Dodaj do ulubionych

OLX via Allegro?

02.08.17, 15:37
chciałam kupic coś na OLX, sprzedający proponuje takie rozwiązanie
"Dla bezpieczeństwa i pewności zakupu Kupującego wystawiam przedmiot na allegro-platnosc przez payU"

rzadko robię zakupy na OLX (raz chyba kupowałam z odbiorem osobistym) i nie wiem, czy to jest często praktykowane zakup przez allegro. macie doświadczenie?
Edytor zaawansowany
  • 02.08.17, 15:40
    Nie wiem czy czesto ale bywa. O jakie doswiadczenia pytasz? Wiadomo ze przez allegro bezpieczniej.
  • 02.08.17, 15:45
    doczytałam na OLX na co zwrócić uwagę

"Przez wielu z Was wystawienie przedmiotu na Allegro traktowane jest jako zabezpieczenie w przypadku kupowania przedmiotów na OLX. Jak zawsze zalecaną przez nas formą kupna i sprzedaży jest odbiór osobisty - jednak jeśli już zdecydujesz się na kupno online, a sprzedający wystawi przedmiot na Allegro, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

sprawdź, czy link do aukcji jest prawdziwy - czy znajduje się w domenie allegro.pl, a nie np. allegro.showitem.pl,
    porównaj miejscowości, w jakich przedmiot jest wystawiony na OLX i Allegro - różniące się lokalizacje powinny wzbudzić Twoje podejrzenia,
    nigdy nie płać poza Allegro - oszuści często twierdzą, że wystawią przedmiot na tym portalu ale proszą o przelew poza PayU, podając numer konta do wpłaty - nie ryzykuj!
    zwróć uwagę na staż i komentarze na koncie na Allegro,
    unikaj kupowania od użytkownika, który twierdzi, że konto na Allegro należy do kogoś innego - jego znajomych czy rodziny i dlatego np. aukcja wystawiona jest w innej miejscowości."

• 02.08.17, 15:47
    No... To sa chyba oczywistosci? Nigdy nie kupowalas nic przez internet?
  • 02.08.17, 15:55
    kupowałam, w sklepach internetowych

a jednak nie pomyślałabym że coś takiego powinnam sprawdzićsad
    "porównaj miejscowości, w jakich przedmiot jest wystawiony na OLX i Allegro - różniące się lokalizacje powinny wzbudzić Twoje podejrzenia"
  • 02.08.17, 15:41
    jeśli jest taka możliwość to korzystaj, olx nie daje żadnej gwarancji, że nie zostaniesz oszukana
    z tym, że na allegro może być drożej (coraz wyższe prowizje)
  • 02.08.17, 15:47
    prawdę mówiąc liczyłam na odbiór osobisty, ale sprzedający nie może
  • 02.08.17, 16:06
    panna_lila napisała:

> prawdę mówiąc liczyłam na odbiór osobisty, ale sprzedający nie może

A to akurat podejrzane, ponieważ olx z definicji słuzy do transakcji lokalnych, z odbiorem osobistym. Ja też kupującym proponuje wysyłkę z olx że tak powiem prywatnie, a jak mają wątpliwości to przez Allegro (często wystawiam cos jednocześnie na obu platformach), ale w cenie allegrowej, zazwyczaj ciut wyższej niz na olx (prowizje).
  • 02.08.17, 16:24
    jeżeli jest z tej samej miejscowości i nie chce się zgodzić na odbiór osobisty to lepiej sobie odpuść, bo wygląda to podejrzanie
  • 02.08.17, 16:02
    Przeczytaj ten wątek, ku przestrodze:
    forum.gazeta.pl/forum/w,583,161895873,161895873,Oszust_thermomix_olx_allegro.html#p163819532
    Może Twój sprzedający jest ok, ale jakoś dużo podobieństw - a zwłaszcza to, ze "nie może" wydać rzeczy osobiście.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.