Dodaj do ulubionych

Oszczędzanie na pacjentach

18.07.17, 20:20
Od razu powiem, że nie chodzi o dzieci, tylko o dorosłych.

Otóż do przychodni X były sobie dwutygodniowe kolejki. Obecnie kolejki są dwumiesięczne. Chodzi o choroby przewlekłe i raczej poważne.

Sądziłam, że przybyło chorych, otóż nie. Zaprzyjaźniony lekarz powiedział mi, że:

dr A przeszła na emeryturę i przyjmuje raz, a nie cztery razy w tygodniu,

- dr B przyjmuje raz w tygodniu, nie trzy razy,

- dr C wyjechała za granicę.

Normalny człowiek, czyli normalny kierownik przychodni, zatrudniłby nowych. A nie. Oszczędzają na chorych. Pewnie pod koniec roku będą się chwalić, jacy są gospodarni.

Edytor zaawansowany
  • 18.07.17, 20:25
    Bo lekarze bija się o zatrudnienie w przychodniach i stoją w kolejce z podaniami w ręku a ten wstretny właściciel zastawia drzwi własna piersia i ich nie wpuszcza...
  • 18.07.17, 21:16
    To tak nie działa. Jeżeli to przychodnia specjalistyczna, to dostaje na konkretną poradnię, określoną liczbę punktów do wyrobienia, każda porada jest jakoś tam punktowana, jeżeli tych punktów nie wyrobi, to przy następnym konkursie, punktów od NFZtu dostanie mniej, albo i nawet wcale, tak więc taka oszczędność właścicielowi wcale się nie opłaci. Na dodatek lekarze bardzo rzadko są na umowie o pracę, najczęściej są na kontrakcie i dostają procent od udzielanych porad, tak więc właścicielowi lotto, czy wszystkich porad udzieli dr x, czy x, y i z. Tak więc powody tych "oszczędności" mogą być dwa, albo NFZ ciachnął przychodni kontrakt i mają po prostu mniej punktów, co przekłada się na mniejszą ilość "numerków", albo nie ma chętnych do pracy, akurat personelu medycznego brakuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.