(a):
    > Naprawde?

Nie no - te setki tysięcy (a może już miliony) Ukraińców to tak turystycznie u nas przebywa suspicious

--
  • 19.06.17, 11:45
    Bo Polacy pracują, tyle że nie a Polsce suspicious
  • 19.06.17, 12:00
    lauren6 napisała:
    > Bo Polacy pracują, tyle że nie a Polsce suspicious

I Ukraińcy mogą do nich niedługo dołączyć. Co wtedy?

--
  • 19.06.17, 12:05
    Moze zastapia ich Bialorusini, moze Hindusi, a moze Wietnamczycy. Zobaczymy.
    Ale na pewno nic pozytywnego do polskiej gospodarki nie wniesie Senegalczyk grajacy calymi dniami pod drzewem na smartfonie.
    Spojrz na gospodarki krajow Europy Zachodniej, od lat przyjmuja imigrantow z Afryki, jaki procent z nich wchodzi na rynek pracy, a jaki siedzi na w miare wygodnym socjalu.
    Tych ludzi po prostu nie oplaca sie sprowadzac, bo nawet na siebie nie zarobia, a co dopiero na starzejace sie spoleczenstwo krajow przyjmujacych
  • 19.06.17, 13:13
    lea.letizia napisał(a):
    > Senegalczyk grajacy calymi dniami pod drzewem na smartfonie.

Bo oczywiście cechą narodową Senegalczyków jest granie na smartfonie. Podobnie jak Polaków kradzenie samochodów big_grin

--
  • 19.06.17, 13:29
    Raczej lenistwo,
    jakos moge sie zalozyc, ze ci z jego wioski ktorzy wyjechali sa na zasilku a nie na etacie.
    Polacy przynajmniej w wiekszosci pracuja, w Polsce i zagranica, o sukcesach zawodowych Senegalczykow z importu jakos nie slyszalam.
    Jesli tak lubisz Senegalczykow, to moze sie tam wyprowadz, przynajmniej auto bedzie bezpieczne :p
  • 19.06.17, 13:34
    Araceli zatrzymała się mentalnie w dzikich latach 90-tych, gdzie faktycznie kradzieże samochodów były plagą.

--
    Sport to nie jest zdrowie."Ja się kiedyś nabawiłam urazu kręgosłupa, którego konsekwencje odczuwam do dziś na zajęciach...uwaga....zdrowy kręgosłup!" Saszanasza
  • 19.06.17, 13:33
    Niekoniecznie. Dla Ukraińców Polska "to już Zachód".
    Mają tam już swoje kontakty, swoich ludzi, swoje rodziny, ustawianą pracę, po co mają zaczynać wszystko od zera w innym państwie? W Polsce jedni Ukraińcy ściągają kolejnych, tworząc własne społeczności i siatki powiązań.
    Po co Igor ma wyjeżdżać do przysłowiowego Berlina gdzie nikogo nie ma, skoro przykładowo w Krakowie ma całą bazę swoich rodaków, a kuzyn, który wyjechał 2 lata wcześniej załatwił mu już pracę i mieszkanie?

--
  • 19.06.17, 11:49
    Bo Polacy pracuja czasem poza Polska, a czasem Ukraincy po prostu wykonuja prace ktorych Polacy juz nie chca i to jest normalne, Polacy to robia/robili przez lata.
    Panstwa Europy Zachodniej tez potrzebuja sily roboczej, na budowy, do opieki nad starszymi osobami etc., ale takiej pracy nie wezmie senegalczyk zajmujacy sie graniem na smartfonie siedzacy pod drzewkiem
  • 19.06.17, 18:14
    araceli napisała:
    >
    > Nie no - te setki tysięcy (a może już miliony) Ukraińców to tak turystycznie u
    > nas przebywa suspicious

Jakby nie było, to do Polski wjechali legalnie, a nie na krzywy ryj, bez dokumentów idąc z tobołkami przez pół Europy. Wjechali do Polski legalnie i teraz legalnie z niej wyjadą do UE, bo tam zarobią więcej. Ukraińcy w Polsce, są takimi samymi pseudo uchodźcami, jak obecni pseudo uchodźcy muzułmańscy z Afryki i Bliskiego Wschodu. Prawdziwych uchodźców jest i wśród Ukraińców i wśród muzułmanów niewielu. wink

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • 19.06.17, 19:04
    Ukraincy nie sa w ogole uchodzcami. Wiec nie moge byc i pseudouchodzcami. Rozumiem ze homoseksualista z ghany ktoremu grozi wiezienie i przesladowanie jest tym samym z emigrant ekonomiczny z Ukrainy.
  • 19.06.17, 19:08
    >>> Rozumiem ze homoseksualista z ghany

A takich, jak wiadomo jest 1.5mld...

--
    "pasywną agresję wobec twoich wypowiedzi stosuję najzupełniej świadomie" by Sumire
  • 20.06.17, 10:00
    A lesbijki z Ghany lub kobiety, który tam popełniły np. cudzołóstwo (w tych krajach bardzo różnie rozumianych) są tam bezpieczne? A jeśli nie to czemu nie sztutmują granic?

--
  • 20.06.17, 11:15
    To juz 1,5 mld BBC podalo ze chce przyjechc do europy? My my my
  • 19.06.17, 19:41
    nathasha napisała:

> Ukraincy nie sa w ogole uchodzcami. Wiec nie moge byc i pseudouchodzcami.

Tak samo jak zdecydowana większość z Bliskiego Wschodu i Afryki. wink

Rozumiem ze homoseksualista z ghany ktoremu grozi wiezienie i przesladowanie jest tym samym z emigrant ekonomiczny z Ukrainy.

Są takimi samymi emigrantami ekonomicznymi, jak Ukraińcy.
    A wśród Ukraińców nie ma gejów?

--
  • 19.06.17, 18:08
    araceli napisała:

> No widzisz POLACY takich kwalifikacji nie mają - trzeba sprowadzać pracowników
    > z zagranicy big_grin

Polacy nie godzą się na bycie niewolnikami, chcą być pracownikami i traktowani jak pracownicy.

--
  • 19.06.17, 17:56
    araceli napisała:

> Oł rili? Setki tysięcy Ukraińców w PL to jakie 'umiejętności' mają?

Są pracowici. Umieją czytać i pisać, wprawdzie nie po polsku, ale szybko się uczą i przede wszystkim chcą się uczyć. Przyjechali do Polski nie po to, aby siedzieć na dobrym socjalu (bo u nas takiego nie ma), tylko aby wykonywać prace, której Polacy nie chcą i za pensje niższe od Polaków. Zdecydowana większość z nich pokończyła u siebie szkoły, wielu studia, jakieś umiejętności mają. Wprawdzie trudno im pracować w swoich zawodach w Polsce, ale pracują tam gdzie praca jest.
    No i się szybko integrują. Polska póki co, nie ma z nimi większych problemów.

--
  • 19.06.17, 18:41
    To na czyj koszt mieszkańcy Afryki żyli przez tysiące lat tak konkretnie?
  • 20.06.17, 11:06
    jeśli afrykańczycy przyjęliby do swoich makówek że 1, 2 dzieci to też jest fajnie, to może i z nakarmieniem mileliby mniej kłopotu?
  • 18.06.17, 22:15
    ilu jest Europejczyków? ponad 740 mln.
    Afrykańczyków ponad miliard i wszyscy będa z czasem chcieli przesiedlic do Europy.
    zaleją nas wszystkich. to kwestia jednego pokolenia.
    ciekawe, po ilu "uchodźców" będa chcieli wciskać państwom Europy i ilu będa cheieli wcisnąć Polsce big_grin
    to już nie bedzie 7 tysięcy. równie dobrze to może być 700 tysięcy a kto wie,czy nie więcej.
    i co ci głupole z Brukseli zrobią z tym fantem?

--
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
  • 18.06.17, 23:02
    Co zrobią? Nic, bo oni żyją w willach w bogatych dzielnicach gdzie kolorowy to ewentualnie ogrodnik/opiekunka do dzieci. A przed domem za państwowe pieniądze mają ochronę i kasę w szwajcarskich bankach która starczyła na utrzymanie wnuków i prawnuków. W zniszczonym/zasyfianych centum europejskich stolic są przejazdem .....co oni mogą wiedzieć o problemie.

--
    http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • kkalipso napisała:

> W zniszczonym/zasyfianych centum europejskich stolic są przejazd
    > em .....co oni mogą wiedzieć o problemie.

A ty kiedy byłaś w stolicy europejskiej ostatnio, choćby przejazdem?

Xsioonc
  • 19.06.17, 11:25
    Ja mieszkam i niestety, to prawda.

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • 19.06.17, 15:49
    Alpepe wracaj do kraju...
    Kraj Ci wybaczy emigrację
    Przyznasz mi pewną rację?
    Tu biało jest, lecz bezpiecznie
    Wszelkie dywagacje zbyteczne
    Dziewczęta spokojnie chodzą na baseny
    I nie są narażone na egzotyczne sceny
    Bezpieczne sylwestry, pikniki
    Nikt nie wyczenia kobietom zbiorowego fiki-miki

--
  • 19.06.17, 15:51
    Niech córki do Polski przyśle.
  • 19.06.17, 17:59
    kaz_nodzieja napisała:

> Alpepe wracaj do kraju...
    > Kraj Ci wybaczy emigrację
    > Przyznasz mi pewną rację?
    > Tu biało jest, lecz bezpiecznie
    > Wszelkie dywagacje zbyteczne
    > Dziewczęta spokojnie chodzą na baseny
    > I nie są narażone na egzotyczne sceny
    > Bezpieczne sylwestry, pikniki
    > Nikt nie wyczenia kobietom zbiorowego fiki-miki

gazet, ale z Ciebie poeta. big_grin

--
  • 19.06.17, 11:34
    Dokladnie, tylko wyjatkowy glupiec wierzy ze na 7 tysiacach sie skonczy, w przyszlym roku bedzie 10 tys, a w kolejnych 20 czy 50 tys.
  • 19.06.17, 11:41
    A ilu czeczenow przyjelismy i dlaczego to bylo ok?
  • 19.06.17, 11:54
    A ilu Czeczenow podjelo prace, w stosunku do tych co na panstwowym garnuszku siedza albo tych co na niemiecki socjal zwiali?
    W kwestii Czeczenii sprzatalismy po Rosji, teraz mamy sprzatac po US, moze Europejczycy powinni wreszcie uczyc sie na wlasnych bledach i dbac o siebie i swoje dzieci
  • 19.06.17, 13:31
    To dbaj lea dbaj. A Europa sama o siebie zadba, my w tym czasie przeksztalcimy sie w europejski batustan.
  • 19.06.17, 13:43
    Tak, tak, ostatnio w Londynie, Paryzu i Brukseli bylo widac jak zadbala
  • 19.06.17, 14:11
    A ostatni zamach w londynie pokazal jak wasz dyskurs zadbal. Wspomnij jeszcze o podpaleniu osrodka dla imigrantow w norwegii przez polakow, poczytaj komentarze ws ostatniego zamachu tychze polakow i zastanow sie jakie sa korelacje z jazda na Zydow w latach 30., tamci narodowcy no ochronili pieknie swoje rodziny
  • 18.06.17, 22:28
    A co tam: mówię 200 mln. Albo nawet bilion 400 mln.

Strach ma wielkie oczy i każdą głupotą się żywi.tongue_out

--
    I była zgroza nagłych cisz! I była próżnia w całym niebie!
    A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie? B.L.
  • 18.06.17, 22:35
    Ale iziula, czytałaś artykuł czy tylko tak piszesz? To jest do przewidzenia, że jeżeli klatki i warunki ekonomiczne drastycznie się pogorszą to co ludzie nie zechcą tam zostać i spokojnie umrzeć z głodu. Migracje pod wpływem zmian warunków klimatycznych istniały od zawsze tylko pierwszy raz jest nas aż tylu. I to nie będzie śmieszne dla Europy. Dlatego jestem jak najbardziej za działaniami mającymi poprawić warunki w Afryce, tylko w ten sposób można będzie powstrzymać tę falę.
    Klimat oczywiście a nie klatki.
  • 19.06.17, 08:03
    Jak ty chcesz zmieniać klimat? Jesteś bogiem?
    Dzięki ingerencji świata zachodu (szczepionki, antybiotyki) populacja Afryki przyrasta wykładniczo. Powtórzę: nie ma takiego kontynentu, ktory pomiesci i wykarmi miliardy afrykańczyków. Sprowadzenie ich do Europy jedynie spowoduje upadek naszej cywilizacji, a problem głodu na świecie będzie coraz bardziej narastał.
  • 19.06.17, 08:07
    Ale artykuł nie postuluje sprowadzania ich do Europy - wręcz przeciwnie - pomoc na miejscu. Tylko w mądrzejszy sposob niż do tej pory.
  • 19.06.17, 08:12
    Dotąd każda pomoc rozpływała się w biurokracji organizacji międzynarodowych + w dużej części była rozkradana przez lokalnych watażków i przywódców klanów. Odnośnie do pomocy międzynarodowej, chcesz wiedzieć ile euro dniówki ma delegowany przez instytucję UE do np. monitoringu przebiegu wyborów w ramach tzw. wspierania procesu demokratyzacji?
  • 19.06.17, 08:15
    Wiem. I wielkie przyjęcia z okazji "głodu". Dlatego uważam, że dotychczasowa pomoc jest durna i nieefektywna.
    Nie wierzysz w zmiany klimatyczne i pogarszającą się sytuację ekonomiczną Afryki?
  • 18.06.17, 22:50
    Mamy przyjąć całą głodującą Afrykę? Nasz przepustowość jest nieograniczona, a moce przerobowe naszej infrastruktury i instytucji nieskończone?
  • 18.06.17, 22:52
    Czytałeś artykuł? Czy tak sobie gadasz?
  • 18.06.17, 22:55
    No ja czytalam i nie rozumiem dlaczego najpierw jest o tym ze to przez zmiany klimatyczne a potem jednak ze chodzi o miejsca pracy. Jak beda miec prace to globalne ocieplenie tez odpusci?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • 18.06.17, 22:57
    chyba nie czytałaś - najpierw piszą o zmianach klimatycznych ORAZ sytuacji ekonomicznej.

• 18.06.17, 22:53
    Wystarczy spojrzeć na mapę..jak maleńka jest Europa. Koszmar!
  • 19.06.17, 08:05
    Zmiany klimatu to sytuacja naturalna: klimat na Ziemi zmienia się regularnie.
    Jedyne co nie jest normalne to przyrost naturalny 24% rocznie.
  • 19.06.17, 08:13
    Z tą drobną różnicą, że do obecnych zmian klimatu w znaczącym stopniu przyczynia się działalność pewnego gatunku.
  • 19.06.17, 08:17
    PROMIL kobieto - PROMIL nie procent!!

I tak - zmiany klimatu są regularne ale to nie oznacza, że teraz ich nie ma i nie wywołują migracji.

--
  • 19.06.17, 08:39
    Zmiany klimatyczne i Trump to jest akurat najmniejszy problem Afryki w tym momencie. Nawet jeśli cofnelibysmy zegar to Afryka sprzed 100 lat nadal nie byłaby w stanie wykarmić 1,2 miliarda ludzi. Jeszcze w roku 1950 w Afryce mieszkałp 220 mln ludzi.
    Pytam, który kontynent ich wykarmi jeśli dalej bedą w takim tempie się rozmnażać? Żaden. Sprowadzą zagładę na całą planetę.
  • 19.06.17, 08:54
    A jaka jest smiertelnosc wsrod noworodkow i dzieci? Jaka jest smiertelnosc w chorobach zakaznych i jak one sie rozprzestrzeniaja? I wojen nie ma?
    Zagładę to sprowadzamy ja i ty, droga Lauren, bo to my zużywamy zdecydowanie wiecej zasobów Ziemii niż przeciętny mieszkaniec Afryki.

I w opętaniu histerią warto może zauważyć, że w stabilnych, zamożnych krajach afrykańskich dzietność spada gwałtownie, jak spadła wszędzie na swiecie (dane z 2014: Botswana 2,37 Namibia 2,25). Wysoka jest tam, gdzie są niższy poziom rozwoju, wojny i głód. (Somalia 6.08)

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • 19.06.17, 11:58
    > Zagładę to sprowadzamy ja i ty, droga Lauren, bo to my zużywamy zdecydowanie wiecej zasobów Ziemii niż przeciętny mieszkaniec Afryki.

To teraz się zastanów co będzie gdy zaprosimy do Europy setki milionów mieszkańców Afryki, by żyli tak jak my i zużywali zasoby na równi z innymi.
    Największym zagrożeniem nie jest efekt cieplarniany, zanieczyszczenie środowiska, tylko przeludnienie Ziemi, bo to pociągnie za sobą wszystkie w/w zjawiska+głód, a co za tym idzie światowe wojny.
  • 19.06.17, 13:22
    lauren6 napisała:
    > tylko przeludnienie Ziemi, bo to pociągnie za sobą wszystkie
    > w/w zjawiska+głód, a co za tym idzie światowe wojny.

Cudownie - jak już wszyscy jesteśmy zgodni w temacie to czekamy na światłe pomysły rozwiązania problemu smile Masz jakiekolwiek?

--
  • 19.06.17, 13:30
    Ja mam taki pomysł by wszystkich przyjmować tak jak dotychczas. Nikomu nie możemy dać umrzeć w Afryce.
  • 19.06.17, 13:30
    Na pewno sciaganie Afrykanow do Europy jest mozliwe najgorszym rozwiazaniem problemu
  • 19.06.17, 13:38
    Bla, bla bla.

Czekam na propozycje ROZWIĄZANIA problemu. Macie JAKIEKOLWIEK?

--
  • 19.06.17, 13:54
    Ja mam taki, żeby dalej przyjmować biednych uchodźców. Nie możemy im tam dać umrzeć... buuuu..... nie róbmy tego!
  • 19.06.17, 13:56
    Pewnie, liczba ludnosci Afryki wzrasta co tydzien o milion, juz mozemy w Europie ustalac kwoty na kolejne 50 lat
  • 19.06.17, 14:00
    A może do Rosji? Miejsc tam mają dostatek.

--
  • 19.06.17, 13:54
    A Ty masz jakakolwiek?
    Bo przyjmowanie imigrantow do Europy zadnym rozwiazaniem takze nie jest. Co wiecej, jesli bedziemy tak dalej postepowac to wraz z nimi sciagniemy sobie ich problemy.
    Moim zdaniem jakims rozwiazaniem bylby afrykanski odpowiednik Planu Marshalla albo zgodnie z postrzeganiem antropologicznym w ogole nie ingerowac w tamte cywilizacje pozwalajac im sie samodzielnie rozwijac i ewoluowac. Niestety, ale ogromny przyrost naturalny w Afryce jest spowodowany pomoca humanitarna swiata, a niewielu ma odwage powiedziec, ze zaden kontynent nie da rady utrzymac takiej rzeszy ludzi. Obecnie plynie do nas wyz demograficzny bedacy efektem opieki medycznej i pomocy zywnosciowej z calego swiata....
  • 19.06.17, 14:00
    Ale jakie przyjmowanie? Juz sto razy pisalam ze zawracanie lodek, topienie ich czy tworzenie panstwa w afryce (ups) nie sa rozwiazaniami. Sa utopiami ktore wynikaja z nieznajomosci warunkow w Libii, ukladow politycznyc, geografii i prawa.
  • 19.06.17, 14:03
    A JAKIE rozwiazanie w takim razie proponujesz?
    JAKIE? Pozwalanie na osiedlenie i zycie na nasz koszt kazdego z 1,2 mld Afrykanow ktory zapragnie przyjechac do Europy?
    Jakie rozwiazania?
    Poza tym, nikt nie mowi o tworzeniu panstwa, tylko obozu dla uchodzcow, moze po kontrola ONZ
  • 19.06.17, 14:05
    Wyrównywanie poziomów życia - jedyne sensowne i długofalowe rozwiązanie. Paszczakowa podała wyżej jak spada dzietność wraz z podnoszeniem 'dobrobytu' (cudzysłów użyty celowo bo dobrobyt Namibii a dobrobyt Polski dzielą lata świetlne).

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • 19.06.17, 14:13
    W porzo. Wyrównywanie poziomów życia brzmi ok. Tyle, że te miliony migrujących z Rogu Afryki, Pakistanu, Afganistanu etc. chcą zachodniego - przynajmniej w warstwie wizualno-rozrywkowej - poziomu życia już teraz, a nie za kilka pokoleń.
  • 19.06.17, 14:18
    > W porzo. Wyrównywanie poziomów życia brzmi ok. Tyle, że te miliony migrujących
    > z Rogu Afryki, Pakistanu, Afganistanu etc. chcą zachodniego - przynajmniej w wa
    > rstwie wizualno-rozrywkowej - poziomu życia już teraz, a nie za kilka pokoleń.

A dziwisz im się?

Ciekawym dla mnie jest, że lewica od dziesięcioleci trąbi, że problem narasta a kiedy w końcu wybuchł to nagle wszyscy oczekują pstryknięcia palcami i rozwiązania problemu TERAZ.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • 20.06.17, 09:34
    Nie dziwie sie, ale nie zgadzam sie aby zyli na moj koszt. Ja mam kogo utrzymywac
  • 19.06.17, 14:21
    Oni chcą poziomu życia europejskiej klasy średniej (bo przecież nie poziomu z lubelskiej wsi), natomiast wydają się nie rozumieć, że za tym poziomem życia kryje się ciężka praca, do której wykonania potrzebne jest odpowiednie wykształcenie.
  • 19.06.17, 14:24
    lauren6 napisała:
    > Oni chcą poziomu życia europejskiej klasy średniej (bo przecież nie poziomu z l
    > ubelskiej wsi), natomiast wydają się nie rozumieć, że za tym poziomem życia kry
    > je się ciężka praca, do której wykonania potrzebne jest odpowiednie wykształcen
    > ie.

Jeżeli 'ciężką pracą' nazywasz zyski wielkich korpo oparte na niewolniczej pracy 3 świata to pokazujesz pięknie, że nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz.

--
  • 19.06.17, 14:34
    Wzrusza mnie twoja forumowa przemiana. Pierwsza forumowa antyglobalistka big_grin Aż się dziwię, że nie odkopalaś watku o partii Razem żeby odszczekać co pisalaś o Zandbergu big_grin
  • 19.06.17, 14:39
    lauren6 napisała:
    > Pierwsza forumowa antyglobalistka big_grin

Wręcz przeciwnie - GLOBALISTKA. NA świat trzeba patrzeć całościowo bo jak widać to system naczyń połączonych.

--
  • 19.06.17, 14:29
    Tego samego chcą emigranci z naszych kręgów kulturowych big_grin Naprawdę nie jesteśmy tak daleko od emigrantów z Afryki jak nam się wydaje.

Europa Zachodnia najpierw zapłaciła za swój dobrobyt emigracją z Europy Środkowej, a teraz zapłaci emigracją z Afryki. Polska ma tego pecha i szczęście, że jest dziś w UE. Gdyby nie była pewnie inaczej oceniałaby obecną sytuację.

--
    "Keep me searching for a heart of gold
    You keep me searching and I'm growing old
    Keep me searching for a heart of gold
    I've been a miner for a heart of gold"
  • 22.06.17, 10:30
    tak jak my 40 lat temu. chcieliśmy czekolady (a nie wyrobu czekoladopodobnego) teraz a nie dla naszych wnuków smile i jak Niemcy z NRD którzy chcieli Volkswagena a nie trabanta smile patrz pani jakie afrykańskie zwyczaje smile

--
    Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
  • 19.06.17, 14:16
    > Wyrównywanie poziomów życia - jedyne sensowne i długofalowe rozwiązanie.

Ludność UE to plus minus pół miliarda ludzi. Załóżmy optymistycznie, że połowa z nich pracuje. Musza utrzymać siebie oraz płacą podatki na utrzymanie drugiej połowy niepracujących: dzieci, emerytów, bezrobotnych. Chcesz, żeby dodatkowo pracujacy lud Europy wyrownywał poziom (czytaj: utrzymywał) miliard ludzi w Afryce??? Wiesz, że nie ma magicznego worka z pieniędzmi i komuś te pieniądze trzeba będzie ZABRAĆ?
  • 19.06.17, 14:20
    Zdaje się, że Pikety i Żizek mają jakieś pomysły. tongue_out
  • 19.06.17, 14:21
    Piketty
  • 19.06.17, 14:20
    lauren6 napisała:
    > Chcesz, żeby dodatkowo p
    > racujacy lud Europy wyrownywał poziom (czytaj: utrzymywał) miliard ludzi w Afry
    > ce??? Wiesz, że nie ma magicznego worka z pieniędzmi i komuś te pieniądze trzeb
    > a będzie ZABRAĆ?

Może zacząć od UCZCIWYCH stawek za pracę poza Europą? Ja wiem, że jako zwolenniczka TANIO TANIO TANIO masz w 4 literach ile zarabia ludek w kopalni w Afryce ale niestety obecne problemy są pokłosiem właśnie takiej, pielęgnowanej latami postawy.

--
  • 19.06.17, 14:25
    > Ja wiem, że jako zwolenniczka TANIO TANIO TANIO masz w 4 literach ile zarabia ludek w kopalni w Afryce

Nie kłam.

• 19.06.17, 14:25
    >>>> Wyrównywanie poziomów życia - jedyne sensowne i długofalowe rozwiązanie. Paszczakowa podała wyżej jak spada dzietność wraz z podnoszeniem 'dobrobytu' (cudzysłów użyty celowo bo dobrobyt Namibii a dobrobyt Polski dzielą lata świetlne).

Miliardy dolarow, ktore ida na Afryke od dziesiecioleci pokazuja jak bardzo ta pomoc jest marnotrawiona, przejadana i niszczona i NIC, absolutnie NIC z niej dla afrykanskiego dobrobytu nie wynika. Od dziesiecioleci najwiekszym problemem wiekszosci krajow afrykanskich jest wyuczona BEZRADNOSC, o czym madre organizacje pomocowe trabia od dawna. I co? I nadal pikajace serduszka uwazaja, ze trzeba kase pakowac, a mlodziency siedza pod baobabem i graja w gierki na komputerze, podczas gdy wolontariusze z Europy buduja kolejna studnie, szkole. Problemem afryki jest MENTALNOSC, o czym wie ktokolwiek kto mial do czynienia z ludzmi z tego kontynentu.

--
    "Lekarz czy naukowiec nie musi od razu publikacji wydawać, żeby być wiarygodny." by bian-ca
  • 19.06.17, 14:28
    d.o.s.i.a napisała:
    > Miliardy dolarow, ktore ida na Afryke od dziesiecioleci pokazuja jak bardzo ta
    > pomoc jest marnotrawiona, przejadana i niszczona i NIC, absolutnie NIC z niej d
    > la afrykanskiego dobrobytu nie wynika. Od dziesiecioleci najwiekszym problemem
    > wiekszosci krajow afrykanskich jest wyuczona BEZRADNOSC, o czym madre organizac
    > je pomocowe trabia od dawna. I co? I nadal pikajace serduszka uwazaja, ze trzeb
    > a kase pakowac, a mlodziency siedza pod baobabem i graja w gierki na komputerze
    > , podczas gdy wolontariusze z Europy buduja kolejna studnie, szkole. Problemem
    > afryki jest MENTALNOSC, o czym wie ktokolwiek kto mial do czynienia z ludzmi z
    > tego kontynentu.

O proszę - kolejna z ferajny się napatoczyła.

To słucham pomysłów - chcecie strzelać do tych ludzi? Nie macie szans - ich jest więcej. Pomysły czy tylko szczekanie?

--
  • 19.06.17, 14:31
    Pozostawić ich samych sobie by własnymi rekami się czegoś dorobili, bo rozbuchany socjal rozleniwia.
    Pojęlaś to swoją lewicowa głową przesiaknietą sojowym latte czy trzeba napisać drukowanymi literami?
  • 19.06.17, 14:34
    lauren6 napisała:
    > Pozostawić ich samych sobie by własnymi rekami się czegoś dorobili, bo rozbucha
    > ny socjal rozleniwia.

Czyli zamykamy oczy i udajemy, że problemu nie ma. Jakież to dojrzałe! Nie ma szans - jest ich więcej niż nas jak sama zauważyłaś.

I nadal udajesz, że Europa nie dorobiła się na wyzysku 3 świata tylko własną pracą korpoludków jak Ty na przykład big_grin big_grin big_grin

--
  • 19.06.17, 14:35
    Europa Zachodnia może i tak.
    Nie poczuwam się do odpowiedzialności za zyski np. Francji czy Belgii z kolonii czy niemieckie zyski z pracy tureckich gastarbeiterów.
  • 19.06.17, 14:39
    Polska jak na razie tylko zyskała na członkostwie w UE. No chyba, ze czegoś nie wiem. Emigranci tu też nie walą, a przy tym jak dużym narodem i państwem jest Polska nawet tych kwot emigranckich nie odczuje. No ale jest na czym wygrywać kolejne wybory..

--
  • 19.06.17, 14:42
    A dasz gwarancję, że faktycznie zakończy się na owych 7000?
    I czy nikt nie będzie miał do nas pretensji gdy 80% z nich (jak z Litwy) ucieknie za naszą zachodnią granicę?

--
  • 19.06.17, 14:47
    Nie, ja nie dam co żadnej gwarancji, bo niby dlaczego miałabym dawać. Jednak wóz albo przewóz.

--
  • 19.06.17, 14:41
    > Europa Zachodnia może i tak.
    > Nie poczuwam się do odpowiedzialności za zyski np. Francji czy Belgii z kolonii
    > czy niemieckie zyski z pracy tureckich gastarbeiterów.

Ale chętnie z tych zysków korzystałaś jak kasa z UE płynęła?

--
  • 19.06.17, 14:43
    Kto wygrywał przetargi na autostrady ze środków UE? Polskie firmy? Przypomnisz mi kto na tym zarabiał?

--
  • 19.06.17, 14:49
    W sumie po co te autostrady big_grin Prawda?

--
  • 19.06.17, 14:54
    Odnoszę się do tego kto na tym zarobił i jakim kosztem.
    Mała podpowiedź - nie, nie były to polskie firmy.
    Wy naprawdę myślicie, że kraje UE są dobroduszne i dają nam te środki za frajer?

--
  • 19.06.17, 15:01
    No to ty mi odpowiedz kto na tym zarobił big_grin Skoro będziemy teraz odliczać jak Polska straciła na członkostwie, to ja sobie poczytam i poczekam na polexit smile W końcu zawsze twierdziłam, ze PIS wyprowadzi Polskę z UE.

--
  • 19.06.17, 15:06
    Dla mnie od początku było jasne, że UE to nie są pikające serduszka, którym nagle zrobiło się smutno jak to w Jałcie wydmuchały Polskę i z powodów wyrzutów sumienia postanowily nam podać pomocną dłoń. Ta współpraca opłacala się obu stronom.

Z tego forum dowiedziałam się, że zachód Europy to samo dobro, które obdarzyło Polske bezinteresowna pomocą z potrzeby serca.

Mam nadzieję, że wypisujac takie bzdury trollujecie? suspicious
  • 19.06.17, 15:12
    Ja się nie zamierzam kłócić co sobie tam w głowie poukładałaś. Uchodźcy ciągną do Europy Zachodniej. Nie do Polski. Jak Polska nie chce mieć nic wspólnego to kto stoi na przeszkodzie? Koniec tematu. Tylko nie marudź na PIS big_grin

--
  • 19.06.17, 17:29
    lauren6 napisała:
    > Dla mnie od początku było jasne, że UE to nie są pikające serduszka, którym nag
    > le zrobiło się smutno jak to w Jałcie wydmuchały Polskę i z powodów wyrzutów su
    > mienia postanowily nam podać pomocną dłoń. Ta współpraca opłacala się obu
    > stronom.

Ta współpraca była postulowanym tutaj wyrównywaniem poziomów bo mądrzy ludzie wiedzą, że nierówności prowadzą tylko do problemów. Jakoś sama widzisz opłacalność ale jak chodzi o tylko o Ciebie.

--
  • 19.06.17, 18:08
    >>> Ta współpraca była postulowanym tutaj wyrównywaniem poziomów bo mądrzy ludzie wiedzą, że nierówności prowadzą tylko do problemów. Jakoś sama widzisz opłacalność ale jak chodzi o tylko o Ciebie.

Wyrownanie roznic NIE polega na rozdaniu potrzebujacym swojego majatku i znizeniu sie do ich poziomu, a to wlasnie postulujesz wpuszczajac do malenkiej Europy miliard afrykanczykow.

--
    "Polacy to jedna z najbardziej nietolerancyjnych, niesolidarnych i zawistnych narodowości, jakie poznałam na emigracji." by Rosapulchra-0
  • 19.06.17, 18:44
    d.o.s.i.a napisała:
    > Wyrownanie roznic NIE polega na rozdaniu potrzebujacym swojego majatku i
    > znizeniu sie do ich poziomu, a to wlasnie postulujesz wpuszczajac do malenkiej
    > Europy miliard afrykanczykow.

Ja postuluję? Przestań się bić z własnymi urojeniami może smile

I nadal czekam na jakieś propozycje. Mamy się otoczyć murem i żyć w jakimś zobmie-świecie?

--
  • 19.06.17, 18:47
    >>> Ja postuluję? Przestań się bić z własnymi urojeniami może smile

No, postulujesz wyrownianie dochodu, ale jakos nie napisalas jak to osiagnac, poza jakimis glupotami na temat zrownania pensji. Propagujesz rowniez wpuszczanie milionow afrykanczykow do Europy, co wiaze sie, uwaga, uwaga, z rozdzaniem majatku. Wiec tak, postulujesz wlasnie to co napisalam.

>>> I nadal czekam na jakieś propozycje. Mamy się otoczyć murem i żyć w jakimś zobmie-świecie?

Tak, dokladnie, tak mamy zrobic. Granice panstwowe istnieja od setek lat, i niech tak pozostanie.

--
    "Polacy to jedna z najbardziej nietolerancyjnych, niesolidarnych i zawistnych narodowości, jakie poznałam na emigracji." by Rosapulchra-0
  • 19.06.17, 18:50
    d.o.s.i.a napisała:
    > poza jakimis glupotami na temat zrownania pensji.

Aaa... to głupota. Dlatego Dosia siedzi w Jukeju big_grin Błahahahahaha big_grin

> Tak, dokladnie, tak mamy zrobic. Granice panstwowe istnieja od setek lat, i nie
    > ch tak pozostanie.

I naiwna Dosia myśli, że to coś da bo przecież setki lat nikt nigdy granic nikomu nie najeżdżał big_grin big_grin big_grin

--
  • 19.06.17, 18:55
    >>> Aaa... to głupota. Dlatego Dosia siedzi w Jukeju big_grin Błahahahahaha big_grin

Ke? Siedze w UKeju bo nie moge w Stanach i paru innych krajach. Jednakze nie wsiadam na ponton i nie szturmuje granicy amerykanskiej, kumasz, czy nie? Podobnie jak nie szturmowalam granicy UE przed wpuszczeniem do niej Polakow tylko grzecznie siedzialam w Polsce.

>>> I naiwna Dosia myśli, że to coś da bo przecież setki lat nikt nigdy granic nikomu nie najeżdżał big_grin big_grin big_grin

No, najezdzal. I co z tego wynika? Ze mamy je zniesc?

--
    "pasywną agresję wobec twoich wypowiedzi stosuję najzupełniej świadomie" by Sumire
  • 19.06.17, 19:02
    d.o.s.i.a napisała:
    > Ke? Siedze w UKeju bo nie moge w Stanach i paru innych krajach.

Siedzisz w Ujekuj bo Ci WIĘCEJ PŁACĄ niż w Polsce. Tyle filozofii.

> No, najezdzal. I co z tego wynika?

Wojny, mordy, gwałty głód - Twoja jak widać wymarzona przyszłość.

--
  • 19.06.17, 19:07
    >>> Siedzisz w Ujekuj bo Ci WIĘCEJ PŁACĄ niż w Polsce. Tyle filozofii.

No i? Co z tego wynika? Bo chyba stracilas watek...

>>> Wojny, mordy, gwałty głód - Twoja jak widać wymarzona przyszłość.

Ale to Ty wlasnie taka przyszlosc nam gotujesz otwierajac granice i wpuszczajac 1.5mld afrykanczykow. Wiec z czym polemizujesz?

--
  • 19.06.17, 19:18
    d.o.s.i.a napisała:
    > No i? Co z tego wynika?

Gdyby porównywalne stawki płacili Ci w PL siedziałabyś w PL.

Może więc zamiast zmieniać świat w zombie-apocalypse zacząć PŁACIĆ pracownikom trzeciego świata WIĘCEJ?

--
  • 19.06.17, 19:23
    Ale kto ci broni płacić więcej? Załóż firmę, zatrudnij i plac!

--
    "...jej problemem byl rasizm, z tym ze chodzilo o bullying, bo jesli rasizm to musieliby jej dokuczac ciemnoskorzy." by Najma78
  • 19.06.17, 19:26
    d.o.s.i.a napisała:
    > Ale kto ci broni płacić więcej? Załóż firmę, zatrudnij i plac!

Tyle zrozumiałaś? <FACEPALM>

--
  • 19.06.17, 19:49
    A jak inaczej można to zrozumieć? Kto ma niby płacić?

--
    "...jej problemem byl rasizm, z tym ze chodzilo o bullying, bo jesli rasizm to musieliby jej dokuczac ciemnoskorzy." by Najma78
  • 20.06.17, 09:55
    Przez setki lat granic BRONIONO, a nie zwozono najezdzcow
  • 20.06.17, 09:54
    Dlaczego murem? Wystarczy ochrona granic
  • 20.06.17, 10:47
    Myślę, że w przypadku Kropki to zwykła niewiedza, w przypadku inteligetniejszych forumowiczek celowe wprowadzanie w błąd i udawanie.

--
  • 19.06.17, 14:45
    YYyyy, proces dekolonizacji zakończył się na początku lat 90-tych uzyskaniem niepodległości przez Namibię. Tureckich pracowników niemiecki przemysł ściągał w latach 70-tych.
    Problem był już dawno, a polityka zamkniętych oczu dała to co dała. Dlatego lauren, na zdrowie.

--
  • 19.06.17, 14:50
    Czyli twoim pomysłem na Afrykę jest pompowanie tam jeszcze wiekszej ilosci pieniędzy z Europy, co jak widać nie przynosi efektów.
  • 19.06.17, 14:56
    Nie ma prostych rozwiązań, ale jak na dłoni widać, że zamykanie oczu oraz nierówność w poziomie życia, mają swoje konsekwencje. Realne.

--
  • 20.06.17, 09:52
    Europa Zachodnia moze i tak, Polska nie. Dlaczego mamy placic cudze zobowiazania
  • 20.06.17, 10:03
    lea.letizia napisał(a):
    > Europa Zachodnia moze i tak, Polska nie. Dlaczego mamy placic
    > cudze zobowiazania

Polska nie korzysta z bogactwa Europy? Ty nie kupujesz rzeczy produkowanych w krajach trzeciego świata?

--
  • 20.06.17, 10:43
    Kupuje, nie dostaje za darmo.

--
  • 20.06.17, 10:56
    To jeszcze moze zaproponuj JAK zmusic wielkie koncerny aby placily wiecej robotnikom z trzeciego swiata?
    Ja jak najbardziej jestem za, nawet gdyby to bylo zwiazane ze wzrostem cen, ale realnie widze trudnosci - po prostu koncerny tak latwo z zyskow nie zrezygnuja.
    Ale, ja place ustalona cene za te artykuly, ok, moge zaplacic wiecej, ale nie zgadzam sie na utrzymywanie niezadowolonych Afrykanczykow i na ryzyko zwiazne z ich przyjmowaniem
  • 20.06.17, 11:00
    Nie wiem jak. Może tam gdzie płacą podatki powinna być większa kontrola nad metodami uzyskiwania zysków? Może prawo państw "inwestujących" w Afryce, powinno nakazywać warunki pracy przedsiębiorstw także poza granicami? Na całej ścieżce produkcji/sprzedaży?
  • 20.06.17, 11:06
    Te wielkie koncerny nie są też polskie.

--
  • 20.06.17, 11:22
    Ale my też korzystamy z ich usług. Ba , firmy polskie też tam istnieją. Nie da się wypisać ze światowej gospodarki.
  • 20.06.17, 11:31
    Istnieją w dużo mniejszej proporcji. Nie mam nic przeciwko żeby według owych proporcji poszczególne kraje przyjmowały imigrantów z Afryki.
    Jakoś póki co nr 1 w tym temacie czyli Stany Zjednoczone wcale się do tego nie palą.

--
  • 19.06.17, 14:48
    Jeżeli są tak samo uzbrojeni to owszem - bez szans. Śmiem jednak przypuszczać, że na chwilę obecną nadal lepiej uzbrojona jest druga strona.

--
  • 19.06.17, 19:28
    I wierzysz w to, ze nie znajdzie sie chetny do pomocy "biednym Afrykanom do ktorych Europejczycy strzelaja"? Bo ja tam bym raczej przyjmowala zaklady, kto postanowi wykorzystac dobra marketingowo okazje do zrobienia kuku Europie - Chiny? Rosja? USA? Iran?
  • 20.06.17, 09:38
    A Ty co chcesz z nimi robic? Brac na swoje utrzymanie?

A jesli chodzi o strzelaniny, to zwykle wygrywaja ci ktorzy maja wiecej i lepszej broni
  • 22.06.17, 10:32
    tia.... a już najwięcej to w Kongo zainwestował król Leopold (którego pomnik stoi przed parlamentem europejskim). Aby uzasadniać zużycie kul kazał obcinać ręce zastrzelonym zbieraczom kauczuku. Lata Wolnego Państwa KOngo to śmierć 8-10 mln. ludzi (przy ówczesnym zaludnieniu). Pomoc jak się patrzy prawda?

--
    Pustka w człowieku ma kształt Boga i tylko On może ją zapełnić
    Wyrównanie poziomów życia już mieliśmy. Jesteś w takim wieku, że możesz nawet pamiętać (przynajmniej końcówkę) tych pięknych czasów, której jednak upadły wraz z rokiem 1989.

--
  • 19.06.17, 14:14
    Dlaczego nie są rozwiązaniem?
  • 19.06.17, 15:43
    >Niestety, ale ogromny przyrost naturalny w Afryce jest spowodowany pomoca humanitarna swiata, a niewielu ma odwage powiedziec, ze zaden kontynent nie da rady utrzymac takiej rzeszy ludzi. Obecnie plynie do nas wyz demograficzny bedacy efektem opieki medycznej i pomocy zywnosciowej z calego swiata....

Tak, te murzynki to takie zwierzątka, sami nie mają ani lekarzy, ani pól uprawnych, ani przemysłu, ani dróg nie budują, ani szpitali... Czytasz to co piszesz czasami? Masz pojęcie, jaki skok cywilizacyjny zrobiło wiele państw afrykańskich przez ostatnie 30 lat? (Czego efektem jest zawsze początkowe zwiększenie, a następnie zmniejszenie rozrodczości). Jak spadł analfabetyzm, wzrosło wykszałcenie, wzrósł PKB? Nie no, po co cokolwiek wiedzieć, jeszcze prosty obrazek biednych, glupich i mnożących się jak króliki niby-ludzi sie zaburzy.

I żadne miliardy nie będą chciały przyjechać do Europy, ogarnij się. Natomiast owszem, Europa musi myśleć o programie imigracyjnym. Polska, której grozi wyludnienie, w szczególności.

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • 19.06.17, 15:57
    >>>>.
    Tak, te murzynki to takie zwierzątka, sami nie mają ani lekarzy, ani pól uprawnych, ani przemysłu, ani dróg nie budują, ani szpitali...

Niestety, ale tak trochę jest, bo dla murzynka to najwieksza ujma jest stosowanie prezerwatywy, o czym byś wiedziała gdybyś sie zainteresowała choćby tematem epidemii HIV, który dewastuje Afrykę. Kasa na srodki przeciwwirusowe które obecnie pompuje sie w Afrykę jest przeogromna, a oni? Plugiem ich nie zaciągniesz żeby sie leczyli, bo oni swoja dumę przecież maja! Trzeba ich błagać żeby sie leczyli, z prezerwaty (darmowych!) nikt nie korzysta. Taka właśnie jest mentalność. A Wy to chcecie miec w Europie...

--
    1. ICSI-long, 375 Menopur, 1AV, 1PQ, BFN
    2. ICSI-short, 450 Menopur, 1x5AA, 4 frozen, BFN (heparin)
    3. FET- 2x5AA, BFN (endo scratch, acup, folic) + 4. FET- 1x5AA, 1x4AA, BFN (endo scratch, heparin, prednisolone, folic, vitD)
    5. ICSI- short, 225 Menopur, 2xBL (FAMSI, AH) - BFN, 2x1BB frozen
  • 22.06.17, 10:34
    aha, a to że do 1960 r. w wielu - obecnych - państwach afrykańskich (wtedy w koloniach) nie wolno było się miejscowym kształcić i w efekcie gyd np. Belgowie wyszli z Kongo w kraju zostało 5 (słownie: pięciu) lekarzy to sami mieszkańcy Kongo wymyślili?

--
    In God we trust, everybody else pays cash
  • 19.06.17, 14:03
    A czemu mamy mieć? To nie nasz interes. Na szczęście.

--
  • 19.06.17, 16:41
    Humanitarnych nie ma. No chyba że chcemy stosować "rozwiązania" jak w "Inferno" Dana Browna.
  • 19.06.17, 18:24
    araceli napisała:

> Czekam na propozycje ROZWIĄZANIA problemu. Macie JAKIEKOLWIEK?

Przymusowa sterylizacja. tongue_out
    Można być mieć np. 2-3 dzieci, a później sterylizacja.

--
  • 19.06.17, 19:00
    >araceli napisała:

> Czekam na propozycje ROZWIĄZANIA problemu. Macie JAKIEKOLWIEK?
    Przymusowa sterylizacja. tongue_out
    Można być mieć np. 2-3 dzieci, a później sterylizacja. <

Rewelacyjny pomysl. Jako ze chwilowo nie wiem, jak mielibysmy to przepowadzac poza naszymi granicami proponuje zaczecie od siebie:
    1. Przymusowe zaplodnienia. Kazda Polka z wyksztalceniem conajmniej srednim ma urodzic conajmniej czworke dzieci.
    2. Przymusowa sterylizacja biednych. Polki, ktore kiedykolwiek otrzymywaly pomoc z MOPSU beda mogly miec gora 2 dzieci, a pozniej sterylizacja.
  • 19.06.17, 19:02
    Mysle ze jak wprowadzimy to w zycie, to i Afrykanczycy nam nie zaszkodza.
  • 19.06.17, 19:20
    sasanka4321 napisała:

>
    > Rewelacyjny pomysl.

Uważam, że nie najgorszy.

... proponuje zaczecie od siebie:
    1. Przymusowe zaplodnienia. Kazda Polka z wyksztalceniem conajmniej srednim ma urodzic conajmniej czworke dzieci.

Jeżeli o mnie chodzi, to za późno. big_grin Właśnie przechodzę menopauzę, a właściwie "mendopauzę" big_grin
    Ludzi na świecie jest za dużo, a nie za mało. tongue_out
    Ja patrzę na to inaczej. Gdybym miała dzieci, to moje dzieci byłyby już dorosłe i byłoby może czterech bezrobotnych więcej, a tak jest czterech bezrobotnych mniej. big_grin

> 2. Przymusowa sterylizacja biednych.

Biedni mogliby mieć w/g mnie góra 1 dziecko. Jakie życie i jaki start w dorosłość mogą zapewnić dziecku biedni rodzice? Zdecydowana większość ludzi na planecie Ziemia, niewiele by straciła, gdyby się nie urodziła.

Polki, ktore kiedykolwiek otrzymywaly pomoc z MOPSU beda mogly miec gora 2 dzieci, a pozniej sterylizacja.

Dokładnie, ale rozszerzyłabym to na wszystkie kobiety świata, zwłaszcza w biednych krajach.
    I jeszcze: patologia w każdym kraju - przymusowa sterylizacja, ani jednego dziecka.
    Niedawno gdzieś w necie lub na tym forum, przeczytałam (ktoś napisał), że człowiek to taki gatunek, który najpierw się rozmnaża, a później buduje gniazdo. Uważam, to za bardzo trafne spostrzeżenie i gdyby człowiek najpierw budował gniazdo, później myślał o rozmnażaniu to: ileż krzywd, łez i kłopotów - miałby człowiek mniej. tongue_out

--
  • 19.06.17, 19:26
    A z ciekawości - kto miałby pokrywać koszty tych przymusowych sterylizacji na taką skalę?
  • 19.06.17, 19:52
    sumire napisała:

> A z ciekawości - kto miałby pokrywać koszty tych przymusowych sterylizacji na taką skalę?

Zamiast rozdawać im gumki, to lepiej wprowadzić przymusową sterylizację, bo wtedy jest pewność, że się nie będą rozmnażać jak króliki. Bogaty świat, pomaga dużo Afryce, ale ta pomoc jest źle wykorzystywana.
    Kiedyś oglądałam reportaż o biednych ludziach w Afryce (nie pamiętam kraju) i jedna z Murzynek mając już 8. dzieci mówiła, że jej największym zmartwieniem jest, jak wykarmić te dzieci. W reportażu nic nie było o tym, czy ona pracuje, czy ojciec dzieci pracuje, z czego się utrzymują. A moim zdaniem jej największym zmartwieniem powinno być: jak nie mieć więcej dzieci. Ale takie myślenie wynika ze świadomości. Tak myślimy my. Ona żyje w/g tradycji i mentalności swojego środowiska, rodziny, religii. sad

--
  • 19.06.17, 20:44
    Mówisz o ludziach a nie o zwierzętach. Wstrętne jest to co napisałaś a raczej w jaki sposób napisałaś o ludziach takich jak my.

--
    "Nigdy nie powiedziałem, że nie jesteś dobry w tym, co robisz... Po prostu to, co robisz, jest bezwartościowe."
    by Sheldon Cooper
  • 19.06.17, 22:11
    iziula1 napisała:

> Mówisz o ludziach a nie o zwierzętach. Wstrętne jest to co napisałaś a raczej w
    > jaki sposób napisałaś o ludziach takich jak my.

A co ja takiego strasznego napisałam?

--
  • 20.06.17, 09:39
    Ja bym powiedziała, że od ludzi takich jak my, wymaga się więcej. Opisz tę historię na forum: matka 8 dzieci rozklada ręce, że nie ma za co ich wykarmić. Pomiń drobny szczegół, że nie chodzi o pania z Afryki. Zgadnij jakie będą odpowiedzi komentujących?

Tobie już się włączyła poprawność polityczna. Jest Murzynka, więc absolutnie nie wolno pisać o ograniczaniu rozrodu, bo to rasizm i eugenika. Fakty sa takie, że dzieci tej pani będą niedożywione, umrą z głodu, bo utrzymanie takiej gromadki nawet w Europie to jest wyczyn finansowy. Nie ma takich pieniędzy, które pomogą tym ludziom jesli oni nie pomogą sami sobie i nie przestaną płodzić dzieci skazanych na głód.
  • 20.06.17, 09:50
    10/10
    Zawsze twierdzilam, ze dzieci powinno sie miec tyle, ile jest sie w stanie utrzymac, jesli pani z Afryki nie stac na zadne dziecko, to niech ich nie rodzi, a nie urodzi 8 i lament, ze umieraja z glodu i swiat ma pomagac
  • 20.06.17, 09:53
    Pomiń drobny szczegół, że nie chodzi o pania z Afryki

Wymaga się "więcej", bo mamy inne narzędzia.

Porównaj dostęp do lekarza, antykoncepcji, pracy i edukacji "pani z Afryki" do pani np z Polski.
  • 20.06.17, 09:54
    Niedawno był wątek o polskiej matce 15 dzieci. Roiło się od opinii jak tak można (mimo, że rodzina niepijąca).
    Albo nawet jak któraś z naszych zastanawia się w wieku 40 lat czy nie mieć kolejnego dziecka większość mówi by dała sobie spokój, bo ryzyko wad, bo ma już jedno zdrowe dziecko i po co jej znowu w pieluchy wchodzić.

--
  • 20.06.17, 10:00
    lauren6 napisała:
    > Tobie już się włączyła poprawność polityczna. Jest Murzynka, więc absolutnie ni
    > e wolno pisać o ograniczaniu rozrodu, bo to rasizm i eugenika. Fakty sa takie,
    > że dzieci tej pani będą niedożywione, umrą z głodu, bo utrzymanie takiej gromad
    > ki nawet w Europie to jest wyczyn finansowy. Nie ma takich pieniędzy, które pom
    > ogą tym ludziom jesli oni nie pomogą sami sobie i nie przestaną płodzić dzieci
    > skazanych na głód.

Dzietność według krajów:
    Niger 6,89
    Mali 6,16
    Burundi 6,14
    Somalia 6,08
    ...
    Botswana 2,37
    Namibia 2,25
    Południowa Afryka 2,23

Może wyjdźmy z wiedzy o Afryce poza murzynka babmo?

--
  • 20.06.17, 08:04
    W reportażu nic nie było o tym, czy ona pracuje, czy ojciec dzieci pracuje, z czego się utrzymują.

Zapewne żyją z zasiłków. A mogłyby dzieci chociaż w czasie wakacji popracować w Starbucksie. czy chociaż papierki przekładać w jakimś korpo. Nie tylko zarobiłyby na swoje potrzeby, ale miałby już coś w CV - jak znalazł po skonczeniu studiów.
  • 20.06.17, 20:04
    joa66 napisała:

> Zapewne żyją z zasiłków. A mogłyby dzieci chociaż w czasie wakacji popracować w Starbucksie. czy chociaż papierki przekładać w jakimś korpo. Nie tylko zarobiłyby na swoje potrzeby, ale miałby już coś w CV - jak znalazł po skonczeniu studiów.

Nie pamiętam jaki to był kraj, ale na pewno, jakiś bardzo biedny w Afryce. Nie sądzę, żeby tam były jakieś zasiłki, w ogóle nie wiem czy tam jest Starbucks i McDonald. Jeżeli ci ludzie umieliby pisać i czytać, to już byłoby dobrze, a o czymś takim jak studia, to nie wiem czy w ogóle słyszeli. sad
    Bohaterka reportażu, nie była wyjątkiem, tam tak ludzie żyją i zdecydowana większość ma dużo dzieci.

--
  • 20.06.17, 10:07
    A nie sadzisz, ze koszty prezerwatyw, pomocy medycznej, szczepien, pomocy zywnosciowej dla kilkorga dzieci sa wielokrotnie wieksze niz sterylizacja ich potencjalnej matki?
  • 20.06.17, 10:11
    Ale własnie o to chodzi, żeby to nie była "pomoc" tylko, żeby ta "matka" mogła zarobić na potrzeby swoje i dzieci.

p.s. A sterylizacja powinna być dostępna NA ŻYCZENIE.
  • 20.06.17, 10:12
    I nie zapominajny, że wiele ludzi tam 'zarabia" ale na nasze potrzeby, a nie na potrzeby swoich najbliższych.
  • 20.06.17, 10:22
    joa66 napisała:
    > I nie zapominajny, że wiele ludzi tam 'zarabia" ale na nasze potrzeby, a nie na
    > potrzeby swoich najbliższych.

Niestety mam wrażenie, że do niektórych to nie dotrze nigdy uncertain

--
  • 20.06.17, 10:16
    Myslisz ze nawet w Europie kazda matka jest w stanie zarobic na 8 dzieci? Moze taka z dyrektorska pensja, ale juz taka z chocby nauczycielska juz nie.
    Roznica polega na tym, ze rozsadna osoba najpierw przeanalizuje zasoby i do ich wielkosci dopasuje liczbe dzieci.

Masz racje, na zyczenie, ale w takim przypadku pomoc swiatowa tez powinna byc uzalezniona "od zaslug", czyli pani dostanie ja jesli sie dostosuje iloscia i dbaniem o ksztalcenie dziecka do wymogow tych co pomoc oferuja.
    Jesli urodzi 10 dzieci, jej wybor, jej decyzja, ale niech je sama utrzymuje, a nie oczekuje pomocy
  • 20.06.17, 10:19
    Powtórzę - nie widzisz różnicy w dostępnych narzędziach, chociażby do planowania rodziny?
  • 20.06.17, 11:01
    Joa, nikt tu nie pisze o przymusowych sterylizacjach. Imo powinno się powiązać pomoc ze sterylizacją po urodzeniu 1-2 dzieci. Jeśli ktoś woli rodzić jedno dziecko za drugim widać stać go na taki poziom życia i pomocy nie potrzebuje.
  • 20.06.17, 09:58
    Raczej 1, a pozniej sterylizacja.
  • 19.06.17, 13:58
    Sciaganie?? To zacznijmy od poczatku. Skad sie wziela fala uchodzcow od 2015 r., jak nagle zaczeli przyplywac do Europy?
  • 19.06.17, 14:01
    Tak od poczatku, to dlaczego ich juz wtedy nie zatrzymano?
  • 19.06.17, 14:07
    A w jaki sposób?...
    To jeszcze raz, ktoredy oni przyplywali i komu mialoby zalezec na ich zatrzymaniu. Podpowiem dalej, kto obalil tego ktoremu nie zalezalo ale po odpowiednim zaplaceniu nikt by sie nie przecisnal a takze kto stoi na czele isis i jak to sie stalo ze to sa byli iraccy generalowie saddama.
  • 20.06.17, 10:03
    Musze sie z Toba w pewnym sensie zgodzic, tylko jest jedno "ale" - skoro dezorganizacja tamtych regionow, a w konsekwencji fala uchodzcow i dezorganizacja Europy jest zamierzonym celem, to DLACZEGO wpisujemy sie w ten plan przyjmujac miliony ludzi ktorzy:
    1. nie sa nam do niczego potrzebni;
    2. w perspektywie czasu przyniosa dezorganizacje naszego kontynentu.

Skoro, jak dowodzisz, jestes tak madra i przejrzalas zamiary, to czemu popierajac przyjmowanie imigrantow tym samym popierach ich realizacje
  • 20.06.17, 11:18
    Jakie zamiary przejrzalam? Skoro Sarkozy czy Bush sami tego nie przewidzieli. To jest efekt motyla. I teraz trzeba sie z ta sytuacja humanitarnie zmierzyc.
  • 20.06.17, 11:20
    To skoro Sarkozy i Bush nie przewidzieli to niech sie teraz z tym zmierza. Ja w niczym nie zawinilam, nie zamierzam wiec odpowiadac za cudze bledy
  • 20.06.17, 11:24
    lea.letizia napisał(a):
    > To skoro Sarkozy i Bush nie przewidzieli to niech sie teraz z tym zmierza. Ja w
    > niczym nie zawinilam, nie zamierzam wiec odpowiadac za cudze bledy.

Dziecko w piaskownicy big_grin

--
  • 20.06.17, 11:33
    W przeciwienstwie do Ciebie madrej i dojrzalej; niech wielcy tego swiata popelniaja bledy, rozwalaja systemy panstwowe, wielkie koncerny niech zarabiaja na pracownikach trzeciego swiata, a zwykli ludzie niech ponosza tego konsekwencje.
    Niech gina w zamachach, uzeraja sie z dzikimi sasiadami, pracuja na zasilki dla milionow Afrykanczykow, wszystko w imie humanitaryzmu.
    Ja nie zgadzam sie aby za cudze bledy placono zyciem moich bliskich lub moim i wiesz co - ponad 70% spoleczenstwa mysli jak ja. Nie tylko oglupiali wyborcy PIS - ktorym ja tez zreszta nie jestem.

Ty chcesz placic za cudze bledy, wola droga, ale nie oczekuj ze inni pojda Twoim sladem
  • 20.06.17, 11:39
    lea.letizia napisał(a):
    > W przeciwienstwie do Ciebie madrej i dojrzalej; niech wielcy tego swiata popeln
    > iaja bledy, rozwalaja systemy panstwowe, wielkie koncerny niech zarabiaja na pr
    > acownikach trzeciego swiata, a zwykli ludzie niech ponosza tego konsekwencje.

A zwykli ludzie to niby nie mają korzyści z pracy ludzi w 3 świecie? Tego jakoś uparcie paniusie nie chcą widzieć...

> Ty chcesz placic za cudze bledy, wola droga, ale nie oczekuj ze inni pojda Twoi
    > m sladem

Jak na razie TY oczkujesz, że inni w Twoim imieniu będą strzelać.

--
  • 20.06.17, 12:02
    A jakie niby ja mam z tego korzysci?
    Prawdziwe korzysci maja wlasciciele ogromnych koncernow, to dlaczego zwykli ludzie, przecietni Europejczycy maja ponosic konsekwencje ich bogacenia sie.
    Naprawde sadzisz ze nie moglabym zaplacic wiecej za ich produkty, moglabym zreszta w przeliczeniu na produkt bylaby to naprawde minimalna roznica, problem jest w tym, ze nawet po podniesieniu cen niekoniecznie wzrosna place.
    Niestety prowadzenie biznesu polega na maksymalizacji zyskow i minimalizowaniu kosztow, dopoki beda osoby gotowe pracowac za dolara za dziennie, to beda im tyle placic. Owszem mozna to jakos regulowac odgornie, ale kto mialby to zrobic, taka Ivanka Trump tez korzysta z taniej sily roboczej.
    Tylko jej dzieci sa i beda bezpieczne przed naplywowa dzicza, moje pewnie niekoniecznie.

W tym jest problem oraz moja i wielu myslacych niezgoda na placenie za cudze bledy i winy
  • 18.06.17, 22:54
    artykulu jak zwykle woman nie przeczytala, bo ta jedna szarawa komorka co sie ostala swieci sie na czerwono jak tylko widzi slowo imigrant i kaze wklejac wklejac wklejac.
  • 19.06.17, 03:15
    Wszytskim, którzy boją się imigrantów, w pierwszej kolejności proponuję wybrać się do proboszcza i zapytać, czy misje katolickie propagują antykoncepcję/świadome rodzicielstwo w Afryce. A oprócz tego, jesli wierzą w lobby homoseksualne i genderowe, to chyba ostatnie dzwonki, żeby zainstalować te wynalazki w krajach, z których ludzie tak chętnie do naszych bram pukają.
  • 19.06.17, 09:00
    jestem pod wrażeniem, że muzułmanie animiści i protestanci, którzy stanowią olbrzymią większość ludności Afryki subsaharyjskiej, tak posłusznie słuchają Kościoła Katolickiego big_grin

co ciekawe pilnie słuchają Kościoła w temacie nieużywania gumek, natomiast jeśli chodzi o radosny seks z kim, popadnie, tu już mają bardziej „postępowe poglądy” big_grin

--
    "Moja sytuacja jest taka, że mam już ostatnie lata na tzw. rozród...mam żonatego kochanka...ogólnie jestem raczej zdrowa"
    kaz_nodzieja, 31.12.2016
  • 19.06.17, 09:07
    Zamiast bronić swojego kraju wolą spierda...ć do Niemiec często zostawiając żony i dzieci w ojczystych krajach . Dzicz. Każdy chce nakarmić swoje dzieci owszem , ale niech robią to w swoich krajach a nie u nas. UE niech ich uczy gospodarki i odpowiedniej polityki a nie socjal dać i sprawa załatwiona
  • 19.06.17, 09:56
    Socjal nie załatwi sprawy. Podobno np.syryjczycy chcą być u siebie byle spokoj był. Tu potrzebne sa madre rozwiazania a nie przyjmowanie całej Afryki.
  • 19.06.17, 11:23
    Przede wszystkim, to akurat Syryjczyków jest tyle, co kot napłakał, większość z najeźdźców ekonomicznych udaje Syryjczyków, w końcu i tak służby się nie łapią. W Niemczech ostatnio był głośny przypadek żołnierza Bundeswehry, który miał status uchodźcy, a mówił po francusku i nie znał arabskiego, a udawał uchodźcę z którego z krajów arabskich...

--
    Tak walczę ze złem
  • 19.06.17, 10:46
    Ciekawe, w jaki sposób mają bronić swojego kraju i karmić dzieci. Widziała kiedyś zdjęcia z Syrii?...
  • 19.06.17, 11:07
    Europejczycy też mają dzieci, które muszą wykarmić.
    w tej fali będą same zdrowe i jurne chłopy, nie dzieci i ich kobiety.
    skoro towarzystwo , które jest już w Europie, jest takie agresywne i kamieniami potrafią walczyć o swoje prawa, spokojnie może obronić swój kraj. dadzą radę.
    na pontonik albo w kontenerek i wypad do siebie.
    gdyby w Brukseli rządzili mądrzy ludzie, nigdy nie doszłoby do takiej absurdalnej sytuacji, ale czy ty, zwolenniczka islamizacji o wierna obrończyni terrorystów, jesteś w stanie to ogarnąć? big_grin

--
    Ludzie często domagają się prawdy, ale rzadko lubią jej smak.
  • 19.06.17, 14:46
    A ci ciemnoskórzy rośli Panowie z pontonów są z Syrii? Myślałam, że Syryjczycy w większości są owszem - śniadzi, ale nie o dosłownie czarnej skórze?

--
  • 20.06.17, 10:11
    Tez mnie to zastanawia, kilka dni temu w Faktach po Faktach byla rozmowa na temat wojny w Syrii, przyjmowania "uchodzcow", "matek z dziecmi" a w tle pontony wypelnione hebanowo czarnymi panami. Tak sie zastanawiam, czy ktos tam jest do tego stopnia nieswiadomy jak wygladaja Syryjczycy, czy maja widzow za idiotow, czy tez po prostu nie ma innych ujec, takich z osobami chocby mogacymi uchodzic za Syryjczykow
  • 19.06.17, 11:00
    leokadia35 napisał(a):
    > Z UE niech ich uczy gospodarki

Mamy ich uczy outsoursowania produkcji za grosze gdzie???

--
  • 22.06.17, 10:39
    no, Rwanda i Burundi były (i są) właściwie 100% katolickie.

--
    I like work. It fascinates me. I sit and look at it for hours.
  • 19.06.17, 11:23
    Dziewczyny, to wszystko czego się boicie to zdarzenie przyszłe i niepewne.
    Poza tym Europa to nie cały świat,naprawdę. Znam i wy też inne przyjazne i pełne zasobów naturalnych miejsca.
    Nie jesteśmy rajem.
    Druga sprawa to efekt cieplarniany,którego skutki odczujemy wszyscy i nie mają one związku z przyszłym potencjalnym napływem "dzikiej hordy" z Afryki.

Afryka to różnorodny i piękny kontynent. Otwórzcie mapy, obejrzyjcie ich zasoby,liczbę państw,przyszłość leży w Afryce. Poczytajcie ekonomistów i biznesmenów z najwyższych półek. Tam jest ogromny potencjał ekonomiczny.
    To nie tylko bieda, ebola, gruźlica,zacofanie i safari dla bogaczy.
    A teraz kilka głębokich oddechów. I zalecam spokój i duża dozę krytycyzmu do wszystkich newsów.
    Pozdrawiam smile
    --
    Nie chcę więcej, twoje serce do życia wystarczy
    Twoje serce, co zagrzewa do walki o każdy dzień
    Twoje serce, które cierpi i kocha namiętnie,
    które bije coraz prędzej, goręcej...
  • 19.06.17, 11:59
    Iziula, ty nie masz przypadkiem małej córki? Ja mam dwie córki i jako feministka obawiam się odwrócenia emancypacji.

--
    Tak walczę ze złem
  • 19.06.17, 14:01
    Na razie skutecznie odwraca emancypacje bialy prawicowy przeciwny muzulmanom Trump
    to też. W Polsce też zegar się cofa. A do tego rzesze dzikusów.

--
    Tak walczę ze złem
  • 19.06.17, 14:15
    Dla mnie dzikusami sa ci ktorzy krzycza syjonisci na syjon czy spalic zyda bo niczym sie nie roznia od tych ktorzy krzycza to samo o muzulmanach
  • 19.06.17, 14:44
    Dlatego chyba nie warto narażać życia Tych ludzi i ściągać ich do Polski, prawda? Jeszcze ich spalą w jakiejś stodole czy nakleją obraźliwą nalepkę.

--
  • 19.06.17, 14:47
    Nie, no jasne, ulegajmy faszyzmowi i jego postulatom. Puk puk
  • 19.06.17, 14:52
    Sama nieraz pisałaś o tym jacy to Polacy są parszywym (w skrócie) narodem, faszystowskim i rasistowskim, gdzie czarnoskórych wyrzuca się z autobusów za kolor skóry (inna sprawa, że wyszło inaczej, ale zarówno Ty, jak i Araceli nie odszczekałyście tego).
    Czemu więc chcesz do tego okropnego i niebezpiecznego dla cudzoziemców kraju chcesz "wrzucać" ofiary wojny?

--
  • 19.06.17, 15:15
    Przytoczysz te wypowiedzi w ktorych pisze ze Polacy sa parszywym i rasistowskim narodem. Moze wraz z tym nickiem co go podobno tutaj uzywalam od poczatku.
  • 19.06.17, 15:28
    Wystarczy poczytać wszystkie Twoje wypowiedzi na temat Polski i Polaków.
    Nie będę się zresztą kłócić.
    Zadam tylko pytanie.
    Uważasz, że Polska jest krajem przyjaznym cudzoziemcom i czy uważasz, że w Polsce nie ma większego rasizmu niż w krajach zachodnich?

--
  • 19.06.17, 15:50
    Skoro wystarczy tylko poczytac to zacytuj.
  • 19.06.17, 15:58
    Jeden z nich o polaczkach został wykasowany przez moderację.

--
  • 19.06.17, 17:00
    Tak tak. Ty takze ziejesz nienawiscia do polski - patrz ile twoich komentarzy jest kasowanych
  • 19.06.17, 14:53
    Nie no jasne, mamy własnych dzikusów to sobie sprowadźmy kolejnych, o jeszcze bardziej przedpotopowych poglądach.
  • 19.06.17, 15:17
    Bardziej przedpotopowych pogladow niz wybuchajaca bezglosnie i szybciej niz swiatlo bomba termobaryczna to chyba nie znam. A oddalajac sie od europy sama wpadasz w rece polskich hierarchow ktorym antyimigranckie wladze w Polsce postanowily oddac wladze. Powtarzam, Europa sobie z zamachami, uchodzcami poradzi, gdzie bedzie wtedy Polska?
  • 19.06.17, 15:26
    W jaki sposób sobie poradzi (podaj przykłady działań) i kiedy będą pierwsze widoczne efekty?

--
  • 19.06.17, 15:52
    Jakie zjawisko przemocowe w historii swiata trwalo wiecej niz kilkadziesiat lat? Isis w koncu zostanie zlikwidowane, zamachy ustana ale zmian ktore wy sami napedzacie w polsce nie da sie juz cofnac.
  • 19.06.17, 15:57
    Zatem pytam - jak zostanie zlikwidowany ISIS oraz kiedy Twoim zdaniem "ustaną zamachy"?

--
  • 19.06.17, 16:49
    Moj drogi, gdybym miala magiczna kule gralabym w totka. Common sense
  • 20.06.17, 09:49
    W przypadku tego co będzie za x lat z Polską też nie masz, prawda?

--
  • 20.06.17, 10:25
    Czyi mamy sie na to niejako zgadzac, przyjmowac kolejne miliony potencjalnych zamachowcow i liczyc, ze zamachy "przemina jak kazde zjawisko przemocowe w historii".
    Zdajesz sobie sprawe ile osob jeszcze w ciagu tych "kilkudziesieciu lat zjawiska przemocowego zginie", moze zglos sie na ochotnika, ratujac tym samym zycie kogos madrzejszego?
    Moze Tobie nie zalezy na swoim zyciu ani na zyciu bliskich, ale te "kilkadziesiat lat" to reszta moje zycia, to wiekszosc, a moze cale zycia mojego dziecka, wiec nie obchodzi mnie czy przeminie za 20-50 lat, obchodzi mnie aby nie bylo takich zjawisk w Europie, za wszelka cena.
    Statystycznie codziennie kilkanascie kobiet umiera na raka piersi, gdyby to bylo mozliwe, to zglosilabys sie na ochotnika?To zjawisko tez najprawdopodobniej za kilkadziesiat lat przeminie, znajda lekarstwo, to co Ci zalezy zasilic statystyki
  • 20.06.17, 10:30
    Czyi mamy sie na to niejako zgadzac, przyjmowac kolejne miliony potencjalnych zamachowcow

Nie. Ja akurat uważam, ze obecne "plany" są beznadziejne , nawet (albo przede wszystkim) dla całkowicie niewinnych migrantów. Ale ponieważ problem jest złożony, trzeba go "zaatakować" na wielu poziomach, ze wszystkich stron.
  • 20.06.17, 10:42
    Zgadzam sie, ale w tym momencie niektorzy uprawiaja polityke zamykania oczu i podzialu kwot jako leku na cale zlo, choc kazdy kto mysli, zdaje sobie sprawe, ze w nastepnym roku te "kwoty" beda musialy byc wyzsze 2 lub 3 razy
  • 20.06.17, 10:49
    I tu się zgadzam. Kwoty itd nie rozwiązują problemu, co gorzej pozwalają problemowi się rozwijać.
    Ale przyzwoitość nakazuje widzieć w tych ludziach ludzi. I nie tylko przyzwoitość. Sukces (czyli bezpieczeństwo moje Twoje, naszych dzieci) zależy też od tego czy będziemy ich traktować godnie (przy czym godnie nie oznacza spełniania wszystkich ich zyczeń)
  • 20.06.17, 10:58
    Slowo klucz, godnie, nie spelnia ich oczekiwan. A miliony niezadowolonych, ktorzy w Europie oczekiwali ziemi obiecanej, a dostali zasilek i lokal socjalny, bynajmniej bezpieczenstwa z ich strony nam ani naszym dzieciom nie zagwarantuja
  • 20.06.17, 11:05
    Ciągle my i my.
    My mamy, my musimy...
    A oni nic nie muszą?

--
  • 20.06.17, 11:09
    Widzisz, ale to widzenie w sobie nawzajem ludzi działa w dwie strony. Prasa właśnie podała, że migranci z Erytrei urządzili blokadę na autostradzie pod Calais. Doszło do karambolu. Kierowca jednego samochodu - prawdopodobnie Polak - zginał na miejscu, spłonął żywcem zakleszczony w aucie.
    Panowie z Afryki nie robią sobie dobrego PR w Europie.
  • 20.06.17, 11:14
    A jak jakiś Polak jednego lekko obije po ryju to krzyk przez miesiące, że Polacy rasiści.

--
  • 20.06.17, 11:21
    Oczywiście, że działa w dwie strony. I jeżeli widzę, że ktoś nie widzi we "mnie" człowieka też protestuję (mnie jako mnie, mnie jako Europejczyka itd).
  • 20.06.17, 11:32
    Nie działa. Oni nas nie szanują i nie chcą szanować naszej kultury.

--
  • 19.06.17, 19:36
    nathasha napisała:

... Powtarzam, Europa sobie z zamachami, uchodzcami poradzi, gdzie bedzie wtedy Polska?

Ale na razie, to Europa sobie nie radzi z zamachami.
    Dzisiaj były kolejne dwa - Paryż, Londyn. sad

--
  • 20.06.17, 06:01
    No na razie wiele unieskutecznia. Turysci na champs elysees juz nawet specjalnie nie reaguja. A zamach w londynie jest tylko swiadectwem tego jsk mozna ulec antymuzulmanskiej propagandzie i ze za gloszenie pewnych pogladow powinno sie karac
  • 20.06.17, 10:41
    Po pewnym czasie mieszkańcy getta też przestali reagować na mijane na ulicach trupy.

--
  • 20.06.17, 10:47
    "Turysci na champs elysees juz nawet specjalnie nie reaguja."

To całkiem jak ja na obrazki z tonącymi "syryjskimi dziećmi" big_grin.
  • 20.06.17, 11:19
    Ty pewnie tylko na kase reagujesz
  • 20.06.17, 11:27
    Tą z socjalu europejskiego smile. I dlatego nie chcę się z twoimi pupilami podzielić big_grin.
  • 20.06.17, 12:07
    Przede wszystkim za radykalizm muzulanski powinno sie karac, moze nawet zdelagalizowac islam.

Na to tez pewnie juz nie reaguja:
    www.polskatimes.pl/aktualnosci/a/francja-polski-kierowca-zginal-pod-calais-tragedie-spowodowali-imigranci-z-erytrei,12190687/
    a teraz wyobraz sobie, ze to moglabys byc Ty lub ktos Ci bliski i powiedz, ze ludzi na tych lodkach powinno sie dalej wpuszczac do Europy. Ten czlowiek mogl zyc gdyby tego nie robiono
  • 20.06.17, 12:14
    Zaraz się dowiesz, że nic się nie stało, bo na polskich autostradach też giną ludzie uncertain
  • 20.06.17, 12:17
    Gina, ale nie dlatego ze komus sie spodobalo dziczy nawpuszczac i absolutnie nikt nie potrafi sobie z nimi tam dac rady
  • 20.06.17, 19:41
    A był już wspomniany Pan z sopockiego mola, Kajetan Poznański i facet, który zabił siekierą dziecko w biały dzień?
    Przypominam jeszcze, że więcej ludzi w Polsce ginie z powodu samobójstw niż wypadków drogowych.
    A także choroby wieńcowej.

--
  • 20.06.17, 20:13
    > A był już wspomniany Pan z sopockiego mola,
    Zostawmy Polakow, specjalizujesz sie w gwaltach dokonanych przez uchodzcow
    i jeszcze nie zalozyles watku o uchodzcach gwalcacych Polki?
    Dziwne.
    A moze nie.

19/06/2017 09:37
    "Wola: Zatrzymano dwóch Ukraińców, którzy napadali na kobiety. Gwałcili, przystawiali nóż"

--
    - Z tego co pisała mi Joa66 pracę (olena.s) jednak ma.../kazno-dzieja/
    - NIGDY nie pisałam do kaznodziei w zadnej sprawie. I do NIKOGO w sprawie oleny /joa66/
    - Kaznodzieja - dlaczego kłamiesz ?/joa66/
    - Bo lubię./kaz_nodzieja/
  • 20.06.17, 21:19
    I po nam kolejni, egzotycznego pochodzenia, którzy oprócz gwałtów w pakiecie oferują zamachy, a do pracy zwykle się nie garną??

--
  • 20.06.17, 21:36
    > I po nam kolejni, egzotycznego pochodzenia...
    skoro mamy bliskich kulturowo gwalcicieli?

O jedynym gwalcie na Niemce w Kolonii wspominales w prawie kazdym watku,
    tu uchodzcy zgwalcili Polke w Polsce, a Ty milczysz?
    Bardziej dbasz gnojku o Niemki, niz o polskie kobiety

--
    Scher dich zum Teufel!
  • 22.06.17, 08:19
    Jeden zgłoszony gwałt i setki "tylko" molestowań zapomniałeś dodać.
    Jak na masową skalę np. podczas pikników czy innych miejskich imprez Ukraińcy będą zbiorowo molestować kobiety to tak samo nie będę milczeć, nawet jeżeli dziwnym zbiegiem okoliczności czy innym trafem nadejdzie w Polsce polityczna poprawność zakazująca pisać źle o Ukraińcach.

--
  • 19.06.17, 17:31
    lauren6 napisała:
    > Nie no jasne, mamy własnych dzikusów to sobie sprowadźmy kolejnych,

Czy Ci się to podoba czy nie - przy proponowanej przez Ciebie polityce zamkniętych oczu sami przyjadą.

--
  • 19.06.17, 18:39
    kaz_nodzieja napisała:

> Dlatego chyba nie warto narażać życia Tych ludzi i ściągać ich do Polski, prawd
    > a?

alez ich nikt tu nie ciągnie. Oni sami przyjdą prędzej czy później.

--
    Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
  • 19.06.17, 18:45
    >>> alez ich nikt tu nie ciągnie. Oni sami przyjdą prędzej czy później.

Przyjda, jak sie bedzie ich wpuszczac. Za kazdym wpuszczonym idzie dwoch nastepnych.

--
    "Lekarz czy naukowiec nie musi od razu publikacji wydawać, żeby być wiarygodny." by bian-ca
  • 20.06.17, 10:27
    >Przyjda, jak sie bedzie ich wpuszczac. Za kazdym wpuszczonym idzie dwoch nastepnych.

Dokladnie
  • 20.06.17, 20:13
    d.o.s.i.a napisała:

> Przyjda, jak sie bedzie ich wpuszczac.

głupie gadanie, determinacja tych mas ich nie powstrzyma.

--
    Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
  • 19.06.17, 15:45
    Zegar się cofa, bo się dałaś skutecznie wystraszyć propagandą o "rzeszy dzikusów" i pozwalasz władzy odbierac sobie kolejne prawa. Trick stary jak świat - wymyśl zewnętrzne zagrożenie, a społeczeństwo jak barany pozwoli zrobic wszystko ze sobą.

--
  • 19.06.17, 16:12
    do mnie to? No właśnie ja nie pozwalam. Ja chcę równouprawnienia.

--
    Tak walczę ze złem
  • 19.06.17, 16:55
    Ja tam nie wiem czy do Europy wyruszy 100 mln Afrykanów czy mniej czy więcej ale jak przeczytać np. tu:
    wyborcza.pl/1,76842,16506785,Przyszlosc_ludzkosci_jest_w_Afryce__W_2050_roku_bedzie.html
    że już za 80 lat co 4 mieszkaniec naszego globu będzie mieszkał w Afryce i biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia poszczególnych afrykańskich krajów na polu gospodarczego i społecznego rozwoju to jednak obawiam się że tych którzy zdecydują się na emigrację do Europy będzie dużo za dużo.
  • 19.06.17, 18:23
    być może to my albo nasze dzieci będziemy tam płynąc na łódkach....ciekawe czy nas przyjmą?

--
  • 20.06.17, 09:48
    To nie będzie zależało od tego czy my przyjęliśmy czy nie.
    Tzw. karma istnieje tylko w Piśmie Świętym oraz w czytankach dla małych dzieci.

--
  • 20.06.17, 11:18
    Oczywiscie ze przyjma, seria z kalasznikowa
  • 20.06.17, 08:41
    Gotowość matek dzieciom do rozwiązywania problemow demograficznych przez sterylizowanie innych kobiet i dzialania (też: powstrzymanie się od działań) powodujące wzrost umieralności dzieci do lat 5 robi wrażenie.

--
    Deszcz wiosenny -
    I kaczki, których nie zjedzono,
    Chwalą go kwakaniem.
    Issa
  • 20.06.17, 09:03
    Prawda? Przedziwne. Jeszcze 10 lat temu byłyby to poglądowy skrajnie niszowe i nikomu właściwie by nie przyszły do głowy.
    A teraz pooglądaj sobie jakieś nostalgiczne filmy w stylu "Pożegnanie z Afryką", bo czas twój i twoich wartości się nieubłaganie kończy big_grin.
  • 20.06.17, 09:47
    Nastała era filmów pokazujących kwestię uchodźców z Afryki w bardzo jednostronny sposób. Niedawno oglądałałam taki film. Do Stanów (po latach czekania w obozach) trafia trójka braci i jedna siostra. Siostra zostaje rozdzielona na skutek kwestii urzędowej.
    Udaje im się dostać pracę. Niestety jeden traci pracę na skutek tego, że biały współpracownik widząc, że ten jest faktycznie lepszy (praca fizyczna) namawia go na trawkę i w efekcie uzależnia.
    Drugi traci pracę w sklepie bo nie może patrzeć ile żywności się marnuje (musi ją wyrzucać do śmieci, zamiast dawać potrzebującym).

--
  • 20.06.17, 20:09
    woman_in_love napisała:

> , bo czas twój i twoich wartości się nieubłaganie kończy big_grin.
    zaczyna sie czas braku wartości? to powinnaś się cieszyć

--
  • 20.06.17, 09:32
    To wymyśl lepszy sposób na szybkie i skuteczne ograniczenie przyrostu naturalnego. Przez 60 lat ludnosć Afryki wzrosla o MILIARD. Przez kolejne 60 lat nie zbudujesz tam dobrobytu na miarę Europy Zachodniej, za to populacja głodujacej Afryki może wzrosnąć do kilku miliardów. Spróbuj szerzyć wiedzę o antykoncepcji: efekt będzie taki sam jak pogadanki na polskiej wsi, gdzie psy doopami szczekają. Co najwyżej wzrośnie liczba dzieciobójstw.

Dzięki takim oburzonym jak ty w perspektywie najbliższych 50 lat dojdzie tam do katastrofy.
  • 20.06.17, 11:24
    A w JAKI inny sposob rozwiazesz problem demograficzny jak nie poprzez kontrole urodzen?
    Ile masz dzieci? 1-3? Chyba nie 8?
    Ja mam jedno, planujemy jeszcze 1 lub 2, ale nas na nie stac, na utrzymanie, prywatna nauke, mieszkania na start.
    Gdybym zarabiala ok. 2 tys netto, maz podobnie, to mialabym jedno, a nie rodzilabym 8, liczac ze "jakos to bedzie"
  • 20.06.17, 11:40
    Ale kontrola urodzin to nie tylko przymusowa sterylizacja. Przypominam, ze Trump cofnął dotacje na planowanie rodziny, bo się boi, że z tego są finansowanie lub promocja aborcji.

A "panie z Afryki" nie rodzą kolejnych dzieci bo jakoś to będzie. To jest bardziej złożony problem - od edukacji zaczynając na gwałtach koncząc.
  • 20.06.17, 12:12
    Edukacja seksualna i walka z przemocą seksualną to jest po pierwsze program na lata, po drugie realizacja wychodzi tak sobie nawet w cywilizowanych, europejskich krajach. Kryzys demografii trwa tam teraz.
  • 20.06.17, 19:34
    Pierwsze to edukacja kobiet w ogóle. Nie tylko edukacja w sprawie antykoncepcji, ale po prostu dawanie im możliwie najlepszego wysztalcenia. Dla jednych to bedzie nauka czytania, dla innych studia. Antykoncepcja w następnej kolejności.

--
    Deszcz wiosenny -
    I kaczki, których nie zjedzono,
    Chwalą go kwakaniem.
    Issa
  • 21.06.17, 10:16
    Tak, ale na to potrzebny jest czas, a przyrost naturalny w Afryce to milion tygodniowo. Zaden kontynent nie jest ani nie bedzie w stanie wykarmic takch mas, nie mowiac juz o daniu im pracy czy wyksztalcenia
  • 22.06.17, 11:13
    Odnośnie padających w tym wątku wypowiedzi sugerujących że w interesie ludzkości należałoby mocno ograniczyć przyrost ludności Afryki (i pewnie nie tylko) lub po prostu części się pozbyć:
    1. w latach 50-ych jeszcze gdy Chiny już miały ok. miliarda ludzi (i nawet twarda polityka jednego dziecka nie przeszkadza im mieć dziś prawie półtora miliarda) przywódcy chińscy dość otwartym tekstem mówili że wojny atomowej (zwłaszcza z Rosją) się nie boją gdyż redukcja ludności o połowę jest w zasadzie w interesie Chin. Połowa zginie ale druga połowa o ho ho
    2. Myślę że część ludzi bardzo bogatych widząc kurczące się zasoby planety myśli o ich zachowaniu dla swojej warstwy tak samo (i częściowo tak samo jak osoby wypowiadające się w tym wątku, niektóre). Tylko dla nich problemem nie są jedynie Somalijczycy czy mieszkańcy Czadu. Mieszkańcy większej części globu - w tym Europy - też. Dlatego ludzie dla których życie ludzkie ma znaczenie jako wartość sama w sobie mimo że sami mieszkają w bogatych dzielnicach gdzie są odcięci od wielkich problemów mogą być idealistami i podejmować nie zawsze trafne decyzje (co dotyczy wszystkich) ale nie są prawdziwym zagrożeniem przynajmniej bezpośrednim. Ludzie którzy mają większe zasoby i którzy jak przywódcy z czasów Mao przekalkulują że dla ich i ich następców dobra i komfortu lepiej żeby na ziemii był miliard ludzi niż 9 to trochę inna para kaloszy (a i możliwości większe). Tylko z ich punktu widzenia Polak, Somalijczyk, Rumun czy Ukrainiec to wszystko jedno. Naprawdę.

--
    Pustka w człowieku ma kształt Boga i tylko On może ją zapełnić

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.