Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie podróżne a EKUZ?

05.07.17, 11:12
Hej, czy jeśli wykupię ubezpieczenie podróży to mogę sobie podarować EKUZ?
Wnioski o EKUZ wysłałam miesiąc temu, dziś dzwoniłam do NFZ, wnioski robią dopiero z maja, i o ile dobrze zrozumiałam (osoba z którą rozmawiałam słabo mówiła po polsku) to mam zabrać oryginały tych wniosków, pobrać numerek i czekać około 3 godzin aż wydadzą na miejscu. Mam kawał do Poznania i jakoś mi to nie leży. Jak będę musiała to pojadę jutro, ale tak się zastanawiam czy wykupienie ubezpieczenia podróżnego by nie wystarczyło? i Jakie możecie polecić?

--
niepogodzona.blogspot.com/
Obserwuj wątek
    • beata985 Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 05.07.17, 11:25
      serio tak długo się czeka??
      muszę zadzwonić do swojego nfz...
      miałam zabierać obydwa ale z lektury wiem, żze są tacy co jeżdzą tylko na ubezpieczeniu przywatnym ale wtedy musisz miec kasę, żeby wydac najpierw na leczenie a poxniej ją odzyskać od ubezpieczyciela.

--
      Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/

czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
      mojafilcowabiżu
    • kadfael Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 05.07.17, 11:27
      Ja sobie darowałam EKUZ - nie chciało mi się stać w kolejce - właśnie w Poznaniu. Wykupiłam dobrze ubezpieczenie. Dosyć drogie - ale musiało być specyficzne ze względu na to, gdzie byłam i co robiłam. Najlepiej poradzić się dobrego agenta ubezpieczeniowego - poradzi, jakie wziąć to ubezpieczenie, żeby wystarczyło.
        • araceli Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 05.07.17, 11:44
          zefirkowapola napisał(a):
          > Patrzę na teraz na PZU Wojażer.

Ja po przeczytaniu warunków ubezpieczeń podróżnych uważam, że w zasadzie jedyne co ma szansę działać do transport medyczny i transport zwłok. Obiecują cuda na kiju a jak wczytujesz się w szczegóły to:
          - odszkodowanie za ukradziony bagaż owszem ale tylko z samochodu stojącego na parkingu strzeżonym,
          - odszkodowanie za kradzież np. torebki owszem ale tylko jak kradzież będzie z rozbojem
          itd.
          Generalnie to mało co ma szansę zadziałać uncertain

--
          Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
          • zefirkowapola Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 05.07.17, 12:09
            Ja też uważam że takie ubezpieczenia (nie tylko podróżne) można rozbić o kant d... jeśli ma się chorobę przewlekłą. Jeszcze taka cukrzyca np. ujdzie bo płacą za pobyt w szpitalu, nie podważają przy wypadku ale taka padaczka to wyklucza wszystko. I dochodzi do absurdów:to nie ubezpieczyciel ma mi udowodnić że MIAŁAM atak (w czasie upadku) tylko to ja muszę udowodnić że NIE MIAŁAM ataku- wtedy wypłacą.
            Jednakże przezorny zawsze ubezpieczony, więc mogę wydać te dwie stówy. Choćby ze względu na dziecko.

--
            niepogodzona.blogspot.com/
    • beata985 Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 05.07.17, 12:09
      dziwny jest ten czas oczekiwania....bardzo, zwłaszcza,ze idąc osobiście otrzymujesz ją od ręki.
      Ile trwa wyrobienie karty EKUZ?
      Jeżeli osoba wnioskująca o wydanie EKUZ lub osoba przez nią upoważniona przedstawiła kompletną dokumentację pozwalającą na jednoznaczne ustalenie uprawnienia do otrzymania karty EKUZ, powinna ona zostać wystawiona w dniu osobistego złożenia wniosku lub w okresie do 3 dni roboczych od dnia wpływu wniosku drogą pocztową, faksem lub w formie elektronicznej do oddziału wojewódzkiego NFZ, chyba że osoba wnioskująca wskazała inny termin odbioru EKUZ. Niemniej jednak, jeżeli wniosek o wydanie karty EKUZ został złożony za pośrednictwem poczty elektronicznej, oddział wojewódzki NFZ w ciągu 3 dni od dnia dostarczenia wiadomości na skrzynkę pocztową oddziału ma obowiązek odesłać odpowiedni komunikat z informacją o sposobie rozpatrzenia wniosku.
      www.ekuz.nfz.gov.pl/faq/wypoczynek-w-panstwach-czlonkowskich-ue-efta

nie wiecie czy można sprawdzić on line na jakim etapie jest.?

--
      Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/

czym się zajmuję w wolnych chwilach... big_grin
      mojafilcowabiżu
    • ida_marcowa1 Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 05.07.17, 16:48
      nie wiem dlaczego tak długo masz czekać na ekuzy. załatwialiśmy dokładnie 19 czerwca, drukujesz druk ze strony - wypełniasz - skanujesz - wysyłasz na podanego maila. po tygodniu mieliśmy karty w domu, wysłane poleconym na adres domowy. karty ważne na rok dla dorosłych i dziecka. po dwóch dniach od wysłania maila mieliśmy inf zwrotną, że karty właśnie będą wysyłać. nfz był łódzki
      z tym ubezpieczeniem prywatnym to chyba tak jest, że jeśli się już załapiesz, to kasę i tak dostaniesz po zakończeniu leczenia i przedstawieniu wszystkich rachunków, zaświadczeń lekarskich....a to może trwać.
    • jusytka Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 06.07.17, 08:04
      Wysłałam wniosek mailem i po kilku dniach dostałam karty do domu. Kart EKUZ nie warto sobie darować, bo w niektórych krajach od tego zaczyna się rozmowa z pacjentem, czyli najpierw pytają czy ma kartę EKUZ, a potem co mu dolega... Ubezpieczenie podróżne wykupuję dodatkowo, ale EKUZ to podstawa, która jest niezbędna za granicą (oczywiście w granicach UE)

--
      ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców szesnastolatków
      Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
    • fasol-inka Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 06.07.17, 08:16
      W tym roku jest jakaś masakra z ekuzami - w zeszłym roku od wysłania wniosku pocztą do dostania listu minął chyba tydzień. W tym roku wysłałam w połowie maja, ekuzy dostałam wczoraj uncertain a potrzebowałam dla dziecka na zeszły weekend uncertain więc odstaliśmy swoje w oddziale warszawskim - przed nami było dokładnie 290 numerków (nie, nie pomyliłam się).
    • valtho Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 16.10.17, 23:22
      Do bardziej cywilizowanej części UE biorę tylko EKUZ, do mniej rownież ubezpieczenie. Wychodzę z założenia, ze do tej z lepszą opieką medyczną nie ma co sie martwić o transport medyczny, bo lepiej być leczonym na miejscu. Do mniej rozwiniętych krajów świata kupuje najlepsze możliwe ubezpieczenie z bardzo wysokimi limitami i sprawdzam dostępność klinik dla ekspatow na miejscu.
      • szarsz Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 20.10.17, 21:42
        > do tej z lepszą opieką medyczną nie ma co sie martwić o transport medyczny, bo lepiej być leczonym na miejscu.

To nie do końca tak, że sobie wybierasz, bo jak w tym cywilizowanym kraju uznają, że się nadajesz do transportu, to będziesz musiała wracać. Nie pamiętam szczegółów, bo to już było parę lat temu, ale mój dalszy znajomy miał wypadek na niemieckiej autostradzie. Poważny, w stanie ciężkim i z wieloma obrażeniami wewnętrznymi trafil do niemieckiego szpitala. Zajęli się nim super, przeszedł kilka operacji, pozszywali, połatali a na dalsze leczenie kazali jechać do Polski. I mial problem, bo nie mial ubezpieczenia z transportem.
    • muchy_w_nosie Re: Ubezpieczenie podróżne a EKUZ? 20.10.17, 22:04
      Ejjj coś chyba z tym czasem pomyliło się wam, siostra właśnie mowi że w zeszłym roku wyrabiała tę karte 30 min. a jej koleżanka poszla 2 tygodnie temu do punktu we wrocku przy dawida i po 15 min wyszla z kartą, więc moe osobiście robią od ręki, elektronicznie wg wplywu wniosków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka