Dodaj do ulubionych

Paryż klimatycznie

09.08.17, 09:41
wybieram się na romantyczny weekend z małżonkiem do Paryża. co ematka poleca? kiedyś już byłam i oczywistości typu Luwr i Wersal zwiedziłam, teraz wolałabym bardziej 'chłonąć klimat' a omijać miejsca z tłumami turystów. ewentualnie na wieżę Eiffla bo tam nie byłam - warto? myślałam też o spektaklu w Moulin Rouge. poradźcie!

--
Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
Edytor zaawansowany
  • 09.08.17, 09:48
    Dzielnica Łacińska !
  • 09.08.17, 14:17
    Montrmartre w okolicach Sacre Coeur, spacer wzdłuż Sekwany, można przepłynąć się wieczorem stateczkiem - jesli lubicie, Dzielnica Łacińska. Ja uwielbiam się "szwendać" po prostu, chłonąć klimat, obserwować, mieć czas, żeby usiąść w knajpce, na schodach, w parku. W Paryżu o romantyczny klimat nie jest trudno, nawet w sierpniu.
  • 09.08.17, 14:25
    w dzielnicy łacińskiej mam nadzieję mieszkać
    włóczenie się jak najbardziej, ale też chciałam jakieś konkretne punkty programu. stateczek dobry pomysł.

--
  • 09.08.17, 14:30
    Uważaj na siebie.

--
    Zbanowanie Rikiego to skandal. Precz z cenzurą na forum e-mama!
  • 09.08.17, 14:40
    Jeżeli lubicie spacery to polecam mój ulubiony park , mniej popularny od głównych atrakcji ale uroczy.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Parc_des_Buttes_Chaumont
  • 09.08.17, 15:09
    Dzielnica Lacinska to bardzo dobry wybor. Jesli jestescie amatorami dobrej kuchni to polecam le Comptoir du relais gdzie szefem jest Yves Camdeborde jeden z najlepszych francuskich szefow. Le Comptoir jest zaliczany do tak zwanej bisrtonomi czyli atmosfera typowej francuskiej brasserie z kuchnia gastronomiczna. Ceny sa do nomen omen przelkniecia wink Atmosfera wyluzowana. Jedyny problem to mala ilosc stolikow i czesto po prostu tworzy sie kolejka oczekujacych na ulicy, bo z tego co pamietam nie przyjmuja rezerwacji. jeli pojdzeice tam troche poza "oficjalnymi" godzinami posilkow Francuzow, do ktorych oni sa tak bardzo przywiazani, to o miejsce bedzie latwiej.
    Polecam takze moja ulubiona dzielnice Le Marais. Z prawdziwa atmosfera paryska. Uroczy Place des Voges i muzeum Picasso w przepieknym hôtel particulier.
    A jesli bedziecie mieli czas to moze museum Marmottan z kolekcja impresjonistow.
  • 09.08.17, 19:00
    Okolice St.Sulpice - trochę spokojniej niż gdzie indziej. W ogóle, Paryż najlepiej zwiedzać idąc tam gdzie nas oczy poniosą - wtedy odkrywa się różne zakamarki, niespodzianki i fajne miejsca.
  • 09.08.17, 19:22
    Dla mnie przede wszystkim dzielnica piąta, okolice rue mouffetard, jardin de plante
  • 10.08.17, 08:36
    A może Belleville i okolice kanału Saint Martin?
  • 10.08.17, 14:58
    allatatevi1 napisała:

> A może Belleville i okolice kanału Saint Martin?

----------------> Teź miałam o tym napisaćsmile Niedawno byłam w okolicach Belleville , Paryź alternatywny , nie taki z pocztówek turystycznych i można całkiem przyjemnie coś przekąsić.Unikam jak ognia jedzenia w znanych turystycznych miejscach bo obsługa i jedzenie z reguły kiepskie.
    Przeszłyśmy tez z córką wzdłuż Kanału Saint Martin , zajęło nam to kilka godzin bo sobie przysiadałyśmy , jadłyśmy i sie rozglądałyśmy , pięknie byłosmile

• 10.08.17, 14:24
    dzięki za pomysły, spacerów będzie aż nadto. a co z tym Moulin rouge, była któraś, warto?

--
  • 10.08.17, 14:30
    Bylam kilka lat temu. Moim zdaniem warto (bez kolacji, wiec nie skomentuje ze swojej strony; niezbyt pozytywne opinie slyszalam na temat jedzenia), chocby dla samego doswiadczenia.
  • 10.08.17, 16:18
    Dużo fajnych podpowiedzi już padło, ja więc dodam tylko od siebie, że bardzo warto (o ile czas pozwoli) pospacerować przynajmniej w niektórych miejscach za dnia a potem po zmroku. Mnie tak podwójnie odwiedzony Montmartre zauroczył ogromnie smile
    Warto pokluczyć trochę i poza głównym szlakiem, poznajdować różne zakątki, o których możesz poczytać choćby TUTAJ..
    Mnie akurat towarzyszył znajomy mieszkający w Paryżu od ponad 30-tu lat, więc znał każdy zakamarek, ale z dobrym przewodnikiem też, myślę, dasz/-cie radę smile
    Podpowiem jedną ciekawostkę - w okolicy Bateau Lavoire znajduje się taka ciekawa kamienica (z podwórkiem-ogrodem), gdzie na spisie mieszkańców znajdziesz nazwiska wszystkich wielkich artystów zamieszkujących kiedyś Montmartre. Oczywiście to fikcja i 'mrugnięcie okiem' aktualnych mieszkańców, ale warto zobaczyć i się uśmiechnąć smile
    ..a jeśli widziałaś 'O północy w Paryżu', to można i śladami bohaterów się powłóczyć (koniecznie po zmroku!) i przysiąść na lampkę wina przy jednym ze stolików tamtejszych brasserie..smile
    Udanego weekendu!!

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • 10.08.17, 16:56

> wybieram się na romantyczny weekend z małżonkiem do Paryża. co ematka poleca? k
    > iedyś już byłam i ocz

do Paryża romantycznie ?
    Chodząc śladami ofiar terroryzmu islamskiego i rozglądając sie ze strachem wokół będziesz odczuwać romantyzm, serio?

--
    "Wtem zza drzewa wyłoniła się ponura postać."Ty jesteś stworek"?-zapytała ponurym basem.Tak-wyszeptał onieśmielony Stworek."I to jest twoja trąba?"-złowieszczo wysyczała postać.No, moja... -zaszemrał wystraszony nie na żarty Stworek."Ha" -złośliwie zasmiała się osoba w czerni -to ja, jakiem Asmarabis -powiadam ci,zę to wstyd pokazywać sie publicznie z czymś takim na mordzie!...To jest wiocha, a nie najnowsza moda. I to rzekłszy Asmarabis rozwiała sie we mgle" Verdana

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.