Dodaj do ulubionych

Wczasy we Włoszech ile?

29.07.17, 18:01
ile płaciliście? 2 tyg hotel HB samolot 2+2 (2 latka i 4 latka).Jaki to koszt?
Obserwuj wątek
    • zabka141 Re: Wczasy we Włoszech ile? 29.07.17, 18:27
      My sami zalatwiamy. Sardinia. W sezonie czyli sierpien.

Loty dla 2 doroslych i 1 dziecka ok 300 eur. Hotele ze sniadaniem na 2 tygodnie 1500 eur (dobre hotele 3+ gwiazdkowe przy plazy oceniane na "fabolous"). Wynajem auta na 2 tygodnie 500 eur.

Moim zdaniem jest drogo. Drozej niz np.nasza ukochana Portugalia, ale bylismy w Portugalii juz za wiele razy.
        • zabka141 Re: Wczasy we Włoszech ile? 29.07.17, 19:18
          Mozna taniej ale standard nie ten lub daleko id plazy, a codzienne do niej dojazdy (parkowanie) z dziecmi uciazliwe. W sezonie wszystkie miejsca szybko pozajmowane i ceny sa wysokie bo klienci sie znajda.

Moze zerknij na Sycylie i Marina de Ragusa. 2 lata temu znalezlismy fajna oferte na hotel i przeloty. Hotel byl b fajny www.hotels.com/ho252428/?dateless=true&pos=HCOM_ME&locale=en_IE&PSRC=AFF05&rffrid=sem.hcom.EM.google.003.00.04.s.kwrd=m.141858548551.33057586479.665480068.1t2.dsa-87391128309.9043127..0.CjwKCAjw5PDLBRB0EiwAh-27MnmeBFqszVLz4Q2D-FA5Y65mmZAjs0wu0DHxOlDg7f6ZidxSpj1aiRoCQrgQAvD_BwE.aw.ds&semid=33057586479.665480068.1t2.dsa-87391128309.9043127..0&gclid=CjwKCAjw5PDLBRB0EiwAh-27MnmeBFqszVLz4Q2D-FA5Y65mmZAjs0wu0DHxOlDg7f6ZidxSpj1aiRoCQrgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds to nie bylo na plazy.
          • tol8 Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 12:11
            My namiotowi, więc szukamy campu z własną plażą. Ciekawe czy da się wypocząć w cenie wakacji w Chorwacji, tzn za około 35€ za dobę

--
            W weekendy ematka staje się matką.
    • bergamotka77 Re: Wczasy we Włoszech ile? 29.07.17, 19:06
      Włochy nie są tanie a SardYnia szczególnie. Ja planuję za rok te wyspę.

--
      "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
      • naturella Re: Wczasy we Włoszech ile? 29.07.17, 20:48
        Bez biura podróży. Samolot 3400 zł dla czterech osób z bagażami i wyborem miejsc, hotel 3900 zł na 12 dni (pokój czteroosobowy ze śniadaniem), jedzenie: planuję 100 euro dziennie ze wszystkim (lody, kawa, napoje między posiłkami itp). Dość drogo, ale to nie będą typowe wakacje w hotelu przy plaży, bo takie pewnie bym wykupiła w biurze podróży. Jedziemy do Pizy, która będzie naszą bazą wypadową w różne miejsca w Toskanii, planuję na zmianę plażowanie (Viareggio, Livorno, Marina di Pisa, Forte dei Marmi) i zwiedzanie (ale my zwiedzamy bez mapy, łażąc po uliczkach i chłonąc klimat): Lucca, Florencja, Lajatico, Piza oczywiście i może jeszcze jakieś miasteczko (zdecydujemy na miejscu).
          • naturella Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 03:07
            Śniadania mamy w hotelu, więc to odpada. Ja mam doświadczenie tylko z jedzeniem dla mnie samej, obiad kosztował mnie ok. 10 euro, wiec myślałam, że na 4 osoby 100 euro wystarczy. Zresztą to tylko założenia, może być i więcej (i pewnie będzie, jednego dnia planujemy lunch na plaży w Forte dei Marmi, 25€/os).
              • naturella Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 13:20
                A, to w "moich" stronach taniej. Makaron czy pizza 6-7€. Picie 3-4€. Zestaw lunchowy typu zupa, II danie i deser 15€ - ale taki zestaw to tylko jedna osoba u nas zje, reszta nie dałaby radysmile Lody 3€ duża porcja (chyba z trzech smaków), woda w sklepie 1-2€ (0,5-1l). Zresztą zobaczymy, nie narzucam sobie tych 100€ jako ograniczenie, tylko wyliczyłam mniej więcej, na podstawie moich zeszłorocznych doświadczeń - ale teraz sobie myślę, że nie doszacowałam męża tongue_out
                • agnieszka_kak Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 17:23
                  Gdzie tak tanio? Podrozowalam kilka razy po polnocnych Wloszech i Toskanii, najtansza smaczna kolacja pizza + picie to bylo 15 euro. Taka normalna wloska kolacja, czyli prima piatti + secondi to juz bylo dwa razy tyle. Makarony czy risotto sa bardzo smaczne, ale podawane jako " pierwsze danie" (mala porcja, proste, malo dodatkow), ja sie tym zupelnie nie najadalam- chyba ze liczysz to jako porcje dla dzieci....

Zazwyczaj jadlam kawalek pizzy na lunch i tylko kolacje jadlam w restauracji (zreszta i tak w porze lunchu byly zamkniete albo mialy bardzo ograniczone menu). Wode oczywiscie kupowalam w sklepie, lodow nie jadlam, kawa to bylo jakies 2 euro ale tak malutka, ze w koncu kupilam sobie rozpuszczalna i robilam w hotelu sama... No i przy takim oszczednym zwiedzaniu i starannym wyborze niskobudzetowych ale polecanych restauracji na trip advisor i tak szlo mi 30 euro za dzien.
                  • naturella Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 17:31
                    W Pizie, ja uwielbiam makaron i już się doczekać nie mogę smile Nie wybierałam jakiś specjalnych restauracji, widziałam jakaś fajną to tam jadłam - ale fakt, nie było to ma głównych ulicach, bo ja zwiedzam w stylu "szwendanie się bez mapy". Dobra, zobaczymy jak wyjdzie z praktyce, zaraportuję po powrocie. Inna rzecz, że ja tam działam na fali maksymalnej ekscytacji czekającym mnie koncertem plus potem ekscytacji po koncercie i niewiele mi do życia potrzeba - makaron wystarczy smile Ciekawe, czy w tym roku też tak będzie, jak nie, to wydamy więcej.
                  • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 21:40
                    agnieszka_kak napisała:

> Gdzie tak tanio? Podrozowalam kilka razy po polnocnych Wloszech i Toskanii,

Moja ulubiona knajpa na końcu Werony, dla miejscowych tylko, ale z klasą. Otwieram kartę i piszę. Jak chcecie coś konkretnie wystarczy zapytać.

Insalatone 9-10E
                    Primi Di Carne 8.50-13E
                    Primi Di Pesce 9-18E
                    Secondi Di Carne 9-16.5E
                    Secondi Di Pesce 13.5-23E
                    Pizze 3.90-13E

Wino z kija 1/2 4.5E 1/1 8E
                    Piwo 0.4 4E
                    Koperta 1.7E

Xsioonc
          • naturella Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 13:24
            Mój? Tak, możliwe, ze można taniej - ale ja kupowałam od razu, jak Ryanair "otworzył" sezon lotów na 2017 (jest przerwa na jesień i zimę w lotach), żeby mieć pewność, że mamy bilety. U nas wiązało się to z drogimi biletami na koncert, wiec nie mogłam czekać i ryzykować, że a nuż pół Polski poleci tym samolotem smile poza tym, tak jak pisałam, w tym są dwa dodatkowe bagaże 20 kg i wykupowane miejsca (mąż za duży, żeby zmieścić się w standardowe). W sumie wychodzi 400 zł za osobę w jedną stronę, nie jest tak dramatycznie chyba.
        • tol8 Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 12:14
          100€ dziennie za jedzenie i picie? Dacie radę tyle zjeść? Obiad w knajpach w Cro wychodził nam max 45€, z reguły było to około 30€ za cztery osoby z wodą.

--
          W weekendy ematka staje się matką.
          • naturella Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 13:26
            Ale oprócz obiadu trzeba zjeść kolację, kupować picie na cały dzień, owoce, lody, jakąś kawkę itp. Zobaczymy, ja jestem niskobudzetowa, bo dla mnie makaron to wymarzony obiad, albo sałata, ale mąż je znacznie więcej smile Oszczędzać nie planuję.
          • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 13:35
            tol8 napisała:

> 100€ dziennie za jedzenie i picie? Dacie radę tyle zjeść? Obiad w knajpach w Cr
            > o wychodził nam max 45€, z reguły było to około 30€ za cztery osoby z wodą.

30€ to jest 223 kuny na 4 osoby to jest 55 kuny na osobę - możesz za to sobie kupić kanapkę i napój 0.5 w jakimś Studenacu.

Najtańsze ścierwo w Chorwackiej knajpie czyli plejskavica lub cavapicci to jest 70-90kun za porcję.

Xsioonc
            • astomi25 Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 14:01
              Jestesmy wlasnie na sardynii. Wyjazd na wlasna reke, samolot wyniosl nas 4000 za 5 osob, domek z basenem prawie 1000 euro, samochod 550. Ile wydamy na jedzenie jeszcze nie wiemy. W knajpie jeszcze nie bylismy.
              Ceny w miejscowym markecie nie zabijaja.
              Tylko ceny benzyny w Cagliarii masakra - diesel 2.25 euro. Ale na innych stacjach juz taniej bylo smile

--
              "Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving"
    • aguar Re: Wczasy we Włoszech ile? 30.07.17, 18:58
      My byliśmy rok temu z Buksa Travel w Cesenatico. www.buksatravel.pl/promo/wczasy_pobytowe-38-217.html
      Dojeżdżaliśmy samochodem. Za sam hotel, tuż przy plaży, z trzema posiłkami dla dwóch dorosłych i dziecka zapłaciliśmy ok. 3500 zł. Ale razem z kosztem benzyny, noclegów po drodze i różnych atrakcji to wyszło ponad 5 tys. zł. Włochy są jednak drogiesad
      • aka10 Re: Wczasy we Włoszech ile? 31.07.17, 18:14
        lalkaika napisała:

> mieszkam we wloszech 25 lat i zawsze ,zawsze odradzam sierpien na wakacje/ wezc
        > ie wrzesien,macie male dzieci nieszkolne.

Dokladnie. Daltego zawsze wracam zanim sierpien sie zaczniewink

--