Dodaj do ulubionych

Ostrzeżenie na kurtce- o co chodzi?

28.07.17, 16:31
Cześć! Często udzielałyście mi porad więc pytam znowu. Zobaczyłam kurtkę, która bardzo mi się podoba, a jej cena jeszcze bardziej. Tylko, że na kurtce jest karteczka (po angielsku i niemiecku): "materiał został przygotowany, aby nadać mu bardziej sportowy wygląd i może powodować farbowanie innych materiałów w trakcie noszenia". Mam pytanie o co chodzi? Rozumiem, że kurtka może farbować w czasie prania, ale tu było napisane "w trakcie noszenia". To kto kupuje taką kurtkę skoro mogę pofarbować bluzkę itp. Miałyście kiedyś ubranie które w trakcie noszenia pofarbowało wam coś? Gdyby nie to ostrzeżenie kupiłabym ja od razu, ale się boję.
Edytor zaawansowany
  • 28.07.17, 16:53
    To oznacza, że jeśli podczas noszenia się spocisz to będziesz miała plamy na innych ciuchach bo kurtka puści kolor, że jak wilgotno to może pofarbować ci ciuchy, jak kurtka mocno przylega do innych ciuchów ni przyciska ci ją pasek torebki, plecaka to wctym miejscu może przebarwić. To tak jak farbowana torebka z zamszu, jak lata ci po jasnych spodniach to możesz mieć w tym miejscu przebarwienie. Nie kupiłabym, bo taki opis oznacza, że byly takie sytuacje powodem reklamacji i firma się ubezpiecza. Słynne: widziały gały co brały.
  • 28.07.17, 16:54
    Gdybym miała zgadywać, to pewnie chodzi o to, że kurtka nie nadaje się do uprawiania w niej sportu - przy normalnym noszeniu nic się nie stanie, ale przy długotrwałym noszeniu na pocące się i rozgrzanie ciało, może coś puścić.

Opcja druga: jakiś błąd w tłumaczeniu i chodzi o coś zupełnie innegosmile
  • 28.07.17, 16:54
    Tak, na butach Emu było ostrzeżenie, ze mogą farbować. 🙂 I zafarbowały sie wzajemnie. 😂

--
    Producentka hormonu szczęścia smile
  • 28.07.17, 16:56
    Tak. Czerwony mokry kostium kąpielowy pod ubraniem.
  • 28.07.17, 16:58
    Nie kupuj.
    Mialam kiedys jeansy, ktore doslownie zniszczyly mi buty😑 w miejscach gdzie sie stykaly bezowe buty zrobily sie granatowe. Nie do wywabienia niestety i musialam wyrzucic buty. Spoidnie przy okazji tez oczywiscie.
  • 28.07.17, 17:15
    Ja tak załatwiłam sobie torebkę i siedzenie w aucie 😂

--
    Producentka hormonu szczęścia smile
  • 28.07.17, 16:58
    Nie kupiłabym, masz prawie 100% pewności, że zafarbuje.
  • 28.07.17, 17:06
    Dziękuję za odpowiedzi. Jednak nie kupię, przekonałyście mnie. Kurtka w sklepie van graff a nie z ryneczku i została bardzo przeceniona. Pzdr-zawsze mogę na was liczyć
  • 28.07.17, 17:38
    Nie kupuj tej kurtki. Pewnie zafarbuje Ci od niej wszystko co sie z nia bedzie stykalo np bluzka, torebka itp
  • 08.08.17, 15:11
    Takie ostrzeżenia są na jeansach i one faktycznie farbują - zawsze na początku, do 2-3 prań mniej więcej pamiętam, by nie nosić jasnej bielizny. Tak samo ostrzegają przy zakupie kanap i innych siedzisk z białej skóry - że jeansy ją niszczą.
    Jeżeli kurtka super extra, kupiłabym pamiętając o odpowiedniej odzieży pod.
  • 08.08.17, 15:33
    Jak cena naprawdę ekstra, to bym kupiła i wyprała 3 czy 4-krotnie przed włożeniem (sprawdzająco : pierwszy raz na bluzkę, którą bez żalu mogłabym spisać na straty). Ale musiałaby mi się naprawdę STRASZNIE podobać smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.