Dodaj do ulubionych

gra o tron sezon 7

17.07.17, 12:39
aaaaaaaaaaaaaaaaa big_grin
--
Księżniczka znana wcześniej jako czarnaalineczka vel rhaenyra wink
Obserwuj wątek
    • reszka2 Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 19:02
      No własnie czekałam na równie apetyczny wątek okołoserialowy jak w ubiegłym roku. Dpbrze ze ktoś zaczął.
      No więc - jak sie podoba? Mi bardzo, moze dlatego, że nie ma z czym porównywać - nie ma książki (i trace nadzieję, że będzie).
      Arya i jej hekatomba moze przejsc do historii serialu. Przy okazji kierunek jej wedrówki moze byc jednak inny - myslałam, że jedzie do Winterfell, a ona odhacza punkty z listy. Chyba ze cos ją zawróci z drogi.
      Euron z błyskiem szaleństwa w oku - pasuje do Cersei jak nic.
      Bractwo bez chorągwi plus Ogar - wygląda obiecująco, ciekawe co bedzie dalej.
      Jon wreszcie jednak coś wie i nie daje sie bezpłciowej Sansie zaszczekać. Tylko tak dalej, Jon, a będą z ciebie ludzie (może).
      Wątek nocnikowy Sama w Cytadeli mógł być o 90% krótszy.

--
      Hesperiidae Papilionidae Hyblaeoidae Epiplemidae
      Notodontidae Nemeobiidae Eupterotidae Callidulidae
      • madziulec Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 19:23
        Euron nieco jak Jack Sparrow wink

Szlag, bo nocka zarwana

--
        Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
      • smoczy_plomien Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 22:41
        Szczerze mówiąc mnie się nie podoba. Przysiadłam z wypiekami na twarzy i początek był dobry, a potem w sumie nic się nie działo. Rozczarowanie.

Moim zdaniem książka jest już dawno napisana, tylko Martin podpisał z HBO umowę, że nie opublikuje jej do czasu finału serialu. Takie rozwiązanie ma dużo sensu dla obu stron.

Ale jedziecie po tej Sansie. Ja ją lubię. Rozumiem jej charakter, jej motywację - co nie znaczy, że się zgadzam, ale postać jest spójna.
        • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 23:27
          Ja tez Sanse lubie. Uwazam ze doprawdy przeżyła koszmarne życie i pięknie sie rozwija.

--
          "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
          Pietrek + Solejuk wink
          • syn_psa_zenskiej_proweniencji Re: gra o tron sezon 7 22.07.17, 09:04
            Sansa dopiero zaczyna pokazywac pazurki, beda z niej ludzie chyba ze sie jednak odda do dyspozycji Littlefingerowi sad
            Natomiast obstawiam ze Sam sie wyrobi i na polnoc bedzie wracal przystojniak z szesciopakiem big_grin
            Arya dala czadu, gdy zobaczylam Freya to juz wiedzialam co zrobi
            Eurona a wlasciwie tego aktora uwielbiam od czasu Rzadu, mniam
      • hallbera.jarlakappi Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 20:09
        Innych jest już cała armia i maja nawet olbrzymy.

Bran i ta dziewczyna dotarli do muru.
        Czeska zajmuje się dekorowaniem zamku i zaprosiła Eurona na randke. Jamie jest przeciwny i marudzi. Pirat przyjechał wypasionym statkiem i odstawiony jak rockmen z lat 90tych. Wymienil pare uprzejmości z Cześką , ponabijał się z Jamiego itp. Czeska oświadczyn nie przyjela, bo jej się Euronek jakiś niewart zaufania wydał. Euron się nie zraził , bo on się na kobitkach zna, wiec powiedział, ze następnym razem przyjedzie do niej z wypasionym prezentem.

Arya, przebrana z tego dziada któremu potwawke z synow zapodala w poprzednim sezonie, urządziła impreze. Wzniosła toast za dzielnych wojaków, którzy się nie wahali zabic ciężarnej , poderznac gardla starej starkowej i ogolnie fajnie gości potraktowali na weselu. I walnela na koniec fajny tekst o wilkach : cos ze jeden wilk wystarczyc zeby zajumac owce . Winko jakies nieswieze widać było bo nie przezyli smile Zonie Freya ( tak z 13 lat na oko miała) mloda wilczka kazala przekazac ( jakby się ktoś pytalm czemu wszystkie chlopy z zamku takie sztywne lezą ) ze północ przesyła pozdrowienia i zima nadeszła na frejów. Po drodze z zamku spotkała Eda Sheerana ( nie żartuje!!! ), który najwyraźniej teraz jest zolniezem lannisterow , ale spiewac nadal umie. On i koledzy okazali się całkiem spoko, poczęstowali jak jakims pieczonym kotem pozalili się na zly los pośmiali razem , wiec in Arya nie zabiła.

--
        • hallbera.jarlakappi Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 20:17
          W Winterfell Jon feminizm wprowadza a młoda niedzwiedzica usadza tych którzy fikaja. Sansa natomiast się publiczne z Jonem spiera o to co zrobić z rodami które zdradzily i dolaczyly. Mały paluszek ( i jeszcze mniejszy ku*&^% ) miał z tego radoche. Sansa chciała żeby rody stracily zamki , ale Jon jednak cos wie i nie chce karac dzieci za grzechy rodziców. Mlode ( nie pamiętam nazw rodow uncertain) zlozyly przysiege i wszystko cacy. Pozniej się jeszcze Sansa z Jonem trochę prywatnie pospierala, ale doszli do porozumienia ze musza trzymać się razem ( Choć ja Sansie nie ufam ). Potem cos gadala z paluchem i nawet pokazala trochę kto tu rzadzi). Ten rudy dziki natomiast zachwyca się Brytfanka :d love is in the air smile

--
          • hallbera.jarlakappi Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 20:27
            Ogar z bractwem dociera do tej chaty z której poprzednio ukradl jedzenia i srebro dla siebie i Aryi. Ludzie którzy tam mieszkali niezyja , umierali z głodu wiec ojciec zabil corke i siebie. Pogadali trochę o tym ognistym bogu , Ogar pogapil się w ogien i zobaczyl lod , innych itd.

Sam odrabia staz w cytadeli ( oszczedze ci szczegolow, musisz to sama zobaczyć jak przyjedziesz z wakacji , tylko nic nie jedz jak będziesz ogladac). Kradnie książki z zamkniętej części biblioteki i odkrywa ze pod smocza skala sa pokłady smoczego szkla, wiec wysyla kruka do Jona. Jorah żyje, jest w izolatce w cytadeli , gdzie go probuja wyleczyć. Mówi Samowi o Dance.

Danka przypływa do domu na smocza skale. Kurka wzruszyłam się tongue_out Oglada wszystko w zamku, widzi tron , ale nie siada na nim !, dotyka mapy westeros i pyta : Shall we begin ?

i tyle na razie smile

--
    • undoo Re: gra o tron sezon 7 17.07.17, 22:52
      Sentymentalny powrot Dany - bleee, ale od udzialu w ckliwym filmiku ze sparalizowanym gostkiem stracilam sympatie dla tej aktorki.
      Watek z Cytadeli - za dlugi.
      Arya, ktorej nie cierpialam, zyskala moja sympatie.
      Sansa - super.
      Jon - mialam nadzieje na wiecej rozumu u niego w kolejnym zyciu, ale i tak zrobil najlepiej jak mogl.
      Euron - super.
      Odmowa Cersei - b przewidywalna. Jak to tak oswiadczyny bez prezentu i zalotow?
    • bakis1 Re: gra o tron sezon 7 22.07.17, 10:21
      Z jednej strony bardzo fajny odcinek, z drugiej taki trochę ... przewidywalny. Arya boska mścicielka, załatwiła Freyow po całości. Jon piękny, chmurny i szlachetny.Sansa trochę bratu fika, ale generalnie stoi z nim ramie w ramie i jeszcze przebiegłości go nauczy, której sama się od Cersei nauczyła. Cersei obmyśla jak i z kim utrzymać tron, mało ma sprzymierzeńców, ale brat bliźniak jak zawsze patrzy na nią maślanym wzrokiem.
      Królowa smoków w smoczym zamku, nikt na nią nie czekał... wszystko opuszczone. Takie było przewidywalne wszystko tzn. Tak powinno być. A w GOT fajnie jest jak robi się inaczej niż powinni być. Ja sama osobiście chciałabym żeby na żelaznym tronie zasiadł Jon, wiec tak się na pewno nie stanie...
    • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 24.07.17, 22:20
      Spoiler alert!!!

Czy na koncu odcinka na dziobie statku widac bylo Ellarie i Yare?...

--
      "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
      Pietrek + Solejuk wink
      • agua_de_coco Re: gra o tron sezon 7 24.07.17, 22:24
        Lubię Yarę, więc mam nadzieję, że to jednak nie ona.

Ale bitwa... No jeszcze tylko laserów tam brakowało wink

--
        Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
        • agua_de_coco Re: gra o tron sezon 7 25.07.17, 07:03
          Arya – wędruje do Królewskiej Przystani, po drodze w karczmie podsłuchuje rozmowę o tym jak Cersei straszy smokami ale też spotyka Gorącą Bułkę, który uświadamia ją, że Boltonowie zostali pokonani przez Snowa w Bękarciej Bitwie, a sam Snow jest Królem Północy. Arya zmienia cel podróży i udaje się na północ. Po drodze zostaje otoczona przez wilki, w przywódczyni stada rozpoznaje Nymerię i namawia ją do powrotu do domu – Nymeria nie zostaje przy niej, ale przynajmniej Arya nie zostaje zeżarta przez wilki.
          Sam – razem ze swoim maestrem, tym od sekcji, są u Joraha. Stary mówi, że nie ma szans na wyleczenie i Jorah ma jeszcze jeden dzień w Cytadeli, potem zostanie odesłany do tej wioski chorych. Gdy nocą Jorah pisze pożegnalny list do Dany, do celi zakrada się Sam, który chce go wyleczyć na własną rękę – wyczytał metodę w książce, ale stary maester się nie palił do zastosowania. Sam mówi Jorahowi, że był w Nocnej Straży i poznał starego Mormonta.

--
          Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
        • agua_de_coco Re: gra o tron sezon 7 25.07.17, 07:03
          Cersei – straszy wojną z dzikusami (będą palić, rabować i gwałcić) i smokami (będą raczej tylko palić); potem jeszcze braciszek urabia lorda Tarly (służy pod Tyrellami) żeby przeszli na stronę Cersei. W podziemiach Qyburn pokazuje królowej wielgachną kuszę na smoki.

Dana – najpierw ma pogadankę z Varysem odnośnie lojalności (czy można mu wierzyć, skoro bardzo płynnie zmieniał swoje poparcie), potem zjawia się tam Melisandre i opowiada o Snowie i zagrożeniu na Północy – Tyrion popiera spotkanie ze Snowem, wysyła do niego kruka. Potem trwa narada wojenna na Smoczej Skale – Dana, Tyrion, Varys w cieniu, Yara i Theon, babcia Olena i mama Elaria. Tyrion przedstawia swój plan – nie zrobią najazdu na Cersei dzikusami, bo to jest to, przed czym ostrzegała, Królewska Przystań ma być oblężona przez wojska Westeros, a ci co przyjechali z Danką pójdą zdobywać Casterly Rock.

Jon – po otrzymaniu listu od Tyriona chce ruszyć na spotkanie, ku zgorszeniu swoich lordów (Lannisterowie – zuo, Targaryen – zuo, Król Północy powinien przymarznąć tyłkiem na Północy), ale w końcu stawia oczywiście na swoim i wyrusza, zostawiając rządy Sansie. Po drodze ma małe starcie z Małym Paluszkiem w podziemiach (Mały absolutnie nie może tknąć Sansy, chociaż zapewnia Jona o lojalności, miłości etc)

--
        • agua_de_coco Re: gra o tron sezon 7 25.07.17, 07:04
          Cycki – czułe pożegnanie Missandei i Szarego Robaka

Nawalanka – podczas podróży do Dorne na statkach Yary i Theona, Yara i Elaria już już mają się miąchać, gdy nagle bum – zostają zaatakowani przez wujaszka Eurona. Jego jeden statek rozwala całą flotę, on wyżyna Żmije, trzyma nóż na gardle Yary, gdy Theon chce uratować siostrę to wujaszek go wyzywa od tchórzy, i to wykastrowanych, Theon załamuje się i skacze przez burtę; unosząc się na wodzie i chlipiąc widzi wisielce dyndające na dziobie. To było w nocy, to ciężko zidentyfikować, ale typy są Elaria, któraś z córek, Yara. Wujaszek odpływa na okręcie, który wygląda jak Latający Holender czy inna upiorna łajba.
          Chyba o niczym nie zapomniałam wink

--
    • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 24.07.17, 22:37
      A w ogole to jak sadzicie - czy aktor grajacy Szarego Robaka mial szanse zachowac zimna krew w scenie z tego odcinka? Bo mi sie wydake ze absutnie nie mial szans smile

--
      Pietrek + Solejuk wink
    • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 06:17
      To i tak nic w porównaniu z błyskawicznym zdobyciem Highgarden przez wojska Lannisterów. Z tego co pamiętam w książce np. oblężenie Riverrun trwało tygodniami, Winterfell udało się zdobyć szybko dzięki zdradzie Theona itd. A tu armia maszeruje i po chwili Jamie maszeruje w zdobytym zamku.

Nie ma chemii między ciotką i bratankiem (może to i dobrze?).

Obawiam się, że Dany będzie musiała stracić z jednego smoka żeby dojść do wniosku, że trzeba pomóc Jonowi z white walkerami.

Btw co się dzieje z wilkorem Jona? Żyje czy zginął w zeszłym sezonie, bo nie pamiętam?
      • obrus_w_paski Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 09:18
        Omg, to było "zdobycie"?? Przyznaje ze oglądałam jednym okiem i się nawet zastanawiałam dlaczego lanisyer odwiedza te babcie, dla mnie to były odwiedziny właśnie a nie szturm. Ogólnie bardzo niskobudżetowy ten odcinek, nawet smoki wyglądały kiepsko
        • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 11:18
          fakt, efektów specjalnych mniej, ale widoki... balkonik lady Oleny był przecudowny, i w ogole całe wnętrze tej komnaty. Smocza Skała mnie zauroczyła, te klify!...

--
          Pietrek + Solejuk wink
          • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 12:55
            Podobno w Irlandii kręcili.

Mnie w tej serii denerwuje niskobudżetowość i straszne skróty, bo widać, że mieli problemy ze zmieszczeniem fabuły w 7 odcinkowej serii. Tutaj podbój Casterly Rock, zaraz potem zdobycie Highgarden. Błyskawiczna podróż Jona z Winterfell na Smoczą Skałę itd.
            • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 13:33
              błyskawiczna, błyskawiczna... a co mieli pokazywać, jak Jon rozpamiętuje na pokładzie patrzac posępnie w dal? dopiero by byla dłużyzna...

--
              Pietrek + Solejuk wink
              • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 21:44
                Mogli tak jak wcześniej zwiększyć czas w serialu między wydarzeniami. Np podróż Brana z Muru do Winterfell trwała 1 odcinek. Jon decyduje się na podróż pod koniec 2 odcinka, a na początku 3 spotyka się z Dany. Zakrzywiona czasoprzestrzeń?
                • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 23:24
                  Nie, ale skad wiemy ile czasu uplynelo między jednym a drugim odcinkiem? Byle to sie zgrywalo z caloscia. Czyli zeby nie bylo tak ze w czasie odcinka jedna osoba przebedzie droge x w jedna strone, a druga dojedzie, wroci i wyjedzie ponownie...

--
                  Pietrek + Solejuk wink
            • smoczy_plomien Re: gra o tron sezon 7 01.08.17, 23:11
              To ja mam odwrotne wrażenie - że zostało im fabuły na jeden sezon, ale lekko rozciągną, zmniejszą liczbę odcinków i uda się wypuścić dwie serie zamiast jednej. Biorąc pod uwagę, że w 6. sezonie każdy odcinek był mocno przełomowy, tempo akcji w obecnej serii działa na korzyść tej teorii.
    • smoczy_plomien Re: gra o tron sezon 7 02.08.17, 12:04
      Napiszę o moich wrażeniach co do 2 i 3 odcinka razem, bo byłam na urlopie i teraz dopiero nadrobiłam zaległość.

Wątek Dany bardzo słaby. Po pretensjonalnym niby-suspensie "Shall we begin?" okazuje się, że taktyka laski, która ma 3 smoki i zwycięstwo w kieszeni polega na tym, aby unikać walki. Czyli scenarzysta chciał rozpisać to tak, żeby mimo przewagi z jakiegoś powodu przegrała, ale nie miał lepszego pomysłu.

Północ - nuda, nic się nie dzieje. Szkoda, że ten wątek to tylko Jon, trochę mała lady Mormont, trochę Sansy i nieco intrygujący Littlefinger, który nie wiadomo do czego dąży i może być z tego coś ciekawego. Brakuje mi zbliżenia na rody północy. Siedzą ci ludzie zawsze w tej sali jak jedna masa, bez indywidualności, bez własnych poglądów i interesów. To mógłby być bardzo ciekawy wątek, gdyby został rozwinięty. A tak to mamy tylko odgrzewanego kotleta w postaci płomiennych mów lady Mormont, który to raz był istotnie porywający, a teraz staje się nudny.

Wątek Sama - bardzo przewidywalny. Takie historie od pomiatanego pomocnika do wielkiego Maestra/maga/króla czytałam już kilkanaście razy. Teraz będzie przepisywał te gnijące manuskrypty i znajdzie wśród nich starą, zapomnianą receptę na Innych. Ziew.

Nymeria - oczywista oczywistość, że pewnego dnia wróci uratować Aryę ze śmiertelnej pułapki. Ziew. Mam nadzieję, że z szacunku do widzów będzie to chociaż w kolejnym sezonie, a nie w następnym odcinku.

Co do Eurona to mam mieszane odczucia. Robi trochę potrzebnego zamieszania, jest nieprzewidywalny, ale czegoś mi w nim brakuje. Jakby... sensu big_grin Za to mam wrażenie, że Theon jeszcze zagra pierwsze skrzypce.

Śmierć Olenny w sumie mi się podobała, jeśli można tak napisać o śmierci big_grin Sprytna babeczka umarła sprytnie. Wiadomo było, że ona nie ma już o co walczyć, więc czekała w tym pokoju spokojnie na śmierć. Jedynie dziwi mnie, że z jej przebiegłością nie przygotowała sobie sama trucizny, ale w sumie może miała, tylko lepszą okazją było wypić ją od Jaimiego. Ta scena na plus wink W ogóle chyba najbardziej podoba mi się wątek Cersei. Wszystkie trybiki działają prawidłowo w jej mechanizmie zła.

Niemniej jesteśmy już w prawie połowie serii i właściwie nic istotnego się nie wydarzyło. Obawiam się, że po trzymającym w napięciu 6. sezonie, czeka nas coś w stylu sezonu 3., gdzie nic się nie działo przez 9 odcinków, a na końcu z pompą zamordowano kilka kluczowych postaci. Mam nadzieję, że nie brzmię zbyt malkontencko, serial lubię bardzo, ale już pokazał, że umie się wspiąć na najwyższy poziom i w odniesieniu do tych momentów go oceniam wink
      • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 07.08.17, 18:22
        Mam nadzieję, że w kolejnym odcinku nie okaże się nagle, że przeżył. W tak ciężkuej zbroi powinien się utopić.

Drażni mnie aktor grający Dickona. Zupełnie nie paduje do roli 16 letniego chłopaka, który pierwszy raz wyrusza na wojnę. Może dlatego, że kojarzę go z Black Sails, gdzie grał dorosłego mężczyznę, pirata?

Przynajmniej wiadomo dlaczego poprzedni odcinek był niskobudżetowy. Na tym nie oszczędzili smile

Jestem ciekawa co knuje mały palec suspicious
        • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 07.08.17, 18:47
          Co Ty, musza go wyciagnac. Obowiazkowo. Jaime musi zginac broniac Cersei. Choc wolalabym zeby nieginsl.
          Dickon jest porazajacy. 'Billy the Pirat' jest sztywny jak deska big_grin
          A do smoka strzelali z wykalaczek. Nie wiem czego sie spodziewali. Moze jakby trafili w oko...

--
          Pietrek + Solejuk wink
          • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 07.08.17, 19:16
            Powinien zginąć, to by była piękna śmierć. Obawiam się jednak, że go wyciągną i Tyrion będzie miał moralniaka: wierność królowej czy brat, który kiedyś uratował go przed wyrokiem śmierci. Lannisterowie spłacają swoje długi, więc z góry wiadomo jaką opcję wybierze. Szkoda by było gdyby smoki spiekly Tyriona na skwarkę.
            • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 07.08.17, 19:25
              Nieee. Wypuszczą go zeby zawiozl Cersei wiadomosc i przy jej boku on zginie, biedny zakochany glypiec - jak przepowiedziala Olena.
              Mam tylko nadzieje ze Cersei tez wtedy zginie.

--
              Pietrek + Solejuk wink
              • mari.sol Re: gra o tron sezon 7 07.08.17, 20:36
                Przecież Jamie ma zabić Cersei, tak wynika z przepowiedni. Tzn Cersei ma zginąć z ręki młodszego brata i ona myśli, że to Tyrion, tymczasem Jamnie jest młodszym z bliźniąt...
                • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 07.08.17, 21:21
                  Może. to tez by pasowało.przejrzy na oczy wreszcie. ale romantyczniej by bylo jakby zginał. jak dla mnie to moga zginąć oboje big_grin byle dramatycznie! a nie tak ze on teraz utonie!!!

PS. A moze jednak nie zginie i sie weźmie za Brienne? big_grin

--
                  Pietrek + Solejuk wink
                  • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 07.08.17, 22:31
                    Moze! I ta wizja tez mi sie podoba!
                    Arya zabije Cersei, a Jaime w rozpaczy sie rzuci na Szarego Robaka i zginie big_grin
                    A mlodszy brat z przepowiedni to bedzie Tyrion, moze osobiscie jej nie zabije, ale spowoduje jej smiec...

--
                    Pietrek + Solejuk wink
                    • nihiru Re: gra o tron sezon 7 09.08.17, 08:13
                      Ja obstawiam że Arya zginie walcząc z Górą.
                      Jaimie ma jeszcze rolę do odegrania: albo zgodnie z przewidywaniami Lady Olenny (świetna scena śmiercibig_grin) Cercei ściągnie go moralnie w dółwink albo wręcz odwrotnie: Cersei zrobi coś tak podłego, że Jaimie nie wyrobi i zwróci się przeciwko niej. Może pod wpływem Brienne?

--
                      ------------------------------------------------------
                      forum rządzi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi
    • beverly1985 Re: gra o tron sezon 7 08.08.17, 08:12
      Wspanialy odcinek! Moje dwie ulubione sceny
      1. Bran ucinajacy przemowe Littlefingera "Chaos is a ladder". Aaaa! Jak mu tekn usmiech zniknal z twarzy! Az przewinelam potem aby zobaczyc te scene jeszcze raz! (Bran powtorzyl w ten sposob slowa LF wypowiadane do Varysa gdzies w 3 sezonie)
      2. Smok! Na to czekalismy! Smok w bitwie. Troche szkoda, ze go zranili (i generalnie szkoda, ze tak latwo zranic smoka, myslalam, ze sa wytrzymale jak np. ten z Hobbita).
        • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 08.08.17, 08:19
          Petyr mial lepsza mine. Juz widac bylo te trybiki w glowie obracajace sie w rytm 'jak moge na jej umiejetnosciach skorzystac'...

--
          Pietrek + Solejuk wink
      • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 08.08.17, 08:18
        Ale tam go zranili. Zdziwil sie w pierwszym momencie i musial ogarnac, ale ostatecznie widzialas, efekt jakby ktos w niego wykalaczka pstryknal...

--
        Pietrek + Solejuk wink
      • morgen_stern Re: gra o tron sezon 7 08.08.17, 10:14
        Tak, wspaniały odcinek!!!
        Jak ty to pamiętasz, co Littlefinger powiedział w 3 sezonie? Podziwiam. Teraz już wiem, dlaczego mu ten uśmiech tak spełznął z twarzy.
        Trochę polewaliśmy z końcówki, kiedy Bron uratował Jamiego - przed chwilą zapieprzał brzegiem i było płytko, a jak Bron go przewrócił to wpadł nagle do takiej głębi, że jeszcze chwila i by do Titanika dopłynął big_grin
      • nihiru Re: gra o tron sezon 7 09.08.17, 08:17
        Moja ulubiona scena to walka Aryi i Briennesmile

Ogólnie, to mi przeszkadza straszne zagęszczenie przestrzeni. W pierwszym sezonie z winterfell do Królewskiej Przystani jechali przez pół sezonu, a teraz wszystkie wojska skaczą po Westeros jak po piaskownicy. Widać, że twórcy serialu mają już mało czasu żeby wątki podomykać.

--
        ------------------------------------------------------
        forum rządzi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi