Dodaj do ulubionych

Hemoroidy - jak sobie pomóc?

23.06.17, 22:23
Od miesiąca leczę silną anemię, zażywam żelazo w dużych dawkach /2 tabletki tardyferon fol dziennie/ i zaczęło się..... hmmm , zaparcia od paru dni i niestety po raz pierwszy w życiu mam hemoroidy. Kupiłam dzisiaj w aptece maść procto glyvenol i czopki. Czy komuś te leki pomogły na początku tej przykrej i krępującej dolegliwości? Za tydzień mam zmienić dawkę żelaza na 1 raz dziennie.
Edytor zaawansowany
  • princesswhitewolf 24.06.17, 01:14
    upaly tez w tym nie pomagaja

nasiadowki rumiankowe, czopki odkazajace propolisowe.
    Zastrzyki przeciwzakrzepowe ale to tez doraznie tylko pomoze.

a tak serio to skleroterapia. Do specjalisty. 1-2 wizyty i problem z glowy. Wsadzaja rurke z kamerka i robia zastrzyk "zamrazajacy zyle" w 3 min. Zyla sie zapada przez 3-4 dni. Problem na cale lata z glowy. Nic nie boli zabieg.
  • karola2122 24.06.17, 06:25
    Maść swoją drogą (najbardziej mi pomógł węgierski Aurobin od Gedeon Richter, w Polsce tego chyba nie ma, ale można poszukać zamienników), ale spróbuj otręby. Też czasami mam zaparcia, które za każdym razem kończą się hemoroidami (to jest rodzinne), i zauważyłam, że pomagają otręby. Są różne, także z dodatkiem suszonych owoców. Przykładowo: wsypać porcję do wieczornego jogurtu, zamieszać, odczekać 3-5 minut (nie dłużej, bo będzie niejadalne) i spożyć. Po 2-3 dniach zaczyna działać. Jogurt co prawda wtedy nie smakuje tak, jak powinien uncertain Trochę pomagają także jabłka w większej ilości, suszone śliwki na noc (można namoczyć). Czyli - leki swoją drogą, ale musisz jakoś wyregulować działanie jelit. Ja też przez pół-roku brałam suplementy żelaza, i też miałam ten problem. Musisz sobie pomóc, żelazo niestety może tak działać.
  • koala0405 24.06.17, 09:01
    no niestety ja z tym żelazem tak mam tj. albo zaparcia albo biegunki...
  • magata.d 24.06.17, 07:59
    Raz w życiu miałam tę dolegliwość, tuż po porodzie, też przy dużej dawce żelaza. Miałam jakaś maść, ale też dostałam tabletki, których nazwy nie pamiętam. Poproś lekarza.
  • jesienna.nuta 24.06.17, 09:07
    "Hemoroidy - jak sobie pomóc? "

Iść do proktologa. Nie leczyć się na własną rękę.

--
    http://emots.yetihehe.com/1/kotek.gif
  • best_bej 24.06.17, 09:25
    Mi pomogło cyklo3 forte. Tylko to trzeba pobrać chwile.żeby zadziałało
  • koala0405 24.06.17, 09:31
    lekarz mi przepisał cyclo4 Dios
  • redheadfreaq 24.06.17, 09:48
    Pomagały pod koniec ciąży, kiedy sytuacja była katastrofalna i po porodzie. Jeżeli nie zastosowałam kremu, to mogłam być pewna, że będzie gorzej. Kiedy było już fatalnie, ratowałam się zamrożonymi wacikami, namoczonymi w wywarze z kory dębu. Podobno preparaty z oczarem też pomagają.

--
    - On twierdzi, że ją kocha. (granatowe_tulipany)
    - twierdzi, twierdzi. To sie rymuje z "pierdzi", ale poza tym nic naprawde nie znaczy.(minor.revisions)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.